Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

álmok 3 tudatos

5 posters

5 / 19 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Next

Go down

álmok 3 tudatos - Page 5 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Kedd 26 Május - 19:49

fortis írta:- Hozzá kell tennem , nem ismerek semmiféle sebes folyású patakot ahol kajakozni lehet és ez által annak veszélyes szakaszait sem . Az álomban mégis teljesen tisztában voltam vele és ismerős volt .

A folyó az álmodást is jelképezheti, az unokaöcséd te magad is lehetsz, miközben egy érettebb éned figyelmeztet a benne rejlő esetleges veszélyekre.

fortis írta:Mintha egy filmet néznél mondjuk a saját életedből és egyszer csak rájössz , hogy nem is rólad szól .

Igazából minden álmod rólad szól, csak sok a még ismeretlen belső összetevő.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 5 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Szer. 27 Május - 7:28

Médea írta:
fortis írta:- Hozzá kell tennem , nem ismerek semmiféle sebes folyású patakot ahol kajakozni lehet és ez által annak veszélyes szakaszait sem . Az álomban mégis teljesen tisztában voltam vele és ismerős volt .

A folyó az álmodást is jelképezheti, az unokaöcséd te magad is lehetsz, miközben egy érettebb éned figyelmeztet a benne rejlő esetleges veszélyekre.

fortis írta:Mintha egy filmet néznél mondjuk a saját életedből és egyszer csak rájössz , hogy nem is rólad szól .

Igazából minden álmod rólad szól, csak sok a még ismeretlen belső összetevő.

Igen , ez így teljesen oké Médea , és jó a jelképes fejtegetésed , de van egy roppant nehéz  talány . Azért mondom így , mert valóban nehéz  a megközelítése az igazság . 
Az álmok csak úgy vannak , de amikor az ember tudatossá válik ott megváltoznak a körülmények . Van e értelme megkülönböztetni álmot és tudatos álmot csupán a körülmények végett ? És akkor itt van ugyan ennek a folytatása . Az ember lefekszik aludni és azt veszi észre , hogy kilépett a testéből és lebeg valamerre . Azt gondolja ez egy testen kívüli élmény , de valóban az volna ?  Hiszen lefeküdt aludni és bár nagyon élethű és különös az egész , mi a biztosíték arra , hogy nem e mégis csak álmodja ? 
Ez az álom hasonló problémákkal küzd , mert ez egy álom volt , de olyan álom , ami egy alternatív valóságnak tűnhet . Mi a biztosíték arra , hogy valóban csak egy álom volt , és nem pedig egy alternatív valóságba léphettem be ?  Amúgy vice versa  bár mi lehet . 
Ez a megközelítés megindított bennem még egy csomó gondolatot , de azokat már nem írnám le . 
A problémák lényegének alkotója  talán az volna , hogy amire nincs  bizonyíték az olyan , mintha nem is létezne . 
 Hmm létezésünkre vajon volna e bizonyíték  azon kívül amit képzelünk magunk környezetérél és persze  magunkról ? Ha álmodik az ember ott ugyan úgy létezőnek hiszi önmagát és környezetét , mi a különbség  a két állapot között ? Mondanám , hogy a gyűjtőpont helyzete , de nem akarnám bonyolítani tovább . 
Szóval mi van ha csak álmodjuk azt , hogy létezünk ?
Nagyon fura ez , mert azt hisszük tudjuk . 
Az álom során ha tudatosul az ember akkor némileg rájön létezésére . De volt már rá példa , hogy ezt átérezzük ébrenléti állapotunkban is ?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 5 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Szer. 27 Május - 8:11

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:28-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 5 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Szer. 27 Május - 9:04

Tiszta hihetetlen  ugye  ( ? ) !  semleges

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 5 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Szer. 27 Május - 9:17

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:28-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 5 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Szer. 27 Május - 9:47

Áprilia írta:
fortis írta:Tiszta hihetetlen  ugye  ( ? ) !  semleges

Az, hogy ennyire szerencsétlen flótás az ember, hogy még önmagára sem emlékszik, önmagának sincs tudatában? Morbid, de igaz! Amikor legelőször lecsekkoltam ezt magamon, majdnem dobtam egy hátast! Azóta csak fokozódik a helyzet....

