Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2017 tudatos álmai

5 posters

2 / 3 oldal Previous  1, 2, 3  Next

Go down

2017 tudatos álmai - Page 2 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Szer. 15 Nov. - 18:30

Efi írta:
fortis írta: azt hiszem rá lehet mondani, hogy biztos.


Ú, ez aztán a határozott kijelentés! Ilyen, mikor Fortis biztosra mond valamit.
Very Happy
öröm

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 2 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Szer. 20 Dec. - 7:18

A hátizsák
Jött egy spontán tudatos álom, eleinte sok mindent nem csináltam, csak ide oda suhantam az emberek feje felett. Később egy olyan helyre keveredtem, ami egy átjárónak tűnt, de volt ott asztal, és kanapé is. A kanapén feküdt egy szőrmók kutya, én meg odafeküdtem mellé, kicsit elálmosodtam álmomban. De aztán mégis a kutyával foglalkoztam, simogattam  meg, vakargattam, mert olyan aranyos volt. Aztán észrevettem két nő közeledtét és felkeltem, hogy megviszgáljam őket, mint álom alakokat.
Ekkor vettem észre, hogy valami nem stimmel a hátamon, mintha a nyakamba kapaszkodva egy nem oda illő entitás volna, szorosan hozzám tapadva. Hátra nyúltam, és elkezdtem letépni magamról.
Olyan volt, mintha valami folyékony gumi, vagy ragasztó, tartana minket össze. Szóval nem volt könnyű dolgom, de aztán csak sikerült letépnem magamról. Egy Smeagoldhoz hasonló lény volt, aki aztán gyorsan átalakult egy emberibb formává, én pedig ráparancsoltam, hogy tűnjön onnan. A lény elment, a két nő meg odaért. Az idősebbik hajlamos volt, hogy beszélgessen velem, de a fiatalabbik azt mondta, hogy nem akar. Ez felkeltette az érdeklődésemet, ezért őt kezdtem tanulmányozni, de kilépett belőle a tudatosság, és olyanná vált, mint egy élettelen guminő.


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 20 Dec. - 19:35-kor.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 2 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  Áprilia Szer. 20 Dec. - 7:21

yes

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 2 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  Vendég Szer. 20 Dec. - 10:03

fortis írta:Aztán észrevettem két nő közeledtét és felkeltem, hogy megviszgáljam őket, mint álom alakokat.
Ekkor vettem észre, hogy valami nem stimmel a hátamon, mintha a nyakamba kapaszkodva egy nem oda illő entitás volna, szorosan hozzám tapadva. Hátra nyúltam, és elkezdtem letépni magamról. Egy Smeagoldhoz hasonló lény volt, aki aztán gyorsan átalakult egy emberibb formává, én pedig ráparancsoltam, hogy tűnjön onnan.

Az első gondolatom az volt hogy ez egy álombéli élősködő, egyfajta energiavámpír. Ez is egy lehetőség. Másik ötletem hogy szó szerint kézzel foghatóan tapasztaltad meg amint megszületik belőled egy álomalak. Végtére is minden álombéli jelenségnek az álmodó a forrása. Az a szándékod hogy megvizsgáld a közelgő alakokat, tulajdonképpen parancs volt a tudatalattidnak hogy hozzon létre egyet. De ehhez nem társult konkrét gondolati forma, ezért eleinte torz volt. Mindez önvédelmi reflex is lehetett: két nőt láttál közeledni, úgy találhattad hogy hátrányban vagy velük szemben, ezért teremtettél egy társat. A felszíni tudatodnak azonban, mely normál esetben nincs tisztában a háttérben zajló folyamatokkal, ez a Smeagolszerű teremtmény hívatlan betolakodónak tűnt. Harmadik lehetőség még, a topdog/underdog jelenség. A beléd kapaszkodó lény, a korábban dédelgetett kutya átalakulása volt. Talán nem tetszett neki hogy eltereled róla a figyelmedet, és mint egy figyelemhiányos gyerek, hisztizni kezdett.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 2 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  Áprilia Szer. 20 Dec. - 17:56

fortis írta:A hátizsák
Az idősebbik hajlamos volt, hogy beszélgessen velem, de a fiatalabbik azt mondta, hogy nem akar. Ez felkeltette az érdeklődésemet, ezért őt kezdtem tanulmányozni,

Azért most megértettem valamit a férfiakról, pontosabban rólad. Laughing

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 2 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Szer. 20 Dec. - 19:39

Áprilia írta:
fortis írta:A hátizsák
Az idősebbik hajlamos volt, hogy beszélgessen velem, de a fiatalabbik azt mondta, hogy nem akar. Ez felkeltette az érdeklődésemet, ezért őt kezdtem tanulmányozni,

