Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyéb tapasztalatok

+4
Blueeye
fortis
Greywolf
Mayra1
8 posters

1 / 7 oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Egyéb tapasztalatok Empty Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Pént. 5 Szept. - 16:46

Energia gömb az energia testben . 

Este , amikor lefeküdtem , nemsokára egy igazán különleges  dolog történt velem , úgy éreztem , mintha egy öklömnyi méretű  energia gömb lebegne a köldököm felett , de oly módon , hogy úgy éreztem , mintha belül is lett volna . 
Ha pontosabban szeretném megfogalmazni , akkor inkább úgy írnám le , mintha mondjuk én magam is egy energiából lévő test lennék , és ez az öklömnyi méretű energia gömb az én saját energia mezőmben mozgott volna . 
Szóval eleinte a köldököm magasságában lebegett , és bizsergető érzéssel járt , majd lassan elindult az oldalbordám irányába , majd tett egy kis félkör irányt és visszatért a köldököm magasságába . 
Roppant érdekes érzés volt , és még az sem akadályozta , hogy a kezeimet közben a hasam tájékára csúsztattam . Fogalmam sincs , hogy mi lehetett ez , de valóban az lenne a legmegfelelőbb kifejezés  , hogy energia gömbként a saját energia mezőben mozgott ez a valami . 
Aztán nem tudom mi történhetett , talán elaludhattam .

megjegyzés :
Amit levontam a tapasztalatból , az a bizonyos érzés , hogy a fizikai testemet is energiaként érzékeltem  , és az , hogy képes voltam azt a másik energiát is érzékelni , amiről nem tudom , hogy egy rajtam kívülálló energia volt e , vagy egy olyan energia góc ami szintén az én saját részem  lehetett. és  ami képes elmozdulni az eredeti helyzetéből . Fura módon a köldököm környékén bukkant fel  és a Castanedai tanok szerint is úgy tudom , hogy az embernek azon a fertályán helyezkedik el az energia központja .  Hmm többet nem tudnék mondani róla .


A hozzászólást fortis összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 2 Okt. - 8:20-kor.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  Mayra1 Pént. 5 Szept. - 18:47

fortis írta:Este , amikor lefeküdtem , nemsokára egy igazán különleges  dolog történt velem , úgy éreztem , mintha egy öklömnyi méretű  energia gömb lebegne a köldököm felett , de oly módon , hogy úgy éreztem , mintha belül is lett volna . 
Ha pontosabban szeretném megfogalmazni , akkor inkább úgy írnám le , mintha mondjuk én magam is egy energiából lévő test lennék , és ez az öklömnyi méretű energia gömb az én saját energia mezőmben mozgott volna . 
Szóval eleinte a köldököm magasságában lebegett , és bizsergető érzéssel járt , majd lassan elindult az oldalbordám irányába , majd tett egy kis félkör irányt és visszatért a köldököm magasságába . 
Roppant érdekes érzés volt , és még az sem akadályozta , hogy a kezeimet közben a hasam tájékára csúsztattam . Fogalmam sincs , hogy mi lehetett ez , de valóban az lenne a legmegfelelőbb kifejezés  , hogy energia gömbként a saját energia mezőben mozgott ez a valami . 
Aztán nem tudom mi történhetett , talán elaludhattam .
Vagy éppen megalkottál egy gömbvillámot, csak hatni nem engedted?

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Pént. 5 Szept. - 19:21

A hatás.

Hatással vagyok..... Létezem..... 
Megerősítés lehetett (talán); a múlt és itt a fórumon "a" Te múltad, jelened, jövőd! - A családodé...
-
Mindannyiunké....
-
( úgy vélem felgyorsúltan halad az  ő útán - minden....minden, fokozottan...) - ( most ez a szakasz - ilyen ))