Azt hiszem az ember minél jobban rájön , annál tudatosabbá válik valahol .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 5 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Vas. 7 Jún. - 9:04

A pillanat . 2015 06 . 07 tudatos
( Korban meghatározva talán fele ennyi idős lehettem ) 
Elég kesze -kusza volt a kezdete , egy akvarisztikai boltban voltam és  az eladó kérdésére egy szokatlan választ adtam .  Pontosabban , hogy egy polcot keresek , de miután kifejtette , hogy ez nem egy bútor bolt , hozzá tettem az akváriumba szeretnék egy polcot berakni , amire virágokat  ültetek majd .  Aztán nézegettem a halakat és ő mutatott két igen különleges fajt .  Rá is kérdeztem  , hogy mit  lehet megtudni róluk , de az eladó mondta , hogy  menjek át vele egy másik helységbe , épületbe ott megmutatja mert ezt a két példányt ők maguk tenyésztették ki  . 
Az a bizonyos másik helység nem volt túl közel . Itt ennél a szakasznál eléggé furcsálltam , hogy az eladó nő bekötötte a szemét egy fekete kendővel és úgy mentünk át arra a bizonyos helyre .
Rá kérdeztem , hogy ez mire jó , mire valami olyasmit válaszolt , hogy neki nem kell ahhoz látnia , hogy oda találjon . 
Megérkeztünk . Volt ott egy nagy akvárium , amiben sokféle hal volt .  Nézegettem egy darabig , az eladó viszont valamerre felszívódott .  Miután ráuntam az akvárium nézegetésére gondoltam haza indulok , de találkoztam itt egy ismerős csajjal , akit csak az álmomban ismertem valahonnan .  Együtt mentünk tovább , aztán a kereszteződésnél azt mondta , akkor köszönjünk el , mert  neki másfelé kell mennie .  Itt megint történt egy fura jelenség , mert a csajnál volt egy apró szerkentyű , ami a levegőbe kivetített egy apró nyilat , akár a GPS ami mutatta számára a helyes irányt . Ez a nyíl zöld színű volt , nem tudom van e jelentősége de erre kifejezetten emlékszem .  Ekkor vettem észre , hogy nekem is van egy nyilam és az én nyilam is ugyan arra mutat amerre az ismerős csajé .  Mondtam neki , hogy én is arra megyek és így elindultam utána .  Ő már nem igazán foglalkozott velem ,  és felszállt egy  hévnek tűnő szerelvényre . 
A lényeg tulajdonképpen itt kezdődik . Spontán tudatossá váltam . 
Meghökkentő volt látni az embereket ahogyan felszállnak a hévre . Mintha mindenkit alaposan láthatnék és nem csak úgy egyszerű pillantás képen .  Megakadt a szemem egy nőn aki nyalókát szopogatott , egy férfit akinek a lábára tapadt a bő szárú nadrágja , minden olyan részletessé vált hirtelen és tudtam ezek mind csak álom alakok és én most álmodom . 
Felszálltam én is a hévre az emberek után és megkerestem az ismerős csajt akivel jöttem . Leültem mellé és figyeltem . Sejteni véltem , hogy ő is csak egy álomalak lehet .  Marhára különös de élethű minden .  Tudtam , hogy a csaj tudja , hogy figyelem , de nem tett semmit , csak bámult maga elé . Azt hiszem a valóságban is így történne  ez a jelenet . 
Aztán oda hajoltam  és gondoltam megpuszilom . nem ellenkezett és visszapuszilt én meg felébredtem . 

Autós kaland   Ápriliával . 
A körülmények hihetetlen módon alakultak , ugyanis az előző álmomból amit fentebb írtam nem hétköznapi módon ébredtem fel .  A fejem felett lévő polcon a virág ébresztett fel .  Azt hittem beáztunk , mert egyenesen a képembe csöpögött a víz . Hát ez nem lehet igaz nem lett tőle valami jó kedvem !  Miután a zseblámpa fényénél végigtapogattam a plafont és a sarkot értetlenül konstatáltam , hogy mégsem beázás és az ablakon kibámulva is tiszta idő nem igazolta volna . Ekkor jöttem rá , hogy a virág leveleiről csöpörészik a víz , úgymond a virág izzadt a párás melegtől , vagy valami ilyesmi és egyenesen a képembe ugyebár . . Kivittem a konyhába a virágot és vissza feküdtem .  És akkor nézzük az álmot . 

