Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Könyvajánló

+9
fortis
Áprilia
ionon
Blueeye
Lea.
Mayra1
Rhea Sylvia
nofertiti
Nilka
13 posters

3 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Könyvajánló - Page 3 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Kedd 18 Feb. - 12:24

Én is örülök Sylvia, hogy ismét találtunk egy közös vonást. Nekem Lőrincz L. László összes könyve megvan, jelenleg épp az általad is említett Lebegőket olvasom. Szerencsére könyvei többsége fellelhető elektronikus formában is, de jó pár kötete díszíti a polcaimat is. Ezen az oldalon rengeteg könyvét megtalálod:

http://missyblogja.wbh.hu/leslie-l-lawrence-gyujtemeny/

Különben nem árt vigyáznunk, mert egyesek szerint mi azonosak vagyunk, pedig csak hasonló az érdeklődési körünk.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 3 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Nilka Szomb. 8 Márc. - 13:41

bah...
már megint máglyára mindennel, ami nem a Biblia...
 szomorúkocka 

hatalmas misztikus tudás nyugszik mind Keleten, mind Nyugaton... és ennek semmi köze a fekete mágiához.

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 3 Empty A manák trilógiája

Témanyitás  Vendég Hétf. 17 Márc. - 23:30

Az alábbi részlet az egyik kedvencemből, Terry Pratchett  Sofőrök c. könyvéből való.
A könyv olyan pici élőlényekről szól, akiket a kicsiségük és a gyorsaságuk miatt az emberek nem vesznek észre. Ők a manák. Egy nagy mana-nemzet él egy áruházban a padlók alatt és a szervizjáratokban. A vezetőjük az Apát. Azt vallják, hogy nincs más világ, csak az Áruház. Azonban egyszer más manák érkeznek hozzájuk Odakintről, vagyis arról a helyről, ami a hitük szerint nem is létezik. (A kintiek nevét megkülönböztetésül pirossal írtam, hogy érthetőbb legyen a történet.)


...
De nagyon nehéz olyasvalakivel találkozni, aki még abban sem hisz, hogy létezel.
...
Az Apát a székhez botorkált, és lassan helyet foglalt, miközben a kísérete körülötte sürgött-forgott. Amikor kényelmesen elhelyezkedett, előrehajolt.
- Ó - mondta. - Cse'Mege, ha nem tévedek. Feltaláltál valamit az utóbbi időben?
- Mostanában nem, uram. - vallotta be Dorcas. - Uram, engem ért a megtiszteltetés, hogy bemutassam...
- Nem látok senkit! - vágott közbe az Apát könnyedén.
- Biztosan vak is - horkant fel megvetően Nagyi.
- És nem is hallok - tette hozzá az Apát.
- Maradjatok csendben! - pisszegte le őket Dorcas. - Valaki már beszámolt neki az érkezésetekről! Nem engedheti meg magának, hogy észrevegyen titeket!

Dorcas oldalba lökte Masklint.
- Most – suttogta.
Masklin előre lépett, és földre tette az Izét.

- Nagyon érdekes – mondta az Apát. – Miből készítetted?
- Nem én készítettem, uram. Ők hozták magukkal, akik…
- Kicsodák? – nézett az Apát egyenesen Masklin szemébe.
- Mi történne, ha odamennék hozzá, és meghúznám az orrát? – kérdezte suttogva Nagyi.
- Nagyon fájdalmas lenne – világosította fel Dorcas.
- Akkor jó.
- Úgy értem, neked.
Az Apát remegve talpra állt.
- Toleráns manának számítok – jelentette ki. – Még azt is elnézem, hogy időnként az Odakintről spekulálsz. Mindig is remek szellemi tornának tartottam. Nem is lennénk igazi manák, ha nem hagynánk néha szabadon kalandozni a szellemünket. De azt állítani, hogy mindaz valóság, nos, ezt nem lehet eltűrni. Apró, trükkös játékok… - bicegett előre, és amikor az Izé mellé ért, erősen rácsapott az egyik botjával. – Tűrhetetlen! Nem létezik odakint, és nem is él ott senki! Élet más Áruházakban! Piha! Ezzel vége a kihallgatásnak! Távozz.
- Kétezer-ötszáz tonnást is kibírok – jelentette ki az Izé önelégülten, annak ellenére, hogy senki sem figyelt rá.
- Kifelé! Kifelé! – kiáltott az Apát, és Masklin látta, hogy reszket a felindultságtól.

