Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

álmok 3 tudatos

5 posters

3 / 19 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next

Go down

álmok 3 tudatos - Page 3 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Kedd 17 Márc. - 9:31

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:24-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 3 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Kedd 17 Márc. - 15:27

efi írta:Ilyet álmodtál már máskor is, csak nem ugrottál ki az ablakon.

Lehet , de ez most különleges volt . Valami átitatta az álmot , nem tudom mi , egy érzés , egy tudat alatti gondolat , valami ami elterelte a részletekről a figyelmet és ami valami olyasmire utalhatott , hogy " Figyelj oda ,  ez most rólad szól ! "
Jó , tudom , mondhatni az álmok többsége mindig az álmodóról szól , de ez talán abból lehetett más , hogy ez tudatosult is bennem ott és akkor .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 3 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Kedd 17 Márc. - 15:34

Áprilia írta:Szerintem az üldözéssel arra ment ki a játék, hogy zuhanj, a zuhanással pedig arra, hogy tudatosodj.

Hát igen , az eredménye végül is ez volt . öröm

Kicsit elgondolkodtam most egy pillanatra ezekről a tapasztalatokról .
Ha tudatos álomba kerülök , és nem csak spontán , akkor általában valami olyan cselekedet hatására , mint pl amikor felugrok a levegőbe , hátha fenn maradok és nem zuhanok vissza . Tehát valóság tesztet végzek tulajdonképpen . Mégis bele gondoltam , hogy néha olyasmivel váltom ki az álombéli tudatosságot , ami életveszélyesnek tűnhet a valóság számára .
Első alkalommal pl egy vonat elé álltam . Néha meg kiugrom az ablakon . Néha csak hagyom , hogy lezuhanjak valahonnan és hasonlók .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 3 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Kedd 24 Márc. - 7:25

