Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

szerepjáték- technikai kérdések

+5
zplus
fortis
Áprilia
opos
Greywolf
9 posters

11 / 12 oldal Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Go down

szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Nilka Szomb. 6 Jún. - 10:02

csak emlékeztetőnek: még mindig a hágón keresztül egy barlangba indultunk falusiakat kimenteni.

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Kilendin Szomb. 6 Jún. - 10:20


Idézet a játékból: Nilka iratából
.....alakulásában, mikor egy áttetsző alakot vettem észre, aki a terem túlsó vége felől, a gömb mögül közeledett hozzánk. Döbbenten hátraléptem.
A Fehér ruhás volt az.




Idézet a játékból: Áprillia iratából
? És ki az a Fehér ruhás ott, aki közeledik?- dörzsölgettem a szemem. szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Icon_cyclops 
Cseppet sem volt megnyugtató, amikor láttam, hogy a Fehér ruhás látványa a többieket is döbbenettel tölti el. 

Idézet a játékból: Fortis iratából

Ez a fehér ruhás nagyon úgy néz ki , ahogyan magunk is kinézhettünk , amikor nem a testünkben voltunk .  Szóval  az tuti , hogy ez nem egy hús vér alkat . ha viszont nem hús vér , akkor  a teste valahol pihen . 
Hoppá hiszen ezt ! - hiszen ezt a nőt láttuk már valahol ! 
Tudom már ! Ez volt az a nő akit delejeztek a varázslók .


Mellékesen csak annyit, hogy tesóm csak egy lényt hív "A Fehér ruhásnak" így nagybetűvel kezdve, és az tudomásom szerint egy férfi szélmágus, amit olvastam Nilka álomnaplójában.
És nem tette szóvá, hogy így át lett írva a karaktere, hanem igazodott a leírtakhoz.
És valóban a kastély óta, ha megnézitek, konkrét cselekmény sorozatot, ami saját teljesen különálló ötlet nem írtunk, ami nem véletlen, mivel nem vagyunk annyira aktívak. Mi nem tudunk napjába 2* vagy 3* beírni, csak naponta egyszer jobbára az is késő este, vagy két három naponta egyszer.

______________________________________________________
Mindenkiben ott az eredő tűz.
Kilendin
Kilendin

Hozzászólások száma : 182

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Vendég Szomb. 6 Jún. - 17:56

Igen-igen, igazatok van, de volt egy bonyolult álomutazás, van egy amulett Opostól, voltak valami rúnák ( vagy az meg lett fejtve?), van nálam egy boríték, Fortisnál egy tünde, és egy csomó lény is felbukkant, akikről nem tudunk semmit. Én csak azt szeretném, ha újak nem nagyon kerülnének elő, amíg ezeket nem hagyjuk magunk mögött a történetben. Se újabb nehezen áttekinthető varázs-sztori.
De fel is bukkanhatnak, ha ti ezt könnyedén kezelitek. Én úgysem érek rá mostanság, így végülis nincs jelentősége, hogy képben vagyok -e.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  fortis Szomb. 6 Jún. - 19:11

Na már ! - Szerintem mindenki képben van , csak egy kicsit megbonyolódott a történet . 
1 / Találkoztunk a fogadóban
2 ( A hágóra mentünk megkeresni az eltűnt völgylakókat
3 / Kilendin szétzúzott egy kastélyt a hágón , aminek következtében a rabul esett völgylakók lelkei kiszabadulhattak
4 / Fura runákat találtunk fura sziklákon
5 / Egy kimondott szó elrepített bennünket egy másik világba . 
6 / Greywolf hátra maradt , ami azt jelenti , hogy a kimondott szó egy sárkányportált nyitott meg ami őt  farkas lévén nem szippanthatott magába . 
7 / Nilka és Kilendin próbálnak rájönni a visszavezető útra . 
8 / Áprilia és fortis  ráakadnak egy ősi romra 
9 / Áprilia és fortis beleütköznek egy szertartásba és közben  menekülés egy szervetlen világba ahol találkoznak egy halállal dacolóval
10   / Efi  , Mayra és Zplus a tengerparton maradtak 
11 / Greywolf átjut a portálon így ugyan abba a világba került , ahol mi is tartózkodunk 
12 / Egy lény látható aki egy nő és rájövünk , hogy a szertartáson őt láthattuk . A nő energia testében van jelen , tehát a testét hátrahagyta valahol . Valószínűleg a szertartás helyén a vízesés mögött , ahol mi is járhattunk Ápriliával . 
13 / A társaság minden tagja egy világban van , de 3 különböző helyen .
14 / tovább még nem olvastam mit írtatok .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11348

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  zplus Szomb. 6 Jún. - 19:17

(én meg lagziba lévő, perpillanat materiális örömökben tobzódó JÓSzÁG vagyok, majd jövök.. yes  )

.. egyszer megjósoltam (tenyérből) egy barátomnak, hogy 30éves kora után örüljön, mert minden nap ajándék..
(két éve múlt el a dátum, akkor ragadt bele a 3.14nába- ma van az esküvője..  röhögőgörcs )

______________________________________________________
"Every day sends future to past, every step brings me closer to my last"
zplus
zplus

Hozzászólások száma : 137

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  fortis Szomb. 6 Jún. - 19:20

Jó mulatást Zplus !

