Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

álmok 1

+7
fortis
Greywolf
Nilka
Kilendin
Blueeye
Méhecske
nofertiti
11 posters

1 / 31 oldal 1, 2, 3 ... 16 ... 31  Next

Go down

álmok 1 Empty álmok 1

Témanyitás  fortis Csüt. 24 Júl. - 19:09

Ez a topik kívánságra  azok részére jött létre , akik szeretnek érdekes álmokat olvasgatni . Akikben negatív érzéseket gondolatokat kelt a téma , úgy mint hazugság , vagy puszta kitaláció ,vagy az egóizmus  dicső megnyilatkoztatása  kérem mellőzzék a jelenlétüket . Ezeket az álmokat pusztán mások szórakoztatására írom le  nem öncélú tevékenység által . Aki szeretne észrevételt tenni , hozzá szólni egyes álmokhoz , itt helyben megteheti azt .


A hozzászólást fortis összesen 5 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 23 Nov. - 18:20-kor.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 1 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Csüt. 24 Júl. - 19:29


A tenger mélyéről 4 Feb. 2014 

Talán barátok , vagy testvérek lehettek , nem tudom , de az idősebbik rá kiáltott a fiatalabbikra , hogy " Ne csináld ! " Volt ott még egy lány is , és gondolom jómagam is , bár azt nem tudnám megmondani , hogy ténylegesen e , vagy csak mint szemlélő .
A srác nagyot ugrott a tenger fölé kiemelkedő szikláról ,  és talppal lefelé nagyot csapódott a tengerbe . veszélyes lehetett a környék , mert egy szikla zátony volt a közvetlen közelben de az ugrás végül is jól sikerült .
Különös érzés volt , mert az ugrót bár nem azonosítottam magammal , mégis éreztem a vízbe csapódás érzetét . A lendület pedig csak hasította a vizet amint mélyebbre és mélyebbre süllyedt a test . Minden felé milliónyi levegő buborékok és külső szemlélőként tartottam vele . Aztán következett az emelkedés , egyre följebb és följebb és annak módján világosodott és melegedett a víz .  Megpillantottam már egy vízfelszín alatti szikla világos sziluettjét , és csak remélni mertem , hogy kitart az oxigén .

megjegyzés : Azért nem az ugrás címet adtam az álomnak , mert a tenger mélyéről való emelkedés sokkal izgalmasabb és hátborzongatóbb volt .  Néha képes az ember méterekkel a cél előtt elveszni .  Bár ez esetben sikerült .

álmok 1 Images?q=tbn:ANd9GcSAVlDRc-srlpB3WqRl5-WHHW4ohFKovVDty_wb9-OArPglzbCcXA álmok 1 Images?q=tbn:ANd9GcScqLfo0MxkHRtH2XFZJApBypLygBFow_TcJK7QGhBqwZoNNKsMoQ



Szabadesés , jobb és bal oldal . 4 Júl. 2014 - 

Álmomban nagyon kellemes érzésekben tapasztalatokban lehetett részem , amik annyira valósághűek voltak , hogy bár más esetben talán tudatos álommá alakulhattak volna , ez esetben ez mégis elmaradt .
Ketten voltunk , egy másik hozzám hasonló korú férfival , és egy magas tengerparti hegyoldalból tekintettünk alá  a meredek mélységnek , ahol  a tenger egy kis pici öbölbe tajtékozva hullámzott alant .
Első ízben egyszerre ugrottunk , nekifutásból jól elrugaszkodva , ez szükséges is volt , mert e nélkül a köves partba csapódhattunk volna .  Zuhanás közben a társamat figyeltem , hol fog vizet érni , hogy meglegyen a kellő távolság kettőnk között , nehogy egymásba csapódjunk . Második alkalommal ő hamarabb vetette bele magát a mélységbe , így teljesen önállóan kellett hogy cselekedjek , és minden stimmelt is zuhanás közben még rá rápillantottam , de aztán önálló életre keltem és magát a szabadesést kezdtem el tanulmányozni és élvezni annak minden  hatását amit rám gyakorolhat .  megfigyeltem , hogy a testhelyzetem változtatásával a zuhanás éppen felgyorsulhat vagy ellenkezőleg lelassulhat .  Megfordult még a fejemben , hogy az egyetlen amire nagyon oda kell figyelnem , a becsapódás pillanata , ekkor nem mindegy , a testem milyen helyzetben van .  De ezt már tulajdonképpen az óvodások is tudják ,  most mégis komolyan nyugtáznom kellett magamban .
Szóval élveztem a szabadesést , ez alkalommal időben mintha minden lelassult volna , a zuhanás ideje nagyon megnyúlt a számomra .
Később ismét fent álltunk a szakadék peremének közelében és a férfi elkezdte magyarázni a számomra , hogy mi a különbség a jobb és a bal oldal között , mint két különálló szoba , és hogy mik találhatóak az egyik és mik a másik oldalon . Sajnos ebből a beszélgetésből szinte mindent elfelejtettem , csak valahol rémlik , hogy a magyarázatának köze lehetett ehhez a szabad eséses gyakorlathoz , és hogy ebből a tapasztalatból is bizonyos részeknek a jobb , és bizonyos részeknek a bal oldali szobákhoz van köze függően attól , hogy mik hová tartoznak .
Akkor mintha mindent értettem volna , most így ,hogy szinte alig emlékszem belőle már valamire minden sokkal homályosabb .

