Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Üzenetek, gondolatok, idézetek

+9
fortis
opos
Kilendin
nofertiti
Greywolf
Blueeye
Mayra1
Áprilia
Méhecske
13 posters

4 / 12 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Mayra1 Szer. 27 Aug. - 21:38

Méhecske írta:
Lábunk együtt járjon
Kezünk együtt gyűjtsön.
Szívünk együtt dobbanjon.
Bensőnk együtt érezzen.
Elménk gondolata egy legyen.
Fülünk együtt figyeljen a
csöndességre.
Szemünk egymásba nézzen
és tekintetünk összeforrjon.
Ajkunk együtt könyörögjön
az Örök Atyához irgalomért.  
Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Qg59u2y3p1b4
(Az Úr Jézus által kért ima 1962. május 4. Szeretetláng Lelki napló)
Jé, ezt most találtam! És nagyon találó!

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Szer. 27 Aug. - 22:16

Méhecske írta:'Az Isten által teremtett világ jó! Sajnos a gonosz lélek sokszor elemi részecskéire robbantja ezt a csodás mozaikot, világunkat. 
De ha alázattal, szelíd türelemmel elkezdjük a részeket egymás mellé rakosgatni, Isten élő arca válik láthatóvá.' -Böjte Csaba
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Csüt. 28 Aug. - 6:22

"Ha őrá figyelünk, őt szemléljük, s nem vesszük le róla a szemünket, egyértelmű választ fogunk kapni a legbonyolultabb kérdéseinkre is, megtanuljuk, hogyan kell szeretetet adni és elfogadni, bocsánatot kérni és megbocsátani, hogyan kell élni és hogyan lehet meghalni. Minden tudás birtokában vagyunk, minek futkosunk hát ide-oda tanácsért? Talán mert Jézus még nem az a szívünkben, akinek értelmünkkel már megismertük: út, igazság és élet.' -Barsi Balázs 2014.08.28.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Csüt. 28 Aug. - 6:48

Medjugorje, 2014. augusztus 25.
 
„Drága gyermekek! Imádkozzatok szándékaimra, mert a Sátán szeretné megsemmisíteni itteni tervemet és ellopni békéteket. Ezért gyermekeim, imádkozzatok, imádkozzatok, imádkozzatok, hogy Isten mindnyájatok által munkálkodhasson. Szívetek legyen nyitva Isten akaratára. Szeretlek benneteket és megáldalak titeket édesanyai áldásommal. Köszönöm, hogy válaszoltatok hívásomra.”
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Csüt. 28 Aug. - 6:57

Elek, valóban nehéz teher a földet visszanyomni magamban, de az "én terhem könnyű"-vé tesz, mert ha képes vagyok a Szeretetért tenni, akkor erő érkezik szívembe.
Mikor ellágyul a szív, mikor kőszívem helyett én magam kérem a lágyságot, akkor nem a másik ellen, hanem a szeretetért válok erőssé.
Ha nem akarom a szeretetet megbántani testvérem szívében, akkor rátaposok erőben, a Lélek erejével a felkélő indulatomra, és azzal élni hagyom a szeretetet mindenki szívében.
Mindennapra egy kérdés, az nem nehéz, ha figyelmemet tartom abban az egyben, aznapra megtettem az eleget.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Csüt. 28 Aug. - 7:04

Akit ellenségemnek érzek, azt az embert nehezebb szeretni, a tetteit nézve nem is lehet, mert az maga sűrű sötétség, benne az én ítélkezésemmel, és csakis az irgalmasság szívében megmaradva leszek képes Istenhez menekülni, hogy szívem megmaradjon az Ő erejében.
Akit szeret a szívem, aki a  legkedvesebb, őt könnyű szeretnem, folyton rámosolyog a szívem, ha a legkisebbet tartom elől, a legkisebbet magamból azt mutatom, mosolyogni fognak rám az emberek.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Csüt. 28 Aug. - 10:21

"A szívek megbocsátása szavak nélkül is útjára indul; ha bocsátok szívemben, és te elfogadod, akkor az megérint.
Így legyen."



-
-
Tévedsz! 
- Éppen ezen gondolkoztam, hogy írok a megbocsátás témáról néhány sort!
-
A megbocsátás "tevékenységének" éppen úgy szabadnak kell lennie mint minden másnak az újszöv. Jézus Krisztusa által.
Nincs feltétele, nem üzlet, nem adok és kapok, csere-bere méricskéléssel....
Az a nézet amely erről "sutyorog" hamis indíttatásából teszi azt - a hús testiségből. Emberi "mocskából"...


Amíg nem a SztSz kormányozza tetteit, addig elszakadott az a személy, engedetlen és ebbéli állapotában ugyan úgy "lázadó" mint maga a Bűn-ös a Sátán atyja!
-
Ez nem felfogásbeli kérdés, sem  nem párhuzam, sem nem szimpátia, részrehajlás vagy akármi más megátalkodottság!


Ez Szent Szövetség Jézus keresztre feszítése által!
-
A dogmák - rákfenék!
-
Iluska gyógyúlj meg!
-
Mindannyian gyógyulásra várunk!
-
Meddig még......meddig?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Csüt. 28 Aug. - 11:14

Elek írta: " A megbocsátás "tevékenységének" éppen úgy szabadnak kell lennie mint minden másnak az újszöv. Jézus Krisztusa által.
Nincs feltétele, nem üzlet, nem adok és kapok, csere-bere méricskéléssel...."

