Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

álmok 3 tudatos

5 posters

6 / 19 oldal Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 19  Next

Go down

álmok 3 tudatos - Page 6 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Vas. 13 Szept. - 6:36

Olvasási gyakorlat

Volt egy apróka kis tudatos álmom  amelyben egy táblára bámultam éppen , amire szöveg volt írva .  Sok szó volt egymás után és alatt , de semmi értelmük nem volt .   Aztán eltűntek a szavak és egy mondat jelent meg , amit sikerült is végig elolvasnom , és aminek volt is értelme kicsit fura megfogalmazásban  , és sejteni is véltem , hogy mire akart utalni , de immár  ha a falba verem a fejemet sem tudok vissza emlékezni rá , hiába is próbálgatok , pedig többször is elismételgettem magamban , hogy jól az eszembe véssem , hogy elmesélhessem majd itt a fórumon .  pondering
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 6 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Vas. 13 Szept. - 8:01

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:29-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6455

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 6 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Hétf. 14 Szept. - 18:48

kéz a ködből 2015 szept

Ez is egy röpke kis tudatos álom volt .  
Hirtelen arra lettem csak figyelmes , hogy megjelenik egy kéz , a csuklótól egy kicsit följebb is látszott , de több nem , mert mintha a többi része a mögötte húzódó ködbe veszett volna .  Hmm tulajdonképpen nem is volt ott más , csak az a köd és maga a kéz , ami mozgott , mintha meg akarta volna mutatni magát . Először csak néztem , aztán eszembe jutott , hogy nézzem meg a  saját  kezeimet , mert ha sok mindennel nem is voltam tisztában , azzal igen , hogy az a kéz amit látok nem az enyém , ebben teljesen biztos voltam . 
Nos akkor gyerünk,  elő azokkal a kezekkel gondoltam  , de hiába akatam magam elé emelni többszöri próbálkozás és erőfeszítés ellenére sem sikerült  . Ekkor jöttem rá , hogy azért nem sikerül , mert nincsenek is kezeim , sőt , még testem sincs , csak egy tudat voltam semmi más . 
Fura volt erre rájönni .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 6 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Hétf. 14 Szept. - 19:23

fortis írta: Ekkor jöttem rá , hogy azért nem sikerül , mert nincsenek is kezeim , sőt , még testem sincs , csak egy tudat voltam semmi más . 
Fura volt erre rájönni .

Igen, tudom miről beszélsz, ugyanezt éltem át mikor a tükör előtt álltam. Ebből én arra következtetnék hogy testünket a tudatunk teremti, és talán nemcsak az álmok szintjén. Az idegen kézről azt gondolom segítő szándékkal jelent meg, hogy figyelj önmagadra, illetve felhívásként hogy kövesd a ködbe.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 6 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Hétf. 14 Szept. - 19:44

Igen , tulajdonképpen a fizikai testünket is a tudatunk teremtheti . Sőt a betegségeink többségét is . 
A kézről az jutott eszembe , hogy mostanában elég sok kezes álmom volt már zsinórban így bizonyára segítő szándékkal lehetett . De kinek a keze volt vajon  ? Saját tudatom teremtette kéz , vagy valaki másé ?  
Ha nagyon el akarnám bízni  magam akár még azt is mondhatnám , ilyen lehet az , amikor valaki álmodásban el akarja kapni a másikat .  Ha jól emlékszem amikor Castaneda és La Gorda  először álmodtak együtt , akkor Carlosért is egy ilyen kéz nyúlt ki a ködből , ami La Gorda keze volt . Huhh .  Shocked
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 6 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Csüt. 17 Szept. - 2:16

