Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

szerepjáték- technikai kérdések

+5
zplus
fortis
Áprilia
opos
Greywolf
9 posters

1 / 12 oldal 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Go down

szerepjáték- technikai kérdések Empty szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  fortis Vas. 10 Május - 12:52

Volna kedvetek szerepjátékot játszani ?
Ezt a topikot csak akkor tartom meg , ha a válaszotok igen .
A játék lényege az volna , hogy mi kalandorok elindulunk egy  találkozási pontból valamerre és a történethez mindenki hozzáteszi amit éppen lát , vagy gondol . Aki épp nincs jelen a fórumon , azaz nem ír , azt úgy tekintenénk  mintha jelen volna a történetben , csak éppen  passzív résztvevőként . 
Tehát a csoport együtt maradna .
A játékhoz viszont jó lenne tudni kik vennének benne részt , mert a fórum létszáma ugye nem azonos az aktív tagokéval . Aki viszont részt venne , az vállalja azt , hogy egy héten legalább egyszer benéz és valamilyen formában megnyilvánul a játékban .  Tehát ír hozzá , de ehhez viszont feltétlenül el kellene olvasnia az előzményeket , hogy tisztában legyen a kaland folyásával .
Egyéb szabályokat még fel kéne hozni , mint pl egy bejegyzés azaz megnyilvánulás mekkora terjedelmű lehet , mert az elrontaná a játékot , ha valaki mondjuk oldalakat írna .
Szóval volna kedvetek ? Minimum létszám legalább 3-4 fő .


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 14 Május - 22:30-kor.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11348

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Mayra1 Vas. 10 Május - 13:31

Nyilván az előzmenyek ismerete nélkül elég nehéz lenne bármit írni. 
Részemről oké.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  fortis Vas. 10 Május - 13:47

Mayra1 írta:Nyilván az előzmenyek ismerete nélkül elég nehéz lenne bármit írni. 
Részemről oké.

Attól ne félj lesznek előzmények , én kezdem majd a játékot !
Akkor 
- Mayra 
- fortis 
Még valaki ?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11348

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Vendég Vas. 10 Május - 13:58

Efi.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  fortis Vas. 10 Május - 13:59

De jó ! Akkor 
Maxra , 
Efi ,
fortis ,

Még valaki ? 
Hárman már érdemes lenne útra kelni , de jó lenne ha jönne valaki még .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11348

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Mayra1 Vas. 10 Május - 14:06

Vedd figyelembe, hogy szerintem mindenki kirándulni ment, ilyen remek időben.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  zplus Vas. 10 Május - 14:08

leesett.. IN..  yes

______________________________________________________
"Every day sends future to past, every step brings me closer to my last"
zplus
zplus

Hozzászólások száma : 137

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  fortis Vas. 10 Május - 14:09

Mayra1 írta:Vedd figyelembe, hogy szerintem mindenki kirándulni ment, ilyen remek időben.

Igen , oké , várunk vele , de jövő héten mindenképpen elkezdjük hétfőn és aki jön még becsatlakozhat . 
Addig megelőlegezzük a jelenlétet .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11348

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  fortis Vas. 10 Május - 14:11

Mayra 
Efi
Zplus
fortis

öröm  Jól alakul .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11348

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Mayra1 Vas. 10 Május - 14:12

Oksa, megyek én is.......a kertembe   smile

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Greywolf Vas. 10 Május - 17:37

Gonosz leszek és beszállok én is. De, előre szólok, szerda délutántól másfél hétig nem leszek net közelben.

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Vendég Vas. 10 Május - 18:29

fortis írta:A játék lényege az volna , hogy mi kalandorok elindulunk egy  találkozási pontból valamerre és a történethez mindenki hozzáteszi amit éppen lát , vagy gondol . Aki épp nincs jelen a fórumon , azaz nem ír , azt úgy tekintenénk  mintha jelen volna a történetben , csak éppen  passzív résztvevőként . 
Tehát a csoport együtt maradna . 
Aki viszont részt venne , az vállalja azt , hogy egy héten legalább egyszer benéz és valamilyen formában megnyilvánul a játékban .  Tehát ír hozzá , de ehhez viszont feltétlenül el kellene olvasnia az előzményeket , hogy tisztában legyen a kaland folyásával .
Egyéb szabályokat még fel kéne hozni , mint pl egy bejegyzés azaz megnyilvánulás mekkora terjedelmű lehet , mert az elrontaná a játékot , ha valaki mondjuk oldalakat írna .

Fogalmazd meg akkor az egyéb szabályokat.