IGEN!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Csüt. 28 Aug. - 11:28

Very Happy !
Efi - ........"gyerünk"!
Előre, egyre csak előre....!
Ugye?
Toporogjon (sorry)) akinek "hatanyjavan"!
-
Ez jó!
De azt is figyelembe kell venni, nem mindenki olimpiai futó versenyző képességekkel rendelkezik.
-
Mi a "cuccos" tehát?
-
Az összeszervezettség!
Ennyi....
-
Én vagyok a szervező?
"Marhaság"...
-
Lássátok meg - IGEN JÓ AZ ÚR!

És meg kell adni Neki a Tiszteletet! - Hódolatot! - Engedelmességet!...odafigyelést és megint az odafigyelést... és a "hallás" minden készségét....

Mi is az?

A SztSz "követése"!
A Kiküldött követése!
-
Jézus küldte el a SztSz. a világba!
Ő a Vígasztaló - a Segítő és a Tanító!
-
Minden más a becsapó, a "megtévesztő"!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Csüt. 28 Aug. - 14:37

Efi, ez nem üzlet, egyszerűen nem jut el hozzám a másik bocsátása, ha én duzzogásban maradok.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Csüt. 28 Aug. - 14:52

'A gyűlölködés, az ellenségeskedés, a harag mind-mind teher. 
Aki gyűlöletben él, az olyan, mintha egy méretes csomagot cipelne,
és úgy akarna feljutni a hegy tetejére. Aki ellenségeskedik, 
aki a másikban csak a rosszat látja, annak az élete pokol. 
Én úgy szeretnék élni, ahogy Jézus élt. Jézus szabadon élt, 
szeretetben, jót tett mindenkivel. Jó dolog Jézus útján járni.'-Böjte Csaba
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Csüt. 28 Aug. - 18:59

"A" nem szellemben járó egyének megbocsátási procedúrája gyakorlatilag abban merűlhetne ki, ha legalább egy-egy gerlicét feláldoznának és vérrel hintenék meg az áldozati oltárt!
Tehát a szellemi síkot ráhúznák a fizikaira.
-
Nekünk Jézus után születetteknek különleges kegyelemben van részünk!
Minden bűnünk eltöröltetett!
Ennek tükrében az ellenünk vétkezőknek a mi általunk történő megbocsátás nem egyéb. Mint az Istenre történő "felnézés" - megtisztelése!
Megtisztelem azzal, hogy kimondom a szövetség lényegét pld. így; Uram tudom, hiszem Jézus áldozata ebben a vétekben is az eltörlés alá esik!
Feloldatik. Nincs más tennivalóm mint szeretni őt! 
Nem kell foglalkozni az egész "üggyel", azaz nem a démoni sereggel ( horda) kell foglalatoskodjak, annak megfelelően éppen mint dobják fel a labdát!
Feldobják! Higgyétek el, mást sem tesznek! Alkalmat keresnek a macerára! Tudva vagy tudatlanúl alávetett eszközöket találva, embereket, alanyokat.
Végtére a célra tartásuk az - eltereljék az evangéliumról érdeklődésünket. Aki érdeklődik az evangélium után, abban készség van a szabadulásra. Sőt! Készség arra, hogy tovább gyűrűztesse "élményét" és rávezessen másokat is, az igából való kilépésre! Levetkőzésre. Aztán van esély arra is, némelyekből evangélisták váljanak, nagyobb térben nagyobb erő kifejtésére!
Akár egy stadionnyi ember előtti igehírdetésre is!
Ha itt a neten szólom az örömhírt - kártékony vagyok a démonokra nézve. Ezért támad ott ahol fáj, jelen esetben a fórumon nem kezdett ki, kikezdett a családban!
-
Újra mondom, legyetek éberek és értelmesek a megtartásra!
-
Nagyon azon vagyok magam is... nagyon nagyon... iiggen !

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Pént. 29 Aug. - 6:26

Igen, amen.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Pént. 29 Aug. - 6:29

Ima az őrangyalhoz


Köszönöm segítségedet Istennek Szent Angyala, kinek őrizetére vagyok bízva.
Köszönöm mindazt, amivel ebben az életben oltalmaztál, s főképpen azt, amivel lelkemnek sokkal drágább életét körülvetted.



Hála Neked, amiért oly híven mellettem vagy, állandóan pártfogolsz, és a sötétség angyalának támadásai ellen védelmezel.
Szívből sajnálom, hogy sugallataidnak annyiszor ellene szegültem, jelenléted iránt oly kevés tisztelettel viseltettem, s hibáim által Téged, leghívebb Barátomat annyiszor megszomorítottalak.
Bocsáss meg kérlek, és továbbra is világosíts fel, vezérelj, és feddj meg hibáimért.



