Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Könyvajánló

+9
fortis
Áprilia
ionon
Blueeye
Lea.
Mayra1
Rhea Sylvia
nofertiti
Nilka
13 posters

7 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Könyvajánló - Page 7 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  fortis Csüt. 11 Feb. - 18:10

öröm  Igen , valóban így volt .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 7 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Csüt. 11 Feb. - 18:14

Áprilia írta:Engem ez a könyv indított el az utamon, a '90-es évek közepén. Sorsfordító volt az életemben.

A megfelelő könyv a megfelelő időben a megfelelő személy megfelelő hangulatában valóban sorsfordító lehet.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 7 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Csüt. 10 Márc. - 13:09

Castaneda összes:
http://terebess.hu/keletkultinfo/castaneda.html

Újraolvasom a könyveket, szép sorban, elsőtől az utolsóig. Így talán összeáll egy teljesebb kép és láthatom miként épülnek egymásra a történetek.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 7 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  fortis Csüt. 10 Márc. - 13:40

Médea írta:Castaneda összes:
http://terebess.hu/keletkultinfo/castaneda.html

Újraolvasom a könyveket, szép sorban, elsőtől az utolsóig. Így talán összeáll egy teljesebb kép és láthatom miként épülnek egymásra a történetek.

Ez valóban egy jó oldal .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 7 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Csüt. 10 Márc. - 14:03

fortis írta:Ez valóban egy jó oldal .

Tényleg az, nagyon sok a keleti irodalom klasszikusai közé tartozó írás van itt, meg úgy általában rengeteg vallásokkal és kultúrával foglalkozó könyv. Itt mindig találni valami frisset. Csak lenne elég idő mindent elolvasni.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 7 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Szer. 20 Ápr. - 19:00

A tolték titkot olvasom, szerencsére nem vettem meg, sikerült letöltenem valahonnan. Nem mondom hogy rossz könyv, de nem is jó. Aki ismeri Castanedát az szerintem csalódni fog, össze sem hasonlítható a kettő. Leginkább a szerző stílusa nem szimpi, az a megvilágosodott típus aki azt hiszi magáról hogy mester közben meg tele van problémákkal. De az is lehet hogy csak én nem rezonálok az ősi mexika hagyományokkal. Castanedát azért is szeretem mert annyira személyes hangvételű és a don Juan-nal való beszélgetésekben úgymond erő van. Itt ezt nem érzem, bár végig fogom olvasni.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 7 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  fortis Szer. 20 Ápr. - 19:13

Hát igen , a Castaneda írásai olyanok , hogy az ember úgy érzi , mintha maga is ott lenne .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 7 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Áprilia Szer. 20 Ápr. - 20:04

Áprilia írta:
Na most jövök a Libriből, megvettem A tolték titkot.
És ott volt a papírzsebkendő is a Don Juan tanításaiban! Very Happy  Az "1963. Július 6. szombat" kezdetű jegyzetnél volt betéve a papirzsepi. Megjegyeztem, hogy meddig tart az a két oldal (az én könyvem más felosztású), és majd otthon elolvasom. Annyit elolvastam persze a boltban is, hogy a Castaneda által - a don Juan instrukcioi alapján - saját maga termesztett Datura növény kipróbálásáról van szó...(kb. ugyanitt tartok amúgy is a könyv olvasásával, amit a mult héten kezdtem el. Lehet, hogy ez benne a poén, az erőnek van humora Very Happy )
Utánanéztem! Percnyi pontossággal ugyanott volt kinyitva a saját könyvem is az iPad-en, ahol a papírzsepi volt a bolti példányban!  (Pedig valójában nem ott járok, csak valamelyik nap visszapörgettem az oldalakat, mert valamit kerestem...) Shocked  Shocked  Shocked  taps  

