Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A hit

+9
Blueeye
opos
Efi
Áprilia
Nilka
Lea.
Méhecske
Mayra1
Greywolf
13 posters

6 / 15 oldal Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Next

Go down

A hit - Page 6 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Hétf. 23 Dec. - 7:00

Már tudjátok és említettem is - egyszerűségemet...

úgy vágyódok a természetbe -természethez, amint az előtörő kis forrás a csörgedezésre...
-
-
idézet. Áprilia...>..."A szemlélődő, meditációs lelkigyakorlatokban a hangsúly Isten jelenlétének egyszerű megtapasztalásán van,...<...>....... Ennek útja a természetben töltött szemlélődéssel kezdődik. Az egyszerű érzékelés segítségével megpróbálunk pusztán jelen lenni, ítéletmentesen észlelni azt, ami van és körülvesz. Majd kintről, a természettől befele haladva a testünk egyszerű észlelésével,...<...>... készülünk fel arra, hogy tudatosan időzzünk Isten tiszta és egyszerű jelenlétében, és ...<...>... átadjuk magunkat az Ő vezetésének. Ebben a lelkigyakorlatban nyugodni hagyjuk szellemi képességeinket, és csak észlelni igyekszünk azt, aki VAN."

-

legutóbb is amikor - "kérleltem" Istent - "fizetségemül" - a világ minden szegletét megcsodáló utakat kértem... nem vagyont és 120 évet a földön...stb... "A" természetet - kértem....!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 6 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Hétf. 23 Dec. - 7:37

Én is, amikor megtértem, az volt a legelső dolgom, hogy rácsodálkoztam a természet (nevezetesen egy fa) szépségére.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6464

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 6 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Hétf. 23 Dec. - 8:24

Áprilia írta:Én is, amikor megtértem, az volt a legelső dolgom, hogy rácsodálkoztam a természet (nevezetesen egy fa) szépségére.

Mennyivel más ránézni egy darab kőre úgy , ahogyan megszokásból néznénk és , mennyire más amikor arra gondolván , hogy az a darab kó Isten teremtésének része .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11340

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 6 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Hétf. 6 Jan. - 12:10

A hit!
-
Mindenképpen - fordító jelleg. Jézussal kapcsolatban halljuk - AJTÓ!
-
A hit, lehet még dialúgus is. - Jézus leültette a népet és beszélt hozzájuk, beszélgetett velük. -PÁRBESZÉD!
-
A párbeszéd - ismeret anyag közlése, szívből (lélek) szívbe tehát, az érzelmek eltolódása - így a kiáltás, az ima, az Ő MAGA SAJÁTOSSÁGA!
-
Az ima - megkapaszkodás, a rögzülés vágya, identitásunk elnyerése érdekében történő kibocsátás, hullámok parthoz közelítése!

Az Ima és a meditáció!
-
A meditáció fogalma bennem - egy kiüresedett állapot( idézőjelesen)) ahol ajtót, nyitottságot képezünk, ön erőnkből a kapcsolat felvételére!
Ez a kapcsolat - tartogatás, elkészített anyag átadására váró állapot.- FENNTARTOTT KÖZEG!
-
Az ima -val, esetében is eljutunk idáig de, a küszöböket tekintve korántsem egymagunk, nem az ön erőnk segítségével, kifejezésével!
-
Következésként felsejlik - nem azonos szellemi térről esik szó, s nem azonos adományokról szerzünk tudomást vagy megtapasztalásokat. - Veszünk át...
-
Az átvétel, azaz az adok kapok - a lebegtetésből - egyértelműen kétes kimenetelt prognosztizál.

Míg az ima - a stabilitás maga, perspektívikus kép a jövőt, - közelit és távolit tisztaságában bemutatva is!
-

A hit ennek tükrében, szakrális jelleg, s nem misztérium, nem emberi gondolkozás szerinti de, nagyon is az Isten által kibocsátott - egység - beazonosulás!

