Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jézus - Biblia - Kereszténység

+11
fortis
Blueeye
Áprilia
Nilka
Greywolf
Rhea Sylvia
Mayra1
nofertiti
Méhecske
opos
Efi
15 posters

2 / 17 oldal Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next

Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 2 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Szomb. 19 Jan. - 20:04

Köszönöm Párduc Cica erre vártam ! Tehát a napkeleti bölcsektől származó és nem Pilátustól . Pilátus csak gúnnyá tette a lényeget .
Amúgy szóval tudom Jézuis sokáig Egyiptomban élt , de hová lettek a napkeleti bölcsek és az ő hírük a továbbiakban ? Vagy titkos volt azok megjelenése ? Szóval a történet abból érdekelne , hogy Jézus csecsemőként királynak született de hogy lett a csecsemőből kétkezi munkás ember ? / persze és tanító de most nem ez a része érdekelne /
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 2 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szomb. 19 Jan. - 20:07

fortis írta: Szóval a történet abból érdekelne , hogy Jézus csecsemőként királynak született de hogy lett a csecsemőből kétkezi munkás ember ?
Kérdezd meg tőle.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 2 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Szomb. 19 Jan. - 20:13

smile jó megpróbálom majd egy forró csokoládé mellett .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 2 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szomb. 19 Jan. - 20:18

tudható. közkézen forgó jelentőséggel bír, amúgy...
a zsidó nép kiválasztottsága miből áll. - erre volt már célzatos okfejtésem - a magam egyszerűségéből.... ŐK lennének elhívatottak a föld népének - Isten Szt. Személyét bemutatni, prezentálni.
-
Pilátus "jel" jelensége - nem lehetett gúny, hiszen ő nem járt Jézussal nem volt tanítványa. sem egyik vagy másik azokból az érintettekből, akikkel "csodát tett".
Pilátusnak akkor és ott volt alkalma - megtapasztalnia a zsidó nép teljes értékű küldetését, s így benne a megfeszítésre várót..!
-
ha, volt gúny azt az értetlenség letükröztetésére foghatjuk rá. - továbbá szólhatott még annak, h egyszer bumerángként vissza kell csapódnia a zsidóságra. ( holokaust.) az elhívottakra, elválasztottakra.
-
az egy külön fejezet miként ékelődik a szituba aztán a Pünkösd és a pogányságra kitöltetett - kegyelem....

-
a gúny - ragadványa az eseménynek de, dicsősége az egyetemességnek. prayer-hands

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 2 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szomb. 19 Jan. - 20:31

...Kérdezd meg tőle....

-

az identitást követően. lett munkás.
az identitásban benne van az egészséges családi élet megélése a zsidóság elhívatottságának kifejezése, a minden mindenekben.
-
atyja dolgozott.
egyszerűen és igen nagyszerűen. dolgozott mint ács. és dolgozott mint szellemi ács. épített a természet anyagából és épített Isten természetes szeretetéből ....a fa borítja a földet és életet ad, oxigént és stb..stb...a fa gyümölcstermő, azaz karizma a szellemben...
-
Jézus egyértelműen nem lehetett tisztségviselő vagy akármi. de istállófiú sem........
-
bizony mondom -

először keressétek a Szentséget, hogy lehessen értelem...Ámen ! prayer-hands

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 2 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szomb. 19 Jan. - 20:48

fortis írta: Szóval a történet abból érdekelne , hogy Jézus csecsemőként királynak született de hogy lett a csecsemőből kétkezi munkás ember ?
Úgy, hogy az ő királysága nem evilágból való volt.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 2 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Vas. 20 Jan. - 6:29