Megjegyzés .Több minden befolyással lehetett erre az álomra , én legalábbis így vélném .
- Este amikor hazafelé gyalogoltam végeztem néhány valóság tesztet a repüléssel , és élt bennem némi vágy , hogy milyen jó is lenne ha a csillagok közé repülhetnék .
- Nézegettem néhány képet még lefekvés előtt a neten , amiknek többsége nagy magasságokról szólt . meredek sziklafalak , tornyokból való letekintés és ehhez hasonlók .
Ezért úgy vélem az ezekből született gondolatok álmomban feltörhettek a tudatom mélyéről . Egyedül a jobb és bal oldali rész lehetett az aminek ezekhez talán nem sok köze volt , vagy talán mégis / ? /

álmok 1 Images?q=tbn:ANd9GcShhYX52gO1xQiRYvl8J3pKDsW-LPDSQKI2vEgLy0WtSJaS4BAH6A

Még esetleg annyit hozzátennék , hogy ez a tengerbe való sziklaugrás már többször is előfordult az álmaimban .  Vissza emlékszem , hogy a legutóbbi esetben amit nagy részletességgel élhettem át , az a tengerbe való becsapódás volt és aztán a mélyből való felszínre  emelkedés . Ez alkalommal magát a szabadesést élhettem át a maga részletességében .


fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 1 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Csüt. 24 Júl. - 20:59

A fák beszélni tudnak
A történetnek ez lehetett a leglényegesebb pontja , mert ez maradt meg leginkább az emlékezetemben .

A társaim lent maradtak , egyedül mentem fel a dombra ami leginkább egy csúcsos süveghez lenne hasonlatos , de mire felértem a tetejére , valami egészen más látványt tapasztaltam , mint amit vártam volna . A felkapaszkodásom közben is sok fa vett körül a kanyargós ösvényen , de ami odafent volt az egy szabályos tömör vaskos törzsű erdő , mintha a fák menetre készen tömör sorokba sorakoztak volna .
Volt ott fönt egy ember  , a fákat bámulta s mikor oda  értem  hozzá megszólalt .
- Nem értem , nem értem , hogy mit mondanak , csóválta a fejét szomorúan .  
Hallgatni kezdtem és ekkor magam is meghallottam a fákat . Akár csak ha emberek beszéltek volna hosszú hosszú elnyújtott mondatokban . Minden mondatot szót kifejezést megértettem , de az összefüggéseket a mondatok jelentését kivenni nem tudtam .  Egy valamiben viszont biztos voltam . A fák még ha nem is volt látható , mozgásban voltak .  A fák útra keltek , el akartak menni , de hogy hová azt nem tudhattam .

álmok 1 Images?q=tbn:ANd9GcTiRAkU1o0o6vGPnBOef1mIYsWu1VIUe3kHoEF2a0P-81nkIAR3

fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 1 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Pént. 25 Júl. - 6:51

A gömbök

A helyszín és a helyzet ugyan az lehetett mint a valóságban , azzal a különbséggel , hogy álmomban ébren voltam és nem aludtam .
Hirtelen erős sistergő hangok érkeztek a magasból és miután oda  ugrottam az ablakhoz , hogy meg nézzem mi a csuda lehetett az , két kosárlabda méretű gömböt láttam lebegni nem messze az ablakunktól . A gömbök áttetszőek voltak , így láthattam , hogy valami rózsaszín és narancssárga átmenetét képező színű  valamik a közepén ott voltak . Gyorsan vissza szaladtam a mobilomért , hogy lencse végre kapjam őket , hisz annyira eredetinek tűnt minden , hogy azt hihettem ébren voltam .  A gömbök aztán ide oda lebegtek majd hangtalanul tűntek el a magaslatokban

Igen , pont ilyesminek tűntek , csak a színül a rózsaszín és a narancssárga között játszottak
álmok 1 Images?q=tbn:ANd9GcQxGwYgLFkwlrZYPmyCJrKG0-cZ4nLLby8Y-WFtLn88T9GnCHrHKg
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 1 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Hétf. 28 Júl. - 9:57

Csak józanul közelíts !

