Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Patika

+3
Kilendin
Mayra1
Áprilia
7 posters

2 / 3 oldal Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Patika - Page 2 Empty Re: Patika

Témanyitás  fortis Pént. 26 Jún. - 7:18

Mitől vörösödik be az ember szeme a medencében ? 
Nem a klór, vagy bármilyen más vízfertőtlenítésre használt szer miatt vörösödik be az ember szeme a medencében, hanem a nagy mennyiségű vizelet miatt – írja az amerikai járványügy központ,
A CDC azt írja, általános félreértés az, hogy a klór azonnal, és nyom nélkül semlegesíti mindazt, amit a medencékben fürdőző emberek maguk után hagynak a vízben. Ez azonban nem egészen így van. Miközben a klór semlegesíti az izzadtságban, vagy a vizeletben található vegyületeket, a bőrt és a szemet irritáló anyagok keletkeznek. Vagyis nem önmagában klór, hanem a klór és a testnedvek reakciójának mellékterméke irritáló. Minél több anyagot kell semlegesítenie a klórnak, annál vörösebb a szem.

Ráadásul nem minden kórokozóval végez azonnal a vegyszer. Míg az E. Coli baktériumot néhány perc alatt tökéletesen kiirtja, addig a hasmenést okozó Cryptosporidium baktériummal csak nagyjából tíz nap alatt végez.

forrás : http://www.hir24.hu/light/2015/06/25/azt-hiszi-a-klor-miatt-vorosodik-be-a-szeme-a-medenceben-nem-is-tevedhetne-nagyobbat/

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Patika - Page 2 Empty Re: Patika

Témanyitás  Vendég Pént. 26 Jún. - 10:08

Nos, a közös tevékenységekben mindig rejlik némi kockázat.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Patika - Page 2 Empty Re: Patika

Témanyitás  fortis Pént. 26 Jún. - 10:12

Médea írta:Nos, a közös tevékenységekben mindig rejlik némi kockázat.

Very Happy Very Happy

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Patika - Page 2 Empty Re: Patika

Témanyitás  fortis Szer. 19 Aug. - 7:07

Dr Horváth professzor kálváriája , azaz a koleszterin csökkentő gyógyszerek végzetes hatásai . 

https://www.youtube.com/watch?t=1778&v=QVBN5l_IyiE

Beszélgetés Dr Egely Györggyel .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Patika - Page 2 Empty Re: Patika

Témanyitás  fortis Vas. 17 Jan. - 14:18

Ízületi problémákraAz új kapszula lehetővé tette az ízületi fájdalmak legyőzését mindenkinek, aki kipróbálta. Nem csak gyorsan és hatékonyan működik, de nem tartalmaz mesterséges anyagokat sem, természetes és biztonságos. A klinikailag ellenőrzött vizsgálatokon a kutatók megerősítették az új kapszula eredményességét és felfedezték, hogy mi okozza ezt az extrém gyors hatást"


Itt olvashattok róla bővebben . 


http://latestfromtheworld.com/36/flexaplus/


"
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Patika - Page 2 Empty Re: Patika

Témanyitás  Blueeye Vas. 17 Jan. - 15:21

Az a baj, hogy ezek a tüneteket kezelik és nem gyógyítanak meg.

Előbb méregteleníts, aztán gyógyíts,- mondta Hippokratesz, mikor is?

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1124

Vissza az elejére Go down

Patika - Page 2 Empty Re: Patika

Témanyitás  Vendég Vas. 17 Jan. - 18:53

A és E vitamin. Szerintem még a tüneteket sem kezeli.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Patika - Page 2 Empty Re: Patika

Témanyitás  Blueeye Vas. 17 Jan. - 19:39

Nekem azt mondta Pál Tamás, ayurvédikus gyógyító, hogy ne szedjek C vitamint se, mert semmilyen szintetikus vitamin nem jó, mindent az étellel kell bevinni, az jól beépül.

