Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Álmokról általában

+10
Áprilia
Greywolf
zplus
fortis
Nilka
Blueeye
nofertiti
Méhecske
Mayra1
Lea.
14 posters

20 / 37 oldal Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 28 ... 37  Next

Go down

Álmokról általában - Page 20 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  fortis Szer. 11 Jún. - 10:11

Áprilia írta:
fortis írta:A legtöbb esetben a repülés teszttel szoktam megállapítani , hogy valóban ébren vagyok.
 Very Happy

Nem azt, hogy álmodsz? (Az álombeli valóságtesztelésről van szó abban, amit Etoile hozott...)

 Very Happy  Igen , hisz tudom , de a kettő összefügg . Ébren könnyebben eszembe jut , hogy teszteljem valóban ébren vagyok e , mint amikor álmodom . Ugye a meglepetés akkor szokott érni amikor kiderül , hogy mégis álmodom
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11339

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 20 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Áprilia Szer. 11 Jún. - 10:37

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 17:35-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6464

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 20 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  fortis Szer. 11 Jún. - 10:53

Áprilia írta:
fortis írta:
Áprilia írta:
fortis írta:A legtöbb esetben a repülés teszttel szoktam megállapítani , hogy valóban ébren vagyok.
 Very Happy

Nem azt, hogy álmodsz? (Az álombeli valóságtesztelésről van szó abban, amit Etoile hozott...)

 Ébren könnyebben eszembe jut , hogy teszteljem valóban ébren vagyok e , mint amikor álmodom.

A repülés teszttel nem tudsz ébren tesztelni, mert lezuhansz és meghalsz.

Dehogy is , simán felugrok a levegőbe , lehet még kalimpálok is , aztán ha talpra érkezem , akkor bebizonyosodik , hogy ébren vagyok .
Pontosabban a gyűjtőpontomnak a megszokott helyzetében lévő fizikai törvényszerűségeknek  a  hatása alatt állok .
 kukk
Ha lesz kalandoros tali és emlékeztettek majd rá , akkor simán bemutatom .
 repül
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11339

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 20 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Áprilia Szomb. 19 Júl. - 0:09

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 17:35-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6464

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 20 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  fortis Szomb. 19 Júl. - 6:25

Áprilia írta:Ezt ma olvastam:
A túl sok számítógépezés "zombisodást" okoz, és meggyilkolja az álmokat. Ellenben a tanulás és az olvasás nem.
 Exclamation Exclamation Exclamation 

Ez egyértelmű . A tévézés és a számítógépezés nem mozgatja meg a fantáziát , hanem kész termékként vetít mindent az ember orra elé . Ha viszont könyvet olvasunk , akkor a történet a képzeletünkre van bízva és létrehozzuk élővé tesszük lelki szemeink előtt akár a helyszínt , akár a cselekvést .
Ebből adódóan egyértelmű , hogy mivel az álmok is többnyire a fantázia termékei , mi edzi jobban a fantáziát , az örökös olvasás , vagy a tévé vagy számítógép nézés. Persze olvasni a számítógépen is lehet , tehát ha így nézzük a kettő egybe mosható , bár egy könyv valahogy mindig is más lesz mert az barátunkká válhat , míg ez egy PDF filéről nem igen mondható .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11339

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 20 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Vendég Szomb. 19 Júl. - 7:17

Nos, ATTÓL FÜGG!
-
Teljes meggyőződéssel vallom, az innet nagyon is alkalmas eszköz!
Igen is egy akkora kapu, hogy a rossz is úgy áramlik rajta, ahogy a csövön kifér!
-
NA ÉS A JÓ?
-
Keveseim!
Miről beszéltek?
Menjünk el Táborfalvára és tegyük közzé - "A" "JÓT"!
-
Mi gördít lábaid elé akadályt?
-
Mert? - Cigányok?
Szó nincs erről! - Az előítéletnek semmi köze a cigánysághoz mert HA KELL - "rátapad" akárkire és akármire!
-
AZ ELŐÍTÉLET - most - fogta magát és rámászott egy - íróra, költőre, egy szerzőre!
Igen is van jó szerző és van kifejezetten - HAMIS SZERZŐ!
-
Én átgondolnám sőt, kérném az IGAZLÁTÁS - SZELLEMÉT!
-
MUTASSON - IGAZSÁGOT!
-
Abból se akár milyet - CSAK A SZENT ÉS EGYETLEN - IGAZSÁGOT!

