Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A hit

+9
Blueeye
opos
Efi
Áprilia
Nilka
Lea.
Méhecske
Mayra1
Greywolf
13 posters

5 / 15 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Next

Go down

A hit - Page 5 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Kedd 22 Okt. - 10:25

Áprilia írta:Ameddig HISZEL benne, ADDIG NEM TUDHATOD.
Abszolút így van.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 5 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Kedd 22 Okt. - 10:48

efi írta:
Áprilia írta:Ameddig HISZEL benne, ADDIG NEM TUDHATOD.
Abszolút így van.
Igen, igen, erre nagyon felkaptam a fejem, amikor mondta! Tudtam, hogy ez valami olyan, amin el kell gondolkodnom.
Van is egy Ige, lehet, hogy a hit végül a tudásba torkollik?
"Efézusi levél:4:13 Míg eljutunk mindnyájan az Isten Fiában való HITNEK és az Ő MEGISMERÉSÉNEK EGYSÉGÉRE, érett férfiúságra, a Krisztus teljességével ékeskedő kornak mértékére:"

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6468

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 5 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Kedd 22 Okt. - 11:16

Áprilia írta:Nemrég egy olyan élményben volt részem, hogy egy épp Magyarországon tartózkodó, amúgy külföldön élő harcossal válthattam pár szót. Röviden felvázoltam neki az Isten Igéjébe vetett hitem és a castanedai érdeklődésem összeegyeztethetősége/összeegyeztethetetlensége közötti dilemmámat. Azt mondta, hogy "ameddig nem TUDOD, hogy minek vagy a birtokában, addig mindez HIT kérdése. Ameddig HISZEL benne, ADDIG NEM TUDHATOD. Mindenről magadnak kell megbizonyosodnod. Nem akarhatod, hogy a harcosi út és Isten között válassz."
Na tessék , lehet sikerült végre bevonzanod a számodra megfelelő mestert . Addig üsd a vasat Áprilia amíg meleg , hátha kamatoztathatod általa a tudásod .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11343

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 5 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Kedd 22 Okt. - 11:32

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 21:17-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6468

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 5 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Kedd 22 Okt. - 11:40

Tulajdonképpen valahol minden harcos egy kis mester . A bölcs harcos pedig tanító .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11343

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 5 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Kedd 22 Okt. - 11:41

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 21:17-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6468

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 5 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Kedd 22 Okt. - 12:46

Áprilia írta:
fortis írta:Tulajdonképpen valahol minden harcos egy kis mester .  A bölcs harcos pedig tanító .
Szerintem nem (bocs).
Nincs semmi baj , akkor ne is feszegessük inkább .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11343

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 5 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Pént. 22 Nov. - 19:37

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 21:18-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6468

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 5 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Kedd 10 Dec. - 13:04

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 21:19-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6468

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 5 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Kedd 10 Dec. - 13:09

Persze, hogy nonszensz!
-
A tojást nézve - felépítettségét - nos így vagyunk  - MI - VÁNDOROK!
-
A vándor nem céltalan - csak - sokat gyalogoló................ Very Happy...a "szellemiben".....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 5 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Kedd 10 Dec. - 13:11

Aki Jézust kiált - szellemit kiált!
Aki nem kiált Jézust - szintén szellemit - (el)hallgat!


A hozzászólást Elek összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 10 Dec. - 15:25-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 5 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Kedd 10 Dec. - 15:21

Elek írta:Aki Jézust kiált - szellemit kiált!
Aki nem kiált Jézust - szintén szellemit - hallgat!
Ez zseniális!

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6468

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 5 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Kedd 10 Dec. - 15:28

Jáájjj kicsit kozmetikáztam - utólag - így még zséniálisabbbb!

No, JÉZUSÉRT TETTEM!
BÁR' Ő ÉRETTE - TETT - A SZENT SZELLEM!
-
NEM KEVESET!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 5 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Kedd 10 Dec. - 19:41

Most illene előhalásznom valami hasznos "keleti" mondást...
-
Igen - kérlek.... REV TEWJE = egyrészt és másrésztjéből azt mondom - amint közeledik az ember útainak vége felé, ragyogása a déli fény ragyogása kell legyen!
-
JÉZUS A VILÁG VILÁGOSSÁGA!
-
Sikert sikerre halmozva hagy háta megett megtapasztalásokat, hogy a következő generáció, addig vehessen abból - táplálékúl, míg meg nem erősödik a maga útán - férfiúvá nem válik.
Az elődök erőssége, az ifjak - evangélium vétele!
-
A BUKDÁCSOLÁS - PENÉSZES KENYÉR!
-
MEGBETEGÍT!
-
JÉZUS AZ ELEVEN = KENYÉR!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 5 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Kedd 10 Dec. - 19:44

Jézus? - Fénykenyér?
-
Jézus FÉNY - KENYÉR!
-
A búzaliszt kenyér a test tápláléka.
Jézus a lélek, a szellem tápláléka!
-
JÉZUS!
ÉHEZEM!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 5 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Szomb. 14 Dec. - 15:26

Elek írta:Jézus? - Fénykenyér?
-
Jézus FÉNY - KENYÉR!
-
A búzaliszt kenyér a test tápláléka.
Jézus a lélek, a szellem tápláléka!
-
JÉZUS!
ÉHEZEM!