Aki sok szintetikus vitamint szed, nem fogja elfogadni a természetes vitamint a szervezete. Szerintem meg kell gondolni.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1124

Vissza az elejére Go down

Patika - Page 2 Empty Re: Patika

Témanyitás  fortis Szer. 20 Jan. - 7:16

Hmm annyi érdekes dolgot találnak ki , és a reklámokban sokat dicsérik , de vajon valóban  olyan jók amilyennek mondják ?  Néha pórul jár vele az ember , de ez most érdekelne . Mit gondolnátok erről az OptiMaskpro szerkentyűről ?
http://www.optimaskpro.com/hu-official-fd1/
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Patika - Page 2 Empty Re: Patika

Témanyitás  Blueeye Szer. 20 Jan. - 8:11

Kipróbálás nélkül nem lehet véleményezni. öröm

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1124

Vissza az elejére Go down

Patika - Page 2 Empty Re: Patika

Témanyitás  fortis Szer. 20 Jan. - 16:25

Blueeye írta:Kipróbálás nélkül nem lehet véleményezni. öröm

Hát ha úgy adódik , hogy időm és pénzem engedi , én bizony utánanézek majd .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Patika - Page 2 Empty Re: Patika

Témanyitás  Mayra1 Szer. 20 Jan. - 16:50

fortis írta:
Blueeye írta:Kipróbálás nélkül nem lehet véleményezni. öröm

Hát ha úgy adódik , hogy időm és pénzem engedi , én bizony utánanézek majd .
Érdekes -belepiszkálni az ember természetes rezgéseibe. Ez olyami lehet, mint a mágneses karkötő

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Patika - Page 2 Empty Re: Patika

Témanyitás  Vendég Pént. 26 Feb. - 7:35

Egész éjjel nem aludtam, nagyon csúnyán megfáztam, folyik az orrom vagy el van dugulva képtelenség rendesen lélegezni. Tudtok esetleg hatékony házi módszereket amivel gyorsan felépülhetnék? Kinek mi vált be? Most csak fekszem és teát kortyolgatok.  semleges

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Patika - Page 2 Empty Re: Patika

Témanyitás  fortis Pént. 26 Feb. - 7:47

Médea írta:Egész éjjel nem aludtam, nagyon csúnyán megfáztam, folyik az orrom vagy el van dugulva képtelenség rendesen lélegezni. Tudtok esetleg hatékony házi módszereket amivel gyorsan felépülhetnék? Kinek mi vált be? Most csak fekszem és teát kortyolgatok.  semleges

Jobbulást ! 
Nemrég én magam is átestem ezen , intenzíven vagy 3 napig tartott , aztán elhúzódott vagy egy hétig . Mondjuk igaz , hogy nem kezeltem magamat . 
Ajánlani a kamillás gőzöléses törülközős  inhalálást  mondanám , de a forró kamillához  csöppents pár csepp eukaliptusz  diapulmant is , szerintem megteszi a hatását .  A diapulmant nem árt ha a fűtőtestre rakott vízbe csepegtetve párologtatod a szobádban is , talán használ .
A diapulman mondjuk nem olcsó , 20 ml kb 2  ezer ft lehet , de csöpögtetős , így sokáig kitarthat .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Patika - Page 2 Empty Re: Patika

Témanyitás  Mayra1 Pént. 26 Feb. - 7:56

Médea írta:Egész éjjel nem aludtam, nagyon csúnyán megfáztam, folyik az orrom vagy el van dugulva képtelenség rendesen lélegezni. Tudtok esetleg hatékony házi módszereket amivel gyorsan felépülhetnék? Kinek mi vált be? Most csak fekszem és teát kortyolgatok.  semleges
Egy gerezd fokhagyma szétnyomva/apróra darabolva, kávéskanál gyömbér, erre fél dl citromlé (kifacsarta legjobb), összekebered, 10 percig állni hagyod, majd annyi mézet teszel bele, hogy el tudd kortyolgatni.... Ez jó orrfolyás/dugulásra....kb. 6-7 óra alatt elmúlik...

