Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

álmok 3 tudatos

5 posters

14 / 19 oldal Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19  Next

Go down

álmok 3 tudatos - Page 14 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Vas. 10 Ápr. - 9:41

Az ördög maga , vagy csak egy látogató ?   2016 ápr féltudatos

A szoba nem éppen úgy nézett ki mint  gyermek koromban , attól sokkal üresebb volt   , tulajdonképpen csak két fotel egy asztal egy heverő és egy tévé volt bent ,  semmi más .   Fiatalabbak voltunk a jelen korunknál , de eléggé beazonosíthatatlan ezért ezt nem is taglalnám . 
A tesóm a tévével szemben ült és el lehetett merülve a műsorban , bár én ebből semmit sem érzékeltem .  Én nagyjából a szoba közepén ülhettem a másik fotelben és az ablakon beszűrődő fényt  bámultam . Eleinte  még nem tűnt fel , de aztán valahogy csak rájöttem , hogy ami velem történik az természet ellenes , ugyanis annak ellenére , hogy a fotelben mozdulatlanul ültem , a fotel ennek ellenére előre hátra mozgott , mintha valaki óvatos mozdulatokkal rángatná .   Kiáltani szerettem volna a tesómnak , hogy figyeljen már ide egy kicsikét , de hang sajnos nem jött ki a torkomon .   Ilyesmi gyermek koromban gyakran megtörtént , amikor anyunak akartam lekiabálni a  villamos megállóba amikor dolgozni ment éppen , de ezekről akkor még nem tudtam , hogy milyen állapot lehetett ,álom e vagy valami egészen más , mindenesetre az érzés ismerős volt így ettől nem ijedtem  meg igazán . 
Próbáltam integetni , de a tesóm erre sem reagált .  Aztán eszembe jutott , hogy a kezem ügyében lévő mackónadrágomat a tesóm és a tévé közé hajítom , ez sikerült is némileg , de a tesóm erre sem reagált  , viszont kis idő elteltével mégis csak fölállt és kiment a szobából .  Annyira fura volt ez az egész helyzet , mintha nem is érzékelné a jelenlétemet , nem tudtam mit gondoljak  erről az egészről
Eközben a fotel amiben ültem egyre erőteljesebben rángatózott , én  pedig egy nagyon különös dolgot cselekedtem , a kezeimmel keresztezve egymást elkaptam a saját karjaimat a vállaim alatti részen .  Aztán kiderült , hogy mégsem . A karok nem az én karjaim voltak , hanem valami  , vagy valaki másé . 
Magam elé kényszerítettem , de eközben rángattuk egymást .  Végre sikerült közben felállnom is  és elkezdtem kiabálni a jelszót . Jézus nevében távoz tőlem Sátán   Ez elhangzott tőlem még vagy háromszor , és látván , hogy ez nem igazán működik így , eszembe jutott amit egyszer régebben Ápriliának tanácsoltam .  Jézus nevében változz egérré kiáltottam .  A velem szemben lévő alak elkezdett hirtelen összezsugorodni , de aztán a folyamat hirtelen leállt és ismét növekedni  kezdett az eredeti méretéévé . 
Azt még nem mondtam el , hogy ez az alak  végül is nem volt egy erőteljes forma .  Ezen csak most kezdtem el gondolkodni , a bőre színe fehér volt , az arcát viszont nem láthattam , mert a hosszú kócos haja elé lógott és szinte a mellkasáig ért .  Ekkor döbbentem rá , hogy ez talán egy nő lehet és a lábai felé néztem .  Fura módon volt rajta nadrág , de ezt az egyik kezemmel most hirtelen valamennyire letéptem róla . Kilátszódott a lába köze , így elkönyvelhettem magamban , hogy támadóm valóban egy nő volt .  
Felébredtem . 