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11348

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  fortis Szomb. 6 Jún. - 19:25

Azon gondolkodom , hogy ha a lelkeket ebben a világban ragadják el ahol éppen tartózkodunk , akkor hogy kerülhettek át a másik világba ? 
A kastély lerombolásával kiszabadult sok lélek , de hogyan ? 
Esetleg lehet ez valami más itt ez mégsem a lélekrablók helye , hiszen itt beavatások történnek .  Esetleg azt tudnám még elképzelni , hogy akinek a beavatása nem sikerül ebben a világban , azt kilökik a másikba , azaz az eredeti világunkba , de mivel hogy a titkukat ne tudhassa meg senki , ezért a tündék segítségével a titokzatos kastély köveibe zárták azokat . 
De mivel Kilendin lerombolta a kastélyt , így felszabadulhattak ezek a bukott lelkek , azaz a volt falúsiak / völgylakók , bár test nélkül nem tudom hogyan mehettek tovább . Tehát Opos leginkább csak a lelkeiket gyógyíthatta a testüket nem igazán . 
Mit gondolnátok erről ?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11348

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  zplus Szomb. 6 Jún. - 19:27

(töröltem, bocs  Cool )


A hozzászólást zplus összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 7 Jún. - 13:35-kor.

______________________________________________________
"Every day sends future to past, every step brings me closer to my last"
zplus
zplus

Hozzászólások száma : 137

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  fortis Szomb. 6 Jún. - 19:59

Zplus koma ezt nem másolnád át a  

Tábortűz a Barátság nevében:


 helyre ? . Had maradjon ez itt meg csak a játék oldalának ! 

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11348

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Áprilia Szomb. 6 Jún. - 20:47

fortis írta:Zplus koma ezt nem másolnád át a  

Tábortűz a Barátság nevében:




 helyre ? . Had maradjon ez itt meg csak a játék oldalának ! 

Zplus a hivatkozott topik a "Nyársaló/tűz mellett üldögélős, beszélgetős c. főoldalon látszó topikon belül van.
(Fortis, aki új itt, az nem ismerős annyira az egyes topikokat illetően, mint mi, akik a kezdetektől itt vagyunk. Zplus ezt jelezte is nemrég, hogy néha "elvész" a topikok közt. Ez érthető. Ezért îrtam meg neki pontosan, hogy mire céloztál.)


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 6 Jún. - 20:49-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  fortis Szomb. 6 Jún. - 20:48

Mayrának :
Idézet Mayrától 

1 / Egy hete volt az ebéd kagyló, már akinek! Szerencsére maradt még hideg kaja a hátitatyómban. 
2 / Egy hete azon gondolkodom miért poén fejjel menni a falnak, miért poén másokat is bajba sodorni. 
3 / És még mi akarunk a falusiak segítségére lenni?
4 / A saját bonyodalmainkkal sem tudunk mit kezdeni, mert a "díszpintyeinknek" dunsztja nincs a mágia világáról, de csakazért is keresztbe tesznek ha kell, ha nem.
 5 / TKÉ, meg tudatos álom????? Pont hiányzik, hogy elostobáskodjuk az időt. 
6 / Tiszta szerencse, hogy elhatároztam a háttérbe vonulok! Most úgy döntöttem maradok is. " 


