Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jézus - Biblia - Kereszténység

+11
fortis
Blueeye
Áprilia
Nilka
Greywolf
Rhea Sylvia
Mayra1
nofertiti
Méhecske
opos
Efi
15 posters

9 / 17 oldal Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 17  Next

Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Csüt. 17 Júl. - 11:11

Víz - bor - vér...(Hamvas után)

A beavatás három lépcsőfoka. Mikor az ismert történetben Jézus borrá változtatja a vizet, az azt jelenti, hogy az illetőt magasabb szellemi minőségbe vezeti be. Ugyanezt a jelképes műveletet hajtják végre a papok, mikor az oltáriszentség alatt Krisztus vérévé alakítják a bort. A keresztény tradíció tele van jelképes értelmű cselekedetekkel,  mely a zsidó/nazarénus hitvilág részét képezik. Ezt támasztja alá az ismert tévedés is, mikor Jézusra mint názáretire hivatkoznak, holott Názáret városa akkor még nem is létezett. Nem, Jézus a nazarénus (vagy esszénus), így helyes.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Csüt. 17 Júl. - 11:25

Érdekes amit írsz.
Erről olvastam én is de, nem tudok dönteni mi igaz - e kérdésben, ebből az aspektusból.... Zavaros, ám a "próféciák" nem hazudhattak...vagy igen? - 
Jézusban, nevében erő és hatalom van - tehát, az őreá vonatkozó előremutatások - feltétlen Igazság alapon kell nyugodjanak....
Így magam is meghazudtolva kijelentem - MEGVÁLTOTT BŰNEIMTŐL !  Nazarénus volt? S köze nem volt Názárethez, akkor is!
Mit gondolsz igazán.... what

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Csüt. 17 Júl. - 11:34

Jézus a Kánai menyegzőn "proklamálta" ezzel a "jellel" mi az Ő elhívása és mit jelent annak "kezdete"!
Itt kezdett Jézus.
Gyerekkorában a törvényt "adta" kezdetül de, immáron "beindúlt" a gépezet, a menny kezdett alá ereszkedni....
Hogy az egyén ezt mint "vette le" azt nem tudhatjuk de, erősen gyanítható sokan "leültek" és agybafőbe kóstolgatták - mi is ez...TEHÁT, megrészegedtek vagy meigttasodtak.
Én az Úr lábai előtt, úgy "betörölköztem" megittasodtam jelenlétével - MÁI NAPIG NEM VAGYOK ÉSZNÉL!
Nem is akarok "észhez" térni....ennek szimbolikája tehát, AZ ÖRÖM - A SZENT ÖRÖM!
Alászállott az ég és megittasítja népét - az örömmel!
ÖRÖMMEL, ÖRÖMBŐL, ÖRÖMÉRT!
-
Jézus a Kánai menyegzőn józanította rá a földet - MIKÉNT MÁMOROSODHAT BELE AZ ISTEN IGAZSÁGBA!
-
Hiszem - így igaz!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Csüt. 17 Júl. - 11:56

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 24 Feb. - 22:20-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6452

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Vas. 17 Aug. - 10:49

Ma, eddig a percig, esett már néhány szó a címben megadottakról...

Jézus.
-
Jézus Isten Fiaként van bemutatva a biliában amely írat tudósít arról mi különböztette meg őt a korában élő személyiségektől - azoknak jegyeiktől.
Nem másé, az Ő....
Emblematikussága "alakította"  hallgatóságát követőkké, döntést hozókká.
A kor - sajátsága volt a hatalomnak és az elnyomattatásnak.
Sok tanító úgy vélte és véli,  mai napig a  szükség a "mester" - nem eszköz, de már Ő Maga "A" Mester!
-
Jézus aki köré épűlt fel az írott anyag és az ember immáron nem embertől való ujjászületése - mint egy iránytű, mutatja meg azt mi lehet számunkra az élet értelme.
-
Gyakorlatilag a "szabadulás" - tehát - MESTER - aki nem a gyötrettetés ura - tovább de, a "Feltámadásának" Szentségében, igen is az "eltörlés" Királya!
-
MINDEN IGÁK ELTÖRLŐJE!
-
Az Ő Szt. Nevében!

Ámen. ... Hallelujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Vas. 17 Aug. - 13:33

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 1vallasok_megoszlasa
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Vas. 17 Aug. - 16:31

Azt látom 2010....ben publikált adat volna?
-
Nos, önmagában nem mond többet az a név - Jézus mint bármi más!
Tartalom áll mögötte vagy sem én nem tudhatom....az bizonyos; a SztSz "megszomorodott" !
Én mint szülő szomorodtam már meg gyerekeim fölött, az asszony fölött is - nehéz volt kiheverni.
Az én terveim és életem műve sem kis kaliber a maga nemében de, miféle lehet Istené?