Ne hagyj el életemnek utolsó leheletéig, hogy akkor lelkem a Te pártfogásoddal lépjen örök bírája elé, s az Úr választottai között örök békét találjon.
Ámen.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Pént. 29 Aug. - 9:33

Az jött még elém;


"Szívből sajnálom, hogy sugallataidnak annyiszor ellene szegültem, jelenléted iránt oly kevés tisztelettel viseltettem, s hibáim által Téged, leghívebb ...(...)... annyiszor megszomorítottalak.."


hogy a megbocsátás mint iránytű is igen fontos szerephez jut Isten és az ember, a mi kezeinkben. 
Lehet élni a megbocsátást kisöpörve vagy időnként előrángatva de, ezek azok a cselekmények, amelyek képtelenek tartani a helyes út irányt!
Az út irányt sem lehet célok nélkül csak úgy sodortatva folytatni tehát az alávetettség kikerűlhetetlen.
Alávetett!
Nem szigorú kifejezés ez?
DE!
Szigorú! - Méltóságot, önfegyelmet sugall, személyiséget és legfőképpen kitartást!
Igen?
Nekem nagy erőt képez a megtapasztalás az életemben. 
Megtapasztalásban részesített Isten Atya, látásban, személyes élményben adta át a "Szentségét", mint eszenciát számomra.
Iránytűnek!
Többet kaptam egy eszménél. Többet egy varázslatnál. Többet holmi szellemi "szférától".


Nem hagyta ki belőle a célt sem amely az evangélium értelmezésében csúcsosodott ki, s ott is tart a mai napig!
-
Bizony mondom; keressétek az Urat és kérjetek! - Az Evangélium Szent Igazságát - Teljes Dicsőségét! 

(ámen. hallelujah))  leborulós !

Megkapjátok! 

Létezhetetlen, hogy meg ne kapjátok......

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Pént. 29 Aug. - 22:04

Ha Isten meglátogat, az kegyelem, és azért nem teszek semmit, aztán visszahúzódik,de itt hagyja nekem ''lábnyomát'', hogy kövessem. Itt hagyja szeretetét, hogy emlékezzek és keressem Őt. Ezzel már 'dolgom' van, mostmár tennem kell. Tetteim válaszok hívására.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Empty Ugyan melyikünk mondaná a sebészre, amikor feltárja a gyulladt sebet

Témanyitás  Méhecske Szomb. 30 Aug. - 8:29

"Ugyan melyikünk mondaná a sebészre, amikor feltárja a gyulladt sebet, hogy rosszat akar
Sokkal inkább magam nyújtom neki a kezemet, hogy tárja fel a tályogos sebet, és gyógyítsa meg a kezemet
Amit szemem lát, és amit az értelmem gondol, és az ami a lényegben a valóság az többnyire kettő
Magam szeretek a közömbösségben, mert jobban magam vagyok akkor előttem, ez vagyok
Minden ami felráz álmomból, az jó, ha fájdalmas is, mégis a lényegben jó
Ha Te akarsz felrázni, akkor először azt elmondod nekem, és amikor az lepereg rólam, akkor elviszel oda, ami felráz engemet, értem teszed azt
Mi a szörnyűbb a léleknek, a hidegháború, ahol látszatra nem hal meg senki, vagy a valódi háború, ahol sok az áldozat?
Mikor a hideg elaltat, az a legszörnyűbb nekem, amikor a közömbösség magam felé hajt engemet, az a valódi és örök halálom
Jó Szó nem tudott felrázni, marad a fájdalom az ébredésemre, ezt választottam, akkor most ezt kapom
Egyetlen pillanat sem alkalmatlan, a méltatlan pillanatok is alkalmasak, hogy Veled legyek
Egyetlen külsőség sem teszi méltóvá a pillanatot, egyes egyedül a megtört és igazságra áhítozó szív
Lövészárokban felébredni sokkal jobb, mint elaludni az ágyban a halálba
Nem kell, hogy a fájdalom ébresszen, egyáltalán nem szükséges, felébredhetek a szeretetemben is
Soha sem késő megkeresni Téged
Ha kitelt az időm, és elalszom, és lélekben kelek, akkor az már késő, hogy felébredjek
A testem halála az elalvásom, és ébredésem, és ébredésemben ahhoz ragaszkodom, ahogy amint elaludtam
Ha még mindig testben gondolkozok, azt nem úgy gondolom, de úgy van
Ha halálra ébredek, az olyan, mint amikor a félelem leköti a tagjaimat, és egyetlen hangot sem enged ki a félelem a torkomból
Azt fogom meg, aki vagyok, ha a halál állapotában aludtam el, akkor a halált ragadom magamhoz
Testem végleges elalvása előtt velem a Kegyelem, aki nekem adja a szabadságot a döntésre, és ad erőt a döntéshez
Hogy mit döntök, abban nem befolyásol
Elalvásomban kiderül a lelkem fénye, és kiderül a sötétsége, ha fénybe állt a Földön a lelkem, magadhoz húzol
Ha pokolra kerülök, az az én magam alkotása, az elszakadás helye Tőled
Ezt gondolhatná test jónak, de nem az
Lélek máshogy van, mint test, pokolban olyan a fájdalmam, amit a test egyáltalán nem bírna
Lélek máshogy van, mint test, a mennyország boldogsága olyan, hogy azt a test sötétsége nem bírja
Ha mellém lépsz, ha tüzedben lépsz mellém, akkor az mindenek felett boldogság, és egy kín, amit a testem sötétsége okoz
Együtt van bennem a boldogság és a fájdalom
És ahogyan engedem, hogy lefaragd rólam a köveket, úgy lassan elenyészik belőlem a fájdalom
Jelenlétedben annyi a fájdalmam, amennyi a sötétségem
Ha Szavadból ébredek, az több nekem, mintha fájdalomból, igaz mindegy az, milyen hosszú, és milyen keserves úton ébredek az életre
Több nekem szeretetben épülnöm, mint fájdalomban
A több a teljes önkéntesség
Nem úgy ébresztesz, hogy megrázol, és felemelsz, hanem megrázol, és magamnak kell kikelnem az ágyból
Minden jelenléted, korai jelenléted elvesz tőlem egy lehetőséget, amit tömeggel kell visszaadnom
Felrázol, és ellépsz, és megadod a lehetőséget, magam lépjek Hozzád
Hitemben felépülni, az az igazi érték
A fájdalmat, ha az ébreszt, az nem vesz el tőlem
A szeretet, a szeretetre ébredésem, az abban több, hogy hozzá ad
Hogy az értelmem tud, az még nem sok
Az egész mindenség tud Téged
Hogy megteszed, amit kérek, az a hit
Hogy teszel, az azt jelenti velem teszel, és nem helyettem
Hogy velem teszel, az az jelenti, magam egyet teszek, és Te százat
Az az egy pedig azt jelenti, hogy emberi képességemnél és tűrőképességemnél többet teszek, hiszen mellé teszel
És amit testben megtehetek, a mellé lélekben mellé rakod a százat
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Szomb. 30 Aug. - 9:13