megjegyzés :  Nem tudom mit gondoljak erről az egészről .  Lehet a támadóm nem is támadott meg tulajdonképpen ?  De akkor meg minek rángatott ?  Igaz amikor elkaptam a kezeit én magam is visszarángattam .  Lehet félreértés volt ?   Az esemény kapcsán esetleg még az lényeges lehet , hogy jelen volt valami különös változás . A hangomra gondolok , illetve arra , hogy eleinte nem jött ki hang a torkomon . A továbbiakban viszont már nem vagyok biztos . Nem tudom , hogy az álom kapcsán magamban kiabálhattam e , vagy hangosan .  Ez itt egy szürke folt . 
Az álom nem nevezhető tudatosnak , mert nagyon életszerű volt és fel sem merült bennem , hogy álmodom  , de aztán menet közben mégis előjött némi tudatosság , mert visszaemlékezhettem álmomban azokra a részletekre , amikről Áprilia kapcsán ebben a világban is már szó volt . Sőt még Áprilia liftes álma is eszembe jutott , amikor ő is Jézus nevében próbálta a támadóját legyőzni , de neki sem sikerült úgy tűnik ez a módszer itt nem igazán jó . 
Még jött egy olyan gondolatom is amit esetleg leírnék , hogy szándékoztam az együtt álmodást . Elképzelhető volna , hogy az alak esetleg Áprilia energia teste lett volna ?  Ami még nagyon különös , hogy amikor elkaptam tulajdonképpen a saját kezeimet  , olyan érzésem volt , mintha ez a valaki belőlem jött volna ki , de lehet ez is hamis érzet , inkább olyan , mintha az a másik egyszerűen csak bennem állt volna .
Kár , hogy nem voltam teljesen tudatos , a vége felé már mindenféle egyéb dolgokra is gondoltam , már nem éreztem annyira ellenségesnek , nagyon sajnáltam , hogy felébredtem , de hát nem tehetek róla .
Érzékeltem , hogy az álom kapcsán egyre tudatosabbá válok , ez is annyiból nagyon érdekes jelenség volt , hogy nem a megszokott hirtelen ráeszmélés volt , hanem valahogy  mintha folytonosság álltal . Még ha egy kicsit kitartottam volna , teljesen tudatossá válhattam volna , ekkor biztos nagy fordulatot vehetett volna az álom . De hát sajnos talán elfogyhatott az álmodási energiám .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 14 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Vas. 10 Ápr. - 10:36

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:46-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6455

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 14 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Vas. 10 Ápr. - 10:38

Jól értem hogy tulajdonképpen önmagadból rángattál ki egy részt? Szerintem ezt az együtt álmodást túl komolyan veszed és ha nincs ott Áprilia az álmodban akkor megteremted magadból, legalábbis egy női formát. Aztán annyira belelovaltad magad a viaskodásba hogy amikor el akartad tüntetni nem sikerült, mert másrészről meg kapaszkodtál belé, nem tudva pontosan hogy mit is akarsz.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 14 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Vas. 10 Ápr. - 11:04

Áprilia írta:Amikor nemrég el kezdted leírni a velem valo találkozással kapcsolatos törekvéseidet, átfutott az agyamon - mondtam neked is -, hogy eléggé megnyitottad magad és lehet, hogy bevadásztál egy olyan entitást, aki ezt meglovagolja.

Ha kell , akkor még ezt is vállalom .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 14 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Vas. 10 Ápr. - 11:07

Médea írta:Jól értem hogy tulajdonképpen önmagadból rángattál ki egy részt? Szerintem ezt az együtt álmodást túl komolyan veszed és ha nincs ott Áprilia az álmodban akkor megteremted magadból, legalábbis egy női formát. Aztán annyira belelovaltad magad a viaskodásba hogy amikor el akartad tüntetni nem sikerült, mert másrészről meg kapaszkodtál belé, nem tudva pontosan hogy mit is akarsz.