Álomban álmok , amik  tudatosak

Ez egy nagyon érdekes tapasztalat volt .  Álmomban a munkahelyemen voltam , és tatarozták az épületet , mi akik ott dolgozunk is segédkeztünk a munkában . Szóval  ez egy egyszerű álom volt  , annyi különbséggel , hogy totál azt hittem , hogy ébren vagyok .  Ennek tudatát még az is fokozta , hogy a fiatalabb munkás srácok még viccelődtek is   az eredeti nevemmel  kérdezvén ,  hogy akkor most melyik a vezeték és melyik a kereszt ( ? ) . Szóval nem jöttem rá , hogy nem vagyok ébren , és erre még ráfejeltek a következő tapasztalatok .
- Szóval elálmosodtam és elszundítottam egy kicsikét .  Álmodni kezdtem és azt álmodtam , hogy egy füzet van a kezemben és abból olvasok .  Tudatos voltam ebben az álomban , ezért úgy gondoltam , ha már  itt van a kezemben ez a füzet , megvizsgálom  benne  a szöveget  alaposabban is , hogy a betűk normális módon követik e egymást , tehát  valóban olvashatóak e a sorok ?  Az eredmény az lett , hogy rájöttem a betűk nem alkotnak szavakat , tehát értelmetlenül  kapcsolódnak egymáshoz , csak  külalakra látszólag tűnik olyannak , mintha normális mondatokat látnék .
- Aztán felébredtem és ismét ott voltam ahol elaludtam , azaz a munkahelyemen . . Mászkáltam egy kicsit , beszélgettem a többiekkel , majd megint elálmosodtam és ismét álmodni kezdtem . Ez az álom is tudatos volt és még mindig a füzet volt a kezemben . Gondoltam tanulmányozom még az írást és hogy tudok e olvasni .  Tudtam olvasni igen , de tettem egy különös felfedezést . Rájöttem , hogy elöbb olvasok és értelmezem a szavak jelentését , mint ahogy a betűket valójában össze olvasnám .  Ez olyan , mintha az ember előre tudná , mi van oda írva , kimondja a szót mielőtt a szeme még végig futna a betűkön  . Egy gondolat futott át rajtam ( bizonyság , hogy az ember gondolkodik álmában )  Azon tanakodtam , hogy lehetséges ez ? Valószínű lehet , hogy az elménk állítja össze a szavakat és az álom próbálja sorokba rendezni azokat ?  Sorokba rendezi , de nem tökéletesen ?  Talán nincs is rá szükség , hogy tökéletesen rendezze a sorokat , hiszen a szavak értelme nem a füzetben , hanem már előre a fejünkben van . Tehát vagyis az ilyen álmokban , nem a füzetből olvas az ember , hanem a gondolatok amiket olvasni szeretnénk fotózzuk oda az elménkkel . Nagyon különös . Aztán ismét felébredtem és még mindig a munkahelyemen voltam .
- A srácok tettek egy megjegyzést , hogy milyen álomszuszék vagyok , hogy állandóan elalszom .  Hmm csoda , hogy tényleg azt hihettem ezek után , hogy ébren vagyok ?
-Ismét elaludtam . Megint azonnal tudatos lettem , tudtam , hogy álmodok . Most csak a kezeimet néztem . Arra gondoltam , megvizsgálom alaposan .  Az ujjaim össze voltak kulcsolva , így szétnyitottam őket egymástól .  Valami nem stimmelt . Mintha az egyik újjamból kinőtt volna egy másik .  Nem hittem a szemeimnek egészen közelről megnéztem .  Ez az egész nem stimmel , gondoltam és ismét felébredtem . Még mindig a munkahelyemen voltam .
- Már már nekem is kényessé vált , hogy nem tudok ébren maradni , hogy folyton elalszom , nem számít hol üldögélek , akár a földön is lefekszem . Ismét elaludtam .  Ezúttal elalvásom pillanatában már tudatában voltam annak , hogy álmodom és valahogy még ki sem alakult az álomkörnyezet , amikor már el is határoztam , hogy el kellene jutnom Ápriliához .  Végig futott rajtam a kísérletezések gondolata , és az , hogy miért ne mehetnék most el hozzá ?  Valami történt , de nem az amire számítottam .  Olyan volt , mintha ott lennék , de semmit sem láttam a környezetből , csak egyetlen egy dolgot . Egy füzetet amibe  valami fel volt sorolva . Inkább úgy mondanám jegyzetelve , és ezt most képzeljétek el , hogy oly módon , mint egy jegyzetet , egymás alá írva , hogy mikor milyen kaját fog főzni , vagy valami ilyesmik . A krumpli pürére kifejezetten emlékszem , bár nekem gyanús , hogy ez feddné a valóságot .  Mindenesetre az előző álmokból  következtetve  elgondolkodtam , hogy most teljesen olyan , mintha normálisan tudtam volna olvasni , pedig sejtem , hogy ez nem így van .
Hmm felébredtem , de most már véglegesen és nem pedig az álomban .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 3 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Kedd 24 Márc. - 9:23

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:24-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 3 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Kedd 24 Márc. - 10:24

Az iker helyzetek talán azért is nem jutottak az eszembe , mert azt hittem ébren vagyok , abban a helyzetben .  Ott meg ugye hiába is aludtam el többször is ugyan azokban a pózokban , csak akkor lett volna ikerhelyzet , ha itt is abban a pózban aludtam volna el . Bár ezt igazán nem lehet tudni , mert ettől még elaludhattam  ugyan abban a pózban az itteni valóságunkban is , csak nem emlékeztem rá , hisz azt hittem ébren vagyok . 
Viszont valóban nagyon különös volt , hogy mindig ugyan abba az álomba ébredtem fel . Azt hiszem ez valahol jelentheti azt , hogy a gyűjtőpontom ideiglenesen lehorgonyozhatott abban a helyzetben . 
Aminek még örülni tudok , hogy ha ez valóban így van , akkor némileg mégis csak sikerülhetett eljutnom hozzád , csak éppen nem a lakásotokba igazán , hanem az elmédbe , a gondolataid közé .  Ha pont ebben az időpontban álmodtál volna valamit , akkor lehet nem a gondolatoddal találkozom , azaz a recepttel és ami ezzel összefügghet , hanem egy olyan helyszínre amiben te magad is ott vagy . Magyarán talán belekerülhettem volna az álmodba .  Húú ezt elképzelni is félelmetes , és izgalmas , ha valóban így történt volna és ennek a lehetőségnek ezen módján volna alapja .
Szóval fogalmam sincsen mit is csinálhattam , hogy így történtek a dolgok , ahogy . Egy biztos , hogy a tudatos  szakaszaimban tisztában voltam önmagammal , és valóban megpróbáltalak elérni téged .

