Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2017 tudatos álmai

5 posters

3 / 3 oldal Previous  1, 2, 3

Go down

2017 tudatos álmai - Page 3 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  Áprilia Szomb. 30 Dec. - 22:12

fortis írta:Milyen megjelenése lehet az úgynevezett árnyéknak amiről szó volna? Miről lehetne felismerni azon kívül, hogy velünk azonos nemű?

Olyan dolgokat testesít meg, amiket nem akarsz magadban meglátni. Pl. úgy viselkedik, ahogy te itt sohasem viselkednél. De nem pusztán ennyi. Majd írok róla bővebben is.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 3 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Szomb. 30 Dec. - 22:13

Csak annyit tudok róla, hogy majd összetojtam tőle magamat, pedig semmi félelmetes nem látszódott rajta. És látod mégis, már nagyon régen volt ilyen, hogy valami félelmetes dolog miatt kimeneküljek egy álomból

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 3 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  Áprilia Szomb. 30 Dec. - 23:16

fortis írta:Csak annyit tudok róla, hogy majd összetojtam tőle magamat, pedig semmi félelmetes nem látszódott rajta. És látod mégis, már nagyon régen volt ilyen, hogy valami félelmetes dolog miatt kimeneküljek egy álomból

Az "Álmokról mindent mindenkinek” topikban nyitottam egy új részt az árnyékról.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 3 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Vas. 31 Dec. - 8:57

A múlt tava
Ismét volt egy rövidke tudatos álmom, bár abból a szempontból az efféléket nem annyira kedvelem, mert én magam az álomban nem voltam jelen. 

Valamilyen kellemes dallam szólt, miközben egy női hang magyarázott, és illusztrálta a látottakat. 
Egy feketének tűnő, legalábbis nagyon sötét  vizű kis kerek tó, de inkább medence volt ott a fénylő síkon, amibe egy fehér korong pottyant bele éppen és merült el a víz sötétjében.  A hang azt mondta, :
" Minek elmerülni a múltban, amikor azon változtatni már nem lehet ? "
Ekkor a korong kiemelkedett a vízből, és a sötét ezernyi vízcsepp lassan visszacsordogált róla a sötétségbe.
A női hang így folytatta:
" A változás csak a jelenben lehetséges."

Megjegyzés: A látottakról tudtam miről lenne szó, a lehulló vízcseppekről is, hogy a múlt töredékei, de magát az álmot nem igazán értettem abból a szempontból, hogy miért álmodhattam ilyesmit.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 3 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Vas. 31 Dec. - 9:08

Lehetséges volna, hogy az előző álmom, a találkozás az árnyék lényemmel, ( ha az volt egyáltalán) akkor Ápriliának az új témaköre (  Az árnyék (Jung "Az ember és szimbólumai"-ból)) és a mostani sötét vízű tó összefüggésben állhat valamilyen módon?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 3 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  Vendég Vas. 31 Dec. - 9:41

fortis írta:A múlt tava

Olyan szép ez az álom! Akár meg is festhetnéd. Engem a yin-yang szimbólumra emlékeztet a fehér korong és a fekete víz.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 3 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  Áprilia Vas. 31 Dec. - 10:42

fortis írta:A múlt tava
Ismét volt egy rövidke tudatos álmom, bár abból a szempontból az efféléket nem annyira kedvelem, mert én magam az álomban nem voltam jelen. 

Valamilyen kellemes dallam szólt, miközben egy női hang magyarázott, és illusztrálta a látottakat. 
Egy feketének tűnő, legalábbis nagyon sötét  vizű kis kerek tó, de inkább medence volt ott a fénylő síkon, amibe egy fehér korong pottyant bele éppen és merült el a víz sötétjében.  A hang azt mondta, :
" Minek elmerülni a múltban, amikor azon változtatni már nem lehet ? "
Ekkor a korong kiemelkedett a vízből, és a sötét ezernyi vízcsepp lassan visszacsordogált róla a sötétségbe.
A női hang így folytatta:
" A változás csak a jelenben lehetséges."