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Pént. 5 Szept. - 19:34

( nem ilyennek kéne, hogy legyen? - akkor milyennek képzeled? - a múlt ? még nem ér az egekig? még nem halom? csak "buktató"? - azt gondolom az első ember megölettetése a Szent Trónus Igazságának és érinthető  fájdalmának "fájdalmában" mehetett végbe! )))
-
( a "felgyorsított folyamatok" "természetessége vagy éppen a természet ellenessége" - releváns. - Isten nem az erőszak és a haragvás Istene. hiába igyekszenek a sutyorgók rémísztgetéseikkel alátámasztani - Ő csupán csak a "következetesség" (bölcsesség) Maga!  EZ A RELEVÁNS!...ennek vagyunk um. a "tanúi". - szenvedő tanúi? - MIÉRT? - nem most írtam; Isten a szeretet teljessége? - talán megfontolás tárgyává tehetné az emberiség -  az "együttműködését". - Engedelmességét. ez nem  mehet mindenkinek. - ez is releváns....)))))
-
Tapasztalatod - neked szólt...figyelj az "eseményekre" - hibázol ha, nem így cselekszel....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Pént. 5 Szept. - 21:28

Amit levontam a tapasztalatból , az a bizonyos érzés , hogy a fizikai testemet is energiaként érzékeltem  , és az , hogy képes voltam azt a másik energiát is érzékelni , amiről nem tudom , hogy egy rajtam kívülálló energia volt e , vagy egy olyan energia góc ami szintén az én saját részem  lehetett. és  ami képes elmozdulni az eredeti helyzetéből . Fura módon a köldököm környékén bukkant fel  és a Castanedai tanok szerint is úgy tudom , hogy az embernek azon a fertályán helyezkedik el az energia központja .  Hmm többet nem tudnék mondani róla .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Pént. 5 Szept. - 21:40

Értem.
Nem vagyok "szaki".
Amit elmondtál az beszél magáért!
-
Nézetem szerint egy alapos odafigyelést megérdemel az esemény.
Tehát a "kívűlről jövő" - számomra - bizonyosság!
Hiszen éppen ez az ami itt életben tart minket és gondoz minket!
Te energiának hívod?
Én SztSz-nek!
-
Számít ez?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Pént. 5 Szept. - 22:31

öröm
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Szomb. 6 Szept. - 11:07

Az alsó Tan-tien, az üst amiben az égi és földi energiák egyesülnek. Hagyományosan a köldök magasságában található, a narancsos színt rendelik hozzá és jellemzője az örvénylő mozgás, mely bizsergéssel és hőérzettel párosulhat. A mikrokozmikus pálya meditáció kiindulópontja.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Vas. 7 Szept. - 18:51

Etoile írta:Az alsó Tan-tien, az üst amiben az égi és földi energiák egyesülnek. Hagyományosan a köldök magasságában található, a narancsos színt rendelik hozzá és jellemzője az örvénylő mozgás, mely bizsergéssel és hőérzettel párosulhat. A mikrokozmikus pálya meditáció kiindulópontja.
Hát igen , az energia itt mindenképpen fő szerephez jutott .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Szer. 12 Nov. - 7:27

Arcok
Egy ideje elég különös érzés kerít hatalmába , érzésnek neveztem , de lehet a kifejezés nem igazán megfelelő , mert nem tudom hogy lehetne megnevezni azt a jelenséget , amikor az ember mintha átkattanna egy másik tudatállapotba és onnantól kezdve másképpen szemléli a körülötte lévő világot .  Szóval mindig is szerettem az embereket szemlélni , annyiféle forma és arc , és az embereket embereknek láttam , ahogyan általában mindenki teszi , de egy ideje amint említettem ez átfordul olykor olykor valami egészen  másba . 
Az arcokat nem arcoknak látom csak maszkoknak amiket az ember visel . Ahány ember annyiféle maszk , némelyek hasonlítanak egymásra , vannak kellemes külsőt kölcsönzők és vannak csúfak , de mind-mind maszk  csak csupán ,  így nincs jelentősége többé , hogy kinek hogyan néz ki a fizimiskája . Az emberi test csak külső , egy megjelenési forma , egy húsgépezet csupán . Ehhez a húsgépezethez járul a maszk ,  ami nagy segítségünkre lehet a kifejezési formákban , és mégis mekkora hatalmas szerepet tölt be a társadalommal való kapcsolatunk nyomán . 
A héven üldögéltem a kora reggeli órákban , és figyeltem azt a három fiatal nőt , akik egy üléssorral odébb voltak . Egyikőjük kövérkésebb volt , az arcvonásai kicsit csúfabb , a másikuk egy karcsúbb ideálisnak tűnő forma szebbnek mondható arccal  , a harmadik olyan hétköznapi , mondhatni átlagos a viszonyítási rendszerem tekintetéből .  Aztán jött a katt , és  már nem is különböztek egymástól , az arcok maszkká váltak , a testek megjelenési formákká , és azon kezdtem el gondolkodni ,  hogy magam is ugyan ilyen maszkot hordok , és hogy a megjelenésünk , a testünk , az értelmi színvonalunknak  mondható jelenség , mind mind csak arra szolgál , hogy valamilyen feladatnak a legideálisabban megfeleljünk  amiért itt vagyunk és létezünk ebben a világban . 
Egyéb tapasztalatok Images?q=tbn:ANd9GcROF397LDWkAlIlYpTGGaxodkuHTbF9dHsiFib__hPt-0TDSLx2_Q


