Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Könyvajánló

+9
fortis
Áprilia
ionon
Blueeye
Lea.
Mayra1
Rhea Sylvia
nofertiti
Nilka
13 posters

9 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Könyvajánló - Page 9 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Áprilia Hétf. 21 Május - 12:19

Megjelent egy nagyon igényes könyv álomfejtés témában.

Tar Ildikó: Álomfejtő-önismereti kézikönyv és szótár.

Fellelhető ezen a linken is:

https://books.google.hu/books?id=JTEnDwAAQBAJ&pg=PT91&lpg=PT91&dq=magyar+sámánok+álmodás&source=bl&ots=OY8ZDhrZkC&sig=lQR99zsBgynf1sDbTnX7AzBdyKg&hl=hu&sa=X#v=onepage&q=magyar%20sámánok%20álmodás&f=false

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6452

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 9 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Áprilia Hétf. 18 Jún. - 17:48


______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6452

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 9 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Motan Pént. 28 Szept. - 19:28

Hétvégére olvasnivaló.
Megosztom veletek. Úgyis egyelőre kifogytam a mondanivalóból.

http://iroklub.napvilag.net/taginfo/3824

Motan

Hozzászólások száma : 196

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 9 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  fortis Pént. 28 Szept. - 20:14

öröm

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 9 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  asd94 Pént. 31 Jan. - 18:34

Chuck Palahniuk könyveit ajánlanám. Rám nagy hatással voltak a művei, igazi író aki nem köntörfalaz, nem szépít, alaposan körüljárja az emberi lét és a fogyasztói társadalom bugyrait. Nevét a Harcosok Klubja filmváltozata tette ismertté, de csaknem minden könyve hasonló koncepcióra épül. Kedvenceim a Cigányút, Halálkultusz, Kárhozott, ezeket bátran ajánlom az arra fogékonyaknak.

______________________________________________________
"Nem egy név vagy az alsógatyádon".
asd94
asd94

Hozzászólások száma : 338

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 9 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  asd94 Vas. 4 Ápr. - 11:55

https://www.libri.hu/konyv/reza_aslan.a-zelota.html

"Kétezer évvel ezelőtt egy zsidó vándorprédikátor és csodatevő járta be Galileát, s követőket gyűjtött, hogy megalapítsa „Isten országát”. Az általa elindított forradalmi mozgolódás annyira fenyegető volt a hatalom számára, hogy elfogták, megkínozták és kivégezték mint államellenes bűnözőt.
Megrostálva a mítoszgyártás századait, Reza Aslan új megvilágításba helyezi a történelem egyik legnagyobb hatású és legrejtélyesebb személyiségét, s forrongó, zavaros korának nagyítólencséjén keresztül vizsgálja Jézust."

______________________________________________________
"Nem egy név vagy az alsógatyádon".
asd94
asd94

Hozzászólások száma : 338

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 9 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Veszna Vas. 4 Ápr. - 12:03

yes yes

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1358

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 9 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  fortis Vas. 4 Ápr. - 21:23

Ifjú koromban nagy hatást gyakorolt rám Hosszú Ferenc egyik könyve, aminek  címe: A másik írás. 
Hosszú Ferenc a mózesi történetet mondja el újra, igen szórakoztató és elgondolkodtató módon, már-már a fantasztikus regényírás módszereivel. Egy szellemileg és technikailag fejlett, titkos tudóscsoport „avatkozik be” a fejlődés érdekében az emberiség életében: megszemélyesítik az Urat, csodákat művelnek, kivezetik a választott népet Egyiptomból, s elfoglaltatják velük az Ígéret Földjét. Izgalmas és megrendítő erejű regényéről a szerző így ír:"

Ha már szóba esett a  Jézusi történés, akkor érdemes elolvasni ezt a könyvet a Mózesi történésekről, modern materialista szemlélettel. 
https://moly.hu/konyvek/hosszu-ferenc-a-masik-iras

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 9 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Veszna Csüt. 6 Május - 14:35



Nem tudom, ez a könyv megvan e magyarul...vagy egyáltalán valahol le lehet tölteni vagy beszerezni, de nagyon érdekes lehet  yes


______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1358

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 9 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  fortis Csüt. 6 Május - 15:22

érdekes

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 9 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  asd94 Szer. 7 Júl. - 11:29

Robert Peterson, Testen kívüli élmények című könyvét ajánlom a témában érdekelteknek. Kiváló mű, azt szeretem benne hogy fiatalos, lendületes, gyakorlatias. A legtöbb témával foglalkozó mű túlságosan ezós, vagy feltételezi hogy az olvasó már jártas a spirituális kifejezések útvesztőjében ( a teozófiai művek tipikusan ilyenek). Peterson könyve azonban az egyszerű embert szólítja meg, és a maga egyszerű nyelvezetével ad útmutatást a gyakorlók számára. Kézikönyv a javából, felesleges szócséplés és sallangok nélkül. Majd hozok belőle pár idézetet az ablakomba, mert ő is ír az engem annyira érdeklő vibrációkról.

