Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

álmok 1

+7
fortis
Greywolf
Nilka
Kilendin
Blueeye
Méhecske
nofertiti
11 posters

3 / 31 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 17 ... 31  Next

Go down

álmok 1 - Page 3 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Szer. 30 Júl. - 17:21

Áprilia írta:Akkor nem érted a személyiség fogalmát és lényegét.
Gondolj arra, hogy ha a bennünk rejlő személyiségek szempontjából az számítana, amit fentebb írtál, akkor valamennyien a Castaneda tanok szerinti "formanélküliek" lennénk.

Akkor ebből a tekintetből nézve én az vagyok , forma nélküli .
De szerintem itt nem erről lenne szó , vagyis ehhez szerintem a formanélküliségnek nem sok köze van . Hisz egy formát képviselek , azt aki vagyok .

Esetleg ha erre gondoltál :
" Magyarán nincs olyan részem , amelyik szereti a zsidókat és olyan részem ami utálja őket , nincs olyan részem aki legszívesebben beverné mások képét és nincs olyan aki mindent hagy és megenged másoknak . "

Akkor ezt értsd úgy , hogy nincs olyan külön személyiségem ami ilyen , és nincs olyan külön személyiségem ami olyan . Egy személyiségem van akár ébren vagyok , akár álmodom .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 3 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Szer. 30 Júl. - 17:26

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:06-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 3 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Szer. 30 Júl. - 17:30

Továbbra sem mondhatok mást , mint amit felvázoltam . Akár milyen körülmények között álmodom  akár mit  ,én akkor is az vagyok álmomban aki itt vagyok . Lehet ez hihetetlenül hangzik , de nálam ez így működik . Ezen nincs semmi szégyelni valóm .

Igen , hallottam olyasmit , hogy valaki álmában akár még szadista dolgokra is hajlamos , én nem ilyen vagyok . Ez van . Én itt is ott is ugyan az vagyok
A szerepek lehetnek mások , de a hozzáállás nem változik .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 3 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Szer. 30 Júl. - 18:36

Áprilia írta: Valamennyien így vagyunk ezzel. Csak mi nem álmodunk róla. Te igen, és úgy döntöttél, hogy a köz elé tárod az álmaidat - azaz (valamilyen szinten)  magadat. Akkor vállald ennek a következményeit is. [/justify]

Ennek következménye , hogy jó ötleteket kapok és inspirációt az értelmezéshez . Szeretem mások véleményét is meghallgatni és nem csak a magaméra hagyatkozni , mert egy részről , érdekes , tanulságos és szórakoztató .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 3 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Vendég Szer. 30 Júl. - 18:40

Áprilia írta:Akkor sem gondolom, hogy fortis itt és most tudatában van a 11-nek. A 11, bár "megvan" (írod), de csak az álmok síkján van meg és nem itt.

Nem ,nem az álmok síkján. A 11 mindaz, ami Fortis eddig volt.
Szerintem.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 3 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Vendég Szer. 30 Júl. - 18:44

Azért írtam valahol fentebb a személyiség szó mellé alternatív jelentéseket, hogy ne ragadjunk le a személyiségnél, és esetleg ne értsük félre.

Jobb lenne, kevésbé félreérthető, és tágabban értelmezhető, ha személyiségek helyett fortis oldalairól beszélnénk.

Jön egy új oldala is Fortisnak, és ezzel teljesebbé válik.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 3 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Szer. 30 Júl. - 19:04

Ez nagyon érdekes gondolat Efi !  Erre még én magam is kíváncsi vagyok .  öröm
Ha észreveszitek feltétlenül szóljatok .

Ööö szóval nem lehet , hogy a hazug meg az álszentség lehet az amire gondoltok ? Mostanában ezt hallom a legtöbbet ha rólam van szó .
Na szóval lehet ez lenne a 12-dik oldalam ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 3 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Szer. 30 Júl. - 19:12

Na nézzük :
1 figyelmetlen
2 buta
3 sértődékeny
4 uninteligens
5 hazug
6 képzelődő
7 szétszórt
8 értetlen
9 egoisrta
10 feledékeny
11 pimasz
12 álszent

Úgy tűnik mind a 12 együtt van .  öröm 

fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 3 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Vendég Szer. 30 Júl. - 19:37