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 12 Nov. - 8:57-kor.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  Greywolf Szer. 12 Nov. - 8:41

fortis írta: a megjelenésünk a testünk az értelmi színvonalunknak  mondható jelenség

Ha, ez alatt azt érted, ami elsőre kiolvasható belőle, akkor csak gratulálni tudok neked, Fortis. Mivel sikerült rálépned egy nagyon előítéletes és nagyon mélyre vivő útra. Ha, neked ez kell, csak járj rajta bátran, de nem sokan fognak hozzá jó képet vágni.
Bár gyanítom, hogy nem erről van szó az esetedben, de azért olvasd vissza a szöveget úgy, mintha nem te írtad volna és nem tudnád saját szándékodat.

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  Greywolf Szer. 12 Nov. - 8:42

Áprilia írta:Ez a "látás"! Gratula! yes
(Én az anorexiásokra vagyok "ráállva": egy idő után nem az arcukat látom, hanem egy koponyát.)
Ez éppen a vakság, amit te leírsz Áprilia. Fő a keresztényi szeretet és az elfogadás. taps
Bár, végül is, mindenkinek képességei és adottságai szerint.

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  Greywolf Szer. 12 Nov. - 8:59

Áprilia írta:
Greywolf írta:
Fő a keresztényi szeretet és az elfogadás.

shaking-hands
Very Happy Félre értesz. Én nem tartom magam sem kereszténynek, sem vallásosnak. Nem vagyok híve a "keblemre mindenki" felfogásnak.

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Szer. 12 Nov. - 9:01

Greywolf írta:
fortis írta: a megjelenésünk a testünk az értelmi színvonalunknak  mondható jelenség

Ha, ez alatt azt érted, ami elsőre kiolvasható belőle, akkor csak gratulálni tudok neked, Fortis. Mivel sikerült rálépned egy nagyon előítéletes és nagyon mélyre vivő útra. Ha, neked ez kell, csak járj rajta bátran, de nem sokan fognak hozzá jó képet vágni.
Bár gyanítom, hogy nem erről van szó az esetedben, de azért olvasd vissza a szöveget úgy, mintha nem te írtad volna és nem tudnád saját szándékodat.
Kijavítottam , azaz bepótoltam azt a két kimaradt vesszőt amire Áprilia hívta fel a figyelmet . Így talán már másképpen értelmezhető . 
Tulajdonképpen az egész lényege az volna , hogy mindenki azzal rendelkezik amire szüksége van ahhoz , hogy az ittléte értelmet nyerjen .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Szer. 12 Nov. - 9:04

Greywolf írta:
Áprilia írta:Ez a "látás"! Gratula! yes
(Én az anorexiásokra vagyok "ráállva": egy idő után nem az arcukat látom, hanem egy koponyát.)
Ez éppen a vakság, amit te leírsz Áprilia. Fő a keresztényi szeretet és az elfogadás. taps
Bár, végül is, mindenkinek képességei és adottságai szerint.
Nem tudom részemről  ha ezt látásnak vélnénk , akkor a jelentésében arra utalna , hogy tulajdonképpen mindenki ugyan azt az utat járja , csak a maszkjaink más és más .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Szer. 12 Nov. - 9:05

Áprilia írta:Ez a "látás"! Gratula! yes
(Én az anorexiásokra vagyok "ráállva": egy idő után nem az arcukat látom, hanem egy koponyát.)
Hmm hát igen .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Szer. 12 Nov. - 9:08

Áprilia írta:
Greywolf írta:
Áprilia írta:
Greywolf írta:
Fő a keresztényi szeretet és az elfogadás.

shaking-hands
Very Happy Félre értesz. Én nem tartom magam sem kereszténynek, sem vallásosnak. Nem vagyok híve a "keblemre mindenki" felfogásnak.