A Szent Szellem Személy tartja fenn, mozgatja és örökíti, Örök Isten Igazsággá!
-
A tanítás nem rejtett, nem önjelöltségen alapuló, nem tradíció, ám alapot képező, s mint olyan - kiszolgáló - tulajdonképpen a megtestesűlt - SZERETET!


Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 6 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Hétf. 6 Jan. - 13:30

fortis írta:
Áprilia írta:Én is, amikor megtértem, az volt a legelső dolgom, hogy rácsodálkoztam a természet (nevezetesen egy fa) szépségére.

Mennyivel más ránézni egy darab kőre úgy , ahogyan megszokásból néznénk és , mennyire más amikor arra gondolván , hogy az a darab kó Isten teremtésének része .
Látom, közel állnak hozzád a kövek, fortis.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6464

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 6 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Csüt. 9 Jan. - 17:35

...elfeledtem megválaszolni kedves Áprilia...

Igen.
A biblia olvasása is kegyelmi "ajándék" - eltérő a technikája, az ideje és maga a "tisztelet" megadása-gyakorlása is.
A biblia tudósítás - egy Isteni forgatókönyv létezéséről.
Mivel Isten az ihletője így az ihlet inspiráció és mint cselekvésbe érkező, ÁLDÁS!
-
Van aki sohse olvassa - különböző okok folytán de, az említett - ÁLDÁS az ő lelkében (szívében), hallás útján meggyökeresedik, s teremni fog, képes lesz, 30-60-100 annyit!
-
Tehát, a biblia olvasása valójában - ismeretszerzés és mint ilyen - a több - a jobb! Párosúlnia kell a megtapasztalásokkal, a tisztasággal amely képessé teszi a megméretés képességének elsajátítására! Mivel Isten nem fukar és még csak nem is féltékeny - ADAKOZIK!

ÖRÖKÖSSÉ LESZEL!
-
Az Örökhagyó és az Örökség - Szent - Komponenssé, beavatottá tesz, feljogosítottá és védetté, sőt "felkentté" - feljogosítottá, elhívásod "megtalálására" annak gyakorlására!
-
Csupa izgalom.....

Isten Szent és Szent Örömöt Adó!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 6 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Csüt. 9 Jan. - 18:59

Elek írta:
Tehát, a biblia olvasása valójában - ismeretszerzés és mint ilyen - a több - a jobb! Párosúlnia kell a megtapasztalásokkal, a tisztasággal amely képessé teszi a megméretés képességének elsajátítására! Mivel Isten nem fukar és még csak nem is féltékeny - ADAKOZIK!

ÖRÖKÖSSÉ LESZEL!
-
Az Örökhagyó és az Örökség - Szent - Komponenssé, beavatottá tesz, feljogosítottá és védetté, sőt "felkentté" - feljogosítottá, elhívásod "megtalálására" annak gyakorlására!
-
Csupa izgalom.....

Isten Szent és Szent Örömöt Adó!

Ez nagyon izgalmas, igen, de azért talányos is. Nem mindenkinek adatik meg. Van, aki csak megízleli, aztán elillan előle. Utána pedig marad csak a küszködés. De nem Istenben van a hiba. Csak nem tudom, hogy hol rontottam el.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6464

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 6 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Csüt. 9 Jan. - 19:05

Áprilia írta:
fortis írta:
Áprilia írta:Én is, amikor megtértem, az volt a legelső dolgom, hogy rácsodálkoztam a természet (nevezetesen egy fa) szépségére.

Mennyivel más ránézni egy darab kőre úgy , ahogyan megszokásból néznénk  és  , mennyire más amikor arra gondolván , hogy az a darab kó Isten teremtésének része .
Látom, közel állnak hozzád a kövek, fortis.

