Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

+14
Efi
Motan
Áprilia
Lea.
ionon
zplus
fortis
Greywolf
Kilendin
Méhecske
Blueeye
opos
Nilka
Angyalka
18 posters

14 / 19 oldal Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19  Next

Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Pént. 25 Márc. - 15:31

Fortis:"hogy valahol mind földönkívüli lények vagyunk , hiszen az élet nem a földről származik"

Hát ezt a bölcsességet meg hol szívtad magadba?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Pént. 25 Márc. - 16:27

efi írta:Fortis:"hogy valahol mind földönkívüli lények vagyunk , hiszen az élet nem a földről származik"

Hát ezt a bölcsességet meg hol szívtad magadba?

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Z

A tudomány mai állása szerint mi Marslakók vagyunk . 
A Marsba becsapódott hatalmas méretű meteorit szakította ki belőle az élet nyomait és juttatta ide a földre . 
De ettől függetlenül én kicsit mást gondolok . Szerintem  az emberiség evolúciós menetében hiányzó láncszemet a földönkívüliek petri csészéiben kellene kutatnunk . 
Amúgy meg egyszer volt egy álmom , amikor a Mars bolygót milliónyi űrhajóval hagytuk el mi Marslakók . Több volt az égen felragyogó fény , mint amennyi csillagot látni most .  öröm
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Pént. 25 Márc. - 16:50

Anyám ... !

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Pént. 25 Márc. - 21:18

efi írta:Anyám ... !

Háát ki tudja , lehet megcáfolni . 
Spoiler:
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  ionon Szer. 27 Ápr. - 11:44

fortis írta:
efi írta:Anyám ... !

Háát ki tudja , lehet megcáfolni . 
Spoiler:
Gondolat teremto ereje, a terulj= terulj asztalkam jelensege. amit ember felatlalt mindig a gondolat elozte meg. A gondolat a semmibol tud eletre kelni es vissza hanyatlani is ha szuksege van ra. Erdekessege pont olyan lesz a hianyzo reszecske ahogyan leirtak azt elore, felteteles modban. Robotokat tudunk letre hozni, embert is gondolattal.... röhögőgörcs

ionon

Hozzászólások száma : 111

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Kedd 31 Május - 10:07

Az utcánkon haladtam a központ felé, elég gyorsan. Ennek ellenére nem éreztem hogy mozgatnám a lábaimat, lenéztem és láttam hogy mereven össze vannak zárva és enyhén ki vannak csavarodva oldalra. Siklanék..? Talán a járda csúszós, gondoltam, mire csillogó dér lepett be mindent. Egy ideig ebben a hitben voltam, aztán rájöttem hogy repülök, nem lehet másként mert azt út egyenetlen volt , időnként felfelé kellett menni, úgy meg nincs lendület a csúszáshoz. A testemre figyeltem és érzékeltem hogy a hasam tájékán van az az erő ami a mozgáshoz kell. Az akarat vagy bárhogy is hívják. Valóban az akaratra volt szükség, kellett egy kis erőfeszítést tenni hogy mozgásban maradjak, és a fenntartó erő innen táplálkozott. Fura volt úgy haladni hogy a testem meg se moccan és mikor újra a lábaimra néztem, azok eltünedeztek, fénylettek és egy átlátszó gömbhéj vette körül őket. Az járt a fejemben mint már máskor is hogy a repülés természetes képességem és nem értettem miért nem működik ugyanez a fizikai valóságban. Képes vagyok rá, biztosan tudtam hogy ott is lehetséges lenne.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Kedd 31 Május - 13:21

Hát persze , hogy tudsz repülni itt is , mert valóban természetes képességeink ezek . A baj csak az , hogy olyan varázslók vagyunk , akiknek bezárták jó mélyen egy ládába a varázserejét  és bár a tudatunkban fennmaradt , hogy mikre vagyunk képesek , varázserő híján mégis csak egyszerű hús vér halandók vagyunk . 
Amúgy ami az álmaidat illeti , immár többször szóba került a hastájéki energia központ . Ez két lehetőséget jelent , vagy valóban ott van és Castanedáéknak nagyon is igazuk volt , vagy a tanokat olvasván beléd rögzülhetett , hogy ha energia akkor annak onnan kell kiindulnia és ebből kifolyólag így is tapasztalod .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Szer. 16 Aug. - 13:49