______________________________________________________
"Nem egy név vagy az alsógatyádon".
asd94
asd94

Hozzászólások száma : 338

Áprilia and Veszna like this post

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 9 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Veszna Szer. 7 Júl. - 12:19

asd94 írta:Robert Peterson, Testen kívüli élmények című könyvét ajánlom a témában érdekelteknek. Kiváló mű, azt szeretem benne hogy fiatalos, lendületes, gyakorlatias. A legtöbb témával foglalkozó mű túlságosan ezós, vagy feltételezi hogy az olvasó már jártas a spirituális kifejezések útvesztőjében ( a teozófiai művek tipikusan ilyenek). Peterson könyve azonban az egyszerű embert szólítja meg, és a maga egyszerű nyelvezetével ad útmutatást a gyakorlók számára. Kézikönyv a javából, felesleges szócséplés és sallangok nélkül. Majd hozok belőle pár idézetet az ablakomba, mert ő is ír az engem annyira érdeklő vibrációkról.
Én örülnék az idézeteknek!

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1358

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 9 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Áprilia Szer. 7 Júl. - 14:19

asd94 írta:Robert Peterson, Testen kívüli élmények című könyvét ajánlom a témában érdekelteknek. Kiváló mű, azt szeretem benne hogy fiatalos, lendületes, gyakorlatias. A legtöbb témával foglalkozó mű túlságosan ezós, vagy feltételezi hogy az olvasó már jártas a spirituális kifejezések útvesztőjében ( a teozófiai művek tipikusan ilyenek). Peterson könyve azonban az egyszerű embert szólítja meg, és a maga egyszerű nyelvezetével ad útmutatást a gyakorlók számára. Kézikönyv a javából, felesleges szócséplés és sallangok nélkül. Majd hozok belőle pár idézetet az ablakomba, mert ő is ír az engem annyira érdeklő vibrációkról.

Megvan nekem is ez a könyv, vagy 10 éve Jagi ajánlotta itt. Akkor szereztem meg, bár nem volt könnyű, azóta is nagy becsben tartom. Életem első tke-ja ugyanúgy zajlott, ahogy a könyvben is van rá példa (kigurultam a testemből). Tényleg igaz, hogy sallangmentes stb., szerintem a legjobb és a leghasználhatóbb a témában.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6452

Veszna and asd94 like this post

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 9 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  asd94 Szer. 7 Júl. - 17:20

Peterson említ egy bizonyos belső hangot ami tanácsokkal látja el a gyakorlatokkal és hétköznapi dolgokkal kapcsolatban is. Szinte be nem áll a szája. Gyanúsan emlékeztet Castaneda álmodási megbízottjára, aki ha jól emlékszem egy másik világból származó felderítő. De lehet nem így van, régen olvastam már..

______________________________________________________
"Nem egy név vagy az alsógatyádon".
asd94
asd94

Hozzászólások száma : 338

Áprilia and Veszna like this post

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 9 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Áprilia Szer. 7 Júl. - 20:45

asd94 írta:Peterson említ egy bizonyos belső hangot ami tanácsokkal látja el a gyakorlatokkal és hétköznapi dolgokkal kapcsolatban is. Szinte be nem áll a szája. Gyanúsan emlékeztet Castaneda álmodási megbízottjára, aki ha jól emlékszem egy másik világból származó felderítő. De lehet nem így van, régen olvastam már..

Utánanézek (Petersonnak), hogy passzol-e a castanédai álmodási megbízott.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6452

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 9 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Veszna Csüt. 8 Júl. - 12:09

Asd94 itt tudom megkérdezni:
Miért erősödik fel/gyorsul be a szívcsakra (a mai Robert Peterson idézete gondolok)?
Én álom/testkilépés/alvási paralízis stb. során nem tapasztaltam ilyet még. Értem azt, hogy ez nem általános jelenség, én arra lennék kíváncsi, hogy akinél igen, ott miért? 
Viszont amikor spontán megnyílt a 3.szemem, akkor igen. (ezt sem értem pontosan...az egyik beindítja a másikat?)