Hmm nos igen . Csodálattal tölt el egy egy kődarab földtörténelmi kora .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11340

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 6 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Csüt. 9 Jan. - 19:36

>>>...Ez nagyon izgalmas, igen, de azért talányos is. Nem mindenkinek adatik meg. Van, aki csak megízleli, aztán elillan előle. Utána pedig marad csak a küszködés. De nem Istenben van a hiba. Csak nem tudom, hogy hol rontottam el....<<<

-
SENKI!
NEM VÁDOLHAT TÉGED!
-
ÖNÖN MAGADAT SEM!

-
A futó - fusson...nem ígényli a bátorságot - eltolja magától. - Tegye...
A "küszködés" erőtelenség! - Hitetés a megfogyatkozásra és a lassú kínhalálra!
-
EMLÉKEZZ!
-
Az ISTEN ÍGÉRETEK - NEM A HAZUGSÁG ATYJÁTÓL FAKADNAK FÖL!
-
HŰ AZ ISTEN, MEGVÁLTÓT ADOTT!

ÉRETTED IS!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 6 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Csüt. 9 Jan. - 20:34

Elek írta:A biblia tudósítás - egy Isteni forgatókönyv létezéséről.
Mivel Isten az ihletője így az ihlet inspiráció és mint cselekvésbe érkező, ÁLDÁS!
-
Van aki sohse olvassa - különböző okok folytán de, az említett - ÁLDÁS az ő lelkében (szívében), hallás útján  meggyökeresedik, s teremni fog, képes lesz, 30-60-100 annyit!
Pont most hallottam azt, hogy már az is számít, ha a gyerekkorban valaki megismeri Jézus történetét. Mert  már magában a történetben  is egy olyan mágikus erejű szimbólum rejtőzik, hogy a puszta történet ismerete is hatással van az emberre.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 6 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Csüt. 9 Jan. - 22:30

...."a puszta történet ismerete is hatással van az emberre."...

-

Ámen!
-
A FOGLÁROK - a hamisat is megmásító tanítók, nem tagadják Jézust.
DE! ELÉ ÁLLANAK!
-
Így elfedik előled, nem láthatod őt, trónusán.
-
Amikor áldozatot viszel, a te felkészített lelked, a holnapokba, a túlélésbe fektetett erődet, a trónuson ülő - LÁTNI FOG!
-
Bizonyosan mondom; 25. évvel ezelőtt - mindenem elé vittem, a 3.X szívvel operált 10. -hónapos haldokló kisleányom is!
-
És mikor azt mondotta; " MEGKEGYELMEZEK" - felszabadúltak az erők, s a hála és a békesség áradt szét.
-
Mikor szembe jött velem egy anyuka a folyosón - ezt mondta; " mért a maguk gyere él és mért az enyém halt meg?"
-
Akkor áradt a békesség és jött a kegyelem, az elfogadásra, s a szeretetre!

-
NEM ÁLLHAT ISTEN ÉS KÖZÖTTED MÉG A HALÁL SEM! - A VÁDLÁS SEM!
-
Bizony mondom az acsarkodó farkassal is szembe kell nézni!

A jövőben - végy erőt, végy bátorságot - miként intve lett Józsué, vedd felruháztatásod!
-

( felemás igában élsz?... netán.....



Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 6 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Pént. 10 Jan. - 10:32

efi írta:
Elek írta:A biblia tudósítás - egy Isteni forgatókönyv létezéséről.
Mivel Isten az ihletője így az ihlet inspiráció és mint cselekvésbe érkező, ÁLDÁS!
-
Van aki sohse olvassa - különböző okok folytán de, az említett - ÁLDÁS az ő lelkében (szívében), hallás útján  meggyökeresedik, s teremni fog, képes lesz, 30-60-100 annyit!
Pont most hallottam azt, hogy már az is számít, ha a gyerekkorban valaki megismeri Jézus történetét. Mert  már magában a történetben  is egy olyan mágikus erejű szimbólum rejtőzik, hogy a puszta történet ismerete is hatással van az emberre.