 - Áprilia egyházában voltam , de helyileg nem ott volt ahol eredetileg , mert az épület előtt egy lépcsős tér volt , mellette meg egy nagy rét .  Az épületbe ténferegtem , aztán kimentem az épület mellett lévő kis különálló helyiségbe , ahol volt egy hatalmas nagy kád . Gondoltam ebbe fürödni szoktak a gyerekek és gondoltam letusolok , nagyon melegem volt .  Ellenben a lefolyó el volt  tömődve  mindenféle kacattól így volt vele némi munkám .  . Aztán kinéztem a helyiség ablakán és láttam , hogy a téren valami játék , vagy szertartás folyik .  Az  emberek két sorban álltak egyenes vonalban és tőlük távolabb egy ember kiáltott oda nekik valamit és a sorból mindig egy ember válaszolt és kiabált vissza .  Annyira nem voltam hozzájuk közel , hogy értsem miről volna szó , de a jelenetet láttam .  . Emlékeim szerint mintha Áprilia is ott lett volna . 
Aztán történt valami és azt hittem , hogy az egészet csak álmodtam .  Kimentem a fürdő épületből és egy ismeretlen ismerős űrge rohant oda hozzám széles vigyorral az arcán . 
Azt hajtogatta , hogy mennyire boldog és hogy örül , hogy változtatott a sorsán , mert az a csaj akivel most együtt van , igazán boldoggá teszik egymást .  Nekem ugrott , hogy adjon egy nagy puszit , hátra hőköltem de nem úszhattam meg egy nyalást .  Aztán az ürge tovább loholt és lesmárolt egy öregasszonyt és aztán ment tovább . 
A lépcsőn végre megláttam Ápriliát és besétáltunk az épületbe . menet közben elújságoltam neki , hogy elaludtam a fürdőben és azt álmodtam , hogy a réten  valami különös játékot játszottak az emberek és hogy őt is láttam . Aztán  rákérdeztem , hogy ez valóban így történhetett e , hogy álmomban észlelhettem a valóságot , vagy nem volt ott semmi és tényleg csak egy egyszerű álom volt az egész . 
Áprilia erre nem felelt , mert közben az épületben voltunk már és a kezembe nyomott egy széthajtogathatós könyvjelzőhöz hasonlító valamit amin írás volt .  Én tudtam , hogy ez valamilyen szertartás része és az új tagoknak ebből bizonyságot kell tenniük . 
Jó lenne , ha ezt alaposan áttanulmányoznád , mondta Áprilia , de én azt feleltem neki , hogy erre semmi szükség nincs . Én már nem vagyok új tag , bár az igaz , hogy nem mentem keresztül ezen a vizsgán , de én már egy éve ide járok és semmi kedvem ezt végig csinálni . 
Amint erről fejtegettem a véleményemet , kimentünk az udvarra és beültünk Áprilia autójába . 
Azt hiszem hazafelé tarthattunk , de ez csak sejtés a részemről . A lényeg abban  volna és itt a végén volt sajnos a csattanója , hogy Áprilia nagy sebességgel hajtott egy vizesárok felé .  Úhh mi lesz ebből gondoltam és rákiáltottam , hogy Vigyázz ! 
Ő meg rálépett a gázra és átugratta a vizes árkot , nagy csattanással landoltunk a túloldalon és aztán haladtunk tovább a töltés mentén . 
Annyira abszurd volt ez az egész helyzet , hogy  jó ötletnek tartottam Ápriliától rákérdezni . 
Te figyi ugye ez csak egy álom ?  Nem ez nem álom felelte Áprilia . 
Némileg elképedtem . nem ez nem álom ? - kérdeztem rá ismét . 
Ő mosolyogva válaszol . Nem ez nem  álom, ez itten a valóság .
Meg voltam rökönyödve . Itt már tisztában voltam vele , hogy csak is álmodhatom .


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 7 Jún. - 11:55-kor.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 5 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Vas. 7 Jún. - 10:57

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:28-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 5 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Vas. 7 Jún. - 11:56

Áprilia írta:Very Happy taps

Jó volt igen , de nem értettem miért mondhattad azt az álomban , hogy nem álomban vagyunk , hanem  a  valóságban ?
Annyira meggyőzően és tudatosan állítottad , hogy nem tudtam mire vélni a helyzetet és  ez kizökkentett felébredtem . 
Tehát nem pusztán a mondanivaló , hanem maga az egész szitu annyira élethű volt . A mosoly , a gesztusok és a hanglejtés .  Meghökkentő volt .
Tudtam , hogy álmodom , de annyira meggyőzően állítottad , hogy szerintem elhittem , hogy nem .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 5 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Vas. 7 Jún. - 12:32

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:29-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 5 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Vas. 7 Jún. - 13:43

Áprilia írta:
fortis írta:
...nem értettem miért mondhattad azt az álomban , hogy nem álomban vagyunk , hanem  a  valóságban ?
Annyira meggyőzően és tudatosan állítottad , hogy nem tudtam mire vélni a helyzetet és  ez kizökkentett felébredtem . 

Azért mondhattam, mert ettől ébredtél tudatodra (és nem felébredtél. Legalabbis az álomnál azt îrtad, hogy ettől tudatosodtál):

fortis írta:
Te figyi ugye ez csak egy álom ?  Nem ez nem álom felelte Áprilia . 
Némileg elképedtem . nem ez nem álom ? - kérdeztem rá ismét . 
Ő mosolyogva válaszol . Nem ez nem  álom, ez itten a valóság .
Meg voltam rökönyödve . Itt már tisztában voltam vele , hogy csak is álmodhatom .

