Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A hit

+9
Blueeye
opos
Efi
Áprilia
Nilka
Lea.
Méhecske
Mayra1
Greywolf
13 posters

10 / 15 oldal Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15  Next

Go down

A hit - Page 10 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Szer. 18 Márc. - 13:59

Igen!
És újra  - Igen!
Nem véletlen hansúlyozom már ennyi éve szilárdan, már ha csak magamra gondolok itt a fórumon mert végtére is, mindőtök ugyan arról beszél -> beszélünk!
A HIT elengedhetetlen, bár mire nézünk!
Igen...kedves Áprilia....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 10 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Szer. 18 Márc. - 17:07

"A hit a nem látott dolgokról való meggyőződés."

- Meggyőződés - meggyőzés  .
Mivel lehet meggyőzni valakit arról , ami a nem látott dolgokról szól ?
- ész érvekkel - és még ?
- A hiedelem ész érv ?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11343

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 10 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Szer. 18 Márc. - 18:26

Nehéz eset...avagy még sem az?
Bocs, h így kezdem - az én szóval - ÉN tettem bizonyságot néktek, itt a neten, "tettel" (( vezetettséggel)) pedig azoknak, akik ott voltak és láttak - "Eredet-iséget"! Adott szituációban!
Istent nem tehettem eléjük mint a sült gesztenyét de, a SztSz "hozta és adta" amit át tudtak venni Tőle!
-
Az egyén törekvése, magyarúl ZÖRGETÉSE - nem tiltott, annál inkább felkínált lehetőség...ne már, hogy a pogácsát is meg kelljen rágni némelyeknek!
Till. most erre "ingerelsz"..... jeee....!

Küzdj!

Az "Elfajtádzott" Sátán is küzd - amint látható...."értetlenséggel"... Very Happy....ez a "dárdája"  Rolling Eyes...nem jön közel CSAK EGY DÁRDA HOSSZNYIRA!

Onnan piszkálgat...a "gányéja"...

(( ugye tudod koma - nem személyeskedek?...>>>no, azé... shaking-hands...! )))

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 10 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Szer. 18 Márc. - 18:41

Believe írta:"A hit a nem látott dolgokról való meggyőződés."

- Meggyőződés - meggyőzés  .
Mivel lehet meggyőzni valakit arról , ami a nem látott dolgokról szól ?

Dehogyis Believe! no
A meggyőződés a meggyőzés ellentéte! Exclamation

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6469

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 10 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Szer. 18 Márc. - 19:15

...érti Ő,... jeee...nos, ez nem színházi vagy cirkuszi mutatvány ám, kérni "lehet" Isten Atyától!
Kérjünk bizonysággal "szolgáló" "eseményeket", akár közzé is tehessük itt a fórumon!
"Nekem - JÖTT" a kedves Áprilia, emlékezzetek említettem kicsit korábban... tapsol... leborulós...!

Senkinek se "süket" a lelke...hallotok - tudom!.... Wink.... king...és queen...vagyunk - ÖRÖKÖSÖK!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 10 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Szer. 18 Márc. - 20:13

Áprilia írta:
Believe írta:"A hit a nem látott dolgokról való meggyőződés."

- Meggyőződés - meggyőzés  .
Mivel lehet meggyőzni valakit arról , ami a nem látott dolgokról szól ?

Dehogyis Believe! no
A meggyőződés a meggyőzés ellentéte! Exclamation

Szerintem a hit  meggyőződéssé  válik, ha tapasztalat húzódik meg mögötte .  Amíg nincs meggyőződés addig a hit csak hit marad , amint  bekövetkezik a tapasztalat , a hit meggyőződéssé  alakul .
Tehát a  tapasztalás nélküli hit nem lehet azonos a meggyőződéssel .
Ebből következtetvén , ha a hit hátterében nincs meggyőződés , akkor csak  meggyőzés , vagy hitetés lehet .