Igen egyet értek és nagyon jók a filmek is amiket Jézus életéről készítettek , vagy a gyerekeknek szóló hasonló mesefilmek .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11340

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 6 Empty Re: A hit

Témanyitás  Nilka Pént. 10 Jan. - 21:24

hm...
és itt jön be a szokásos családi konfliktus:
kell-e hitoktatás a gyermeknek?

vallásos/hívő szülő: igen
nem vallásos/hívő: nem, majd felnőttként eldönti... és nem lehet megértetni a lüke-aladárral, hogy akkor már túl késő, ez a vonat elment... pedig a nagy melák önmaga a legjobb példa az állítás igazára... a felnőttkori döntés-szabadság csak akkor áll fenn, ha az ember tudja, hogy mi között választhat, és nemcsak előítéletek mentén képzelődik...

kimorogtam magam...

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 6 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Pént. 10 Jan. - 21:48

A gyerek naponta találja magát szemben a családi élet teljes lefolyásával.
Én ötöt neveltem a "hívő életben", s ma egyik sem követi azt amit "elvárhatónak" mondhatnánk. Bemerítettem őket és ennek ellenére sem orientálódnak ha, igen az az "eltávolodás"!
Miért történik így és meddig lesz ez így?
Hol keressük a választ?
-
A kulcsszó - ENGEDELMESSÉG! - Engedetlenség!
-
Az engedetlenség - bizony halált szült!


Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 6 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Szomb. 11 Jan. - 9:07

Elek írta:A gyerek naponta találja magát szemben a családi élet teljes lefolyásával.
Én ötöt neveltem a "hívő életben", s ma egyik sem követi azt amit "elvárhatónak" mondhatnánk. Bemerítettem őket és ennek ellenére sem orientálódnak ha, igen az az "eltávolodás"!
Miért történik így és meddig lesz ez így?
Hol keressük a választ?
-
A kulcsszó - ENGEDELMESSÉG! - Engedetlenség!
-
Az engedetlenség - bizony halált szült!


És szerinted az mitől függ Elek, hogy valaki engedelmes, vagy engedetlen Istennek HÍVŐ LÉTÉRE? (ezt felnőttre is értem, nem csak gyerekre).
Szerintem attól, hogy mennyire erős a hite. (mi mástól?)
És az mitől függ, hogy mennyire erős a hite? ...

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6464

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 6 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Szomb. 11 Jan. - 14:30

Áprilia írta:

És szerinted az mitől függ Elek, hogy valaki engedelmes, vagy engedetlen Istennek HÍVŐ LÉTÉRE? (ezt felnőttre is értem, nem csak gyerekre).
Szerintem attól, hogy mennyire erős a hite. (mi mástól?)
És az mitől függ, hogy mennyire erős a hite? ...

Talán a bölcsességétől ?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11340

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 6 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Szomb. 11 Jan. - 15:51

fortis írta:
Áprilia írta:

És szerinted az mitől függ Elek, hogy valaki engedelmes, vagy engedetlen Istennek HÍVŐ LÉTÉRE? (ezt felnőttre is értem, nem csak gyerekre).
Szerintem attól, hogy mennyire erős a hite. (mi mástól?)
És az mitől függ, hogy mennyire erős a hite? ...

Talán a bölcsességétől ?
Hát a bölcsesség szerintem a már meglevő hit alkalmazásának a képessége.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6464

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 6 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Vas. 12 Jan. - 17:58

Nem!
- A bölcsességet kell először a helyére tenni!
És aztán a hitet és azt követően a hit és a bölcsesség összefonódását!
-
Most, három aspektust vettünk kézbe amiből külön kell egyet értelmezni, aztán még egyet kölön és a két letisztúltat - együtt!
-


Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 6 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Vas. 12 Jan. - 19:55

Elek írta:Nem!
- A bölcsességet kell először a helyére tenni!