Úhh lehet ezt ki kellett volna hangsúlyoznom . 
Nem a veled való beszélgetéstől lettem tudatos , hanem az abszolút helyzet miatt , hogy átugrattad a vizesárkot . 
Ekkor már tudatos lett az álom . A következő lépésben jó ötletnek tűnt , hogy ezt közöljem veled és ezért kérdeztem rá ezen a módon .   
" Te figyi ugye ez csak egy álom ?  " 
Kérdésnek kérdés volt , de kijelentés is lett volna egyben .  Kiváncsi voltam mit reagálsz , de amit és ahogyan reagáltál arra nem számítottam . 
Részemről ezt előrelépésnek tekintem abból a szempontból , hogy végre elértelek , az álom tudatos volt és erről beszélhettünk is . Kár , hogy elmaradt a folytatás .
A végén csak hozzá tettem , hogy itt már tudatos voltam , de a tudatosság az ugratással kezdődött . Különben nem is kérdeztem volna rá , ha nem az lett volna .  Very Happy Very Happy Very Happy

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 5 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Vas. 7 Jún. - 14:02

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:29-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 5 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Szomb. 20 Jún. - 6:57

Az aluljáró  2015 juni tudatos

Lefekvéskor nemes egyszerűséggel eldöntöttem magamban , hogy most tudatos álmom lesz . Így is történt 
- Szóval álmomban eleinte mintha a Margit híd Budai hídfőjénél jártam volna , de aztán valahogy oda keveredtem a  Batthyány térhez , és eldöntöttem hévvel megyek tovább . 
Valahogy végig tudatos voltam az álom kezdetétől , és élveztem a császkálást . 
Nagyon eredetinek tűnt minden .  Ha már álmodom , gondoltam magamban leugrok a lépcsőn akár ezek a falugrók ,( vagy hogy hívják őket , tudjátok akik a tetőkön ugrálnak .  )  Miután ide oda ugráltam a levegőben az emberek feje fölött és között , gondoltam kicsit körül nézek már az aluljáróban . 
Megláttam egy csajszit aki a fal mellett üldögélt miniszoknyában , gondoltam oda megyek és benézek a lába közé .  Embarassed Hát a művelet nem igazán sikerült , mert a csaj keresztbe tette a lábát , de amúgy semmi retorzió nem történt . 
Gondoltam kipróbálom az akaratomat és azt akartam , hogy benézhessek oda amit kitaláltam magamnak , de nem működött .  Gondoltam ennek jobban utána kellene járni és kipróbáltam valaki mással , hogy engedelmeskedik e , de nem engedelmeskedett .  Ez fura ( ! ) - gondoltam magamban , miért nem az történik amit akarok , hiszen álmodok és tudatos is vagyok .  Aztán odamentem a hévhez , hogy fölszálljak valamelyikre , de eszembe jutott , hogy nincs jegyem . A kalauzok meg már felszálltak a hévre . 
Azt akartam , hogy legyen jegyem , és a zsebembe nyúltam . Volt is benne jegy egy pár , de mind használt volt . 
Francba ez sem stimmel !
Felébredtem .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 5 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Szomb. 20 Jún. - 9:13

fortis írta:1. Gondoltam kipróbálom az akaratomat és azt akartam , hogy benézhessek oda amit kitaláltam magamnak , de nem működött .  Gondoltam ennek jobban utána kellene járni és kipróbáltam valaki mással , hogy engedelmeskedik e , de nem engedelmeskedett .  Ez fura ( ! ) - gondoltam magamban , miért nem az történik amit akarok , hiszen álmodok és tudatos is vagyok . 
2. Aztán odamentem a hévhez , hogy fölszálljak valamelyikre , de eszembe jutott , hogy nincs jegyem . A kalauzok meg már felszálltak a hévre . 
Azt akartam , hogy legyen jegyem , és a zsebembe nyúltam . Volt is benne jegy egy pár , de mind használt volt .

A kettes pont válasz lehet a kiemelt kérdésedre. Ha már tudatos vagy minek bajlódsz jegyekkel meg villamossal, egyikre sincs szükséged az utazáshoz. Másrészt ha a kívánság nem egyértelmű, tehát kezeletlen jegyet szeretnél, akkor olyat kapsz amilyen éppen akad. Azt is el tudom képzelni hogy van egy belső adattár, melyben minden tárgyhoz, fogalomhoz az adott személyre jellemző képzettársítás tartozik és ezen társítások között is van fokozati különbség, attól függően melyeket használsz leggyakrabban. Szóval ha jegy, akkor a használt. Ez egyben pesszimista hajlamokat is jelezhet.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 5 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Szomb. 20 Jún. - 9:32