Na most csak annyiban volt érdekes az álom, hogy bár nem voltam tudatos de azt tudtam hogy nem a valóságban vagyok. Egész pontosan azt hittem hogy Skyrimben vagyok. Külső nézetből szemléltem a karakteremet, időnként az ő szemeivel is látva. Kard lógott a bal oldalamon és barna vadászruha volt rajtam. Egy erdei sétányon haladtam, elcsodálkoztam hogy milyen szép, milyen élethű a grafika. A levelek és a virágok élénk színűek voltak, különösen egy nagy, kehelyalakú lilás virág tetszett. Erősen tűzött a nap. Igazi Skyrim hangulat fogott el.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Szer. 16 Aug. - 14:02

Hmm igazán klassz lehetett, de kérdeznék valamit ha már így alakult. 
Éreznél különbséget a Skyrim helyszín valósága vagy megjelenése között és egy olyan világ megjelenése között amit mondjuk te magad választottál és jutottál el oda? Pl a tengerparti részre gondolnék, és minőségi különbségekre.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Szer. 16 Aug. - 14:28

fortis írta:Éreznél különbséget a Skyrim helyszín valósága vagy megjelenése között és egy olyan világ megjelenése között amit mondjuk te magad választottál és jutottál el oda? Pl a tengerparti részre gondolnék, és minőségi különbségekre.

Voltam már többször is játék ihlette környezetben, ezek külsőleg nem különböztek az elképzelt vagy valódi helyektől. Az adott helyzetben az számít a mindennapi valóságnak és ennek megfelelően valódinak is érződik. Szerintem az elménk könnyen elfogad szinte bármilyen környezetet valóságnak ha a fizikai törvények és az alapvető jellegzetességek érvényesülnek. Ha a fű zöld, az ég kék, az idő normálisan telik és a gravitáció is a földön tart, akkor a világ rendben van.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Szer. 16 Aug. - 16:10

Az elképzelt dolgok a valós dolgoktól annyiban különböznének, hogy a valós dolgoknak létezik asztrális lenyomata, de hogy lehet ez az elképzeltekkel?  
Mennyire lehet vajon megszilárdítani egy elképzelt helyszínt, egy valós helyszínhez képest? 
Nem tudom jelenthet e minőségi különbséget egy asztrális utazásban az, hogy elképzelt helyszínre utazunk, vagy egy  valóságos helyszínnek egy leképezett környezetébe?
Normál egyszerű álomban nem veszünk észre különbségeket. Azt hiszem még tudatos álmodás során sem.  De vajon azért nem vesszük észre, mert valóban nincs különbség, vagy azért, mert az elménk az adott helyzetben  teljesen valóságosnak véli az elképzelt környezetünket?
Na mindegy, szóval lényegében én a valós dolgok asztrális leképeződésével azok nyomaival és a pusztán elképzelt környezetnek a különbségével nem tudok mit kezdeni, én nem vettem eddig észre különbséget, de ez azt jelentheti, hogy azért mert valóban nincsen, vagy csupán azért, mert számunkra észrevehetetlenek ?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Szer. 16 Aug. - 18:43

A Bérlő elviszi Carlost egy városba, mely csak "az ő szándékában" létezik. Ezen is el lehet gondolkodni, hogy az mennyire valós a mi fogalmaink szerint. Minden a gyűjtőpont helyzetében van, ha elmozdul, akkor a tudatunk is elmozdul, más érzékelést téve lehetővé. Az asztrálsík meg hasonló elnevezések is talán egy speciális győjtőpont helyzetet jelentenek. Nem a világ változik meg, az állandó, hanem az érzékelés minősége. Ha egy fát nézünk akkor látjuk az árnyékát is, de az árnyék nem azonos a fával. Így az asztrálsík mondhatni az árnyékok síkja, ahová a világ mintegy kivetíti magát. A gondolataink képesek árnyékot vetni, fantomokat teremteni ezen a síkon, de igazából nincs valós, fizikai alapjuk. Bár lehetséges áthozni őket, csak energia és összpontosítás kérdése, hiszen a materializáció épp arról szólna, hogy a gondolatainkban élő képek nyomást gyakorolnak a finomabb anyagi részecskékre és így láthatóvá válnak a szem számára is.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Szer. 16 Aug. - 20:24

