Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

álmok 1

+7
fortis
Greywolf
Nilka
Kilendin
Blueeye
Méhecske
nofertiti
11 posters

31 / 31 oldal Previous  1 ... 17 ... 29, 30, 31

Go down

álmok 1 - Page 31 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Blueeye Vas. 13 Dec. - 18:14

Én nem értek az álmokhoz, de az biztos, hogy a lélek éjjel 1-2 óra között álom formájában dolgozza fel a napi élményeket, azután 2-6 között azok a lelki élmények amik már fel lettek dolgozva, a kukában landolnak, mert már nincs rájuk szükség. Ez a lelki méregtelenítés folyamata, ugyanúgy zajlik, mint a testi, reggel kijön ami már nem kell. kúl

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1127

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 31 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Vas. 13 Dec. - 18:34

Hát igen , segíteni sokat segíthet a feldolgozás .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 31 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Csüt. 17 Dec. - 9:10

Álomamulett 2015 dec
Mayrának ecseteltem ezt az ötletemet , hogy készíteni , vagy venni kellene egy álom amulettet . Hát ő nem igazán hisz az ilyesmiben ,  ezért jót nevetett az egészen ,az álmokkal való foglalatosság mint tevékenység nem éppen az ő kedvence . 
Aztán valamikor délután gondoltam egyet , és benéztem a googlébe , milyen képeket dobna ki , ha ezt beírnám a keresőbe . 
Ez volt az előzmény , és akkor nézzük az álmot . 
- Szóval fura álmom volt , mert találkoztam egy emberrel , pontosabban bent voltam vele egy helyiségbe , és ő mutatni akart nekem valamit . Ott állt előttem , és mintha körülöttem füstszerűvé kezdett volna változni a közeg . Szólni akartam az észrevételem miatt , de ő hirtelen csendre és nyugalomra intett , hogy ne mozduljak . Aztán egy pillanatra elborított mindent a köd és az ember helyett egy sárkány csapkodó szárnyaival lebegett előttem . 
Mondhatni megijedtem , erre nem számítottam volna . 
Aztán a sárkány eltűnt és ismét az ember állt ott előttem .  
Ez ugye illúzió ? -kérdeztem tőle , de az ember nem felelt csak sejtelmesen mosolygott . Talán meghipnotizálhatott fordult meg a fejemben . 
Kiestem az álomból és a tenyeremben  egy amulettet tartottam  . Az amulett egy sárkány formát ábrázolt egy körben . 
Reggel aztán  mikor felébredtem és visszaemlékeztem az eseményekre , nem tudtam eldönteni , hogy az amulettet amit álmomban láthattam  , vajon előző délután is láthattam  e a neten , és már nem is voltam benne biztos , hogy amit a neten néztem nem e az is csak álom volt , de aztán kitisztultam és rájöttem , hogy a kettőnek egymáshoz nem sok köze lehetett , ez két különböző eseménysor volt . Aztán arra is rájöttem , hogy azt a formát a kőrben azaz azt a sárkányos jelképet  mintha láthattam volna már valaha valamikor .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 31 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Pént. 18 Dec. - 5:44

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:51-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 31 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Pént. 18 Dec. - 6:55

Köszi a kedvességed , és természetesen tudom , hogy örömmel vennéd , ha az álmodásom eszközzé válhatna már  és teljesülne be !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 31 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  zplus Pént. 18 Dec. - 7:50

Saját farkába harapó sárkány vagy körben széttárt szárnyú?

-ne kérdezd miért kérdezem, ezt Neked kell tudnod.

nagyö

______________________________________________________
"Every day sends future to past, every step brings me closer to my last"
zplus
zplus

Hozzászólások száma : 137

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 31 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Pént. 18 Dec. - 9:42

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:51-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 31 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Pént. 18 Dec. - 17:47

Áprilia írta:
fortis írta:Köszi a kedvességed , és természetesen tudom , hogy örömmel vennéd , ha az álmodásom eszközzé válhatna már  és teljesülne be !

Inkább a célon - ami szerintem nincs neked - van a hangsúly.

Nos megnyugtatlak van .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 31 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Pént. 18 Dec. - 18:07

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:52-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 31 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Pént. 18 Dec. - 18:21

zplus írta:Saját farkába harapó sárkány vagy körben széttárt szárnyú?

-ne kérdezd miért kérdezem, ezt Neked kell tudnod.

nagyö

Talán ez a kép adja vissza leginkább , bár nem volt ennyire kidolgozott

álmok 1 - Page 31 7715401images_www.kepfeltoltes.hu_
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 31 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  zplus Pént. 18 Dec. - 19:40

Szóval ébredő sárkány, nem pedig farkába harapó -ez utóbbi kettős értelmű: bezár valakit/valamit vagy mint a kutya saját farkát hajszolja tj.hiábavaló.