Megjegyzés: A látottakról tudtam miről lenne szó, a lehulló vízcseppekről is, hogy a múlt töredékei, de magát az álmot nem igazán értettem abból a szempontból, hogy miért álmodhattam ilyesmit.

Az is lehetséges, hogy az álmod a Jungi árnyékkal való ellenállásodat képezi le, mely ellenállás kifejezésre jut a hsz-eidben. Tehát lehetséges egy olyan értelmezése ennek az álomnak, hogy nem akarsz a tudattalant jelképező sötét vizű tóba leereszkedni, amelynek a mélyén az árnyékodat találnád. A dallam által kísért női hang lehet egy szirén hangja is, amely ugye mindig megtévesztő, és múltnak titulálja a sötét tavat, holott az a tudatalatti közismert szimbóluma, ami nem azonos a múlttal, de ő összemossa a kettőt. Mondanivalójába vegyít némi igazságot is (ez is a megtévesztés tipikus módszere), miszerint változni csak a jelenben lehet. Az, hogy írod, hogy te magad nem is jelentél meg az álomban, az is a témával kapcsolatos ellenallasodat mutathatja.
De persze lehet még másfajta értelmezés is, ráadásul tényleg összességében szép álom, nekem is jó volt olvasni, nem volt rossz érzésem, elandalított (de ezek mind lehetnek a megtévesztés eszközei is.)

Ugyanakkor van valami speciális a te álmodásaidban. Tele van ősképekkel, archetípusokkal, amik általában csak akkor jelennek meg, amikor az ember már túl van az árnyékával való találkozáson. (Viszont nem ismered mégsem az árnyékodat, és nem tudsz eligazodni az álmaidon.) Olyan, mintha őstehetség lennél az álmodás terén, és ebben bármiféle erőltetett tanulás csak zavart okozna. Azt akarom ebből kihozni, hogy neked nem érdemes megerőszakolnod magad az álom értelmezés tanulásával, ha nem fűlik hozzá a fogad. Lehet, hogy ez csak bezavarna az álmodási képességednek, nem tudom. Attól még, hogy engem érdekel, neked nem feltétlen kell elmerülnöd benne. Na most ezen az "elmerül" szón el is gondolkodtam, mert a tóra is vonatkoztatható.


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 31 Dec. - 11:16-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 3 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Vas. 31 Dec. - 10:55

asd94 írta:
fortis írta:A múlt tava

Olyan szép ez az álom! Akár meg is festhetnéd. Engem a yin-yang szimbólumra emlékeztet a fehér korong és a fekete víz.
öröm
2017 tudatos álmai - Page 3 Dallol10
Most az jutott az eszembe miután összeturmixoltam ezt a képet, hogy nyilván a korong minket magunkat ábrázolhatna, a lecsöpögő cseppek meg a múlt töredékei amiket lerázogatunk vagy maguktól leperegnek rólunk. Talán minél kevesebbet hordunk magunkon a múltból, annál inkább vagyunk képesek változtatni a jelenünkön, vagy magunkon.


A hozzászólást fortis összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 31 Dec. - 11:07-kor.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 3 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Vas. 31 Dec. - 11:04

Áprilia írta:
Az is lehetséges, hogy az álmod a Jungi árnyékkal való ellenállásodat képezi le, mely ellenállás kifejezésre jut a hsz-eidben. Tehát lehetséges egy olyan értelmezése ennek az álomnak, hogy nem akarsz a tudattalant jelképező sötét vizű tóba leereszkedni, amelynek a mélyén az árnyékodat találnád. A dallam által kísért női hang lehet egy szirén hangja is, amely ugye mindig megtévesztő, és múltnak titulálja a sötét tavat, holott az a tudatalatti közismert szimbóluma, ami nem azonos a múlttal, de ő összemossa a kettőt. Mondanivalójába vegyít némi igazságot is (ez is a megtévesztés tipikus módszere), miszerint változni csak a jelenben lehet. Az, hogy írod, hogy te magad nem is jelentél meg az álomban, az is a témával kapcsolatos ellenallasodat mutathatja.
De persze lehet még másfajta értelmezés is, ráadásul tényleg összességében szép álom, nekem is jó volt olvasni, nem volt rossz érzésem, elandalított (de ezek mind lehetnek a megtévesztés eszközei is.)