Tegye helyre ki-ki magában.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6464

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 6 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Vas. 12 Jan. - 21:03

Teljesen egyet értek!
No, de mit teszel ha, úgy kérdez téged valaki? ( netán segítséget kér, lelki gondozást...?
Mint én most!
-
Tehát, a bölcsesség az én eddigi tapasztalataim alapján azt teszi; szembesül +felmér + dönt + döntést követőt cselekszik + vár = gyümölcsöt vesz magához!
Ez emberi bölcsesség - józanság, józan paraszti ész!
Rendelkezésre álló - minden épp elméjűnek!
-
Az Isten alkotta bölcsesség egészen más! - Ez a "típusú" - cél orientált vagy célt szolgáló vagy a célban járó - engedelmesség!
A célban járó bölcs engedelmesség gyakorlatilag és szellemileg is - elismerő. Elismeri, sőt tiszteli azt aki kibocsátotta a célt! A bölcsesség ha, úgy tetszik - igen is szolgai jelleg - teokratikus! Teokráciát "elismerő", elfogadó, befogadó!
Törvényt tisztelő de, nem a törvénybe belehaló ám a törvénnyel azonosan az engedelmesség beteljesítője.....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 6 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Pént. 17 Jan. - 12:15

A 2013 -as év elején, néhányszor mondottam, az aranykor amelyet nem én találtam így nevezni.

Meg fogja teremni a gyümölcsét!
-
Nehéz lesz annak megállnia, útán amikor az!
Az erdőben és a farkasok között halad tovább!
-
Nem hiszitek és nem is érzitek még "intuícióban" (véletlen vagy puszta, csupasz, egyszerű ráérzés) SEM!

Hol? MELY KORSZAKBAN ÉLÜNK! - MELY KÖVETKEZIK?
-
Lássátok tehát.....VÉGE!

Vége a fondorlatnak! Vége az álarcos báljának.

IGAZSÁG - VAN!

És!

Lett!

Az álarc lehullása!

Bizony mondom eljőnek a próféták és szólják az igazságot.
És szólatik a hamisbeszéd és a hitetés minden formája - álorcája nélkül!
-
Mert az Igazság van!
Az igazság "néma léte" "A" - VAN!
Késztet és késztetése VONZÁS!
-

Tudod ? - TE EZT? Hamisat is hamisan  - tanító(k)!
Tudod, s féled az Istent, s szörnyűségedben  - KIÁLTSZ!
-
AZT! - AMID - VAN!
-
Mert van minden és a mindenben a mindent átfogó - SZERETET!
-
-
HALLOTTAD!

És hallásod - immár-  a Te Intelmed és a Te Cselekvésed!

Ámen. ...Hallelujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 6 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Pént. 17 Jan. - 12:27

Tudod Elek , lehet , hogy akiket hamis tanítóként nevezel , ők úgy gondolják , hogy amit mondanak , tanítanak vagy tesznek , az helyes . Lehet , hogy meg vannak győződve róla , hogy az igaz utat járják .
Gondolom te is így lehetsz ezzel , amit mondasz , vagy gondolsz azt igaznak véled .
Megmondhatja e egy ember a másikról , hogy igaz vagy hamis próféta szól e belőle ?
Mondjuk mindenkiben van egy értékrend és van amitől ódzkodik , van amivel meg egyet értene . Pl a Taigetoszi elmélettel abszolúte nem tudok egyet érteni , hogy a félresikeredettek már kicsi korukba a szakadékba vettessenek . Pusztán azért , mert ez szolgálja a későbbi egészséget , boldogságot , szellemi fejlődést és nem árnyékolja majd be a tökéletesedést egy eltorzult ember .  Lehet a hideg ész és  önnön nagyra értékelésünk ezt mondatná , de a szív nem ezt vallja szerintem .
Itt az érzéseim gondolataim vagy saját gyengeségemre utalnak , mert nem így látom és gondolni sem merném , vagy az élet iránti nagyrabecsülésem , ami minden életben istent látatja , szóval nincs döntés csak hozzáállás a részemről .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11340

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 6 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Pént. 17 Jan. - 15:08

Nos, ez nem egy elgondolás - teszem azt egy tavaszi metszésről. És nem az itt feltételezhető agronómusi végzettséghez van kötve....