Azért most megértettem valamit a férfiakról, pontosabban rólad. Laughing

Mi lenne az?  öröm

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 2 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Szer. 20 Dec. - 20:32

asd94 írta:
1 Az első gondolatom az volt hogy ez egy álombéli élősködő, egyfajta energiavámpír. Ez is egy lehetőség.
2 Másik ötletem hogy szó szerint kézzel foghatóan tapasztaltad meg amint megszületik belőled egy álomalak. Végtére is minden álombéli jelenségnek az álmodó a forrása.
3 Az a szándékod hogy megvizsgáld a közelgő alakokat, tulajdonképpen parancs volt a tudatalattidnak hogy hozzon létre egyet. De ehhez nem társult konkrét gondolati forma, ezért eleinte torz volt.
4 Mindez önvédelmi reflex is lehetett: két nőt láttál közeledni, úgy találhattad hogy hátrányban vagy velük szemben, ezért teremtettél egy társat. A felszíni tudatodnak azonban, mely normál esetben nincs tisztában a háttérben zajló folyamatokkal, ez a Smeagolszerű teremtmény hívatlan betolakodónak tűnt.
5 Harmadik lehetőség még, a topdog/underdog jelenség. A beléd kapaszkodó lény, a korábban dédelgetett kutya átalakulása volt. Talán nem tetszett neki hogy eltereled róla a figyelmedet, és mint egy figyelemhiányos gyerek, hisztizni kezdett.

1 Hát ebben azért nem igazán hiszek, hacsak maga a megnyilvánulás nem e egy olyan szellemi lényt jelölt, akár eredeti akár jelképes formában, aki az emberen élősködik, de ha jól tudom ilyesmi inkább csak a szenvedélybetegeknél mutatkozik nekem meg végül is nincs olyasféle szenvedélyem, amiért érdemes volna.  De ez esetben sem maga az élősködés lenne a helytálló, hanem pusztán a szenvedélyen keresztül próbál az ilyen entitás valamit átérezni abból, amit a gazdatest-lélek produkálni tud. 
2 Ami az álomalakok vagy részletek születését illeti, nem hinném, hogy ilyen módon manifesztálódna.  Némelyik álomban testetlenül vagyunk jelen, és néha előttünk keletkeznek  , nem hinnék benne, hogy ennek így  volna bármilyen értelme. Vagyis nem az elméletnek, hanem annak, hogy erre ilyen módon szükség lehetne. 
3 Ha álom alakok torzságát nézzük, az inkább akkor szokott előfordulni, ha sokáig bámulunk pl valaki arcába.  Ugye előfordult már, hogy mint a festék vagy egy viaszból készült arc a melegen, mintha szétolvadni készülne. Persze olyan is van, amikor valami homályos, kontúrtalan, aztán kiélesedik jobban, ahogy rá koncentrálunk.  Az én torz entitásom viszont nem volt homályos, inkább mondhatni képlékeny.  Az átalakulására volna egy tippem, de erről majd az utolsó sorban. 
4 Hát ami azt illeti, két nőcitől nem rettenek meg.   Szóval azért voltak már álmok, ahol többel is elbántam. Very Happy
5 Topdog/ underdog. A dianetikában olvastam ezekről a dolgokról,de már jó régen. Ha jól tudom, én úgy emlékszem, hogy ezek a bennünk lévő negatívumok, félelmeink álombéli leképeződései. Pl üldöző alakok és hasonlók. 

Megjegyzés:  Ami ezt a lényt illeti, ami mint egy ragacs tapadt rám, és leszakítani magamról is inkább olyannak tűnt, mintha egy pár kiló rágógumi  által rögzült volna, szóval a látvány eléggé hátborzongató.  Nekem nem volt ott félelmem, csak inkább maga az undor.  
Olvastam imitt amott olyasmikről, hogy az emberi lényekre rátapadhatnak bizonyos dolgok. Fentebb a szenvedély betegeket említettem, itt most én speciel nem erre gondolok.  Amire gondolok nevezhetnénk negatívumoknak.  Ha az átok fog, akkor pl az átok, ha félelmeink vannak, akkor a félelmeink.  Az érdekes az egészben, hogy miért volt humanoid, majd emberi formája? Itt arra tudnék gondolni esetleg, hogy köze lehet hozzá a jelképrendszernek, vagy az elvárásainknak,  vagy annak, hogy így könnyebben tudunk értelmezni valamit. 
Szóval az emberi forma.  Vagy egy átok, ami valakitől származik, és az emberi alkat mutathatta, a negatívum jellegét. Ilyesmi gyakran előfordulhat, mert az emberek gyakran átkozzák egymást, csak mondjuk általában nem gondolják komolyan.  Néha viszont igen, és ezek talán néha célba is találnak.  Ez a rút megnyilvánulás akár erre is mutathatna. 
Más lehetőség egy negatívumunk, amit hátizsákként cipelünk magunkkal.  Ilyenek a harag, a félelmeink, meg miegymás.  
Akár hogy is van, akár mi is volt ez, remélem csak hasznomra válhat, hogy megszabadulhattam egy ilyesmitől.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 2 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  Áprilia Szer. 20 Dec. - 21:13

fortis írta:
Áprilia írta:
fortis írta:A hátizsák
Az idősebbik hajlamos volt, hogy beszélgessen velem, de a fiatalabbik azt mondta, hogy nem akar. Ez felkeltette az érdeklődésemet, ezért őt kezdtem tanulmányozni,