- Talán szerettem volna természetessé tenni magát  az állapotot is , ahogyan a környezet is az lehetett . Szóval  végül is  élveztem , hogy az álom valósághűnek tűnik  .  Talán ebből kifolyólag akarhattam hévvel utazni , és természetesen viselkedni .  Oké , azt alá írom , hogy a kezdeti ugrálásom , meg kíváncsiságom a női nemet illetően nem tűnhet  túl természetes viselkedésnek  , de aztán tulajdonképpen nem tettem semmit ami ne lehetne hétköznapi . 
- Amit a képzettársításról írtál érdekesen hangzik , igen . 
- Pesszimista  hajlamok ? - nem lehetetlen .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 5 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Szomb. 20 Jún. - 9:41

Amúgy érdekesnek tűnik , most eszembe jutott róla legalábbis ' A pillanat " - című múltkori tudatos álmom . Ide idézek egy részletet :
Meghökkentő volt látni az embereket ahogyan felszállnak a hévre . Mintha mindenkit alaposan láthatnék és nem csak úgy egyszerű pillantás képen .  Megakadt a szemem egy nőn aki nyalókát szopogatott , egy férfit akinek a lábára tapadt a bő szárú nadrágja , minden olyan részletessé vált hirtelen és tudtam ezek mind csak álom alakok és én most álmodom . 
Felszálltam én is a hévre az emberek után és megkerestem az ismerős csajt akivel jöttem . Leültem mellé és figyeltem . Sejteni véltem , hogy ő is csak egy álomalak lehet .  Marhára különös de élethű minden .  Tudtam , hogy a csaj tudja , hogy figyelem , de nem tett semmit , csak bámult maga elé . Azt hiszem a valóságban is így történne  ez a jelenet . 
Aztán oda hajoltam  és gondoltam megpuszilom . nem ellenkezett és visszapuszilt én meg felébredtem  " 

- Szóval feltűnt nekem hogy akkor is és most is a hév jelen volt . ( Amúgy nem szoktam hévvel utazni kocsival járok . )
Akkor maradjunk a hévnél : - szóval itt is és akkor is természetesnek tűnt a környezet és élveztem , hogy tudatában vagyok annak , hogy álmodok és a körülöttem lévők álom alakok . Nem tettem semmi természet elleneset se ekkor se akkor . Inkább elmondható , hogy próbáltam alaposabban megfigyelni a környezetet . 

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 5 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Szomb. 20 Jún. - 10:14

A hév jelkép is lehet. Egy közös utazás, az élet maga, ahol csak kevesen vannak jelen, kevesen tudatosak. Elsiklunk a részletek felett, holott az élet ezeken a részleteken múlik.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 5 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Greywolf Szomb. 20 Jún. - 12:40

fortis írta:Az aluljáró  2015 juni tudatos

Lefekvéskor nemes egyszerűséggel eldöntöttem magamban , hogy most tudatos álmom lesz . Így is történt 
- Szóval álmomban eleinte mintha a Margit híd Budai hídfőjénél jártam volna , de aztán valahogy oda keveredtem a  Batthyány térhez , és eldöntöttem hévvel megyek tovább . 
Valahogy végig tudatos voltam az álom kezdetétől , és élveztem a császkálást . 
Nagyon eredetinek tűnt minden .  Ha már álmodom , gondoltam magamban leugrok a lépcsőn akár ezek a falugrók ,( vagy hogy hívják őket , tudjátok akik a tetőkön ugrálnak .  )  Miután ide oda ugráltam a levegőben az emberek feje fölött és között , gondoltam kicsit körül nézek már az aluljáróban . 
Megláttam egy csajszit aki a fal mellett üldögélt miniszoknyában , gondoltam oda megyek és benézek a lába közé .  Embarassed Hát a művelet nem igazán sikerült , mert a csaj keresztbe tette a lábát , de amúgy semmi retorzió nem történt . 
Gondoltam kipróbálom az akaratomat és azt akartam , hogy benézhessek oda amit kitaláltam magamnak , de nem működött .  Gondoltam ennek jobban utána kellene járni és kipróbáltam valaki mással , hogy engedelmeskedik e , de nem engedelmeskedett .  Ez fura ( ! ) - gondoltam magamban , miért nem az történik amit akarok , hiszen álmodok és tudatos is vagyok .  Aztán odamentem a hévhez , hogy fölszálljak valamelyikre , de eszembe jutott , hogy nincs jegyem . A kalauzok meg már felszálltak a hévre . 
Azt akartam , hogy legyen jegyem , és a zsebembe nyúltam . Volt is benne jegy egy pár , de mind használt volt . 
Francba ez sem stimmel !
Felébredtem .