Ennek tudatában reagáltam úgy, ahogy. öröm

béke
Tulajdonképpen a tapasztalatnak ehhez nem sok köze volna , mert lényegében a különbségek voltak azok amik eltűntek , de ettől még nem lett senki sem utálatosabb , vagy szeretetre méltóbb .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Szer. 12 Nov. - 9:11

Áprilia írta:
fortis írta:
Áprilia írta:
(Én az anorexiásokra vagyok "ráállva": egy idő után nem az arcukat látom, hanem egy koponyát.)
Hmm hát igen .

Annyira rá van aszva az arcbőrük a koponyára a soványságtól, hogy a "látás" nyilvánvalóvá teszi ezt a halálos betegséget. Komoly dolog ez! Sad
Szerintem az jó dolog , ha van mit megfogni egy nőn .  lányvigyor Kár , hogy ezt ők nem tudják magukban tudatosítani .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  Greywolf Szer. 12 Nov. - 9:12

fortis írta:
Greywolf írta:
Ha, ez alatt azt érted, ami elsőre kiolvasható belőle, akkor csak gratulálni tudok neked, Fortis. Mivel sikerült rálépned egy nagyon előítéletes és nagyon mélyre vivő útra. Ha, neked ez kell, csak járj rajta bátran, de nem sokan fognak hozzá jó képet vágni.
Bár gyanítom, hogy nem erről van szó az esetedben, de azért olvasd vissza a szöveget úgy, mintha nem te írtad volna és nem tudnád saját szándékodat.
Kijavítottam , azaz bepótoltam azt a két kimaradt vesszőt amire Áprilia hívta fel a figyelmet . Így talán már másképpen értelmezhető . 
Tulajdonképpen az egész lényege az volna , hogy mindenki azzal rendelkezik amire szüksége van ahhoz , hogy az ittléte értelmet nyerjen .

Értem, így egyet tudok érteni veled.

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Szer. 12 Nov. - 9:12

Áprilia írta:

Félreérted, fortis, Greywolf azt a keresztényes cuccot az én mondandómra írta szerintem (mármint az anorexiás megjegyzésemre), nem a tiédre.
Ja , ha csak arról szólt , akkor oké . Akkor felesleges volt amit írtam , de azért had maradjon , mert végül is az is a tapasztalat magyarázatául szolgál .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Szer. 12 Nov. - 9:13

Greywolf írta:
fortis írta:
Greywolf írta:
Ha, ez alatt azt érted, ami elsőre kiolvasható belőle, akkor csak gratulálni tudok neked, Fortis. Mivel sikerült rálépned egy nagyon előítéletes és nagyon mélyre vivő útra. Ha, neked ez kell, csak járj rajta bátran, de nem sokan fognak hozzá jó képet vágni.
Bár gyanítom, hogy nem erről van szó az esetedben, de azért olvasd vissza a szöveget úgy, mintha nem te írtad volna és nem tudnád saját szándékodat.
Kijavítottam , azaz bepótoltam azt a két kimaradt vesszőt amire Áprilia hívta fel a figyelmet . Így talán már másképpen értelmezhető . 
Tulajdonképpen az egész lényege az volna , hogy mindenki azzal rendelkezik amire szüksége van ahhoz , hogy az ittléte értelmet nyerjen .