ja igen , a közös tapasztalásokról még . Ezek nagyon jó dolgok , mert minél több hasonló tapasztalás , annál inkább kibontakozik  azok valóság alapjai .
Ez pedig már felfedezés .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 3 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Kedd 24 Márc. - 10:50

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:24-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 3 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Kedd 24 Márc. - 11:13

Áprilia írta:Ez az álmod volt eddig a legügyesebb azzal a sok felkeléssel, elalvással és mindig ugyanarra a helyszínre érkeztél, vica verza.
Vajon mivé fog még ez fajulni...

Reméljük előre vezet .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 3 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Kedd 24 Márc. - 13:41

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:24-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 3 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Kedd 24 Márc. - 14:13

Egy valami azért elég érdekes . Miért akkor lettem mindig tudatos , amikor az álmomban elaludtam ? Talán álom szinten lehetne mondani , hogy második szint , vagy egy szinttel lekjjebb , de ha már ott voltak a tudatos részek , miért nem maradtak fenn az első szinten is ? Szóval ez marha érdekes , azt leszámítva , hogy talán azért , mert azt hihettem ébren vagyok ?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 3 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Kedd 24 Márc. - 15:31

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:24-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 3 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Kedd 24 Márc. - 16:40

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:25-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 3 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Kedd 24 Márc. - 17:36

Áprilia írta:
Áprilia írta:Nekem olybá tűnik, mintha valamiféle segítséget kapnál mostmár.

Az álmodási megbízott megjelenése  -pl. volt az az álmod, amikor a lépcső tetején várt az az alak, hogy magával vigyen, az szerintem az álmodási megbízott volt, nem találom itt, hogy hova írtad be -, magával hozza a második (álmodási) kapus helyzeteket. A Minden mindenkinek az álmodásról/Asztrális álmoknál az Etoile "Látni akarok!" c. álmához írtakban van erről megfigyelés. Azt ott most előre hoztam az hamis ébredés miatt is.

Ez az elsó oldalon az " Ugorj című álmomból
- " Ekkor nagy meglepetésemre megszólalt egy hang :
- Ugorj !

Nem gondolkodtam sokat , a hang valahogy annyira megbízhatónak tűnt a számomra .
Ugrottam .  "

Ez az érdekes álmok topikban van , címe  az Indulnunk kell , még nem ! volt
- " A csigalépcső tetején állt egy különös alak , vörösen izzó szemekkel , és azt kérdezte tőlem , hogy - " Itt vagy hát ! Indulhatunk ?  "  Erre én azt feleltem , hogy - " Nem , nem vagyok kész még erre  "

Szóval igen , azt hiszem valóban figyelhetnek bennünket . Az álom tapasztalatokból viszont olyasmi tűnik ki nekem legalábbis , mintha nem lenne erőltetés , hanem  mintha megvárnák amíg az ember készen nem áll az utazásra .
Azt még szerettem volna elmondani , hogy mostanában ezek az álmok nem jártak eufólikus nagy örömmel , hanem inkább mint ennél a tapasztalatnál is , inkább a tárgyszerűség volt a jellemzőbb .  Érdekes , hogy eszembe se jutott , hogy pl repkedjek vagy ilyesmik , hanem  a lényeg inkább a megfigyelésen volt .
- Mindezeken kívül emlékszem a háztetős álmodra , véleményem szerint ott sem véletlen volt , hogy ugrásra akartak rávenni . Mondjuk nem ment olyan zökkenőmentesen , mint az én esetemben , mint amikor  az egyik nem régi álmomban magamtól is kiugrottam már a lépcsőház ablakából .
Mindenesetre akár morbid , akár nem ,  úgy tűnik rá akarnak venni külső erők a tudatosodásra . Ha mégsem így lenne és ezek az erők nem külső erők , akkor az meg pláne pozitív . Bár a néhai borzongás nem ez utóbbira utal . ( félelem löketes tapasztalatokra gondolnék )

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 3 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Kedd 24 Márc. - 17:52

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:25-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 3 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Kedd 24 Márc. - 18:04

Áprilia írta:
Believe írta:
Mindenesetre akár morbid , akár nem ,  úgy tűnik rá akarnak venni külső erők a tudatosodásra .