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1358

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 9 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  asd94 Csüt. 8 Júl. - 13:45

Hú, hát nem vagyok szakértő. Másfél év kihagyás után kezdtem megint foglalkozni a témával. Feltűnt hogy szinte mindegyik testelhagyásos próbálkozásom során vibrációkat tapasztalok. Érdekelt hogy ezt mi okozhatja, így bukkantam rá az irodalomban a csakrákra. De ennél többet nem tudok. Nálam inkább a koronacsakránál erős az áramlás, és igen, ahogy sokan említik elektromos áramhoz hasonló érzés.
Talán az is befolyásolja az erősségét, hogy hova összpontosul éppen a figyelmed. Van erre egy egyszerű gyakorlat: válassz ki a tenyereden egy pontot, akár be is jelölheted tollal, nézd figyelmesen és próbáld megérezni. Kis idő után az adott ponton nyomást, lüktetést tapasztalhatsz. Vagy képzelj el egy energiagömböt a kezedben és gondolatban forgasd. A tenyér tele van érzékeny receptorral, könnyen stimulálhatók. 
Szóval ahová fókuszálsz, oda energia gyűlik. Peterson is említi hogy egy barátja a homlokához közelítette az ujját és a harmadik szeménél nyomást érzett. Ugyanezt lehet a fejtetőn is érezni mikor egy alacsony mennyezetű helyiségben vagyunk. Mintha össze akarna nyomni. Az auránk méterekre kinyúlik és az előbb kerül érintkezésbe a tárgyakkal, emberekkel minthogy fizikailag elérhetnénk.
Visszatérve a szívcsakrára, az felel az érzelmekért. A testelhagyás egy eléggé extrém élmény, egy érzelmi sokként is leírható. A csakra felerősödését ez is okozhatja. De ez csak ötlet.

______________________________________________________
"Nem egy név vagy az alsógatyádon".
asd94
asd94

Hozzászólások száma : 338

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 9 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Veszna Csüt. 8 Júl. - 14:12

Nézd, én azért kérdezek annyit, mert nekem fontosabb és hihetőbb sokszor a ti élményetek.  yes
Elektromos/vibráció...
Nekem nincs olyan tehetségem , mint nektek, hogy rákészüljek, és kilépjek. Próbáltam és nem megy.
Velem megtörténik,bár nagyon ritkán. Eddig az volt a legérdekesebb élményem ezzel kapcsolatban, amikor egy tudatos álomban tértem vissza a testembe (nem nagyon tudtam mit kezdeni az álommal, nem tudtam a szobán kívülre kerülni, Szval azt mondtam, inkább visszamegyek, ez nem túl izgalmas). Olyan volt mintha magába szippantott volna, szinte belezuhantam.
Régebben úgy jöttem rá, hogy "kinn" vagyok,hogy próbáltam felkapcsolni a villanyt...de nem sikerült.  lányvigyor

A másik dolog viszont, és szerintem ez inkább tudatállapot változás volt, mert végig ébren voltam, szerintem a legmélyebb, théta szint (meggyőződésem,hogy segített valaki/valakik, mert egyedül ezt fenntartani azóta sem tudom)...olyan érzés volt, mintha süppedtem volna bele az ágyba...mintha egy nagyon gyors járműben lennék és a gyorsulási erő belenyom az ágyba. Emellett folyamatosan képek peregtek a "lelki" szemeim előtt, információ áradat. Valahová felkapcsolódtam.

Csodálatos dolgokra vagyunk képesek, s bár mindenki olvas könyveket (amikért amúgy nagyon hálás vagyok)......... de mindenki úttörő/út-törő a saját tapasztalatai között...

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1358

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 9 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  asd94 Csüt. 8 Júl. - 16:47

Rengeteg technika létezik a kilépésre, ezek általában vizualizáción alapulnak. Amit viszont a könyvek sokszor nem említenek meg, hogy ezek csupán mankók. A csapda abban rejlik, hogy ha álomközeli állapotban a testelhagyásról fantáziálsz, könnyen ilyen álmod lehet. Álmodás és TKÉ nem ugyanaz, de átjárás van köztük. 
Én a határvonalat ott húztam meg, hogy ha a kilépést olyan fizikainak ható jelenségek kísérik, mint például a vibrációk, és utána a testemen kívül találom magam, mi több, még látom is amint egyik elválik a másiktól, akkor az TKÉ, minden más esetben álomként kezelem. Bár az is igaz, hogy a testelhagyás során nem feltétel a tudatos jelenlét, gyakran előfordul hogy ezt a részt szó szerint átalszod, és arra eszmélsz hogy már kint is vagy. Ott állsz az ágyad mellett, vagy valahol a közelben tekeregsz. 