Szerintem .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11343

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 10 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Szer. 18 Márc. - 21:12

Jé, az ablakomban is volt egy beszélgetés a hitről, elhangzott az az Ige is, ami itt:

Áprilia írta:
Áprilia írta:

efi írta:Régen idéztetek Castanedától valami olyasmit, hogy amikor az ember álmában valami idegen világba kerül, ami teljesen más, mint az a világ, amiben él, akkor először csak összefüggéstelen érzékszervi benyomásai vannak erről a világról, azután az elméje a látványokat, hangokat, szagokat, tapintott dolgokat, stb. összerendezi valami egységgé. Értelmezhető világgá.
Na, szerintem az érzékelés addig tiszta (ebben a világban is), amíg a világból csak kaotikus, összefüggéstelen érzékszervi benyomásaink vannak. De azzal meg mire megyünk?

Az az írás, aminek a linkjét az antropozófiás fórumba betettem, azt állítja, hogy csak akkor juthatunk valódi megismeréshez, ha nem a látható (vagyis már megnyilvánult) világot szemlélve akarunk megismeréshez jutni (hiszen a megnyilvánult világ már nem a tiszta isteni teremtést mutatja, hanem "el van koszolva" mindenféle ember által teremtett dolgokkal, amiket többnyire a vágyaiktól vezetve vakon, értelmetlenül, a következményekkel mit sem törődve teremtgettek), hanem akkor ismerhetjük meg a világ értelmét, törvényeit, és a világban a mi szerepünket, ha sikerül abba a magasabb szférába behatolnunk, amelyben a megnyilvánult dolgok okai vannak. És az antropozófia azt állítja, hogy a mai kor emberének a gondolkodás az egyetlen rendelkezésére álló eszköz, amelynek a segítségével ebbe a szférába juthat.

Castaneda után "szabadon" én úgy fogalmaznám meg a tisztánlátás módszerét, hogy ez akkor valósul meg, amikor nem (fizikai, vagy bármilyen) tárgyként észleljük a dolgokat, hanem energiaként, azaz a maguk valójában. Valóban, ahogy te is mondtad Efi, amikor nem a "láthatót" látjuk, hanem a láthatatlant. Ez lehet a dolgoknak az "oka" is, igen.
Te jó ég, most be is ugrott egy ugyanerről szóló Ige, megáll az eszem, komolyan, mintha csak erről szólna, amiről beszélgetünk:

"II. Korintus levél:4:18 Mivelhogy nem a láthatókra nézünk, hanem a láthatatlanokra; mert a láthatók ideig valók, a láthatatlanok pedig örökkévalók."

Ezt a hit egyfajta definíciójaként szokták érteni/magyarázni az egyházakban, pedig most jöttem rá, hogy ez az Ige feltehetőleg a szemmel látható dolgok szemmel nem látható okainak, vagy a szem számára láthatatlan formáinak, azaz az energiának az észlelésére (is) vonatkozhat. Létezik, hogy - ezek szerint - a hit nem más, mint a dolgok okainak, vagy a dolgoknak energiaként való "nézése"? (észelelése. Az észlelés szóval arra utalok, hogy nem a fizikai szemünkkel való nézésről van szó.)

A fentiekben hivatkozott II.Kor. 4;18-on kívül ("II. Korintus levél:4:18 Mivelhogy nem a láthatókra nézünk, hanem a láthatatlanokra; mert a láthatók ideig valók, a láthatatlanok pedig örökkévalók.") találtam még két érdekes Igét a "hit" definíciójáról, ami amellett szól, hogy a "hit" valójában a közvetlen észlelés útján "látott" dolgokra vonatkozhat csak:

Az Ige egyik hit-definíciója szerint a hit a (fizikai szemmel) nem látott dolgokról való meggyőződés. Mikor tudunk valamiről meggyőződni, annak ellenére, ha a fizikai szemünkkel nem látjuk? Csakis úgy, ha "látunk", azaz ha közvetlenül észleljük az erőt/Isten erejét (mely egyébként energia).