Hát lehetnek a megtévesztés eszközei is., de most arra gondolnék, hogy miért akarnám önmagamat megtéveszteni, hiszen én nagyon kíváncsi természet vagyok, és ha arról lenne szó, hogy az ember megismerje a sötét vagy árnyékos oldalát, nekem ez nem esne ellenemre, még a hétköznapi egóm részéről  sem.  Lehet, hogy megriadnék, mint az ezt megelőző álmomban a félelemtől, de a kíváncsiság vissza húzna.  Tudni szeretném mi zajlik bennem , vagy körülöttem, ha nem tudhatnám meg, az elszalasztott lehetőségek volnának. 
Más lehetőségként esetleg jelenthetné akár azt is, amit valóban kimondott. Ennél egyszerűbben már nem is lehetett volna.  Sajnos nem emlékszem arra, hogy előtte miket álmodhattam, de még az sem kizárt, hogy valamelyik álmomra jöhetett ez válasz reakcióként.  Sajnos semmi másra nem emlékszem, csak erre az egyetlen álmomra.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 3 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  Áprilia Vas. 31 Dec. - 11:22

fortis írta:
Hát lehetnek a megtévesztés eszközei is., de most arra gondolnék, hogy miért akarnám önmagamat megtéveszteni, hiszen én nagyon kíváncsi természet vagyok, és ha arról lenne szó, hogy az ember megismerje a sötét vagy árnyékos oldalát, nekem ez nem esne ellenemre, még a hétköznapi egóm részéről  sem.  Lehet, hogy megriadnék, mint az ezt megelőző álmomban a félelemtől, de a kíváncsiság vissza húzna.  Tudni szeretném mi zajlik bennem , vagy körülöttem, ha nem tudhatnám meg, az elszalasztott lehetőségek volnának. 

Vedd figyelembe, hogy eddig viszont szögegyenesen az ellenkezőjét mondtad: azt mondtad az önismeretre, hogy ilyesmikre nincs szükséged, mert te már ismered magad. Épp tegnap olvastam egy ilyen hsz-edet valahol amikor az álmaidat kerestem.
Egyébként kiegészítettem az előző hsz-emet.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 3 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  Áprilia Vas. 31 Dec. - 11:23

fortis írta:
Más lehetőségként esetleg jelenthetné akár azt is, amit valóban kimondott. Ennél egyszerűbben már nem is lehetett volna.

Igen.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 3 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Vas. 31 Dec. - 11:25

Áprilia írta:
Ugyanakkor van valami speciális a te álmodásaidban. Tele van ősképekkel, archetípusokkal, amik általában csak akkor jelennek meg, amikor az ember már túl van az árnyékával való találkozáson. (Viszont nem ismered mégsem az árnyékodat, és nem tudsz eligazodni az álmaidon.) Olyan, mintha őstehetség lennél az álmodás terén, és ebben bármiféle erőltetett tanulás csak zavart okozna. Azt akarom ebből kihozni, hogy neked nem érdemes megerőszakolnod magad az álom értelmezés tanulásával, ha nem fűlik hozzá a fogad. Lehet, hogy ez csak bezavarna az álmodási képességednek, nem tudom. Attól még, hogy engem érdekel, neked nem feltétlen kell elmerülnöd benne. Na most ezen az "elmerül" szón el is gondolkodtam, mert a tóra is vonatkoztatható.  