Végül elfogyott Morkie Nagyi türelme, ami amúgy sem volt arról híres, hogy sokáig tart. Megragadta a hozzá legközelebb álló pap fekete csuháját, és olyan közel rántotta magához, hogy az orruk csaknem összeért. A szerencsétlen szemei szinte keresztben álltak, annyira igyekezett, hogy ne kelljen Nagyira néznie, aki vadul bökdösni kezdte a mellkasát.
- Érzed az ujjam? – kérdezte ellentmondást nem tűrően. – Érzed? Most itt vagyok, vagy sem?
- Őslakó. – fitymállta le Torrit.
A pap úgy oldotta meg a hirtelen felmerült problémát, hogy remegve elájult.
- Tűnjünk el innen – igyekezett Dorcas. – Szerintem nincs túl nagy szakadék aközött, hogy nem látni valakit, és aközött, hogy az a bizonyos illető nem is létezik.
- Nem értem – mondta Grimma. – Miért nem vettek minket észre?
- Mert tudják, hogy Odakintről érkeztünk – világosította fel Masklin.
- De más manák igenis látnak bennünket! – emelte fel Grimma a hangját. Masklin nem hibáztatta ezért. Ő maga is kezdett elbizonytalanodni.
- Szerintem azért, mert nem tudták – fejtegette -, vagy nem hitték el, hogy valóban Odakintről valók vagyunk..

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 3 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Szer. 19 Márc. - 21:19

Rhea Sylvia írta:Nagyon érdekes a tanmeséd!   ah

Örülnék ennek, ha nem tűnne úgy, hogy a mondatot agyonvágja az a kétkedő kék fej, amit mögé tettél.
 szájhúzós

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 3 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Pént. 11 Ápr. - 22:28

Zohár, a Ragyogás könyve:
http://www.tradicio.org/libridivini/zohar.pdf

A Zóhár könyve – a Ragyogás könyve a Kabbala széles körben legfontosabbnak tartott írásműve, az időszámítás szerinti 2. században, Rabbi Simon bár Jocháj (Rásbi) és tanítványai által íródott. A Zóhár, amely arámiul lett írva, az ún. Tikkun (magyarul: (ki)javítás) módszerét mutatja be, és noha rejtett formában, de leírja mindazt, amit a természettel egyensúlyba került ember megél. Továbbá, leírást találunk benne az összes jövőbeni helyzetről, amin az emberiség az ego végső kijavítását bezárólag végig kell, hogy menjen.


A hozzászólást Etoile-sama összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 28 Május - 20:28-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 3 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Szer. 28 Május - 21:53

Qvo Vadis Domine - H Sienkievic......................14-15 éves kormba már kiolvastam....  thumb

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 3 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Szer. 28 Május - 22:07

Elek írta:Qvo Vadis Domine - H Sienkievic......................14-15 éves kormba már kiolvastam....  thumb

Felvettem a listámra, köszönöm.  thumb 
Az ókori Róma és a korai keresztények világáról eddig két könyvet olvastam:

Lewis Wallace - Ben Hur
Mika Waltari - Az ország titka

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 3 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  fortis Csüt. 5 Jún. - 8:02

Érdekesség lehet a
Dekódolt Biblia

https://www.youtube.com/watch?v=PY-QKnH56qQ

fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 3 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Csüt. 5 Jún. - 22:07

Az is érdekesség lehet, hogy a videó felénél, mikor a nő arról beszél, hogy "a sumérok kőbe véstek repülő szerkezeteket és ismeretlen fegyverrendszereket", akkor a háttérben egyiptomi hieroglifák láthatók. Nevezetesen ezek:
Könyvajánló - Page 3 Abydos

Elsőre meghökkentőnek tűnhet és gyakran hivatkoznak is rá bizonyítékként Atlantisz vagy a földönkívüliek ittjártának bizonyítékaként, arról azonban elfelejtenek beszámolni, hogy Egyiptomban (és mindenhol és mindenkor a világban) az aktuális politikai vagy vallási nézeteknek megfelelően le, illetve átvésték a templomok és középületek feliratait. Emiatt fordulhatott elő, hogy az új és a régi vésetek összemosódtak.