Hó 2015 szept
Olyan érzésem volt , mintha oldalra csúsznék a jégen . Aztán észrevettem hogy olyan sűrűn esik a hó , hogy alig látok az orromnál tovább . Aztán ez a köd mintha letisztult volna , és én tudtam hogy ez egy álom . Lenéztem magam elé és láttam ,, hogy körülöttem minden fehér és havas . Magával ragadott a hangulat és örömömben hangosan kiáltottam többször is , hogy ez egy álom , ez egy álom ! A hóba kezdtem el nyúlkálni és megállapítottam , hogy mennyire valóságos , enyhén hűs tapintású porhó volt . Amint nyúlkáltam eszembe jutott , hogy vizsgáljam meg a kezeimet , ezt meg is tettem , de megállapítottam , hogy mind formájában , mind színében ugyan olyan , mint az eredeti állapotában . Aztán arra gondoltam , hogy valami hasznosat kellene tennem , hátha sikerülhetne valamit vele bizonyítani . Azt találtam ki , hogy meglátogatom Ápriliát . Ki is mondtam többször is a szándékomat és egy különös érzet töltött el , ismerem ezt az érzést , az elájulás előtti pillanatokban tapasztaltam már ilyet , vagy amikor az embernek nagyon lemegy a vérnyomása . Egy pillanatra elsötétült minden , de ahelyett , hogy valahova eljutottam volna ismét csak a hó volt ott és én . Kinyilvánítottam még egyszer a szándékomat , akkor jött ismét az a bizonyos érzet , de ezúttal már nem a hóban találtam magamat , hanem felébredtem .
T
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 6 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Csüt. 17 Szept. - 9:10

Nagyon ügyes vagy, viszont nem értem miért akarsz mindig Ápriliához menni. Ne pocsékold ilyesmire az értékes pillanatokat. Később egy magasabb szinten már volna értelme, most azonban a saját fejlődésedet kell szem előtt tartanod. Légy önző és gondolj magadra, különben csak elvesztegeted a lehetőséget. Az első lépés: a tudatosság fenntartása és a környezeted megfigyelése.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 6 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Csüt. 17 Szept. - 13:42

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:30-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6455

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 6 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Csüt. 17 Szept. - 16:16

Médea:
Igen , tulajdonképpen igazad van , a tudatosság fenntartása , és a környezet tanulmányozása nagyon fontos lenne és erősíteni kellene ezt a tevékenységet . 

Az álomban tulajdonképpen sok minden nem volt , csak a havas talaj és a hótól ködszerűvé váló levegő , na meg a kezeim amint a hóban kotorászok .  Szóval a havat és a kezet tanulmányoztam , más nem igazán volt itt tanulmányozni való . A tudatosság fenntartása  , nos igen erre is ráférne  ,gyúrni  amennyit csak lehet .  A baj csak az , hogy annyira ritkák az ilyen események , hogy rögtön szeretnék valami eredményt kicsikarni belőle . 
Szóval Áprilia . A helyzet az , hogy tulajdonképpen leginkább csak hárman vagyunk itt akik ezen a síkon mozgunk .  Rólad nem sok mindent tudni , viszont Ápriliát személyesen is ismerem , hiszen majdhogynem szomszédok voltunk .  
Ha valakit meg akarnék találni , vagy eljutni hozzá , egyenlőre én úgy vagyok ezzel , hogy egy ismerőst talán könnyebb . Ezért Áprilia , arról nem is beszélve , hogy elég sokat gyúrtuk már együtt a témát és dolgoztunk rajta .  Szóval talán ezért jut ő első sorban az eszembe ilyenkor , ez talán automatikus is lehet egyben , és ha sikerül egy látogatás akkor általa könnyebben visszaigazolható lenne .  Szóval a lényeg az , ha látni akarom könyebben felidézem magam elé és jobban átfut bennem , hogy mit is akarok voltaképpen .  Ez lehet az oka . 

Áprilia : " Én meg azt nem értem, hogy miért nem inkább Médeával foglalkozol álmaidban (is). " 
-  Azt hiszem a fentiek nyújthatnak némi magyarázatot , bár igaz ami igaz , talán a lehetőség megkísérelhető lenne általam ismeretlen ismerősök felkutatásával is . 
Nagy  poén lenne megtalálni valakit aki elveszett . Hmm  ki tudja talán majd egyszer miért is ne ? 