Mert ez az alap, innen lehet csak továbbmenni. Erről is érdekeseket beszélgettünk itt:

https://kalandorok.hungarianforum.com/t38p630-almokrol-altalaban

öröm  Igen

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 3 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Pént. 3 Ápr. - 7:14

Kaotikus álom  ( Kriptás- belső párbeszédes )  tudatos

Nem mentem a többiek után , a ránk kiszabott feladat úgyis kudarcba fulladt . Elbénáztuk a saját hülyeségünk miatt , egymással vetélkedtünk , ahelyett , hogy összedolgoztunk volna .
A többiek elmentek a fal mellett ami a pusztában magasodott előttünk és bekanyarodtak a sarkon .  Én megtorpantam , mert felkeltette az érdeklődésemet a fal
. -  Mit keres itt ez az  fal és tulajdonképpen ez egy épület ? - gondolkodtam el rajta és nem tudom hogyan , talán csak a képzeletemmel , de körbe láttam az egész falat , hogy egy nagyobbacska négyzet alakú területet ölel magába . 
- Sehol egy ablak , sehol egy ajtó , vizsgálódtam tovább , az nem lehet , hogy valahogy ne tudjak fölmászni , hogy benézzek mi rejtőzhet odabenn .
Nyújtózkodtam , ugráltam , elég magasan volt a fal teteje , de volt egy szakasz , ahol egy nagyobb ugrással sikerült megkapaszkodnom a tetejében .  Nem volt könnyű , de nagy nehezen fel tudtam húzni magamat ,
Edzenem kellene gondoltam , akkor az ilyesmi könnyebben menne  el vagyok tunyulva.
Leugrottam a túloldalra , és az járt a fejemben , hogy  micsoda egy védett hely ez ahol vagyok , ide nem tőr be sem vihar , sem vadállat , egy nagyon békés biztonságos hely ez ahol vagyok .
Kicsit félhomály volt , gondoltam alaposabban körülnézek és akkor észrevettem , hogy belül is vannak falak és egy lépcsősor vezetett az egyik sarok mögött lefelé .  Jobban szemügyre vettem és akkor amit megláttam nagyon megdöbbentett , mert rájöttem , hogy egy temetkezési helyen , egy hatalmas kriptában vagyok .
Na ebből nem kérek , döntöttem azonnal , és vissza rohantam a falhoz , hogy újra felhúzóckodjak és elhagyjam a helyet .  A fal voszont innen még magasabb volt mint kintről , hiába ugrálta , kapaszkodtam nem értem el a tetejét . 
Itt váltam tudatossá ezen a ponton , és arra gondoltam , hogy kitolok a feladattal , majd fellebegek a fal tetejére és ennyi .  A művelet mégsem sikerült . Itt egyszerűen nem működtek a dolgok .  Ellenben  valaki megjelent mellettem , nem is értem miért nem  rémültem halálra ,  semmi félelem érzetem nem volt .  Az illetőt nem tudnám leírni , emberi formának tűnt , de nem biztos , hogy az volt . Nem tudom mi volt , de a lényeg , hogy kommunikálni tudtam vele .  Azt mondta ő majd segít kijutnom , de itt a falon át nem fogok tudni kijutni , hanem menjek inkább vele .  Bele egyeztem és elindultam a jelenség után .  Ez nem tartott csak pár lépést , mert hamar kiderült , ez így elég lassú is , meg zajt is csapok , felhívom magunkra a figyelmet ,  és inkább repülni fogunk . 
Itt el kell mondanom , hogy hiába voltam tudatos , nekem nem ment a repülés , de ezúttal igen .  Viszont hozzá kell tennem , nem én repültem , hanem ez a valami húzott maga után .  Tehát nem önerőből repültem , hanem ez a valaki által  , mintha egy energia kötne bennünket össze és maga után rántana .  Folyosókon repültünk keresztül , és volt időm nézelődni . A kriptákon egyiken másikon valami ősi fegyver féléket késeket láttam .  Az egyiknél úgy gondoltam  magamhoz kellene vennem , de az alak azt mondta ne nyúljak hozzá , mert ezek erő tárgyak és még magamhoz vonzanék pár víz lényt ( Hmm ? ) és arra igazán semmi szükségem nem volna .