Azért most megértettem valamit a férfiakról, pontosabban rólad. Laughing

Mi lenne az?  öröm

A vadászösztön. Hogy ha van 2 nő, akkor inkább ahhoz vonzódsz, aki zárkózott, és nem ahhoz, aki nyitott feléd. Aki nyitott, az amolyan "könnyű préda" számba megy, míg a zárkózott izgalmasabb, mert azt be kell cserkészni, arra vadászni lehet.
Nem gondoltam volna, hogy ebben a mai elkényelmesedett férfi világban - melyről a mai laza erkölcsű lányok, nők tehetnek - még létezik olyan férfi, akiben nem halt ki a vadászösztön. öröm

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 2 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  Áprilia Szer. 20 Dec. - 21:18

fortis írta:
4 Hát ami azt illeti, két nőcitől nem rettenek meg.   Szóval azért voltak már álmok, ahol többel is elbántam. Very Happy

Na mesélj jó kis szaftos részleteket!
mohó

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 2 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Csüt. 21 Dec. - 6:50

Vadászösztön. öröm
Á nincsenek szaftos sztorik, csak volt már rá példa, hogy több nő jött velem szembe az utcán. Very Happy Vagy ha emlékszel, ott az az álmom, ahol egy egész törzsnyi amazonnal kellett elbánnom azon a szigeten. Na és nem főztek meg kondérban. Mondjuk az oké, hogy a hátam közepére sem kívánnám őket, de hát a lényeg, hogy nem szoktam igazán beijednk.Legalábbis álmomban nem. Very Happy

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 2 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 21 Dec. - 10:56

fortis írta:
... ott az az álmom, ahol egy egész törzsnyi amazonnal kellett elbánnom azon a szigeten. Na és nem főztek meg kondérban.

Na még szerencse. Very Happy

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 2 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Csüt. 28 Dec. - 10:53

A rács
Volt egy kis tudatos álmom, sajnos nem tartott sokáig.  Azt hiszem köze lehetett hozzá egy beszélgetésemnek Ápriliával, talán ebből is születhetett ez az álom. 
A helyszín valós, Csodák palotája környéke, kilátó a Duna partra a hídról. A kis piros figurák mink vagyunk. 
2017 tudatos álmai - Page 2 Screen12
Az álmodásról beszélgettünk, és én azt tanácsoltam Ápriliának, hogy próbálja meg a várost egy négyzetrácsba foglalva látni.  Azt mondta nem próbálja meg, mert ez nem fog neki menni.  Azt feleltem, neki, hogy ez itt egy álom, próbálja csak meg.  A távoli házak felé néztem, és egy rácsot alkottam a város körül, mintha az csak puzzle darabokból épülne körénk.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 2 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 28 Dec. - 11:06

Művészetek Palotája. öröm
Amúgy: yes

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 2 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 28 Dec. - 14:06

fortis írta:A rács
Volt egy kis tudatos álmom, sajnos nem tartott sokáig.  Azt hiszem köze lehetett hozzá egy beszélgetésemnek Ápriliával, talán ebből is születhetett ez az álom. 
A helyszín valós, Csodák palotája környéke, kilátó a Duna partra a hídról. A kis piros figurák mink vagyunk. 
2017 tudatos álmai - Page 2 Screen12
Az álmodásról beszélgettünk, és én azt tanácsoltam Ápriliának, hogy próbálja meg a várost egy négyzetrácsba foglalva látni.  Azt mondta nem próbálja meg, mert ez nem fog neki menni.  Azt feleltem, neki, hogy ez itt egy álom, próbálja csak meg.  A távoli házak felé néztem, és egy rácsot alkottam a város körül, mintha az csak puzzle darabokból épülne körénk.

