Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Álmokról általában

+10
Áprilia
Greywolf
zplus
fortis
Nilka
Blueeye
nofertiti
Méhecske
Mayra1
Lea.
14 posters

21 / 37 oldal Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 29 ... 37  Next

Go down

Álmokról általában - Page 21 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  fortis Szer. 27 Aug. - 6:36

Etoile írta:Álmomban az ökölbe szorított bal kezemet néztem. Erősen szorítottam, valami volt benne. Kíváncsivá tett. Lassan kinyitottam az ujjaimat és egy Ankh keresztet találtam benne. Miért...? Mi akar ez lenni? Felébredtem.

Álmokról általában - Page 21 16051_10

Van egy ilyen keresztem, ma ezt szorongatva fogok elaludni. Hátha..?
Egészen  jó ötlet , " hátha " !  öröm
Úgy tudom az Ankh az élet jelképe . Olyasmi lehet , mint az életfa . 
Most az ötlött be , ha az életed a kezedben tartod , akkor lehet ennek egy olyan jelentése is odaát , hogy az álombéli életedet is a kezedben tarthatod . Ez szerintem egészen jó jel . Tudatosságra utalhat talán . 
Ha nem ilyesmiről lenne szó , akkor még mindig ott van a másik lehetőség , ami a tárgyra vonatkozik . Szoktad szorongatni amúgy az életben máskor is  a kezedben ? Felhasználhatnád ezt valóság tesztként , vagy úgy , ahogy eredetileg gondoltad , hátha ebből még akár mit is kihozhatnál .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 21 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Vendég Szer. 27 Aug. - 10:41

A keresztet sok évvel ezelőtt készítettem, mint Maat szimbólumát. Akkoriban sokat foglalkoztam az egyiptomi vallással. Egy ideig medálként is hordtam, aztán elfeledkeztem róla. Talán van valami jelentősége a felbukkanásának, mert nemrég volt az a Hórusz szeme álmom is, meg egyszer egy furcsa nevet ismételgetve ébredtem: merithaton merithanit. Így együtt. Különben éjjel sikerült újra felidéznem ankhot egy pillanatra, bár nem váltam tudatossá. Még próbálkozni fogok.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 21 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Áprilia Szer. 27 Aug. - 11:44

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 17:38-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 21 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  fortis Szer. 27 Aug. - 11:52

Etoile írta:A keresztet sok évvel ezelőtt készítettem, mint Maat szimbólumát. Akkoriban sokat foglalkoztam az egyiptomi vallással. Egy ideig medálként is hordtam, aztán elfeledkeztem róla. Talán van valami jelentősége a felbukkanásának, mert nemrég volt az a Hórusz szeme álmom is, meg egyszer egy furcsa nevet ismételgetve ébredtem: merithaton merithanit. Így együtt. Különben éjjel sikerült újra felidéznem ankhot egy pillanatra, bár nem váltam tudatossá. Még próbálkozni fogok.
Nem tudom , nekem a Methaton-ra hajaz egy kicsit , ez ismerősnek tűnik a számomra , de hirtelenjében nem tudom honnan . 
Talán  köze lehet a fáraók valamelyikéhez , vagy a vallásukhoz .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 21 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Vendég Szer. 27 Aug. - 12:38

" Etoile.....
Álmomban az ökölbe szorított bal kezemet néztem. Erősen szorítottam, valami volt benne. Kíváncsivá tett. Lassan kinyitottam az ujjaimat és egy Ankh keresztet találtam benne. Miért...? Mi akar ez lenni?"                                                                                                                                                                                 


-
-Az álmodások amiről beszél a biblia, erre a korra nézve, íme megjelennek. 


A hívő "körök" hajlamosak azt hinni, mint egy kisajátítva, csak az ő privilégiumuk álmodni és csak a prófétikus jót!  -Tévednek. 
Mit álmodott Etoile? 
Nézetem szerint éppen a teremtés szentségét álmodta meg amint a horizontális visszahajlik a vertikálisból - az időbe!  A SztSz- be!


AZ IDŐ ITT VAN!
 
