Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

álmok 3 tudatos

5 posters

15 / 19 oldal Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Next

Go down

álmok 3 tudatos - Page 15 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Szer. 11 Május - 20:47

Ezek a képek mind engem ábrázoltak , de nem ebből a világomból . Egyikben kisfiú voltam , a másikban egy torzonborz alak , a harmadikban egy nő , és így tovább .

Szerintem/nekem ez a legérdekesebb rész.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 15 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Szer. 11 Május - 22:32

efi írta:
Ezek a képek mind engem ábrázoltak , de nem ebből a világomból . Egyikben kisfiú voltam , a másikban egy torzonborz alak , a harmadikban egy nő , és így tovább .

Szerintem/nekem ez a legérdekesebb rész.

Igen , elég fura , de ezzel nem tudok mit kezdeni sajnos . 
Nekem a legfurább az volt , ha úgy gondolkodunk , hogy az álom minden egyes szereplői mi magunk vagyunk , akkor a nő reagálása igen furán hangzik . Az álomban én valóban arra gondoltam , hogy ő csak egy álom alak és ezt ő ugye cáfolta . Tehát ez esetben ellent mondtam önmagamnak a  kilétét illetően .  Számomra ez lenne a fura . Az , hogy nem tudott válaszolni a kérdésemre , az egy dolog , hisz talán nem ismerem magam sem a választ . De miért kellett tagadni , hogy ő nem egy álom alak és ráadásul ezt nem is akár milyen módon kötötte az orromra . Számomra igen meglepő és szokatlan volt . Le is blokkoltam miatta .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 15 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Szer. 11 Május - 22:58

Szóval nos ez nem is kérdés volt Efi igazán a nőt illetően . Inkább egy sértődött momentum . Tudhatta , hogy mit gondolok és így reagált . Én meg ettől akadtam ki .  Very Happy De ezt érezni kell , szóval jelen lenni , hogy az ember értse . Akár egy valóságos szitu lett volna . Szóval még most is így gondolom , ez csak egy álom volt , álom alakokkal . De igen szokatlan  momentumokkal és ilyennel még nem találkoztam . 
Ami még különös , hogy a delfinnel való együtt úszkálás nem az első momentum , volt már pár álmom amikor delfinnel úsztam együtt , és ha jól emlékszem két vagy három álom amikor pedig ilyen sellőszerű lánnyal úsztam együtt .  ( sellő vagy szirén most e tekintetből szerintem mindegy , de a formát illetően inkább sellő , mert utána néztem a szirének tulajdonképpen szárnyas lények voltak . )  Very Happy

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 15 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Vendég Szer. 11 Május - 23:09

fortis írta:1/ Nekem a legfurább az volt , ha úgy gondolkodunk , hogy az álom minden egyes szereplői mi magunk vagyunk , akkor a nő reagálása igen furán hangzik . Az álomban én valóban arra gondoltam , hogy ő csak egy álom alak és ezt ő ugye cáfolta . Tehát ez esetben ellent mondtam önmagamnak a  kilétét illetően .  Számomra ez lenne a fura . Az , hogy nem tudott válaszolni a kérdésemre , az egy dolog , hisz talán nem ismerem magam sem a választ . De

2/ miért kellett tagadni , hogy ő nem egy álom alak és ráadásul ezt nem is akár milyen módon kötötte az orromra .

3/ Számomra igen meglepő és szokatlan volt . Le is blokkoltam miatta .

1/ Hát ne gondolkodjunk úgy, hogy az álom minden egyes szereplője mi vagyunk. Nincs ilyen kőbe vésett törvény. Néha mindenki mi vagyunk, néha nem.

2/ Valójában nem azt mondta, hogy ő nem álomalak, hanem azt, hogy nem CSAK egy álomalak. Ezt úgy is lehet érteni, hogy valaki valóságos személyt jelképez az álmodban.