Egy nagyobb csarnokhoz értünk , és ott valami ellenséges volt .  Társam azt mondta , át kell változnia varázslóvá  és hogy ez egy kis időt igényel  és hogy az előttünk lévő ellenséges valamit addig nekem kell tudnom feltartani , mert csak így juthatunk tovább .
Társam elkezdett fényleni , pontosabban  rengeteg fényszálat láttam , de nem tudtam vele foglalkozni , mert az az ellenséges valami azonnal felénk röpült .  Én elé ugrottam és próbáltam volna ütlegelni , de mintha csak a levegőt csapkodnám .  Valamilyen módon mégis viaskodtam vele , némileg emberi formája volt , de mint valami nyúlós ködpamacs ragadt rám és én már inkább próbáltam volna tőle csak megszabadulni . 
Társam rám kiáltott , hogy rázzam már le magamról azt a valamit , azt menjünk tovább . 
Körülnéztem a csarnokban , furábbnál furább lényeket láttam , amiket nem tudnám mihez hasonlítani , de ezek már nem foglalkoztak velünk , valahogy tudtam , hogy amit leküzdöttünk az volt a legerősebb , így számukra érdektelenné váltunk .
 Menjünk tovább mondta a társam , aki ezúttal inkább már csak egy ízzó fénygömb volt , mint emberi forma . 
-  Itthon az  ágyamban találtam magamat . hason fekve és az előttem fekvő karjaimra bámultam .  Sötétség  volt , mint normálisan . .  Most akkor felébredtem ? - kérdeztem magamtól .  nem telt el pár pillanat és rájöttem , hogy még mindig alszom .  Fel is tettem magamnak a kérdést . Most akkor ébren vagyok , vagy álmodom ?  Annyira abszurd volt minden .  Olyan volt , mintha nyitva lennének a szemeim . Gondoltam teszek egy próbát . Megpróbáltam összeszorítani a szemeimet , de hiába , még mindig ugyan úgy láttam . 
- Ekkor valami hang elkezdett mindenféle hülyeségekről pofázni nekem .  Arra nem emlékszem mikről , mert próbáltam leküzdeni magamban .  Te csak a belső párbeszéd vagy  mondtam ki hangosan , és hagyd már abba !  Csak nem hagyta abba . Jó , gondoltam , akkor elrepülök Ápriliához és körülnézek náluk , és hangosan kimondtam , hogy ott akarok állni Ápriliáék ágya mellett .  Kicsit elhomályosultak a dolgok , talán volt egy kis szünet , de semmi , ismét csak a karjaimat láttam magam előtt .  Ezek nem az én álom karjaim voltak , hanem a fizikaiak . 
Nem tudtam eldönteni , hogy ez csak képzelődés vagy valóban álmodok ?
Jó , gondoltam , akkor most a szemeimet fogom delejezni és gyógyítani , hogy jobban lássak .
A hang ekkor felröhögött , kifejezetten gúnyosan , hogy mekkora marha vagyok , csak nem képzelem !!! Ez annyira kizökkentett , hogy átkerültem egy másik helyre .
Egy út szélén bandukoltam , kísérőm az a hülye belső párbeszéd . Csak mondta mondta a magáét és szidalmazott , hogy miért nem foglalkozom vele , és hogy kérdezgessek .  Na jó , akkor kérdezek , döntöttem el és mondtam neki , hogy megnyugodjon már . 
Úgy sem fogok válaszolni ! - jött a válasz és csak tovább nyomta a rizsát . 
Felébredtem de ezúttal már végleg , a kezeim valóban ott voltak , ahol álmomban láttam .

