Egyéb tapasztalatok

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához

2 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Re: Egyéb tapasztalatok

Témanyitás  Áprilia on Szer. 12 Nov. - 13:47

Törölve

A hozzászólást Áprilia összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 11:50-kor.

Áprilia

Hozzászólások száma : 4897

Vissza az elejére Go down

Témanyitás  Zoli on Szer. 12 Nov. - 13:48

@Áprilia írta:Amúgy idegileg hogy bírtad a "megrázkódtatást"? Mármint a "látást", a tiszta észlelést magát.
Hát ami velem történik amikor így tekintek a körülöttem lévőkre , egy semleges érzés semmi megrendítő  nincs benne , csupán gondolkodásra sarkall , hogy magam is egy maszk alatt élem életemet , és hogy ez miért történik így , ezzel nem vagyok tisztában . 
Leginkább olyasmi lehet ez , mint az önemlékezés , önmagunk érzékelése  és  annak elfogadása . Vagy mondhatnám inkább létezésünkbe való beletörődés .

Hozzászólások száma : 9253

Témanyitás  Áprilia on Szer. 12 Nov. - 13:51

Törölve

A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 11:51-kor.

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Szer. 12 Nov. - 14:07

@Áprilia írta:Hát, ebben nem fogunk egyetérteni.
Kivéve talán a 3. pontot, ahol lényegében ugyanazt írtad, mint én (a sajátodként feltüntetve. Pontosabban, mintha az általam elmondottakkal akarnál engem meggyőzni.  Very Happy  )
Ne gondolj kérlek meggyőzésre , vedd úgy , hogy egyszerűen leírtam ahogy gondolom .Kis magyarázat csupán .  Az , hogy  a gondolataink bizonyos részeknél megegyeznek és ez többször is előfordulhat , az csupán arra utalhat , hogy sok minden lehet és van még amiről ugyan úgy gondolhatunk .  öröm

Témanyitás  Zoli on Szer. 12 Nov. - 14:11

@Áprilia írta:Csak azért kérdeztem, mert aki nincs felkészülve/felkészítve, az nem bírja az ilyesmit.
Igen, gondoltam, hogy az önemlékezés-gyakorlat van rád ilyen hatással.
Viszont a "létezés" fejlesztése mellett ne feledd a "tudás" fejlesztését. Azaz magát a tant (elolvasása). A szerint egy maszkos gépezet nem töltheti be életfeladatát, hiszen csak egy automata, akit az asszociációi mozgatnak.
Igen a tudás még hátra van .  öröm

Témanyitás  Zoli on Hétf. 17 Nov. - 18:48

Este egy logikai kérdést kellett volna megoldani , de hármunknak sem sikerült . Egyszerűen hihetetlen volt , de nem jöttünk rá  . Aztán éjjel álmomban valahogy előjött a probléma és rájöttem mit és hogyan kell csinálnom . Nappal alig vártam , hogy kipróbáljam , és a megoldás valóban sikerült .

Témanyitás  Áprilia on Kedd 18 Nov. - 8:28

Törölve

A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 11:51-kor.

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Kedd 18 Nov. - 8:40

@Áprilia írta:
fortis írta:Este egy logikai kérdést kellett volna megoldani , de hármunknak sem sikerült . Egyszerűen hihetetlen volt , de nem jöttünk rá  . Aztán éjjel álmomban valahogy előjött a probléma és rájöttem mit és hogyan kell csinálnom . Nappal alig vártam , hogy kipróbáljam , és a megoldás valóban sikerült .

taps

(Nekem a hiperkocka belseje jelent meg ilyen módon. Nappal a józan eszemmel sehogyse tudtam elképzelni, "hol van a belül?" Hát megjelent hajnalban, álmodásban.)
öröm repül Igen ez az , ügyes voltál nagyon !
Milyen fura ez az egész , hogy amire az ember nem képes nappal , arra képes lehet álmában .  Ha jól tudom sok ötlet esetleg zenei mű született meg már e módon .  Erről írtak már valahol , ( nem emlékszem hol olvashattam ) de felvetődik bennem egy kérdés , hogy a saját tudatosságunk e az ami ilyenkor erőteljesebben megnyilvánul és hozza a megoldásokat , vagy kívülről érkezik a sugallat oly módon , hogy azt sajátunknak véljük ? 
Velem a csuda tudja hogyan történt . Fogtam a kezemben a tárgyat álmomban aminek rá kellett volna jönnöm a működésére , és egyszerűen tudtam mit tegyek vele , talán még gondolkodnom sem kellett rajta . Igaz törtem a fejemet rajta eleget ébrenléti állapotban .