Igen ez az elmerülés a tóban elég érdekes . Emerülni a múltban, vagy elmerülni a hibáink felkutatásában, vagy a tudat alattiban, szóval érted mire gondolok.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 3 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Vas. 31 Dec. - 11:30

Áprilia írta:
fortis írta:
Hát lehetnek a megtévesztés eszközei is., de most arra gondolnék, hogy miért akarnám önmagamat megtéveszteni, hiszen én nagyon kíváncsi természet vagyok, és ha arról lenne szó, hogy az ember megismerje a sötét vagy árnyékos oldalát, nekem ez nem esne ellenemre, még a hétköznapi egóm részéről  sem.  Lehet, hogy megriadnék, mint az ezt megelőző álmomban a félelemtől, de a kíváncsiság vissza húzna.  Tudni szeretném mi zajlik bennem , vagy körülöttem, ha nem tudhatnám meg, az elszalasztott lehetőségek volnának. 

Vedd figyelembe, hogy eddig viszont szögegyenesen az ellenkezőjét mondtad: azt mondtad az önismeretre, hogy ilyesmikre nincs szükséged, mert te már ismered magad. Épp tegnap olvastam egy ilyen hsz-edet valahol amikor az álmaidat kerestem.
Egyébként kiegészítettem az előző hsz-emet.

Ez így van, mert valóban tisztában vagyok rengeteg gyengeségemmel, és rossz oldalammal, tulajdonságaimmal. De most arra gondolok, hogy hátha vannak ezektől sokkal rosszabbak is, amikről esetleg nem tudhatok, úgy hogy mégis csak érdekel a téma. Biztosan mindig van valami új a nap alatt.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 3 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Vas. 31 Dec. - 11:39

Efi:
Ellenben ha a folytatást tekintjük, és a farkasember bizony ahogy egy hulla testén rágódott, ( ezt nem írtam bele az álmomba

Hogyan várod el tőlünk, hogy felfedezzünk olyan dolgokat az álmaidban, amit te nem veszel észre, ha csak olyan dolgokat írsz le belőle, amiket te érdekesnek vagy lényegesnek tartasz?

De hát leírtam, hogy gusztustalan volt.  upsz 
Ott volt ugye a farkasember, aki eléggé gusztustalan egy figura volt, volt közöttünk egy vámpír és egy boszorkány.   "
Az az igazság, hogy amikorra sikerült leírnom az álmot olyankor nem jutott az eszembe, hogy ezeket is beírjam. 
A farkasember miután fogságba esett, meg kellett, hogy erősítsük, hogy velünk jöhessen a kemény hegymászós túránkra. Ezért egy hullához engedtük oda, akiről lenyalogatta a vért, legalábbis a kifordult belsőségei közül. 
A hegyen lévő teremtmények akik ellen meg harcolnunk kellett, azok egy befagyott gleccserből másztak elő, és krokodilszerű lények voltak. 

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 3 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  Áprilia Vas. 31 Dec. - 11:47

Szerintem írd le úgy az álom szövegét, hogy a fentieket is beleépíted. És valszeg jelentősége van a "farkasember" c. álmodnak is, amit én hoztam ide. Ezeket valszeg így együtt kellene nézni. Legalábbis ha fontosnak tartod, hogy kihozzunk valamit belőle.
Te mit gondolsz?

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 3 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  Efi Vas. 31 Dec. - 12:09

fortis írta:

De hát leírtam, hogy gusztustalan volt.  