Tudod azon filóztam,  hogy a kollektív álmodás szempontjából vajon melyik lehet a szerencsésebb ?
Régebben voltak olyan kísérleteink, hogy egy adott képre koncentrált mindenki, ami eredetileg egy fantázia helyszín lehetett. 
Aztán még régebben volt olyan is, hogy a Chitcen Itzai piramisnál kellett találkoznunk. 
Végül is ezeket a tapasztalatokat nem igazán tudom hová tenni, mert ezek inkább voltak közelebb egy felszínes alváshoz, vagy egy elmélyült vizualizációhoz, mint egy mélyebb álomszerű állapothoz, vagy egy tudatos álomhoz.  Nagyon klassz tapasztalatok voltak, mert érzés szintjén olyan volt, mintha valóban ott lennél, tehát álomszerűen élted át az eseményeket, de nem voltam maradéktalanul elégedett ezekkel a kísérletekkel. 
Aztán ugye ráálltam arra, hogy Ápriliával létre hozzunk egy közös álomszituációt, ami egy normál mély tudatos álomban való részvétel lett volna.  Az utolsó tapasztalataim e téren igen sikeresek voltak a saját véleményem szerint, és ezt valahol  Robert Bruce írásai is igazolnák, annak ellenére, hogy Áprilia sajnos úgy vélte, hogy ő nem tapasztalta érzékelte ezeket az összeröffenéseket, mert hiszen nem igazolt ezekből semmit sem vissza. nagy kár amúgy és sajnos  le is állította a vele való kísérleteimet.  Úgy éreztem, mintha a cél előtt kapták volna ki az ember orra elől a hálót, így nem volt hová gólt lőni. 
Nos amit Bruce írt, ( nem olvastam el még az egész könyvet) , az tulajdonképpen valami olyasmit magyaráz, hogy ha az ember bevonz valakit álmába, vagyis képes megjeleníteni, és koncentrál rá, akkor ez valamilyen módon odavonzza, vagy húzza annak a másik illetőnek némi tudatosságát.  Most gondolj bele, hogy ha alszol a tudatod amúgy is ketté válik, egy részről a testnél marad, egy részről pedig az asztrálisba költözik át.  Nekem volt már olyan tapasztalatom, amikor a tudatosságom nem két, hanem legalább négy részre vált szét, bár azt el kell ismerni, hogy ezek a tudat töredékek nem voltak képesek annyi mindent átfogni és értelmezni, mint amikor egy részben volnának.  Nos valószínű, hogy egy ilyen tudattöredéket sikerülhet bevonzani a másiktól, és ha ez igaz, akkor úgy érzem én ezen a pályán voltam.  legalábbis ennyit már elérhettem.  Itt tulajdonképpen annyi kelhetett volna még hozzá, hogy egy erős szándék a másik részről erősíthette volna ezt a tudat töredéket, hacsak nem  engedi odavonzani magát egészen. 
Ezek mondjuk spontán és mély tudatos álmok voltak, (részemről többre is értékelem mint a felszíneseket, ) és talán lesznek még ilyen jellegűek, csak a legideálisabb módját kellene választani a lehetőségeknek, és ez veti fel a kérdést, hogy vajon egy fantázia helyszín, vagy egy olyan helyszín alkalmasabb e az ilyesmire, amit sok sok ember szándéka erősíthetett már az évek során,, tehát létező környezet, vagy egy saját könnyebben megálmodható fantázia hely segíthetné az ilyesmit  jobban talán?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Hétf. 25 Szept. - 9:49

Ez egy olyan érdekes álom volt melyben a tudatosságra jellemzően viselkedtem, anélkül hogy tudatában lettem volna a valódi állapotomnak.

Két orvos is volt a rendelőben. Hipnózist akartak alkalmazni rajtam, terápia gyanánt. Ehhez bizonyos mennyiségű drogot fecskendeztek belém. Ám én elhatároztam hogy megmutatom nekik az akaraterőmet és hogy nem lehet gyógyszerekkel manipulálni. Éreztem ahogy a szer hat a szervezetemben, egyre kábultabbá lettem, erősen kellett harcolnom hogy megőrizzem a logikus gondolkodás képességét. Mintha egy ködfátyol mögül néztem volna, minden aranyfényben sugárzott a rendelőben, az orvosok arcát is beleértve. Egyenesen az egyik szemébe néztem és az mintha fokozatosan összement volna. A feje kisebb lett, feketés és szétolvadtak rajta a részletek.
Az orvosok látták hogy nem hat a szer, ezért az egyik azt mondta a másiknak hogy növeljék a dózist. A szer dupláját kaptam, a hatása is duplája volt, de most már gyakorlottan ellenálltam neki. Ezúttal a másik orvosra néztem, ő sem bírta legyűrni az akaratomat. Egyikük katonákat hívott be, megjelent egy feketébe öltözött egység, azzal hogy fogjanak le. De én már átvettem az uralmat és kezdeményezést az emberek felett. Utasítottam a katonákat hogy üljenek le. Azt mondtam nekik hogy meg fogom mutatni nekik múltam egy fontos részletét, akkor talán megértenek majd és nem akarnak elvinni vagy bolondnak nézni. Ez egy előző életből való fontos momentum volt, mely meghatározta jelenlegi problémáimat.
Volt egy kifeszített gumiszőnyeg alacsonyan a padló felett. A katonák körben, kis padokon ültek. Felszólítottam őket hogy nézzék a szőnyeg közepét, én is ekképp tettem. Hamarosan egy jelenetben találtuk magunkat, pontosabban én személyesen át is éltem, és rajtam keresztül a többiek is. Egy tengerparton voltam a feleségemmel és a gyerekemmel. Nagyon boldogok voltunk itt. Aztán hirtelen katonák jelentek meg, a családomat a szemem láttára megölték, engem pedig elhurcoltak. A fájdalmam oly nagy volt, a tehetetlen düh és szomorúság, hogy éreztem a fizikai testem is könnyekre fakadt. A katonák a rendelőben ugyanúgy megrendültek és többé nem akartak ártani nekem.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Kedd 26 Szept. - 16:21