Ja értem már! (Most ébredtem ismét. Stressz ellen a legjobb orvosság az alvás.)
Amikor itt elalszom és álmodom, olyankor az álmodott van ébren az álmomban. Ha tudatos álmom van, olyankor az álmodott ébred tudatára az ottani saját életében és alakíthatja azt. Nem-tudatos álomban csak sodródik az eseményekkel. Amikor én itt ébren vagyok, olyankor ő (az álmodott) alszik, és ő álmodik engem, az én itteni életemet. És ha én tudatomra ébredek itt (ez amúgy miben testesülne meg?), én alakíthatom ezt, vagyis a saját itteni életemet, amit az álmodott álmodik. Ha nem ébredek itt tudatomra, én is csak sodródom az eseményekkel, mint ő ott a nem-tudatos álomban. Ha folyamatosan tudatosak vagyunk, itt is és ott is, akkor a 2 élet abszolúte összefüggő és folytatólagos, és az már nem álmodás, hanem folyamatos ébrenlét (ezt olvashatjuk Castanédánál, a "jobb-és baloldali tudat egyesítése" címszó alatt, és a gurdjieffi tanokról is hallottam, hogy ezzel jár, és hogy pl. Ouspensky így élt. Volt egy álmom, ami arról szólt, hogy ebből kaptam ízelítőt: akárhányszor lehunytam a szemem, minden átmenet nélkül azonnal tudatos voltam álmomban is. Meg is ijedtem. A végén már nem mertem lehunyni a szemem. Akkor előtte éjjel a Negyedik utat olvastam Ouspenskytől...)

Feltéve, hogy tényleg így van.

Amúgy ez volt a hivatkozott álom:

Áprilia írta:
2014. Szeptember 20. Kavalkád (tudatos)

Az előzmény az volt, hogy hajnali 1-től 4-ig Ouspenskyt olvastam, majd amikor lefeküdtem, megpróbáltam az önemlékezést gyakorolva elaludni. Váratlanul, szinte 2-3 másodperc alatt belekerültem egy álomba, és az egész ejszaka ezzel telt: valahányszor behunytam a szemem, azonnal egy álomban voltam.   Ez volt eddig a legbrutálisabb éjszakám, a végén már alig mertem behunyni a szemem. Még ijesztőbb volt, hogy az az érzés futott át rajtam, hogy kb. ilyen lenne ha esténként az elalváskor nem veszítenénk el a tudatosságunkat, hanem ahol nappal abba hagytuk, ott folytatnánk éjszaka az "életünket", azaz amikor egy folyamatos körforgásban élnénk.

Az első tudatos álomba csúszásnál próbáltam visszafogni, fékezni magam, mert féltem egy kicsit az ismeretlentől, még mondtam is magamban, hogy "úristen, mi lesz ebből."  Elalvás nélkül kerültem bele a tapasztalatba. A férjemmel ültünk egy moziban, bámultuk a filmet. Egyszer csak, ahogy a szék karfáján pihentettem a kezeimet, a lelógó csuklóimat megmozgattam. Azt érzékeltem, mintha vízbe lennének mártva. Eleinte nem vettem észre, hogy egy moziban ez természetellenes, és jólesően mozgattam tovább, élveztem, ahogy a víz ellenállásába ütközik a kezem. Benne volt a levegőben, hogy ez egy tanítás arról, hogy két ember a tudatosságától függően mennyire másként észlelheti a világot. Ennek igazat adtam: arra gondoltam, hogy a férjem valóban teljesen más tudatosságú, mint én, ő nem szokott "rendellenes" dolgokat észlelni. Majd villámcsapásként ütött belém, hogy de hisz ez nem normális, hogy egy moziban ilyet észlelek, mármint vizet a kezeimmel. Gyorsan ránéztem a férjemre, megráztam magam, elmúlt az víz észlelés és jólesően belekaroltam a közelebb eső kezemmel a férjembe és egymásra mosolyogtunk.

Mindahányszor felkeltem, visszaalváskor az elalvás mindig tudatos volt. Átmenet nélkül csöppentem megint álomba. Ezúttal egy csúnya méregzöld, szörnyszerű iskolatáskát láttam az ágyamnál, szemmel láthatólag engem akart megijeszteni, fújtatott, mozgott, lüktetett. Annyira nem volt ínyemre a dolog, mert ez már a sokadik elalvás volt és voltak köztük nagyon meredek dolgok is. Így ennél a jelenetnél még Jézus nevét is segítségül hívtam, majd azonnal "jobb" ötletem támadt: azt parancsoltam nagyon elszántan, szinte mérgesen a táskának, hogy váljon kisebbé. És tényleg kisebb lett.

Felébredtem, megint elaludtam tudatosan, vagyis átmenet nélkül. Volt ugyan pár hipnagóg kép (székekkel kezdődött, de aztán jöttek más képek is), de hirtelen egy álomban találtam magam. Egy középkori alkímiai labornak tűnt a helyiség. Gömb alakú kicsi üveg lombikok sorakoztak a szemem előtt, szem magasságban. Egy csuhás szerzetesféle épp egy újabb lombikot helyezett el. Láttam egészen közelről, hogy nem is folyadék van bennük - ebben sem az volt, amit most helyezett el -, hanem egy-egy emberről szóló információkkal teleírt papírosok vannak beléjük gyömöszölve. Ami üveggömböt most helyezett el, abban rólam szóló információk voltak, amelyeket bizalmasan mondtam el előzőleg valakinek. Ez a csuhás szerzetes alak ugyanaz az alak volt, akinek - a bizalmamba fogadva őt - elmondtam előzőleg az infókat magaméról, de akkor más arcát mutatta. Kérdeztem, hogy mit csinálnak ezekkel a papírosokkal? Azt válaszolta, hogy "ezeket itt őrizzük addig, amíg be nem gyűjtjük őket." (Mármint azokat az embereket, akikre az információk vonatkoztak).