3/ A meglepő és szokatlan kérdések arra valók, hogy kizökkentsenek minket a berögzült gondolkodásmódunkból, ami vakvágányon tart. Ha ez nem sikerül, leblokkolunk. smile


ez nem is kérdés volt Efi igazán a nőt illetően . Inkább egy sértődött momentum

Újraolvastam az álmot, és magam is átértékeltem, ezért töröltem is az előző hsz-omat, és írtam ezt az újat.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 15 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Csüt. 12 Május - 5:21

A kettes pont . Igen , nekem is eszembe jutott ilyesmi .  Ezzel kapcsolatosan az merült még fel , hogy a " nem csak álom alak " azt jelenti  e , hogy valaki élő személyt  jelképez , vagyis annak leképeződése e ez a figura , vagy pedig egy élő entitás aki valóságosan is jelen lehetett az álmomban ezt a formát öltve magára ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 15 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Csüt. 12 Május - 9:12

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:48-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 15 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Csüt. 12 Május - 9:27

Áprilia írta:
fortis írta:
vagy pedig egy élő entitás aki valóságosan is jelen lehetett az álmomban ezt a formát öltve magára ?

Többek között én is ezt a kérdést tettem fel legfentebb a hsz-emben (nem vetted észre?) Csodálkozom is, hogy nem reagáltad le. töpreng
Hú , most látom , hogy itt még egy csomó  reagálás van , amit még nem is láttam ! Visszaolvasok mindent és természetesen reagálok rá .
Nem tudom mi a csuda van , egyszerűen nem láttam ezeket a fentebbi írásokat , csak az Efiét .


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 12 Május - 9:51-kor.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 15 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Csüt. 12 Május - 9:39

Áprilia írta:
Hát fortis ez valami csodálatos álom volt! Köszi, hogy megemlékeztél rólam és megkérdezted azt, amit. Nem is adtak olyan hülye választ, mert benne volt, hogy engem ezek szerint "valódinak" tartottak. Jól zavarba hoztak a válaszokkal, hogy magukat is valódinak tartották, nem csak álomalaknak. Shocked Ez két kérdést vet fel: 1. az álomalakok azt hiszik magukról, hogy valóságosak, 2. tényleg valóságos entitások voltak.
Egy álomalaktól (?) én is megkérdeztem egyszer tudatos álomban - miután az egész várost körbeutaztatta velem a bolondját járatva velem, amikor mondtam neki, hogy keressünk meg téged -, hogy " mi a közös álmodás titka?", akkor hasonlóan kikerülve a kérdést, nevetett egyet és azt valaszolta kissé olyan hangsúllyal, mintha hülyét akarna belőlem csinálni, hogy " hát fortis a közös álmodás titka!" Ezzel aztán ki voltam segítve!

Tetszett, hogy ráéreztél arra is, hogy az egy jelkép, hogy "csak addig maradunk fenn, amíg mozgásban vagyunk." Ez a folyekonyságra, rugalmasságáról, változni képességre/hajlandóságra utalhat, mely fontos dolog.

Ez az álmod is beillene mesének! Szuper volt! yes

Köszi szépen Áprilia , a kérdések amiket felvetettél ,  valóban  megérdemelnének egy tisztességes választ , de ez sajnos elmarad . 
Mindenesetre jól látod , hogy azt is tudhatták , hogy kire gondolhatok veled kapcsolatosan . Pontosabban , hogy e világi lény vagy .  Ellenben hihetetlen , hogy a viselkedése és a megjegyzései is arra utaltak , mintha magukat sem tartották volna kevesebbnek  nálunk , tehát  mintha arra utaltak volna , hogy bizony ők maguk is élő érző lények , tehát valóságosak . 
Nekem még az is eszembe jutott , hogy akár még vizes jellegű szervetlen lények is lehettek volna , az álom elején talán erre utalhatott az elektromosság , és végül is elég szeszélyes viselkedésre utalt maga a válasz is ami talán szintén erre utalna , ha ebből indulnék ki . Szóval elgondolkodtató . 
Igen , a mozgás pedig talán tanító jellegű is lehetett , hogy mit kellene tenni , hogy az ember ne essen ki az álomból , és ezt ilyen játékos formában mutathatták be .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 15 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Csüt. 12 Május - 9:45

Médea írta:
fortis írta: Felhívták arra a figyelmem , hogy a lényeg a mozgás . Mindig maradjak mozgásban , akkor képes lehetek fenn maradni , ha megállok , akkor elsüllyedek . ( hmm talán ebben volt valami jelképes is ) 

Én azt tapasztaltam hogy a tudatos álmokban lényeges a mozgás, akár a gondolatok szintjén, akár fizikailag, de mozogni kell, különben hamar felébredek. A szirének/ sellő lényeket könnyű összekeverni, esetleg arra gondolok hogy az álom elején írtad hogy a víz alatt madárszerű lényeket láttál, a sziréneknek szárnya van és lemerülnek a víz alá is.