Témanyitás  Áprilia on Kedd 18 Nov. - 9:09

Törölve

A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 11:52-kor.

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Kedd 18 Nov. - 9:45

@Áprilia írta:
fortis írta:
felvetődik bennem egy kérdés , hogy a saját tudatosságunk e az ami ilyenkor erőteljesebben megnyilvánul és hozza a megoldásokat , vagy kívülről érkezik a sugallat oly módon , hogy azt sajátunknak véljük ? 

Én eddig ezt még sose tulajdonítottam magamnak. Ennél pl. konkrétan kértem Istent, hogy mutassa meg. Tudatos álmom is a legtöbbször csak olyankor volt, amikor előtte kifejezetten kértem Istentől, hogy legyen. Embarassed
De mivel ez dilemma nekem, ezért inkább nem kérem.
Szerintem Istent kérni nem balgaság , hanem megerősítés a saját hitünkben .  Istenhez fordulni jó dolog . 
- Csak kérj s megadatik .
Olyasmit pedig nem fog megadni ami a bűnről szól .

Témanyitás  Vendég on Kedd 18 Nov. - 22:32

Halmazok.
Összefüggések halmaza.
Meg akarod keresni a fonal elejét?
Keressed Istent, Őt magát!
-
A "kéz"!
Isten keze az ADOK keze az AGAPE!
Ha nem ismered még hírből sem az adást, semmi vagy, élsz az elidegenítés gyötrelmeibe!
-
Nos, ante portas tehát, fel kell venni a "vissza találás" útán szolgáló tarisznyát vállainkra.
A tarisznya nem üres, a kezdetekben, pogácsák vannak benne és egy flaska bor!
-
Jézus Teste!
Jézus Vére!
-
Szentség!
-
A Szentség nem teheti meg, hogy lealacsonyodik, esetünkben a pogácsa és a bor "áhítatával" jár el érdekünkbe!
A lyuk akkor tátong mikor mi abban a téves eszmékben lengedeztetjük "elménket" - pld. segíts magadon és istenke is megsegít, ha az önmegvalósítás mezejére lépdelünk át!
-
AZ ÖNMEGVALÓSÍTÁS = ÖNAKARAT = ENGEDETLENSÉG!
Az e típusú engedetlenség, azonos a más típusú engedetlenségekkel, azaz "Szellemiségekkel"!

Vendég
Vendég

Témanyitás  Zoli on Csüt. 27 Nov. - 13:10

Emlékeztek az " Arcok " című tapasztalatomra ?
Hasonló élményben volt részem , de most valami más történt , elmesélem .
Egy váróteremben voltam , és szólítottak valakit , kinek neve valami ilyesmi volt , hogy Mátyás István .  Amint a nevet kimondták , és az embert láttam amint engedelmesen mozdul a szólításnak , hirtelen nem egy embert láttam meg benne , hanem egy két lábon járó mozgó mechanizmust , egy biorobotot .  Hirtelen arra gondoltam, ennyi erővel a nevek akár számokkal is helyettesíthetőek lehetnének , de rendben , ragaszkodjunk a hagyományokhoz , nevezzük páciensünket Mátyásnak . 
Nos ennek az egész tapasztalatnak tulajdonképpen az volt a lényege , hogy míg Mátyást azzal a bizonyos testtel azonosítottam magam is , olyan érzésem volt , hogy ez nem más , mint csupán a test elnevezése . Ez itt a Mátyás test . A lelkét , a szellemét , nem tudom hol helyezkedhetett el , de az elnevezések csak a formákhoz igazodnak .  Ez a Mátyás tulajdonképpen egy autó , amit valaki irányít , vezet , de ő nem azonos magával az autóval , viszont társadalmunk arra van berendezkedve , hogy nem tesz különbségeket. 
Szóval érdekes volt Mátsást a testi robotot mozogni látni , holott tisztában voltam vele , hogy aki ezt a testet mozdítja valószínűleg nem is így hívják , ha van egyáltalán neve .