Még egy megdöbbentő Ige, ami ezt támasztja alá:
I. Korintus levél:2:5 "Hogy a ti hitetek ne emberek bölcsességén, hanem Istennek erején nyugodjék." 
Más fordításban:
"A hit a remélt dolgok biztosítékon alapuló várása, a nem látható valóságok nyilvánvaló bizonyítása." (Héberek 11:1) Idea 
Összegezve:
hit=közvetlen észlelésen alapuló meggyőződés Isten erejéről.  Idea Question 

Azt hiszem, ezt kiveséztük, amennyire lehetett.  witch

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6469

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 10 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Szer. 18 Márc. - 21:26

Hallelujah....Ámen.

leborulós

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 10 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Csüt. 19 Márc. - 4:55

Szép összefoglalást csináltál Áprilia .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11343

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 10 Empty Re: A hit

Témanyitás  opos Szomb. 21 Márc. - 14:46

Számomra. 

A hit az valaminek a nem tudása és nem tapasztalása de még elfogadása létezőként és tapasztalhatóként. 

Ez a hit. Amint a hitről tudásod és tapasztalatod van már nem hiszel hiszen tudod.

Tehát kijelenthetjük a hit alapvetően elfogadása a dolgoknak úgy ahogy van. Remény és kívánság egyben.

Amivel én manipulálok... Very Happy - vicc - dolgozom azt belső energiának hívják mert a műszerek amivel vizsgálták az emberi testre voltak csatlakoztatva. 

De valójában ez az energia csak áthalad rajtam mint a vallásos embereken az ima ereje vagy a varázsló pálcáján az erő.

Amikor kezelek valakit akkor nem hiszem, hogy működik a dolog hanem fizikailag érzem. Tehát ez sem hit.

______________________________________________________
Amikor egy személynek van valami értékes amit megvédjen…akkor válik igazán erőssé! /12.rész:Haku/
opos
opos

Hozzászólások száma : 84

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 10 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Szomb. 21 Márc. - 16:49

Volna egy megjegyzésem opos koma;  id..."De valójában ez az energia csak áthalad rajtam mint a vallásos embereken az ima ereje vagy a varázsló pálcáján az erő."


Az ima alatt tudni kell mit is értünk valójában. Mert  ezek az "áramlatok" - voltaképp nem áramlatok.
Ha az volna, nem többet jelentene holmi felkorbácsolt állapotnál amely érzelmi kitörések sorozatához vezetne mivel az is a forrása.
Az ima = Identitás!
Azonosság!
Elveszti, levetkőzi az egyén "emberi" énjét, a romlandót, s elváltozik - egész lényében!
Az a "konkrétum" hozzá sem mérhető amelyről te teszel említést mivel más szellemi eredetből indúl ki.
A fizikális indukál, beérkezik a maga közegébe, aztán visszatér a fizikálishoz, a hús testibe. Ennek az interaktivitásnak a vége halál míg az Istennel történő kapcsolat felvétel, az élet! Az egyik kétes akár a szellemit akár a testit szemléljük, ellentétben a "másikkal" - hova tovább - tanítvánnyá és tanítóvá tesz, örömből örömmel örömért! 
Nem misztikus ( titkos), nem okkult ( rejtett), annál inkább "A" felszabadító!
-
id..."Amikor kezelek valakit akkor nem hiszem, hogy működik a dolog hanem fizikailag érzem. Tehát ez sem hit."

-
Akkor az érzések rabjai vagytok!
Sok vallásos ember is az "érzések és érzékelések rabja"!
-
Káros! 
Kimondhatatlan pusztítást tud tenni az amúgy bukdácsoló kereszténység "ébredezésében" ez a tendencia, sőt sok "hamisat is hamisan tanító" vesszőparipának tartja mivel, talán, soha még valóságos egységbe el sem jutott, mondhatnám még önön magával szemben se!
-
Helyesnek tartanám valami úton módon a fundamentális keresztényi értékekhez történő vissza csatolódást!
Dobjatok rám követ de, én tűzzel-vassal ellene vagyok minden liberális nézetnek, ezen a területen!
Mezsgyének vélnék Igaz Kinyilatkoztatásokat, Prófétálásokat, s az ebből következő és természetes gyümölcsöztetéseket, karizmatikus "jelenségeket"!