Értem, így egyet tudok érteni veled.
öröm

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Szer. 12 Nov. - 13:37

Megpróbálom pontokba szedve választ találni rá :

1  Biztos, hogy jó következtetést vontál le itt arra az esetre, "ha ezt látásnak vélnénk"? És hogy a maszkosdi önmagában véve arra szolgál, hogy az itteni feladatainknak a "legideálisabban" megfeleljünk? Meg hogy az itt létünk a maszkok által nyer "értelmet"? 
válasz :  A maszkosdi  a gondolatom nyomán  azért a legideálisabb  e tekintetből , mert egy felvett személyiséget tükröz , amihez életünk folyamán tartjuk is magunkat . Nos  amint kialakul az ember személyisége , feltehetően nem a véletlen folyamán alakul , hanem határozott feladattal . Tehát egy előre programozott maszkot öltünk fel magunkra , feltehetően azzal a jelenlegi  tudtunkon kívüli céllal , hogy életutunkon a magunk vagy egy magasabb tudomás  által meghatározott programban megfelelhessünk életfeladatainknak .
Az itt létünk  azért nyer értelmet  az általunk viselt maszkunk által , mert  nélküle  az életfeladatunk hiábavaló volna . Tehát ez egy kellék , egy segéd eszköz , mint a futónak a láb , vagy a sziklamászónak az ujjak . Tehát maszk nélkül nem lennének feladataink , a személyiségünk kikezdhetetlen és tiszta volna , akár egy újszülötté . De az újszülötteknek nincs még különösebb feladata , csupán maga a létezés . A következő oldalakon lép érvénybe , ami a könyvünkben várhatóan be vannak írva . 
 ( Itt lépne a reinkarnációs feladataink a színre  . Sokat számít a hova születés is , mert a személyiségünk kialakulásában fontos szerepet tölthet be , de ez maga is egy életfeladat tervezetébe lehet beírva 
 Életünk folyamán ideákkal fertőznek bennünket már születésünk óta , de ez a világ itt tulajdonképpen az ideák világa , nélküle egy személytelen énné válnánk aki képtelen lenne megmaradni a társadalomban . A varázslók ezt úgy küszöbölik ki , hogy uralt szeszélyként végzik a dolgukat , de az ő esetükben tisztában vannak azzal , hogy mit is cselekszenek . Egy tudatlan ember , ha egyik pillanatról a másikra elveszítené személyiségét , az örültek házába lenne csukatva . )


2 Szerintem, "ha ezt látásnak vélnénk", az épp azt mutatja meg, hogy ennek az egész maszkosdinak csak akkor van értelme - vagyis eredetileg arra van kitalálva -, azaz csak akkor szolgálja a fejlődésünket, ha nem feledkezünk meg róla, azaz tudatában vagyunk annak, hogy itt a Földön csak szerepeket játszunk. Erre való a maszk. Amikor tudatosan játsszuk a szerepeinket (erre általában senki sem képes, persze lehet nehány kivétel) - nem megfeledkezve arról, hogy itteni létünk csak szerepek sokasága az élet színpadán -, ezt nevezi Castaneda "uralt bolondságnak." (Hátha így érthetőbb számodra a mondandóm, tudod mihez kötni, bár Sethnél is ugyanezt olvashattad.) 
válasz : A tudatos szerepjátszásnak az értelme  nem egy hétköznapi esemény és valóban nagyon kevesek lehetnek azok akik ezzel bírnak . De nem mondanám , hogy minden embernek ez lenne az életfeladata , mert ha így lenne , akkor az azt jelentené , hogy fejlődési ciklusában az emberiség egy fordulóponthoz ért .  Ha körülnézünk a világban , akkor látható , hogy nagyon sok munka állna még előttünk , amíg ki nem alakítunk egy globális harmóniát , mondhatni egy tiszta tudati energiát , ami lehetővé tenné a továbblépést . Nos itt tartunk most , és akik elérnek olyan szintet , hogy tudatosan felmérik saját létezésük értelmét és fejlődésük útját , azok összegezni fogják eddigi életük eseményeit és cselekedeteikben  harmóniába  igyekeznek a szellem magasabb céljaival . 


3 Véleményem szerint tudatosság hiányában épp a maszkjaink azok, amik tönkreteszik az igazi valónk érvényesülését. 
válasz :  Igazság szerint nem a maszkok lennének azok  amik tönkretennék az igazi valónk érvényesülését , hiszen ezek csupán csak maszkok , kellékek , játékaink szerei az élethez , hanem a tudatosság hiánya lenne a legfőbb akadály a továbblépéshez . 
Ellenben létezhetnek közöttünk úgymond segítők , akik próbálják a sok tudatlant a helyes irányba terelni erejüktől függően , ezek feltehetően tudatos lények , nagymérvű  tudatossággal rendelkezők , de ezek a személyek is maszkkal kell , hogy rendelkezzenek , mert ez itt a maszkok világa . Ezt úgy tudnám elképzelni , amint egy tudatos lény tanári ruhát öltene magára , és amíg tanít  tanítóként jár kel a világban . Tudja magáról , hogy ő egy tanító szerepét tölti be , és nem vállal autószerelői szakmát , mert az ő szerepe az , hogy tanítson .  
Ennek ellentéte a  kevésbé tudatos , de még mindig tudatosabb mint az átlag  , aki  viszont autószerelői állást vállal , és tanít is közben , de teszi ezt oly módon , hogy eme feladatával nincs is tisztában .  Mégis megteszi , mert saját életével másoknak példát mutat . 