( ámen)

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Empty Prohászka Ottokár püspök atya gondolatai az év minden napjára Augusztus 31.

Témanyitás  Méhecske Vas. 31 Aug. - 7:02

Prohászka Ottokár püspök atya gondolatai az év minden napjára

Augusztus 31.

c) «S pihenjetek.» Ha megpihentek, s elcsendesül a lárma s izgalom lelketekben, akkor ébredtek majd éltetek titokzatos voltára s azon veszitek magatokat észre, hogy zárt, örök kapuk előtt álltok, s nem gondoltatok rá, hogy azokat megnyissátok.
Istent keresitek; s Ő nem mutatkozik, de folyton elmegy mellettetek; ti arcot vártok, de az Ő arca az élet tartalma hitben, reményben, szeretetben, tisztaságban; át kell éreznetek, hogy benne éltek s lélegeztek. Ezt a tudatot mélyítsétek ki, és szentek lesztek.
Ébredjetek öntudatára, hogy ma és mindig halhatatlan életet éltek, s következőleg, hogy lépten-nyomon ti adtok ez érthetetlen világnak értelmet s lelket. — Ébredjetek öntudatára a lélek elrejtett, belső világának s fejlesszétek azt ki.
Erre csak a hit s az alakító szeretet ősereje képes. Itt elmélkedem, megtörődöm, egyesülök Istennel; itt dolgozom ésszel, szívvel, érzéssel, akarattal. S fölhasználom ezt az «egy kevéssé»-t, ahogy a kárhozottak használnák, ha ez az «egy kevéssé» megadatnék nekik, hogy jóvá tegyék az elvesztett életet.

(PO ÖM, VI., Elmélkedések az Evangéliumról I., A második Húsvéttól a harmadikig, 244. old.)
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Vas. 31 Aug. - 7:38

Ez valóban elmélkedés.
Még nem kiforrott, s ebben a formájában emberi.
"Közel áll hozzám" - mondhatja bárki, még nem ért célba de, már nagyon közel jár....
-
NEM!
Így nem lehet az igaz utat megtalálni!
-
Hány éves itt a pap? ( kora)
Hány éve felkent pap?
-
Mennyit írt ebben az élet tartamban és mennyit fog még?
Mennyit beszélt a szószékről? A hallgatóságnak?
Volt jogköre szólni mint pap? És volt mint "elhívott"? Felkent?
-
A TANÍTÁS KÉTÉLŰ KARD!
-
ISTEN SZAVA!
-
Kevés örömöt, győzedelmességet érzek ujjaim hegyén, olvasáskor!
Jó pld-t hozott Iluska ismét arra, hogyan lehet vagy van esély az életszenvedések - "lerövidítésére"!

Mert ne feledjük Isten nem örvend a haló halálán és nem nézi tétlenűl a "fusztráltságot"!
-
ITT KELL "TARTVA LENNIE" A - SztSz SZEMÉLYNEK!
Ő itt van "fogva" érettünk, Vígasztalásra, Segítségre és Tanításra!

Mért tanít a pap? És mért nem a SztSz tanít általa?

Tanít az a pap akinek van egyháza és egyházának "Feje"!

A fej? Vétkezik?
-
A "szegények Pápája" - akkor - vele vétkezik papsága!
-
Köszönjük Iluska az "emberit"!
-
Most ha, hoznál erre éppen - szellemit......


A hozzászólást Elek összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 31 Aug. - 8:30-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Vas. 31 Aug. - 7:46

Nekem ez rendben van, amit most hozott Méhecske.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Vas. 31 Aug. - 8:00

Vígasztaló. Segítő. Tanító.