Van búsúlni valója?
Persze. Igen.
-
Mit kéne kitalálni engesztelésül és a körben szereplő adatok "módosítására"?
-
Egyet tehetnénk igazán; "figyelni Rá"!
-
Csak tudja a cikkekben, a százalékokban?
Kit hova és mért küldjön?

Avagy tetszik néki a megszomorodottság?
És a mi tudatlanságunk? Tehetetlenségünk?
-
Miből gondolja az ember, hogy igen?

- Érthetetlen.....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Vas. 17 Aug. - 17:41

Én a felekezeten kívüliek létszámán lepődtem meg .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Vas. 17 Aug. - 17:47

Jelentős ember tömeg.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Csüt. 21 Aug. - 8:12

Ide teszek egy linket , ahol olvashattok Jézus a Krisztus második eljöveteléről , az Ő  üzeneteiről , és a jövőt illető próféciákról . 

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Jbbenned_small

http://www.masodikeljovetel.hu/
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Csüt. 21 Aug. - 8:42

Jézus Krisztus második eljövetele MÁR MEGTÖRTÉNT. Itt van! Csak nem a fizikai világban, hanem az éteri világban, ha úgy tetszik: a lélekvilágban. De ahogy az első eljövetelekor nem ismerték fel, ugyanúgy nem ismerik fel most sem. Ha nem volna jelen a lélekvilágban, nem volna lehetséges betöltekezni vele annak, aki alkalmas rá.

A "prófétanő" hamis próféta. Ha csakugyan hisz abban, amit mond, és ha csakugyan "kap" üzeneteket, akkor megtévesztett.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Pént. 22 Aug. - 15:24

Én ezt nem tudom Efi . Lehet tényleg el kellene olvasni mellé a Bibliát .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Pént. 22 Aug. - 16:18

fortis írta:Én ezt nem tudom Efi . Lehet tényleg el kellene olvasni mellé a Bibliát .
Abban nincs benne.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Pént. 22 Aug. - 21:09

Hallelujah.
-
Nagy kiterjedésű tanulmányt lehetne írni a tisztelt atya magyarázatáról.
Nem teszem!
Csak annyit kommentelek hozzá; hamar lépjetek ki az oldalról...."oszt" annyi....!
-
Jézus ismételt eljövetele vagy a már ittléte, a kor jellemzőiben ismerhető fel!
-
Ennek alapján felismerem; Jézus "nincs itt" és eljövetele sem a "holnapra" tehető!
Ne féljen senki, Ő Győzedelmes Király és ha az akkor, Szent Örömnek jön vissza, Szent Igazságban Történő Uralkodásra!
-
A biblia  "prófétikus" vonatkozásában sem lehet más mint az intés, feddés és megjobbítás tehát, a "megszentelődés"  előmozdítása!

Az ószövetség ill. az újszövetség prófétái közötti különbözőséget maga a Szent Szövetség emeli ki de, szintén az adott kornak megfelelően és jellemzően.

Ma "élő prófétai" személy, előttem nem ismeretes, meggyőződésem amennyiben volna, az Apostoli Szentek Egységes Megszentelt Közösségében "prófétálna", továbbá a karizmatikus vonásokat Jézus "ábrázolásban" - a Szent és Teljes Evangélium tükröztetésében tenné!

A "világnak" nem prófétálna, ebbéli tevékenysége teljesen értelmetlen volna. ( rettenet keltés ))
 
Következésként láthatjuk a "belső építés" pillérein át ható Megtartatás és az Isten Akarat Beteljesítésén kívűl más misztikus szerepe nincs!
-
Az Isten Akarat pedig a Minden Mindenekben - az Örök Élet !

Ámen. ... Hallelujah!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Szomb. 23 Aug. - 6:40

Évezredek óta a magyarság legközpontibb jele, a kettős kereszt
Nem véletlenül. Gondolom már sokan, sokféle magyarázatot hallottunk miért is használták őseink olyan nagy előszeretettel ezt a jelet, de a teljes igazságot, mégis kevesen ismerik.
 