Korábban megvettem és kb. 1 óra alatt kivégeztem jó mérgesen A tolték titkot. Úgy emlékszem, beírtam ide valahova, hogy mennyire nem tetszett, de mégsem.
Egyébként nagyjabol ugyanígy jártam Charlie Morley könyvével is, bár az teljesen más stílusban íródott, de akkor is.
Castanédát ebben a műfajban senki nem fogja utolérni. Szerintem a régi varázslók szándéka valóban áthatja az īrásait.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6452

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 7 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Szomb. 21 Május - 12:26

Ezt olvasom:

Rudolf Otto, A szent

Rudolf Otto (1869-1937) német teológus főműve nemcsak a vallástörténészek és teológusok számára megkerülhetetlen jelentőségű alkotás, hanem mindazok számára is, akik meg akarják érteni az érthetetlent és a kifejezhetetlent, mely ellenállhatatlan erővel rémít és vonz bennünket. Ez a rettentő és lenyűgöző titok a „szent”, az „egészen más”, melynek Rudolf Otto, elkerülendő a racionális és morális (félre)értelmezéseket, a numinózus elnevezést adta, hogy így jelezze a vallásos tapasztalatnak ezt a legbenső, értelemfölötti és helyettesíthetetlen alapját. Otto munkája és gondolatai számos vitát inspiráltak, kategóriáit vallásfenomenológusok, teológusok, antropológusok és szociológusok vették át és fejlesztették tovább. Az eredetileg 1917-ben megjelent munka magyar nyelvű kiadása sokkal több, mint tisztelgés egy klasszikus előtt: életünk alapélményére fordítja figyelmünket.


forrás: moly.hu

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 7 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Szomb. 21 Május - 12:59

Érdekel. Örülnék, ha az ismertetőnél jobban beleláthatnék ebbe a könyvbe. Ha volna kedved hozzá, olvasás közben még be-beszámolni róla, az jó lenne.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 7 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  ionon Pént. 27 Május - 10:52

http://konteo.blogrepublik.eu/2011/02/23/nikola-tesla-1-0/

Igen erdekes dolgokat tudtam meg itt Teslarol
A természet köti le a leginkább; órákat képes ülni a közeli patak partján és nézni a víz fodrozódását, a pisztrángokat. Visszaemlékezéseiben később leírja, hogy akkoriban Könyvajánló - Page 7 G%C3%B6mb%C3%B6ktámadtak először látomásai: furcsa, változó színű gömböket látott például maga előtt, amelyek több részre szakadtak, egymás körül keringtek, majd ismét összeálltak egyetlen egésszé.

Könyvajánló - Page 7 UV0Egy ilyen eszmecsere után kezd el Tesla foglalkozni a biológiával, és rájön például arra, hogy mindenki másnál hosszabb ideig tudja visszatartani lélegzetét; percekig nem vesz levegőt, minek következtében furcsa, bódult állapotba kerül Könyvajánló - Page 7 UV1és (ahogyan azt később ő maga írja) mintha egy párhuzamos univerzumba nyerne bepillantást, ahol majdnem minden olyan, mint a valóságban, de nem teljesen…


Ezeket a vizuális képességeit a középiskolás évei alatt továbbfejleszti, tökéletesíti. Minden fizikaórán, amikor a tanár egy-egy új kísérletet vezet fel a diákoknak, neki elég, ha ránéz az előkészített segédeszközökre, behunyja szemét és máris látja, hogy azok összerendeződnek és – mintha filmet nézne – az egész kísérlet lejátszódik előtte, még mielőtt a Könyvajánló - Page 7 Filmdemonstráció elkezdődne. Társai és oktatói sokszor meggyanúsítják, hogy előre készül az órákra, mert olyan kérdéseket tesz fel, amelyek olyan jelenségekre és területekre vonatkoznak, amelyek még be sem következtek az órákon, amelyekről még szó sem volt.
Hiába rajong azonban a természettudományokért, apja hajthatatlan: fiából akkor is papot fog csinálni, ha a fene fenét eszik is…
Továbbra is nagyon szeret kísérletezni, de minden ilyen gyakorlatot mentálisan, fejben végez: egyfajta transzba kerül, s maga előtt látja a szerkezetet, amelyet elképzel magának. Mindaddig, amíg a szerkezet nem működik tökéletesen, a háttér sötétkék, de abban a pillanatban, amikor az utolsó alkatrész is a megfelelő helyre kerül, az egész zöld színre vált, ami azt jelenti, Könyvajánló - Page 7 Kolera1hogy a kísérlet sikerült. Nem szeret rajzolni és jegyzetelni, mert önmagának – agyilag – úgyis elraktározza a tapasztalatait és semmit nem felejt el.