álmok 3 tudatos - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcRR_W11KeqWCgmHbyCgqCePxjuElLy_05EwiZ3SnYED1KAhOxPJgg

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 3 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Greywolf Pént. 3 Ápr. - 8:08

Believe írta:Kaotikus álom  ( Kriptás- belső párbeszédes )  tudatos

Muhaha! Twisted Evil
Én sem szívathattalak volna szebben, ha éppen azt akartam volna tenni.
Egyébként ez az álomalak nagyon emlékeztet rád, Fort_is. Teljesen úgy viselkedett, mint néha te szoktál. Hiába mondanak neked bármit, azért is mondod a magadét, aztán még véletlenül sem válaszolsz arra, amit kérdeznek.
Ami nem baj! öröm Csak tudni kell elviselni, amikor fordul a helyzet.
Most nagyon megmosolyogtattál ezzel, hogy így felháborodtál ezen az álmon. Szigorúan jó értelemben. Very Happy

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 3 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Pént. 3 Ápr. - 8:33

Greywolf írta:
Believe írta:Kaotikus álom  ( Kriptás- belső párbeszédes )  tudatos

Muhaha! Twisted Evil
Én sem szívathattalak volna szebben, ha éppen azt akartam volna tenni.
Egyébként ez az álomalak nagyon emlékeztet rád, Fort_is. Teljesen úgy viselkedett, mint néha te szoktál. Hiába mondanak neked bármit, azért is mondod a magadét, aztán még véletlenül sem válaszolsz arra, amit kérdeznek.
Ami nem baj! öröm Csak tudni kell elviselni, amikor fordul a helyzet.
Most nagyon megmosolyogtattál ezzel, hogy így felháborodtál ezen az álmon. Szigorúan jó értelemben. Very Happy

Very Happy Very Happy  Hát vagyok amilyen vagyok , de azért tudom , hogy kedveltek . shaking-hands

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 3 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Pént. 3 Ápr. - 9:22

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:25-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 3 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Pént. 3 Ápr. - 9:30

Nagyon izgalmas, kalandos élményekben volt részed, gratulálok! Az álmod két fontos részre oszlik és bár az elsőben tudatosultál, azt inkább vélném a könyves élmények hatásának. Viszont a hamis ébredéses folytatás valóban különleges tapasztalat volt. Képzelem milyen zavart lehettél, nem tudva biztosan hogy álmodsz vagy ébren vagy-e? Hogy felkeresd Ápriliát szerintem elhamarkodott ötlet volt, a szemgyógyításhoz hasonlóan, úgy tűnt mintha nem tudnád mit kezdj magaddal. A környezeted felderítése, a tárgyak, személyek vizsgálata, törvényszerűségek keresése (ha ledobsz egy vázát, összetörik-e, át tudsz-e menni a falon, stb.), ha ilyeneket csinálsz értékesebben eltölthetted volna az értékes időt. A belső párbeszéded idegesítő hangja pont ellentétben áll az első álomszakasz határozott és nyugodt vezetőjével. Ha mindkettő a tudatalattid megnyilvánulása volt, melyikük a jellemzőbb? Most látom hogy Áprilia viszont az első részre helyezte a hangsúlyt, te mit gondolsz?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 3 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Pént. 3 Ápr. - 10:21

Áprilia írta:

Gratula!  yes

Jókat írtál Áprilia , köszönöm az észrevételeidet !
Szóval amiről az álom után elgondolkodtam
- Ha ez a valami ami magával húzott  egy szervetlen lény volt , vagy felderítő , akkor ahhoz , hogy magával vigyen beleegyezésemet adtam ( bár tudatomon kívül )
- Ezt a feltételezést erősíti , hogy számomra nem működtek a dolgok , nem volt hozzá energiám , a lény energiáját kellett használnom , pontosabban ő húzott magával .
- Valóban láttam valamit , mert gömbbé alakult és fényszálak jöttek ki belőle minden felé . ( Elképzelhető , hogy tényleg ez látás volt ? )
- Ami nem tiszta , hogy hogy kerülhettem én oda ? Ha e kripta egy álca lett volna , akkor az már magában is a szervetlen világ részének kellett volna , hogy legyen , a folyosóival , lépcsőivel járataival csarnokaival .  De önerőből nem juthattam oda elvileg , hogy kerülhettem mégis oda ?  magam másztam át a falakon .  Ha jelképesen nézem az egészet , a falak körbe ajtók és ablakok nélkül jól jelképezhetik a szervetlen világát , hiszen nincs oda bejutási lehetőség csak egy felderítő által .
- Ha már ott voltam , az a lény  kivezetett e abból a világból ( tulajdonképpen a helyemre kerültem vissza ) vagy onnan akart átvinni egy másik világba ?  Az engedélyt megadtam , úgy hogy bár mi megtörténhetett , vagy megtörténhetett volna .