A szabadkőművesség ugrott be nekem tegnap, mint téma (ld. Sokféle vallás topic). Ma reggel pedig bevillant, hogy Jézus kétkezi munkás volt, ácsmester, ennek esetleg köze lehetett a szabadkőművesek tudásához. Fortis betett két videót az említett topikba. A második egész használható, ki lehet belőle mazsolázni dolgokat.
A szabadkőművesek templom építők voltak. Eredetüket illetően azt hittem, hogy a legelsők azok voltak, akik Salamon parancsára megépítették a Templomot Jeruzsálemben. (Mózes kapott minden részletre kiterjedő kijelentést Istentől arra vonatkozóan, hogy hogyan kell megépíteni a Templomt. A mennyeinek teljese egészében a földi mása volt az a tervrajz. A Templom megépítésére már Dávid király is készült, de végül nem ő építette meg, hanem fia, Salamon.) Mindez nincs benne a videóban.
Ott folytatom inkább...
Az jutott még eszembe, hogy Assisi Szent Ferenc is épített templomot...
gondolkodik

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 2 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Vas. 20 Jan. - 9:11

efi.............Bár én úgy képzelem, hogy nem csak önmagunkat, hanem minden szervezetet (nem épületet! vagy nem csak azt) szándékoznak az isteni mértéknek megfelelően felépíteni.

-
ennyire bizonyos?. egészen - sajnálhatóak. hétrét görnyednek a nagy gürizésbe.... Rolling Eyes

a sok ember és a sok szervezet.....naaahááát..!

-
szép hétvégét nektek és a "szervezeteknek" - mingyá itt lesz a paradicsom - most jön a 1/2 10. h. busszal.....kíséri a szabadkőműves osztag és a cientológia társaság. - neunatkozzanak az úton.... kacag gimme-five

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 2 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Vas. 20 Jan. - 9:39

Elek írta:ennyire bizonyos?
Egyáltalán nem bizonyos, ezt csak én gondoltam.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 2 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Vas. 20 Jan. - 10:02

efi írta:
Elek írta:ennyire bizonyos?
Egyáltalán nem bizonyos, ezt csak én gondoltam.
Azok alapján, amit a Sokféle vallás topicba írtál, Efi, úgy látom, a szabadkőművesek valóban kőművesek voltak, mégpedig intuitív tudással felszerelve. Ennélfogva tudtak tökéletes épületeket létrehozni, melyek összhangban voltak az univerzummal és mindenféle kozmikus erőkkel, stb. ("Ez az építészet az egész világmindenséggel volt kapcsolatos. Ha az egyiptomi piramisokat méretarányaik szerint nézzük, úgy ta láljuk, hogy ezek összhangban állnak az égi terek és az azokban le vő csillagtávolságok mértékeivel. Az égi térségek egész konfigurá cióját beleépítették ezekbe az építményekbe. Az egyes építmények összefüggésben álltak az ég boltozatával. Látjuk a titokteljes ritmu sokat amelyeket a csillagok szemlélésekor tapasztalunk, ha nem érzéki szemlélettel, hanem intuitív tekintettel nézzük őket, nyitot tan a magasabb viszonyok, a ritmikus viszonyok felismerésére, amiket az ősi építőmester beléjük helyezett mert a világmindenség alapján épített. Az építészetnek ezt a módját alkalmazták akkoriban...").
Ebből kifolyólag az általuk emelt épületek gondolom, hogy elősegítették az emberek számára az Isten és az ember kapcsolatát. Mi értelme lett volna különben olyan épületeket emelni, mitöbb, eleve azzal az építészeti tudással rendelkezni? Azt akarom ebből kihozni, hogy logikailag, mivel a mai szabadkőművesek ténylegesen nem is kőművesek, akármilyen szervezetbe tömörülnek is, nemigen méltók az eredetiekhez, tulajdonképpen semmi közük hozzájuk.
Vajon hová fajult a mai szabadkőművesség? Ezt átviszem abba a topikba is, talán ott lenne érdemesebb folytatni, nem is értem, Elek miért hozta át ide, de nem baj... santa

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 2 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Vas. 20 Jan. - 10:49

.......nem is értem, Elek miért hozta át ide, de nem baj...
-
mert figyelmetlen vagyok.
elnézést kérek, ígértem és ennek ellenére...szóval bocsi..!... facepalm

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 2 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Hétf. 11 Feb. - 21:15

Benedek pápa lemondásával kapcsolatosan .