A mozgást illetően , igen , lehet benne igazság . 
Sellő , vagy szirén  ? Nagyon érdekes , mert az álom elején valóban szárnyas lények voltak a víz alatt  amik olyan elektromos hullámokat gerjesztettek valamilyen módon .  De a delfinből aztán mégis csak sellő lett , így nem tudom a történést beazonosítani , hacsak nem alakváltoztatókról volna szó , akik a helyzethez illő megfelelő formába öltöztették magukat .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 15 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Csüt. 12 Május - 9:49

Áprilia írta:
Médea írta:
a sziréneknek szárnya van és lemerülnek a víz alá is.

Meg elkábítják a delikvenst. Very Happy

Szóval igen , ahogy írtam fentebb , az álom elején szárnyas lényeket láttam a víz alatt , de ezt elkülönítettem az álomtól , mert nem tudtam mit kezdhetnék vele az elektromos hullámaikkal egyetemben .  Amúgy igaz ami igaz , némi vonzalmat éreztem  a sellővé vált lény iránt de ezt nem tudnám megfogalmazni , szexuális töltete is volt igen .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 15 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Csüt. 12 Május - 10:25

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:48-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 15 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Csüt. 12 Május - 14:43

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:48-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 15 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Csüt. 12 Május - 14:50

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:48-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 15 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Csüt. 12 Május - 15:46

Áprilia írta:
Az tetszett, hogy a velem való találkozási törekvésedet személyes sértésnek vették.
Ez a törekvés lehet védelem is. 

Azt hiszem nyugodtan egyet érthetek . Nekem amúgy úgy tűnt , mintha tisztában lennének azzal , hogy te ki vagy .  Shocked
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 15 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Csüt. 12 Május - 15:51

Áprilia írta:
efi írta:
2/ Valójában nem azt mondta, hogy ő nem álomalak, hanem azt, hogy nem CSAK egy álomalak. Ezt úgy is lehet érteni, hogy valaki valóságos személyt jelképez az álmodban.

Ettől még álomalak. Egy olyan álomalak, aki "jelképez" egy valós lényt, mitől több egy "sima" álomalaknál, aki nem jelképez valós lényt?

Ehhez nem tudnék sok mindent hozzá tenni , de ha jól tudom , mondjuk a szervetlen lények álombéli felbukkanása ha minden igaz , csak egy kivetülés . Talán ez a kivetülés is olyan lehet , mint a mi energia testünk , vagy a duplánk , de nem vagyok benne biztos.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 15 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Csüt. 12 Május - 16:02

Áprilia írta:
fortis írta:
1. Mindenesetre jól látod, hogy azt is tudhatták , hogy kire gondolhatok veled kapcsolatosan . Pontosabban , hogy e világi lény vagy .
2.  Ellenben hihetetlen , hogy a viselkedése és a megjegyzései is arra utaltak , mintha magukat sem tartották volna kevesebbnek  nálunk , tehát  mintha arra utaltak volna , hogy bizony ők maguk is élő érző lények , tehát valóságosak.

1. Én ezt nem láttam, csak most esik le: tényleg, honnan tudták, hogy én valós lény vagyok? Gondolhatták volna azt is, hogy álomalak vagyok.
2. Amennyiben álom alakok voltak - ezt a kérdést vetettem fel legfelül az 1. sz. kérdésemben -, és nem valós entitások, akkor is ezek szerint valódinak hiszik magukat. Írtátok más álmok kapcsán is, hogy amikor álom alakokat kérdeztetek meg arrol, hogy tudják-e, hogy az egy álom, nem hitték el és értetlenül néztek.
Erről a világról is lehet hallani, olvasni, hogy csak egy álom. Mégsem hisszük el, illetve nem tudjuk hova tenni ezt az infót (tisztelet a kivételnek.)