Abban az értelmében, hogy álmokat ad Isten azoknak akik nem hívők, azaz a hívőknek akik kellene, hogy kövessék Jézust nem cselekedvén azt, nem is álmodhatnak vagy még nem álmodhatnak - "jeleket"! Ill. némi párhuzam sem elképzelhetetlen vagy inkább "A" sőt kifejezés illene ide.  Etoile - úgy vélem ez a fórum egy olvasztó tégely.  Benne volt van Iluska és én is a "mi hitünkel" és TI a ti hitetekkel amelyben szintén nem ismeretlen a Jézus fogalom.  
Következésként - hangsúlyoztam nem egyszer - elhívottak vagyunk.
Nekem kifejezetten pálya az ittlét mert annyi ismeretet kapok tőletek amit soha "össze nem szedtem volna" sehol megtapasztalásból.  De itt igen.  A kereszténység megtapasztalása a fehér holló, a 90. éves "keresztény" "testvér nő" blőd megnyilatkozásán át egészen más kinyílvánítások hamisságáig! 
-A jel - tehát nem egyéb mint a te álmod értelme, az "összefogás"!  Új elgondolásból, hitet verve hídként "A" nézetek között - nem féltékenykedve és emberi gyarlóságoktól tűzdelve. Azaz minden "integrálható személy" - mozdúljon - a szentség felé. Ez az egységesítés előszele és a beérkezésé, a győzelemé. 
-Látjátok?  ... Már is megjelenik a remény ha, engem néztek, azonnal így reagálom le mert HISZEK! - A hit szent és oszthatatlan Agapeja olyan mint egy növény gyökérzete, hozza új és még újabb kis hajszálgyökereit - az életért!  Fontos ezt a számunkra Isteni megbecsülést értékként kezelni - harcolni érte!  Sokakért!  Jézus parancsa a tanítványképzés volt!  Avagy írígy emberek volnánk?  Aszottak a halálunk előtt és  púposak a sok szenvedéstől, hogy kétpúpú tevét temetnek a sírgödörbe?  Ne gondoljátok, nem ezért vannak a "jelek" !  -Valamint a kereszt bitófa is egyben!  


A bitófát immáron horizontálisnak és vertikálisnak vélni az újszöv után - csacsiság! 


Ezt feledni kell,  a sarokba vágni. 
Az égi itt van Ő A SztSz Szent Személye!
A küldött, Jézustól küldött - megbízott. 
Aki megbízatott a vígasztaló segítő és tanítói feladattal.


-ÜRES A SULIJA!
Itt az idő - ÍRATKOZZUNK BE!   thumb   leborulós

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 21 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  fortis Szer. 27 Aug. - 22:24

öröm
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 21 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Nilka Csüt. 28 Aug. - 19:24

fortis írta:
Etoile írta:A keresztet sok évvel ezelőtt készítettem, mint Maat szimbólumát. Akkoriban sokat foglalkoztam az egyiptomi vallással. Egy ideig medálként is hordtam, aztán elfeledkeztem róla. Talán van valami jelentősége a felbukkanásának, mert nemrég volt az a Hórusz szeme álmom is, meg egyszer egy furcsa nevet ismételgetve ébredtem: merithaton merithanit. Így együtt. Különben éjjel sikerült újra felidéznem ankhot egy pillanatra, bár nem váltam tudatossá. Még próbálkozni fogok.
Nem tudom , nekem a Methaton-ra hajaz egy kicsit , ez ismerősnek tűnik a számomra , de hirtelenjében nem tudom honnan . 
Talán  köze lehet a fáraók valamelyikéhez , vagy a vallásukhoz .

Ehnaton fáraó volt az ismert történelem első egy-isten hívője.
Az istenét Aton-nak hívták.
Megpróbálta erőszakkal áttéríteni Egyiptomot Aton vallására, ami az ország szempontjából kudarcnak bizonyult.
Valláspolitikai háttérként persze ott van az, hogy hatalomra lépésekor túlságosan erős volt Ámon isten papsága, és lehetséges, hogy az ő befolyásukat akarta letörni eredetileg.
a fáraók családjában szokás volt a főisten nevét felvenni névutóként.

Meritaton Ehnaton és Nofertiti első szülött lánya.