Bár a kánonjog engedi, XVI. Benedeken kívül eddig csak néhány pápa mondott le az egyház vezetéséről. Utoljára 598 éve mondott le pápa, XII. Gergely hét év uralkodás után döntött így az egyház érdekében. A nagy nyugati egyházszakadás után ő volt az utolsó római pápa, de nem tudta egyben tartani az egyházat. Két ellenpápát is választottak a bíborosok, XIII. Benedeket Avignonban és V. Sándort Pisában.

Gergely és Benedek többször is próbáltak tárgyalni egymással az egyház egysége érdekében, de sok uralkodó ellenezte ezt, megfelelt nekik a megosztott állapot. XII. Gergely 1415. július 4-én mondott le, majdnem kilencvenéves korában. Lemondásáért cserébe az egyházszakadás felszámolására összehívott zsinat elismerte a pápa által kinevezett bíborosokat. Fontos lépés volt ez az egyházszakadás feloldására, lemondása után nagyrészt meg is oldotta a kérdést a konstanzi zsinat.

Csak egy tette önként
A pápák lemondását lehetővé teszi a kánonjog, a 332. kánon 2. paragrafusban az áll, hogy a pápa saját döntése alapján teheti meg, ha ennek szükségét érzi. Ha nem mond le, akkor haláláig marad az egyház feje. A pápaság története azt mutatja, hogy eddig tíznél kevesebb pápa mondott le a trónról, közülük is csak egy volt olyan, akik önként tette ezt, és nem valamilyen külső nyomás hatására. Emiatt sokszor vitás, hogy egy pápa tényleg lemondott-e, vagy száműzése még nem minősül annak és ellenpápa uralkodott helyette. Csak összehasonlításként, a hivatalukban meggyilkolt pápák száma ennél jóval több, nagyjából két tucat (bár itt is vannak vitatott esetek).

Pontiánusz pápa volt az első, aki lemondott Szent Péter trónjáról – ő volt a 18. pápa a történelemben, 230. július 21-én választották meg. 235-ben Maximinus Thrax császár keresztényüldözéseinek áldozata lett, a legtöbb magas rangú keresztény vezetővel Szardíniára száműzték őket. Érdekesség, hogy Hippolütosz ellenpápát is ugyanoda űzték, akivel a bányákban dolgozva végül kibékültek, majd szeptember 28-án közösen lemondtak a pápai trónról. Állítólag az őrök verték őket agyon Szardínián egy évvel később.

Háromszáz évet kellett várni a következő pápa lemondására, Szilvériusz pápa egy évig sem ült a trónon, 536. június 8-tól 537. március 11-ig uralkodott. Pápai családból származott, apja Hormiszdasz pápa volt, adott volt, hogy ő is a papi hivatást választja. Vesztét Theodora császárné okozta, aki azt szerette volna, hogy egyesüljön a monofizita egyházzal. Cselszövések és intrikák miatt a pápa elvesztette híveit, árulással vádolták, ezért a bizánci császár serege elfogta, pápai öltözékétől megfosztva szerzetesi ruhában száműzték Rómából. Ő sem sokkal élte túl a lemondást, egy éven belül meghalt a kegyetlen bánásmód miatt. Néhány év múlva vértanúnak nyilvánították és szentté avatták.

Hasonló sorsa volt Márton pápának is, aki 649. júliusától 653-ig uralkodott. Nem kérte ki Bizánc engedélyét felszenteléséhez, ez meg is pecsételte sorsát, a konstantinápolyi pátriárka és II. Konstans császár ellenségeként nem volt sok esélye a hosszú uralkodásra. Még megválasztása évében összehívott egy zsinatot, ahol fontos egyházjogi kérdésekről döntöttek, persze a bizánciak megkérdezése nélkül. Többször próbálták megölni, végül fegyveresek rabolták el (ahogy a bizánciak fogalmaztak, tartóztatták le). Hogy elkerüljék a vérontást, a pápa beleegyezett a letartóztatásba, hamarosan meg is választották utódját. Mártont Konstantinápolyba vitték, ahol megkínozták, éheztették, nyilvánosan megalázták – három évvel később halt bele a kínzásokba.