Az asztrális térre jellemző a ragyogás, innen kapta a nevét is. Minden nagyon élénk színű, szinte nyárias, és vibrál az élettől. Én legtöbbször ilyennek tapasztalom. Másik jellemzője, hogy egyáltalán nem álomszerű, unalmasan hétköznapinak és valóságosnak tűnik, annyira, hogy kételkedni kezdesz benne nem vagy-e mégis ébren..? 
Az is érdekes tulajdonsága, hogy elmúlt dolgokkal, tárgyakkal, épületekkel, emberekkel találkozhatsz, amik már nem léteznek a fizikai térben. Mindennek van asztrális lenyomata, ami még sokáig megmarad azután is ha a fizikai valója el is tűnik. Én többször láttam már fura, régies, század eleji kocsikat flangálni az utakon. 

Ha technikát kellene mondanom, a legegyszerűbb talán a mozdulatlanság. A legjobb a háton fekvés, igaz nem túl kényelmes hosszútávon, de épp az a cél hogy ne is legyen túl kényelmes, mert különben nagyon mély alvás lehet belőle. Szóval a hátadon fekszel, karok lazán behajlítva nyugodnak az oldalad mellett, esetleg a hasadon. Térdek alá érdemes egy párnát tenni, hogy ne feszüljenek az izmok. Természetesen a fej is legyen kissé alápolcolva. Nyugodtan kell feküdni, lassan lélegezni, relaxálni és... várni. Várni és figyelni. Nem szabad engedni a tested nyűgölődésének. Lehet kényelmetlen lesz neki és el akar fordulni, vagy viszketni kezd, stb. Figyelmen kell hagyni minden testi érzetet és erős elhatározással mozdulatlannak maradni. Lassan elnehezülsz, az izmaid merevek lesznek, a vérkeringés lelassul.. De TE ott vagy, jelen vagy, figyelsz és vársz. Elnehezülsz, egy pont vagy az univerzumban, nincs tested, csak éned. Hamarosan érezheted hogy valami ott van körülötted, valami súlyos, nehéz tömeg. Egy jelenlét. Gondolatban érte nyúlsz és magadba húzod. Aztán valami történik a lábaid környékén. Érzed amint alulról felfelé kúszik benned valami. Egy energiafolyam. Megnyílsz. Lüktetés, vibráció kezdődik meg. Rezonálsz. Engeded hogy átmosson, nem lázadsz ellene. A kilépés ezután már gyerekjáték, mert érezni fogod amint leválasztódsz, hogy kettéválsz. A tudatod automatikusan átkerül az asztrális testedbe, ez a testet pedig úgy mozgatod immár ahogy kedved tartja. Gurulj ki a fizikaiból, állj fel, lebegj ki, vagy amit akarsz.

______________________________________________________
"Nem egy név vagy az alsógatyádon".
asd94
asd94

Hozzászólások száma : 338

Áprilia and Veszna like this post

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 9 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  fortis Csüt. 8 Júl. - 17:34