- Amit még elmondanék esetleg a tapasztalatról , hogy a testi érzetek nagyon élénkek és intenzívek voltak . ( Direkt írtam érzeteket és nem érzéseket , mert a jelek egyértelműek voltak , mintha a test önmaga lett volna tisztában azzal , hogy mi történik vele  és nem pedig olyan módon amiről elgondolkodhattam volna .  ) 
Fura volt a csúszás érzete , mintha nem fizikailag , hanem belül csúsztam volna . 
Fura volt a váltás amikor el akartam jutni Ápriliához , ez egy bizsergető érzet volt  és még furább , hogy a sikertelenség után ugyan oda tért a tudatom vissza .  
Valóban nagyon fura volt és örültem , hogy tanulmányozhattam .  öröm
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 6 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Csüt. 17 Szept. - 19:08

fortis írta:
1. Az álomban tulajdonképpen sok minden nem volt , csak a havas talaj és a hótól ködszerűvé váló levegő , na meg a kezeim amint a hóban kotorászok .  Szóval a havat és a kezet tanulmányoztam , más nem igazán volt itt tanulmányozni való . A tudatosság fenntartása  , nos igen erre is ráférne gyúrni  amennyit csak lehet .  A baj csak az , hogy annyira ritkák az ilyen események , hogy rögtön szeretnék valami eredményt kicsikarni belőle . 

2. Amit még elmondanék esetleg a tapasztalatról , hogy a testi érzetek nagyon élénkek és intenzívek voltak . ( Direkt írtam érzeteket és nem érzéseket , mert a jelek egyértelműek voltak , mintha a test önmaga lett volna tisztában azzal , hogy mi történik vele  és nem pedig olyan módon amiről elgondolkodhattam volna .  ) 
Fura volt a csúszás érzete , mintha nem fizikailag , hanem belül csúsztam volna . 

1. Ilyen helyzetekre jó a helyszínváltás, például felidézhetnéd varázstükrödet hogy elvigyen az általad kívánt helyre (vagy személyhez, miért is ne). Egyébként maga a havas táj is rejthet érdekes dolgokat, ha nincs is szem előtt elsőre, el kellene indulni valamilyen irányba, előbb utóbb belebotlanál valamibe. Másik lehetőség hogy a környezet helyett önmagadat tanulmányozod, nemcsak a kezeket de egyéb testrészeket, illetve próbát lehet tenni hogy a fizikai törvényszerűségek mennyire működnek (például repülés). Aztán ott vannak a gondolataid, emlékeid, mennyire vannak párhuzamban az éber éneddel. A teremtés is jó móka lehet.

2. Nos az energiatestünk vagy akármink tisztában van vele hogy mi micsoda és hogyan kell használni. A csúszást a tudat áthelyeződése is kiválthatta, mikor utazni próbáltál a tudatod lendületet vett és el is rugaszkodott, de a tested nehézkessége visszarántott. Castaneda után az energiatestet fejleszteni kell, aztán már lehet mindenféle kalandba keveredni.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 6 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Pént. 18 Szept. - 19:40

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:30-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6455

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 6 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Pént. 18 Szept. - 20:25

((; Áprilia csinos, szép nő, hölgy. Magam is gondoltam "találkozóra" de, én nem naív álmokban...mondjuk leülnénk ebben az indián nyárban egy kávézó teraszán - beszélgetni. - Áprilia csak venné a bátorságot - "velem" - "lenni"! Kicsit "egyéni" a lelkem de, nem vagyok túl "rossz". .... king +  queen +  thumb....)))))

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 6 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Pént. 18 Szept. - 21:00

Igen , elgondolkodtató amit írtok . 
- Sajnos akkor és ott más nem jutott az eszembe , csak amit csináltam . 
- Az érzés felidézése , legyen az bár mi is , hmm az sem rossz ötlet szerintem . 