1 / Mondjuk ha sima álom alakok lettek volna , akkor erre a válasz egyszerű , mert akkor az azt jelentené , hogy azért tudhatták , mert én magam tudom . Tehát ők csak az én gondolati kivetüléseim lehetnének ez esetben és mindennel tisztában kellene lenniük , amit én magam is tudok . 
Viszont ezek a lények azt mondták , hogy ők nem pusztán álom alakok és ez megbonyolítja a helyzetet . 

2 / De voltak olyan tapasztalataim , ahol az álomban lévő személy tisztában volt vele és tudta , hogy ez egy álom , amikor rákérdeztem . Tehát vagy a résztvevők azok akik valóban mások , vagy pedig egy álomalak részéről minden lehetőség adott . Bár mit hihetnek magukról . 

Arról , hogy a mi világunk álom e , nehéz a válasz , de első soron ott van az energia látás és mi mind önálló energiával bíró lények vagyunk . De mi van , ha ez mégsem egészen  jelentené  azt ? Néha beugrik egy egy olyan részlet , mintha az életünk valóban csak egy matrix volna . Ez pedig egy eléggé kényelmetlen érzés .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 15 Empty

Témanyitás  Vendég Csüt. 12 Május - 17:36

Áprilia írta:
efi írta:
2/ Valójában nem azt mondta, hogy ő nem álomalak, hanem azt, hogy nem CSAK egy álomalak. Ezt úgy is lehet érteni, hogy valaki valóságos személyt jelképez az álmodban.

Ettől még álomalak. Egy olyan álomalak, aki "jelképez" egy valós lényt, mitől több egy "sima" álomalaknál, aki nem jelképez valós lényt?

Nem állítottam, hogy nem álomalak. Fortis mondta, hogy a lény tagadta, hogy ő egy álomalak, erre mondtam, hogy szerintem nem biztos, hogy tagadta.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 15 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Csüt. 12 Május - 18:05

efi írta:
Áprilia írta:
efi írta:
2/ Valójában nem azt mondta, hogy ő nem álomalak, hanem azt, hogy nem CSAK egy álomalak. Ezt úgy is lehet érteni, hogy valaki valóságos személyt jelképez az álmodban.

Ettől még álomalak. Egy olyan álomalak, aki "jelképez" egy valós lényt, mitől több egy "sima" álomalaknál, aki nem jelképez valós lényt?

Nem állítottam, hogy nem álomalak. Fortis mondta, hogy a lény tagadta, hogy ő egy álomalak, erre mondtam, hogy szerintem nem biztos, hogy tagadta.

Azt hiszem tudom már a különbséget . 
- Szóval aki úgy álom alak , hogy egy valós lényt jelképez , az a lénynek magának a kivetülése lehet . 
- A sima álomalak , meg pusztán az enyémé
- Ha látással vizsgálnánk , a valós lény kivetülésének valószínűleg lenne önálló energia kisugárzása , míg a hagyományos álom alaknak nem . 
- Ha sokáig figyelünk egy álom alakra , akkor a hagyományos álomalak valószínűleg szétfolyna előttünk , míg a valós lény kivetülése nem , mivel azt nem mi magunk produkáljuk .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 15 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Csüt. 12 Május - 18:41

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:49-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 15 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Csüt. 12 Május - 19:21

Áprilia írta:
fortis írta:
- Szóval aki úgy álom alak , hogy egy valós lényt jelképez , az a lénynek magának a kivetülése lehet .

Ez spekulácio, semmi alapja nincsen. Csak kitaláltad.

Nos én úgy emlékszem volt ilyesmiről szó , a Don Juan tanításainak lényegében , de nézzük meg akkor ezt a részletet . 

"A szervetlen lények a mi tudomásunkra vadásznak vagy bármilyen élőlény tudomására, aki a hálójukba kerül. Tudást adnak nekünk, de kicsikarják a fizetséget: teljes lényünket. 
   A régi varázslókat elgyengítette vak bizalmuk a szövetségeseik kivetítéseiben, hittek a hatalmukban."

Ez csak egy részlet volt  de biztosra emlékszem , hogy máshol is említették a kivetítést , mert a szervetlen lények maguk nem képesek a helyváltoztatásra .  Valami olyasmire is emlékszem , hogy azért nem képesek bántani , mert csak kivetülések , ezzel szemben viszont arra nagyon is képesek volnának , hogy halálra rémítsék az embert .