Nagyon érdekes, nem tudom, hogy mit gondoljak. Lehet ebben valami igazság, ha a reinkarnáció oldaláról nézzük?  Amúgy az akaraterőről is szólt ez az álom, és tudjuk neked olyanod van.  öröm

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Pént. 29 Szept. - 6:03

Na hát ezen nem túl sok értelmezni való van, álmomban megint teknősbéka, majd liba vagy kacsa, valami ilyesmi voltam.
A libàról lenne több emlékem, egy ligetes erdőbe totyogtunk ki a csapattal, ahol finom sóskát legelésztem, és ehető füvet. A sóskának az ízét kifejezetten éreztem is. Majd a kis patak által néztem, hogy úszik benne egy nagyobb hal, de aztán a csapat elindult vissza az erdőből.Tudomásom szerint már máskor is jártunk arra, mert voltak részek ahová direkt nem mentünk, mert tudtuk, hogy arra felé már legelésztünk.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Vendég Pént. 29 Szept. - 9:49

Kedves, jópofa kis álom volt. Lehet tudat alatt arról próbálod magad meggyőzni hogy milyen finom és egészséges is a sóska. Én szeretem.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Pént. 29 Szept. - 16:47

Én is szeretem, de csak nyersen, feltehetően ahogyan a libák. Nem tudom amúgy a libák valóban szeretik e , de nekem álmomban kifejezetten ízlett. 
Amúgy annyiféle állat voltam már, legalábbis a bőrükben, és vannak akik azt mondják még sosem álmodtak olyat, és ez nekem fura. Vajon melyik lehet a fura amikor valaki olyasmit álmodik, vagy amikor valaki egyáltalán nem álmodik ilyet?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Lea. Pént. 29 Szept. - 17:18

Egyénként az is lehet, hogy csak nem úgy volt elkészítve, ahogy neked ízlene a sóska. smile
Ezeknél a pikáns ételeknél nem könnyű mindig ízesíteni és különbözőek az ízlések is.
Vagy, hogy mivel és hogyan van sűrítve, egy egészen más étel "sülhet ki" belőle...
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Pént. 29 Szept. - 17:53

Lea. írta:Egyénként az is lehet, hogy csak nem úgy volt elkészítve, ahogy neked ízlene a sóska. smile
Ezeknél a pikáns ételeknél nem könnyű mindig ízesíteni és különbözőek az ízlések is.
Vagy, hogy mivel és hogyan van sűrítve, egy egészen más étel "sülhet ki" belőle...
Tudod az a baj, hogy főzve már a szagától is undorodom, mindegy hogyan van elkészítve.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Lea. Pént. 29 Szept. - 18:03

fortis írta:
Lea. írta:Egyénként az is lehet, hogy csak nem úgy volt elkészítve, ahogy neked ízlene a sóska. smile
Ezeknél a pikáns ételeknél nem könnyű mindig ízesíteni és különbözőek az ízlések is.
Vagy, hogy mivel és hogyan van sűrítve, egy egészen más étel "sülhet ki" belőle...
Tudod az a baj, hogy főzve már a szagától is undorodom, mindegy hogyan van elkészítve.
Tudod, lehet a szaga is már "undorító", attól, ahogy el van készítve.
Én pl. ha tejföllel van ízesítve, hányás szagúnak érzem. (Bocs, ha valaki pont így szereti).
De ha tejjel és pici liszttel, akkor egész más karaktere van.

Nem akarlak én egy percig sem rábeszélni a sóskára, csupán szerettem volna felhívni a figyelmed, hogy egy ételt sokféleképpen meg lehet főzni.
Nekem is van több ilyen, de épp a kolléganőmnek is, hogy évtizedekig nem ettünk meg valamit, utána pedig igen, mert másképp készítette el valaki más.