Két tipikus alaphibát követtél el, Fortis. Azért lett teljes kudarc. Az első az volt, hogy a saját "igényeid" miatt semmibe vetted mások szabad akaratát. Sőt! Befolyásolni akartad őket, hogy kiélhesd a vágyaidat/fantáziád. Elég nagy hiba, talán az egyik legnagyobb. Ha tudatosabb és éberebb akarsz lenni sosem szabad mások szabad akaratát megpróbálni befolyásolni, akkor sem, ha azt hiszed, hogy az elméd teremtményei. Ez az Isteni törvény, ezt senki sem teheti meg, még maga Isten sem teszi meg és ezt betartatja mindenkivel. Szóval, csúnyán bebuktad a dolgot, ráadásul kétszer.

A másik hiba, kívántál, megkaptad. Azzal, hogy nem fogalmazol pontosan rengeteg kiskaput hagysz nyitva. Van is egy ilyen mondás, hogy "Vigyázz mit kívánsz, mert még megkapod!"
Teljesen pontosan kell fogalmazni, amikor kívánsz, különben csúnyán megjárhatod. Nem csak te, bárki más is.

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 5 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Szomb. 20 Jún. - 20:40

Greywolf írta:

Két tipikus alaphibát követtél el, Fortis. Azért lett teljes kudarc. Az első az volt, hogy a saját "igényeid" miatt semmibe vetted mások szabad akaratát. Sőt! Befolyásolni akartad őket, hogy kiélhesd a vágyaidat/fantáziád. Elég nagy hiba, talán az egyik legnagyobb. Ha tudatosabb és éberebb akarsz lenni sosem szabad mások szabad akaratát megpróbálni befolyásolni, akkor sem, ha azt hiszed, hogy az elméd teremtményei. Ez az Isteni törvény, ezt senki sem teheti meg, még maga Isten sem teszi meg és ezt betartatja mindenkivel. Szóval, csúnyán bebuktad a dolgot, ráadásul kétszer.

A másik hiba, kívántál, megkaptad. Azzal, hogy nem fogalmazol pontosan rengeteg kiskaput hagysz nyitva. Van is egy ilyen mondás, hogy "Vigyázz mit kívánsz, mert még megkapod!"
Teljesen pontosan kell fogalmazni, amikor kívánsz, különben csúnyán megjárhatod. Nem csak te, bárki más is.

Igen , ezek nagyon jó tanácsok Greywolf , eléggé gyarló voltam .  Shocked

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 5 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Szomb. 20 Jún. - 20:42

Médea írta:A hév jelkép is lehet. Egy közös utazás, az élet maga, ahol csak kevesen vannak jelen, kevesen tudatosak. Elsiklunk a részletek felett, holott az élet ezeken a részleteken múlik.

töpreng Közös utazás . Hmm valószínűleg igen .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 5 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Csüt. 9 Júl. - 7:06

A tudat befolyásoló ereje az álmodásra .  2015 .07 tudatos

- Maga az álom lényegtelen  . Eszembe jutott , hogy álmodok , és egy régi ismert érzést kerestem . Nem messze tőlem volt egy jó nagy fa , aminek fölmásztam egy vaskos ágára .  Talán ősz lehetett , mert a falevelek rozsdásodni kezdtek  és itt ott fújta őket a szél  .  Ezt csak azért emelem ki , mert kellemes érzéssel töltött el ennek  látványa . 
 Mintha a környezetemben lévő emberek sejtették volna mire készülök , és megpróbálták megakadályozni a fára mászásomat , de gyorsabb és ügyesebb voltam náluk . Nem voltak ezek ellenségesek , csak mintha örömüket lelték volna abban , hogy hátráltassanak és visszafogjanak .  
A kiálló vastag faágon   álltam és szóval a levelek reptét figyeltem , arcomba fújt a szél  .  Az érzés emléke ismét felerősödött bennem , és elrugaszkodtam az ágról . 
Tudom , hogy álmodok erősítettem meg magamban a tényt , és  belezuhantam az emlékbe .  Nem értem talajt , még az alattam állók elkapni kívánó kezeik előtt reppentem feljebb a magasba . 
A címként megadott téma eztán nyert értelmet , mivel  annak tudata , hogy álmodom , ingadozóvá vált .  Amikor megerősítettem magamban a tényt , hogy álmodom , képes voltam magasabbra emelkedni , de amikor ez a tudatosság halványulni látszott , akkor süllyedni kezdtem és a kezek már már majdnem elértek , hogy a földre rántsanak .  Ilyenkor erőt kellett vennem magamon  és tisztázni , hogy álmodom , és akkor ismét magasabbra lendülhettem , ez megismétlődött így egy párszor . 

megjegyzés :  A tudatosságot nem tudom mi válthatta ki , talán az érzés emléke maga , amit meg is találtam miután a mélybe vetettem magamat .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 5 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Pént. 7 Aug. - 8:41