( Jézus nevében! - Ámen. ... Hallelujah. ))

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 10 Empty Re: A hit

Témanyitás  opos Vas. 22 Márc. - 5:55

elek koma értem mire gondolsz de ha pl tapintasz valamit érzed ugye? nah nálam ugyan ilyen érzet amikor energia áramlik. nem képzelem nem vizionálom hanem fizikailag érzem.

ilyen formán valóban rabja vagyok de hát könyörgöm... fizikai testben élek miért kellene eldobjam az előnyeit? :P

plusz alap ebben a világban 3 D -ben élünk elsősorban ami egy istennek is gond. :P tehát nekem így előnyöm van. smile bár ez nem tart sokáig. Very Happy


az ő szintjén már nem is ér semmit ez a dolog. a test elfoglalásokról meg ne is beszéljünk mert az olyan khm alantas dolog.

______________________________________________________
Amikor egy személynek van valami értékes amit megvédjen…akkor válik igazán erőssé! /12.rész:Haku/
opos
opos

Hozzászólások száma : 84

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 10 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Vas. 22 Márc. - 9:26

Igen és megint igen!
A párhuzamban történő gondolkozások, így a "TE" gyógyításaid, igen is előnyősek és jók a maguk körűlményeiben. "TE" vagy a "kő" a beszélő kő!
EZ ENNEK A FÓRUMNAK - ÉRTÉKE - KINCSE, a mélységből felhozott gyöngyei!
Mert a hiszékeny és csetlő-botló hamisságban járó "kereszténység" - nem cselekszi az engedelmességet!
Tehát, a test - egyet értek veled - Jézustól mai napig - a szentség, azaz a boldogság "tere" volna! Örömökkel és hálákkal és magasztalásokkal színesítve minden pillanatát!
Nekem nyitott ajtó volna és átkelő és tanúlmány és még sok jó HA!
"Mesélnél" ...   mesélnél...
Mivel előítéletekkel megrakottan cipekedik ez a nyomorodott világ...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 10 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Vas. 22 Márc. - 9:51

Castaneda Gurdjieff Ouspensky - szóval, "ez a vonal" - ide sorolhatnánk még sok elismert személyt, mind azért "keletkeztek" mert!
-
Mert ez a "beteges kereszténység" - agóniájában sem képes a felismerésre!
Okádja magából, az összes mennyiségi  "tagja", "része", szervezeti felépítettsége az ő saját kínja általi amúgy is tapintható bűzös mocskát!
Füle viasszal dugaszolt, s az okkult tudományok jó szándékú rámutatásait, "artikulációit" sem hallja ám, "kiközösíteni" még képes!
Úgy a politikában, vallási életben, társadalmi közösségekben vagy a családok életében, teljes átfedettségében tükrözteti arculatát!
Kivetett "gyalom", fennakad rajta a mélységtől a felszínig a "teljes létező"!
-
JÉZUS neve, Személye, hallatlan jelentőséggel bír!
Erősen hiszem és bizony mondom; nem messze már, a messze!


( Ámen. ... Hallelujah. ))

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 10 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Vas. 22 Márc. - 15:07

opos írta:

Ez a hit. Amint a hitről tudásod és tapasztalatod van már nem hiszel hiszen tudod.

Erre írtam valahol , hogy a hit átalakul meggyőződéssé .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11343

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 10 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Vas. 22 Márc. - 15:29

A hit nem alakul át meggyőződéssé. A hiedelem alakul át rögeszmévé.

(Átjavítottam hiedelemmé, a hiszékenység, amit eredetileg írtam, nem a megfelelő szó volt.)


A hozzászólást efi összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 22 Márc. - 15:51-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 10 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Vas. 22 Márc. - 16:09

efi írta:A hit nem alakul át meggyőződéssé. A hiedelem alakul át rögeszmévé.