Minden "tanító" felelősséggel tartozik tanításáért!
És pedig nem emberi megítélés által, a törvény előtt!

( a törvényi jogkör biztosítottsága is reája nézve már felelősség egyébként.))

A tanító az ember kínjait jött enyhíteni, átadni azt ami a "MEGVÁLTÓ"!
Istentől - Isten Előtt!
-
Számadása minden pillanatról szól az övében és a tanítottakéból! A tanítottak! - Emberek!
Nem filozófusok sokasága és még csak nem is elmélkedők, elemezgetők túlzottan. 
Ők a tanítottak! - "Tudatlanok", leárnyékoltak a bűntől szenvedők! - Igát vonszolók! - Hétköznapi dolgos, szorgos emberek, javaikért küzdők! 
Tanítók!
Tanítottak!
-
Elmond egy tanítást és elronthatja a hallgatóságot vele? - Hogy holnap is taníthasson? Minden napon legyen dolga? 
Mért tanít a "tanító"?

A "keresztények" üldöztetése és megölettetése - napjainkban.
A "tanítók" "üldöztetése"!
-
Kik halnak meg?
-
Tanítók? - Hogyan vélekedtek?
Sutyorgók? - Hogyan vélekedtek?
Médiumok? - Hogyan vélekedtek?
-
"Szájtépők"? - Hogyan vélekedtek?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Vas. 31 Aug. - 8:03

efi - mert nem vallod magad kereszténynek...
-
Úgy rendben is van.
Csak! Felháborodsz!
-
Azt se?
-
Rendjén van.
Amint valójában ráébred valaki a Jézusérték teljességére.
MÁST LÁT!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Empty A GYENGESÉGET VÁLASZTOM, HOGY MEGMUTASSAM ERŐMET

Témanyitás  Méhecske Hétf. 1 Szept. - 6:52

A GYENGESÉGET VÁLASZTOM, HOGY MEGMUTASSAM ERŐMET
 
"Kedvesem, béke legyen veled! Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Heartb Figyelj rám! Szeretettel tanítalak, bölcsességgel tanítottalak, felemeltelek és neveltelek. Maradj kegyeimben, maradj meg tanításomban! Mindent tőlem kapsz, maradj tanításomban rendíthetetlen! ..., enyhítsd azzal Atyám haragját, hogy örömet szerzel Neki! Viszonozd szeretettel a gonoszságot, enyhítsd szereteteddel e gonosz nemzedék elleni haragját! Engem ismerjenek fel benned, amikor szeretettel evangelizálsz a Szeretetért! Veled van az Isten, gyermekem. Az a küldetésed, hogy evangelizálj! A gyengeséget választom, hogy megmutassam erőmet, a szegénységet, hogy megmutassam gazdagságomat és bölcsességemet. Ne tartsd magadat nagyra, maradj semmi, válj még kisebbé, hogy véghez vihessem művemet! Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Heartb 

Én vagyok. Béke, gyermekem! Ne félj, ne félj jelenlétemben! Csak akkor félj tőlem, ha ellenem lázadsz! Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Heartb Aki nincs velem, szétszór. Erre gondolj! Kinyilatkoztatásom, amelyet neked adtam, nem szór szét, hanem összegyűjt. Kinyilatkoztatásom egyetlen testté egyesít benneteket. Fogadd békémet, gyermekem! Maradj semmi, maradj bennem! Én, az Úr megáldalak. Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Heartb 

 

 

Gyermekem, semmi sem tartóztathatja fel Isten szeretetét az emberiség iránt. Még ha üldöznek, bántalmaznak, megtámadnak is, légy okos, és engedelmeskedj Istennek! Senki sem jogosult arra, hogy vádolja Isten választottait. Megőrzöm ezt a kinyilatkoztatást, ahogy Istennek más kinyilatkoztatását is. Bízzál a Szent Istenben! Ő gondot visel műveire. Félelem nélkül beszélj Isten szeretetéről, ...! Jöjj, szüntelen imádkozz az Atyához!" Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Heartb 
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Csüt. 4 Szept. - 22:01

Semmi nem az alárendeltje a Szt. Evangéliumnak és a Szt. Evangélium sem alárendeltje - semminek!
-
Talán, ez a "gondolat" fogalmazódhat meg azokban a lelkekben akik nézik a médiák által közzé tett híreket a zajló világeseményekről, politikáról, vallás kérdésekről.
-
No, meg az is amit annyira hajlamos elfeledni a világ, a "tanítások hiányosságaként" - Isten immáron megbékéltette önön magával önön magában a világot!
-
Nem a "haragvó" Isten, nem ember gyűlölő és főleg nem teremtményeinek a gyűlölője!
-
Miért keletkezhet még is rés a bizalmon és miért kénytelen a reménység messziről tekinteni reánk? Úgy mint elveszettekre?
-
Mert hagyjuk?
-
A cél előttünk áll!
-
Légy tanítvány!
Örömhír mondó!
-

id;..."Gyermekem, semmi sem tartóztathatja fel Isten szeretetét az emberiség iránt. Még ha üldöznek, bántalmaznak, megtámadnak is, légy okos, és engedelmeskedj Istennek! Senki sem jogosult arra, hogy vádolja Isten választottait. Megőrzöm ezt a kinyilatkoztatást, ahogy Istennek más kinyilatkoztatását is. Bízzál a Szent Istenben! Ő gondot visel műveire. Félelem nélkül beszélj Isten szeretetéről, ...! Jöjj, szüntelen imádkozz az Atyához!" Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Heartb ... " id. vége.