Én javasolnám, hogy amit valaki tényszerűen beleír a történetbe, azt el kelljen fogadni a tovább írónak is.
Tehát ha pl. valaki azt írja, hogy látott közeledni egy sárkányt, akkor ne írhassa azt a másik, hogy mikor közel ért, kiderült, hogy nem is sárkány. Vagy hogy kiderült, hogy csak álmodta, és felébredt.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  fortis Vas. 10 Május - 18:58

Igen , szóval szabályoknak és a játék menetének  a következőket gondoltam :

- A játékot én kezdem el egy rövidke történettel , és a történetbe mindenki belekapcsolódhat aki résztvevője a játéknak . Fontos lenne , hogy mindenki jelen legyen , ami azt jelenti , hogy a történethez való hozzátétel előtt mindenkinek tisztában kell lennie azzal , hogy eddig miben vettünk részt és milyen kalandok történtek a csapattal .  Szóval a történetnek folytonosnak kell lennie és nem ide oda csapongónak . A történet aktívságához érdemes minimum minden résztvevőnek legalább heti egy két alkalommal belekapcsolódnia , de  ha napi szinten tenné ezt valaki annál jobb , csak a heti egy alkalomnál ritkább bejegyzésnél ne legyen ritkábban . 
-  A bejegyzések után  , pláne ha az másokhoz kapcsolódóan történne , akkor az ember várjon egy kicsit hátha jön  hozzá válasz , ha nem jön , akkor úgy kell tekinteni , mintha a másik a gondolataiban elkalandozott volna . Ezt tiszteletben kell tartani . 
- A bejegyzések lehetnek tartalmasak , lehetnek tájleíró részletei , cselekményei , de ne feledjétek nem  egy egy személyes regényt  írunk , tehát a hozzászólásokkal ne essünk túlzásba .  Hogy hol legyen a határ az talán menet közben majd kialakul , egyenlőre magam sem tudom mi lenne a sok .
- Arra gondoltam még , hogy bár Áprilia jelezte , hogy nem kíván részt venni , és vannak még fórum társaink ( Nilkáék pl ) akik  folyamatosan elfoglaltak , szóval hagyni kellene esélyt , hogy beléphessenek a történetbe , ha esetleg utólag értesülnek róla , vagy meggondolnák magukat . Ez egy kicsit megnehezíti a történést , de ha a belépés az ő szemszögükből nézve történik akkor a történet szerint esetleg csatlakozhatnak . Ehhez mondjuk elengedhetetlen , hogy ismerjék a kialakult sztorit , mert ha egy másik dimenzióba lépünk át ne adj Isten , akkor nehéz lenne velük találkoznunk az itteni világunkban . 
Szóval  úgy gondoltam holnap estig várunk még addigra talán mindenki átgondolja aki még nem jelentkezett a játékra . 
- A történethez úgy gondoltam lehetne képet fűzni vagy a hangulathoz zenét beilleszteni , hogy fokozzuk az átélést a játékban 
- Még esetleg arra gondoltam , hogy a játék ne ezen az oldalon legyen , hanem hozok neki létre egy külön topikot , és ebbe a topikba  meg beírhatnánk a játékkal való külön ötleteinket , észrevételeinket , egyet nem értéseinket ha volna .

- Arra is gondolnék ha valakinek a csapatból problémái adódnának , tehát nem tud részt venni egy ideig , akkor a forgatókönyvet úgy alakítanánk , hogy egy időre az illető mondjuk kivonulhasson a forgalomból . Pl megsérül ápolásra van szüksége , vagy értesítőt kapott és sürgősen el kell hagynia a csapatot egy időre . Szerintem ez megoldható . A lényeg , hogy itt szóljon előre , de talán ha a történetbe szövi bele a problémáját úgy is jó .


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 10 Május - 19:01-kor.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11348

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  fortis Vas. 10 Május - 18:59

Tehát az eddigi csapat

Mayra
Efi
Zplus
Greywolf
fortis

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11348

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  zplus Vas. 10 Május - 19:52

fortis írta:Igen , szóval szabályoknak és a játék menetének  a következőket gondoltam :