Témanyitás  Vendég on Csüt. 27 Nov. - 20:03

fortis írta:Ez a Mátyás tulajdonképpen egy autó , amit valaki irányít , vezet , de ő nem azonos magával az autóval , viszont társadalmunk arra van berendezkedve , hogy nem tesz különbségeket. 
Szóval érdekes volt Mátyást a testi robotot mozogni látni , holott tisztában voltam vele , hogy aki ezt a testet mozdítja valószínűleg nem is így hívják , ha van egyáltalán neve .

Egy idő után mindenki azzá válik, amivel azonosítja magát.

Vendég
Vendég

Témanyitás  Áprilia on Csüt. 27 Nov. - 20:44

Törölve

A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 11:53-kor.

Áprilia

Témanyitás  Áprilia on Pént. 28 Nov. - 5:55

Majd az lesz az érdekes fortis, ha ezt magadon is megfigyeled. Very Happy

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Pént. 28 Nov. - 16:32

Etoile írta:
fortis írta:Ez a Mátyás tulajdonképpen egy autó , amit valaki irányít , vezet , de ő nem azonos magával az autóval , viszont társadalmunk arra van berendezkedve , hogy nem tesz különbségeket. 
Szóval érdekes volt Mátyást a testi robotot mozogni látni , holott tisztában voltam vele , hogy aki ezt a testet mozdítja valószínűleg nem is így hívják , ha van egyáltalán neve .

Egy idő után mindenki azzá válik, amivel azonosítja magát.

Tulajdonképpen ez egy nagy trükk és sokan alkalmazzák . Végül is ez olyasféle személyes teremtés , bár nem tudom miért nem sikerül mindenkinek .

Témanyitás  Zoli on Pént. 28 Nov. - 16:35

@Áprilia írta:

A szomorú valóságot láttad, ahogyan azt Ouspensky és Gurdjieff felfedte. De van kiút.

kúl Elég különös egy érzés ez , de nem megrendítő , lehet az ember ezeket a dolgokat belül  vagy valahol mélyen amúgy is tudja  .

Témanyitás  Zoli on Pént. 28 Nov. - 16:37

@Áprilia írta:Majd az lesz az érdekes fortis, ha ezt magadon is megfigyeled. Very Happy

Már megfigyeltem . Akkor ott eszembe is jutott , de ma is elcsodálkoztam amikor elmerengtem a kezeimen .  Nem kezek voltak ezek , hanem szerszámok .

Témanyitás  Áprilia on Pént. 28 Nov. - 20:19

Törölve

A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 11:53-kor.

Áprilia

Témanyitás  Áprilia on Pént. 28 Nov. - 20:20

Törölve

A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 11:54-kor.

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Szomb. 29 Nov. - 8:11

@Áprilia írta:
fortis írta:
@Áprilia írta:Majd az lesz az érdekes fortis, ha ezt magadon is megfigyeled. Very Happy

Már megfigyeltem . Akkor ott eszembe is jutott , de ma is elcsodálkoztam amikor elmerengtem a kezeimen .  Nem kezek voltak ezek , hanem szerszámok .

taps

Azt hiszem ez az egész valahol megváltoztatja az embert . Nem úgy tekint magára mint amikor ilyesmit még nem tapasztalt . Azt írtam , hogy nem megrendítő , de mégis olyan , mintha az ember elveszített volna valamit , valami megmagyarázhatatlant .

Témanyitás  Greywolf on Szomb. 29 Nov. - 11:31

fortis írta:
@Áprilia írta:
fortis írta:

taps

Azt hiszem ez az egész valahol megváltoztatja az embert . Nem úgy tekint magára mint amikor ilyesmit még nem tapasztalt . Azt írtam , hogy nem megrendítő , de mégis olyan , mintha az ember elveszített volna valamit , valami megmagyarázhatatlant .

Amikor egy élő dolgot lefokozol egyszerű, élettelen szintre, az gáz. Akkor főleg kiábrándító, ha ez az élő dolog hozzád tartozik, te hoztad létre. Értem ez alatt a kezeid, ha a testemre én is csak egyszerű tárgyként, eszközként tekintenék, akkor én is depressziós lennék.
Csak azért lefokozni az életet és közönségesnek, figyelemre sem méltónak tekintetni, mert valaki olyan írta, aki sokat képzel magáról, botor dolog. Nem csodálkozom, hogy így szem elől tévesztetted az élet varázsát.

Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Témanyitás  Áprilia on Szomb. 29 Nov. - 11:52

Törölve

A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 11:56-kor.

Áprilia

Témanyitás  Zoli on Szomb. 29 Nov. - 12:49

@Greywolf írta:
fortis írta:
@Áprilia írta:
fortis írta:

taps

Amikor egy élő dolgot lefokozol egyszerű, élettelen szintre, az gáz. Akkor főleg kiábrándító, ha ez az élő dolog hozzád tartozik, te hoztad létre. Értem ez alatt a kezeid, ha a testemre én is csak egyszerű tárgyként, eszközként tekintenék, akkor én is depressziós lennék.
Csak azért lefokozni az életet és közönségesnek, figyelemre sem méltónak tekintetni, mert valaki olyan írta, aki sokat képzel magáról, botor dolog. Nem csodálkozom, hogy így szem elől tévesztetted az élet varázsát.

Nem erről van szó Greywolf , szó sincs semmiféle lefokozásról .
 Arról lenne szó , hogy az ember észre sem veszi , hogy nem azonos a saját testével . Nem veszi észre , hogy a teste az tulajdonképpen csak egy ruha , egy biogépezet , egy szerszám , egy eszköz  ahhoz , hogy kifejezésre juttathassa , álltala önmagát . A test egy használati eszköz és bár hozzánk tartozik , mi alakítjuk , mi teremtjük olyanná amilyenné lesz , ha elromlik a mi hibánkból romlik el , ha jól viseljük dolgát , a mi szándékunk által marad egészséges , tehát rajtunk múlik és általunk a sorsa .  ( Persze vannak még rajtunk kívülálló tényezők , de főként rajtunk múlik és ne a kirívó esetekre , hanem az átlagra gondoljál )
Szóval ennek az egésznek a lényege , amikor az ember rájön , hogy a test nem ő maga , hanem az  csak egy kifejezési formája , ahogyan az öröm kifejezési formája is lehet az úgynevezett mosoly ami az arcon formát ölt  , így a testünk által nyilvánítjuk meg önmagunkat .
Tehát ezzel voltaképpen mindenki tisztában van aki egy kicsit is elgondolkodik , talán kivéve a materialistákat akik esküsznek arra , hogy az emberi én az agytevékenység   kifejezési formája és minden más az idegpályák elektromos hatásainak következménye .
Nos én nem ezt éreztem és a testemet eszközként láttam , ami annyit tesz ki , hogy nem az énem a testem kifejezési formája  , hanem a testem az ami az énem  megnyilvánulásainak eszköze  hogy abban megnyilatkozhassak .
Szóval semmi baj a testtel és az egy nagyon hasznos dolog , de gondolj bele , ha elveszíti az ember a kezeit lábait , vagy még többet , attól az ember még ember marad . A test viszont már nem lesz ugyan az ami volt .
Ha azonosítva lennénk saját testünkkel mi maradna belőlünk halálunk után ?
Most lényegében ez olyan , mint mikor hirtelen felébred az ember az álmából és rájön álmodott csak , valami ilyesmi lehet amikor ráérzel arra , hogy a tested  vsak részét képezi annak ami te vagy .

Témanyitás  Zoli on Szomb. 29 Nov. - 13:31

@Áprilia írta:
fortis írta:
@Áprilia írta:
fortis írta:

taps

Igen. Jól látod. Ezért lenne szükséges mindenkinek az önmagán való munka. De mivel az emberek nem csinálják, nézd meg, hol tart a világ....gépek, akik ölik egymást. Sad
Persze, olyanok is vannak, akik nem. Ez meg a jó hír. Hogy van kiút. "Evangyéliom." öröm

öröm

Témanyitás  Zoli on Szomb. 29 Nov. - 14:16

Ezt a videót most találtam , nézzétek meg , több oldalról is válaszokat adhat .