Háromszor is pápa
IX. Benedek volt az a pápa, akik háromszor is elfoglalhatta a pápai trónt. VIII. Benedek és XIX. János pápák unokaöccseként nagyon fiatalon választották meg először 1032-ben, de életmódja teljesen alkalmatlanná tette a feladatra. Négy év múlva elkergették, és III. Szilvesztert ültették a trónra, csak a német-római császár segítségével tudta elfoglalni megint a pápai trónt 1045-ben. Két évvel később azonban úgy döntött, inkább megnősül, 650 kilogramm aranyért eladta a trónt keresztapjának, aki VI. Gergely pápa néven uralkodott. Benedek azonban hamar kiábrándult a házasságból, vissza akarta szerezni a hivatalt. A kavarodást végül mindenki megelégelte, még a német-római császár is, aki 1046-ban egy birodalmi gyűlésen mindhárom pápát megfosztotta a trónról és egy német püspököt választatott meg pápának. II. Kelement még abban az évben a pápaválasztó zsinat is beiktatta. A sok ellenséggel rendelkező Kelemen éven belül váratlanul meghalt, IX. Benedek megint magát kiáltotta ki pápának, de végül a rómaiak és a császár nyomására 1048 novemberében végleg lemondott.

Az egyetlen pápa, aki valóban önként távozott, V. Celesztin volt. Megválasztása előtt huszonhét hónapig vitáztak a bíborosok, hogy ki legyen a pápa, végül egy idős bencés szerzetest választottak meg 1294. július 5-én, mint a legkisebb rosszat. Mivel élete nagy részét remeteként élte, nem is tudta átlátni a pápasággal járó feladatokat, így alig öt hónap után önként lemondott hivataláról. Ezzel talán ő volt az egyetlen pápa eddig, aki nem külső nyomásra, hanem tényleg önként vonult vissza. Halála után szinte azonnal szenté avatták.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 2 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Kedd 12 Feb. - 6:30

Végűlis mit mondtak, miért mondott le a mostani pápa? (nem néztem a híreket).
Közben utánanéztem: "Isten előtt többször is lelkiismereti önvizsgálatot tartott, és megbizonyosodott arról, hogy előrehaladott kora miatt már nincs elég ereje megfelelő módon gyakorolni a pápai hivatást."


A hozzászólást Párduc Cica összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 12 Feb. - 10:38-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 2 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Kedd 12 Feb. - 10:05