Amúgy képzeljétek este megismétlődött  az esemény . 
- Hó  hullott és én belekotorásztam a hóba , hogy megfigyeljem az állagát . 
A kezeimre is ránéztem amint a havat tartom a tenyeremben . 
Egyetlen baj volt csak , hogy ezúttal nem váltam tudatossá  , minden automatikusan működött . 
Érdekes és elgondolkodtató . Talán üzenet volna ? Elég sok minden utalt mostanában a kéznézés kapcsán .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 6 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Szomb. 19 Szept. - 11:57

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:30-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6455

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 6 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Szomb. 19 Szept. - 13:45

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:30-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6455

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 6 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Szomb. 19 Szept. - 19:31

Very Happy

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 6 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Vas. 20 Szept. - 14:49

A lépcsőház , mégis csak álom . 2015 szept

A gyerek telefonált , hogy menjek le a parkolóba segíteni neki valamit .   Kiléptem a lakás ajtón és első döbbenetemre vakolatos deszkák és lécek voltak a falnak támasztva  a lépcső mellett . Egy ember vakolatos ruhában éppen felfelé ballagott a lépcsőn , félre kellett állnom , hogy elférjen .  
Elindultam lefelé , és tudomásul vettem , hogy valamikor lekaparhatták a vakolatot a lépcsőházban és újra vakolják és festik az egészet .  Arra gondoltam , hogy egy hét múlva elköltözünk , mit fog szólni vajon az új tulaj , de hát végül is örülhet csak neki , hogy felújítják a házat .  Kicsit megálltam az egyik lépcsőfordulónál és a tenyeremet beleillesztettem az egyik lekapart mélyedésbe .  A mélyedés enyhén nedves és hűvös érzetű volt , a környezet annyira valóságosnak tűnt , hogy fel sem merült bennem a gondolat , hogy álmodhatok esetleg .  Leértem a földszintre , és akkor láttam , hogy nem fogok tudni kijutni  a házból , mert a kapualj bejárata előtti szakaszt éppen elsimítják valami friss betonnal . Ez még mindig elég valóságosnak tűnt , sőt annyira , hogy azt gondoltam magamban , ez már annyira valóságos , hogy akár álom is lehetne .  Very Happy Na tegyünk egy próbát , ébren vagyok e vagy álmodom jelleggel , de ettől függetlenül még mindig azt hittem , hogy ébren vagyok . 
( Csuda tudja miért  megint ez jutott az eszembe és kijelentettem szándékomat , Ápriliához akarok eljutni ! )  Felugrottam a levegőbe és miközben elhangzott a szándékom  , valami történt .  A levegő mintha megszilárdult volna , és  az idő mintha annyira lelassult  volna , hogy  a zuhanásom , vagy suhanásom mintha pillanatról pillanatra történt volna csak meg , mintha a levegőben hullámokat keltettem volna és bár körülöttem minden állni látszott a gondolataim nem lassultak le .  
Azta ! - döbbentem rá , hogy álmodom .  Annyira , de annyira valóságosnak tűnt minden és ez mégis csak egy álom . Ezen gondolkodtam  , de sajnos nem jutottam tovább , mert felébredtem . 

megjegyzés . 
 - Álmomban azt hittem ébren vagyok .  Ez azt jelenti , hogy nem csupán álmodtam , hanem tévedésből tisztában voltam a ténnyel , ami ugye hamis volt .  A falban a mélyedés amibe a kezemet illesztettem szintén valós érzeteket küldött a számomra . 
- A végén csupán a teszt ébresztett rá arra , hogy ez mégis egy álom és ez megdöbbentő volt , nem gondoltam volna . 
-
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 6 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Vas. 20 Szept. - 18:49

fortis írta: Kicsit megálltam az egyik lépcsőfordulónál és a tenyeremet beleillesztettem az egyik lekapart mélyedésbe .  A mélyedés enyhén nedves és hűvös érzetű volt , a környezet annyira valóságosnak tűnt , hogy fel sem merült bennem a gondolat , hogy álmodhatok esetleg .