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 21 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Vendég Csüt. 28 Aug. - 22:06

Nem ő volt a nap imádó? - Kedves Nilka.
Mint ha úgy jutna eszembe...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 21 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  fortis Csüt. 28 Aug. - 22:25

Nilka írta:


Ehnaton fáraó volt az ismert történelem első egy-isten hívője.
Az istenét Aton-nak hívták.
Megpróbálta erőszakkal áttéríteni Egyiptomot Aton vallására, ami az ország szempontjából kudarcnak bizonyult.
Valláspolitikai háttérként persze ott van az, hogy hatalomra lépésekor túlságosan erős volt Ámon isten papsága, és lehetséges, hogy az ő befolyásukat akarta letörni eredetileg.
a fáraók családjában szokás volt a főisten nevét felvenni névutóként.

Meritaton Ehnaton és Nofertiti első szülött lánya.
Nahát ez az , erre gondoltam Nilka !
Mondjuk  nem tudom , hogy az Ankh kereszt mikor jöhetett létre mint szimbólum , de az élet szimbóluma , és az Isten pedig maga az élet .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 21 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Nilka Pént. 29 Aug. - 19:54

Elek írta:Nem ő volt a nap imádó? - Kedves Nilka.
Mint ha úgy jutna eszembe...

öröm
Aton jelképe valóban a sugárzó napkorong volt, de innen nézve mi meg egy római kori brutális kivégző/kínzó eszköz, a kereszt imádói vagyunk...
yes

Ehnaton az első egy isten hívő volt. Atonon kívül szerinte nem létezett más isten, és az ő sugárzó fényének megtestesülését látta a napban.
avagy a nap kb. a kereszthez hasonló szimbólumként funkcionált.

kb. ennyi rémlik az ügyről.
meg a kegyetlen vallásháború, amit ez okozott Egyiptomban, és ami romba döntötte a gazdaságot, meg a társadalmat, megspékelve a külső támadással.

viszont én nem vagyok történész.
csupán az alapján, amit anno tanultunk, úgy gondolom, Ehnaton lehetett az első, aki találkozhatott az Eggyel, és mint ilyen személy, a mi egy-isten-hívő vallásaink előfutára lehetett.
a naphimnuszai egyébként engem élénken emlékeztetnek a Dávid zsoltárokra.
szóval akármilyen csapnivaló uralkodó lehetett, a magam részéről van némi tisztelet bennem iránta. sunny

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 21 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Vendég Pént. 29 Aug. - 21:19

Köszi...jól emlékeztem. Erre a kis részletre az "életéből".
Jó megközelítéssel mutattál rá a keresztre - én is bitófának tartom és slussz.
Hiba imádni mint szófordulat sem állja meg a helyét. 
Jézus a Megváltó!
Állítólag fellelhető itt-ott a kereszt egy-egy darabkája és Noé bárkája is az Ararát hegyén...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 21 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  fortis Vas. 26 Okt. - 19:54

A tudatos álmodók 25 % -al jobb problémamegoldó képességgel rendelkeznek . 

http://szabadonebredok.info/a-tudatos-almodok-25-szazalekkal-jobb-problema-megoldasi-kepesseggel-rendelkeznek/

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 21 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Vendég Kedd 28 Okt. - 17:23

Abba tudnám-e hagyni a gondolkodást? Néha nagyon fárasztó, keresem az ürességet, de újból és újból előjön egy apró gondolatocska ami egy másikat szül és a figyelmem máris elterelődik. Az álmokban ez még jobban kifejeződik, mert a legapróbb gondolatmorzsa is - ha nem kapok időben utána - képi formát ölt és szükségszerűen érzelmeket vált ki belőlem. Asszociáció asszociációt követ, A történésből következik B történés. Mi is történik egy sima álom során? Önmagammal viaskodom, a belső érzelem és gondolatvilágom által kivetített képeket próbálom megragadni és logikus sorrendbe rendezni. Ha az életem szétszórt, ha olyan dolgok után futok amik nem bírnak fontossággal, akkor az álmok mi mást tükröznének vissza, mint ezt a kapkodást?