- A játékot én kezdem el egy rövidke történettel , és a történetbe mindenki belekapcsolódhat aki résztvevője a játéknak . Fontos lenne , hogy mindenki jelen legyen , ami azt jelenti , hogy a történethez való hozzátétel előtt mindenkinek tisztában kell lennie azzal , hogy eddig miben vettünk részt és milyen kalandok történtek a csapattal .  Szóval a történetnek folytonosnak kell lennie és nem ide oda csapongónak . A történet aktívságához érdemes minimum minden résztvevőnek legalább heti egy két alkalommal belekapcsolódnia , de  ha napi szinten tenné ezt valaki annál jobb , csak a heti egy alkalomnál ritkább bejegyzésnél ne legyen ritkábban . 
-  A bejegyzések után  , pláne ha az másokhoz kapcsolódóan történne , akkor az ember várjon egy kicsit hátha jön  hozzá válasz , ha nem jön , akkor úgy kell tekinteni , mintha a másik a gondolataiban elkalandozott volna . Ezt tiszteletben kell tartani . 
- A bejegyzések lehetnek tartalmasak , lehetnek tájleíró részletei , cselekményei , de ne feledjétek nem  egy egy személyes regényt  írunk , tehát a hozzászólásokkal ne essünk túlzásba .  Hogy hol legyen a határ az talán menet közben majd kialakul , egyenlőre magam sem tudom mi lenne a sok .
- Arra gondoltam még , hogy bár Áprilia jelezte , hogy nem kíván részt venni , és vannak még fórum társaink ( Nilkáék pl ) akik  folyamatosan elfoglaltak , szóval hagyni kellene esélyt , hogy beléphessenek a történetbe , ha esetleg utólag értesülnek róla , vagy meggondolnák magukat . Ez egy kicsit megnehezíti a történést , de ha a belépés az ő szemszögükből nézve történik akkor a történet szerint esetleg csatlakozhatnak . Ehhez mondjuk elengedhetetlen , hogy ismerjék a kialakult sztorit , mert ha egy másik dimenzióba lépünk át ne adj Isten , akkor nehéz lenne velük találkoznunk az itteni világunkban . 
Szóval  úgy gondoltam holnap estig várunk még addigra talán mindenki átgondolja aki még nem jelentkezett a játékra . 
- A történethez úgy gondoltam lehetne képet fűzni vagy a hangulathoz zenét beilleszteni , hogy fokozzuk az átélést a játékban 
- Még esetleg arra gondoltam , hogy a játék ne ezen az oldalon legyen , hanem hozok neki létre egy külön topikot , és ebbe a topikba  meg beírhatnánk a játékkal való külön ötleteinket , észrevételeinket , egyet nem értéseinket ha volna .

- Arra is gondolnék ha valakinek a csapatból problémái adódnának , tehát nem tud részt venni egy ideig , akkor a forgatókönyvet úgy alakítanánk , hogy egy időre az illető mondjuk kivonulhasson a forgalomból . Pl megsérül ápolásra van szüksége , vagy értesítőt kapott és sürgősen el kell hagynia a csapatot egy időre . Szerintem ez megoldható . A lényeg , hogy itt szóljon előre , de talán ha a történetbe szövi bele a problémáját úgy is jó .


Tér-idő-skizofrénia tipikus esete (a történetbe beesők c.jelenet.. de az egész film jó és látószögenként változó hatású)
https://youtu.be/VFi4Tb1W1ss?t=6m3s

______________________________________________________
"Every day sends future to past, every step brings me closer to my last"
zplus
zplus

Hozzászólások száma : 137

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Vendég Vas. 10 Május - 19:53

Most szólok, hogy én a zenéket nem fogom meghallgatni (esetleg nagyon-nagyon indokolt esetben), szóval ne legyen túl nagy szerepük.
Videókat meg pláne nem nézek, az eszetekbe se jusson.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  fortis Vas. 10 Május - 20:13

efi írta:Most szólok, hogy én a zenéket nem fogom meghallgatni (esetleg nagyon-nagyon indokolt esetben), szóval ne legyen túl nagy szerepük.
Videókat meg pláne nem nézek, az eszetekbe se jusson.

Igen , ezt én magam is így gondoltam . Mondjuk egy hatalmas erdőt lehet betenni képként ha arra járnánk esetleg , a zenéről meg max csak linkeket . Meghallgatni azokat nem kell , ezek csak egyéni hangulatokat jelképeznének . Persze lehet ahányan  vagyunk annyiféle hangulat . 
Esetleg egy erdő képe mellé az erdő hangjait linkelve .  Szóval majd kiderül mind építkezők leszünk ez ügyben .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11348

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Áprilia Vas. 10 Május - 20:15

fortis írta:
Arra gondoltam még , hogy bár Áprilia jelezte , hogy nem kíván részt venni , szóval hagyni kellene esélyt , hogy beléphessenek a történetbe , ha esetleg utólag értesülnek róla , vagy meggondolnák magukat .