Nagyon érdekes álmom volt , vélhetően tele szimbolikával .
A Budai oldalon a Petőfi és a Margit híd közé eső szakaszon  volt egy vélhetően nagy kocka alakú kő , amit én nem láttam , csak egyszerűen tudtam , hogy ott van és , hogy úgy néz ki . Valaki azt mondta nekem , hogy az ott egy erő pont és csak józanul lehet megközelíteni , mert aki nem így tesz az belehalhat  az erőpont hatásaiba .
Aztán egy embert láttam lóháton aki egyenesen belelovagolt  a Dunába , tett egy kis kitérőt és vélhetően így akart közeledni ahhoz a bizonyos erőponthoz .  A lovat láttam külső szemlélőként ahogyan úszik , ahogy fordítja a fejét és kanyarodik , majd az utasa akiről immár kiderült , hogy egy nő volt valami világos színű hosszú ruhában  , elengedi a gyeplőt és ernyedten  csúszik le a ló hátáról , és vitte magával tova a sodrás , talán már halott is volt , a ló meg elkezdett kiúszni a partra , neki nem számított , hogy van e vagy nincs erőpont nem hathatott rá , hiszen ő egy ló volt .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 1 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  nofertiti Kedd 29 Júl. - 10:54

ebben most nem fogok segíteni
eddig sokszor, szívesen segítettem bárkinek, de mivel az álmod a józanságról és körültekintésről szól, most rád vár a feladat, hogy lépésről - lépésre "ellenőrizd" újra utána nézz annak, amit írtál, hogy hol lehet benne a "hiba"
persze csak ha szeretnéd
és ezt utána szimbolikusan is végigviheted, ha szeretnéd.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

álmok 1 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Kedd 29 Júl. - 11:15

fortis írta:Nagyon érdekes dolgokat mondtatok , köszönöm szépen .
Az a baj , hogy sok a lehetőség és mindegyikben vélni lehet némi igazságot .
A Budapesti 0 kilométer kő amiről mondjuk nem tudtam hol van , a Lánchíd Pesti hídfőjénél található , és inkább egy nagy O-t kellett volna leképeznie álmomban , mint egy kockát , bár letagadhatatlan , hogy az alap amin áll valóban egy nagy kocka volna .

Ez eddig oké semmi gondot nem találtam

Ezen felül  ha a józanságra  és erőpontra gondolok , akkor az egyetem , vagy a Batthyány térnél a Szent Anna plébánia is szóba jöhetne , hiszen mindkét esetben a tudásnak vagy a józanságnak mint gyűjtőpontnak  szerepe kell , hogy legyen .
Megvallom Őszintén , hogy a Kába kő nekem is eszembe jutott és Efi azt emelte ki elsőként , így valami vallási oldalát nézve a dolognak , akkor a templom  felé billenne a mérleg . Ebben a templomban amúgy  még nem voltam .
Ebben sem találtam kivetnivalót

Érdekes elgondolásnak tűnik a Hiperkocka téma is , az univerzummal és az ismeretlennel való kapcsolatában .
Tudom , hogy Efi a Hiperkockát Ápriliával kapcsolatban említette , de aztán Áprilia a hiperkockát az univerzummal és gondolom az abban rejlő energiával hozta kapcsolatban , amivel utalt arra , hogy az  ehhez   való közelítéshez nagy józanságra van az embernek szüksége . Úgy érzem ezzel sem volt gond

Bizony maga az univerzum is egy erő hely tulajdonképpen és az életben maradáshoz józanságra van szükség benne .
Castanedai értelemben , az erő hely egy olyan hely , ahol az ember védelmet érezhet az ártalmas hatások ellen , és ahol feltöltődni képes , visszanyerni az energiáját . Minden embernek meglehet a saját erőhelye , de  úgy vélem elképzelhető , hogy lehetnek kollektív erőhelyek is , és itt ismét csak a templom felé billenne a mérleg .
Nos erő helyről beszéltem , de véleményem szerint az erő pont egy koncentráltabb hely lehetne , bár lehet nincs jelentősége , hogy erő hely , vagy erő pont , hisz elő jön ilyenkor , a mihez képest . nagy mércével nézve erő hely , kis mércével nézve erő pont .
Az alap álomban erő pont volt megnevezve , de az elmélkedésem  által arra a következtetésre jutottam , hogy Castanedai szempontból nézve az , hogy erő hely e vagy csupán erő pont , e tekintetből mindegy . Úgy érzem itt sem hibáztam .