Te sem gondolhatod komolyan, hogy az, hogy "Ott volt ugye a farkasember, aki eléggé gusztustalan egy figura volt" elemzésre, megértésre épp olyan alkalmas, mint az, hogy "A farkasember miután fogságba esett, meg kellett, hogy erősítsük, hogy velünk jöhessen a kemény hegymászós túránkra. Ezért egy hullához engedtük oda, akiről lenyalogatta a vért, legalábbis a kifordult belsőségei közül. "

Nem egyszer mondtam már, hogy az álom csak akkor alkalmas elemzésre, ha minden részletet pontosan úgy írsz le, ahogyan megtörtént. Mert minden apró részlet fontos, semmi sincs véletlenül az álomban. De mivel szerinted ez nem így van, fittyet hánysz erre.
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1161

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 3 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Vas. 31 Dec. - 12:25

Nem ez a baj Efi, hanem az, hogy minden részletre úgysem tudunk vissza emlékezni. Egy átlag álomnak talán a felét, vagy még annyit sem tudunk vissza idézni az eredeti tartamához képest. Ez a legnagyobb baj. 
Rendben, megpróbálom majd újra leírni részletesebben amire csak vissza tudok emlékezni, de akkor elemzést is kérnék tőletek! Köszönöm.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 3 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  Áprilia Vas. 31 Dec. - 12:51

fortis írta:
1. Nem ez a baj Efi, hanem az, hogy minden részletre úgysem tudunk vissza emlékezni.
2. Rendben, megpróbálom majd újra leírni részletesebben amire csak vissza tudok emlékezni, de akkor elemzést is kérnék tőletek! Köszönöm.

1. De te emlékeztél, csak nem írtad le. Nagy különbség.
2. Csak az általad is már utólag leírt részletet lehetne beilleszteni, de nem kötelező, ha nem akarod. Részemről én ezt nem ilyen éllel vetettem fel, ahogy neked lejött. Álomértelmezést csak akkor ígérek, ha lesz időm, és főleg gondolatom, ihletem.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 3 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Vas. 31 Dec. - 12:53

Áprilia írta:
fortis írta:
1. Nem ez a baj Efi, hanem az, hogy minden részletre úgysem tudunk vissza emlékezni.
2. Rendben, megpróbálom majd újra leírni részletesebben amire csak vissza tudok emlékezni, de akkor elemzést is kérnék tőletek! Köszönöm.

1. De te emlékeztél, csak nem írtad le. Nagy különbség.
2. Csak az általad is már utólag leírt részletet lehetne beilleszteni, de nem kötelező, ha nem akarod. Részemről én ezt nem ilyen éllel vetettem fel, ahogy neked lejött. Álomértelmezést csak akkor ígérek, ha lesz időm, és főleg gondolatom, ihletem.
Á csak az a félő, ha mindig beírok minden részletet, akkor el sem fogjátok olvasni, mert túl hosszúra fog nyúlni. nem erre az egyre gondolok most, hanem általában.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 3 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  Áprilia Vas. 31 Dec. - 13:27

fortis írta:
Á csak az a félő, ha mindig beírok minden részletet, akkor el sem fogjátok olvasni

Szerintem erre a feltételezésre eddig egyáltalán nem szolgáltattunk alapot. Shocked

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 3 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Vas. 31 Dec. - 13:39

A vastagon kiemeltek a pótlás.




A félelmetes én?
Helyszín a gyerekkori otthonunk.
 A lépcsőházban voltam, és közeledtem a bejárati ajtónk felé. Elértem az ajtóig, és egy fura érzés fogott el. Az ajtóval szemben volt egy külön kis beugró rész, ahonnan egy tároló ajtaja nyílhatott.  Arra fordultam, és abban a pillanatban egy alak rohant a tároló felől felém.  Pulóvert és farmernadrágot viselt,fiatalos és sportos volt akár csak én, bár tőlem mintha fiatalosabb lett volna. Ez csak szempillantásra tűnt így, mert az arcát nem sikerült jobban kifürkésznem, de egy ismerős érzés fogott el amikor megláttam.   Hátra hőköltem, de az alak továbbra is felém tartott. Erős félelem löketet éreztem, és már elhátráltam egészen a szomszéd ajtajáig, ami a kis folyosó ellenkező oldalán volt, amikor kiestem az álomból. 
Valahogy végig tudtam, hogy álmodom, de olyan erőteljes volt a félelem és olyan rövid időn belül zajlott le az egész, hogy nem voltam képes másképpen reagálni, mint kiesni az álomból.  De ugyan abban a pillanatban szerettem volna vissza térni, mert úgy éreztem, ez a másik valaki is én magam lehettem, és ez nagyon kíváncsivá tett, nem lenne szabad elszalasztani egy ilyen alkalmat. Az az ismerős érzés, hogy önmagammal találkozhattam, ez volt az amit ott a lépcsőházban érezhettem a félelmemen kívül, de a félelem mindent felül írt.  Ébredés után viszont az ismerős érzés kerekedett felül, és ezért is próbáltam gyorsan visszatérni az álmomba.