- Amikor a helyemen voltam az a hang amit én a saját belső párbeszédem megtestesüléseként fogtam fel , ha az az álmodási megbízott lett volna , talán nem röhög ki , meg beszélt volna össze vissza . Vagy mégis ? Most zavarban vagyok , nem tudom melyik lehetőség volna az igaz .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 3 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Pént. 3 Ápr. - 10:44

Médea írta:Nagyon izgalmas, kalandos élményekben volt részed, gratulálok! Az álmod két fontos részre oszlik és bár az elsőben tudatosultál, azt inkább vélném a könyves élmények hatásának. Viszont a hamis ébredéses folytatás valóban különleges tapasztalat volt. Képzelem milyen zavart lehettél, nem tudva biztosan hogy álmodsz vagy ébren vagy-e? Hogy felkeresd Ápriliát szerintem elhamarkodott ötlet volt, a szemgyógyításhoz hasonlóan, úgy tűnt mintha nem tudnád mit kezdj magaddal. A környezeted felderítése, a tárgyak, személyek vizsgálata, törvényszerűségek keresése (ha ledobsz egy vázát, összetörik-e, át tudsz-e menni a falon, stb.), ha ilyeneket csinálsz értékesebben eltölthetted volna az értékes időt. A belső párbeszéded idegesítő hangja pont ellentétben áll az első álomszakasz határozott és nyugodt vezetőjével. Ha mindkettő a tudatalattid megnyilvánulása volt, melyikük a jellemzőbb? Most látom hogy Áprilia viszont az első részre helyezte a hangsúlyt, te mit gondolsz?

Egyiket sem mondanám jellemzőnek . Ilyennel még nem találkoztam , amit a belső párbeszédemként testesítettem meg magamban . Olyanokkal már találkoztam hogy valaki jó tanácsokat adott vagy vezetett , de ilyen jellegűvel még soha .  Ez nem testesített meg egy normál  álomalak formát , csak körülbelülre , ellenben képes volt előttem gömbbé válni , bár Áprilia szerint ez úgymond látásnak minősíthető .

- Ami a hamis ébredést illeti , valóban elég zavaró volt , mert nem tudtam ébren vagyok e , vagy álmodom .  De miután leteszteltem , hogy hiába csinálok akár mit is én akkor is ugyan úgy látok tovább , akkor már nem az volt a kérdés , hogy ébren vagyok e , vagy álmodom , hanem az , hogy csak képzelődök valyon , vagy álmodom ?  Mindenesetre a látvány ahogy feküdtem a hason és magam előtt láttam a kezeimet az megegyezett a valósággal . Nem asztrális vagy álom kezeket láttam , hanem olyat amilyen a valóságban és a fényviszonyok is megeggyeztek a valóságoséval .
- Szóval kísérletezni nem nagyon tudtam , mert nem tudtam mozogni . Csak azt láttam ami magam előtt volt ahogyan a valóságban is láttam volna .  Nem tudtam körülnézni a szobában , meg ilyesmik . Ezért találtam ki  azt , hogy Eljussak Ápriliához , vagy a szemeimet gyógyítsam .
Mindenesetre nagyon különös volt ez az egész , még az sem sikerült , ezt elfelejtettem leírni , hogy a plafonig fellebegjek .  Nem tudom mi történhetett . Olyan volt , mintha nem lennék ébren , de nem is álmodnék , nem tudom mit csináltam . Aztán folytatódott az utcán és az már inkább álom jellegű volt .

A legfurább , hogy a tudatosságom a kriptától a teljes ébredésig végig tudatos voltam .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 3 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Pént. 3 Ápr. - 11:14


törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:25-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 3 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Pént. 3 Ápr. - 11:18

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:25-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 3 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Pént. 3 Ápr. - 11:23

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:26-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 3 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Pént. 3 Ápr. - 11:25

Áprilia írta:

Lényegében azt az esetet veted itt fel, hogy az a lény az első részben nem elvinni akart a szervetlen lények birodalmába, hanem - mivel már eleve ott voltál -, kimenekíteni onnan. Ez is elképzelhető. Ez esetben is igaz, hogy csak úgy kerülhettél eleve oda, ha valaki odavitt (erről nem szól az álmod, pedig beleegyezést adni csak tudatosan lehet.)