Az egyházba, ahova járok, bár az Istentisztelet alatt (mely közel 3 órás) működik a gyerek felügyelet egy külön épületben, mégis mindig akad olyan szülő (ez is érthető), aki a nagyteremben beülteti maga mellé a már nagyobbacska gyerekét, akinek azonban egy 3 órás ilyen alkalom még elég "unalmas" ahhoz, hogy simán kibírja. Ezért a táskámban mindig van 1-2 színes ceruza, rajzfüzet, édesség stb., amit ilyenkor odaadok a gyereknek, az érintett anyuka engedélyével persze. Most vasárnap történt, hogy pont egy ilyen 5 éves korú kisgyerek ült előttem: minden baja volt szegénynek, nyűglődött. Az anyukája pedig szemmel láthatóan ingerült lett egy kicsit attól, hogy a kisgyereke esetleg zavar másokat a nyüzsgésével, na meg ő is szeretett vona az Istentiszteletre koncentrálni. El kezdtem kotorászni a táskámban, hátha találok benne valami, de már akkor is tudtam, hogy mivel aznap reggel a nagy rohanásban nem tettem be semmi gyereknek valót a táskámba, elég reménytelen az ügy. El kezdtem az Úrhoz imádkozni, hogy "az nem lehet, hogy ezt a helyzetet ne tudja az Úr megoldani, mutasson valami megoldást". És akkor kipattant az Isteni szikra a fejemből: kinyitottam az iPad-et, levettem róla a hangot és beállítottam rajta egy rajzfilmet, és odatartottam az előttem ülő kislánynak. Ő meglepődött, az anyukája örült, szinte nevetett, és mentegetőzve mondta, hogy azért durcás a kislány, mert otthon felejtették a szendvicset és éhes, így kénytelen lesz kibírni hazáig. A kislány meglepetésében nem tudta kezelni ezt az ipad helyzetet és nem tartotta a kezében az iPad-et. Ezért ugy tűnt, nem akarja nézni, így visszavettem, hatradőltem a székemben és vártam, hogy mi fog történni, azt viszont tudtam, hogy az kemény dió lesz, ha a kislánynak hazáig kell kibírnia éhen.
Képzeljétek, az történt, hogy az anyukája - már cseppet sem ingerülten - felállt a kislánnyal, kimentek, és egy nagy pereccel tértek vissza, mosolyogva. Utána végig jó kedvük volt, a kislany a perecet majszolva folyton hátrafordult és rám mosolygott.
Azt éreztem az egészből, hogy az a (szeretet)löket kellett nekik, hogy valaki segítő szándékkal forduljon feléjük. Nem ételt adtam ugyan (ami a konkrét szükséglet lett volna), de látták, hogy van valaki, aki segíteni igyekszik a kislány helyzetén. Érezték a figyelmességet, a szeretetet (nem akarok ám nagy szavakat használni, az Úr dicsőségére volt mindez, úgyis), és ami a lényeg, hogy ez az erő megtörte azt a feszült légkört, ami megkötözöttségben tartotta őket. Van egy olyan Ige, hogy "a kenet megtöri az igát", na ez az volt. Az Úré a dicsőség, hiszen mindent Ő végzett.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 2 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Kedd 12 Feb. - 10:54

ettől függetlenül ügyes vagy, mert felismerted mit kell tenni smile
a vezetés akkor igazán hatásos, ha nem vetünk gátat neki yes

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 2 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  opos Kedd 12 Feb. - 12:49

smile nah igen a közös tudat sem kutya smile milyen jó hogy meg lehet ezt tapasztalni. a Teaházas összejövetelek szoktak 3 órásak lenni gyerkőcöt oda nem viszünk a meditációk miatt. Ilyenkor nagyszülő vagy más vigyáz a srácokra.


mostanában ismét az alapoktól kezdtek mindent, az "új energia" kicsit meredek nekem még. Hol túl sűrű hol semmi vissza jelzése nincs annak, hogy működik. A test is nehezen viseli a beállításokat. Szal szüttyögés és babra munka.

jó kicsit másról is olvasni. smile


______________________________________________________
Amikor egy személynek van valami értékes amit megvédjen…akkor válik igazán erőssé! /12.rész:Haku/
opos
opos

Hozzászólások száma : 84

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 2 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Kedd 12 Feb. - 12:58

opos írta:smile nah igen a közös tudat sem kutya smile milyen jó hogy meg lehet ezt tapasztalni. a Teaházas összejövetelek szoktak 3 órásak lenni gyerkőcöt oda nem viszünk a meditációk miatt. Ilyenkor nagyszülő vagy más vigyáz a srácokra.


mostanában ismét az alapoktól kezdtek mindent, az "új energia" kicsit meredek nekem még. Hol túl sűrű hol semmi vissza jelzése nincs annak, hogy működik. A test is nehezen viseli a beállításokat. Szal szüttyögés és babra munka.

jó kicsit másról is olvasni. smile

akkor azt nem mondhatod, hogy nem izgalmas Very Happy

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 2 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  opos Kedd 12 Feb. - 13:07

izgalom? a legkevésbé vágyom most az izgalomra. smile


______________________________________________________
Amikor egy személynek van valami értékes amit megvédjen…akkor válik igazán erőssé! /12.rész:Haku/
opos
opos

Hozzászólások száma : 84

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 2 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Kedd 12 Feb. - 14:49

értem smile

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 2 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Kedd 12 Feb. - 16:55

Párduc Cica írta:
Az egyházba, ahova járok,.................