Azt hiszem az álmodási megbízottal kapcsolatosan ugyan ez a lényeg , megpróbálom megtalálni . Ezek a megbízottak is tulajdonképpen a szervetlen lények kivetülései csupán . szóval nem én találtam ki .

Igen van itt egy ilyen részlet is 
" Minél erősebb a korlát, annál nagyobb a támadás. A fák és a szervetlen lények belső sebessége felfoghatatlan számunkra, mert végtelenül lassabb, mint a miénk. A fák és a szervetlen lények is tovább élnek, mint mi. Arra teremtődtek, hogy ugyanazon a helyen maradjanak. Mozdulatlanok, mégis mindent megmozgatnak maguk körül. A sötét vagy világos rúd és az álmodási megbízott hanga a kivetülésük, mint a felderítőik. "

Mindentől függetlenül lehet valóban csak spekuláció és kitalálmány .  semleges
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 15 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Pént. 13 Május - 22:20

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:49-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 15 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Szomb. 14 Május - 9:23

Szerintem álmunkban  egy felderítő , vagy egy szervetlen lény, épp annyira lehet valós , akár csak mi magunk .

Amúgy csak szurkálódásnak vélem az előzőeket a részedről , de megértem , mert azt szeretnéd , hogy legyek pontosabb .  Ettől függetlenül úgy érzem nem volt mindenben igazad .


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 14 Május - 9:32-kor.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 15 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Szomb. 14 Május - 9:31

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:49-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 15 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Szomb. 14 Május - 9:33

Olvass eggyel vissza , mert amire most reagáltál, azt illetően még előtted meggondoltam  magamat .
Egyébként  ezt a harcosi dolgot amit folyamatosan felemlegetsz , én valóban ezzel kapcsolatosan előbbre jutottam már . Nem biztos , hogy abban az értelemben , ahogyan te gondolod , de itt biztosan mindenki látja és elmondhatja , hogy igen , fortis bizony nem haragtartó . Bár milyen hülyeséget csinálsz akár te , akár más , nekem ettől még senki sem lesz kevesebb , és bizony ennek örülni is tudok .  Very Happy Very Happy
Ennyit a személyeskedésről .


A hozzászólást fortis összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 14 Május - 9:59-kor.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 15 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Szomb. 14 Május - 11:00

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:49-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 15 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Pént. 27 Május - 16:42