Veszna írta:nekem fontosabb és hihetőbb sokszor a ti élményetek.  yes

Csak saját vélemény, saját tapasztalatok nyomán. 
A csakrákról és a vibrációkról.  Én úgy tapasztaltam, hogy ezek akkor vannak jelen, ha az ember arra készül, hogy jelen legyenek. Tehát ha a szív csakrára koncentrálok, akkor abban a bizonyos ellazult állapotban érezni kezdheti az ember azt a bizonyos egyre gyorsuló dobolást, ami dobpergésig is felgyorsulhat akár.  Feltehetően minden csakrának meglehet a maga jellegzetessége ,pl  a torok csakrát ropogó tapasztalatként éltem meg.  
A testkilépéseimnél a csakrákkal egyáltalán nem foglalkoztam, nem igazán tulajdonítok neki jelentőséget. Ez mondjuk nem azt jelenti, hogy nincsenek jelen, vagy ne tennék a dolgukat, csak egyszerűen nincs a látómezőmben, nem fordítok rá energiát, vagyis figyelmet. 
A testkilépések többnyire spontán események voltak, és nem pusztán alvó állapotból, hanem éber állapotban is, hirtelen bekövetkező spontán eseményként, akár ülő, vagy álló helyzetben is. 
Az utóbbi időben elhatározás kérdéseként jöttek elő, sosem részletről részletre, hanem egyszerűen mint egy teleport , vagy a megadott gondolat helyszíne odarántva a nem fizikai testet.  Azt hiszem talán igazságosabb ha úgy mondom az éntudatot, ami esetleg egy burkot azaz testet alkothat maga köré, ez is többnyire spontán dolog. 
TKÉ helyzetben az ember tudatos, akár egy tudatos álomban, ezért nem tévesztendő össze a két állapot.  
A mozgás akarat kérdése, többnyire nem álomszerű , hanem vonzás jelleggel működő, azaz a bizonyos hely, vagy pont, odahúzza magához ezt a jelenlevőt. A haladás maga többnyire így működött számomra, a visszatérés viszont többnyire  nem saját akarat jellegű.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Veszna and asd94 like this post

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 9 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  asd94 Csüt. 22 Júl. - 19:41

asd94 írta:Robert Peterson, Testen kívüli élmények című könyvét ajánlom...

Két éve írt egy új könyvet "Hacking the Out of Body Experience: Leveraging Science to Induce OBEs" címmel. Angolul olvasom, magyar kiadás nincs. Szeretem, nem elfogult egyik oldal mellett sem, csak tényeket közöl, felhasználva a tudomány legújabb eredményeit a testelhagyással kapcsolatban. Számos technikát is bemutat természetesen, és célul tűzte ki hogy mindenkinek segítséget nyújtson elérni a kívánt célt. Összefoglaló mű, az ezzel foglalkozó szakirodalom minden lehetséges forrását felhasználva nyújt teljes értékű tájékoztatást.


A hozzászólást asd94 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 22 Júl. - 21:10-kor.

______________________________________________________
"Nem egy név vagy az alsógatyádon".
asd94
asd94

Hozzászólások száma : 338

Áprilia and Veszna like this post

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 9 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Áprilia Csüt. 22 Júl. - 20:51

Wow! Na ez kuriózum.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6452

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 9 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Veszna Vas. 29 Aug. - 7:37

Könyvajánló - Page 9 Screen53

Ha ezt a könyvet olvastam volna 28 évvel ezelőtt, akkor igen sok fájdalmat és félelmet megspórolhattam volna.
Egyszerű, világos, érthető, nagyon gyakorlatias, mindenre kiterjedő és...saját tapasztalatból építkezik. Időnként mintha az én sztorim olvasnám!  Shocked Tele van tanácsokkal, melegen ajánlom, de sajnos csak angolul találtam. A linken amit betettem, letölthető.

https://sg1lib.org/book/3327605/f1954d

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1358

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 9 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  asd94 Csüt. 17 Feb. - 17:51

Graham Hancock, Istenek kézjegyei és Istenek mágusai című könyveit olvasva sokszor elkap a deja vu. Várkonyi híres/hirhedt Sziriat oszlopai kimerítő részletességgel foglalkozik az ősi kultúrák eredetével, és hasonló következtetéseket levonva már 80 éve leírta mindezt. Mi magyarok szerencsések vagyunk ezzel a hiánypótló alkotással.

______________________________________________________
"Nem egy név vagy az alsógatyádon".
asd94
asd94

Hozzászólások száma : 338

fortis likes this post

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 9 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  fortis Pént. 18 Feb. - 5:53

Nem találkoztam vele, de érdemes lehet elolvasni.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 9 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Áprilia Vas. 18 Dec. - 8:34

Létezik, hogy a holt tengeri tekercsek szövege nincs fenn a neten? Nem találom.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6452

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 9 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Áprilia Pént. 12 Május - 10:56

Jövőre emlékezés - A bennünk rejlő, magasabbrendű agy előbukkanása taps
A szerző említést tesz a könyve labirintusszerű megírására. A labirintus-könyv az agy fejlődését szolgálja, azazhogy előbukkanjon a magasabbrendű agy. Elgondolkodtam, hogy vajon nem
ez volt-e a célja Gurdjieffnek is a Belzebubbal?
A jövőre emlékezés egy olyan tapasztalat, amely során minden lefagy körülöttünk és átélünk jövőbeli eseményeket. De nem úgy, mintha a filmvásznon látnánk, hanem ténylegesen. Nagyon érdekes! 