(Átjavítottam hiedelemmé, a hiszékenység, amit eredetileg írtam, nem a megfelelő szó volt.)
Ápriliától áthozván :
hit=közvetlen észlelésen alapuló meggyőződés Isten erejéről.
Nekem ez tetszik a legjobban mint értelmezés .
Ellenben azt kellene még tisztázni ehhez , hogy amíg nem történik meg a közvetlen észlelés  Isten erejéről , addig minek nevezzük  az eseményt mert esetleg feltételeznénk , hogy az úgy van , de még nincs észlelés ?  Akkor ezt minek neveznénk ? Ez lenne az amit Efi hiedelemként neveznél ? De ez nem lehet így jó a gondolataid szerint , mert  azt mondod a hiedelem rögeszmévé alakul és nem pedig meggyőződéssé .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11343

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 10 Empty Re: A hit

Témanyitás  opos Vas. 22 Márc. - 20:11

Elek írta:Igen és megint igen!
A párhuzamban történő gondolkozások, így a "TE" gyógyításaid, igen is előnyősek és jók a maguk körűlményeiben. "TE" vagy a "kő" a beszélő kő!
EZ ENNEK A FÓRUMNAK - ÉRTÉKE - KINCSE, a mélységből felhozott gyöngyei!
Mert a hiszékeny és csetlő-botló hamisságban járó "kereszténység" - nem cselekszi az engedelmességet!
Tehát, a test - egyet értek veled - Jézustól mai napig - a szentség, azaz a boldogság "tere" volna! Örömökkel és hálákkal és magasztalásokkal színesítve minden pillanatát!
Nekem nyitott ajtó volna és átkelő és tanúlmány és még sok jó HA!
"Mesélnél" ...   mesélnél...
Mivel előítéletekkel megrakottan cipekedik ez a nyomorodott világ...


http://indavideo.hu/video/Csakratisztitas_az_Avatar_cim_rajzfilmbol


Kis kiegészítést fűznék hozzá. Egy hiba van a videóban ami piszkálja a csőröm. A miértek.

A csakrák magyarázata elég érthető mivel fizikai szinten magyarázza el működésüket. Azt remélem nem kell megkeresnem ahogy egy meditáló szerzetest mérnek mérőműszerekkel. - pl hőmérséklet agyi működés légzés -

Ami nem tetszik benne az a vallás okolása.

______________________________________________________
Amikor egy személynek van valami értékes amit megvédjen…akkor válik igazán erőssé! /12.rész:Haku/
opos
opos

Hozzászólások száma : 84

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 10 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Vas. 22 Márc. - 20:20

Believe írta:Ápriliától áthozván :
hit=közvetlen észlelésen alapuló meggyőződés Isten erejéről.
Nekem ez tetszik a legjobban mint értelmezés .
Ellenben azt kellene még tisztázni ehhez , hogy amíg nem történik meg a közvetlen észlelés  Isten erejéről , addig minek nevezzük  az eseményt mert esetleg feltételeznénk , hogy az úgy van , de még nincs észlelés ?  Akkor ezt minek neveznénk ? Ez lenne az amit Efi hiedelemként neveznél ? De ez nem lehet így jó a gondolataid szerint , mert  azt mondod a hiedelem rögeszmévé alakul és nem pedig meggyőződéssé .

Szerintem nem kell észlelés ahhoz, ami olyan hit, ami nem valami elhiszem-dolog. Nem kell észlelés abban az értelemben, ahogyan az életben észlelünk valamit az érzékszerveinkkel.
A hit az valamiféle bennünk levő bizonyosság (nem tévesztendő össze a bizonyítékkal), akkor, amikor még nem vagyunk képesek belelátni a szellemi világokba. Talán tudat alatt emlékszünk valamire. Nem tudom. Ha már valaki képes észlelni a szellemi világot, akkor amit ő tud, azt már én nem nevezném hitnek.

