Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

álmok 2

4 posters

4 / 12 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Go down

álmok 2 - Page 4 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Vas. 21 Feb. - 10:30

efi írta:Médea hsz-ához: igen, nekem is azonnal a koporsó jutott az eszembe, amikor a vízben úszó kicsi, hosszúkás ládákról olvastam. Mégpedig gyerekkoporsó.

Ez nekem is eszembe jutott utólag .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 4 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Vas. 21 Feb. - 10:32

efi írta:Múltkor említetted, hogy volt egy testvéred, aki születése után nem sokkal meghalt. Erről lehetne többet tudni: fiú volt, vagy lány, te éltél-e már, hány év volt közöttetek, mennyi ideig élt, miben halt meg?

Fiú volt , kb 4.5 évvel lehetett idősebb , és semmi mást nem tudok róla .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 4 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Vendég Vas. 21 Feb. - 10:34

Neked volt valami komoly betegséged gyerekkorodban?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 4 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Vas. 21 Feb. - 10:46

Médea írta:Elég nyomasztó egy álom lehetett. A kislány nálad gyakori motívum, azt nem tudom mi a jelentősége, de valami fontos biztosan. Egy dolog különösen felkeltette a figyelmemet, mikor belefeküdtél a vízben úszó ládába. Bár a részletek egész mások de ugyanez a kép jelent meg nálam is a minap egyik álmomban: belefeküdtem egy vízben úszó ládába és meghalni készültem. Csak lebegtem és próbáltam elcsendesedni, várni a halált. Becsuktam a szemem, kezemet a mellemen összekulcsoltam és lazítottam. Eleinte elfogadtam ,de aztán feltámadt bennem a tiltakozás, hogy nem akarok még meghalni, de aztán feltűnt egy rémisztő alak, egy múmia, a csontjaira rászáradt a hús és megpróbált belefojtani a vízbe. Dulakodtunk, de végül sikerült eltaszítani magamtól.

- Hát inkább csak fura , mindenesetre  a hangulata egyedi lehetett . Nem is tudom igazán kifejezni milyen . 
- A kislány mint gyakori motívum . Valóban így van , a fura lánykás álmaim mind tanító jellegűek és mint szellemi vezetőm tekintek rá . Ezen felül több olyan álmom is volt , ahol egy tőlem pár évvel idősebb kislánnyal vagyok együtt , különböző helyzetekben .  Na meg képzeld olyan is volt már , hogy egy buszon utaztam , amiről később kiderült , hogy valamilyen  űrjárgány volt , és ahol odajött hozzám egy 7 év körüli  szőke kislány aki azt mondta nekem , hogy ő az én lányom . Gondolhatod milyen megdöbbentő volt , de miután megkért , hogy had énekelhessen nekem és a csillagokról énekelt , örültem nagyon ennek a találkozásnak bár ki is lehetett . 
- Ez a vízben úszó ládás eset így , hogy te is álmodtál ilyet egész különleges . Annál is inkább , mert később  eszembe jutott , hogy akár a koporsók olyanok voltak .  De miért akartál meghalni álmodban ez elég fura , nekem ilyesmi még sosem jutott az eszembe . Olyan volt  már , hogy meghaltam , meg feláldoztam magamat , de hogy ok nélkül , olyan még nem volt . Lehet a te esetednek is oka kellett , hogy legyen . Hmm ?


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 21 Feb. - 10:51-kor.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 4 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Vas. 21 Feb. - 10:49

efi írta:Neked volt valami komoly betegséged gyerekkorodban?

Én sokat voltam beteg ,volt , hogy majdnem meg is haltam . A poén az , hogy senki nem vette volna észre , egy ideig biztosan nem .  Very Happy
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 4 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia Vas. 21 Feb. - 10:59

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:00-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 4 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Vas. 21 Feb. - 11:12

Áprilia írta:
fortis írta:
efi írta:Neked volt valami komoly betegséged gyerekkorodban?

Én sokat voltam beteg ,volt , hogy majdnem meg is haltam . A poén az , hogy senki nem vette volna észre , egy ideig biztosan nem .  Very Happy

Önsajnálatból jeles!