Ez sem kizárt , bár ha eljuthattam volna a teljes tudatosságig , akkor  most minden sokkal nyilvánvalóbb és egyszerűbb lenne , mert akkor legalább mindennek utána járhattam volna . Menni fog ez , jöjjön bár mi is , nem vagyok egy feladós fajta .  Very Happy
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 14 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Vas. 10 Ápr. - 13:11

"olyan érzésem volt , mintha ez a valaki belőlem jött volna ki "

Nekem is olyan érzésem van.
Ez a nőalak cseppet sem meglepő, réges-régen veled van egy nő az álmaidban, és nekem mindig az volt a véleményem, hogy valahogyan a te részed.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 14 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Vas. 10 Ápr. - 13:17

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:47-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6455

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 14 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Vas. 10 Ápr. - 13:32

Azt gondolom, hogy álom volt.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 14 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Vas. 10 Ápr. - 14:11

efi írta:"olyan érzésem volt , mintha ez a valaki belőlem jött volna ki "

Nekem is olyan érzésem van.
Ez a nőalak cseppet sem meglepő, réges-régen veled van egy nő az álmaidban, és nekem mindig az volt a véleményem, hogy valahogyan a te részed.
Tudnád ezt a gondolatot bővebben is kifejteni Efi ? Pontosabban volna a kifejtésnek folytatása , vagy csak ennyike volt ?
Sokszor eszembe jut az az álmod , amikor  megjelent nálad egy nő és elvette tőled azt a bizonyos füzetet ami rólam szólt , mondván fortis az enyém ! töpreng
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 14 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Vas. 10 Ápr. - 14:30

Én sem nagyon hinném , hogy lenne köze TKÉ-hoz , bár annyira nem ismerjük annak szabályait , hogy bár mit is állíthatnánk . Egy asztrális tér talán felépülhet emlék foszlányokból , így bár mi lehetséges volna , hisz maga a történés többnek tűnik , mint egy egyszerű álom . Az emlék foszlány gondolata pedig kompatibilis lenne azzal , hogy a tesóm egyáltalán nem reagált a jelenlétemre , mintha nem is ugyan abban a térben tartózkodtunk volna. 

Esetleg még arról beszélhetnék , hogy régebben nekem is voltak olyan álmaim , ahol egyszerűen beléptem mások testébe . Nem váltam magukká a személyekké , de a testükben voltam .  Ha ezek igazi entitások lettek volna ők maguk is kihúzhattak volna engem a maguk testéből , ahogyan én tettem most ez alkalommal .  Tehát ezzel azt akarom mondani , hogy az az alak épp annyira lehetett volna egy idegen entitás , mint saját önmagam egy része , tehát ez  eset felderítése még mindig bizonytalan .  Én abban bízok , hogy talán maguk a tapasztalatok ( eljövendők ) hozzák meg a választ régebbi  megfejtetlen más tapasztalatokra . Tehát idővel az ember muszáj , hogy rájöjjön a múlt eseményeinek lényegére  , hiszen ez a fizikai valóságunkra is igaz .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 14 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Vas. 10 Ápr. - 15:46

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:47-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6455

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 14 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Vas. 10 Ápr. - 18:12

Áprilia írta:
fortis írta:Én sem nagyon hinném , hogy lenne köze TKÉ-hoz , bár annyira nem ismerjük annak szabályait , hogy bár mit is állíthatnánk .

Hát, én meg már csak ilyen hülye vagyok, hogy tké-ra tippelek. Kivételesen saját tapasztalattal is meg tudom erősíteni, hogy sok olyanom volt, amikor kiáltani probáltam, de nem jött ki hang a torkomon. Azok bizton nem álmok voltak, hanem valami egészen más.
Úgy látszik, még az ugyanolyan tapasztalat sem ugyanazt jelenti.

Bizony semmi sem egyértelmű és ezért is mondom , hogy nem merném letenni a voksom . 
Valóban különös és érthetetlen is az , hogy ha álomra gondolunk  , akkor miért nem jön ki az ember torkán a hang ? Ez az álmokra nem igazán jellemző .  A TKÉ helyzetet nézve meg az lenne a probléma , hogy nem az eredeti helyszínnek megfelelően voltak a bútorok . Ezt mondjuk felül tudnám azzal írni , hogy az emlékfoszlányok lehetnek részlegesek . Itt most nem az én emlékeimről volna szó , hanem a bútorzat asztrális lenyomatairól . A tesóm ugyan ebbe a kategóriába eshetett , ezért nem láthatott , mert csak egy szellemi lenyomat volt . 