-
Az "üldöztetés" kifejezést nem igazán könnyű megfogalmazni, annál is inkább mert nagyon üvegszerűvé formálták az "eszmék" vezetői de, valóságos "talapzatra" még soha  senki sem helyezte - Jézuson kívül.
Volna "mersz" szembeszállni a kivont szabjával? - Az erőszak kiterjesztett hálóját feszegetni? - És szabadulást remélni?
-
Kiben volna meg ez az elhívatottság, kiben volna "kenet"? - A "provokátorban"?
-
"Hamisan buzdító"!
Menj elől!
-
Lássunk....ott... nocomment....


-
Ma, Lengyel autó stopposokat vettem fel ......és az jutott eszembe,..... "egykor" a háborúban kivont kardal mentek az ellenük felsorakozott "vaspáncélba" (tank) öltözött sereg ellen....
-
"Meztelen vitézek" ...elesnek, meghalnak, hősök de, meghalnak....


míg a "hamisak" - maradnak!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Empty Három Imádság

Témanyitás  Méhecske Vas. 7 Szept. - 8:36

Három Imádság

Jézus ajánlotta, hogy imádkozzuk minden nap a következő imákat:

"A BIZALOM KILENCEDE JÉZUS SZENT SZÍVÉHEZ

Uram Jézus Krisztus, a Te Szent Szívedre bízom ezt a szándékot.

(Itt meg kell nevezni a kívánságot)
Tekints csupán rám, aztán tégy Szíved szerint.. a Te Szent Szíved döntsön! Számítok rá... bízom benne ... irgalmasságára hagyatkozom...
Uram Jézus ne hagyj el! Jézus Szent Szíve, bízom Benned! Jézus Szent Szíve, hiszek irántam való szeretetedben. Jézus Szíve, jöjjön el a Te országod! Ó Jézus Szent Szíve, sok kegyelmet kértem már Tőled, de ezt az egyet most különösen kérem. Fogadd Szent Szívedbe könyörgésemet! Ha az Örök Atya meglátja drága Véredet rajta, bizonyosan elfogadja. Az már nem az én imám lesz, hanem a Tied ó Jézusom. Ó Jézus Szent Szíve, bízom Benned! Ne engedd, hogy elvesszek!. Ámen.

IMA SZENT MIHÁLYHOZ

Szent Mihály arkangyal, védelmezz minket a küzdelemben! A Sátán gonosz kísértései ellen légy oltalmunk! Esedezve kérjük: parancsoljon neki az Isten! Te pedig mennyei seregek vezére, a Sátánt és a többi gonosz szellemet, akik a lelkek vesztére körüljárnak a világban, Isten erejével taszítsd vissza a kárhozat helyére! Ámen. 
Mária, Szent Angyalok Királynője - könyörögj érettünk!

SZENT BERNÁT IMÁJA

Legkegyesebb Szűzanya Mária! Sohasem hallotta még senki, hogy Te gyámoltalanul magára hagytad azt, aki oltalmad alá folyamodott, segítségedért esdekelt, vagy szószolásodat kérte. Én is hasonló bizalomtól lelkesítve sietek Hozzád, Szüzek Szent Szüze! Hozzád jövök Anyám, és mint szegény bűnös, sóhajtozva lábadhoz borulok. Ne vesd meg szavaimat Örök Igének Szent Anyja, hanem hallgasd meg kegyelmesen. Ámen.
"
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Vas. 7 Szept. - 8:46

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Heartb „Én vagyok az Úr. Virágaim, legyetek békében, mivel én, a ti Uratok vagyok a Béke. Szeretett teremtésem, mennyire szeretlek! Drága vagy nekem! Ti, akiket virágnak nevezlek, növekedjetek, növekedjetek isteni világosságomban! Imádkozzatok testvéreitekért, akik még nem látták meg világosságomat, Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Heartb imádkozzatok megtérésükért! Virágaim! Szeretnélek megöntözni benneteket, igen! Patakom folyóvá növekszik, és folyóm a béke és a szeretet óceánjává szélesedik. Megmondtam, hogy elküldöm világosságomat közelre és távolra, és "prófétai szózatként osztom szét tanításom, örökségül a késői nemzedékek számára". 