Oké , hogy a játékba írtad , de azért én itt mégis csak megválaszolnám , mert kiérzek belőle némi iróniát : 
1 / A történetből nyilvánvalóan kiderül , hogy ez az első éjszakánk ebben a világban , tehát nem rágódhatsz már egy hete az ebéd  kagylón . 
2 / A fejjel a falnak menés a történet része , ami igazából nem is nevezhető annak aminek mondtad , mert nagyon fontos részei annak , hogy haladjon a történet olyasféle váratlan és meghökkentő epizódok felé .  Ha minden sima lenne és egyenes és előre meghatározott , lehet fele annyira sem lenne  izgalmas , mint ahogyan eme módon alakítjuk . 
3 / Voltaképpen a falusiak ki lettek szabadítva már a kastély lerombolása révén . Én legalábbis így értelmeztem volna  . A kérdés már csak az , hogy hogyan kerülhettek oda a kövekbe zárva és erre a választ ebben a világban találhatnánk meg , ahová az általad fejjel a falnak menésként értelmezted a történet alapján . 
4 / a / Szerintem a saját bonyodalmaink jól haladnak . Ez a történet sava borsa . ne félj , ki lesz bogozva ! 
b /  Nem látok arra utaló jelet , hogy mondjuk  nekünk díszpintyeknek fogalmunk se volna a mágia világáról .  Ha ez mégsem így tűnne az  csak is a történet  folyása miatt tűnhet annak . 
c / A keresztbe tevésről .  Tudhatnád Mayra , hogy ez csupán nézőpont kérdése . Ha a Nilkáék elképzelésének  tettünk volna keresztbe ezt el lehetne mondani fordítva is .  Sőt én személyesen is keresztbe tettem már Zplusnak is , nekem meg Áprilia , és én fordítva  és  ki tudja ki kinek még . De ez nem igazán jelentőségteljes mivel a történet interaktív és a lényeg hogy a szálak bár merre folyhatnak . 
Nézd Greywolf ezt jól megoldotta . Megkért , hogy az ő útját had alakítsa ő maga , és bár a történet folyásával mégis megadatott némi irányzat  , mégis megadatott , hogy a saját dolgait magának alakíthassa .  Szóval ez nem jelenthet problémát . 
5 / Tudatos álom és TKÉ . Miért gondolod , hogy ostobaság ? Mert te neked ez nem pálya ,  másnak lehet még fontos .  Ez olyan , mint amikor téged a  jazz balett  érdekel és a tangót meg ostobaságnak véled . Nahát ezt nem kellene  !  
6 / A te döntésed . De  akkor határozd meg , hogy vigyünk e tovább a történetben , vagy inkább kiszállnál . ha azt mondod  nem érsz rá , vagy azt , hogy most nincs kedved , de majd később esetleg , akkor természetesen szívesen tovább viszünk . Erről én kezeskedem .  Ellenben ha az egész már nem érdekel akkor  van más választásod is . 


Lehet más másképpen gondolja bennem ezek a sorok merültek most fel . 

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11348

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  fortis Szomb. 6 Jún. - 20:50

Áprilia írta:
fortis írta:Zplus koma ezt nem másolnád át a  

Tábortűz a Barátság nevében:










 helyre ? . Had maradjon ez itt meg csak a játék oldalának ! 

Zplus a hivatkozott topik a "Nyársaló/tűz mellett üldögélős, beszélgetős c. főoldalon látszó topikon belül van.
(Fortis, aki új itt, az nem ismerős annyira az egyes topikokat illetően, mint mi, akik a kezdetektől itt vagyunk. Zplus ezt jelezte is nemrég, hogy néha "elvész" a topikok közt. Ez érthető. Ezért îrtam meg neki pontosan, hogy mire céloztál.)

Jó , akkor kiegészíteném azzal , hogy a megadott linkre csak rá kell klikkelni és átirányít a megadott helyre .
Amúgy köszi , hogy felhívtad rá a figyelmet , így talán könnyebb lesz neki  !

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11348

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Áprilia Szomb. 6 Jún. - 20:57

Köszönöm fortis, hogy leírtad a fentieket!
Annyit szeretnek csak hozzátenni, hogy akik úgy gondolják, hogy "díszpintyek", "ostobák", a "mágia világáról semmit nem tudók", "mákvirágok" vagyunk és egyébként is "viselkedjünk megfelelően" azok olvassák el a Játékot a mi kettőnk hsz-ei nélkül. Na, milyen? facepalm
Most olvassák el csak a saját hsz-eiket....amivel hozzájárultak eddig a sztorihoz. Hmm..... facepalm
De mondok még jobbat: próbálják meg folytatni a sztorit -  nélkülünk.
Na,  menni fog?
(Elárulom: nem.)
Hát "csak" ennyit ér a mákvirágságunk, meg a díszpintységünk. Laughing Laughing Laughing
Ja, amúgy a tké-t, mint az idő "elostobáskodását" a sztoriban legelőször Greywolf vetette be, nem mi....
peace


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 6 Jún. - 21:06-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Nilka Szomb. 6 Jún. - 21:04

fortis írta:Azon gondolkodom , hogy ha a lelkeket ebben a világban ragadják el ahol éppen tartózkodunk , akkor hogy kerülhettek át a másik világba ? 
A kastély lerombolásával kiszabadult sok lélek , de hogyan ? 
Esetleg lehet ez valami más itt ez mégsem a lélekrablók helye , hiszen itt beavatások történnek .  Esetleg azt tudnám még elképzelni , hogy akinek a beavatása nem sikerül ebben a világban , azt kilökik a másikba , azaz az eredeti világunkba , de mivel hogy a titkukat ne tudhassa meg senki , ezért a tündék segítségével a titokzatos kastély köveibe zárták azokat . 
De mivel Kilendin lerombolta a kastélyt , így felszabadulhattak ezek a bukott lelkek , azaz a volt falúsiak / völgylakók , bár test nélkül nem tudom hogyan mehettek tovább . Tehát Opos leginkább csak a lelkeiket gyógyíthatta a testüket nem igazán . 
Mit gondolnátok erről ?