ionon

Hozzászólások száma : 111

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 7 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Pént. 27 Május - 14:50

Hűha!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 7 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  fortis Pént. 27 Május - 16:53

Én is Hű Ha !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 7 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Áprilia Pént. 3 Jún. - 17:29


Püski Irén, Püski István: "A Nagual nyomában. A Castaneda-klán megidézése"

"Tulajdonképpen húsz éve kezdtük ezt a könyvet összeállítani, azzal, hogy a különböző workshopokon, beszélgetéseken jegyszeteket írtunk, a könyvekben bejelöltük a számunkra fontos mondatokat. Majd tíz éve fogalmazódott meg, hogy magunk számára jó volna, ha a könyvekből és jegyzetekből összeállítanánk egy fogalomtárt, ezzel segítve a magunk értelmezését. Miután elkészült, azoknak, akik a harcos ösvényen akartak járni, egy-egy fogalom tisztázására felolvastunk ebböl az összeállításból. Így jutottunk el végül arra az elhatározásra, hogy könyvvé formázzuk emlékeinket és a fogalomtárt, remélve, hogy azok számára akikben felkeltődött a kiváncsiság, ezzel egy eszközt tudunk adni ezen út értéséhez."

Ár: Eredeti ár: 3.800 Ft Webáruház ár: 3.040,-

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6452

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 7 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  fortis Pént. 3 Jún. - 21:11

Nahát , a fogalmak tisztázása valóban jó dolog lenne !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 7 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Vas. 5 Jún. - 15:17

Áprilia írta:A Nagual nyomában. A Castaneda-klán megidézése

Gondolkodom rajta hogy megveszem, de még várok olvasói értékeléseket.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 7 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Áprilia Vas. 12 Jún. - 10:41


______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6452

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 7 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Áprilia Vas. 12 Jún. - 10:44

Fulcanelli: A katedrálisok misztériuma

http://www.kodaly-bp.sulinet.hu/pefele/E-könyvek/Fulcanelli%20A%20katedrálisok%20misztériuma.pdf

(Fulcanelli életéről érdemes elolvasni a könyv végén levő pár mondatot.)

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6452

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 7 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Szomb. 18 Jún. - 18:11

David Levithan, Nap nap után

A fülszöveg remekül leírja az alaphelyzetet,

 "A" egy olyan lélek, aki minden egyes nap más testében ébred. Soha sem kerül ugyanabba a testbe, minden nap új családba, új otthonba, új környezetbe kell beilleszkednie - 24 órára. Éjfélkor ugyanis új testbe lép, még akkor is, ha nem sikerült épp átaludnia az éjszakát.  Amióta tudatára ébredt, és felfogta, hogy neki ilyen élet jutott, kialakított egy rendszert, saját szabályokat, amivel elviselhetővé teszi ezt a létformát. Minden reggel első dolga szembesülni legújabb önmagával: éppen fiú vagy lány, bele kell néznie a  személy memóriájába, milyenek a körülményei, kik a barátai, fel kell készülnie a lehetőleg feltűnés nélkül eltöltendő új napjára. Mindig olyan testet kap, mint a saját életkora  - jelenleg 16 - fel tudja idézni az illető emlékeit, de az érzéseit nem. Ennyi év alatt megbékélt ezzel a sorssal,  éli  mások mindennapjait, ha nincs jó kedve, egy-egy nap betegséget színlel és kikapcsolódásképp könyveket olvas.  Figyel arra, hogy ne okozzon kárt a "gazdatestnek", vigyáz, hogy ne változtasson meg sorsokat. Mígnem egy nap Justin testében ébred, és találkozik annak barátnőjével, Rhiannonnal.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 7 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  fortis Szomb. 18 Jún. - 19:00