Ez maga az Ecce Homo !
-
Az ember, a humanoid a végtelen világmindenségben a maga paradigmáival.
Elfogadott szabályaival, törvényeivel!

-
Alkottatott - létezés a célban és beérkeztetés a teljes kifejletében!
-
Alkalmi jelölt, ezen nem változtat és még csak nem is részes az eszköziség (át)alakításában.
-
Következésként - az innet un. vallási részét "uraló" hamis tanítások, nem egyebek - mint az idő - tér és a hústestiség hajlítására tett - erőtelen kísérletek!
- Kétségesek.....
-
Jézus kétségbe vonható?

-
Miért kísérletezik akkor a hamis tanító?

 Rolling Eyes 

Mert az Igazság van!
Az igazság "néma léte" "A" - VAN!
Késztet és késztetése VONZÁS!
-

Tudod ? - TE EZT? Hamisat is hamisan  - tanító(k)!
Tudod, s féled az Istent, s szörnyűségedben  - KIÁLTSZ!
-
AZT! - AMID - VAN!
-
Mert van minden és a mindenben a mindent átfogó - SZERETET!
...... tapsol

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 6 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Pént. 17 Jan. - 15:45

Egy un. tanítóval lefolytatott közvetlen beszélgetés részlete...(( Ma de. ))

>>>tanító.......nem kell értelmesnek lenni,hanem hinni!...és majd a hit gyümölcseként megnyílhat az értelmed is Isten dolgainak megértésére...tehát első az engedelmesség ...azaz elfogadása a sorunknak, bármi is legyen az (mint ahogyan az ÚR is fölment a keresztfára háborgás nélkül (neked ez a keresztfád a betegséged...de most mennem kell, vár az ÚR..ilyenkor Vele igyekszem lenni....

Elek: Imádkoztam 25 éve imádkozok. TE MIT IMÁDKOZTÁL, hogy "közlő" legyél?

14 műtéte volt az asszonynak. Én hiszek Istenbe éppen ezért imádkozok. - EZT A VÁDAT MÁR! - NEM BÍRJUK! - Mert a sok betegség és a hituszítás bizony - A VÁDLÁS! - Ne szabadkozz és ne állítsad mert - AZ! Kínlódunk...

tanító: ...Isten engem kiválasztott, magának készített, és nyitva tartott, az angyalok őriztek, hogy megtartassam az ÚR céljaira...és amikor eljött annak az ideje elkezdett tanítani, hogy aztán általam(is) taníttassonak azok akik keresik Istent...

Elek: Kiválasztott! Segítsen akkor a kiválasztott, az ember benned és símogassad meg legalább az arcunkat....

tanító: ...és főként én elfogadtam a sorsomat, azt amit Isten nekem szánt...és nem kerestem mást...nem a saját fejem után mentem, hanem engedelmes voltam akkor is amikor nagyon-nagyon nehéz volt, és nem értettem semmit...