- Az agy feltűnően hasonló működési alapelven működik , mint a gyűjtőpont , ez csak érdekességként .
- Greywolfnak az előző  megjegyzéseinkhez talán magyarázatul szolgálhat a videóban az agy , mint a tudat tükre elméletről való társalgás .

Témanyitás  Greywolf on Szomb. 29 Nov. - 16:42

fortis írta:
Nem erről van szó Greywolf , szó sincs semmiféle lefokozásról .
 Arról lenne szó , hogy az ember észre sem veszi , hogy nem azonos a saját testével . Nem veszi észre , hogy a teste az tulajdonképpen csak egy ruha , egy biogépezet , egy szerszám , egy eszköz  ahhoz , hogy kifejezésre juttathassa , álltala önmagát . A test egy használati eszköz és bár hozzánk tartozik , mi alakítjuk , mi teremtjük olyanná amilyenné lesz , ha elromlik a mi hibánkból romlik el , ha jól viseljük dolgát , a mi szándékunk által marad egészséges , tehát rajtunk múlik és általunk a sorsa .  ( Persze vannak még rajtunk kívülálló tényezők , de főként rajtunk múlik és ne a kirívó esetekre , hanem az átlagra gondoljál )
Szóval ennek az egésznek a lényege , amikor az ember rájön , hogy a test nem ő maga , hanem az  csak egy kifejezési formája , ahogyan az öröm kifejezési formája is lehet az úgynevezett mosoly ami az arcon formát ölt  , így a testünk által nyilvánítjuk meg önmagunkat .
Tehát ezzel voltaképpen mindenki tisztában van aki egy kicsit is elgondolkodik , talán kivéve a materialistákat akik esküsznek arra , hogy az emberi én az agytevékenység   kifejezési formája és minden más az idegpályák elektromos hatásainak következménye .
Nos én nem ezt éreztem és a testemet eszközként láttam , ami annyit tesz ki , hogy nem az énem a testem kifejezési formája  , hanem a testem az ami az énem  megnyilvánulásainak eszköze  hogy abban megnyilatkozhassak .
Szóval semmi baj a testtel és az egy nagyon hasznos dolog , de gondolj bele , ha elveszíti az ember a kezeit lábait , vagy még többet , attól az ember még ember marad . A test viszont már nem lesz ugyan az ami volt .
Ha azonosítva lennénk saját testünkkel mi maradna belőlünk halálunk után ?
Most lényegében ez olyan , mint mikor hirtelen felébred az ember az álmából és rájön álmodott csak , valami ilyesmi lehet amikor ráérzel arra , hogy a tested  vsak részét képezi annak ami te vagy .

Értem. Ezt én is így gondolom. Az utolsó sorról nem tudok nyilatkozni, mert ilyet nem éltem át. Én sosem gondoltam, hogy a testem lennék én.
Egyébként, a testet is tekinthetjük a részünknek, saját magunk kifejeződésének. Valamilyen szinten, hiszen mi formáljuk, a mi döntéseink eredménye az állapota, ahogy te is írtad.

Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Témanyitás  Zoli on Szomb. 29 Nov. - 17:11

@Greywolf írta: Én sosem gondoltam, hogy a testem lennék én.

Én sem  , de ezt eddig még nem igazán éreztem át .

Témanyitás  Zoli on Vas. 7 Dec. - 14:40

Látás :
Bizonyára ti magatok is tapasztaljátok néha , hogy csukva van a szemetek és mégis láttok . 
Az éjszaka során 2-3 X is előfordult velem , hogy láttam a szoba egyes részleteit , de nem olyan hagyományos értelemben , hanem valahogy annak mélységében , mint amikor egy 3 D-s képet nézegettek . Tehát egyik pillanatról valami hagyományos tekintetből olyasféle mélység látássá fokozódik át .  Fura egy látvány azt meg kell vallanom , bár úgy tűnik az adott helyzetben megelégedhettem ennyivel , mert természetesnek tűnt , hogy az ágyból fekve nézek , és valahogy nem jutott eszembe , hogy ezzel a tapasztalattal talán más valamit is kezdhetnék , pl jobban körülnézni és nem csak az adott test helyzetemből  bámulnom  magam elé  .

Témanyitás  Áprilia on Vas. 7 Dec. - 15:34

Törölve

A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 11:56-kor.

Áprilia

Témanyitás  Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

2 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Vissza az elejére