Így leírva azért nem adja vissza az átélteket.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 2 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Csüt. 28 Dec. - 14:49

Tartalmas álmodási időszakodban lehettél.  Amúgy az elmélet sem rossz, bár azért sok mindent másképpen gondolok.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 2 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 28 Dec. - 15:55

fortis írta:Tartalmas álmodási időszakodban lehettél.  Amúgy az elmélet sem rossz, bár azért sok mindent másképpen gondolok.

Akkor mire megy ki a játék azzal a valóságteszttel, hogy itt ébren képzeljük el, hogy ez egy álom.... Rolling Eyes

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 2 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Csüt. 28 Dec. - 19:04

Áprilia írta:
fortis írta:Tartalmas álmodási időszakodban lehettél.  Amúgy az elmélet sem rossz, bár azért sok mindent másképpen gondolok.

Akkor mire megy ki a játék azzal a valóságteszttel, hogy itt ébren képzeljük el, hogy ez egy álom.... Rolling Eyes

Első soron arra felelnék, hogy szerintem nincs ébrenléti én, és megálmodott én. Én én vagyok itt és ott is és nem álmodjuk meg egymás világát, mert mind a két világ az enyém. Ahol az észlelés, ott van a tudat, ahol az észlelés, az a valóság. A valóságot pedig mi magunk teremtjük meg,( és erre még Balogh Béla is igen jól utalt, a Lea által hozott videóban. )A különbség egyedül a síkokban van, a maguk általános szabályaival. Most ez mennyire hangzik hihetőnek vagy sem, az magán a hiten múlik, mert ha valaki úgy áll a dologhoz, hogy nincs halál utáni élet, vagyis asztrális és mentális világ, és minden gondolat és megélt álombéli tapasztalat csupán az agyunk terméke, annak nem kell egyet értenie ezzel az elgondolással.
  Azt nagyon szépen kifejezted, hogy ha az ébrenléti valóságban nem vagyunk tudatosak, az nem igazán különbözik attól, amikor álmunkban nem vagyunk tudatosak. Mindkét esetben csak sodródunk a világunkban. 

-Ami a kérdésedet illeti, arról pedig a következőket gondolnám. Ha azt gyakorlod, és erőfeszítéseket teszel azért, hogy minél tudatosabb légy ebben a valóságunkban, ami leginkább a jelenben levés pillanatait nyújtanák egyre hosszabbra és hosszabbra, ez egy nagyszerű dolog a tudatos élet terén.  Ez jó minőségben kihathat az álmodásra is, mert megtörténhet, hogy az álombéli valóságban is szokásoddá válik, érvényesül ez a tudatosság megtapasztalása, de mi van, ha minden erőfeszítés ellenére ez mégsem következne be ily módon?  
Erre mondanám, hogy akkor meg kellene próbálni fordítva.  Mit jelent ez a fordított hozzáállás?  
Azt értem alatta, hogy a tudatosságot arra fordítani, hogy elfogadtassuk magunkkal azt, hogy nincs ébrenléti, és nincs külön álombéli valóság, hanem csak egy valóságunk van, éppen az, amit és ahol megtapasztalhatunk.  El kell fogadtatni magunkkal, hogy amiben élünk az épp olyan matrix, egy teremtett világ, mint az álmainkban.  Tehát ha tudatosítod magadban azt, hogy nincs különbség, és ez is egy álom, akkor ennek tudatossága megnyilvánulhat álmaidban.  Ez benne a csavar. Természetesen ettől függetlenül kell a józan ész, mert különböző síkok különböző szabályokkal vannak. Ez a sík pl a fizikai halált is elhozhatja. Erről nem szabad megfeledkeznünk, mert ennek itt ez a jellegzetessége.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 2 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  Áprilia Csüt. 28 Dec. - 20:41

Nekem ez nem áll össze.
Nem akarok tovább agyalni róla.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 2 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Csüt. 28 Dec. - 21:33

Áprilia írta:Nekem ez nem áll össze.
Nem akarok tovább agyalni róla.