Milyen "mind a 12"?
Hosszan magyaráztam, hogy nincs 12 dologról szó.
Sebaj.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 3 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Szer. 30 Júl. - 20:22

Hát a 12 -dik az álszent .11már volt ' ez a legújabb , talán valóban nincs is több .De nem , ez mégsem lehet , mert pszichopata is voltam már m meg antiszociális is , tehát ez a vonal így mégsem helyes .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 3 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Szer. 30 Júl. - 20:47

Én csak viccnek szántam , na de ki tudja mi mindent nem láttok még meg bennem .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 3 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Szer. 30 Júl. - 21:28

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:06-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 3 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Szer. 30 Júl. - 21:39

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:06-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 3 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Szer. 30 Júl. - 21:43

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:06-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 3 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Szer. 30 Júl. - 22:39

Na tessék még ez is . bővül a lista . Amúgy meg valóban viccesnek találtam , na de hát te biztosann jobban ismered a gondolataimat Áprilia mint saját magam .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 3 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Szer. 30 Júl. - 22:44

Úgy vélem ha az álmaimat vesszük alapul , egy ' egy személyiség bontakozna ki mindegyikből , egy kalandor .


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 30 Júl. - 22:46-kor.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 3 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Szer. 30 Júl. - 22:45

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:07-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 3 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Szer. 30 Júl. - 22:48

Az , hogy itt nem , az még nem jelenti azt , hogy máshol sem .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 3 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Vendég Szer. 30 Júl. - 22:52

Áprilia írta:Én is úgy értem, hogy fortis mindaz, ami a 11. Viszont legfeljebb csak az álmok síkján van benne a tudatában, hogy milyen is ő, azaz mi ez a 11. Ezen a síkon szerintem nincs a tudatában a 11-nek, hiszen ahhoz nagyon jól kellene ismernie önmagát. A régebbi álmainak abból a szempontból lehet(ne) jelentősége, hogy kiderüljön, konkrétan mi volt az a 11. Az álmok mutattak rá arra a 11-re is, miként arra is most, hogy a 12 lesz feltehetőleg a teljesség. És persze ettől még ezen álom esetében se tudjuk, hogy milyen úgymond "teljes" személyiséget jelent konkrétan a 12. Azt mondom csak, hogy amennyit felfedett ez az álom a 12-es személyiségről (nevezetesen, hogy ez valamiféle "teljes" személyiség, de konkrétan nem tudjuk, hogy miben fog manifesztálódni), ugyanígy a 11-ről is felfedhették már korábbi álmok, hogy azok milyenféle személyiségek, és hátha azok manifesztálódãsát már láthattuk fortison. Ehhez képest meg lehetne ítélni azt is, hogy na, manifesztálódott-e már Fortisban a 12-es, vagy nem, azaz még mindig ugyanolyan, mint amikor még 11volt. És ha manifesztálódott, akkor nyilván azt is látnánk, hogy mi az. Miben testesül meg fortis "teljessége" a korábbi Fortishoz képest.
Pontosítanék: Nem a 12-es a teljes, hanem ezzel kiegészítve lesz teljes.

Őszintén szólva, én nem akarok az után nyomozni, hogy mi ez a 12. (az eddigi Fortis után meg végképp nem), sőt, ha tudnám, akkor se mondanám meg, nehogy Fortis elkezdjen ebben pózolni, azaz ahelyett, hogy kifejlesztené, felvegye, mint egy jelmezt. Nem is gondolom, hogy kell tudnia, majd kialakul az magától is.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 3 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Szer. 30 Júl. - 23:20

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:07-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 3 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Szer. 30 Júl. - 23:22

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:07-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6477

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 3 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Csüt. 31 Júl. - 8:09

Nos akkor köszi a hozzászólásokat , tényleg számomra is nagyon hihetetlen dolgok voltak amiket írtatok és magam is kíváncsi leszek mi következik ebből az egészből  !