Szóval nagyon érdekes volt ez az egész álom , és minden hozzászólás is amit írtatok , és az intelem is Efi által , hogy legyen az ember józan / vagyis ne legyen KÁBA /,
Itt Efit idézném " Kába, Fortis, leesett? Ne legyél kába, hanem józan.  " Úgy tűnik ezzel sincs probléma

Szóval köszönöm mindenkinek , mert mindannyian tettetek hozzá egy részt , amit érdemes figyelembe venni és megfontolni , pláne , ha az ember azon a környéken jár .
És igen , itt volt még Méhecske hozzászólása is ami szintén nagyon fontos és megszívlelendő  ,idézem :
" És az egyetemek...; igen, a szívben nagy erők rejlenek, és azt csak józanul szabad használni.
Ehhez egyetem kell, azaz magasabb szintű spirituális értelem (és a kép megfejéséhez is, hogy a fizikai képet szellemi szintre - értelemre vetítsük), ami a józanságot és az értelmet is meghozza. A szív erejét főleg a nők képesek érzelmekbe, indulatokba (józanságot elhagyva) kivetíteni, ami a halálukat hozza. Nem véletlen, hogy nő volt, aki a vízbe lovagolt. "
de úgy éreztem a mindenkinek való köszönetem ő rá is vonatkozott .  Amiért nem emeltem ki külön az azért volt , mert főleg a nőkre vonatkoztattam , de az utolsó mondatom  ami elvonatkoztatott illetve jelképes lehetőségként  Méhecskét igazolná , itt összeérnének a gondolataink mint  lehetőség  és valóban igen nagy jelentőséggel bír  az álmomat illetően  így nem elhanyagolható mint alternatíva .


Bár még az is megfordult a fejemben  , hogy minden jelképes értéket hord magában és maga a helyszín nem is annyira fontos .


A hozzászólást fortis összesen 9 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 29 Júl. - 12:49-kor.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 1 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Kedd 29 Júl. - 11:47

Áprilia írta:
nofertiti írta:ebben most nem fogok segíteni
eddig sokszor, szívesen segítettem bárkinek, de mivel az álmod a józanságról és körültekintésről szól, most rád vár a feladat, hogy lépésről - lépésre "ellenőrizd" újra utána nézz annak, amit írtál, hogy hol lehet benne a "hiba"
persze csak ha szeretnéd
és ezt utána szimbolikusan is végigviheted, ha szeretnéd.

Zseniális!  befog 

Pláne akkor , ha kiderül , hogy nem lesz alapja , én meg böngészhetek több oldalon keresztül , hogy vajon mire gondolhatott . Na az lesz aztán a zseniális . Egyedül csak Nefer iránti szeretetem hajt , hogy utána nézzek dolgoknak .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 1 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Kedd 29 Júl. - 11:54

Nyilvánvaló .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 1 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Kedd 29 Júl. - 12:51

Nefer ha Méhecske gondolataival kapcsolatban szóltál , akkor köszönöm , más hiányosságot nem találtam .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 1 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  nofertiti Kedd 29 Júl. - 13:03

Jöhet a megfejtés?
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

álmok 1 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Kedd 29 Júl. - 13:12

nofertiti írta:Jöhet a megfejtés?

Igen .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 1 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  nofertiti Kedd 29 Júl. - 13:18

fortis írta:
fortis írta:Nagyon érdekes dolgokat mondtatok , köszönöm szépen .
Az a baj , hogy sok a lehetőség és mindegyikben vélni lehet némi igazságot .
A Budapesti 0 kilométer kő amiről mondjuk nem tudtam hol van , a Lánchíd Pesti hídfőjénél található , és inkább egy nagy O-t kellett volna leképeznie álmomban , mint egy kockát , bár letagadhatatlan , hogy az alap amin áll valóban egy nagy kocka volna .

Ez eddig oké semmi gondot nem találtam

Ezen felül  ha a józanságra  és erőpontra gondolok , akkor az egyetem , vagy a Batthyány térnél a Szent Anna plébánia is szóba jöhetne , hiszen mindkét esetben a tudásnak vagy a józanságnak mint gyűjtőpontnak  szerepe kell , hogy legyen .
Megvallom Őszintén , hogy a Kába kő nekem is eszembe jutott és Efi azt emelte ki elsőként , így valami vallási oldalát nézve a dolognak , akkor a templom  felé billenne a mérleg . Ebben a templomban amúgy  még nem voltam .
Ebben sem találtam kivetnivalót

Érdekes elgondolásnak tűnik a Hiperkocka téma is , az univerzummal és az ismeretlennel való kapcsolatában .
Tudom , hogy Efi a Hiperkockát Ápriliával kapcsolatban említette , de aztán Áprilia a hiperkockát az univerzummal és gondolom az abban rejlő energiával hozta kapcsolatban , amivel utalt arra , hogy az  ehhez   való közelítéshez nagy józanságra van az embernek szüksége . Úgy érzem ezzel sem volt gond