Belefutottam a hitnek egy definíciójába, de bevallom, nem értem kristálytisztán. Azért ide hozom, hátha valaki érti:

“A hit a szabad ember elé tett javaslat. Megtehet egy szabad aktust, amely a hit bensejében, a hitaktuson belül tökéletesnek és végtelenül igaznak bizonyul. A hit csakis abban a gyakorlati tapasztalatban igazolódik, amit az ember tesz. A hit igazolásának valamennyi fajtája az elégtelenség szájízét hagyja, mert a hitet nem lehet kívülről bizonyítani. A hitet csak a végbevitt hitaktusban magában ismerem és értem. Ezért beszélgető-, vagy vitapartnereinknek ezt az “ugrást” ajánljuk a hitbe, ugrást az ismeretlenbe.” (Henri Boulad)

Az mondjuk figyelemre méltó benne, hogy a hitet (mármint annak tárgyát, szerintem) nem lehet kívülről bizonyítani.

Valami olyasmit mond, ha nem tévedek, hogy ha hiszel valamiben, annak megfelelően, annak értelmében cselekedni kell, és csak ha cselekedtél, akkor fogod bizonyossággal tudni, hogy amiben hittél az igaz. Vagy nem igaz.
Hogy amit csinál az ember, arról tudja a szíve mélyén, hogy jó-e vagy nem jó, illetve, hogy az igazságnak megfelelő-e, vagy hamisság.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 10 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Vas. 22 Márc. - 20:45

Az jutott az eszembe most , ahogyan olvastalak , hogy :
Szokták mondani egy pozitív  történés  kapcsán  , hogy az illetőnek volt benne hite . 
Tulajdonképpen talán én magam is ebből következtettem volna arra , hogy a hit átvált meggyőződéssé . Tehát valósággá válik tulajdonképpen  a történés által .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11343

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 10 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Vas. 22 Márc. - 21:01

Believe írta:Szokták mondani egy pozitív  történés  kapcsán  , hogy az illetőnek volt benne hite .
Igen, de pont fordítva szokták mondani, vagyis úgy, hogy ha hiszel benne, akkor sikerül. És utólag megállapítják, hogy mivel sikerült, bizonyára volt hited.

Itt nem erről van szó, hanem hogy ha csinálsz valamit, akkor fogod tudni, hogy aminek a szellemében cselekedted, az igazság-e vagy csak szólam. Hogy úgy kapod meg a bizonyosságot arról, hogy amiben hiszel (amit vélelmezel), az miféle, ha annak szellemében cselekedetet hajtasz végre. Ebben az értelemben talán mégis lehetséges, hogy a hit átvált meggyőződéssé, a hit szellemében való cselekvés után.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 10 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Vas. 22 Márc. - 21:06

efi írta:
Believe írta:Szokták mondani egy pozitív  történés  kapcsán  , hogy az illetőnek volt benne hite .
Igen, de pont fordítva szokták mondani, vagyis úgy, hogy ha hiszel benne, akkor sikerül. És utólag megállapítják, hogy mivel sikerült, bizonyára volt hited.

Itt nem erről van szó, hanem hogy ha csinálsz valamit, akkor fogod tudni, hogy aminek a szellemében cselekedted, az igazság-e vagy csak szólam. Hogy úgy kapod meg a bizonyosságot arról, hogy amiben hiszel (amit vélelmezel), az miféle, ha annak szellemében cselekedetet hajtasz végre. Ebben az értelemben talán mégis lehetséges, hogy a hit átvált meggyőződéssé, a hit szellemében való cselekvés után.

Igen voltaképpen azt hiszem én erre gondolhattam .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11343

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 10 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Vas. 22 Márc. - 21:13

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 22:08-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6469

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 10 Empty Re: A hit

Témanyitás  opos Vas. 22 Márc. - 21:16

Szokták mondani egy pozitív  történés  kapcsán  , hogy az illetőnek volt benne hite .
Igen, de pont fordítva szokták mondani, vagyis úgy, hogy ha hiszel benne, akkor sikerül. És utólag megállapítják, hogy mivel sikerült, bizonyára volt hited.




Erről eszembe jutott a Chi-kung-ban szokták mondani a chi nem mérhető csak érezhető. Bár ezt már tudják mérni nah mindegy is.




A lényeg, A CHI rugalmas erő érzet amit nem lehet irányítani a megfelelő mozdulatok során a chi automatán megjelenik a kívánt helyen egy egy ütésnél vagy védésnél egyszerűen meg jelenik az adott helyen és pillanatban.