Igen , a teoriámra maga az álom egy értelmezhető válasz lenne , ellenben hiányzik az a tény ,  amit te mondasz Áprilia .
Odajutni is csak egy megerősítéssel azaz egy igenlő válasszal lehet  , és a jelenlegi tudásunk , azaz ismereteink erről szólnának .

Az álom elejére sajnos nem igazán emlékszem , csak arra , hogy volt valami feladat amit végre kellett volna hajtanunk .  Ez nem sikerült , így miután mindenki haza felé vette az útját én a falnál más irányt vettem .  talán maga a fal volt az ami vonzott , hogy másszam meg és lépjek be .
A szándék pedig megvolt hozzá , és ez a kíváncsi természetem .

De nem mernék kizárólagosan egyik példára sem hivatkozni , mert nem volt egyértelmű a helyzetem  . Ami egyértelmű az csak az volt , hogy odabent nem én irányítottam .

- Még valami eszembe jutott . Elképzelhető , hogy az álom második fele , az a kaotikus állapot az álom első részének következménye vagy utóhatása lehetett ?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 3 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Pént. 3 Ápr. - 11:27

Áprilia írta:
Believe írta:
Ez nem testesített meg egy normál  álomalak formát , csak körülbelülre , ellenben képes volt előttem gömbbé válni , bár Áprilia szerint ez úgymond látásnak minősíthető .

Nem a gömbbé alakuláson van a hangsúly, hanem azon, hogy fénygömböt láttál.
Továbbá fényszálakból állónak is láttad a lényt. Azaz Energiaként láttad. Ez is tipikusan a látás.

Igen erről van szó . Tiszta hihetetlen nem ? Embarassed

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 3 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Pént. 3 Ápr. - 11:29

Áprilia írta:

Ez a rész azután következett, miután az első részbeli lénynek engedélyt adtál, hogy magával húzzon. Az is lehet, hogy ide húzott. Egy valós világba, ami pont olyan, mint ez a világ.
Minden, valós világba való eljutáshoz sok energia kell. (Ezért nem tudunk magunktól elmenni a szervetlen lények világába sem.)
Még azt is mondhatnám, hogy lehet, hogy tké-ba juttatott és az itteni valós világunkba húzott.

Igen , akár még ez is lehet .  öröm

De azt hiszem mindennek a csúcspontja mégis csak az lehetett , hogy találkozhattam álmomban egy ilyen  valaki - valamivel .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 3 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Pént. 3 Ápr. - 11:32

Believe írta:Nem asztrális vagy álom kezeket láttam , hanem olyat amilyen a valóságban és a fényviszonyok is megegyeztek a valóságoséval .
- Szóval kísérletezni nem nagyon tudtam , mert nem tudtam mozogni . Csak azt láttam ami magam előtt volt ahogyan a valóságban is láttam volna .  Nem tudtam körülnézni a szobában , meg ilyesmik

Nagyon érdekes! Vajon miért nem tudtál mozogni és hol voltál... milyen testben..?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 3 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Pént. 3 Ápr. - 11:39

Médea írta:
Believe írta:Nem asztrális vagy álom kezeket láttam , hanem olyat amilyen a valóságban és a fényviszonyok is megegyeztek a valóságoséval .
- Szóval kísérletezni nem nagyon tudtam , mert nem tudtam mozogni . Csak azt láttam ami magam előtt volt ahogyan a valóságban is láttam volna .  Nem tudtam körülnézni a szobában , meg ilyesmik

Nagyon érdekes! Vajon miért nem tudtál mozogni és hol voltál... milyen testben..?

Ilyesmi már volt régebben velem , akkor biztos voltam benne , hogy alvási paralízisben voltam .  A különbség az , hogy akkor fel akartam volna kelni , ébredni és nem tudtam .  Most viszont nem akartam felébredni és egy másik álomba kerültem ugye az utcára .  De hogy miért láttam és hogyan , azt nem tudom . Mindenesetre a mozdulatlanság az egyetlen , ami biztos , és az , hogy azt képes voltam megállapítani , hogy a szemeim csukva vannak és én mégis látok .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 3 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 19 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.