Bizony maga az univerzum is egy erő hely tulajdonképpen és az életben maradáshoz józanságra van szükség benne .
Castanedai értelemben , az erő hely egy olyan hely , ahol az ember védelmet érezhet az ártalmas hatások ellen , és ahol feltöltődni képes , visszanyerni az energiáját . Minden embernek meglehet a saját erőhelye , de  úgy vélem elképzelhető , hogy lehetnek kollektív erőhelyek is , és itt ismét csak a templom felé billenne a mérleg .
Nos erő helyről beszéltem , de véleményem szerint az erő pont egy koncentráltabb hely lehetne , bár lehet nincs jelentősége , hogy erő hely , vagy erő pont , hisz elő jön ilyenkor , a mihez képest . nagy mércével nézve erő hely , kis mércével nézve erő pont .
Az alap álomban erő pont volt megnevezve , de az elmélkedésem  által arra a következtetésre jutottam , hogy Castanedai szempontból nézve az , hogy erő hely e vagy csupán erő pont , e tekintetből mindegy . Úgy érzem itt sem hibáztam .

Szóval nagyon érdekes volt ez az egész álom , és minden hozzászólás is amit írtatok , és az intelem is Efi által , hogy legyen az ember józan / vagyis ne legyen KÁBA /,
Itt Efit idézném " Kába, Fortis, leesett? Ne legyél kába, hanem józan.  " Úgy tűnik ezzel sincs probléma

Szóval köszönöm mindenkinek , mert mindannyian tettetek hozzá egy részt , amit érdemes figyelembe venni és megfontolni , pláne , ha az ember azon a környéken jár .
És igen , itt volt még Méhecske hozzászólása is ami szintén nagyon fontos és megszívlelendő  ,idézem :
" És az egyetemek...; igen, a szívben nagy erők rejlenek, és azt csak józanul szabad használni.
Ehhez egyetem kell, azaz magasabb szintű spirituális értelem (és a kép megfejéséhez is, hogy a fizikai képet szellemi szintre - értelemre vetítsük), ami a józanságot és az értelmet is meghozza. A szív erejét főleg a nők képesek érzelmekbe, indulatokba (józanságot elhagyva) kivetíteni, ami a halálukat hozza. Nem véletlen, hogy nő volt, aki a vízbe lovagolt. "
de úgy éreztem a mindenkinek való köszönetem ő rá is vonatkozott .  Amiért nem emeltem ki külön az azért volt , mert főleg a nőkre vonatkoztattam , de az utolsó mondatom  ami elvonatkoztatott illetve jelképes lehetőségként  Méhecskét igazolná , itt összeérnének a gondolataink mint  lehetőség  és valóban igen nagy jelentőséggel bír  az álmomat illetően  így nem elhanyagolható mint alternatíva .


Bár még az is megfordult a fejemben  , hogy minden jelképes értéket hord magában és maga a helyszín nem is annyira fontos .
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

álmok 1 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Kedd 29 Júl. - 13:25

" A Budapesti 0 kilométer kő amiről mondjuk nem tudtam hol van , a Lánchíd Pesti hídfőjénél található "

Ajh hát persze , hogy nem Pesti , hanem Budai , hisz az egész álom a Budai oldalon játszódott ! Irgum burgum  ez egy elírás , én meg azt hittem valami illetlenség volt a baki , hogy összekevertem a dolgokat , vagy nem figyeltem valakire oda .
Mondjuk nem baj , hogy szóltál , mert Méhecske írását így többször is elolvastam és komoly következtetéseket vontam le belőle . De hogy miért írtam Pesti oldalt és miért nem Budait , talán az zavarhatott össze , hogy Áprilia azt írta , ő a Pesti oldalon szokott járni , na mindegy , azért köszi , hogy szóltál ! Már nem javítom ki , mert így tanulságos .  yes
Elismerem bakiztam  öröm 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 1 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Kedd 29 Júl. - 13:27

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:03-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

álmok 1 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Kedd 29 Júl. - 13:30

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:03-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

álmok 1 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Kedd 29 Júl. - 13:33

Áprilia írta:
fortis írta:
1. ... komoly következtetéseket vontam le belőle .
2. De hogy miért írtam Pesti oldalt és miért nem Budait , talán az zavarhatott össze , hogy Áprilia azt írta , ő a Pesti oldalon szokott járni ,

1. Na, ezt hiányolom!!!!!! Nem írtad le, hogy amiket írtunk, abból magadra nézve milyen következtetéseket vontál le. Azaz magadra nézve mit jelent neked a saját álmod.
2. Pedig direkt felhívtam rá a figyelmet, hogy nem Budán, hanem Pesten járok.