Én vagyok Vigasztalótok és én szeretlek legjobban benneteket. Virágaim, tudom, hogy a sötétség idejét élitek, és ez a sötétség csak szenvedést, bajt és szárazságot hoz. Megjövendölték, hogy ezekben az időkben sokan elveszítik érzéküket az isteni iránt, saját elképzelésük szerint élnek, és nem tudják megkülönböztetni a jót a gonosztól. Virágaim, aki materializmussal töltekezik, és ahhoz ragaszkodik, amit a világ tud neki nyújtani, egészen eltelik a sötétséggel. Így nem marad benne hely a szentség számára. Nem marad hely Szentlelkem számára, hogy növekedjék benne. Nem marad hely az Igazság számára, és VilágosságomÜzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Heartb számára, hanem sötétségben él. Ez az oka annak, hogy e fiatal nemzedék többségéből hiányzik a lelkiség, nem akarják hallani Szavamat és nem akarnak engem, mint Istent elismerni. Lealacsonyító szenvedélyek rabjai, mivel elhagyták az isteni Igazságot és az anyagiak után futnak. Tudom, virágaim, hogy sokan szenvedtek attól, hogy tieitek között is vannak, akik ebben a sötétségben járnak, és folytonos mély álomban vannak. De én azt mondom nektek, hogy én, az Úr, ajtajuk előtt állok, ott is maradok, és mindaddig zörgetek, míg meghallanak engem. Sohasem fáradok bele a zörgetésbe, és sohasem hagyom el őket! Örökké tartó szeretettel szeretlek titeket, ezzel az annyira félreértett szeretettel! Jöjjetek hozzám minden nehézségetekkel, ajánljátok fel nekem, és pihenjetek meg! Jöjjetek, és támaszkodjatok rám, én vagyok Vigasztalótok és megvigasztallak benneteket. Az én békémet adom nektek. Jöjjetek szelíd Szabadítótokhoz, és én meggyógyítom sebeiteket. Soha ne fáradjatok bele, hogy hozzám fohászkodjatok és hozzám imádkozzatok. Mindig veletek vagyok. Szeretlek benneteket és megáldalak benneteket, megáldom egész családotokat. Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Heartb



Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Heartb Gyermekeim, közeledjetek Jézushoz, keresztjéről hív benneteket. Szerezzetek örömet Jézusnak azáltal, hogy szeretitek egymást, ahogy Ő szeret benneteket, mert egyetlen parancsolat foglalja össze az egész törvényt: "Szeresd felebarátodat, mint önmagadat!" Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Heartb Az Ő Szívében találjatok rá a békére és a szeretetre, vegyétek az Ő békéjét és szeretetét, és árasszátok ki magatok kerül! Árasszátok el az egész világot az Ő isteni Szeretetével! Töltsétek meg lelketeket azzal az örömmel, amelyet Fiam kínál fel nektek Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Heartb! Kicsinyeim, imádkozzatok, imádkozzatok és beszélgessetek Istennel! Tartsatok állandó kapcsolatot mennyei Atyátokkal Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Heartb! Buzgón imádkozzatok, hogy imátok elérje Őt! Szeretettel imádkozzatok, hogy megérezze imátokat! Ó gyermekeim, mennyire szeretlek benneteket! Mindig veletek vagyok. Itt vagyok most veletek, és akkor is veletek leszek, ha elmentek erről a helyről. Veletek leszek, amikor beléptek otthonotokba. Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Heartb Mi mindig jelen vagyunk, és mindig is jelen leszünk. Megáldalak benneteket az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében! Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Heartb Mi ketten.”
Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Heartb
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Vas. 7 Szept. - 8:47