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Szer. 12 Nov. - 13:48

Áprilia írta:Amúgy idegileg hogy bírtad a "megrázkódtatást"? Mármint a "látást", a tiszta észlelést magát.
Hát ami velem történik amikor így tekintek a körülöttem lévőkre , egy semleges érzés semmi megrendítő  nincs benne , csupán gondolkodásra sarkall , hogy magam is egy maszk alatt élem életemet , és hogy ez miért történik így , ezzel nem vagyok tisztában . 
Leginkább olyasmi lehet ez , mint az önemlékezés , önmagunk érzékelése  és  annak elfogadása . Vagy mondhatnám inkább létezésünkbe való beletörődés .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Szer. 12 Nov. - 14:07

Áprilia írta:Hát, ebben nem fogunk egyetérteni.
Kivéve talán a 3. pontot, ahol lényegében ugyanazt írtad, mint én (a sajátodként feltüntetve. Pontosabban, mintha az általam elmondottakkal akarnál engem meggyőzni.  Very Happy  )
Ne gondolj kérlek meggyőzésre , vedd úgy , hogy egyszerűen leírtam ahogy gondolom .Kis magyarázat csupán .  Az , hogy  a gondolataink bizonyos részeknél megegyeznek és ez többször is előfordulhat , az csupán arra utalhat , hogy sok minden lehet és van még amiről ugyan úgy gondolhatunk .  öröm

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Szer. 12 Nov. - 14:11

Áprilia írta:Csak azért kérdeztem, mert aki nincs felkészülve/felkészítve, az nem bírja az ilyesmit.
Igen, gondoltam, hogy az önemlékezés-gyakorlat van rád ilyen hatással.
Viszont a "létezés" fejlesztése mellett ne feledd a "tudás" fejlesztését. Azaz magát a tant (elolvasása). A szerint egy maszkos gépezet nem töltheti be életfeladatát, hiszen csak egy automata, akit az asszociációi mozgatnak.
Igen a tudás még hátra van .  öröm

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Hétf. 17 Nov. - 18:48

Este egy logikai kérdést kellett volna megoldani , de hármunknak sem sikerült . Egyszerűen hihetetlen volt , de nem jöttünk rá  . Aztán éjjel álmomban valahogy előjött a probléma és rájöttem mit és hogyan kell csinálnom . Nappal alig vártam , hogy kipróbáljam , és a megoldás valóban sikerült .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Kedd 18 Nov. - 8:40

Áprilia írta:
fortis írta:Este egy logikai kérdést kellett volna megoldani , de hármunknak sem sikerült . Egyszerűen hihetetlen volt , de nem jöttünk rá  . Aztán éjjel álmomban valahogy előjött a probléma és rájöttem mit és hogyan kell csinálnom . Nappal alig vártam , hogy kipróbáljam , és a megoldás valóban sikerült .

taps

(Nekem a hiperkocka belseje jelent meg ilyen módon. Nappal a józan eszemmel sehogyse tudtam elképzelni, "hol van a belül?" Hát megjelent hajnalban, álmodásban.)
öröm repül Igen ez az , ügyes voltál nagyon !
Milyen fura ez az egész , hogy amire az ember nem képes nappal , arra képes lehet álmában .  Ha jól tudom sok ötlet esetleg zenei mű született meg már e módon .  Erről írtak már valahol , ( nem emlékszem hol olvashattam ) de felvetődik bennem egy kérdés , hogy a saját tudatosságunk e az ami ilyenkor erőteljesebben megnyilvánul és hozza a megoldásokat , vagy kívülről érkezik a sugallat oly módon , hogy azt sajátunknak véljük ? 
Velem a csuda tudja hogyan történt . Fogtam a kezemben a tárgyat álmomban aminek rá kellett volna jönnöm a működésére , és egyszerűen tudtam mit tegyek vele , talán még gondolkodnom sem kellett rajta . Igaz törtem a fejemet rajta eleget ébrenléti állapotban .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Kedd 18 Nov. - 9:45