Felhívtad igen , de hiába , ha a Pest mint Duna part rögzült az agyamban .
 semleges  béke 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 1 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Kedd 29 Júl. - 13:35

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:03-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

álmok 1 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Kedd 29 Júl. - 13:38

Az 1-es pontot nem merem leírni .  Shocked Azt hiszem megtartom magamnak bocsánat , de nagyon sokat segítettetek ! Köszönöm !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 1 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Kedd 29 Júl. - 14:43

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:03-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

álmok 1 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  nofertiti Kedd 29 Júl. - 14:57

Áprilia írta:
Jé, tényleg.
Én arra tippeltem volna, hogy az eredeti hsz-ében, amikben értelmezte, hogy melyikünk mit írt, pont azt hagyta ki belőle, hogy ez önmagára hogyan vonatkoztatható. Pedig az ő álma lévén, gondolom, ez lett volna a lényeg.
A másik, hogy az utolsó mondatában csak úgy "jut eszembe" stílusban közölte fortis, hogy "az is eszébe jutott, hogy mindez jelképes..." Mi mindannyian jelképesen írtuk, amit írtunk, de ezek szerint ez nem jött le neked belőle...

 befog fut 

A vastag részt nem értem miért írtad.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

álmok 1 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Kedd 29 Júl. - 15:46

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:04-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

álmok 1 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  nofertiti Kedd 29 Júl. - 16:36

nofertiti írta:
Áprilia írta:
Jé, tényleg.
Én arra tippeltem volna, hogy az eredeti hsz-ében, amikben értelmezte, hogy melyikünk mit írt, pont azt hagyta ki belőle, hogy ez önmagára hogyan vonatkoztatható. Pedig az ő álma lévén, gondolom, ez lett volna a lényeg.
A másik, hogy az utolsó mondatában csak úgy "jut eszembe" stílusban közölte fortis, hogy "az is eszébe jutott, hogy mindez jelképes..." Mi mindannyian jelképesen írtuk, amit írtunk, de ezek szerint ez nem jött le neked belőle...

 befog fut 

A vastag részt nem értem miért írtad.

Bocs mivel fortist a hsz-ban és magában a mondatban is először E/3 személyben említed, utána meg odaírtad, hogy "ez nem jött le neked belőle...." azt hittem nekem írod.

Rosszul tettem fel a kérdést, hogy miért írtad, nem akartalak ismételtetni.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

álmok 1 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Kedd 29 Júl. - 17:36

Nos akkor kiemelném Áprilia rám vonatkoztatott néhány félreértését

Áprilia írta:Nefer kérdésére (amúgy nem akarok én ezen lovagolni, félreértés ne essék):

Pl. nálam az álombeli kockakő=sarokkő=hiperkocka=végtelen univerzum
Tehát hogy nem szószerint értendő a kockakő, hanem azt írtam le, hogy minek a jelképe lehet. Bár mondjuk az én esetemben ezt pont eltalálta, hogy mire gondolok, azaz jelképesen értelmezte (ezt írtam is az adott helyen. Csak épp nem vonatkoztatta magára, de ez megint más tészta.)

De pl. Efivel kapcsolatban ezt írta: "Megvallom Őszintén , hogy a Kába kő nekem is eszembe jutott és Efi azt emelte ki elsőként , így valami vallási oldalát nézve a dolognak , akkor a templom  felé billenne a mérleg . Ebben a templomban amúgy  még nem voltam ."
Írja, hogy eszébe jutott a Kába kő, azonban bekavarja ide a fizikai templom építményét, és a Kába követ nem, mint jelképet értelmezi. Továbbá itt is érvényes az, hogy a saját életére, illetve saját magára nem vonatkoztatja ezt az egészet.
Nos a Kába követ pont , hogy jelképként értelmeztem , azért írtam amit írtam .  Na akkor nézzük , hogy miért . A Kába kő az  iszlám vallási középpontja . Tehát a vallást vettem alapul , a Kába kő ez esetben nem mint egy kockára utaló jel , hanem a vallásosságra utal jelképesen . De ezt le is írtam , nem tudom Áprilia miért nem vette figyelembe . Nos a továbbiakban ha már a Kába kő a vallásra utal , akkor a keresztények temploma mi a csudára utalhatna  ennek hasonlatosságában ?  Így  fűztem össze a kába kő jelképes jelentését a Szent Anna plébánia vallási jelentőségével . Tehát itt mint gyűjtő pont kifejezetten a hit a vallással kapcsolatos jelképként utal , ahol a hívek összegyűlnek közös imákra .

Vagy itt is ugyanígy behozza a fizikai templomot: "Castanedai értelemben , az erő hely egy olyan hely , ahol az ember védelmet érezhet az ártalmas hatások ellen , és ahol feltöltődni képes , visszanyerni az energiáját . Minden embernek meglehet a saját erőhelye , de  úgy vélem elképzelhető , hogy lehetnek kollektív erőhelyek is , és itt ismét csak a templom felé billenne a mérleg ."
Igen , ebben sem látok semmi kivetni valót . A templomok nyúlhatnak olyan menedéket ahol az ember lelke megnyugodhat , ezáltal az ember feltöltődhet energiával . Biztosan  éreztél már olyat Áprilia , hogy amikor elmész az egyházba , és amikor kijössz onnan sokkal felszabadultabbnak vidámabbnak érzed magad , mint mielőtt még oda beléptél volna . Castanedai értelembe véve is ezeket a helyeket erőhelyekként nevezném meg , mert minden olyan hely ahol az ember szellemi védelmet kaphat  és energetikailag feltöltődhet  erőhelynek hívják . Ezért hoztam be a fizikai templomot a Castanedai  értelembe az erőhely szempontjából .