Mindenből leszűrve a tanulságot , nekem volna egy olyan gondolatom , hogy valami egészen egyedi állapot lehetett . Több volt mint egy hagyományos álom , de kevesebb mint egy hagyományos TKÉ .   Lehetett ez egy olyan álom , ahol szellemi lenyomatok jelenhettek meg .  Na és persze itt van mindenek felett még ez az entitás is , akiről sajnos nem derült ki , hogy kicsoda , de ez is bár ki lehetett . Lehetett egy olyan valaki , aki fel akart rázni , ébreszteni tudatosságra és végül is ez be is következett némileg . Lehetett egy szellemi entitás aki próbálta átvenni a helyemet , ezért tartózkodhatott bennem , de persze átvenni más helyét egyáltalán nem egyszerű . És végezetül lehetett valami olyasmi amire Efi gondolhatna talán , hogy ez a valaki az én saját részem . Ja igen ott volna még Médea gondolata is , hogy én magam teremtettem meg , a görcsös akarásommal . 
Szóval széles a paletta sajnos .

Amúgy Castaneda is ír az álmodásnak egy olyan szakaszáról , ahol az ember képtelen megszólalni , sajnos nem tudom melyik részben ír erről .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 14 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Vas. 10 Ápr. - 19:35

Nem tudom, mért akadtatok fenn azon, hogy nem tudtál megszólalni. Ez is alvási paralízis. Ha mozogni akartál volna, akkor mozdulni nem tudtál volna, de te beszélni akartál. Ahhoz is izmokat kell működtetni. Nem gondolom, hogy ez olyan különleges állapot volt, szerintem az álom és az ébrenlét közötti átmenet.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 14 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Vas. 10 Ápr. - 21:18

efi írta:Nem tudom, mért akadtatok fenn azon, hogy nem tudtál megszólalni. Ez is alvási paralízis. Ha mozogni akartál volna, akkor mozdulni nem tudtál volna, de te beszélni akartál. Ahhoz is izmokat kell működtetni. Nem gondolom, hogy ez olyan különleges állapot volt, szerintem az álom és az ébrenlét közötti átmenet.
Nem Efi , nem egészen így . Azért nem , mert képes voltam mozogni álmomban .A fotelből azért nem álltam fel azonnal , mert azt akartam , hogy a tesóm is lássa , nem én rángatom a fotelomat . Hiszen írtam is , hogy integettem és hogy a mackónadrágomat is oda dobtam a tévé elé . 
Az alvási paralízis pedig nem álomszinten szokott működni , vagyis nem az álomtestre hat , hanem a fizikaira .
Amúgy olyanról még nem hallottam , hogy a paralízis a mozgásra nem , de a hangképzésre hathatna csak .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 14 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Vas. 10 Ápr. - 21:32

A mozgás az álmodban történt, beszélni meg valóban akartál, úgy gondolom.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 14 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Hétf. 11 Ápr. - 7:51

efi írta:A mozgás az álmodban történt, beszélni meg valóban akartál, úgy gondolom.

Én értem , hogy mit szeretnél ezzel mondani Efi . 
 Amit én szeretnék neked mondani az pedig az volna , hogy az alvási paralízis nagy általánosságban az álmodóknál jelen van .  De az álmodók ebből nem érzékelnek semmit , hiszen az álomkörnyezetben mozognak . Ebből kiindulva a paralízis tehát  fizikai állapot .  Te úgy gondolod , hogy egy köztes állapotban lehettem , ahol álomkörnyezetet is és a valóságos állapotot is megélhettem . Ezért tudhattam mozogni , de beszélni meg már nem .  Én ezzel az elmélettel egyet is értenék , de voltak már alvási paralízises élményeim és abból tudom , hogy minden esetben ébren voltam . Ezért tapasztalhattam is meg , különben nem tudhattam volna róla . 
Mindenesetre nem hinném , hogy úgy történt volna ahogyan kifejtetted azt az esetemben , de nem is tagadnám annak lehetőségét , hogy ilyesmi ne történhetett volna  . 
Szóval ezek  az új lehetőségek közé tartoznak  amit  felvetettél , talán egyszer még lesz olyan okos a tudomány , hogy be is bizonyíthassa . 