Talán semmi sem számít, a fontos nem fontos, az értékes értéktelen. Azok vagyunk amit hiszünk magunkról, ami más szemében talán illúzió, de a miénkben a valóság magja. Mondom: Ez vagyok ÉN. Egy zsák, teli önkényesen kiválasztott szeméttel. Aztán egy rövid időre becsukom a szemem és megpróbálok elengedni, többé nem ragaszkodni. Semmi sem vagyok, a világ kívül van, nem, nincs kívül semmi. És belül? Létezem egyáltalán vagy engem is csupán álmodnak? Mit láthatnék egy gondolatok nélküli álomban és mit láthatnék egy gondolatok nélküli ébrenlétben?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 21 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Vendég Kedd 28 Okt. - 17:45

Mit látnál? Érzéki benyomások: szinek, formák, hangok, mozgások érthetetlen kavalkádját.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 21 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Áprilia Kedd 28 Okt. - 17:57

Etoile írta:...mit láthatnék egy gondolatok nélküli ébrenlétben?

Meglátnád azt a sok ént, aki benned lakozik és a gépezetedet alkotja. Erről szól Ouspensky: Negyedik út című könyve.
A gondolatok nélküli ébrenlétet önemlékezéssel érheted el. Nem kell bonyolult dologra gondolni: próbálj meg emlékezni magadra. Nyugi, nem fog tudni sokáig tartani. (Sajnos)


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 28 Okt. - 18:20-kor.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 21 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Vendég Kedd 28 Okt. - 18:05

Az, hogy amiket látsz, azok a benned lakó én-ek, az gondolat!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 21 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Áprilia Kedd 28 Okt. - 22:04

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 17:39-kor.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 21 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  fortis Kedd 28 Okt. - 22:37

Tulajdonképpen egy mély meditáció ( ernyedtségi állapot ) is eredményezheti a gondolat nélküliséget . Ez alkalommal is érzékel az ember , de szintén csak megfigyelőként . Ez az állapot elég jól kinyújtható .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 21 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  fortis Hétf. 17 Nov. - 8:33

Mi a különbség , az álmok , az álmodás és az ébrenlét között ? 
Erre talán jó választ adna ez a kis jegyzet . 

Ixlámi utazás jegyzet

 Amit te álomnak nevezel, az a harcos számára valóság. 
Az álmodás a harcos számára valóság, mert célratörően tevékenykedhet benne, választhat és elutasíthat, sok elem közül kikeresheti benne az erőhöz vezetőket, majd befolyásolhatja és felhasználhatja ezeket. Közönséges álomban nem viselkedhetne céltudatosan.
– Tehát azt mondod, hogy az álmodás valóság, don Juan?
– Persze, valóság.
– Annyira, ahogy most itt vagyunk?
– Ha össze akarod hasonlítani a kettőt, akkor annyit mondhatok, hogy talán még valóságosabb. Az álmodásban erővel rendelkezünk, megváltoztathatunk dolgokat, számtalan elrejtett tényre bukkanhatunk, irányíthatunk bármit.
Bizonyos szinten mindig is vonzottak don Juan tételei. Könnyen megértettem, miért tetszik neki, hogy az álmokban minden irányítható, ugyanakkor mégsem tudtam komolyan venni. Túlságosan elrugaszkodott gondolat volt.
Egymásra tekintettünk egy pillanatra. Őrülten hangzottak fejtegetései, ugyanakkor legjobb tudomásom szerint az egyik legjózanabb ember volt, akivel valaha is találkoztam.
Közöltem vele, nem tudom elhinni, hogy valóságnak tekinti az álmait. Kuncogott, mint aki felmérte tévelygésem nagyságát, aztán szó nélkül felállt, és bement a házba.
Hosszú ideig ültem kábultan, míg a ház mögé nem hívott. Készített egy kis kukoricakását, és adott egy tányérral.
Az ébrenlét állapotáról kezdtem faggatni. Szerettem volna megtudni, hogy van-e rá saját elnevezése. Vagy nem értette, vagy nem akart válaszolni.
– Minek hívod azt, amit most csinálunk? – kérdeztem.
Arra gondoltam, hogy amit teszünk, valóság, és nem álom.
– Evésnek hívom – felelte nevetését visszatartva.
– Szerintem valóság – mondtam. – Mivel ez valóban megtörténik.
– Az álmodás szintén megtörténik – válaszolva kuncogva. – Akár a vadászat, a járás, a nevetés.