Savanyú   János. 2016 05 . 27

Egy erdei sétányon baktattam , amikor  megláttam azt a kis tavat a fák között .  és odaszaladtam . 
A tudatosság spontán érkezett  ,  de gondoltam teszek egy  próbát és gejzírt fakasztok a tó közepén .  Kisebb nagyobb sikerrel fel is tornyosult a víz , de ennyi elég is volt .
 Tovább indultam az ösvényen  így hamarosan észrevettem azt az alakot aki szembe jött velem .  Nos meg is lepődtem egy kicsit , mert ahelyett , hogy egyszerűen elsétált volna  mellettem ,  megszólított . 
Tudta hogy a legjobb savanyú  itt kapható ? -kérderzte
Hol ? -vágtam rá vállat vonva . 
Hát fönt a kisházban ,- (mutatott az ösvényen fölfelé)  , épp oda tartok .
Nahát ,  gondoltam magamban , ha már tudatos  álom ,kihasználom és én is kérdezek tőle valamit .
Hogy hívják ? - kérdeztem tőle
Savanyú János - felelte büszkén 
És hány éves , ha szabadna kérdeznem ? 
Na most megfogtam , gondoltam magamban , mert eléggé elbizonytalanodott . . Eltelt egy kis idő ,majd kibökte . 
"Nem tudom ."
Nos azt hiszem nincs egymással több dolgunk gondoltam és hátat fordulva elindultam az ösvényen lefelé . Lakott területre értem és ott csatlakozott hozzám egy ismeretlen ismerős , sajnos nem emlékszem arra , hogy kinek az alakjában csak arra emlékszem , hogy fiú volt .  
Mi most álmodunk ám képzeld , ez nem az a valóság   .-hívtam fel a figyelmét a helyzetünkre . 
Kételkedve nézett rám , de úgy tűnik valamennyire mégis csak elhitte . 
Az az ötletem támadt , mondtam neki , hogy menjünk oda valakihez és kérdezzünk rá ! Kérdezzük meg , hogy tudja e , hogy álmodunk ? 
Szerettem volna ha ő kérdezi meg , de úgy tűnik én lehettem a tudatosabb , vagy esetleg a bátrabb , na nem olyan nagyon , mert végül is két gyerkőchöz sétáltunk oda , akik épp  a közelünkben beszélgettek egymással .  Talán épp az iskolából jöhettek , legalábbis nagyon olyan érzésem volt . 
Sziasztok gyerekek ! - szólítottam meg őket 
Tudjátok hogy ez nem a valóság , hanem pusztán csak egy álom ?  
A gyerekek nagyot néztek , de nem válaszoltak . Úgy tűnt odébb állnak , de az egyikőjük aztán mégis csak visszafordult . 
Ez csak egy álom ? - kérdezte tőlem . 
Igen és ha akarod bebizonyítom . 
Az ismeretlen ismerősöm eközben valahová odébb állhatott , mert már nem láttam a közelünkben . 
Arra gondoltam tenni kéne egy kis repülési bemutatót , az eléggé meggyőző lehet talán .  Már éppen belekezdtem volna a bemutatóba , amikor odaért hozzánk egy idősebb  hölgy és leállított . 
Ez nem jó játék fiam  ! . mondta megrökönyödésemre .  Tudod  ismerek valakit aki pórul járt már ezzel az álmodással . 
Azt hiszem annyira meglepődhettem , hogy elveszíthettem a tudatosságomat és egy normál álomként folytatódott a történet tovább . 
Gyerek nap volt . ( Hmm valóban most lesz gyereknap ) 
Ápriliával találkoztam amint a kislányával üldögélt egy padon . 
Ugrott a kép és láttam amint valaki épp odébb húz egy bicajt , lehet nyerhette tombolán . 
Unszoltam Ápriliáékat , hogy jöjjenek oda a sátorhoz , mert esetleg a kislánya is kaphatna valamilyen ajándékot .  Ápriliának nem volt kedve hozzá , ezért én fogtam kézen a kislányát és odasétáltunk az egyik asztalhoz .  Nos úgy tűnt a nagyobb ajándékok már mind elkeltek , de én felhívtam a kis csaj figyelmét egy réginek tűnő valamire , egy iránytűre , hogy az bizony nagyon hasznos egy dolog .  Sajnos a kislány elutasította mondván , nem kellenek neki ilyen ócska vacakok .  Very Happy

megjegyzés :
Sajnálom nagyon , hogy kikerültem a tudatosság köréből , mert nagyon benne voltam  , pláne így sajnálom , hogy Ápriliával is találkozhattam . Biztosan kérdeztem volna tőle pár dolgot és kijelentettem volna , hogy most álmodunk , fura lett volna  megtapasztalni , hogy ő vajon hogy reagálta volna le a helyzetet , ha álom alak akkor azért , ha nem álom alak akkor meg pláne érdekes lett volna
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 15 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Pént. 27 Május - 18:29

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:49-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 15 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Pént. 27 Május - 19:34

Hú tényleg az autós , de jó is volt . Azért nincs két egyforma alkalom , minden tapasztalat hozhat valami újdonságot . 
Azt hiszem kérdezni és kommunikálni a résztvevőkkel jó dolog , mert egyszer hátha kiderül , hogy akivel éppen kommunikálunk nem pusztán csak álom alak mint a többi résztvevő . 
Ol ott van a fura lányka . Nekem mindig volt egy olyan érzésem , hogy ő egy ilyen egyén . A sötét alakkal kapcsolatban ugyan ez lehet a szitu talán .
Ami amúgy az álmot illeti úgy éreztem , hogy valóban egészen sokáig sikerült fenntartani a tudatosságot .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 15 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  fortis Pént. 27 Május - 19:37

Amúgy egy fontos részlet kimaradt , most jutott az eszembe .
Az ösvényen haladva eszembe jutott , hogy ne tartsam a tekintetemet hosszan egy iránnyba és ez valóban segíthetett
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 15 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Áprilia Pént. 27 Május - 22:53

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:50-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

álmok 3 tudatos - Page 15 Empty Re: álmok 3 tudatos

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

15 / 19 oldal Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.