https://www.fenyorveny.hu/mi-is-az-a-jovoemlekezes-interju-pmh-atwaterrel/?fbclid=IwAR2Z7y7ewY64BuGxOdrPSAhMzvbvOpgqgME-elzNIoSE42bDYzMgeGysoig

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6452

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 9 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Áprilia Szomb. 20 Május - 9:11

Áprilia írta:Jövőre emlékezés - A bennünk rejlő, magasabbrendű agy előbukkanása taps
A szerző említést tesz a könyve labirintusszerű megírására. A labirintus-könyv az agy fejlődését szolgálja, azazhogy előbukkanjon a magasabbrendű agy. Elgondolkodtam, hogy vajon nem
ez volt-e a célja Gurdjieffnek is a Belzebubbal?
A jövőre emlékezés egy olyan tapasztalat, amely során minden lefagy körülöttünk és átélünk jövőbeli eseményeket. De nem úgy, mintha a filmvásznon látnánk, hanem ténylegesen. Nagyon érdekes! 

https://www.fenyorveny.hu/mi-is-az-a-jovoemlekezes-interju-pmh-atwaterrel/?fbclid=IwAR2Z7y7ewY64BuGxOdrPSAhMzvbvOpgqgME-elzNIoSE42bDYzMgeGysoig

Ezt azért tettem be, mert azt hittem, fortis, magadra ismersz. Korábban írtál be olyan tapasztalatot, hogy autóval mentél és minden megfagyott, megmerevedett körülötted. Azt érdemes lenne előkeresni.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6452

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 9 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  fortis Szomb. 20 Május - 16:18

Igen emlékeztem erre a tapasztalatra, csak én nem kapcsoltam át jövőbéli események oldalára . De a lefagyás valós tény

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 9 Empty Joseph Campbell: Az ezerarcú hős

Témanyitás  Veszna Hétf. 10 Júl. - 10:13

[size=41]„Csak ​akkor találjuk meg az élet kincseit, ha leereszkedünk a szakadék legmélyére. Ahol összerogysz, ott lapul a kincs. Amit keresel, az éppen abban a barlangban rejlik, ahová félsz belépni.” – Joseph Campbell[/size]


[size=41]Könyvajánló - Page 9 Screen20
[/size]
[size=40]1949-es megjelenése óta Az ezerarcú hős olvasók millióira hatott azáltal, hogy egyesítette a modern pszichológia meglátásait Joseph Campbell forradalmian új összehasonlító mitológiájával. Campbell felvázolja a hős utazását, a kaland és az átalakulás univerzális motívumát, amely gyakorlatilag a világ összes mitikus hagyományát átszövi. Ezek a mitikus történetek az élet nagy kérdéseiről elsöprő erővel, archaikus képekkel, archetípusokkal és egységes szimbólumokkal közvetítik a halandó emberek számára a létezés igazságát és összefüggéseit. Harcosok, királyok, hősök és istenek - a mesék, mítoszok és legendák mélyén, a múlt és a jelen, álom és valóság határán örök küzdelemben néznek szembe egymással a jó és a rossz, a fény és a sötétség, az élet és a halál párharcában. A világunk maga a történet, amelyben mindannyian akaratlanul a hős útját járjuk. Emberként ezerszer is szeretjük átélni a hős kalandját, amint útra kel, küzd, meghal, feltámad és visszatér közénk, elhozva az élet vizét, fellebbentve a fátylat a halhatatlanság titkáról.[/size]


Jó szívvel ajánlom mindenkinek, aki még nem olvasta és Földi embernek tartja magát  öröm
Egyrészt egy nagyon könnyű olvasmány, mert rólunk szól, emberekről, a meséinkről-mítoszainkról, másrészt résen kell lenni, mert a könyv "játékosan" de kulcsfontosságú információkat ad át. Én nagyon gyorsan olvasok, de ezt a könyvet 1, 5 hónapig tartott elolvasni. Szükség volt erre az időre, hogy meglássam az összefüggéseket, engedjem a szerzőnek, hogy kirángasson az illúzióvilágomból. 
Ez az igazi Alice Csodaországban. 
Azt hiszed, hogy egy kis mitológiát fogsz olvasni, de a könyv után rájössz, hogy a piros kapszulát vetted be és már nem tudsz ugyanúgy nézni a világra többé. 
(A könyvnek borsos ára van, de le is tölthető.)

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1358

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 9 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

9 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.