Én pl. utáltam a töltött csirkét, mert Anyu úgy ízesítette, hogy engem a húslevesre emlékeztetett (brrr...) amikor más által készítettet ettem, akkor jöttem rá, hogy ez nekem ízlik. Azóta én is sütök és a kedvencem lett!
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Csüt. 5 Okt. - 18:08

Álmomban egy fura nővel beszélgettem. A szemei voltak azok, amik meghökkentettek, ugyanis az egyik szeme zöldes barna színű volt, a másik szeme pedig szürkés.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Lea. Csüt. 5 Okt. - 18:12

fortis írta:Álmomban egy fura nővel beszélgettem. A szemei voltak azok, amik meghökkentettek, ugyanis az egyik szeme zöldes barna színű volt, a másik szeme pedig szürkés.
Érdekes... gondolom valamit szimbolizál.
Lehet, hogy két különböző nőt vagy embert?
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Lea. Csüt. 5 Okt. - 18:19

Nekem ma éjjel igencsak érdekes és kellemes álmom volt...
De nem publikus sajna... Very Happy Very Happy
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Pént. 6 Okt. - 16:50

Lea. írta:
fortis írta:Álmomban egy fura nővel beszélgettem. A szemei voltak azok, amik meghökkentettek, ugyanis az egyik szeme zöldes barna színű volt, a másik szeme pedig szürkés.
Érdekes... gondolom valamit szimbolizál.
Lehet, hogy két különböző nőt vagy embert?

Nem hiszem, mondjuk én még nem láttam ilyet, de tudom, hogy vannak felemás szemszínű emberek.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Kedd 7 Nov. - 13:44

2017.08.04. (reggel)

Mosonmagyaróváron lenne a mesterem?

Kész tervem van a castanédai harcosi utat járni, melyet le is modellezek rongyika  harcosoknak írt könyve alapján szerepjátékokkal, melyek által cserkészhetem  magam: van egy szövetanyagból kiszabott, megvarrott, a szereplőket, helyszíneket, királyfit, királylányt tartalmazó modellem, olyan, mint amikor a gyerekeknek a pszichológusnál "világot kell építeni". Úgy néz ki a "világom", "harci tervem", mint egy 3 dimenziós térkép. Elindulok megkeresni a helyet, ahol tanítanak engem, egy mestert keresni, egy don Juant, egy Castanédát, rongyikát (rongyika arca felsejlik előttem). Meg akarom nekik mutatni a művemet, az általam készített harci modellt. Utazni kezdek. A művemet berakom egy borítékba, meg is címzem, azt írom rá célhelyszín gyanánt, hogy Mosonmagyaróvár. Úgy hiszem, ott van a mester, akit keresek. Egy busz pályaudvaron kötök ki, hogy felszálljak egy buszra, ami Mosomagyaróvárra visz. Kör alakban sok-sok buszmegálló van az állomáson, de nem tudom, honnan indul a mosonmagyaróvári busz. El kezdek végigmenni az egyes buszmegállókon, hogy elolvassam a kitett menetrendet, hova indul onnan a busz. Megnézek párat sorban, de azok között nem szerepel Mosonmagyaróvár. Busz egyik megállóban sem áll, azonban látom, hogy az egyik helyre begördül egy, ez volt az egyetlen az egész állomáson és odaszaladtam, hogy megnézzem ott is a kiírást, hova megy. De erre nincs időm, mert már indul is a busz, így gyorsan kell döntenem, hogy megyek, vagy lekésem az olvasgatás miatt. Felszállok rá, mindenki más is erre száll fel, aki a buszmegállóban van. A buszon találkozom egy régebbi kollégámmal, R-rel, akiről a valóságban is az a hír járta anno, hogy harcművészetet tanít kisfiúknak és kissé mindig úgy tekintettem rá, mint akinek van némi fogalma a harcosi útról. Örülök, hogy találkozom vele, el kezdem neki ecsetelni, hogy hova tartok, de nem tudom, ez a busz hova megy és hogy jó irányba tartok-e, hogy megtaláljam a mesterem. Bemutatom neki is a művemet, a szövetből kiszabott 3D-s élet-modellemet, le van nyűgözve. Ahogy ránézek a műre, nagyon ismerősnek tűnik egy korábbi álmomból, vagyis úgy tűnik, mintha már álmodtam volna róla korábban is és szerves részemet képezi, régóta velem van. Elég viseltesnek is tűnik, ahogy kibogozom a táskámból, hogy megmutassam, a varrott anyag kissé gyűrött, rojtos, de azért ahogy kisimítom és kialakulnak az alakzatok (királyfi, királylány stb.), akkor már egyértelműen látszik, hogy mi is akar az lenni. Büszkén mondom R.-nek a királylányra mutatva, hogy "Ott a királylány. Ott meg a királyfi." Mint akik a fejlődést modellező folyamatnak az életemben a csúcs figurái. Elönt a büszkeség, hogy az én tervemben/utamban/modellemben királylány és királyfi is van. A pasi ámulva, lenyűgözve, kajánul-elégedetten mosolyog a bajusza alatt.
- "Te tudod hol vannak a tanítóim? El tudsz vezetni oda? Lehet, hogy nem is Mosonmagyaróvárra kell mennem?"- kérdem tőle.
Elbizonytalanodom ui. Mosonmagyaróvárt illetően, mert mindahányszor ránézek a boríték címzésére, elmosódik rajta a Mosonmagyaróvár felirat. Reménykedve nézek a pasasra. Felugrik az asztal mögül - a busz közben ui. egy szoba alakját vette fel már ekkorra - és azt mondja félig viccesen, beképzeltséget tettetve, mint aki már rég egy ilyen, általam felmutatott eredményre, vagy jelentkezésre várt, hogy "Hát mostmár kénytelen leszek valamit kezdeni a magyar harcosokkal".
Az egész álmot belengi a fiatalosság, lendület, energia, játékosság, könnyedség.