Könyvajánló - Page 3 7fb74fb7a4ef

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 3 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  fortis Pént. 6 Jún. - 6:12

Micsoda vandalizmus . Na de ezen nem kell csodálkozni , ugye tudjuk , hogy a magyar történelmet sem mink , hanem az osztrákok írták .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 3 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Áprilia Szer. 2 Júl. - 16:24

Énok könyve

Etoile írta:Én innen szedtem le és még egy remek összefoglalót is tartalmaz:
http://www.istenkereso.hu/kepek/letoltheto/20100907044204398501/Hamvas-Bela-Enokh_konyve.pdf

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6452

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 3 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Áprilia Szer. 2 Júl. - 16:31


______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6452

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 3 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Szomb. 12 Júl. - 19:40

Elek írta:Qvo Vadis Domine - H Sienkievic......................14-15 éves kormba már kiolvastam....  thumb

Kedves Elek, köszönöm neked ezt a könyvet, ma kezdtem el olvasni, nagyon-nagyon tetszik! Ha tudsz még hasonló jókat ajánlani, ne fogd vissza magad!


A hozzászólást Etoile összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 8 Dec. - 19:05-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 3 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Rhea Sylvia Vas. 13 Júl. - 7:39

Etoile írta:
Elek írta:Qvo Vadis Domine - H Sienkievic......................14-15 éves kormba már kiolvastam....  thumb

Kedves Elek, köszönöm neked ezt a könyvet, ma kezdtem el olvasni, nagyon-nagyon tetszik! Ha tudsz még hasonló jókat ajánlani, ne fogd vissza magad!  thanks

Ugyan Eleket szólítottad meg, de ha nem bánod,  én is szívesen ajánlanék pár könyvet. Úgy veszem észre, hogy szereted a történelmi regényeket, és a korai kereszténységről is szívesen olvasol.

Valahol létezik a Ben Hur folytatása - Ben Hur fia címmel, de már elég régen olvastam. Ez kimondottan a kersztényüldözésről és Pompej pusztulásáról szól, természetes kapcsolódva az eredeti műhöz.

Ezen kívül szívesen ajánlom figyelmedbe B.Prust Fárao c. könyvét, ami az időszámításunk előtt a 11. századi Egyiptomról szól, és életem egyik meghatározó műve volt annó. (ez irányította a figyelmemet az egyiptomi történelem felé....)
Szintén e korban játszódó mű Hegedüs Géza tollából az Irnok és a fáraó c. regény.
Ha azonban Mika Waltari műveit szereted, a Szinuhe c. műve szintén a fentebb említett korszakot mutatja be.
Ha elmerülnél H. Sienkiewicz irodalmi munkásságában, ajánlom az író lengyel történelmi trilógiáját: Tűzzel-vassal, Özönvíz, Kislovag, illetve az egyik legismertebb művét a Kereszteslovagok-at.


Ha hazai írókat is bevállalsz, meleg szívvel ajánlom Kodolányi János műveit - az író egyik kedvencem.

Történelmi regényei közül érdeklődésedre számot tartható művek:

Égő csipkebokor - Mózes életét bemutató szintén ókori egyiptomi időket idéző, két részes alkotást
Julianus barát   - a magyarok eredetét kutató, domonkosrendi páternek állít feledhetetlen emléket
Boldog Margit - Árpádházi szt. Margit életéről és a XIII. századi magyar viszonyokról szól a remekmű

Külön érték számomra a magyar nyelvnek a régi időket idéző használata, ami a két utolsó művében élvezhető.

Ha pedig érdekelnek a római idők, szeretettel ajánlom az ókori Rómát és érintőlegen a keresztények üldözését is bemutató csodálatosan szép  Móra Ferenc regényt, Aranykoporsó címmel.