- Esetleg még ismételten rákérdeznék , mire gondoltál ezzel a megállapításoddal ?
Ez a nőalak cseppet sem meglepő, réges-régen veled van egy nő az álmaidban, és nekem mindig az volt a véleményem, hogy valahogyan a te részed."
- Szóval mire gondoltál azzal kapcsolatosan , hogy az én részem ? 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 14 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Hétf. 11 Ápr. - 17:37

A lelkednek egy része. Ennél nem tudok többet mondani.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 14 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Hétf. 11 Ápr. - 21:57

efi írta:A lelkednek egy része. Ennél nem tudok többet mondani.

semleges  Köszi !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 14 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Kedd 12 Ápr. - 5:57

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:47-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6455

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 14 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Kedd 12 Ápr. - 8:00

Áprilia írta:Egy nő lakozik benned. Very Happy

Hát ha így van , akkor tőlem függetlenül  Very Happy
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 14 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Hétf. 9 Május - 7:02

Volt két fura hamis ébredéses álmom , egymást követő napokon . 

- Valamit álmodtam  , de felébredtem az álomból  , az ágyamban feküdtem és gondoltam ránézek a kezemre . A kezemet magam elé tartottam  , de nem láttam csak a falat .  Becsuktam a szememet majd újra kinyitottam , és ismét emelgetni kezdtem a kezemet , szinte az orrom elé tartottam , de nem volt kezem , illetve volt , hiszen éreztem  , csak éppen semmit sem láttam belőle .  Nagyon érdekes jelenség volt , aztán ha minden igaz kicsit még visszaaludhattam.

- A másik esetnél szintén álmodtam valamit  és ismét felébredtem az álomból . Konstatáltam , hogy a helyemen fekszem és behunytam a szemeimet  és ahogy behunytam abban a pillanatban ismét az álmomban találtam magamat . Hát ez nagyon érdekes gondoltam , és ismét ébren voltam , azaz az ágyamat bámultam ahogyan feküdtem . Ismét becsuktam a szememet és ismét az álomban voltam . Ez még megismétlődött vagy háromszor , amikor hirtelen valahogy valóságosan is felébredtem és rájöttem végig csak álmodtam .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 14 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Szer. 11 Május - 7:14