Értelmezés: érdekes, hogy amikor álmodtam ezt, akkor még nem tudtam, hogy a királyfi-királylány páros un. "Szüzügia", az ősvalónk szimbóluma, mely kétnemű, androgün.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Kedd 7 Nov. - 13:52

2017.09.09.

Efi, fortis és én egy kuckóra vágyunk a magasságban


Efi, fortis és én el akarunk vonulni egy kicsit, ehhez keresünk egy nyugalmas búvóhelyet. Fortis mondja, hogy ő tud egyet egy bérháznak a tetején, padlásán. Elindulunk a házban felfelé. Felmegyünk a lépcsőn a legfelső emeletre (egy körfolyosós épületben), majd onnan még tovább kell menni a padlásra. Ahhoz, hogy feljussunk a padlásra, az épület belső körfolyosójának legszélén kell mászni. Először át kell lépni (felfelé) valami torlaszon a körfolyosón egy magasabb szintre, majd ott a csatorna szélén, a falhoz lapulva a mélység felett pipiskedve tovább menni pár métert. Természetesen rajtam egy félmagassarkú, hegyesorrú, amolyan keleties papucska van. A torlasznál fortis mondja nekem - miután ő elsőként átmászik rajta -, hogy menjen előttem Efi és majd ő (Efi) valahogy közben visszafordulva segíteni fog nekem, kapaszkodjak bele, vagy valami ilyesmi. Efi is átmászóban van éppen, nekem is indulnom kell, és egy hirtelen ötlettől vezérelve ledobom magamról a papucskát, és mezítláb átlépem a torlaszt, így nem is kell felmásznom rá. Fortis elégedetten megdícsér, milyen jól megoldottam. Következik az a rész, ahol pár métert a fal mellett kell mennünk a magasságban, odalapulva a falhoz, nehogy lezuhanjunk a mélybe. Itt nagy a parázás, Efi is én is izgulunk, olyanokat mondogatunk, hogy "hú, de mély odalenn, hogy fogunk itt átmenni, vigyázz, le ne ess!" stb. Sikerül. Megérkezünk a padlásra, és ott még egy szűk folyosón fortis tovább vezet minket pár métert, és ott a kuckó: egy vasráccsal elkerített helyiség, egy szoba. Benézünk a vasrácson, és csalódottan látjuk, hogy két hajléktalan nő már megelőzött minket, elfoglalta a helyiséget (nem vesznek észre minket, ahogy befelé bámulunk, mert háttal vannak nekünk, két molett nő, az egyikükön fehér, a másikukon piros felső, sötétes haja van mindkettőnek). A helyiség végében egy kisebbfajta magaslaton meg van vetve egy hatalmas francia ágy, hófehér, habos-babos ágyneművel. Kontraszt a két hajléktalan nőhöz viszonyítva. Fortis csalódottan mondja, hogy "nahát, elfoglalták a helyünket."

Értelmezés: fortis szimbolizálja az álmomban az álmodást, Efi pedig a racionális, józanabb oldalamat. Úgy látszik, hogy a kettő itt végre segíti egymást.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Kedd 7 Nov. - 14:09

2017. 09.14. reggel. Papagáj volnék?