Gal 5.1-6.18 
A szabadságot Krisztus szerezte meg nekünk. Álljatok tehát szilárdan, és ne hagyjátok, hogy újra a szolgaság igájába hajtsanak benneteket.
Én, Pál mondom nektek: Ha körülmetélkedtek, Krisztus semmit sem használ nektek.
Azt is kijelentem a körülmetélkedőnek, hogy köteles az egész törvényt megtartani.
Ha a törvényben keresitek az igazzá válást, elszakadtatok Krisztustól és elvesztettétek kegyelmét.
Mi a hit által a Lélek közreműködésével várjuk a megigazulásból fakadó reményt.
Krisztus Jézusban ugyanis nem az számít, hogy valaki körülmetélt vagy körülmetéletlen, hanem csak a hit, amely a szeretetben teljesedik ki.
Eddig jól futottatok, ki akadályozott meg benneteket az igazság követésében?
Ez a hitegetés nem attól való, aki meghívott titeket.
Egy kevés kovász az egész tésztát megerjeszti.
Bízom bennetek az Úrban, hogy ti sem vélekedtek másként. Aki pedig zavart kelt köztetek, viseli majd büntetését, bárki legyen is.
Testvérek, ami engem illet, ha csak a körülmetélkedést hirdetném, talán továbbra is üldöznének? De akkor megszűnne a kereszt botránya.
Bárcsak egészen megcsonkítanák magukat azok, akik zavart támasztanak köztetek!
Testvérek, a meghívásotok szabadságra szól, csak ne éljetek vissza a szabadsággal a test javára, hanem szeretettel szolgáljatok egymásnak.
Mert az egész törvény ebben a mondatban teljesedik be: Szeresd felebarátodat, mint saját magadat.
De ha marjátok és rágjátok, vigyázzatok, nehogy felfaljátok egymást!
Kérlek tehát benneteket, hogy lélek szerint éljetek, s akkor majd nem teljesítitek a test kívánságait.
A test ugyanis a lélek ellen tusakodik, a lélek meg a test ellen. Ellentétben állnak egymással, s így nem azt teszitek, amit szeretnétek.
Vezessen benneteket a lélek, akkor nem vagytok alávetve a törvénynek.
A test cselekedetei nyilvánvalók: kicsapongás, tisztátalanság, fajtalanság,
bálványimádás, babonaság, ellenségeskedés, viszálykodás, vetélkedés, harag, veszekedés, szakadás, pártoskodás, irigykedés,
gyilkosság, részegeskedés, tobzódás és ezekhez hasonlók. Mint már előbb mondtam, most ismét kijelentem: Akik ilyeneket művelnek, nem öröklik Isten országát.
A Lélek gyümölcse viszont: szeretet, öröm, békesség, türelem, kedvesség,
jóság, hűség, szelídség, önmegtartóztatás. Ezek ellen nincs törvény.
Akik Krisztus Jézushoz tartoznak, keresztre feszítették testüket szenvedélyeikkel és kívánságaikkal együtt.
Ha a Lélek szerint élünk, viselkedjünk is a Léleknek megfelelően.
Ne törtessünk kihívóan s egymásra irigykedve hiú dicsőség után.
Testvérek, ha valakit botláson értek, ti akik lelkiek vagytok, intsétek meg a szelídség szellemében. De ügyelj, hogy magad kísértésbe ne essél!
Hordozzátok egymás terhét, így teljesítitek Krisztus törvényét.
Aki beképzeli magának, hogy valaki, holott semmi, önmagát áltatja.
Mindenki a saját tetteit tegye mérlegre, dicsekvését pedig tartsa meg magának, ne tárja mások elé.
Hiszen mindenkinek a maga terhét kell hordoznia.
Akit a (keresztény) igazságokra tanítanak, engedjen részt tanítójának minden javából.
Ne áltassátok magatokat, Isten nem hagy magából gúnyt űzni. Amit az ember vet, azt is aratja.
Aki tehát test szerint vet, testéből is arat majd romlást. Aki ellenben a lélek szerint vet, lelkéből arat örök életet.
Ne fáradjunk bele tenni a jót, mert ha kitartunk, annak idején aratni is fogunk.
Amíg tehát időnk van, tegyünk jót mindenkivel, főképpen hittestvéreinkkel.
Nézzétek, mekkora betűkkel írok nektek a saját kezemmel!
Akik test szerint akarnak tetszeni, körülmetélkedésre kényszerítenek titeket, csak azért, hogy Krisztus keresztjéért ne szenvedjenek üldözést.
Hiszen maguk a körülmetéltek sem tartják meg a törvényt. Csupán azért kívánják a ti körülmetéléseteket, hogy testetekkel dicsekedhessenek.
Én azonban nem akarok mással dicsekedni, mint Urunk, Jézus Krisztus keresztjével. Általa keresztre szegezték nekem a világot, és engem is a világnak.
Mert sem a körülmetéltség nem ér semmit, sem a körülmetéletlenség, hanem csak az új teremtmény.
Béke és irgalom mindazoknak, akik ezt a szabályt követik, Isten Izraelének!
Ezután senki ne okozzon kellemetlenséget nekem, mert Jézus jegyeit viselem testemen.
A mi Urunk, Jézus Krisztus kegyelme legyen lelketekkel, testvérek! Amen. 
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Vendég Vas. 7 Szept. - 11:18

Khümmmmm....!
-


Szent szívem....
ha, én azt kitárnám, a szívem amely ez idő szerint a legkevésbé szent... - Iluska, többé nem állanál velem szóba!
-
Az jutott eszembe...és most annyira aljas leszek, ill. szeletkéjét hozom elétek...till. a katonaság letöltött ideje alatt mi mindent tesz az ember. 
Tették sokan és velem is megesett!
Már nős voltam és nejem várandós az első gyermekkel.
-
Vágytam utána, nagyon vágytam utána, kielégületlenűl....És hát a természet nem akkor hoz megoldást amikor az ember jónak látta.
Néha, "dinamit" volt a gatyába és fel is robbant! - Némi segítséggel....begyulladt és "bummm"...
-
Te kedves Iluska!

Bizony vagyok és lehetek is "pimasz"...
Ez a sok derék szent szívű papocska és apáca - "nemrosszalkodik" néha?
Mert már annyira irritál a szent szív kifejezés, hogy kénytelen vagyok a mélyére is nézni - néha!
-
Gyanítom - a szent szív is dobog és ugyan úgy mint a magányos hústesté,...dib...dob...dibidob...dibidob-dibidob...dibidobidibidobidibidobidibidobbbb......!
-
A kedves Blueeye azt mondta - Elek - (nem pontos idézet)) te sem vagy jobb és csak szóban "létezel"...HÁÁÁT! - Igen!
-
Szent szíveim.....
-
Hogyan is létezünk az APOSTOLI SZENTEK KÖZÖSSÉGÉNEK HIÁNYÁBAN?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Méhecske Hétf. 8 Szept. - 6:57

Előbb magamban kell felállítanom a tisztaság vágyát, hogy bujaságaim emlékét a Lélek eltörölje. Ha folyton a bűn közelében tartózkodom, nézem másokét, anélkül, hogy tisztában lennék a magam erejével, imáim megtartóságával, azzal a sötétség oldalán tartózkodom.
Lélek akkor nyiladozik meg, s benne az Apostoli Szentek Közössége akkor lesz valóság számomra, mikor kilépek a bűn természetéből, és ürességem vágya az érzékenységre megnyitja szívemet.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Üzenetek, gondolatok, idézetek - Page 4 Empty Re: Üzenetek, gondolatok, idézetek

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 12 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.