Hát ja, amúgy is lehet benne valami amit mondtál, hogy kinek kinek a sajátja az, ami a fejlődését, vagy a sikereit elősegítheti, nem biztos, hogy ami számomra hasznos, az neked is az. Erről filozofálni meg én sem szeretek igazán, jobb ha a dolgok megtörténnek, mint a miérteket kitárgyalni, de azért ha ötletekkel állunk elő egy bizonyos szintig, még ha az esetleg a másiknak nem is válna be, az szerintem még nem olyan nagy baj.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 2 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Szomb. 30 Dec. - 9:03

A félelmetes én?
Helyszín a gyerekkori otthonunk.
 A lépcsőházban voltam, és közeledtem a bejárati ajtónk felé. Elértem az ajtóig, és egy fura érzés fogott el. Az ajtóval szemben volt egy külön kis beugró rész, ahonnan egy tároló ajtaja nyílhatott.  Arra fordultam, és abban a pillanatban egy alak rohant a tároló felől felém. Hátra hőköltem, de az alak továbbra is felém tartott. Erős félelem löketet éreztem, és már elhátráltam egészen a szomszéd ajtajáig, ami a kis folyosó ellenkező oldalán volt, amikor kiestem az álomból. 
Valahogy végig tudtam, hogy álmodom, de olyan erőteljes volt a félelem és olyan rövid időn belül zajlott le az egész, hogy nem voltam képes másképpen reagálni, mint kiesni az álomból.  De ugyan abban a pillanatban szerettem volna vissza térni, mert úgy éreztem, ez a másik valaki is én magam lehettem, és ez nagyon kíváncsivá tett, nem lenne szabad elszalasztani egy ilyen alkalmat. 
Sajnos az álmom nem ott folytatódott, és már nem is voltam tudatos. 
Egy magas hegy megmászására készültünk, talán a Himalájában. Ez még nem is lenne érdekes, de az alap táborban fogságba ejtettünk egy farkasembert.  A vége az lett, hogy őt is magunkkal kellett vinnünk a hegy megmászására.  Egy mester hegymászó vezetett volna, aki meg is kérdezte ne halasszuk e el a mászást a következő napra, de én szorgalmaztam, hogy jobb ha indulunk, mert a felderítő mászás nyomait ha befújja a hó, akkor nehezebben haladhatunk.  A nyomok még jól látszódtak a hóban, és közvetlenül a lábnyomokba léptünk. Így keltünk útra, de hamarosan megváltoztak a dolgok.  A mestert nem tudom ott volt e még, vagy már nem, de a csapatunk kibővült még néhány taggal. Ott volt ugye a farkasember, aki eléggé gusztustalan egy figura volt, volt közöttünk egy vámpír és egy boszorkány.  Különös lényekkel kellett megküzdenünk a hegyen, bár attól tartok a mi csapatunkra sem lehetett volna azt elmondani, hogy hétköznapi normális. 
A folytatásban már egy városias mediterrán környezetben voltunk, és egy étterembe tértünk be, ahol a megbeszélt találkozónk volt. A vámpir már ott volt, és a boszorkány is egy fiatalabb gyerekforma kinézetében, a farkasember még nem érkezett meg, de ha ott lett volna már akkor feltételezhetően ő is egy emberi formába öltözködötten.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 2 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  Efi Szomb. 30 Dec. - 9:55

Tisztára mint a közösen írt folytatásos kalandunk, visszafelé. Azaz előbb a kalandok a hegyek közt, aztán a találkozó.
Vissza is olvasom, ki az a "vámpír", aki már ott volt. smile (Oposra gyanakszom, az avatarjai miatt.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1161

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 2 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Szomb. 30 Dec. - 10:38

Jé, tényleg kicsit hasonló, bár én inkább az ember két oldalára gyanakodnék, az egyik oldal a hagyományos emberi, a másik pedig a misztériumokkal telt oldala volna. 
De egyébként a farkasember lehetne Greywolf, a boszorka Áprilia, én ugye én vagyok, a vámpir pedig hmm nem tudom mert végül is Opos nem olyan. Na és a mester?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 2 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Szomb. 30 Dec. - 10:57

Tulajdonképpen az egy kérdés, hogy az álom folytatása vonatkozik e valamilyen módon az első tudatos részéhez, mert véleményem szerint sokkal inkább az lett volna a lényeg.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 2 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  Vendég Szomb. 30 Dec. - 11:30

fortis írta:Tulajdonképpen az egy kérdés, hogy az álom folytatása vonatkozik e valamilyen módon az első tudatos részéhez, mert véleményem szerint sokkal inkább az lett volna a lényeg.

Úgy érted a farkasember képében jelent volna meg az a valaki aki előzőleg megtámadott?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 2 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Szomb. 30 Dec. - 11:46

asd94 írta:
fortis írta:Tulajdonképpen az egy kérdés, hogy az álom folytatása vonatkozik e valamilyen módon az első tudatos részéhez, mert véleményem szerint sokkal inkább az lett volna a lényeg.

Úgy érted a farkasember képében jelent volna meg az a valaki aki előzőleg megtámadott?