De lehet, hogy csak azért hiányos (vagy mit tudom én mi) nekem az egész, amit írt, meg nem vonatkoztatja eredeti hsz-ében magára, holott az ő álma. Ettől nekem az egész lóg a levegőben. Ilyen alapon tulajdoníhatnánk bármelyikünknek ezt az álmot. Mindenkire vonatkoztatható lehetne az összegzése. Bárki álmodhatta volna akár. Azaz számomra nem derült ki az általa irt hsz-ből (amelyikben az általunk írtakat összegezte), hogy szerinte az ő életére mit jelentett ez az álom.

Nos véleményem szerint ez az álom mindenkire vonatkoztatható volna , ha megtalálja benne azt a momentumot ami ő magára jellegzetes volna .

Nekem az első kibontakozó gondolataim a  hozzászólásaitok nyomán egy olyan  elképzeléssé alakult , hogy az erőpont vagy erő hely a Kába kő jelképes jelentése során magára a vallásra utal . amiből az ember nagy erőt meríthet , de ha az ember a vallás felé nem józanul közeledik , hanem mondjuk elvakultan , akkor a vallás számára nem előnnyel , hanem hátránnyal jár .  Mondhatni belehal  a megrögzöttségébe , elvész , elragadja a sodrás .  Ezért fontos , hogy legyen az emberben egy rugalmas józanság , aminek rendelkeznie kell kiskapukkal , ami utat engedhet az egyéb lehetőségek felé .
Nemrégiben beszélgettünk valamelyik topikban kiskapukról , meg a hitről , ki miben hisz , még Efi is említette , hogy sajnálja , hogy le akart téríteni az álmodásba vetett hitem felől , elképzelhető , hogy ezek a beszélgetések mind hathattak rám és valahogy így képeződhetett le az álmomban .  Azt , hogy miért pont egy nő lovagolt bele a folyóba és nem pedig én , erre talán Méhecske hozzászólásában lehetne lelni valamilyen magyarázatra .

Tehát ha magamra vonatkoztatva nézem az egész álmot  egy intő jelnek tartanám , hogy ne higgyek el maradéktalanul mindent , bár miről is lenne szó . Ez úgy jött le nálam , hogy a vallást magát további jelképként eszmékként értelmezem .Az eszmék pedig sokszor tévesek .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 1 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Kedd 29 Júl. - 18:03

Még egyszer köszönöm a sok segítséget , igazán jó gondolatokat adtatok !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 1 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Méhecske Kedd 29 Júl. - 19:00

Milyen érdekes, mindenki adott hozzá egy kicsit, és talán így lett kerek.
Így van ez a mindenségben, hogy mindenki picit ad hozzá. És azt vettem észre, hogy mindenki ugyanazon a helyen adja hozzá a magáét.
Én magamat hírvivőnek érzem benne, aki összeszedeget, és összeállít-ja a lényeget, ez alapvetően jó hely Wink mert a látvány része is úgy tűnik, az enyém, és itt a tanulság, hogy SOSEM szabad elfelejteni, hogy ki mit adott hozzá.
Meg kell értenünk, hogy CSAK részei vagyunk a teljességnek, ha nagy szeretnék maradni, akkor zavar, hogy csak rész vagyok; aki a nemlátványos részt teszi, az bosszankodhat, hogy nincs eredmény, aki a látványos végén van, az pedig büszkélkedhet, és elfelejtheti, hogy kik is indítottak gondolatot, kik tettek hozzá, és kik fordítottak rajta; de az értelem része, az marad fortisnak smile
(Igen, Áprilia, azt Nefer írta, éreztem, hogy vissza kellene mennem pontosításért, de nem volt időm.)

Igen, fortis, a vallás nem eszme, hanem szív-értelem.
És azért a nő lovagolt bele a folyóba, mert szellemi értelemben a nő a férfi teste, azaz, ami a férfinek nem árt, azaz nem mutatkozik meg rajta, az a nőn nyilvánvalóvá lesz.
Ezért szól így az ige, hogy a férjek pedig szeressék feleségüket, mint tulajdon testüket, mert a nők hordozzák el a testükön férjeik bűneit, éppen azért, mert szíveikben sokkal gyengébbek, érzelmesebbek, sebezhetőbbek.
Egyedül az erős szellemi szeretet képes őket megerősíteni.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

álmok 1 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Kedd 29 Júl. - 19:01

efi írta:Többet nem értelmezem senki álmát. Falra hányt borsó.