Jó , hogy betetted ide is , itt jó helyen van az ajánlás igen .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 7 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Áprilia Hétf. 11 Júl. - 14:26


______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6452

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 7 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  fortis Hétf. 11 Júl. - 16:01

Hú ha , mennyi rengeteg infó van benne !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 7 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  fortis Pént. 15 Júl. - 16:39

Néhány érdekes   olvasnivaló 

http://boldognapot.hu/blog/16284-2/

Könyvajánló - Page 7 2Q==
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 7 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  ionon Szomb. 16 Júl. - 12:45

Médea írta: Rhiannonnal.
Rhiannon kardja sci-fi regény, a kütyük érdekeltek benne, és a tudás amiről szólt..... nocomment

ionon

Hozzászólások száma : 111

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 7 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  fortis Szomb. 8 Okt. - 8:41

Olvasnivalók angyalokról, fényküldöttekről és minden féle érdekességekről. 
http://www.fenyorveny.hu/search/label/ikerl%C3%A1ngok
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 7 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  fortis Kedd 11 Okt. - 22:49

Könyvajánló - Page 7 Images?q=tbn:ANd9GcS5s8weCTbi0JlkggB1Y8AiWOEeGkJdKguC5K4MO-ecqF_Sq8_5oQ
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 7 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Áprilia Szer. 12 Okt. - 2:54

Áprilia írta:

Püski Irén, Püski István: "A Nagual nyomában. A Castaneda-klán megidézése"

"Tulajdonképpen húsz éve kezdtük ezt a könyvet összeállítani, azzal, hogy a különböző workshopokon, beszélgetéseken jegyszeteket írtunk, a könyvekben bejelöltük a számunkra fontos mondatokat. Majd tíz éve fogalmazódott meg, hogy magunk számára jó volna, ha a könyvekből és jegyzetekből összeállítanánk egy fogalomtárt, ezzel segítve a magunk értelmezését. Miután elkészült, azoknak, akik a harcos ösvényen akartak járni, egy-egy fogalom tisztázására felolvastunk ebböl az összeállításból. Így jutottunk el végül arra az elhatározásra, hogy könyvvé formázzuk emlékeinket és a fogalomtárt, remélve, hogy azok számára akikben felkeltődött a kiváncsiság, ezzel egy eszközt tudunk adni ezen út értéséhez."

Ár: Eredeti ár: 3.800 Ft Webáruház ár: 3.040,-

Megvettem még amikor megjelent. Nem tetszik. Castaneda lefordított könyveiből másolja ki a fogalmakat szószerint.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6452

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 7 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  fortis Pént. 9 Dec. - 9:12

Áprilia betett egy könyvborítót az egyik topikba, történetesen ezt:
Könyvajánló - Page 7 2Q==
Nincs meg valakinek véletlenül pdf formátumban?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 7 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Vas. 11 Dec. - 9:21

Mészáros Attila, Kertész Gergely - A tudatos álom - Hogyan irányíthatjuk álmainkat

"Az első magyar, a tudatos álmodásról szóló könyv a legújabb technikákkal. 
A könyv a teljesen kezdőtől, egészen a profi tudatos álmodó szintig végigvezet."

Olvasta már valaki a fenti könyvet?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 7 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  fortis Vas. 11 Dec. - 10:42

Nem olvastam még, de van benne olyasmi amiről esetleg ne tudnánk?
Én személy szerint azt tapasztaltam, hogy nem a technikák elsajátításának a módján volna a legnagyobb hangsúly, mert a tudáshoz vezető útnak ez a legkönnyebb része,   hanem a rá fordított idő és a kitartás.  Ráfordított idő és kitartás nélkül mit sem ér az egész .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 7 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

7 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.