Arra gondoltam aki éhezik az egyen . A folyamatos evés itt a megoldás Elek . ha folyamatosan eszel nem éhezel . Éhezni csak akkor fogsz , ha abba hagyod az evést .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11343

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 5 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Szomb. 14 Dec. - 15:52

fortis írta:
. A folyamatos evés itt a megoldás Elek . ha folyamatosan eszel nem éhezel . Éhezni csak akkor fogsz , ha abba hagyod az evést .
Hát ezt szajkózom én is régóta. Hogy az Igét folyamatosan enni kell. Nekem legalábbis csak így működik. És neked, fortis?

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6468

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 5 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Szomb. 14 Dec. - 16:07

Áprilia írta:
fortis írta:
. A folyamatos evés itt a megoldás Elek . ha folyamatosan eszel nem éhezel . Éhezni csak akkor fogsz , ha abba hagyod az evést .
Hát ezt szajkózom én is régóta. Hogy az Igét folyamatosan enni kell. Nekem legalábbis csak így működik. És neked, fortis?

Nem tudom tudnék e erre helyes választ adni . Szóval mondhatni én vele élek . Vagyis mindig gondolok rá Persze nem minden pillanatban , nem minden percben , de nagyon sokszor eszembe jut nap nap után . Hogy éhezem e , nem mondanám . Néha elszomorít , hogy megfeledkezem , de végül is úgy érzem mindig velem van .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11343

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 5 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Szomb. 14 Dec. - 16:10

fortis írta:
Áprilia írta:
fortis írta:
. A folyamatos evés itt a megoldás Elek . ha folyamatosan eszel nem éhezel . Éhezni csak akkor fogsz , ha abba hagyod az evést .
Hát ezt szajkózom én is régóta. Hogy az Igét folyamatosan enni kell. Nekem legalábbis csak így működik. És neked, fortis?

Nem tudom tudnék e erre helyes választ adni . Szóval mondhatni én vele élek . Vagyis mindig gondolok rá Persze nem minden pillanatban , nem minden percben , de nagyon sokszor eszembe jut nap nap után . Hogy éhezem e , nem mondanám . Néha elszomorít , hogy megfeledkezem , de végül is úgy érzem mindig velem van .
Én a múlt héten azt a kijelentést kaptam - csak kitöröltem azt a topikot -, hogy az Igét gyakorolni kell. Ez minden pillanatban lehetséges. És nem arra várni, hogy az embernek naponta majd lesz 3-4 szabad órája, amikor leülhet Bibliát olvasni és imádkozni.
Gyakorlatilag ez az, amit te írtál.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6468

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 5 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Szomb. 14 Dec. - 18:35

Azt hiszem inkább úgy kellett volna mondanom , hogy gyakran gondolok rá . Sokszor eszembe jut , de nem úgy , hogy na most van időm , leülök és elmélkednék rajta . Egyszerűen felbukkan a gondolataimban hívás nélkül is egyszerűen ott van .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11343

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 5 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Szomb. 14 Dec. - 18:49

fortis írta:Azt hiszem inkább úgy kellett volna mondanom , hogy gyakran gondolok rá . Sokszor eszembe jut , de nem úgy , hogy na most van időm , leülök és elmélkednék rajta . Egyszerűen felbukkan a gondolataimban hívás nélkül is egyszerűen ott van .
Azt hiszem, én még nem tartok itt.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6468

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 5 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Szomb. 14 Dec. - 19:26

Én, az ember.
-
A keresést követően bele kerültem az un. "bárkába". (...és házam népe, a "kis" feleségem, aki naív volt és fiatalságában hiszékeny...
Miután eltelt egy év, a bárka fenekén - megállt a víz, és a rongyok "kiáztak" amivel az illetékesek tömték ki a lyukakat.
S a patkányok menekűlni kezdtek, igékbe öltöztek, azt állítván, ez nem ázik el, s ha nincs más tegyük talpunkat a bárka aljára!
-
Nos, innen kezdve fogyatkozott hajlandóságom az ige olvasása után. - MEGÚTÁLTATTÁK VELEM!
-
Egyszer úgy földhöz vágtam a bibliát, szét nem hasadt, s azt is elátkoztam aki kimondta Isten nevét!
-
Hümmmmmm...!
-
És az Úr - lehajolt érettem és szívembe pecsételte a szabadságot. Szabadságát a szent írásnak, szabadságát a "szolgálatnak"!
-
MERT!