– Itt és most megtanítom neked az erőhöz vezető első lépést – mondta, mintha levelet mondana nekem tollba. – Megtanítom, hogyan kell megteremteni az álmodást.
Rám nézett, és ismét megkérdezte, hogy értem-e, miről beszél.
Nem értettem. Egyáltalán nem követtem. Elmagyarázta, hogy "az álmodás megteremtése" az álom tartalma feletti pontos, gyakorlati irányítást jelenti, mely összemérhető a sivatagban előadódó döntések feletti irányítással, azzal például, hogy dombra mászunk-e, vagy a vízmosás árnyékában maradunk.

A különbségek :
-Az egyszerű álomban az ember nem céltudatosan cselekszik.
- Az álmodásban az ember ugyan úgy céltudatosan cselekszik , mint ébrenlétben
- Álmodásban az ember erővel rendelkezik , míg az ébrenlétben nem . 
- Álmodás és ébrenlét között a különbség a gyűjtőpont helyzetében van 

Tanulság : A tudatos álomnál az álmodás  abból a szempontból lép tovább , hogy benne végrehajtja  kitűzött céljainak elérését.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 21 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Áprilia Hétf. 17 Nov. - 10:48

A fenti idézetben don Juan egyszerűen csak a tudatos álmodás és a normál álmodás közti különbséget magyarázta el. Érdekes, hogy azt a legegyszerűbb megfogalmazást nem találták még fel akkoriban, hogy tudatos álomban (azaz a fenti szöveg szerinti "álmodásban") tudjuk, hogy alszunk és álmodunk, míg normál álmodásban nem.
Viszont! A fenti szöveg továbbra sem mutat rá az ébren álmodás mibenlétére. Azaz amikor az álmodás alatt olyan álmodást értünk, amikor nem alszunk.

Egyébként épp a minap írtam írtam be az ablakomba az álmodás castanedai definícióját: "Az álmodás olyan dolgok észlelés, amelyekről azt hisszük, hogy lehetetlen őket észlelni."
Azt hiszem, ebben mind az alvás, mind a nem alvás alatti álmodás benne van.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 21 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  fortis Hétf. 17 Nov. - 15:35

Áprilia írta:

Viszont! A fenti szöveg továbbra sem mutat rá az ébren álmodás mibenlétére. Azaz amikor az álmodás alatt olyan álmodást értünk, amikor nem alszunk.

A  fentiekből következtetve  nekem volna egy olyan gondolatom , hogy az ébren álmodás egy olyan állapot lehet , amikor mindazt képesek lehetünk megtapasztalni és cselekedni , amit álmunkban megtehetünk .  Azt viszont nem tudom , hogy ezt az energia testünkkel cselekedjük e meg , vagy a fizikaival , vagy esetleg ilyenkor a két test esetleg egybe lehet olvadva .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 21 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Áprilia Hétf. 17 Nov. - 16:08

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 27 Feb. - 17:39-kor.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 21 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  fortis Hétf. 17 Nov. - 16:55

Áprilia írta:Ez már a végső stádium, amit írsz. De ébren álmodásról már az alapoknál is szó van.
Ezzel nekem is problémáim vannak , mert ahogy kiveszem vannak az egyszerű álmok , vannak a tudatosak , és van az álmodás , ami a tudatos álomtól annyiból különbözik , hogy a benne történő tevékenységünk legalább annyira céltudatos , mint az ébrenléti állapotban . 
( Amúgy ezt az állapotot már mindketten elértük több alkalommal is ) De ilyen alkalom már az is , ha egyszerűen csak megkeresed a kezedet az álmodban . 
Én elképzelhetőnek tartom hogy amit hoztál idézetet annak köze lehet a kérdésünkhöz , idézem : " "...az álmodás olyan dolgok érzékelése, melyekről azt hisszük, hogy nem lehetséges érzékelni őket." (Castaneda: Az álmodás művészete) "
Tehát ha ez történik ébrenléti állapotban , akkor végül is egy ébren álmodás állapotába kerülhettél . 
Lehet nem annyira  bonyolultak ezeket a dolgokat rendszerezni , csak a kifejezések eléggé félreérthetőek . 

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 21 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Áprilia Hétf. 17 Nov. - 17:06

fortis írta:
...van az álmodás , ami a tudatos álomtól annyiból különbözik , hogy a benne történő tevékenységünk legalább annyira céltudatos , mint az ébrenléti állapotban . 