Kaland egy szirénnel 2016 05 11

A folyóparton sétáltam , kerestem a helyet ahol közvetlen a víz közelébe kerülhetnék . Végül is találtam egy erre megfelelőnek tűnő alkalmatosságot , egy majdhogy nem függőleges de mégis lépcső szerűséget , amin nagy nehézségek árán lejjebb jutottam néhány lépcsőfokot . Már nem sok hiányzott , de aztán csak csak vissza kellett mászni , mert az utolsó pár lépcsőfok hiányzott és nem akartam megkockáztatni az ugrást . 
Vissza föl néztem , a magas parton egy idősebb férfi és egy nő nézelődött , megkértem őket segítsen valaki felhúzni , és erre a célra felnyújtottam nekik a kezemben lévő botot . A férfi nem törődött velem , de a nő készséges volt . Megköszöntem a segítségét és elindultam visszafelé a parton .  Amint a vizet néztem , egy látomásszerű kép úszott be , gondolom csak elbambulhattam , madárszerű lények csináltak valamit a víz alatt és ez valamilyen elektromos frekvenciákat kelthetett , mert valahogy érzékelhettem amint hullámszerűen felrepülnek a lökések az égbe . Ez csak egy pillanatig tartott , a folyóparton sétáltam tovább , amikor egy delfint pillantottam meg amint fölfelé úszik a folyón .  Egy kék delfin , csakugyan kék színű volt , amúgy palackorúnak néztem .  (Hmm kék delfint még sosem láttam  , nem tudom létezik e egyáltalán ilyen ?  )
Felrohantam a parton , mert nem messze ott benyúlt egy stég a vízbe . Mások is látták a delfint és az emberek örültek a látványának . A delfin odaúszott a stéghez és én megsimogathattam a fejét . Aztán átúszott a stég túloldalára én meg oda siettem . Ismét megsimogattam és ezúttal már meg is pusziltam , én nagyon szeretem a delfineket , nagyon közel állnak hozzám . 
Ekkor nem tudom mi történhetett , mert valahogy kapcsolatba léptem a delfinnel .  
Azt sugallta , hogy ugorjak be hozzá a vízbe . Nem tudom , a  víz elég hideg volt , alaposan meggondoltam , de aztán csak belevetettem magamat a kékségbe . ( Igen a víz is kékes árnyalatú volt )
Átöleltem a delfint és az elúszott velem fölfelé a folyón , ahol már nem voltak emberek . 
Nagyon szerettem a delfint átölelni , a bőre érdes és hűvös volt , a testünk teljesen egymáshoz simult . 
Fázni kezdtem , ezért az egyik folyókanyarulatban egy sekélyebb közegbe úsztunk , ahol a nap is rásütött a kavicshordalékos kis szigetekre , ott fölálltam , hogy átmelegedhessek .  
Itt fura jelenségnek lehettem tanúja , mert a delfin ezúttal már nem delfin volt , hanem fölül egy szépséges lény , egy női forma , csak alul maradt halszerű , szóval akár egy szirén . Tehát amint felöltötte ezt a formát én is tudatossá váltam .  Nagyon izgatott lettem , tudtam nincs sok időm . Gyorsan ki kell használnom ezt a tudatos periódust .  Kérdeznem kell  !!!
Azt kérdeztem tőle , hogy mondja meg , miért nem sikerül , vagy mit kellene tennem ahhoz , hogy Ápriliát elérhessem álmodásban ,  ami nem egyszerű álom , hanem egy valós környezet ? 
A szirén kicsit sértődött képet vághatott , de ez  leginkább a válaszából  érződött és a következőket válaszolta .
- Miért , tán azt gondolod , hogy én nem vagyok valódi és hogy csak egy álomban létezem ?  Tényleg azt hiszed , hogy én csak egy álom alak vagyok ? 
Hirtelen nem tudtam mit feleljek erre  , de a szirén sem mondott többet . 
Közben megjelent egy másik szirén alkat is , egy idősebb  kinézetűben . 
Erről valahogy felvetődött a kor , hogy mennyi idősek lehetünk ? Bár ez nekem jutott az eszembe , mégis ők kérdezték hamarább . 
A csuda tudja honnét , de valahogy nálam volt a mobilom és képeket kezdtem el rajta mutatni a számukra . Ezek a képek mind engem ábrázoltak , de nem ebből a világomból . Egyikben kisfiú voltam , a másikban egy torzonborz alak , a harmadikban egy nő , és így tovább .  
Valahogy nem foglalt le az egész és végül kiböktem , hogy a mi világunkban középkorúnak számítok . 
Itt van egy kis filmszakadás , de aztán a történet folytatásában elég sokat csökkent a tudatosságom . Bár tudtam álmodom , de ez már mégsem olyan volt , mint amikor kérdezősködni kezdtem Áprilia felől . 
Mutattak nekem egy játékot , ami tulajdonképpen a vízen siklásról szólt .  Komolyan , valóban akár csak mintha korcsolyáztunk volna , én magam is képes voltam siklani a víz felszínén . Felhívták arra a figyelmem , hogy a lényeg a mozgás . Mindig maradjak mozgásban , akkor képes lehetek fenn maradni , ha megállok , akkor elsüllyedek . ( hmm talán ebben volt valami jelképes is ) 
A történet folytatásában úgy járhattam , akár csak Efi . Nos ez történt . 
Az idősebb szirén a telefonommal babrált és azt mondta , nem maradhatnak a gépemen képek .  Senki nem láthatja meg őket , így bár nem emlékeztem , de most mégis felvillantak emlékfoszlányok , hogy készíthettem pár képet . Igen láttam is a képeket és míg az egyiken még együtt voltam látható a szirénnel , a másikon már csak egyedül voltam , az idősebb szirén sok képet törölt , vagy éppen a fiatalabbikat tüntette el a képről . 
Ezzel  a gondolattal ébredtem , hogy így egy csomó mindent el fogok felejteni és alig marad valami amire visszaemlékezhetek . 