Úgy értem, hogy a tudatos részben lévő alak, az énem egyik része, vagy akár mondhatni annak másik oldala is lehetett akár. 
A jelenléte félelemmel töltött el, egészen addig, amíg rá nem jöttem, hogy ő is én vagyok.   Ugye vissza is akartam térni miután erre ráeszméltem, de csak a folytatásban találhattam magamat. 
Nekem itt volt egy olyan gondolatom, hogy ezek a lények, mint farkasember, vámpír, vagy boszorka egy jelentéssel bírnak.  Egy valaminek a különféle jelképes megjelenési formái, de a lényegük csak egyetlen dologra vezethető vissza.  Mondjuk arra az oldalra, ami a félelmet gerjeszthette bennem.  Mondhatni azt is, hogy a sötét oldalam? 
 Bár valószínűleg a sötét sem sötét, csak annak nevezzük. Nevezhetnénk az ismeretlennek is akár.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 2 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  Áprilia Szomb. 30 Dec. - 20:39

asd94 írta:
fortis írta:Tulajdonképpen az egy kérdés, hogy az álom folytatása vonatkozik e valamilyen módon az első tudatos részéhez, mert véleményem szerint sokkal inkább az lett volna a lényeg.

Úgy érted a farkasember képében jelent volna meg az a valaki aki előzőleg megtámadott?

Én sem értem, mit akartál mondani ezzel, fortis.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 2 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  Áprilia Szomb. 30 Dec. - 21:07

fortis írta:A félelmetes én?
Helyszín a gyerekkori otthonunk.
 A lépcsőházban voltam, és közeledtem a bejárati ajtónk felé. Elértem az ajtóig, és egy fura érzés fogott el. Az ajtóval szemben volt egy külön kis beugró rész, ahonnan egy tároló ajtaja nyílhatott.  Arra fordultam, és abban a pillanatban egy alak rohant a tároló felől felém. Hátra hőköltem, de az alak továbbra is felém tartott. Erős félelem löketet éreztem, és már elhátráltam egészen a szomszéd ajtajáig, ami a kis folyosó ellenkező oldalán volt, amikor kiestem az álomból. 
Valahogy végig tudtam, hogy álmodom, de olyan erőteljes volt a félelem és olyan rövid időn belül zajlott le az egész, hogy nem voltam képes másképpen reagálni, mint kiesni az álomból.  De ugyan abban a pillanatban szerettem volna vissza térni, mert úgy éreztem, ez a másik valaki is én magam lehettem, és ez nagyon kíváncsivá tett, nem lenne szabad elszalasztani egy ilyen alkalmat. 
Sajnos az álmom nem ott folytatódott, és már nem is voltam tudatos. 
Egy magas hegy megmászására készültünk, talán a Himalájában. Ez még nem is lenne érdekes, de az alap táborban fogságba ejtettünk egy farkasembert.  A vége az lett, hogy őt is magunkkal kellett vinnünk a hegy megmászására.  Egy mester hegymászó vezetett volna, aki meg is kérdezte ne halasszuk e el a mászást a következő napra, de én szorgalmaztam, hogy jobb ha indulunk, mert a felderítő mászás nyomait ha befújja a hó, akkor nehezebben haladhatunk.  A nyomok még jól látszódtak a hóban, és közvetlenül a lábnyomokba léptünk. Így keltünk útra, de hamarosan megváltoztak a dolgok.  A mestert nem tudom ott volt e még, vagy már nem, de a csapatunk kibővült még néhány taggal. Ott volt ugye a farkasember, aki eléggé gusztustalan egy figura volt, volt közöttünk egy vámpír és egy boszorkány.  Különös lényekkel kellett megküzdenünk a hegyen, bár attól tartok a mi csapatunkra sem lehetett volna azt elmondani, hogy hétköznapi normális. 
A folytatásban már egy városias mediterrán környezetben voltunk, és egy étterembe tértünk be, ahol a megbeszélt találkozónk volt. A vámpir már ott volt, és a boszorkány is egy fiatalabb gyerekforma kinézetében, a farkasember még nem érkezett meg, de ha ott lett volna már akkor feltételezhetően ő is egy emberi formába öltözködötten.

Az alábbi álmodat a "Különös álmok egyéb kategória" 1. oldalán találtam:

fortis írta:Farkasember
Na nézzük mennyi minden voltam már, ami hirtelen eszembe jut?
- Holló
-Teknősbéka
-Sárkány
-Kentaur
-kecskebéka
-Denevér
-Delfin
-Farkasember

Ezúttal Farkasember. Néhányan be szerettünk volna jutni egy épületbe, de az erdőből farkasok támadtak ránk.  Ekkor eléggé meglepő dolog történt, mert a kis társaságunk tagjai hirtelen velem együtt átváltoztak farkasemberekké.  A farkasok ezt látva visszamenekültek az erdőbe, a társaim pedig a nyomukba akartak szegődni, de valahogy visszatartottam őket jelezvén, ettől fontosabb dolgunk is volna. Azt, hogy hogyan kommunikáltunk ez számomra is rejtély, azt hiszem érzékelhettük egymás akaratát, vagy valami ilyesmi módon. 
Köztünk és az épület között húzódott egy kis tó, és én belegázoltam a vízbe. Láttam, hogy a többiek ódzkodnak, úgy tűnik a farkasember lét valahogy nincs harmóniában a vízzel. Aztán csak csak megindultak utánam, valamiért fontosnak tűnt bejutni abba az épületbe. 
megjegyzés: Az ehhez hasonló álmoknak nem is annyira a tartama szerintem a lényeg, hanem a megélése, az átélése ezeknek a különös állapotoknak.  Elmondhatom, hogy igazán érdekes érzés volt érezni a duzzadó erőt, ami ezekben a lényekben lakozhat. 