Csapatépítő tréningen vagyok a munkatársaimmal. Egy olyan teremben vagyunk, ahol színpad is van, fel kell majd lépni. Ehhez többek között olyan feladat is van, hogy mindenkinek egy fonott tálkában ki kell raknia önmagát, különböző kis tárgyakat elhelyezve a tálkában. A kis tárgyakat is a tálkával együtt kapjuk. Én egy papagájt rakok ki, kicsit bosszankodom álmomban emiatt, mert szerintem nem ez fejez ki engem, de csak ennek a kirakását lehetővé tevő kis eszközök, tárgyak állnak rendelkezésemre. Megkérdezi valaki, hogy miért vagyok én papagáj? Ő szemmel láthatólag komolyan veszi, hogy nyilván azért raktam ki egy papagájt, mert az fejez ki engem legjobban. Nem akarok magyarázkodni, hogy csak ehhez voltak meg a megfelelő eszközök, ezért úgy teszek, mintha tényleg ez fejezne ki engem legjobban, direkt ezt raktam volna ki, és azt felelem viccesen, hogy "Talán azért, mert mindig ugyanazt mondom."
A többiek kimennek a teremből, én pedig benn maradok, hogy pakolgassam egy szekrényben a számomra rendelkezésre álló polcon a velem levő ruháimat. Az előadásra egy fehér blúzt és egy balett cipőt akarok felvenni, de nem találom őket, bosszankodva keresem. Átmenetileg, az előadás kezdetéig az egyik kedvenc lezser, terepszínű pólóruhámat veszem fel, kényelmesen üldögélek benne a fotelben és nevetve beszélgetek a kollégákkal. Az öltözékem azonban változik rajtam időnként, anélkül, hogy kifejezetten átöltöznék. Egy pillanatra még meztelen is vagyok, ez nagyon kellemes, puha, simulós érzés a többiek felé. Az egyik jelenetben - ez is az egyik feladat, de még csak gyakorolunk - énekelek úgy, hogy valaki más elém tart egy képernyőt, amin valamilyen jelek jelennek meg (nem hangjegyek, de hosszú száruk van és gömbölyű fejük is, és menetközben alakulnak át hangjegyekké, ahogy rájuk irányítom a figyelmem) és így kell leénekelnem a hangokat. Aki a képernyőt tartja, ül, én pedig állok és a válla fölött nézem a képernyőt. Nagyon szép hangon éneklek. Észreveszem, hogy az egyik sunyi, számomra ismeretlen férfi odasomfordál mellém, és leül, hogy hallgassa, ahogy éneklek. De közben úgy tesz, mintha nem is engem hallgatna, vagyishogy leplezze, hogy engem hallgat. Mégis egyértelmű a szitu, nem tudom, miért akarja leplezni, hogy hallgatózik, mert nagyon rosszul csinálja. Érdekesen ül, teljesen mereven. Fekete rövid haja és szeme van, fekete rövid újjú pólóban ül. A füleit mereven hegyezi. Nagyon érdekes jelenség, mert az egész ülő testtartása meg van merevedve a direkt nem rám néző tekintetével együtt (kissé lehajtott fejjel lefelé néz), ám érezni lehet a füle merevségét is, amit viszont abszolut rám hegyez ki, és ez elárulja. A végén nem állja meg, felém fordulva mondja, hogy "nagyon szépen énekelsz."
Újra a fehér blúzom és a balett cipőm után kutatok a szekrényben, de nem találom. Csalódottan megjegyzem a főnökömnek, hogy nem találom a cuccaimat, talán ellopták. Végül nem tudok olyan szépen felöltözni az előadásra, ahogy szerettem volna.

Értelmezés: a papagáj-jelenet nagyon hangsúlyos volt. Életem egy papagájszerű utánzásból áll. Nem az eredeti életemet élem, hanem azt, amit a környezetem elvár tőlem.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Áprilia Kedd 7 Nov. - 14:20