Engem viszont megragadott még egy gondolat amit nem vettetek figyelembe   és ez pedig az , hogy együtt álmodhattam egy álom alakkal . Ő engem álmodott meg , én pedig őt  és ezt kifejezésre is juttatta egy következő álom szinten , egy másik álomban .
Ez mondjuk nem befolyásol abban  amit írtatok , de számomra ez egy nagyon fontos momentum volt , hiszen  célom és törekvésem a kollektív álom , ami vagy megtörténhetett , vagy leképeződhetett most ebben az álmomban .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 3 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Vendég Csüt. 31 Júl. - 8:19

Ha megtörtént, akkor semmi nem igaz abból, amit mondtunk. Amilyen mértékben hiszed, hogy az történt, amit szerettél volna elérni, olyan mértékben kételkedsz abban, amit mi mondtunk. Nem baj, csak felhívom rá a figyelmet.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 3 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Csüt. 31 Júl. - 8:33

efi írta:Ha megtörtént, akkor semmi nem igaz abból, amit mondtunk. Amilyen mértékben hiszed, hogy az történt, amit szerettél volna elérni, olyan mértékben kételkedsz abban, amit mi mondtunk. Nem baj, csak felhívom rá a figyelmet.

Nem Efi , az én értelmezésemben a kettő nem üti egymást . Lehetne külön külön is értelmezni , de én tudom együtt is a kettőt .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 3 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Vendég Csüt. 31 Júl. - 8:44

Jó.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 3 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Csüt. 31 Júl. - 8:59

efi írta:Jó.
Ettől függetlenül ez ne vegye el a kedveteket , mert a gondolataitok nagyon hasznosak voltak a számomra  és kíváncsian várom magam is hogy mi és hogyan valósul meg azokból .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 3 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Vendég Csüt. 31 Júl. - 9:08

Nem olyan könnyű az én kedvemet elvenni! smile

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 3 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Csüt. 31 Júl. - 9:29

 
efi írta:Nem olyan könnyű az én kedvemet elvenni! smile
 yes  Még szerencse .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 3 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Kedd 5 Aug. - 0:38

Medvék 

1 nap
Társammal a folyosókon bolyongtunk ,  túl voltunk már néhány kellemetlenségen , de az a hang a folyosó homályos végéből felállította a szőrt a hátamon . 
A hang hatására azonnal kibontakozott a képzeletem előtt egy hatalmas vérmedve látványa , ami hamarosan nekünk ront . Társam beugrott egy mellék helyiségbe én meg úgy döntöttem hasznosabb lesz , ha inkább elrohanok . Úgy tűnt a társamnak nagyobb szerencséje volt , mert a vérmedve inkább én utánam loholt . Tudtam nincs sok időm , ezért az az ötletem támadt , hogy kimászok az első utamba kerülő ablakon , valamiben csak csak majd megkapaszkodom .  Nem kellett sokat futnom az első ablak ott volt a közelemben , de mikor elrántottam a poros rongyot ami az ablak előtt lógott , akkor tudatosult bennem a látvány , hogy az ablak kívülről be volt falazva , így rohanhattam tovább . A vérmedve hangja egyre közeledett , mikor egy végső gondolat futott végig rajtam , hogy Itt már csak a Jó Isten segíthet . Felébredtem . 

2 nap
A hegyek közötti nagy tisztás szélén állt a gyógyító háza . Amikor megérkeztem éppen egy róka bundáját varrta össze a segédjével , majd miután végeztek a rókát letették a földre , az meg mint a villám eliszkolt a nyitott ajtón át . Hamarosan egy nő meg egy férfi léptek be a kunyhóba , a férfinek mély seb tátongott a karján , a gyógyító  azt is összevarrta  .A sebesült elég hősiesen viselkedett , mert nem fogadta el az érzéstelenítést , a szám szélét rágtam amint figyeltem  az elkészülő öltéseket . 
Miután végeztek , az ember odament az egyik polchoz és levett egy főzetet , amit a gyógyító kérésére sem volt hajlandó vissza tenni . Sőt egyenesen az ajtó felé igyekezett vele . A nő még kérlelte egy kicsit , hogy adja vissza , de az ember el akart szaladni vele . Volt egy kis rohangálás , de aztán csak sikerült visszaszerezni a főzetet , mint utólag kiderült ez a gyógyítónak egy nagyon speciális gyógyító főzete volt , amihez nagyon nehéz beszerezni az alapanyagokat , hogy az ember honnan tudhatta ezt nos azt sajnos nem tudom . 
Az incidens után a gyógyítóval elsétáltunk a ház melletti rét közepén álló faasztalhoz és beszélgetni kezdtünk , de hirtelen két felénk rohanó farkas szakította félbe a bájcsevejt . A farkasok hirtelen megtorpantak , egy pillantást vetettek ránk , majd tovább rohantak . A segéd elindult az épületből felénk , amikor az előző irányból amerről a farkasok rohantak felénk feltűnt egy hatalmas medve . Ez a medve két lábra ágaskodott majd elkezdett rohanni felénk . A gyógyító elordította magát , hogy futás , és mindhárman elkezdtünk rohanni az épület felé . A segéd ugrott be elsőként az ajtón , aztán a gyógyító , és felkészülten várta már , hogy beessek az ajtón , hogy bereteszelhesse a zárt . Odabent a kunyhóban nem éreztem túl nagy biztonságban magamat , bár gerendából volt , mégis úgy éreztem az ajtó nem lesz akadály egy ekkora medve számára . Az ablak felé futottam , úgy véltem kimászok rajta és felkapaszkodom a tetőre , oda a medve már nem tud felkapaszkodni utánam , de ekkor hirtelen fel is ébredtem . 