Sajnos az álmom nem ott folytatódott, és már nem is voltam tudatos. 

Egy magas hegy megmászására készültünk, talán a Himalájában.A tájat hó lepte be, és éppen szürkület volt. A látótávolság nem volt valami nagy, talán egy 10 méteres körzetemben érzékelhettem a körülöttem zajló dolgokat.  Ez még nem is lenne érdekes, de az alap táborban fogságba ejtettünk egy farkasembert. Ezt nem tudom hogyan sikerült, de azt igen, hogy számunkra igen ellenséges volt. Mondjuk nagy problémát nem jelentett, mert legyengült állapota lehetővé tette, hogy ne kelljen vele küzdeni olyan nagyon. Mondhatni inkább csak összeesett amikor nekünk rontott. Eleinte tanakodtunk pár pillanatig, aztán úgy döntöttünk, hogy az állapotát valamelyest feljavítjuk. Azt nem igazán tudom, hogy mi zajlott az emlékeimet megelőzően, vagy csak az álomhoz generálhattam az eseményeket, de volt ott egy idegen holttest, ami elég vacak állapotban volt. A farkasembert oda cibáltuk a testhez, aki mohón nyalogatni kezdte a megalvadt vért a hulla kifordult gyomráról. A látvány eléggé förtelmes volt, de a farkasember erejéhez úgy tűnik ez elengedhetetlen volt.  A vége az lett, hogy őt is magunkkal kellett vinnünk a hegy megmászására, már nem volt annyira vad amilyennek látszott, sokkal inkább olyannak, mint egy megszelídített vadállat, aki aztán a gazdájával tart.  Egy mester hegymászó vezetett volna bennünket, aki meg is kérdezte ne halasszuk e el a mászást a következő napra, de én szorgalmaztam, hogy jobb ha indulunk, mert a felderítő mászás nyomait ha befújja a hó, akkor nehezebben haladhatunk.  A nyomok még jól látszódtak a hóban, és közvetlenül a lábnyomokba léptünk, így a járás nem volt kimerítő, gyorsan haladhattunk.. Így keltünk útra, de hamarosan megváltoztak a dolgok.  A mestert nem tudom ott volt e még, vagy már nem, de a csapatunk kibővült még néhány taggal. Ott volt ugye a farkasember, aki eléggé gusztustalan egy figura volt, volt közöttünk egy vámpír és egy boszorkány. Ez itt így elmondva kicsit csalóka volt, mert a táborban emberek voltak, és mintha az egész csapat készült volna az útra, emlékeim szerint mégis csak ketten küzdöttük fel magunkat a hegyre, a vezető és én magam, az ő nyomaiban. Amikor felértünk a hágóhoz, azaz az egyik magaslatra, akkor a mestert már nem láttam, ellenben ott volt a farkas ember is, aki feltehetően én utánam kapaszkodhatott, ezért nem láthattam. A vámpír és a boszorka viszont mintha már eleve fenn lettek volna, és mintha csak minket várnának, így lett egész a csapatunk a továbbiakban.   Különös lényekkel kellett megküzdenünk a hegyen, bár attól tartok a mi csapatunkra sem lehetett volna azt elmondani, hogy hétköznapi normális. Mintha egy gleccser jege alól törtek volna ki a szörnyek, akik leginkább krokodilokra hasonlítottak, de azért nem egészen, mert ezek szörnyek voltak .Azt hiszem a küzdelem nem azért volt fontos, hogy ezeket a szörnyeket legyőzhessük, mert emlékeim szerint itt senki sem volt vesztes, hanem egyszerűen a továbbjutásunk volt a tét, hogy tovább juthassunk a gleccser és a sziklafal találkozásában. 
A folytatásban már egy városias mediterrán környezetben voltunk, és egy étterembe tértünk be, ahol a megbeszélt találkozónk volt.Ha jól emlékszem ketten voltunk a boszorkával, de amikor betértünk a helyre, a vámpír már ott volt.  A vámpír már ott volt, és a boszorkány is egy fiatalabb gyerekforma kinézetében,( legalábbis itt egy kisfiú alakját öltötte magára, eddig nemtelen volt, vagyis nem tűnt fel, hogy nő lenne e mint boszorka, vagy férfi) a farkasember még nem érkezett meg, de ha ott lett volna már akkor feltételezhetően ő is egy emberi formába öltözködötten.Ezt valahogy tudni lehetett, bár részemről átérződött, hogy itt nem gyerekekről, meg hétköznapi öltönyös figurákról lenne szó, hanem egy igen veszélyesnek mondható ütőképes társaságról. 