Na most mondtál valamit! Talán ez az ébren álmodás: tudatos álom ez is, de olyan, amelyet képesek vagyunk irányítani.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 21 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  fortis Hétf. 17 Nov. - 17:25

Áprilia írta:
fortis írta:
...van az álmodás , ami a tudatos álomtól annyiból különbözik , hogy a benne történő tevékenységünk legalább annyira céltudatos , mint az ébrenléti állapotban . 

Na most mondtál valamit! Talán ez az ébren álmodás: tudatos álom ez is, de olyan, amelyet képesek vagyunk irányítani.
Hát amit mondasz az szerintem inkább az álomban ébren nevezetű tevékenység . Az ébren álmodás inkább valami olyasmi , amikor ébrenléti állapotában az ember olyasmire  képes amire leginkább csak álmában lehetne képes . Pl absztrakt repülés és hasonlók .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 21 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Áprilia Kedd 18 Nov. - 8:22

...vagy "olyan dolgokat észlel, amiről az emberek azt hiszik, hogy nem lehetséges észlelni őket." (Catsaneda)
És a kör bezárult, visszalyukadtunk ugyanoda. öröm
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 21 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  fortis Kedd 18 Nov. - 8:30

Áprilia írta:...vagy "olyan dolgokat észlel, amiről az emberek azt hiszik, hogy nem lehetséges észlelni őket." (Catsaneda)
És a kör bezárult, visszalyukadtunk ugyanoda. öröm
Igen , de ezt ébrenléti állapotában teszi Hmm ? 
Ezt azért emelem ki így , mert ezt észlelheti álombéli állapotában is , azaz olyan dolgokat , amikről azt hinnék , hogy nem lehetséges . Pl energiát . 
Nos szóval megkülönböztetném   az ébrenléti állapotot az álombélitől . Egyiket álomban ébrenlétnek nevezném , a másikat ébren álmodásnak . 
De nevezhetnénk így is , hogy az egyik álomban való észlelés , a másik ébrenlétben való észlelés . Az észlelés a lényeg és a cselekedni tudás .
De a legnagyobb különbség a kettő között a gyűjtőpont helyzetében van . Az egyik eltolódott és rögzült állapotban való észlelés , a másik  pedig a hagyományos megszokott pontban lévő észlelés . Azt hiszem ez a legjellemzőbb különbség a kettő között , legalábbis ez különböztetheti meg az álomban ébrenlétet az ébren álmodástól .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 21 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Áprilia Kedd 18 Nov. - 8:39

fortis írta:
Az egyik eltolódott és rögzült állapotban való észlelés , a másik  pedig a hagyományos megszokott pontban lévő észlelés .

A "hagyományosan megszokott pontban" nem tudod észlelni a szokatlan dolgokat/valóságot/energiát. Mindenképp elmozdult gyűjtőpont kell ébren is.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 21 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  fortis Kedd 18 Nov. - 8:44

Áprilia írta:
fortis írta:
Az egyik eltolódott és rögzült állapotban való észlelés , a másik  pedig a hagyományos megszokott pontban lévő észlelés .

A "hagyományosan megszokott pontban" nem tudod észlelni a szokatlan dolgokat/valóságot/energiát. Mindenképp elmozdult gyűjtőpont kell ébren is.
Hmm akkor lehet az elmozdulás mértéke és iránya lehet a mérvadó . 
Egyébként olyan fura nem , hogy más gyűjtőpontokban lehetséges az ami itt ezen a helyen lehetetlennek tűnik ? Pontosabban nem tűnik , hanem az is . Elképzelhető , hogy ez a pont egy olyan pont lenne , aminek a sajátossága pont ebben rejlik ? Azaz hogy ne legyen lehetséges ami amúgy az volna ?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 21 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Áprilia Kedd 18 Nov. - 8:57

fortis írta:
Elképzelhető , hogy ez a pont egy olyan pont lenne , aminek a sajátossága pont ebben rejlik ? Azaz hogy ne legyen lehetséges ami amúgy az volna ?

Castaneda egész életműve ezt magyarázza. Very Happy
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6478

Vissza az elejére Go down

Álmokról általában - Page 21 Empty Re: Álmokról általában

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

21 / 37 oldal Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 29 ... 37  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.