______________________________________________________
Amikor egy személynek van valami értékes amit megvédjen…akkor válik igazán erőssé! /12.rész:Haku/
opos
opos

Hozzászólások száma : 84

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 10 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Vas. 22 Márc. - 21:21

öröm Opos jó néha  látni !

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11343

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 10 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Hétf. 23 Márc. - 20:18

"Ami nem hitből van, bűn az" = Ami automatizmus, amit gép-emberként/óemberként/flyer-elmével/az ördög által programozott elmével/nem új emberként teszek, bűn az.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6469

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 10 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Kedd 24 Márc. - 8:13

Áprilia írta:"Ami nem hitből van, bűn az" = Ami automatizmus, amit gép-emberként/óemberként/flyer-elmével/az ördög által programozott elmével/nem új emberként teszek, bűn az.

Ez vonatkoztatható arra is , amikor  az ember azt mondja , hogy ez úgysem sikerülhet , de menjünk csináljuk ?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11343

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 10 Empty Re: A hit

Témanyitás  Áprilia Kedd 24 Márc. - 8:41

Believe írta:
...amikor  az ember azt mondja , hogy ez úgysem sikerülhet , de menjünk csináljuk ?

Nekem még nem volt ilyen. Amibe belfogtam, arra sose mondtam, hogy "ez úgysem sikerülhet."

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6469

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 10 Empty Re: A hit

Témanyitás  fortis Kedd 24 Márc. - 10:04

Áprilia írta:
Believe írta:
...amikor  az ember azt mondja , hogy ez úgysem sikerülhet , de menjünk csináljuk ?

Nekem még nem volt ilyen. Amibe belfogtam, arra sose mondtam, hogy "ez úgysem sikerülhet."

öröm  Ez nagyon jó . Tulajdonképpen nem hiszem , hogy gyakori volna , de el tudom képzelni , hogy létezik ilyesmi .  Talán erre vonatkozhat az a mondás , hogy  - " próbáljuk meg , a lehetetlent "

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11343

Vissza az elejére Go down

A hit - Page 10 Empty Re: A hit

Témanyitás  Vendég Hétf. 30 Márc. - 16:34

" Nincs lehetetlen csak tehetetlen"!
-
Édes anyám, nyugodjon békében, szokta volt mondogatni. Kettesben szedtük a krumplit, s voltam úgy 8. éves és efféle gyermek!
- xy - kisfiam - nincs lehetetlen csak tehetetlen!
A kommunista rendszer elvette a 12. mkh. földjüket, s elűzte a kétgyermekes szülőket egy másik vidékre, az "ellehetetlenítés" módszerével, ott "dögöjjjenek bele kulák mivoltukba" !!!
Ez a vas akarat hozott szintre minket a Moszkvatéripiacra hordtuk be kézben a kis konyhakerti pluszt, gyarapodásunkért.
-
Hát belém vésődött mivel a gyermeki karom nyúlt általa egy méterrel hosszabbra!
Aztán a sárba fetrengő "kereszténység" vitt arra a tudatra; "mindent vagy semmit", toljuk a piros biciklit, hegynek  lefelé pedig hajtsuk akár az őrült, rövid az idő!

AZ IGAZSÁG!
SZENTSÉG!

Szentség nélkül görbe a hát, gerince puhány, s hitvány megalkuvó!
Nincs mit alkudozni a "bitorló ember gyilkossal" !
Sem fullajtárjaival!
-
Jön a Húsvét ünnepe!
A Pesah Ünnepe!
-
Hogyan ünnepelhetjük meg?
-
Letérdelek!
Le!
A földig!
Hasamra fekszem és nem emelem fel szemeimet de, fel emelem - lelkem!
Értelmem. Érzelmem. Akaratom.
Hálával!
Míly könyörülő az Atya Isten! - Reám néz, ölelésében elvesztem vályútól szennyezett gúnyám, s adatik palást és méltóság!
Bizony mondom; Ámen. ... És ...Hallelujah!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

A hit - Page 10 Empty Re: A hit

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

10 / 15 oldal Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.