Mindegy mit gondolsz , Efi kérdezte . 
Igazság szerint ez egy kruppos roham volt és valóban azt hittem , hogy meg fogok fulladni . Mindenki aludt én pedig kimásztam a konyhaablakba , mert ott fel tudtam mászni az asztalra és a nyitott ablaknál lélegezni . Ja igen , kilencedik emelet . Csak másnap meséltem el anyuéknak az esetet .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 4 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Vendég Vas. 21 Feb. - 11:15

fortis írta:
efi írta:Neked volt valami komoly betegséged gyerekkorodban?

Én sokat voltam beteg ,volt , hogy majdnem meg is haltam . A poén az , hogy senki nem vette volna észre , egy ideig biztosan nem .  Very Happy
Hogyhogy nem vették volna észre?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 4 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Vas. 21 Feb. - 11:27

efi írta:
fortis írta:
efi írta:Neked volt valami komoly betegséged gyerekkorodban?

Én sokat voltam beteg ,volt , hogy majdnem meg is haltam . A poén az , hogy senki nem vette volna észre , egy ideig biztosan nem .  Very Happy
Hogyhogy nem vették volna észre?

Úgy , hogy azt sem vették észre , hogy fuldoklom . Aludtak amint írtam .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 4 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Vendég Vas. 21 Feb. - 11:56

Az álmodból úgy tűnik, valami gyerekkori trauma van benne megjelenítve.

És az ének? Milyen volt annak az idős nőnek az éneke pontosan?


A hozzászólást efi összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 21 Feb. - 12:16-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 4 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia Vas. 21 Feb. - 12:02

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:00-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 4 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Vas. 21 Feb. - 12:47

efi írta:Az álmodból úgy tűnik, valami gyerekkori trauma van benne megjelenítve.

És az ének? Milyen volt annak az idős nőnek az éneke pontosan?

Pontosabban a fiatalabbiknak , mert az idős már tényleg idősebb volt , Talán olyan jól karbantartott 70 es éveiben járó . 
 Sajnos ahogy a beszélgetést úgy az énekét sem tudom vissza adni , de a jellege olyan volt , mint amikor valaki befejezi a beszédét és aztán rázendít egy énekre , utalván arra , hogy a beszélgetésnek vége .  Az éneke mindenesetre nem népdal jellegű volt , hanem inkább olyan , mintha magáról énekelne . Semmi különleges nem volt benne , de nem hallgattuk végig , mert elhagytuk a helyiséget .  A véleményem csak irónia volt , pusztán poénkodás .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 4 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Csüt. 25 Feb. - 8:11

Az elveszett 23
Ez annyira értelmetlen volt és zavaros , hogy muszáj  leírnom .  Very Happy
Egy liftbe szálltam be , ahol már tartózkodott bent valaki . A  lift fölfelé haladt . Ez a valaki egy magas hosszú ember volt , bár megfordult a fejemben , hogy csak humanoid , mert elég fura volt az arca , már ha azt vesszük , amit láthattam belőle , mert  nem felém , hanem a lift fala felé volt fordulva és az arcát kicsit elfordítva láthattam belőle valamit egy pillanatra . Ráadásul nem is egy helyben állt , hanem oldalazó mozgást végzett a falat bámulva . Ez az ember a  a következőket motyogta magában  , idézem :
" Legjobb lett volna , ha a kapu a házam felé nézett volna , mert ott van az intézmény 23 elveszett dolgozója . Nekem is van ott egy játékom , még gyermek koromból .
Nahát , szóval elég fura .  töpreng
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 4 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Szer. 2 Márc. - 11:20