Nem tudom  milyen széles spektrumot felölelő az érdeklődési köröd, ezért egyenlőre csak ezeket a könyveket vagyok bátor a figyelmedbe ajánlani.


A hozzászólást Rhea Sylvia összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 13 Júl. - 9:28-kor.

______________________________________________________
"A teljességet nem akkor éred el, amikor már nincs mit megszerezned, hanem amikor  nincs, amit el tudnának venni tőled."
(Koreai közmondás)
Rhea Sylvia
Rhea Sylvia

Hozzászólások száma : 185

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 3 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Vas. 13 Júl. - 9:12

Very Happy !

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 3 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Vas. 13 Júl. - 10:19

Köszi Sylvia!
Most egész nyárra lesz olvasnivalóm. A Szinuhét már olvastam és az Aranykoporsó és a Fáraó is meg van a könyvtáramban. Tervezem még Graves, Claudis az isten című könyvét, továbbá Gergely Sándor, Dózsa György trilógiáját. Minden érdekel ami történelem és nem válogatok hazai és külföldi írók között.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 3 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Rhea Sylvia Vas. 13 Júl. - 10:45

Etoile írta:Köszi Sylvia!
Most egész nyárra lesz olvasnivalóm. A Szinuhét már olvastam és az Aranykoporsó és a Fáraó is meg van a könyvtáramban. Tervezem még Graves, Claudis az isten című könyvét, továbbá Gergely Sándor, Dózsa György trilógiáját. Minden érdekel ami történelem és nem válogatok hazai és külföldi írók között.

Látom Graves is az érdeklődési körödben van, próbáld megtalálni az Isten király c. könyvét is, érdemes! Wink

Van egy érdemtelenül keveset emlegetett írónk, Makkai Sándor. Csodálatos szép történelmi műveket olvastam tőle, István királyról (Magyarok csillaga), a tatárjárás időszakáról (Táltoskirály, Sárga vihar) illetve a Báthori testvérekről- Gáborról és Annáról (Ördögszekér címmel). Ha esetleg érdekel....

______________________________________________________
"A teljességet nem akkor éred el, amikor már nincs mit megszerezned, hanem amikor  nincs, amit el tudnának venni tőled."
(Koreai közmondás)
Rhea Sylvia
Rhea Sylvia

Hozzászólások száma : 185

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 3 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Szomb. 2 Aug. - 16:59

Tao te King - Az út és erény könyve:
http://mek.oszk.hu/00100/00191/00191.htm

Weöres Sándor fordításában, kit Hamvas mesterének tekintett, szóval megbízható.  öröm 

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 3 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Vas. 10 Aug. - 14:38

Anthony de Mello, Ébredj tudatára című könyvét kezdtem el olvasni és rögtön az elején találtam egy nagyon találó kis történetet:

Egy ember talált egy sastojást, és egy kotlós alá tette. A sasfiók és a kiscsirkék együtt bújtak ki a
tojásból, együtt nőttek fel.
A sasfiók egész életében azt tette, amit a csirkék; azt hitte, hogy ő csirke. Kapirgált, kukacokat
és rovarokat keresgélt. Kárált és kotkodácsolt. Csapkodott a szárnyaival, és repült egy-két
métert a levegőben.
Évek teltek el, a sas megöregedett. Egy napon a feje felett a felhőtlen égen látott egy nagyszerű
madarat, amely méltóságteljesen vitorlázott az erős szelek között, alig mozgatva izmos,
aranyszínű szárnyait.
Az öreg sas ámulva tekintett fel. "Ki az ott?" - kérdezte.
"Az a sas, a madarak királya!" - válaszolta a szomszédja. "Az ég tartozéka. Mi pedig a földhöz
tartozunk - mi csirkék vagyunk." Így azután a sas csirkeként élt és halt meg, mivel csirkének
hitte magát.