Én a következőket gondolom:
1. a falusiak több helyen is eltűnhetnek, nem kell agyhelyen bonyolítani az eseményeket. azaz.
2. szerintem nem kéne összekapcsolni a kastélyt ezzel a világgal. a falusiak egy része betévedt a kastélyba, és ott csapdába esett a tündéreknél. ők ezért tűntek el. egy másik része a falusiaknak meg erre az idegen világra került, és itt tűnt el. egy harmadik-sokadik része meg a hágó egyik barlangjában, Mayra szirtimorcánál, egy negyedik-sokadik része meg egy szekta áldozata lett, amire az Apát figelmeztette Efit, és akik ellen lehet használni Efi borítékját... és még annyi ok, amennyit nem szégyellünk felvetni a jövőben...
avagy ahogyan nem csak egy bejárata lehet egy barlangnak, úgy az eltűnések mögött is több ok húzódhat. az egyetlen közös ezekben, hogy ezek a veszélyes tényezők valamilyen módon a Hágóhoz köthetők...
ennek fényében a kastély a Hágóban volt, illetve erre az idegen világra a bejárat a Hágón van. ha a többi esetben is kötjük magunkat a Hágóhoz, mint kiindulási helyszínhez, nagy bakot nem lőhetünk.

szerintem a történetet ezek után a következőképpen lenne jó folytatni:
3. a varázslók által elrabolt falusiakat kiszabadítjuk. (de előtte végre jó lenne összefutnia a társaságnak, mert már megint három részletben kóválygunk)
4. magyarázatot adunk arra, hogy hogyan kerültek erre a világra a falusiak (akár úgy, hogy a varázslók maguk hurcolták át szerencsétleneket az árnyékportálon, de lehet akár egy portáloktól független magyarázat is, ahogy tetszik).

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  fortis Szomb. 6 Jún. - 21:09

Áprilia írta:
Köszönöm fortis, hogy leírtad a fentieket!
Annyit szeretnek csak hozzátenni, hogy akik úgy gondolják, hogy "díszpintyek", "ostobák", a "mágia világáról semmit nem tudók", "mákvirágok" vagyunk és egyébként is "viselkedjünk megfelelően" azok olvassák el a Játékot a mi kettőnk hsz-ei nélkül. Na, milyen?
De mondok még jobbat: próbálják meg folytatni a sztorit -  nélkülünk.
Na,  menni fog?
(Elárulom: nem.)
Hát "csak" ennyit ér a mákvirágságunk, meg a díszpintységünk. Laughing Laughing

- Engem tulajdonképpen  nem érdekel  , nem zavar , hogy annak  titulálnak , amit a történet alapján mutatunk magunkból . Sőt ,  meg kellene érteni , hogy ez csak egy szerep , amit egyenlőre imádtam játszani  és pláne élveztem , hogy velem tartottál . ( ezt itt a többieknek  vonatkoztattam ) 
- Azt is meg kellene érteni , hogy nem egy könyvet írunk aminek meghatározott vége kell , hogy legyen , hanem arra halad amerre alakítjuk . A kaland maga a lényeg , azaz az út és nem a cél .  A cél csak másodlagos szerep . Említettem is valahol , hogy ez egy végtelen történet , és a lényege , hogy együtt mulassunk . Összekovácsolja a társaságot , ez indította el bennem az első gondolatot .  Annyi félék vagyunk , annyi forrás , annyi sok külön egyéniség . Ez a történet itt viszont mégis képes volt bennünket egy útra helyezni ha bele gondoltok . 
Szóval nincs sértettség , amit fentebb  beszámozva leírtam ,  azt az érthetőség végett tettem . A mihez tartás végett . 
- Nilkáékat megértem és másokat is az idő hiányával kapcsolatosan . Sajnos hamarosan én is nélkülözve leszek  ha nem lesz internetem egy darabig a költözködés körülményei miatt . De ti megoldjátok majd ezt a problémát helyettem , mert biztosan tovább visztek majd magatokkal .  Very Happy


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 6 Jún. - 21:21-kor.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11348

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  fortis Szomb. 6 Jún. - 21:15