Ámen. ... Hallelujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 20 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Áprilia Szomb. 19 Júl. - 8:24

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 17:35-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6464

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 20 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  fortis Szomb. 19 Júl. - 8:48

töpreng   Very Happy Very Happy 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11339

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 20 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Vendég Szomb. 19 Júl. - 11:07

Áprilia írta:Ezt ma olvastam:
A túl sok számítógépezés "zombisodást" okoz, és meggyilkolja az álmokat. Ellenben a tanulás és az olvasás nem.
 Exclamation Exclamation Exclamation 

Mérték, mindig mindenben. Az olvasásban is.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 20 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Vendég Szomb. 19 Júl. - 14:55

Cáfolható.
-
Konkrétan; embere válogatja...és még a mérték sem.
Mert lehet sok tanulás egy időben vagy akár a gépezés - csak "karizmává" váljon TEREMJEN JÓ GYÜMÖLCSÖT!
Miért a Seraptai asszony az egyik példázat, az olaj -ával?
Mert az "ásszonyka" korsaja nem fogyott ki!
Miből nem?
Az olajfa terméséből?
NEM!
A MAG OLAJÁBÓL!
Miért is?

Mert míg eljutott az olajat vásárlóig az olaj - sok kézen ment át, megmunkálása közben, hogy a "végén" - KENETTÉ LEHESSEN!
MI A KENET?
Az olaj fénye, ami a lámpásba is töltetett, világításra.....visszakanyarodva - Jézus a világosság maga.
A JÓ GYÜMÖLCS - JÉZUS!
-
Szívedben  van Jézus?...( jézuska esetleg? az az iciripiciri? az se? )))
Nem?
Dobd ki a hetedikről a számgéped de, kidobhatod a könyvet is...éppen azt ami - NEM JÉZUS!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 20 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  fortis Vas. 27 Júl. - 17:07

Efitől hoztam ezt az idézetet :
" Mintha feltétlenül kellene emlékezni régi életekre. Nem kell. Attól még lehet öreg. És lehet úgy öreg, hogy a tapasztalatokat nem álmokban szerezte. Amit én erősen megkérdőjelezek amúgy is. Mármint hogy bölcsebbé tesz-e az, amit álmokban látunk? Van-e bármi köze az életünkhöz? Már ha igaz, hogy álmokban más világokba jutsz, túl a saját elméd alkotta világokon. "

Szerintem az ember sok esetben válhat bölcsebbé ha a hétköznapi eseményeit  problémáit álmában feldolgozva képes arra , hogy  álombéli megoldást találva  ezt az ébrenléti  állapotában kamatoztatni tudhassa . Ez esetben látható , hogy igen is , hogy  mekkora köze  lehet ennek ez esetben a hétköznapi életünkhöz .
Más esetben más példát hoznék : Volt úgy , hogy azt álmodtam földrengés volt álmomban és miután felébredtem egy másfél óra múlva erős földrengés rázta meg a várost . Itt nincs jelentősége , de mondjuk ha Iránban vagy Pakisztánban laknánk , ez megmenthette volna ott az életünket  és ez még mindig csak egy egyszerű álom .
Megint más esetben volt olyan tudatos álmom , ahol megmutatták és magyarázatot adtak arra , hogy a síkok hogy fekszenek egymásba és hogy az egyik síkról miért nem lehet látni a másikat . Az álom címe A rejtett világ volt .
Még esetleg annyit tennék hozzá , hogy az ember az álmában az egóját hátra hagyja így közelebb kerülhet saját fensőbb énjéhez . Az meg általában nem hülyeségekkel árasztja el az ember tudatát .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11339

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 20 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Áprilia Vas. 27 Júl. - 19:30

Meg ott van az un. baloldali tudat is. Ne a bal agyféltekére gondoljatok, hanem a tudatunknak arra a részére, amellyel a természetfelettit, a "naguált" észleljük. Állítólag van egy ezzel párhuzamos (?) életünk is, valahogyan beleilleszkedve ebbe az életünkbe (erre nem emlékszem pontosan, utána kellene néznem), csak nem emlékszünk rá. A cél a bal -és a jobboldali tudatosság (ez a "hétköznapi" tudat) egyesítése, ami azt jelenti, hogy ekkor áll össze "teljessé" az életünk, ekkor emlékszünk azokra a dolgokra is, amelyeket a baloldali tudatosságunk rejt. Ja, ezt azért írtam le, mert az álmodásaink ( nem azonos az álommal!) során átélt eseményeket is a baloldali tudattal észleljük.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6464

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 20 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  fortis Vas. 27 Júl. - 21:42

Hát vannak akik eleve elutasítanak minden ehhez hasonló gondolatot , de én azt mondanám többek között Efinek és Mayrának  is , hogy mindig nyitva kell hagyni a lehetőségeknek egy kiskaput .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11339

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 20 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Áprilia Vas. 27 Júl. - 22:02

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 17:36-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6464

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 20 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  fortis Vas. 27 Júl. - 22:05

Áprilia írta:
fortis írta:Hát vannak akik eleve elutasítanak minden ehhez hasonló gondolatot...

Nem kellene ilyen negatívnak lenned. Efi pont kérdezett fentebb. Arra válaszoltam.

Jó , akkor nem elutasítják , hanem csak  erősen megkérdőjelezik .