Fájdalmas belegondolni, hogy mennyire igaz ez a történet.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 3 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  fortis Vas. 10 Aug. - 14:55

Igen , nagyon jó tanmese volt . Szinte  bele borzong az ember  a mondanivalójába .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 3 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Pént. 31 Okt. - 19:29

Hamvas Béla: Anthologia humana
http://www.osono.ro/html/uploaded/files/file_6eaba0eebc.pdf

A könyv nem regény, amely az elején kezdődik és a végén befejeződik, hanem minden mondatával újra kezdődik és újra befejeződik. Éppen ezért a könyv lapozni való, és ott kell kezdeni, ahol kinyílik. Nem ajánlatos belőle három lapnál többet egyfolytában olvasni, de feltétlenül minden nap legalább egy mondattal foglalkozni kell. A legalkalmasabb idő erre a kora reggel vagy a késő este. A könyv szövegei ugyanis nem vaktában idézett szép részletek, még csak nem is bölcs tanítások, hanem meditációs objektumok.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 3 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Szomb. 1 Nov. - 11:26

"Tökre" Senecca -s...

Ifjú koromba eccé beleolvastam és meg is vettem a könyvét (gyűjteményt).

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 3 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Áprilia Vas. 2 Nov. - 14:27

Etoile írta:Hamvas Béla: Anthologia humana
http://www.osono.ro/html/uploaded/files/file_6eaba0eebc.pdf

A könyv nem regény, amely az elején kezdődik és a végén befejeződik, hanem minden mondatával újra kezdődik és újra befejeződik. Éppen ezért a könyv lapozni való, és ott kell kezdeni, ahol kinyílik. Nem ajánlatos belőle három lapnál többet egyfolytában olvasni, de feltétlenül minden nap legalább egy mondattal foglalkozni kell. A legalkalmasabb idő erre a kora reggel vagy a késő este. A könyv szövegei ugyanis nem vaktában idézett szép részletek, még csak nem is bölcs tanítások, hanem meditációs objektumok.

Hú, ebben minden benne van, még a filozófusok is! Spinoza, Descartes, Voltaire, Rousseau....
Épp szerettem volna tanulmányozni a valamirevaló filozófusokat, de nem tudtam, hogy kezdjek hozzá, hát itt vannak.
taps
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6452

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 3 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Csüt. 6 Nov. - 23:29

Michael Talbot, Holografikus univerzum című könyvét olvasom jelenleg, eléggé áthallásos Castanedával. Ez a részlet például a gyüjtőpontot juttatja eszembe:

"Érdekes módon, a hologram is elképesztő információ tároló képességgel rendelkezik. Számos különböző képet rögzíthetünk egyetlen filmdarabra, a két lézer metszés-szögét változtatva. Egy ily módon rögzített képet egyszerűen előhívhatunk, csupán egy lézerrel ugyanolyan szögben kell megvilágítani, ahogy az eredeti lézerek álltak, amikor a képet rögzítették. Ezt a módszert alkalmazva kutatók kiszámolták, hogy egy négyzethüvelyknyi film képes 50 bibliányi információt tárolni!"

És egy interjú a könyv szerzőjével:

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 3 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Áprilia Pént. 7 Nov. - 5:30

Etoile írta:Michael Talbot, Holografikus univerzum című könyvét olvasom jelenleg, eléggé áthallásos Castanedával. Ez a részlet például a gyüjtőpontot juttatja eszembe:

"Érdekes módon, a hologram is elképesztő információ tároló képességgel rendelkezik. Számos különböző képet rögzíthetünk egyetlen filmdarabra, a két lézer metszés-szögét változtatva. Egy ily módon rögzített képet egyszerűen előhívhatunk, csupán egy lézerrel ugyanolyan szögben kell megvilágítani, ahogy az eredeti lézerek álltak, amikor a képet rögzítették. Ezt a módszert alkalmazva kutatók kiszámolták, hogy egy négyzethüvelyknyi film képes 50 bibliányi információt tárolni!"