Nilka írta:
fortis írta:Azon gondolkodom , hogy ha a lelkeket ebben a világban ragadják el ahol éppen tartózkodunk , akkor hogy kerülhettek át a másik világba ? 
A kastély lerombolásával kiszabadult sok lélek , de hogyan ? 
Esetleg lehet ez valami más itt ez mégsem a lélekrablók helye , hiszen itt beavatások történnek .  Esetleg azt tudnám még elképzelni , hogy akinek a beavatása nem sikerül ebben a világban , azt kilökik a másikba , azaz az eredeti világunkba , de mivel hogy a titkukat ne tudhassa meg senki , ezért a tündék segítségével a titokzatos kastély köveibe zárták azokat . 
De mivel Kilendin lerombolta a kastélyt , így felszabadulhattak ezek a bukott lelkek , azaz a volt falúsiak / völgylakók , bár test nélkül nem tudom hogyan mehettek tovább . Tehát Opos leginkább csak a lelkeiket gyógyíthatta a testüket nem igazán . 
Mit gondolnátok erről ?


Én a következőket gondolom:
1. a falusiak több helyen is eltűnhetnek, nem kell agyhelyen bonyolítani az eseményeket. azaz.
2. szerintem nem kéne összekapcsolni a kastélyt ezzel a világgal. a falusiak egy része betévedt a kastélyba, és ott csapdába esett a tündéreknél. ők ezért tűntek el. egy másik része a falusiaknak meg erre az idegen világra került, és itt tűnt el. egy harmadik-sokadik része meg a hágó egyik barlangjában, Mayra szirtimorcánál, egy negyedik-sokadik része meg egy szekta áldozata lett, amire az Apát figelmeztette Efit, és akik ellen lehet használni Efi borítékját... és még annyi ok, amennyit nem szégyellünk felvetni a jövőben...
avagy ahogyan nem csak egy bejárata lehet egy barlangnak, úgy az eltűnések mögött is több ok húzódhat. az egyetlen közös ezekben, hogy ezek a veszélyes tényezők valamilyen módon a Hágóhoz köthetők...
ennek fényében a kastély a Hágóban volt, illetve erre az idegen világra a bejárat a Hágón van. ha a többi esetben is kötjük magunkat a Hágóhoz, mint kiindulási helyszínhez, nagy bakot nem lőhetünk.

szerintem a történetet ezek után a következőképpen lenne jó folytatni:
3. a varázslók által elrabolt falusiakat kiszabadítjuk. (de előtte végre jó lenne összefutnia a társaságnak, mert már megint három részletben kóválygunk)
4. magyarázatot adunk arra, hogy hogyan kerültek erre a világra a falusiak (akár úgy, hogy a varázslók maguk hurcolták át szerencsétleneket az árnyékportálon, de lehet akár egy portáloktól független magyarázat is, ahogy tetszik).

Igen elképzelés van bőven és bár melyiket beszervezhetjük . De tartanám magamat ahhoz , hogy ne tűzzünk magunk elé törvényszerűen semmit . Aminek jönnie kell , az had jöjjön . Akár azok is amiket felsoroltál Nilka .
Részemről megmondom őszintén , hogy a falusiak eltűnése és azok nyomába eredésünk csak egy ok volt arra , hogy elinduljunk valamerre .  Ezt a feladatot véghez is vihetjük , de másképpen is alakulhatnak a dolgok , szóval semmit sem muszáj . 
Erre hívtam fel a figyelmet , hogy nem egy regényt kell írnunk , hanem csak szerepjátszunk . De ha az írói vénádat megmozdítja Nilka akkor akár még azt is farigcsálhatnál belőle .  De itt ez nem fog menni , mert egy regénynek ahogyan eleje , úgy vége is van .  Itt meg jó lenne ha sosem lenne vége .
Bár sejthető , hogy ez lehetetlen , de azért álmodozni lehet róla .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11348

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Áprilia Szomb. 6 Jún. - 21:27

Így van. A történet interaktív. Ez elhangzott már az elején. Senki se mondja meg előre, hogy mi legyen a sztori. Ez szerepjáték. Játszhatunk, bolondozhatunk, komolykodhatunk, kinek mihez van kedve. De tiszteletben kell tartani a másikat. Senkinek se nullázzuk le azt, amit leírt. És főleg ne minősítsük a másikat ilyennek, vagy olyannak.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Nilka Szomb. 6 Jún. - 21:28

Áprilia írta:
Köszönöm fortis, hogy leírtad a fentieket!
Annyit szeretnek csak hozzátenni, hogy akik úgy gondolják, hogy "díszpintyek", "ostobák", a "mágia világáról semmit nem tudók", "mákvirágok" vagyunk és egyébként is "viselkedjünk megfelelően" azok olvassák el a Játékot a mi kettőnk hsz-ei nélkül. Na, milyen?
Most olvassák el csak a saját hsz-eiket....amivel hozzájárultak eddig a sztorihoz. Hmm.....
De mondok még jobbat: próbálják meg folytatni a sztorit -  nélkülünk.
Na,  menni fog?
(Elárulom: nem.)
Hát "csak" ennyit ér a mákvirágságunk, meg a díszpintységünk. Laughing Laughing
Ja, amúgy a tké-t, mint az idő "elostobáskodását" a sztoriban legelőször Greywolf vetette be, nem mi....