Nagyon szép tapasztalat . Szinte megjelent a lelki szemeim előtt .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 2 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Kedd 12 Feb. - 17:02

opos írta:smile nah igen a közös tudat sem kutya smile milyen jó hogy meg lehet ezt tapasztalni. a Teaházas összejövetelek szoktak 3 órásak lenni gyerkőcöt oda nem viszünk a meditációk miatt. Ilyenkor nagyszülő vagy más vigyáz a srácokra.


mostanában ismét az alapoktól kezdtek mindent, az "új energia" kicsit meredek nekem még. Hol túl sűrű hol semmi vissza jelzése nincs annak, hogy működik. A test is nehezen viseli a beállításokat. Szal szüttyögés és babra munka.

jó kicsit másról is olvasni. smile


Opos neked is örülök , hogy ilyen társasági életet élsz . Egy közösségben azért minden más mint egyedül .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 2 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Méhecske Kedd 12 Feb. - 18:20

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 16:59-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 2 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Méhecske Kedd 12 Feb. - 18:22

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 16:58-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 2 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Kedd 12 Feb. - 18:27

Én is mindannyiótoknak örülök! dance santa santa santa

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 2 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szer. 27 Feb. - 3:04

Ez Luciferről szól (csak úgy elém került most):
"Ézsaiás könyve:14:12 Miként estél alá az égről fényes csillag, hajnal fia!? Levágattál a földre, aki népeken tapostál!"

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 2 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szer. 27 Feb. - 14:33

a kislany a perecet majszolva folyton hátrafordult és rám mosolygott.

- a "pünkibe" még kicsik voltak a gyerekeim. mind velünk ült, ez volt a természetes magatartásuk. mikor "kitalálták" a gyerek megőrzést; onnantól kezdve gyors ütemben romlott az engedelmesség készsége bennük. ki-be rohangáltak ürügyeikkel.
tehát, azt amit felépítettem szép szóval - áthágta a "modern szellemiség", és ennek ma is tudok hátulütőjét, mára felnőtt lelkeikben.
-
( nagy bajok vannak a gyülekezetekben))

azonnal orvosolni kéne.....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 2 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szer. 27 Feb. - 15:03

Elek írta:
a kislany a perecet majszolva folyton hátrafordult és rám mosolygott.

- a "pünkibe" még kicsik voltak a gyerekeim. mind velünk ült, ez volt a természetes magatartásuk. mikor "kitalálták" a gyerek megőrzést; onnantól kezdve gyors ütemben romlott az engedelmesség készsége bennük. ki-be rohangáltak ürügyeikkel.
tehát, azt amit felépítettem szép szóval - áthágta a "modern szellemiség", és ennek ma is tudok hátulütőjét, mára felnőtt lelkeikben.
-
( nagy bajok vannak a gyülekezetekben))
azonnal orvosolni kéne.....
Igen, egyetértek. Benn, az anyjuk mellett szerintem is jobb nekik, mint kinn. Az Úr úgyis gondoskodik a "szórakoztatásukról" (amint a fenti példa is mutatta. Wink )

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 2 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Szer. 27 Feb. - 17:04

Párduc Cica írta:Ez Luciferről szól (csak úgy elém került most):
"Ézsaiás könyve:14:12 Miként estél alá az égről fényes csillag, hajnal fia!? Levágattál a földre, aki népeken tapostál!"

Nos népeken taposott . Most is azt teszi nem ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 2 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szer. 27 Feb. - 17:05

Kata-nak írtam, az előbb - nem ezekkel a szavakkal, nagy átértelmezésre kerűlhetne sor, akár egy egészséges beszélgetés során.
a mai gyülekezeti élettel-élhetőséggel kapcsolatban!
- és felétek miféle szelek fújnak..?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 2 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szer. 27 Feb. - 17:08

jut eszembe ennek kapcsán; azt amit lerombolt ez a szellemiség?

hogyan tehető jóvá ?
-
nem késő reparálgatni ezt a satnya művet? amit felépítettek a felelős vezetők? (gyül.vezetők)

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 2 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 17 oldal Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.