álmok 3 tudatos - Page 14 9k=


Még nem volt időm visszaolvasni magamat , lehet kisebb javítások lesznek még ha szükséges .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 14 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Szer. 11 Május - 8:02

Sellőnek hívják amúgy az ilyen lényeket, de annak is jelentősége van, hogy szirénnek nevezted őket.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 14 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Szer. 11 Május - 9:00

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:47-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6455

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 14 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Szer. 11 Május - 9:08

Hát fortis ez valami csodálatos álom volt! Köszi, hogy megemlékeztél rólam és megkérdezted azt, amit. Nem is adtak olyan hülye választ, mert benne volt, hogy engem ezek szerint "valódinak" tartottak. Jól zavarba hoztak a válaszokkal, hogy magukat is valódinak tartották, nem csak álomalaknak. Shocked Ez két kérdést vet fel: 1. az álomalakok azt hiszik magukról, hogy valóságosak, 2. tényleg valóságos entitások voltak.
Egy álomalaktól (?) én is megkérdeztem egyszer tudatos álomban - miután az egész várost körbeutaztatta velem a bolondját járatva velem, amikor mondtam neki, hogy keressünk meg téged -, hogy " mi a közös álmodás titka?", akkor hasonlóan kikerülve a kérdést, nevetett egyet és azt valaszolta kissé olyan hangsúllyal, mintha hülyét akarna belőlem csinálni, hogy " hát fortis a közös álmodás titka!" Ezzel aztán ki voltam segítve!

Tetszett, hogy ráéreztél arra is, hogy az egy jelkép, hogy "csak addig maradunk fenn, amíg mozgásban vagyunk." Ez a folyekonyságra, rugalmasságáról, változni képességre/hajlandóságra utalhat, mely fontos dolog.

Ez az álmod is beillene mesének! Szuper volt! yes

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6455

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 14 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Szer. 11 Május - 9:43

fortis írta: Felhívták arra a figyelmem , hogy a lényeg a mozgás . Mindig maradjak mozgásban , akkor képes lehetek fenn maradni , ha megállok , akkor elsüllyedek . ( hmm talán ebben volt valami jelképes is ) 

Én azt tapasztaltam hogy a tudatos álmokban lényeges a mozgás, akár a gondolatok szintjén, akár fizikailag, de mozogni kell, különben hamar felébredek. A szirének/ sellő lényeket könnyű összekeverni, esetleg arra gondolok hogy az álom elején írtad hogy a víz alatt madárszerű lényeket láttál, a sziréneknek szárnya van és lemerülnek a víz alá is.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 14 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Szer. 11 Május - 10:48

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:48-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6455

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 14 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Szer. 11 Május - 17:12

efi írta:Sellőnek hívják amúgy az ilyen lényeket, de annak is jelentősége van, hogy szirénnek nevezted őket.

Igen , ez valószínűleg tévedés volt . Gondolom sellőre gondolhattam és a szirén mint megnevezés jutott az eszembe , szerintem helytelenül , de nem zárnám ki , hogy igazad lehet és ennek talán oka van . Hogy mi , azt nem tudom .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 14 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Szer. 11 Május - 17:37

"Hogy mi , azt nem tudom ."

Az, hogy ennek a lénynek a csábítással csapdába ejtő, ellenállhatatlan jellege hangsúlyos.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 14 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Szer. 11 Május - 20:06

efi írta:"Hogy mi , azt nem tudom ."

Az, hogy ennek a lénynek a csábítással csapdába ejtő, ellenállhatatlan jellege hangsúlyos.

Hát igen , volt ilyen jellege ez tagadhatatlan , 
Amúgy fura , hogy a kérdésemre nem reagált a megfelelő módon , bár  valóban  elképzelhető , hogy azért nem , mert nem tudott .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 14 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

14 / 19 oldal Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.