Tó az ablakból 2015 tudatos
Nehezen aludtam vissza .Elég nagy a zűrzavar a fejemben mostanában és a körülményeim megjelennek gondolat foszlányokként . Most megpróbáltam úrrá lenni magamon és azt hajtogattam magamban , hogy legyen csend és nyugalom . Meg lett az eredménye .  A zűrzavar elcsendesedett és észrevétlenül átcsúsztam egy álomba . 
- Anyuhoz igyekeztünk fel a barátnőmmel , a lakás elrendezése kicsit más volt mint eredetileg , ez fel is tűnt akkor .  Kimentünk a konyhába és beszélgettünk anyu a barátnő és én .  Miközben az ablakon keresztül az eget bámultam , feltűnt négy nagyobb méretű fehér gömb , amik nagy  sebességgel közeledtek majd eltűntek a ház másik oldala felé . Leginkább a pitypang virágára emlékeztetett a formájuk , elég különös volt . 
álmok 3 tudatos - Page 5 Images?q=tbn:ANd9GcQy2Y6DbcbGZpjH8OMc_REaNCFQ8AXu1KATFLoxsY1UaPHq7HX29Q
A barátnőmre néztem és azt mondtam neki , hogy ezek biztosan  ufók voltak , de ő meg sem szólalt a meglepetéstől . 
Amint az ablakban nézelődtem hátha feltűnnek még , terelődött a figyelmem a kinti  világra .  Eleinte az tűnt fel , hogy rengeteg a zöld . Anyu elég forgalmas helyen lakik , ez szokatlan volt így . Aztán megfigyeltem , hogy a távolban egy nagyobb tó is húzódik . 
Anyu  , mi az ott egy tó ha jól látom ? 
Anyu azt felelte , hogy igen , ott egy nagy tó van . 
De hát itt nincs is tó ! - fordultam a barátnőm felé , és folytattam . 
Itt nincs tó , ez egy álom ! Álmodunk .

megjegyzés :
A történet furcsasága talán az , hogy a világot kettőnktől választottam el , tehát nem arra jöttem rá , hogy én álmodnék , hanem arra , hogy mi álmodunk . Kár , hogy felébredtem ,  de ennek is örülhettem hosszú idő után .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 5 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Pént. 7 Aug. - 12:02

fortis írta:Miközben az ablakon keresztül az eget bámultam , feltűnt négy nagyobb méretű fehér gömb , amik nagy sebességgel közeledtek majd eltűntek a ház másik oldala felé . Leginkább a pitypang virágára emlékeztetett a formájuk , elég különös volt .

Médea írta:Újabban többször látok csészealjszerű ufókat az égen. Ezek elnyújtott, fényes korongokhoz hasonlítanak és nagy sebességgel közlekednek. Valószínűleg arról van szó, hogy az álomtérben észreveszek valami távoli fényes csillogást és automatikusan ufóra asszociálok mint egyetlen és számomra vonzó lehetőségre. Van is ufó tehát meg nincs is.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 5 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Pént. 7 Aug. - 12:21

Médea írta:
fortis írta:Miközben az ablakon keresztül az eget bámultam , feltűnt négy nagyobb méretű fehér gömb , amik nagy sebességgel közeledtek majd eltűntek a ház másik oldala felé . Leginkább a pitypang virágára emlékeztetett a formájuk , elég különös volt .

Médea írta:Újabban többször látok csészealjszerű ufókat az égen. Ezek elnyújtott, fényes korongokhoz hasonlítanak és nagy sebességgel közlekednek. Valószínűleg arról van szó, hogy az álomtérben észreveszek valami távoli fényes csillogást és automatikusan ufóra asszociálok mint egyetlen és számomra vonzó lehetőségre. Van is ufó tehát meg nincs is.
Igen , elképzelhető , hogy hatást gyakorolhatott rám a Vatikán bejelentése miszerint ufók igen is , hogy létezhetnek . Mondjuk ez a része  nem fogott meg annyira , mint inkább a felismerése annak , hogy amit látok (tó ) az nem létezhet ott a valóságunkban .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 5 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Pént. 7 Aug. - 12:47

Jut eszembe , volt itt még más is . 

Én , de nem én 
Szóval  ez elalváskor volt , valamelyik éjszakai felriadás után . 
Elhessegettem a hülye gondolatokat , és tulajdonképpen azt sem tudom , mikor csusszanhattam át az álomba , de megtörtént .  
A kirakatban volt egy tükör és abban láttam meg magamat , de az a valaki nem én voltam . 
Nem ez nem én vagyok mérgelődtem és próbáltam elhessegetni a képet magam elől . Ismét ott álltam a kirakat előtt a tükörbe bámulva . megint csak nem én álltam ott , hanem egy gúnyos arcú világos barna hullámos hajú gyerek . A tesómra emlékeztetett . 
Ismét el akartam hessegetni a képet , de gondoltam egyet és a kezemre pillantottam .  Úgy vélem nem volt rajtam ruha és az egész karomat láttam , tejfehér vékony nyúlánk karom volt  megmozgattam egy kicsit és ismét a tükörbe néztem . 
Kicsit felbosszantott , hogy még mindig nem magamat látom benne és fölébredtem .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 5 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Pént. 7 Aug. - 15:10