Prot 

Egy táborban voltam . 
mellettem egy férfi állt , nem messze tőlem pedig egy asszony ült a kunyhója előtt és egy tálban valamit őrölt vagy morzsolgatott az ölében . A férfi is beszélt és a nő is , de a nő főleg hozzám . Egy mukkot sem értettem abból amit mondanak , számomra valamilyen teljesen idegen és szokatlan nyelven beszéltek .  A sziszegő hangok szinte teljesen hiányoztak , ezt még meg is jegyeztem magamban . Aztán elhangzott az egyik mondatban a prot kifejezés . Ezt az egyetlen szót megértettem és tudtam azt jelenti , hogy kenyér . De ezt is honnan tudhattam , fogalmam sincs .  Very Happy

Az asszony

Ezt a napokban álmodtam , elmesélem nektek . 
A pusztában gyalogoltam , elhagytam a tábort . Nő voltam , hosszú ruhám súrolta a poros talajt . Nem tudom miért hagytam el őket , de tudtam ennek nem lesz jó vége . Láttam is a lovasokat felém vágtatni , de valamilyen oknál fogva tettek egy kis kitérőt , nem közvetlenül hozzám vágtáztak . Megálltam és vissza fordultam . Nincs hová mennem , vissza kell fordulnom . A lovasok lassan a közelembe értek és egy idősebb de nagyon jó erőben lévő alacsony bajszos csúcsos süveges  embert láttam , akiben felismerni véltem egy jótevőmet . Amint elvágtatott mellettem , láttam , hogy a hátából kiállt három nyílvessző , és egy lándzsát is a hátába vágtak , de ő nem esett le a lóról . A lovasok elvágtáztak és a jelenet többi részét már csak mint egy kivetülés láthattam . Azt tudom , hogy az ember még bejutott egy épületbe és egy harcosnak utána kellett mennie . Az ember nem jöhetett ki élve abból az épületből , ezzel váltotta ki az én életemet .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 4 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia Szer. 2 Márc. - 11:27

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:01-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 4 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia Szer. 2 Márc. - 11:29

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:01-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 4 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Vendég Szer. 2 Márc. - 11:43

fortis írta:Prot

Németül brot kenyeret jelent.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 4 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Szer. 2 Márc. - 16:48

Áprilia írta:
fortis írta:Az elveszett 23

Van egy olyan című Jim Carrey film (ritkán látni drámai szerepben, de ez az), hogy "23". Nagyon jó film, misztikus is, elveszettek, rejtett tudás és üzenetek is vannak benne, esetleg nézd meg.  

Lesz korlátlan netem , akkor rákeresek majd .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 4 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Szer. 2 Márc. - 16:51

Áprilia írta:


Mit értesz itt "jótevő" alatt?

Nem tudom , ez számomra sem volt teljesen világos . Valami olyasmi végett lehetett talán az , amiért a helyem a törzsben biztosítva lehetett , mert úgy tűnt én ott egy idegen voltam . Ennek az embernek köszönhettem , hogy befogadtak ha minden igaz .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 4 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Szer. 2 Márc. - 16:54

Médea írta:
fortis írta:Prot

Németül brot kenyeret jelent.

öröm  Én ezt nem tudom , nem értek németül , de azt tudom , hogy a nyelv messze állt a némettől . A német számomra nagyon csúnya és kemény hangzású , ez a nyelv pedig a sok kemény hangzó ellenére mégis lágynak tűnt . 
Szóval ez megint egy olyan rész az álmaim között ami tán örök rejtély marad .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 4 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia Szer. 2 Márc. - 17:35

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:01-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 4 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Szer. 2 Márc. - 17:47

Az asszony című álmomban ami még megdöbbentő volt a számomra , hogy mint nő, az ember feje felett úgy döntenek  , hogy ki sem kérik a véleményét  , legyen az akár élet , vagy halál kérdése . Akinek meg kellett halnia , még az sem törődött azzal , hogy esetleg mit gondolnék a tettéről , vagy a vállalásáról . Szóval számomra ez az érzés volt a legkülönösebb , azaz az , hogy nem a magam ura vagyok bár mi döntés történhet a fejem felett .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 4 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Vendég Szer. 2 Márc. - 18:13

fortis írta:
Médea írta:
fortis írta:Prot

Németül brot kenyeret jelent.