Áprilia!

Ezek a reakciók a játékban hangzottak el, és nem idekint. És megjegyzem, az életben is így reagálnék, ha valakik felelőtlensége ilyen helyzeteket teremtene, és veszélybe rángatná az egész közösséget.
Senki sem vitatta el a játékot előre mozdító tevékenységeteket.

Ennek ellenére tisztázzunk néhány dolgot:
elárulom, a játékot tudnánk nélkületek folytatni.
azt is elárulom, ti is tudnátok a játékot nélkülünk folytatni.
és mind a két esetben izgalmas lehet a történet.
csak éppen értelme semmi, mert már nem közösen játszanánk.

ennek ellenére jó úton haladtok afelé, hogy nektek kelljen befejezni, mert nekem személy szerint kezd elmenni az egésztől a kedvem. én is elfoglalt vagyok, és nincs időm arra, hogy minden egyes HSZ-em után fél napokat magyarázkodjak, hogy most éppen kinek a le nem írt terveibe sikerült belegázolnom, mikor próbáltam reagálni az új helyzetekre...

ami nekem nem tetszik:
sokadjára kértek rajtam számon olyan dolgot, amit előtte nem írtatok le.
pl: ilyen vagy olyan terveim voltak a kastéllyal... és? leírtad, mielőtt mi végre összehoztuk a csapat találkozóját Kilendinnel? Nem? akkor miért sírsz?
vagy: először leírtad, hogy a szertartásnál a lány a varázsló tanítványa. aztán Opos reagálva a TKÉ élményeitekre írt egy kis magyarázatot a gömb működésére, amire Áprilia reakcióját én kajakra csak egy normális emberi szörnyűlködéses reakcióként értelmeztem. csak a következő HSZ-éből esett le, hogy félreértettem, és a sztorit akarja továbbvinni úgy, hogy a falusiakat a varázslók ejtették foglyul. ok. ez a verzió nekem is jobban tetszik. öröm
de mi a frászkarikáért nem tudtad akkor ezt írni már elsőre is? vagy ha szerinted ezt írtad, csak én nem vettem az adást, és félreértettelek, akkor meg miért nem tudsz korrekciót kérni? megdöbbentő módon nekem sem esik le a karikagyűrű a kezemről, ha át kell írni egy HSZ-emet, mert nem konzisztens miatta a történet. csak kérni kellett volna...

de besértődni mindig is könnyebb, mint egyértelműen kommunikálni...

megyek, javítom a nem megfelelő HSZ-eim.

és csakhogy tisztázzuk: nem haragszom a valóságban Fortisra, és remekül szórakoztam a kis kalandotok olvasásakor. a játékban lévő karakterem a játékban lévő szituációkra reagál, és a játékban lévő karaktereitek húzásaira...
mielőtt még jobban megkavarodnának dolgok: az a topik egy játék, ez meg itt a valóság. a kettőt kéretik nem összekeverni, nem összemosni.

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Vendég Szomb. 6 Jún. - 21:30

Szekta?? Szektáról eddig nem volt szó!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  fortis Szomb. 6 Jún. - 21:53

Szóval valóban az ott a játék ez itt meg az élet . De itt ebben a topikban a játékkal kapcsolatos dolgainkat beszéljük meg . 
Bocsánat ha nem így van , de pl Mayra a játékban való hozzászólását a nem a játékhoz tartozó iróniának véltem .  
Azt hiszem  az jó dolog , ha az ember   megmondja valamiről a véleményét amiről úgy gondolja , hogy a saját személyét érte és nem a játékbeli énjét . 
Ilyenre volt már korábban is példa , mint pl amikor Áprilia   valami olyasmit írt , hogy  a lányok azaz ők maguk magukra maradtak , holott ott loholtam hátul a nyomukban és ez olyan érzés volt , mintha semmibe sem vett volna . De aztán  kibeszéltük magunkból és minden helyre állt .  Különösebb sértettségnek nincs sok értelme mert csak az egónkat hizlaljuk vele . De megbeszélni a dolgokat nem árthat  . 
Most azzal Nilka , hogy azt írod kevesebbet leszel jelen úgy érzem nem csak az elfoglaltságod miatt írod . Megmondom őszintén ezt érzem . 
Aztán ne így legyen .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11348

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  fortis Szomb. 6 Jún. - 21:55

efi írta:Szekta?? Szektáról eddig nem volt szó!