Efi ne légy igazságtalan ! Nagyon jó értelmezéseket adsz és jó gondolat  ébresztőket . De ezzel , hogy azt írod , nem értelmezel többet , meg hogy falra hányt borsó , ezzel azt fejezed ki , hogy a te értelmezésed az ami maga az igazság és minden más butaság . Ez így nem helyes szerintem .
Nézd  ha  én értelmezek egy álmot az úgy működik , hogy elmondom a véleményemet és arra igazolásokat hozok , de abszolút semmi elvárásom nincs a felé , hogy amit mondok egyetlen igazságként legyen elfogadott .
Régen oda írtad a mondandód végére , hogy SZERINTEM
Ez a mondanivalód amit most írtál ezzel ellentétes sajnos , mi történhetett azóta ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 1 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  nofertiti Kedd 29 Júl. - 19:11

efi írta:
Áprilia írta: Miért ne lehetne olyan épületet keresni, ami "kapcsolatban áll azzal, amit álmodott"? Hiszen milyen más épületet lehetne keresni, mint ami kapcsolatban állt az álmával? Olyat, ami nem állt kapcsolatban? Annak mi értelme volna?
Mert az álmokhoz nem a megszokott logikával kell hozzáállni, nem úgy, hogy módszeresen felépítjük egyik kockát a másik után.
Ha előre elhatározza az ember, hogy milyen jelentést keres, akkor elszalasztja az üzenetet. Ha olyan épületet keres, ami az energiával van kapcsolatban, akkor pont ezt teszi.
Nemigen tudom elmagyarázni. Valahogy válogatás nélkül ki kell teríteni mindent, egyszerre kell ránézni az egészre, és hagyni, hogy egyetlen egésszé álljon össze.

Igen és ilyenkor nem látom a fától az erdőt. Ismerem. Az elképzelés az orromnál fogva vezet és nem látom, hogy merre mutat az útjelzőtábla.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

álmok 1 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Kedd 29 Júl. - 19:13

efi írta:
Áprilia írta: Miért ne lehetne olyan épületet keresni, ami "kapcsolatban áll azzal, amit álmodott"? Hiszen milyen más épületet lehetne keresni, mint ami kapcsolatban állt az álmával? Olyat, ami nem állt kapcsolatban? Annak mi értelme volna?
Mert az álmokhoz nem a megszokott logikával kell hozzáállni, nem úgy, hogy módszeresen felépítjük egyik kockát a másik után.
Ha előre elhatározza az ember, hogy milyen jelentést keres, akkor elszalasztja az üzenetet. Ha olyan épületet keres, ami az energiával van kapcsolatban, akkor pont ezt teszi.
Nemigen tudom elmagyarázni. Valahogy válogatás nélkül ki kell teríteni mindent, egyszerre kell ránézni az egészre, és hagyni, hogy egyetlen egésszé álljon össze.

Efikém ne hidd , hogy nem lehet tőled sokat tanulni !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 1 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Kedd 29 Júl. - 19:15

nofertiti írta:
efi írta:
Áprilia írta: Miért ne lehetne olyan épületet keresni, ami "kapcsolatban áll azzal, amit álmodott"? Hiszen milyen más épületet lehetne keresni, mint ami kapcsolatban állt az álmával? Olyat, ami nem állt kapcsolatban? Annak mi értelme volna?
Mert az álmokhoz nem a megszokott logikával kell hozzáállni, nem úgy, hogy módszeresen felépítjük egyik kockát a másik után.
Ha előre elhatározza az ember, hogy milyen jelentést keres, akkor elszalasztja az üzenetet. Ha olyan épületet keres, ami az energiával van kapcsolatban, akkor pont ezt teszi.
Nemigen tudom elmagyarázni. Valahogy válogatás nélkül ki kell teríteni mindent, egyszerre kell ránézni az egészre, és hagyni, hogy egyetlen egésszé álljon össze.

Igen és ilyenkor nem látom a fától az erdőt. Ismerem. Az elképzelés az orromnál fogva vezet és nem látom, hogy merre mutat az útjelzőtábla.

Ebben segítenek a többiek . Én ráéreztem egy gondolatra  amit le is írtam , pláne , mert Áprilia szorgalmazta , hogy ezt még nem tettem meg . Lehet ha érlelném mindenki gondolatát egy hét , vagy kettő , vagy akár pár hónap elteltével valami egészen más jönne ki , mint amit most gondolok .


A hozzászólást fortis összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 29 Júl. - 19:17-kor.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 1 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 31 oldal 1, 2, 3 ... 16 ... 31  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.