3 nap
A tengerparton voltunk , eléggé szorult helyzetben , és ráadásul az a nyavalyás medve is ami a csuda tudja hogy került oda egyenesen felénk rohant .  Egy olló volt a kezemben  , a többieknél más és más és úgy véltük nincs más választásunk meg kell küzdenünk a medvével . valaki éppen viaskodott vele én meg belevágtam az ollót a hasába és megpróbáltam a lehető legnagyobb sérülést okozni a számára . Nem tudom hogy sikerülhetett mert felébredtem . 

4 nap 
A kazamatába mentem le a lépcsőn , ahol egy különös  nő már várt  rám . Mikor ennek hangot is adott eléggé meglepődtem , de azért odafigyeltem rá , hogy mit szeretne  tőlem ? Egy nagy nyitott könyvre mutatott ami egy kőemelvényen volt , a könyvet derengő fény vette körbe akár csak egy varázslat .  Beleolvastam a könyvbe de hogy mit  azt felidézni már nem tudnám , ellenben kellemetlen látogatók érkeztek , első sorban egy megvadult kisebb méretű kutya , amit könnyedén odébb löktem egy megfelelő rúgással .
A kutya után viszont egy megtermett medve jött elő a semmiből , nála már úgy döntöttem jobban járok , ha felmászom valami kőszikla kiszögelésre , egy két ugrással és szökkeléssel meg egy kis mászással úgy tűnt , hogy sikerült is .  Aztán észrevettem , hogy idegen alakok tőrnek be a helyiségbe , két külön társaság , egymással elég ellenséges viszonyban . Úgy tűnt mindjárt lekaszabolják egymást , de egyenlőre semmi sem történt . A medve közben eltűnt a látómezőmből , így bátorságot merítettem és lemásztam a szikláról . Odarohantam azokhoz az emberekhez , akik egyformán voltak öltözködve , olyasféle lovagi ruhákba , fehér köpeny volt rajtuk és egy nagy , ha jól emlékszem talán vörös kereszt volt a köpenyükre varrva , olyanok voltak akár valami keresztes lovagok . Néhányan felém fordultak én meg gyorsan elhadartam nekik , hogy a birodalmat szolgálom . Láttam a tekintetükből , hogy sokra nem tartanak , de mintha egy halvány mosoly mégis lett volna , hogy nyugtázták én is közéjük tartozom . A hangulat közben egyre feszültebb lett , az ellenségnek vélt oldal eléggé szedett vetett banda volt mindenféle rongyokban öltözékekben , és volt közöttük gy olyan is aki volt akkora nagy és  erős mint az a medve ami elől még nem is olyan régen elmenekültem , de úgy döntöttem ha kitör a harc én ezt a nagydarabot fogom előnyben részesíteni és vele küzdök majd meg . 
Harcra amúgy nem került sor , mert felébredtem .  öröm
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11349

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 3 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Vendég Kedd 5 Aug. - 10:59

A medve talán erőállatod lehet. A farkasok félnek tőlük, ezért futottak el, a kutya meg mindennek nekitámad, mivel nem tudja kivel kezd ki. A medve benned él. Ajánlom figyelmedbe:

http://www.nlcafe.hu/ezoteria/20060816/eroallatod_es_eleted/

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 3 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 31 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 17 ... 31  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.