öröm  Én ezt nem tudom , nem értek németül , de azt tudom , hogy a nyelv messze állt a némettől . A német számomra nagyon csúnya és kemény hangzású , ez a nyelv pedig a sok kemény hangzó ellenére mégis lágynak tűnt . 
Szóval ez megint egy olyan rész az álmaim között ami tán örök rejtély marad .

A p és a b felcserélhető hangzók, van aki össze is keveri őket. Szerintem aligha véletlen hogy az álom szerint is kenyér a jelentése. Erről volt szó tegnap a topikomban, hogy olyan dolgokat is tudunk amiknek nem vagyunk tudatában és hogy álomban ez a rejtett tudás előjöhet.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 4 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Szer. 2 Márc. - 21:56

Megnéztem a szótárban , holland és norvég nyelveken is ugyan így írják , akkor ha úgy veszem akár még viking nyelven is beszélhettek . 
Csak annyit tudok , hogy nem németül , bár az ősi német , vagy akár a kelta nyelv is lehetett  ,gondolom annak idején nem úgy hangozhatott  mint napjainkban .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 4 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Pént. 4 Márc. - 15:05

Szellemek 
Álmomban  szellemek jártak a lakásban, egy felnőtt füstszerű árny és két talán 6-7 éves kislányok kíséretében .  .A lányok megjelenése mondhatni kivételes volt ,  mert tudtam ki kell érdemelni , vagy legalábbis bizalom kell hozzá , hogy valakinek megjelenjenek . 
Az egyik odalépett mellém az ágyamhoz és én megkértem , hogy nyújtsa ide a karját . Kinyújtottam a kezemet és megfogtam az övét . Meglepődötten tapasztaltam , hogy az érintése test meleg volt , akár csak az enyém . nem tudom mire is számíthattam egy szellemtől( ? )  . Aztán a kislány magyarázni kezdett és a falon felfedeztem egy színskálát , a piros szín és a kék árnyalatairól . Azt magyarázta a gyerek , hogy ő a piroshoz áll közel , ezért érzem melegnek , de ha a kékhez állna közel , akkor hidegnek érezném a kezét . 
Ez eddig világos , hiszen hideg és meleg színek , mégis ez így egy az egyben eléggé különös volt . 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 4 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Vendég Pént. 4 Márc. - 17:52

Ismét egy fura lányka. Jó lenne tudni vajon miért mindig ebben a formában jelenik meg. Az is lehet hogy ez valami beidegződés nálad, olyan formában látod ami ismerős, amiben megbízol. Legközelebb mutass rá a kisujjaddal (csak le ne harapja).

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 4 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia Pént. 4 Márc. - 17:56

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:01-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 4 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Pént. 4 Márc. - 20:07

Igen , valóban el kellene már érni , hogy rákérdezzek és a kisujj technika is előjöhetne .
Érdekességként megemlíteném , hogy régebben volt egy Sötét alak nevezetű álom kísérőm , hmm mondjuk rá lehetne fogni , hogy inkább én kísértem őt , mint ő engem . 
Az utolsó találkozásunknál rákérdeztem , hogy ki ő , mondja el nekem , és ő válaszként elvitt engem egy nagy lapos kőhöz , ahol megmutatta ki is ő valójában . Egy fényfüggöny szakadt ki belőle az ég felé és akkor láthattam , hogy én is ugyan úgy nézek ki , mint ő . Ha jól emlékszem azt mondta , hogy mi ugyan annak a két része vagyunk , ezért látható az amit fényfüggönyként látunk . 
Ha valakit érdekel megkereshetem ezt az álmot , akkor még nem olvastam Castanedát , valószínűleg még nem is hallottam akkoriban róla .  .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 4 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Vendég Pént. 4 Márc. - 20:32

fortis írta:Ha jól emlékszem azt mondta , hogy mi ugyan annak a két része vagyunk

A legtöbb álomalak saját kivetülésünk, ezért fontos kapcsolatba lépni velük, önmagunkról tanulunk.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 4 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia Pént. 4 Márc. - 20:35

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:01-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6463

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 4 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 12 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.