Érzékszerveinkkel csak felfogjuk a külvilág ingereit, de az agyunk az ami ez alapján összeállít egy valóságot. Ha nincs elég információ, akkor a korábbi tapasztalatokat felhasználva létrehozza az ingert, azért hogy a valóságérzékelés folyamatos legyen. Képekben gondolkodunk és képekben álmodunk, így mikor megérintetted a falat az agy a megfelelő tapintásérzetet közvetítette a tudat felé. Ezzel szemben mikor igen okosan felugrottál a levegőbe az agynak nem volt hová nyúlnia, mivel a hétköznapi világ dolgai között nem szerepel sem a repülés, sem a tudati utazás egy másik személyhez: nem volt más választása (menedéke) mint felismerni az álomhelyzetet.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 6 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Vas. 20 Szept. - 19:36

Laughing  Igen így  lehetett . Nem volt mit tenni , fel kellett , hogy ismerjem a helyzetemet . Jó dolog ez a valóság  tesztelés , néha beválik .   heureka

- Amúgy , hogy a folyamat nehogy már megszakadjon , észrevehető az álom során , hogy a kéznek ha nem is fő , de igen nagy szerep jutott ebben az álomban is .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 6 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Kedd 29 Szept. - 12:26

Álom alakok . Szept
Nagyvárosi forgatagban rohangáltam az utcán ide oda .  Ennek az volt az oka , hogy tudatossá váltam és ezúttal valamilyen indíttatásból úgy döntöttem , hogy a járókelő hölgyeket tanulmányozom közelebbről . Szóval ide oda rohangáltam közöttük , és bekukkantottam , a szoknyájuk alá . (mosoly ) .Szóval  meg kellett állapítsam , hogy ami a szoknyák alatt lapul , az nem valódi . Rájöttem és konstatáltam , hogy a szereplők az én elmém  összerakott képződményei lehettek és felébredtem .


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 13 Okt. - 13:37-kor.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 6 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Kedd 29 Szept. - 14:57

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:30-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6455

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 6 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Pént. 2 Okt. - 11:21

Áprilia írta:
fortis írta:Álom alakok . Szept
...
.Szóval  meg kellett állapítsam , hogy ami a szoknyák alatt lapul , az nem valódi.

Mért, milyen volt a pinájuk? Rolling Eyes

Nem kidolgozott élőszerű , mondhatni akár a kirakatbabáké , vagy mint egy műanyag vagy szilikon lenyomat . Lényegében azt szűrhettem le belőle , hogy a látszat az álom alakoknál míg életszerű volt , a nem látható , azaz a takart részeknél már korántsem az volt . Lehet , hogy ez egy egyedi alkalom volt , nem tudom a következő próbánál ha volna , hogy készülne fel erre maga az álom .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 6 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Vas. 4 Okt. - 15:57

Csökkent  értelmezési képesség okt 4
Eleinte a hasonmásomat néztem , aki mintha belőlem vált volna ki és egyre távolodóban volt .
Valki állt mellettem , és volt ott még egy áttetsző hártyaszerű fal is , amit talán csak én képzelhettem oda , de valahogy éreztem a jelenlétét . A fal , hogy a mellettem álló alak tóle , vagy az egyre távolodó hasonmásomtól választott e el , ezt sajnos nem tudtam értelmezni , felfogni , mintha csökkent tudatossággal rendelkeztem volna .
Ez a hasonmás az én duplám lehetett futott át rajtam , és a mellettem lévő alakra néztem, miközben a dupla már teljesen eltűnt a látóteremből .
Próbáltam gondolatokat szőni , de nehezemre esett a gondolkodás , nem igazán voltam képes megérteni , hogy ha a tudatosságom itt van , akkor a dupla hogyan képes az önálló cselekvésre , ha pedig áthelyezném a tudatomat a duplába , akkor az itteni testem hogy képes jelen maradni , mert arról valamiért meg voltam győződve , hogy a kapcsolatot a világgal tudatosságom nélkül is képesek volnának fenntartani .
Ez egy tudatos álom , voltam tisztában a jelenséggel , de ennek ellenére a gondolataimat közvetíteni , rendszerezni és kommunikálni mégis képtelen voltam  a cselekvésem is úgy tűnt , mintha eléggé korlátozott állapotot sugallt felém , szinte mozdulni sem tudok .