Ezek a tükrös dolgok nagyon érdekesek, mert sosem tudhatod mit fogsz majd látni. Tanulságos és mély tartalommal bírhatnak önmagadra nézve. Miért azt látod amit? Miért nem azt amit elvársz? De úgy gondolom bármit lássunk is, az mi magunk vagyunk, egy olyan rész ami több figyelmet érdemelne. A tejfehér kéz általános tapasztalat, írtam is a jegyzetekben hogy szerintem a gyors teremtés félkész állapotát tükrözik.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 5 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Pént. 7 Aug. - 17:26

Médea írta:Ezek a tükrös dolgok nagyon érdekesek, mert sosem tudhatod mit fogsz majd látni. Tanulságos és mély tartalommal bírhatnak önmagadra nézve. Miért azt látod amit? Miért nem azt amit elvársz? De úgy gondolom bármit lássunk is, az mi magunk vagyunk, egy olyan rész ami több figyelmet érdemelne. A tejfehér kéz általános tapasztalat, írtam is a jegyzetekben hogy szerintem a gyors teremtés félkész állapotát tükrözik.

A tükrös részt én a még bennem lévő zűrzavarnak tekintettem , azaz a nem kívánt gondolatok befurakodásának , de amit írsz az is elgondolkodtató .
Akiket benne láthattam azok is engem tükrözhettek , legalábbis elméletileg magam is így gondoltam volna , de mégis idegenkedtem tőlük , végül is a tapasztalat címe is azért lett az ami valójában .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 5 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Hétf. 7 Szept. - 6:32

Rémből tudatossá 2015 szept  tudatos

Magas hegyek között jártam , tudtam , hogy a medvékkel vigyázni kell . 
Fel is bukkant két alig közepes méretű , tőlem alig 200 méterre .  Mozdulatlanná dermedtem , hátha nem vesznek észre , vagy legalábbis elkerülöm a figyelmüket . Ez a módszer bevált az erre  vezető úton , akkor egy vaddisznó  család ment el mellettem úgy , hogy rám sem hederítettek .  Ez a két medve viszont valószínűleg szagot fogott , mert úgy döntöttek , hogy nekem rontanak .  Tudtam elfutni nincs értelme  és bevillant a tudatomba , hogy kerültem már hasonló helyzetbe farkasokkal , és hogy ez a két medve most szét fog engem marcangolni . 
Az egyik a bal , a másik a jobb kezem után kapott és bele is haraptak .  Éreztem némi fájdalmat , de egy hirtelen jött indíttatástól azt kezdtem el hangosan mormolni , hogy ez csak egy álom , ez csak egy álom , ez csak egy álom , és ennek hatására tudatomra ébredtem . 
Miután tudatomra ébredtem , a medvék szorítása érzékelhetően elviselhetőbbé vált és az erőm is megsokszorozódott oly annyira , hogy egyszerűen a karjaim meglendítésével a távolba hajítottam őkelmüket . 
A kezeimre néztem , semmi szokatlan , harapásoknak nyomait sem láttam , és az érzés is minden rendben volt , fájdalomnak nyoma sincs állapítottam meg magamban . 
Eztán felébredtem .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 5 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Hétf. 7 Szept. - 10:39

Itt egyértelműen az önvédelem váltotta ki a tudatosságot. A medvékkel valami különös kapcsolatod lehet már sokszor találkoztál velük. Az álmod jó példa arra miként lehet a tudatos álmok segítségével megszabadulni a félelmeinktől. Bár esetedben nem beszélnék igazi félelemről, csak felszínesebb éned ösztönös tartózkodásáról. Még az is lehet hogy a medvék harapása azt a célt szolgálta hogy nézz a kezedre.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 5 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Hétf. 7 Szept. - 22:35

Médea írta:Itt egyértelműen az önvédelem váltotta ki a tudatosságot. A medvékkel valami különös kapcsolatod lehet már sokszor találkoztál velük. Az álmod jó példa arra miként lehet a tudatos álmok segítségével megszabadulni a félelmeinktől. Bár esetedben nem beszélnék igazi félelemről, csak felszínesebb éned ösztönös tartózkodásáról. Még az is lehet hogy a medvék harapása azt a célt szolgálta hogy nézz a kezedre.

Tulajdonképpen igen . Elvileg ezek a medvék segítettek nekem , magam is arra gondolnék
Nélkülük nem válhattam volna tudatosabbá.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 5 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

5 / 19 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.