Áprilia írta:
fortis írta:
felvetődik bennem egy kérdés , hogy a saját tudatosságunk e az ami ilyenkor erőteljesebben megnyilvánul és hozza a megoldásokat , vagy kívülről érkezik a sugallat oly módon , hogy azt sajátunknak véljük ? 

Én eddig ezt még sose tulajdonítottam magamnak. Ennél pl. konkrétan kértem Istent, hogy mutassa meg. Tudatos álmom is a legtöbbször csak olyankor volt, amikor előtte kifejezetten kértem Istentől, hogy legyen. Embarassed
De mivel ez dilemma nekem, ezért inkább nem kérem.
Szerintem Istent kérni nem balgaság , hanem megerősítés a saját hitünkben .  Istenhez fordulni jó dolog . 
- Csak kérj s megadatik .
Olyasmit pedig nem fog megadni ami a bűnről szól .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  Vendég Kedd 18 Nov. - 22:32

Halmazok.
Összefüggések halmaza.
Meg akarod keresni a fonal elejét?
Keressed Istent, Őt magát!
-
A "kéz"!
Isten keze az ADOK keze az AGAPE!
Ha nem ismered még hírből sem az adást, semmi vagy, élsz az elidegenítés gyötrelmeibe!
-
Nos, ante portas tehát, fel kell venni a "vissza találás" útán szolgáló tarisznyát vállainkra.
A tarisznya nem üres, a kezdetekben, pogácsák vannak benne és egy flaska bor!
-
Jézus Teste!
Jézus Vére!
-
Szentség!
-
A Szentség nem teheti meg, hogy lealacsonyodik, esetünkben a pogácsa és a bor "áhítatával" jár el érdekünkbe!
A lyuk akkor tátong mikor mi abban a téves eszmékben lengedeztetjük "elménket" - pld. segíts magadon és istenke is megsegít, ha az önmegvalósítás mezejére lépdelünk át!
-
AZ ÖNMEGVALÓSÍTÁS = ÖNAKARAT = ENGEDETLENSÉG!
Az e típusú engedetlenség, azonos a más típusú engedetlenségekkel, azaz "Szellemiségekkel"!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  fortis Csüt. 27 Nov. - 13:10

Emlékeztek az " Arcok " című tapasztalatomra ?
Hasonló élményben volt részem , de most valami más történt , elmesélem .
Egy váróteremben voltam , és szólítottak valakit , kinek neve valami ilyesmi volt , hogy Mátyás István .  Amint a nevet kimondták , és az embert láttam amint engedelmesen mozdul a szólításnak , hirtelen nem egy embert láttam meg benne , hanem egy két lábon járó mozgó mechanizmust , egy biorobotot .  Hirtelen arra gondoltam, ennyi erővel a nevek akár számokkal is helyettesíthetőek lehetnének , de rendben , ragaszkodjunk a hagyományokhoz , nevezzük páciensünket Mátyásnak . 
Nos ennek az egész tapasztalatnak tulajdonképpen az volt a lényege , hogy míg Mátyást azzal a bizonyos testtel azonosítottam magam is , olyan érzésem volt , hogy ez nem más , mint csupán a test elnevezése . Ez itt a Mátyás test . A lelkét , a szellemét , nem tudom hol helyezkedhetett el , de az elnevezések csak a formákhoz igazodnak .  Ez a Mátyás tulajdonképpen egy autó , amit valaki irányít , vezet , de ő nem azonos magával az autóval , viszont társadalmunk arra van berendezkedve , hogy nem tesz különbségeket. 
Szóval érdekes volt Mátsást a testi robotot mozogni látni , holott tisztában voltam vele , hogy aki ezt a testet mozdítja valószínűleg nem is így hívják , ha van egyáltalán neve .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Egyéb tapasztalatok Empty Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 7 oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.