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 13 Okt. - 13:37-kor.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 6 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Vas. 4 Okt. - 22:11

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:31-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6455

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 6 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Kedd 6 Okt. - 18:24

Hmm a hasonló tapasztalatok lelkesítik az embert . Én bízok benne , hogy az oka nem pusztán csak a hasonló gondolatok .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 6 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Kedd 13 Okt. - 13:35

A tudatosság megtartása 2015 10 13
Végig tudatos voltam , de az egyik pillanatról a másikra váltott az ébrenlét álmodásba .
Egy nagy épületből haladtunk kifelé valakivel , akiről nem tudnám megmondani , hogy ki lehetett az , de itt lesz egy kis poén , de haladjunk csak sorjában .
Odaértünk a kijárat fölé magasodó  esőtető alá , mikor észrevettük , hogy egy macska motorozik az épület előtt egy aprócska kis benzines motorral . Én tisztában voltam vele , hogy álmodom , de a hecc kedvéért rámutattam társamnak a macskára . Ő nem szólt semmit , én meg magamban azt skandáltam , hogy a tudatosságomat meg kell tartanom , és próbáltam a helyszínt is lehorgonyozni . Bár tudatos álom volt , gondoltam teszek egy repülős próbát és miközben nekiszökelltem az esőtető irányába amiről úgy véltem , hogy simán keresztül repülök rajta , még egy pillantást vetettem a mellettem lévő férfira . ( és akkor a poén ) Ekkor döbbentem rá , hogy mindvégig csak hátulról láttam és most rájöttem , hogy ez az alak ugyan az az alak , aki a legutóbbi álmomban eltűnt a falon át .
Időközben keresztül suhantam az esőtetőn és álmot váltottam , de a tudatosság fenntartását még mindig skandáltam . Hirtelen valami visszarántott az előző helyszínre és én örültem is neki , mert éreztem , hogy a lehorgonyzásom némileg sikerült , bár az álom tér továbbra is próbálkozott a helyszín váltással . A következő pillanatban egy piactéren találtam magamat , de onnan is sikerült visszatérnem . Volt még pár villámgyors helyszínváltás , de olyan gyorsan visszajöttem , hogy azokra szinte már már nem is emlékszem vissza .
Aztán magam elé néztem és láttam , hogy az előttem lévő asztalkán papírok vannak . kotorászni kezdtem közöttük és egy papírra rajzolt lottót vettem észre , ilyesmiket régen magam is írogattam.
Na ez az nézd csak meg ! - hallottam hirtelen Mayra hangját valahonnan , de mire magamhoz tértem a hang hallatán , a lottó már eltűnt előlem és én meg hiába kotorásztam és keresgéltem a papírok között , többé nem találtam . Nem volt egyszerű dolgom , mert még mindig skandáltam a tudatosság fenntartását és a helyszínt is ugyan úgy  tartani próbáltam .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 6 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Kedd 13 Okt. - 13:45

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:31-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6455

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 6 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Kedd 13 Okt. - 18:39

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:31-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6455

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 6 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Szer. 14 Okt. - 19:23

Egy biztos , hogy ha olvashatom a tapasztalataitokat , vagy a témáról való beszélgetéseket , vagy könyveket , azok inspirálnak . Ha az ember tudja és látja , hogy nincs egyedül a témát illetően , az erőt ad .
- Ami a felbukkanó illetőt illeti , számomra nem túl szimpatikus alak . Nem tudom miért , de első pillantásra sem volt az . A fura lánykának mondjuk jobban örültem volna , na de az , hogy nyomást gyakorolhatott rám , azt hiszem az vitathatatlan . Ennek ellenére a lehorgonyzást az álom térben azt saját erőfeszítésemnek tulajdonítanám , de persze valószínű lehet az , hogy valamilyen módon ehhez seítséget kaphattam .
Köszi Áprilia az észrevételeidet !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 6 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Csüt. 15 Okt. - 8:21

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:31-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6455

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 6 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

6 / 19 oldal Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 12 ... 19  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.