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Patika - Page 2 Empty Re: Patika

Témanyitás  Vendég Pént. 26 Feb. - 8:04

Köszönöm a recepteket, megteszem amit tudok, mert ez így sehogy sem jó.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Patika - Page 2 Empty Re: Patika

Témanyitás  Áprilia Pént. 26 Feb. - 8:36

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 21:58-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6455

Vissza az elejére Go down

Patika - Page 2 Empty Re: Patika

Témanyitás  Blueeye Pént. 26 Feb. - 14:25

Megfázás, nátha, influenza az Ayurvéda szerint.


http://ayurvedika.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=785%3Amegfazas-influenza-hurutos-megbetegedes&catid=86%3Agyogytanacsok&Itemid=123&lang=hu



"Az Ayurvéda holisztikus felfogása szerint betegséget nem lehet elkapni, hiszen minden betegségnek oka tudati ok, az emberben lappangó tévképzetek, tagadások-félelmek és kontrolálatlan vágyak megjelenései. Tévképzet tehát azt hinni, hogy a megfázás elkapható, leginkább csak hasonló lelki folyamatok következményeként máson is megnyilvánulhat."

yes

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1124

Vissza az elejére Go down

Patika - Page 2 Empty Re: Patika

Témanyitás  Blueeye Szomb. 27 Feb. - 18:03

Gyömbér - szárított, vagy friss

Energetika - pikáns, édes, hevítő, növeli a tüzet, (pitta), csökkenti a szelet(vata) és a vizet (kapha).

Minden szövetelemre hat.

Szervrendszerek: emésztés, légzés.

Hatások: serkentő,nyálkaoldó,  diaforetikus, ( izzasztó), szélhajtó, hányinger elleni, fájdalomcsillapító.

Javallatok: megfázások, influenza, emésztési zavar, hányás, böfögés, hasi fájdalom, légcsőhurut, izületi gyulladás, aranyér, fejfájás, szívbaj.

Megkötések: gyulladásos bőrbetegségek, magas láz,( másodlagos pitta, többlet hő), vérzés, fekélyek.

Elkészítés: főzet, párlat, por, (250-500 mg), friss lé.

A gyömbér a legsattvaibb fűszer. ( Sattva- tisztaság kötőereje).

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1124

Vissza az elejére Go down

Patika - Page 2 Empty Re: Patika

Témanyitás  Áprilia Szomb. 27 Feb. - 18:06

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 21:59-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6455

Vissza az elejére Go down

Patika - Page 2 Empty Re: Patika

Témanyitás  Blueeye Szomb. 27 Feb. - 19:57

Én is használom, de csak télen. öröm

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1124

Vissza az elejére Go down

Patika - Page 2 Empty Re: Patika

Témanyitás  Mayra1 Szomb. 27 Feb. - 20:53

Annyira remek, hogy a kertemben is nevelgetem nyáron.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Patika - Page 2 Empty Re: Patika

Témanyitás  Blueeye Szomb. 27 Feb. - 21:33

Mayra1 írta:Annyira remek, hogy a kertemben is nevelgetem nyáron.


Az jó. smile

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1124

Vissza az elejére Go down

Patika - Page 2 Empty Re: Patika

Témanyitás  Lea. Pént. 28 Szept. - 19:49

Egy ideje szinte folyamatosan vannak gyomorfájdalmaim, már akkor sem múlik el sokszor, ha eszem valamit.
Valakivel beszélgettem egyik nap, és akkor kapcsoltam, hogy nekem lehet, hogy csak gyomoridegem van?
Utánanéztem és találtam egy 9 gyógynövényből álló kivonatot, cseppet.
Iberogast a neve. Elkezdtem szedni nagyon jót tesz, sokkal kevésbé érzem már most is a fájdalmat, nyugtatja az idegeket is szerintem. Hétvégén már, lehet semmit nem érzek majd, mert hétvégén eddig is alig voltak ilyen panaszaim smile
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Patika - Page 2 Empty Re: Patika

Témanyitás  fortis Pént. 28 Szept. - 20:08

De lehet megszűnt az idegesség?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Patika - Page 2 Empty Re: Patika