Úgy "látom" mostanában sokfelé nagy energiák ébredeznek.

repül

______________________________________________________
"Every day sends future to past, every step brings me closer to my last"
zplus
zplus

Hozzászólások száma : 137

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 31 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Vendég Pént. 18 Dec. - 22:20

álmok 1 - Page 31 PrtScr_capture_www.kepfeltoltes.hu_
Ehhez mit szólsz? Pontosabban ennek egy kicsit hosszúkásabb, és jóval elnagyoltabb változatához?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 31 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Mayra1 Pént. 18 Dec. - 23:00

fortis írta:
zplus írta:Saját farkába harapó sárkány vagy körben széttárt szárnyú?

-ne kérdezd miért kérdezem, ezt Neked kell tudnod.

nagyö

Talán ez a kép adja vissza leginkább , bár nem volt ennyire kidolgozott

álmok 1 - Page 31 7715401images_www.kepfeltoltes.hu_
Elég baj az, hogy ez a sárkány egy -zárt- körben van. Kitörésre, megújhodásra képtelen. Ne, ne gyere azzal, hogy ez egy madalion. Talizmánként soha semmit nem zárunk körbe.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 31 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Szomb. 19 Dec. - 7:45

efi írta:álmok 1 - Page 31 PrtScr_capture_www.kepfeltoltes.hu_
Ehhez mit szólsz? Pontosabban ennek egy kicsit hosszúkásabb, és jóval elnagyoltabb változatához?

Hát szép szép , de nem adja vissza az álombélit . Az inkább hasonlított az általam berakotthoz. öröm
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 31 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Szomb. 19 Dec. - 7:52

Mayra1 írta:Elég baj az, hogy ez a sárkány egy -zárt- körben van. Kitörésre, megújhodásra képtelen. Ne, ne gyere azzal, hogy ez egy madalion. Talizmánként soha semmit nem zárunk körbe.

Csuda tudja Mayra . Ha nem lenne körbe zárva, számomra akkor csak egy medálion lenne , így viszont inkább egy kulcs ami így illik egy zárba . 
A kör részemről első sorban nem is annyira a bezártságra , mint inkább a dolgok elhelyezkedésére utalna  , vagyis mást jelenthet számunkra egy sárkány ha ebből a világból nézzük , és mást ha álmomban tekintek rá mint amulettre . 
Ha pontosítani akarnám , itt beszélhetnénk róla mint mese , legenda , vagy erő , amott számomra pedig mint egy kulcs , egy lehetőség .
Amúgy ha már kör , sok minden mást is jelképezhet ám , pl amikor még rituálisan foglalkoztam mágiával a kör védelmi funkciót látott el . 
De tekinthetünk a körben lévő dolgokra mint megzabolázott erőre . 
Szóval nem lenne jó csak egy felé figyelni , mint pl a bezártságra és hasonlók .

 Úgy vélem az engem aktuálisan foglalkoztató kérdésre álmomban  válaszként ezt kaptam  megpróbálom használni mint lehetőséget .

Esetleg a vastagon kiemelt részhez még hozzá tenném , nem szeretem a kötöttségeket amikor valamire azt mondják nem szabad . Ez is csak egy szabály , egy kötöttség , hogy csak is így lehet .  Hmm talán pont ezek a kötöttségek is lehetnek akár visszatartó erú . semleges
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 31 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Szomb. 19 Dec. - 9:11

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:52-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 31 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Szomb. 19 Dec. - 10:40

Igen persze ez így jó lenne . 
Áprilia  tudom , hogy helyes dolgokról teszel említést , de volnának apró de mégis fontos részletek , amiket el kellene még érnem .  
Pl magát az álmodást megzaboláznom . E nélkül nem állíthatom saját szolgálatomba .  Elsődlegesen ezt szeretném elérni .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 31 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Szomb. 19 Dec. - 13:49

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:52-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 31 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Blueeye Szomb. 19 Dec. - 13:59

Lehet hogy itt az idő fortis! smile Zabolázd meg a sárkányt! smile


Akit az érzékszervei uralnak, azt félelemben tartja a "sárkány". De a bölcs, aki megtanulta hogy uralja az érzékszerveit, megzabolázza a sárkányt.

-------

https://kalandorok.hungarianforum.com/viewtopic.forum?t=393

-------

https://kalandorok.hungarianforum.com/viewtopic.forum?t=434


A hozzászólást Blueeye összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 19 Dec. - 14:02-kor.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1127

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 31 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

31 / 31 oldal Previous  1 ... 17 ... 29, 30, 31

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.