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 3 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  Efi Vas. 31 Dec. - 13:51

fortis írta:
Rendben, megpróbálom majd újra leírni részletesebben amire csak vissza tudok emlékezni, de akkor elemzést is kérnék tőletek! Köszönöm.


Az értelmezéshez "látnom" kell, mit mond az álom, meg kell bennem az álomnak szólalnia. Ez a saját képességbeli korlátaim miatt ritkán fordul elő, ezért nem ígérhetek mindig értelmezést. (Annak nincs értelme, hogy enélkül a belső megszólalás nélkül agyaljak, és elemezgessek.) Viszont ha az álom helyett a magad összegzett véleményét írod le ("gusztustalan volt"), akkor még az a maradék csöppnyi esély is elvész, hogy meghalljam, mit mond az álom, mert már nem az álom nyelvén olvasom a történteket, hanem a tieden.
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1161

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 3 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  fortis Vas. 31 Dec. - 14:14

Efi írta:
fortis írta:
Rendben, megpróbálom majd újra leírni részletesebben amire csak vissza tudok emlékezni, de akkor elemzést is kérnék tőletek! Köszönöm.


Az értelmezéshez "látnom" kell, mit mond az álom, meg kell bennem az álomnak szólalnia. Ez a saját képességbeli korlátaim miatt ritkán fordul elő, ezért nem ígérhetek mindig értelmezést. (Annak nincs értelme, hogy enélkül a belső megszólalás nélkül agyaljak, és elemezgessek.) Viszont ha az álom helyett a magad összegzett véleményét írod le ("gusztustalan volt"), akkor még az a maradék csöppnyi esély is elvész, hogy meghalljam, mit mond az álom, mert már nem az álom nyelvén olvasom a történteket, hanem a tieden.

Rendben Efi, oké. De az, hogy gusztustalan volt amit a farkasember művelt, az már álmomban felmerült bennem, tehát ez az álomhoz vonatkoztatható.  Az oké, hogy erről írtam külön is még a sötét oldal kapcsán, de csak ugyan azt a véleményt írtam le benne, ami már álmomban is felmerült.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 3 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  Efi Vas. 31 Dec. - 14:20

fortis írta:
... az, hogy gusztustalan volt amit a farkasember művelt, az már álmomban felmerült bennem, tehát ez az álomhoz vonatkoztatható. 


Igen. yes  Az álom közben felmerült érzések ugyanolyan fontos tartozékai az álomnak, mint a cselekmény, ez igaz.
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1161

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

2017 tudatos álmai - Page 3 Empty Re: 2017 tudatos álmai

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 3 oldal Previous  1, 2, 3

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.