Elek: Mi is megsímogatjuk gyerekeinket....<<<

 facepalm 

-

Pusztító.....egyenesen pusztító! (( kishitűség, tradícionalitás, jezabellizmus...stb...stb...! )))

Meggyőződésem, hogy Magyarországon található "felekezeteknek" egyike áll az efféle tanítások mögött, kiszolgálva - az "érdeket"!
Ezek a fórumok létrejöttükben - mozgatottak, s ebben a mozgásban, spontán elégítenek ki, etetnek de, mind ezzel nem a megtartatás!
-
  pondering .....facepalm....!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 6 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Pént. 17 Jan. - 21:06

" tanító.......nem kell értelmesnek lenni,hanem hinni!. "

Tudod Elek az a baj , hogy ha így nézzük az ördög hatalmában is hihet akkor az ember . Ép ezért , jó , ha az ember legalább annyi értelemmel rendelkezik , vagy van felvilágosítva legalább annyira , hogy tudjon különbséget tenni .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11340

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 6 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Szomb. 18 Jan. - 11:17

Nos, az elhívott tanító jogkörrel ellátott szolgálatot teljesít, végez, lát el! TANÍT!
-
Ez a jogkör miről is szól?

Nyílván az adott tanítandó "anyagról"! Ismeretéről....
-
Sok tanító tér el a reája bízott feladattól amely meghatározott, konkrétan meghatározott hiszen, minden a mindenekben, a maga súlyával bír!
-
Az eltérés mi valójában?
-
KÉTIRÁNYÚSÁG!

 upsz 


ÖNHATALMÚSÁG!
ÉS!
FELŰLBÍRÁLÁS!....( az önön magukba hajló okoskodások, feszegetések és fenyegetettségek...
-
AZ ENGEDETLENSÉG!
-
A hamisat hamisan tanító nem hajlandó "megválni" - "kiegészítő" tevékenységétől - önfejű, makacs sőt, "igában járó"!
-
Mivel egészít ki?

Az "eredendőtől" eltérővel - a megrekesztettséggel.

A ( engedetlen) megrekesztett - az adott időben felismert, rálátott és mint ilyen, azonnal korrekcióba kezd.

DE, BOTLÁSÁT MÁR UGYAN AZZAL AZ ESZKÖZÖKKEL HELYRE NEM HOZHATJA! (soha )
-
Folyton görnyedezik a szabadulási kényszer alatt.

"Tisztúlni" - tisztúlni - tisztúlni - VÁGYIK! ( Pld....Annatolla és a bk. "bagázsi"...)))( perspektívátlanság...stb...

-

Nézzük a tanítót aki nem hamisat és nem is hamisan tanít!
-
Ő az aki; egyetlen parancsolat alapján > irányelvet követve veszi kézbe az "anyagot". ( Jézust ténylegesen követő...> igen ritka, mondhatnám; "A FEHÉR HOLLÓ"!

Bízik!
A "rendszerben", annak felépítettségében sőt, megtapasztalásait, az "eredendőnek" alávetve és az "eredendőben - adja közzé!

MEGMÁSÍTHATATLANÚL!
-
A megmásíthatatlan a szerkezetet teljesen feltáró forma, esetünkben az EVANGÉLIUM, minden szegmensében világos, egységes alapot és felépítményt képző!
-
Tehát! -  Mindenki tud mindent............!... pondering

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 6 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Szomb. 18 Jan. - 11:23

(( a BÍZIK szót használtam. - nem ok nélkül!...........

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 6 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Hétf. 24 Márc. - 20:15

Buddha mondja:

Ne higgy annak, amit hallottál, ne higgy a hagyományoknak csak azért, mert számos nemzedéken átöröklődött! Ne higgy semmiben pusztán azért, mert sokan fecsegnek róla! Ne higgy csak azért valamiben, mert az egy öreg bölcs írásbeli hagyatéka! Ne higgy a feltételezésekben! Ne hidd igaznak azt, amihez megszokás miatt kötődsz! Ne higgy azért, mert mestereid vagy az öregek tekintélye megköveteli!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 6 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Hétf. 24 Márc. - 21:07

like  like like

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 6 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Kedd 25 Márc. - 13:56

Azt gondolom magát Jézust is nehéz igazolni.
Korunkban - nagyon jellemzően van így!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 6 Empty Re: A hit

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

6 / 15 oldal Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.