2017.10.31. Lovak a sírban

A családunk álombeli házának kertjében vagyunk, többen is a családból. Van egy szomszédunk is, egy magas, idős bácsi. Mellettünk van a kertje, és kertjeink nincsenek elválasztva egymástól. A bácsi is ott van a saját kertjében. Mindkettőnk kertjében van egy nagy kővel lefedett sírhely. A mi családunk egy hatalmas koporsóban eltemetni készül két élő lovat két élő férfival. Betesszük őket a koporsóba, nem tiltakoznak, de az az érzésem, hogy azért, mert alszanak, és nem veszik észre, hogy mi történik velük. A nagy kőfedél lekerül a sírról, hogy behelyezhessük a lezárt a koporsót a négyzet alakú sírba. A sírban már sok koporsó van. Még pont annyi hely van a sír jobb alsó sarkában, hogy ez a koporsó pont beférjen. Ennek a koporsónak az alakja a tetején magasan domborodik a fedele, mert állva vannak benne a lovak (az emberek is) és hát kell a hely a fejüknek. Betesszük a koporsót a sírba, azonban fejjel lefelé esik bele a számára fenntartott lyukba. Mindannyian felszisszenünk, hogy hú de gáz, ez nagyon kényelmetlen lesz főleg a lovaknak. Ekkor éktelen dübörgés és jajgatás hallatszik a koporsóból, a benne levő lovak és emberek és nyilván megijedtek, hogy fejjel lefelé vannak, és a lovak úgy el kezdik rugdosni a koporsót, hogy kinyílik a fedele és kiugranak belőle a lovak és a két férfi is, nagy a felháborodásuk, káosz keletkezik. A lovak a sírban ugrálnak a többi koporsó tetején, a két férfi pedig a saját koporsójukban áll dühösen, de abból némileg kiemelkedve, a koporsó belsejét kitöltő sárga anyag tetején állnak, ami ekkorra már kitöltötte a teljes koporsót. Az egyik magas szőke férfiban egy már tényleg halott unokatestvéremet vélem felfedezni. Közben, mialatt nálunk ilyen káosz tört ki a temetés közben, odasandítottam a szomszéd bácsira, aki velünk ellentétben teljesen nyugodt körülmények között, bonyodalmak nélkül szép csendben eltemet valakit, látom, ahogy a lapos sírkő felett áll és összetett kézzel imádkozik. A két dühös férfi meg akar leckéztetni minket, amiért élve el akartuk temetni őket a tudtuk nélkül és elkapják először az apukámat, majd engem, és beleállítanak minket a koporsóba, nyakig süllyedünk abba a sárga valamibe, amitől moccanni sem tudunk, és kérdezik, hogy "na, milyen érzés?" Apukám azt mondja nekik erőtlenül, halkan, esdeklően, hogy engedjék el, ő már volt ilyen helyzetben, hogy el akarták temetni. Az apukám mintájára, én is ugyanezt mondom. Ettől, hogy megtudják, hogy mi is voltunk már ilyen helyzetben, elengednek minket és lenyugszanak. Most, hogy már tudják, hogy el akarjuk őket temetni és nem a tudtuk nelkül történik ez az egész, ők is és a lovak is szépen engedelmesen beleállnak a koporsóba, mi rátesszük a fedelet és behelyezzük rendben a sír jobb sarkában levő egyetlen szabad helyre. Majd ráhúzzuk a nagy kő fedelet is a sírra. A szokásos szomorúság tölt el az elmúlás és a veszteség láttán, ahogy az a temetéseken lenni szokott.

Értelmezés:

A nők animusza (a tudattalanjukat szimbolizáló férfi), mint archetípus, általában férfiak csoportjaként jelenik meg. Ha ez a két férfi az animuszt szimbolizálta, akkor őket is eltemettem élve. Mostanában kezdek rálátni a bennem jelenlevő animuszra (pusztító hajlam, enyhébb esetben érvelési hajlam, igazságérzet hangoztatása stb.), melyből szeretnék visszavenni, lehet, hogy ezt jelképezte az animusz eltemetése. Az animusz-lényemnek ezt az irdatlan, fékezhetetlen energiáját testesítette meg az életerős lovak szilajsága, mozgékonysága, életereje. Az, hogy élve temettem el, azt jelentheti, hogy ezek a tudattalan tartalmak soha nem szűnnek meg létezni, hanem integrálni kell őket a tudatba. Ha már a tudatunkba kerülnek, nem fognak tudni olyan alattomosan hatni ránk, mint eddig, mert már látjuk őket, a hatásukat, a megnyilvánulási formáikat, és elutasíthatjuk, megfékezhetjük, egyensúlyba hozhatjuk (ami nem azonos azzal, hogy letagadjuk.) Az álom maga is tartalmazza a tudattalan tartalom tudatba kerülésének analógiáját is: a férfiak és a lovak engedelmesen elfogadták sorsukat, amikor már nem a hátuk mögött (alvásuk közben), hanem a tudtukkal temettem el őket.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  fortis Kedd 7 Nov. - 18:52

Mosonmagyaróváron lenne a mesterem?„
Ez nagyon kalandos kis történet. Sokat nem tudnék hozzá tenni, leginkább csak annyit, hogy igazán érdekes.

Efi, fortis és én egy kuckóra vágyunk a magasságban „
Ez pedig igen, valami olyasmi, ami akár még meg is történhetett volna. Na nem itt, hanem álmodásban.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek - Page 14 Empty Re: Érdekes álmok mindenkitől mindenkinek

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

14 / 19 oldal Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.