Témanyitás  Áprilia Szomb. 29 Szept. - 1:25

Lea. írta:Egy ideje szinte folyamatosan vannak gyomorfájdalmaim, már akkor sem múlik el sokszor, ha eszem valamit.
Valakivel beszélgettem egyik nap, és akkor kapcsoltam, hogy nekem lehet, hogy csak gyomoridegem van?
Utánanéztem és találtam egy 9 gyógynövényből álló kivonatot, cseppet.
Iberogast a neve. Elkezdtem szedni nagyon jót tesz, sokkal kevésbé érzem már most is a fájdalmat, nyugtatja az idegeket is szerintem. Hétvégén már, lehet semmit nem érzek majd, mert hétvégén eddig is alig voltak ilyen panaszaim smile

Nekem bármilyen furcsa, a c vitaminos aszpirin pezsgő tabletta vált be gyomoridegre, illetve ugyanerre a panaszra, amit írsz.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6455

Vissza az elejére Go down

Patika - Page 2 Empty Re: Patika

Témanyitás  Lea. Szomb. 29 Szept. - 18:00

Áprilia írta:
Lea. írta:Egy ideje szinte folyamatosan vannak gyomorfájdalmaim, már akkor sem múlik el sokszor, ha eszem valamit.
Valakivel beszélgettem egyik nap, és akkor kapcsoltam, hogy nekem lehet, hogy csak gyomoridegem van?
Utánanéztem és találtam egy 9 gyógynövényből álló kivonatot, cseppet.
Iberogast a neve. Elkezdtem szedni nagyon jót tesz, sokkal kevésbé érzem már most is a fájdalmat, nyugtatja az idegeket is szerintem. Hétvégén már, lehet semmit nem érzek majd, mert hétvégén eddig is alig voltak ilyen panaszaim smile

Nekem bármilyen furcsa, a c vitaminos aszpirin pezsgő tabletta vált be gyomoridegre, illetve ugyanerre a panaszra, amit írsz.
Köszönöm a tippet Áprilia, ezt mindenképpen ki fogom próbálni! smile smile
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Patika - Page 2 Empty Re: Patika

Témanyitás  Lea. Szomb. 29 Szept. - 18:12

Zoli írta:De lehet megszűnt az idegesség?

Érdekes, hogy a tegnap este 8 óra óta nem jött nekem értesítés, hiába voltam itt is és a másik topikban is feliratkozva... 
:-o

Nem értem, hogy pontosan mit kérdezel ezzel. :-D

Igen, szerintem a citromfű és a kamilla hatott benne, az biztos.
Egy nagyon kicsi fájdalom most is van, de az lehet még elmúlik.
És kipróbálom majd azt is, amit Áprilia írt.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Patika - Page 2 Empty Re: Patika

Témanyitás  fortis Szomb. 29 Szept. - 18:16

A kérdés nem igazán kérdés.  Ha az idegesség a gyomor fájás oka, akkor elképzelhető, hogy amúgy is elmúlt volna, ha megszűnik az idegesség oka.  De ettől még jól jöhetnek az alternatívák. Szóval csak erre utaltam.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Patika - Page 2 Empty Re: Patika

Témanyitás  Lea. Szomb. 29 Szept. - 18:24

Zoli írta:A kérdés nem igazán kérdés.  Ha az idegesség a gyomor fájás oka, akkor elképzelhető, hogy amúgy is elmúlt volna, ha megszűnik az idegesség oka.  De ettől még jól jöhetnek az alternatívák. Szóval csak erre utaltam.
Így már értem smile

Hát, a munkahelyi "jó hangulat"  és állapot miatt most már szinte folyamatosan fáj, csak hétvégén nyugszik meg nagyjából.
Várok egy bizonyos dologra, ami kb 3 év múlva várható, hogy bekövetkezik, ha nem akkor tovább kell lépnem, nincs mese! Át kell helyeztetni magam vagy kilépni.
(Nyilvánosba nem akarok többet ide kiírni)

De most azért bízom ebben a cseppben is, mert sokkal nyugodtabb tudtam maradni. smile
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Patika - Page 2 Empty Re: Patika

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 3 oldal Previous  1, 2, 3  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.