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 28 Júl. - 8:23-kor.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11339

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 20 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Áprilia Hétf. 28 Júl. - 3:03

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 17:36-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6464

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 20 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Júl. - 5:42

[justify]
fortis írta:Azt mondanám danám többek között  Efinek és Mayrának  is , hogy mindig nyitva kell hagyni a lehetőségeknek egy kiskaput .
Már rég megbántam ezt a hozzászólásomat.
De nem ott hibáztam, hogy nem hagyom nyitva azt a bizonyos kiskaput, hanem hogy befolyásolni akartam, hogy te miben higgyél.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 20 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  fortis Hétf. 28 Júl. - 8:29

Részemről ne bánd Efi , ilyesmivel nem lehetne befolyásolni . Ha meg azért esik rosszul , mert  olyasmit tettél  amit nem szerettél volna , megértem , ilyesmi mindenkivel előfordul . De hát amint rájöttél  , lényegében szerintem attól a pillanattól kezdve jóvá is tetted  magadban ezt a hibát  . A megbánás felold .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11339

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 20 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Júl. - 15:25

Álmodtam...mint egy lovaskocsi, gumi kerekekkel de nem voltak oldalai, s ezen, amekkora volt a platója, akkora hatalmas nagy sült disznó volt rajta! Valahol fenn álltam a "cocival", s kiáltoztam - talán - effélét, hogy nem fér el vagy nem fér át...valahol!
Érdekes, visszaidézve igen mulatságosan nézett ki az a sokmázsás sűlthús.... jeee

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 20 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Vendég Hétf. 28 Júl. - 17:35

Elek írta:Álmodtam...mint egy lovaskocsi, gumi kerekekkel de nem voltak oldalai, s ezen, amekkora volt a platója, akkora hatalmas nagy sült disznó volt rajta! Valahol fenn álltam a "cocival", s kiáltoztam - talán - effélét, hogy nem fér el vagy nem fér át...valahol!

 lányvigyor 

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 20 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  fortis Hétf. 28 Júl. - 18:20

Ne álmodj már ilyeneket Elek , már így is megjött az étvágyam , jól esne most egy kis  csülök Pékné módra .

Álmokról általában - Page 20 Z
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11339

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 20 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Áprilia Hétf. 28 Júl. - 21:04

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 17:37-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6464

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 20 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  fortis Kedd 29 Júl. - 9:58

Jobb , ha be sem nézek ide , mert  egyre   jobban  csak megkívánom azt a nagy cupákot .
[img] Álmokról általában - Page 20 Z[/img]
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11339

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 20 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Áprilia Kedd 29 Júl. - 10:19

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 17:37-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6464

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 20 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Vendég Kedd 29 Júl. - 10:58

Very Happy

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 20 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Áprilia Csüt. 31 Júl. - 16:49

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 17:37-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6464

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 20 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Vendég Pént. 1 Aug. - 0:18

Áprilia írta:Végtére is, nem az az "ikerhelyzeti" szituáció lényege, hogy un. teljes érzékelést eredményez, azaz még a szokásosnál is nehezebb felismerni, hogy álmodunk? Azaz, ha ugyanolyan pozícióban ébredsz fel az álmodban, mint amilyen pozícióban itt elaludtál, akkor
1. Valóságos világba csöppensz
2. Olyannyira valóságosan tapasztalod is meg az "ikerhelyzetből" kifolyólag, hogy teljesen azt hiszed, mintha itt lennél. Azaz extra nehéz észrevenni, hogy álmodsz.
Emlékezzetek Az álmodás művészete végén a Bérlő által ismertetettekre. Bár azt nem elég elégszer elolvasni, hogy az ember tanuljon belőle.

Ha jól emlékszem dupla elalvásról van szó. Az ikerhelyzet lényege, hogy lefekszel egy bizonyos pózban és elalszol, majd álmodban ugyanabban a pózban ismét lefekszel és ismét elalszol. Normál alvásnál a gyűjtőpont folyamatos mozgásban van, emiatt az álmaink zavarosak és tünékenyek, azonban az ikerhelyzet rögzíti a gyűjtőpontot (erre a figyelmünk is képes, de jóval több energiát igényel). Az újonnan érzékelt világ nem esik szét úgy mozoghatsz benne, mint itt és most. Egy új valóságban létezhetsz. Itt persze előjön a régi kérdés, hogy mit nevezhetünk valóságosnak? És a testünk? Van egyáltalán testünk? Vagy csak koncentrált energiagömbök vagyunk egy ide-oda mozgó tudattal?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 20 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Áprilia Pént. 1 Aug. - 5:07

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 17:37-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6464

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 20 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Vendég Kedd 26 Aug. - 16:55

Álmomban az ökölbe szorított bal kezemet néztem. Erősen szorítottam, valami volt benne. Kíváncsivá tett. Lassan kinyitottam az ujjaimat és egy Ankh keresztet találtam benne. Miért...? Mi akar ez lenni? Felébredtem.

Álmokról általában - Page 20 16051_10

Van egy ilyen keresztem, ma ezt szorongatva fogok elaludni. Hátha..?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 20 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Áprilia Szer. 27 Aug. - 1:02

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 17:38-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6464

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 20 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

20 / 37 oldal Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 28 ... 37  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.