2017 tudatos álmai - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcSxKmNe7gEp-MaHmpwLCoaCowmErnErZ765KnsfmDcUQFfqEbJTCg

Nekem is az az érzésem, hogy az árnyékos oldaladnál kell kapisgálni.


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 30 Dec. - 21:39-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 2 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Szomb. 30 Dec. - 21:38

Áprilia írta:
asd94 írta:
fortis írta:Tulajdonképpen az egy kérdés, hogy az álom folytatása vonatkozik e valamilyen módon az első tudatos részéhez, mert véleményem szerint sokkal inkább az lett volna a lényeg.

Úgy érted a farkasember képében jelent volna meg az a valaki aki előzőleg megtámadott?

Én sem értem, mit akartál mondani ezzel, fortis.

Leírtam, de úgy tűnik elveszett. 
Lényegében azt akartam csak elmagyarázni, hogy a vámpír, a farkasember, és a boszorka egy jelentéssel bírna csupán. Egy közös nevezőt, ami lehetne akár az a bizonyos másik oldalam. Az ismeretlen, vagy a sötét, vagy valami ilyesmi talán. 
Esett pár szó mostanában arról, hogy önmagunkhoz az árnyékunkon keresztül vezet az út....
(Nemrég volt egy vizes álmom, ott sokmindent leírtam erről.)"
Szóval nekem is ez jutott az eszembe. Ezek az alakok meg talán jelképezhetnek ezen az oldalon valamit. 

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 2 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  Áprilia Szomb. 30 Dec. - 21:48

fortis írta:
Áprilia írta:
asd94 írta:

Úgy érted a farkasember képében jelent volna meg az a valaki aki előzőleg megtámadott?

Én sem értem, mit akartál mondani ezzel, fortis.

Leírtam, de úgy tűnik elveszett. 
Lényegében azt akartam csak elmagyarázni, hogy a vámpír, a farkasember, és a boszorka egy jelentéssel bírna csupán. Egy közös nevezőt, ami lehetne akár az a bizonyos másik oldalam. Az ismeretlen, vagy a sötét, vagy valami ilyesmi talán. 
"Esett pár szó mostanában arról, hogy önmagunkhoz az árnyékunkon keresztül vezet az út....
(Nemrég volt egy vizes álmom, ott sokmindent leírtam erről.)"
Szóval nekem is ez jutott az eszembe. Ezek az alakok meg talán jelképezhetnek ezen az oldalon valamit. 

Nem veszett el, megvan fentebb ez az írásod. Annak ellenére nem értettem. És még most sem értem. Ha azt akarod mondani, hogy az álom első részében a feléd rohanó alak, valamint a további részében a vámpír, a boszorka és a farkasember mind te voltál, akkor mondd azt.
Az árnyékról annyit kell tudni, hogy az mindig az álmodóval azonos neműként tűnik fel az álomban. Ez azért van, mert az ányékos oldalunkat egy velünk azonos nemű személyben könnyebben, vagyis hangsúlyosabban észrevesszük.
A fentiekből következően, a farkasember és a boszorka nem lehett az árnyékod. A vámpír csak akkor, ha az álomban hímnemű volt. Az árnyék azokat a tulajdonságainkat testesíti meg, amiket másokban észreveszünk, de magunkban nem, mert számunkra annyira visszataszítóak valamilyen szempontból, hogy magunkban nem akarjuk őket látni, nem akarunk velük szembesülni. Egy korábbi, farkasemberes álmodat idehoztam fentebb, de abban az álmodban se az árnyék ő, hanem mint vadállat, a benned lakozó ösztönöket testesíti meg. Minél vadabb egy vadállat az álomban, annál nagyobb az életben az ösztönök elfojtása. Erről sok szó esett a "Különös álmok egyéb kategória" c. topikodban. De ez nem az árnyék. Az árnyék és a vadállat formájában támadó elfojtott ösztönök két különböző kategória.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 2 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Szomb. 30 Dec. - 22:03

Milyen megjelenése lehet az úgynevezett árnyéknak amiről szó volna? Miről lehetne felismerni azon kívül, hogy velünk azonos nemű?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 2 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 3 oldal Previous  1, 2, 3  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.