Very Happy Very Happy Very Happy  Nem volt szó , de persze akár mi szóba jöhet .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11348

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Áprilia Szomb. 6 Jún. - 22:00

Nilka írta:
Áprilia írta:
Köszönöm fortis, hogy leírtad a fentieket!
Annyit szeretnek csak hozzátenni, hogy akik úgy gondolják, hogy "díszpintyek", "ostobák", a "mágia világáról semmit nem tudók", "mákvirágok" vagyunk és egyébként is "viselkedjünk megfelelően" azok olvassák el a Játékot a mi kettőnk hsz-ei nélkül. Na, milyen?
Most olvassák el csak a saját hsz-eiket....amivel hozzájárultak eddig a sztorihoz. Hmm.....
De mondok még jobbat: próbálják meg folytatni a sztorit -  nélkülünk.
Na,  menni fog?
(Elárulom: nem.)
Hát "csak" ennyit ér a mákvirágságunk, meg a díszpintységünk. Laughing Laughing
Ja, amúgy a tké-t, mint az idő "elostobáskodását" a sztoriban legelőször Greywolf vetette be, nem mi....

Áprilia!

Ezek a reakciók a játékban hangzottak el, és nem idekint. És megjegyzem, az életben is így reagálnék, ha valakik felelőtlensége ilyen helyzeteket teremtene, és veszélybe rángatná az egész közösséget.
Senki sem vitatta el a játékot előre mozdító tevékenységeteket.

Ennek ellenére tisztázzunk néhány dolgot:
elárulom, a játékot tudnánk nélkületek folytatni.
azt is elárulom, ti is tudnátok a játékot nélkülünk folytatni.
és mind a két esetben izgalmas lehet a történet.
csak éppen értelme semmi, mert már nem közösen játszanánk.

ennek ellenére jó úton haladtok afelé, hogy nektek kelljen befejezni, mert nekem személy szerint kezd elmenni az egésztől a kedvem. én is elfoglalt vagyok, és nincs időm arra, hogy minden egyes HSZ-em után fél napokat magyarázkodjak, hogy most éppen kinek a le nem írt terveibe sikerült belegázolnom, mikor próbáltam reagálni az új helyzetekre...

ami nekem nem tetszik:
sokadjára kértek rajtam számon olyan dolgot, amit előtte nem írtatok le.
pl: ilyen vagy olyan terveim voltak a kastéllyal... és? leírtad, mielőtt mi végre összehoztuk a csapat találkozóját Kilendinnel? Nem? akkor miért sírsz?
vagy: először leírtad, hogy a szertartásnál a lány a varázsló tanítványa. aztán Opos reagálva a TKÉ élményeitekre írt egy kis magyarázatot a gömb működésére, amire Áprilia reakcióját én kajakra csak egy normális emberi szörnyűlködéses reakcióként értelmeztem. csak a következő HSZ-éből esett le, hogy félreértettem, és a sztorit akarja továbbvinni úgy, hogy a falusiakat a varázslók ejtették foglyul. ok. ez a verzió nekem is jobban tetszik. öröm
de mi a frászkarikáért nem tudtad akkor ezt írni már elsőre is? vagy ha szerinted ezt írtad, csak én nem vettem az adást, és félreértettelek, akkor meg miért nem tudsz korrekciót kérni? megdöbbentő módon nekem sem esik le a karikagyűrű a kezemről, ha át kell írni egy HSZ-emet, mert nem konzisztens miatta a történet. csak kérni kellett volna...

de besértődni mindig is könnyebb, mint egyértelműen kommunikálni...

megyek, javítom a nem megfelelő HSZ-eim.

és csakhogy tisztázzuk: nem haragszom a valóságban Fortisra, és remekül szórakoztam a kis kalandotok olvasásakor. a játékban lévő karakterem a játékban lévő szituációkra reagál, és a játékban lévő karaktereitek húzásaira...
mielőtt még jobban megkavarodnának dolgok: az a topik egy játék, ez meg itt a valóság. a kettőt kéretik nem összekeverni, nem összemosni.

Számomra meg az a megdöbbentő, hogy bár rájöttél, hogy félreértetted az általam beîrtakat és tévedtél, de még ezt is úgy adod elő, hogy engem b@szol le.  Laughing
(Egyébként elárulom, hogy azt is félreérted, hogy "besértődtem." Fortisnak igaza van: te "sértődtél be." Very Happy )

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Nilka Szomb. 6 Jún. - 22:24

Áprilia írta:
...Senki se mondja meg előre, hogy mi legyen a sztori...