Az Isten áldjon már meg fortis! Nem volt elég a másik topikban? Szállj már le rólam!!!!!!! Hagyjál már engem békén!!!!! Olyan nagy kérés ez????!!!!!!
Bakker! dope-slap

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  zplus Vas. 10 Május - 20:39

efi írta:Most szólok, hogy én a zenéket nem fogom meghallgatni (esetleg nagyon-nagyon indokolt esetben), szóval ne legyen túl nagy szerepük.
Videókat meg pláne nem nézek, az eszetekbe se jusson.

(Jutka):
-Apa, Te mindenről tudsz egy zenét?
(majd eldúdolom.. szövegben..  yes)

______________________________________________________
"Every day sends future to past, every step brings me closer to my last"
zplus
zplus

Hozzászólások száma : 137

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Greywolf Vas. 10 Május - 20:49

Én nem fogok sem zenét, sem képet használni. Nekem elég kihívás lesz, hogy írásban átadjam és elég tömören azt, amit akarok.

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  fortis Vas. 10 Május - 21:06

Jó lesz ez , bár kíváncsi vagyok rá magam  is , mi sül ki ebből az egészből , ilyesmiben még sosem volt részem . Szóval rajtunk múlik majd , hogy lesz e egy közös mesénk  és meddig jutunk el .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11348

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Mayra1 Vas. 10 Május - 21:26

Jó, képet nem teszek, mert nem tudok  smile
Zenét pedig azért nem, mert az izlésvilágunk eléggé különböző.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Vendég Vas. 10 Május - 21:27

zplus írta:(Jutka):
-Apa, Te mindenről tudsz egy zenét?
(majd eldúdolom.. szövegben..  yes)

öröm
Greywolf írta:Nekem elég kihívás lesz, hogy írásban átadjam és elég tömören azt, amit akarok.

öröm

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  opos Vas. 10 Május - 21:37

smile jelen smile hogy indul a sztori?

______________________________________________________
Amikor egy személynek van valami értékes amit megvédjen…akkor válik igazán erőssé! /12.rész:Haku/
opos
opos

Hozzászólások száma : 84

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  fortis Vas. 10 Május - 22:04

opos írta:smile jelen smile hogy indul a sztori?

Bíztam benned , hogy eljössz .
 A sztori kezdete legyen meglepetés . Holnap este már beléphetsz és olvashatod az e célra tervezett külön topikunkban itt a játszótéren .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11348

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Vendég Vas. 10 Május - 22:38

Jelentkezek, szerény képességeimmel... Very Happy!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Vendég Vas. 10 Május - 22:45

Tehát:
1. Mayra
2. Efi
3. Zplus
4. Greywolf
5. fortis
6. Opos
7. Elek

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  fortis Vas. 10 Május - 23:21

Elkészültem a kiinduló történettel , úgy gondoltam csak beteszem , 
szerintem elkezdhetjük a játékot de az alap helyszínt ne hagyjuk el  holnap estéig , hátha betoppanna még valaki .
A játék címe Kalandorok lesz .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11348

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Áprilia Hétf. 11 Május - 2:54

Áprilia írta:
fortis írta:
Arra gondoltam még , hogy bár Áprilia jelezte , hogy nem kíván részt venni , szóval hagyni kellene esélyt , hogy beléphessenek a történetbe , ha esetleg utólag értesülnek róla , vagy meggondolnák magukat .

Az Isten áldjon már meg fortis! Nem volt elég a másik topikban? Szállj már le rólam!!!!!!! Hagyjál már engem békén!!!!! Olyan nagy kérés ez????!!!!!!
Bakker! dope-slap

Bocsika, aludtam egy picit és álmomban rájöttem, hogy túlreagáltam.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  fortis Hétf. 11 Május - 6:19

Áprilia írta:

Bocsika, aludtam egy picit és álmomban rájöttem, hogy túlreagáltam.

Örülök , hogy csatlakoztál . A belépőd jól kapcsolódik a történethez , és tulajdonképpen kellett is hozzá ,  hogy külső szemlélőként azaz a mesélő bőrébe bújva  fejezd ki érkezésedet , de a történet folytatásában már mindenkinek a maga szemszögéből kell hogy írjon és jelen legyen . 
Pl ha tapasztalsz , vagy látsz , vagy észlelsz valamit arról úgy szólj , mintha valóban ott lennél és egyes szám  első személyben  vagy jelen . öröm
Persze a történet szövéséhez mind mesélők vagyunk , de cselekedeteinkben  első személyként belső nézetből írjunk .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11348

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 12 oldal 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.