Tudnotok kell a - biblia olvasása - nem  kegyelmi javadalom!
Az ige hallása - az örökség!
-
Az ige hallása - örökölt jog - az örökhagyó által - "sáfárságra"!
Papi elhívás!


BIZONY MONDOM  JÉZUS - FŐPAP!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 5 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Szomb. 14 Dec. - 20:09

Nem mindig értem , hogy mit mondasz Elek , de néha igen , és akkor látok benne igazságot .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11343

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 5 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Szomb. 14 Dec. - 20:20

Áprilia írta:
fortis írta:Azt hiszem inkább úgy kellett volna mondanom , hogy gyakran gondolok rá . Sokszor eszembe jut , de nem úgy , hogy  na most van időm , leülök és elmélkednék rajta . Egyszerűen felbukkan a gondolataimban hívás nélkül is egyszerűen ott van .
Azt hiszem, én még nem tartok itt.

Áá dehogy is , ezt így nem lehet nézni Áprilia .
Hisz tudod amit tudsz én meg szinte semmit sem tudok . Velem csak megtörténnek a dolgok , te pedig tudod mikor mi történik veled . Tehát te sokkal tudatosabban közelítesz hozzá , mint én . Én meg inkább ösztönösen . Én csak szeretem és tisztelem tudatlanul is , te pedig azt is tudod , hogy miért .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11343

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 5 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Vas. 15 Dec. - 11:55

Ki mit és mért tisztel?
Mit is tud?
-
Én nem is "tudom" mit lehet igazán állítani ezzel kapcsolatba......

talán ezért is ragaszkodok ennyire görcsösen az apostoli közösség felébresztéséhez...

mert itt remélem megtalálni a választ...amiből ízelítőt kapott a föld....akkor és ott - Jézussal - Jézusban....nem másban..Ő BENNE ÉS Ő ÁLTALA!

 leborulós 

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 5 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Vas. 15 Dec. - 11:59

fortis koma...nem gond...az Úr jár előtted, s az én őrültségem lesz a te békességed... yes 

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 5 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Vas. 15 Dec. - 14:38

töpreng Very Happy

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11343

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 5 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Hétf. 16 Dec. - 4:05

Elek írta:
Tudnotok kell a - biblia olvasása - nem  kegyelmi javadalom!
Az ige hallása - az örökség!
-
Az ige hallása - örökölt jog - az örökhagyó által - "sáfárságra"!
Papi elhívás!

Ezt erre a hozzászólásomra mondtad, Elek?

Áprilia írta:
Én a múlt héten azt a kijelentést kaptam - csak kitöröltem azt a topikot -, hogy az Igét gyakorolni kell. Ez minden pillanatban lehetséges. És nem arra várni, hogy az embernek naponta majd lesz 3-4 szabad órája, amikor leülhet Bibliát olvasni és imádkozni.

Lehetséges, hogy az érez késztetést a Biblia napi 3-4 órai olvasására, akinek elhívása van?

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6468

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 5 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Vas. 22 Dec. - 22:51

Most olvastam Jálics Ferenc jezsuita szerzetes szemlélődő lelki gyakorlatáról.
"A szemlélődő, meditációs lelkigyakorlatokban a hangsúly Isten jelenlétének egyszerű megtapasztalásán van, szavak és gondolatok nélkül. Ennek útja a természetben töltött szemlélődéssel kezdődik. Az egyszerű érzékelés segítségével megpróbálunk pusztán jelen lenni, ítéletmentesen észlelni azt, ami van és körülvesz. Majd kintről, a természettől befele haladva a testünk egyszerű észlelésével, légzési gyakorlatokkal készülünk fel arra, hogy tudatosan időzzünk Isten tiszta és egyszerű jelenlétében, és a Jézus-ima gyakorlásával átadjuk magunkat az Ő vezetésének. Ebben a lelkigyakorlatban nyugodni hagyjuk szellemi képességeinket, és csak észlelni igyekszünk azt, aki VAN."
Érdekes, hogy prszichés problémákkal küzdőknek és pszichiátriai kezelés alatt állóknak nem ajánlják.

A don Juani tanokban is van szemlélődés. Még a neve is ugyanez.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6468

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 5 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Vas. 22 Dec. - 23:20

Az antropozófiában is javasolt a természet szemlélése, átélése.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 5 Empty Re: A hit

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

5 / 15 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.