Idézet Fortistól:
"...Esetleg azt tudnám még elképzelni , hogy akinek a beavatása nem sikerül ebben a világban , azt kilökik a másikba , azaz az eredeti világunkba , de mivel hogy a titkukat ne tudhassa meg senki , ezért a tündék segítségével a titokzatos kastély köveibe zárták azokat ..."
"Mit gondolnátok erről ?"



Elnézést, hogy ki mertem fejteni, hogy mit gondolnék arról, amit Fortis írt.


Írjatok ki a játékból. Nekem erre nincs időm.
Pá...

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Nilka Szomb. 6 Jún. - 22:31

Áprilia írta:

Számomra meg az a megdöbbentő, hogy bár rájöttél, hogy félreértetted az általam beîrtakat és tévedtél, de még ezt is úgy adod elő, hogy engem b@szol le.  Laughing
(Egyébként elárulom, hogy azt is félreérted, hogy "besértődtem." Fortisnak igaza van: te "sértődtél be." Very Happy )

Rájöttem, mert a játékban, az utolsó Áprilia hozzászólás egyértelművé tette a szándékaidat.
ám előtte már itt elindult a haddelhad...

és igen, lebasztalak, hogy miért nem tudsz arra kérni, hogy javítsak, ahelyett, hogy megsértődsz.

én meg tudtam kérni erre Fortist, és Greywolf is tudott kérni.
neked miért olyan nehéz? miért nekem kell rájönni, egy másnapi HSZ-edből, hogy az előző napi HSZ-em félre ment, mert nem jött át a szándékod?

ne haragudjatok, de a barkóbára tényleg nincs időm.
szóval komolyan kérem, írjatok ki.

szél hozott, szél visz el...

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Áprilia Szomb. 6 Jún. - 22:40

Téged? Megkérni? Mire? Akkora hisztit csapsz, hogy ihaj!
(Egyébként olvass vissza. Többször is jeleztem, hogy mi az, ami ellentmondásos, érthetetlen, összefoglalókat írtam stb.)
Kiírjunk?
Részemről: yes
(Hiszti-pisztikre semmi szükség!)
Máris intézkedem!

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Nilka Szomb. 6 Jún. - 22:46

fortis írta:...Most azzal Nilka , hogy azt írod kevesebbet leszel jelen úgy érzem nem csak az elfoglaltságod miatt írod . Megmondom őszintén ezt érzem . 
Aztán ne így legyen .

jól érzed.
elég volt. nincs időm arra, hogy egy játékbeli HSZ után napokon keresztül menjen itt a nyenyergés, hogy most éppen mi nem ok, és milyen le nem írt, és egyértelműen ki nem fejtett szándékot sikerült már megint keresztbe húznom.
gondolatolvasást vártok el? - mert azt nem írtátok le.
és miközben tőlem ezt elvárjátok el, aközben le vagyok oltva, ha válaszolok egy a játék esetleges folytatásával kapcsolatos kérdésedre.
...és az a nagyon csúnya, hogy ti hívtatok ebbe a játékba, nem magamtól találtam vissza...

megmondom az őszintét: most már túl sok energiát vesz el tőlem, teljesen feleslegesen. mert ez csak egy játék, és tényleg teljesen mindegy, hogy ki hogyan folytatja.

Áprilia megmondós fellépése pedig, hogy az egész játék semmit sem ér nélküle és nélküle nem lehet folytatni... geeezzz... A Trónok harca óta tudhatnátok, hogy nincs olyan karakter, akit ne lehetne kiírni egy történetből, és aki nélkül ne lehetne folytatni egy történetet.
De Áprilia nem először jön ezzel, és nem csak nekem.
én viszont természetemből fakadóan nehezen tűröm a fenyegetéseket.
és ilyen környezetben a játék az utolsó, ami eszembe jut...
szóval a továbbiakban nincs értelme itt lennem.

úgyis csak belerondítok a szép kastély terveitekbe...

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Áprilia Szomb. 6 Jún. - 22:48

Nyugodj már le! Már kérésednek megfelelően kiírtalak!

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Nilka Szomb. 6 Jún. - 22:49

ja, kérlek, nemcsak te tudsz drámázni... az nekem is megy...
és ma elég jó passzban kaptál el hozzá...

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Áprilia Szomb. 6 Jún. - 22:50

Nilka írta:ja, kérlek, nemcsak te tudsz drámázni... az nekem is megy...
és ma elég jó passzban kaptál el hozzá...

tapsol


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 7 Jún. - 8:20-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6476

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  fortis Vas. 7 Jún. - 8:05

töpreng

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11348

Vissza az elejére Go down

szerepjáték- technikai kérdések - Page 11 Empty Re: szerepjáték- technikai kérdések

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

11 / 12 oldal Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.