És egy interjú a könyv szerzőjével:

Nagyon jó volt az interjú! Tényleg benne volt Castaneda, de még Ouspensky, Gurdjieff is: "A megfigyelt és a megfigyelő között eltűnik a határ", ez teszi lehetetlenné a megfigyelést. Azonosulás.
Nagyon értelmes ez a pasas. Nemrég olvastam valahol valakitől, hogy "a tudomány lehet, hogy hamarabb fog eljutni a valóság megismeréséhez, mint az ezoterikus csalamádé."
Szeretem, az ilyen inkább tudományos, mint "ezoterikus" dolgokat. Ouspensky is ilyesmi (márminthogy inkább tudományosnak tűnik nekem, mint ezoterikusnak), végülis matematikus volt.
Még valamit. Érdekes, hogy az interjú alany nem nevezi nevén a tudatot (a kérdező pasas igen), úgy fogalmaz - és ezt az aggyal hozza összefüggésbe -, hogy a testen kívüli élmény során is gondolkodik "valami."
Szívesen elolvasnám a könyvet és megnézném az említett DVD-t.
Amely kvantumfizikusról hallottam, hogy az említetteken kívül még jó, és ilyesmivel foglalkozik ő is: David Deutsch, de neki nincsenek lefordítva magyarra a dolgai - jellemző. Ezen belül is a "The fabric of reality" c. könyvéről hallottam, hogy jó, és hogy teljesen egybeesik Castanedaval, csak tudományos alapon.
Efi, valami ilyesmit kellene beépítened a szemléletedbe - utalok itt az "Alámosott ház" c. álmodra, tudod -, hogy oké, oké a tudomány, és hogy az átélt szellemi tapasztalatokból (tudom, hogy vannak neked ilyenek) erősen gyököt kell vonni, de vannak köztük igazak is, amikkel viszont kalkulálni kell.  
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6452

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 3 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Áprilia Pént. 7 Nov. - 8:45

A "Természetfeletti" írójának ez a véleménye a fenti könyvről: 
"Egy ideje a tudomány közelít a józan gondolkodáshoz, végre el kezdett foglalkozni a tapasztalattal. Megerősíti a széleskörűen elterjedt gyanút, hogy a dolgok sokkal inkább összefonódottak, mint azt a hagyományos fizika keretei valaha is megengedték. A Holografikus Univerzum e folyamat elegáns megerősítése, egy mentőkötél. Segít hidat verni az elme és anyag, köztünk és a Világmindenség többi része között nyílt mesterséges szakadék fölött." - Lyall Watson, a Természetfölötti írója
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6452

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 3 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  fortis Pént. 7 Nov. - 22:07

Áprilia írta:
A "Természetfeletti" írójának ez a véleménye a fenti könyvről: 
"Egy ideje a tudomány közelít a józan gondolkodáshoz, végre el kezdett foglalkozni a tapasztalattal. Megerősíti a széleskörűen elterjedt gyanút, hogy a dolgok sokkal inkább összefonódottak, mint azt a hagyományos fizika keretei valaha is megengedték. A Holografikus Univerzum e folyamat elegáns megerősítése, egy mentőkötél. Segít hidat verni az elme és anyag, köztünk és a Világmindenség többi része között nyílt mesterséges szakadék fölött." - Lyall Watson, a Természetfölötti írója
yes

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 3 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Áprilia Csüt. 13 Nov. - 14:32

Bármi, amire ránézünk, anyaggá változik (bezzeg a hátunk mögött - amikor épp nem nézzük -, ki tudja, micsoda.) Very Happy
Ez egy általam interpretált gondolat, az Etoile által fentebb ajánlott "Holografikus univerzum" c. könyvből.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6452

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 3 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  fortis Csüt. 13 Nov. - 15:16

Áprilia írta:
Bármi, amire ránézünk, anyaggá változik (bezzeg a hátunk mögött - amikor épp nem nézzük -, ki tudja, micsoda.) Very Happy
Ez egy általam interpretált gondolat, az Etoile által fentebb ajánlott "Holografikus univerzum" c. könyvből.

Érdekes gondolat .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 3 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Hétf. 8 Dec. - 19:04

Kiszely István, A magyar nép őstörténete

http://mek.oszk.hu/06400/06403/html/

Az ismert antropológus e könyvében ismerteti a magyarság eredetéről vallott nézeteket, s azokat szembesíti a legújabb tudományos eredményekkel.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 3 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.