A kettős kereszt a rovás ábécé gybetűjele volt, s mint ilyen, a magyar ősvallás tanításainak is legfőbb, legintőbb jele. Az ősi rovásjeleknek nem csak hang, de fogalomértékei is voltak. Néha nem is egy, hanem több. A rovás gy-nek, vagyis a kettős keresztnek a fogalomértéke: egy. Érdekes, hogy vajon egy nyilvánvalóan három vonalból álló jelnek, miért pont egy a fogalomértéke?
Aki kicsit is jártas a magyar mondavilágban annak ismerős szám kell hogy legyen a három. De a keleti tanítások (Hinduizmus, Buddhizmus) is mindig hármas világról beszélnek.
A rovás gy, vagyis a kettős kereszt pedig egyben három jel, amik egymásból, egymásra épülnek:
Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Egy
Ha egy vonalat eltávolítunk, egy rovás i-betűt kapunk, aminek fogalomértéke: Isten
Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Is-ten
Ha még egyet, marad egy egyenes vonal, ami az sz-betű volt őseink ábécéjében. 
Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Szer
Ennek a betűnek fogalomértéke: szer. A szer szógyökünk az egyik legjelentősebb ősi gyök, jelentősége sajnos napjainkra szinte teljesen háttérbe szorult, de többek között a szer-elem, a szer-etet gyöke, őseink szerint a világ alapritmusának meghatározója.
 
A kettős kereszt tehát egy olyan jel, ami hordozza magában a világ legnagyobb
bölcsességét. Hisz ha felbontjuk ezt a jelet, akkor látjuk, hogy tartalmazza a
földön fellelhető legnagyobb bölcsességet, a hármas világ
alaptörvényét. Ez a törvény pedig a következő:
A szeretet és Isten, egy.
( szer.jpg) = Sz = Szer = Szeretet + (is-ten.jpg) = I = Isten ( egy.jpg) = Gy = Egy
 
Köszönöm a figyelmet:
Juhász Zsolt
A Magyar nyelv mint útikönyv nyomán...

A cikket innen hoztam : http://utikonyv.hupont.hu/12/a-kettos-kereszt-titka
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Méhecske Szomb. 23 Aug. - 7:37

efi írta:
fortis írta:Én ezt nem tudom Efi . Lehet tényleg el kellene olvasni mellé a Bibliát .
Abban nincs benne.
Kicsit lusta voltam, hogy utánanézzek pontosan, bár tudtam, hogy benne van:
”Az utolsó napokban szétárasztom minden emberre a Lelkemet, fiaitok, lányaitok, a szolgák és a vének prófétálni fognak, látomásokat látnak és álmokat álmodnak!” (Ap. Cs. 2, 17)
..és a mai üzenet ezt is elém hozta.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Szomb. 23 Aug. - 9:12

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 24 Feb. - 22:21-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6452

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Szomb. 23 Aug. - 15:33

Hát én nem igazán szeretnék akkor már itt lenni , de visszajönni sem ha nem muszáj .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szomb. 23 Aug. - 16:49

Áprilia írta:Az Ige szerint Jézus második eljövetele az armageddoni csatakor lesz. Előtte a szentek - azaz a keresztények - elragadtatnak a Földről és Vele jönnek vissza. Ha lesz időm, kikeresem az Igéket is, bár ez nem nagyon szokott titeket "zavarni".

Nem, csakugyan nem "zavar". smile Elhiszem, ha azt mondod, hogy az van a Bibliában.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szomb. 23 Aug. - 18:23

..."Hát én nem igazán szeretnék akkor már itt lenni , de visszajönni sem ha nem muszáj ."...


-
A tájékozatlan emberben jelenik meg a fenntartás, a félelem érzete!
-
Jézus visszajövetele, nem egy hadúr hazatérése, aki néhány fontos dolgot megszemléz és aztán lepakol magáról ezt azt, hogy "jobban" hozzáférhessen asszonyához, ill. szolgáihoz, birtokához!
-
Az Ő Trónra Ülte - BÉKE ORSZÁGLÁS KELL LEGYEN!
-
Nincs félni valója  senkinek!
-
Következésként, magam törekszek már most is az apostoli közösség felállítására, annyira vigyázva, hogy semmiféle "szél" el ne vihesse fejem fölűl, eme védő ernyőt - "A" biztonságot!
Semmi szél!
Tehát, holmi pergamenné száradt és lehullott falevélre hajazó tanítást, úgy vágok a kukába mint annak a rendje.
- Oktatójával egyetemben!
Aki bölcs, az vesse tekintetét magára a puszta és egyszerű józanság által is megvilágított részekre!
Mely azt mondja; Jézus Uralmat Vesz Dicsőségben!
-
A dicsőség lehet rettenet?
Lehet "fogvacogtatás"?
-
Fortis koma, telefonálj előtte nekem és együtt - KIVÁRJUK JÉZUST!..... jeee 

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Szomb. 23 Aug. - 19:04

Jól van Elek , de ez az armageddon nekem olyan rémisztőnek tűnik .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szomb. 23 Aug. - 19:12

Very Happy !

Tűnik...tűnik... Very Happy !

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Szomb. 23 Aug. - 20:27

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 24 Feb. - 22:33-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6452

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szomb. 23 Aug. - 20:33

..."erről beszélünk"...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Szomb. 23 Aug. - 20:40

Bár én egy nagy harcos vagyok ,  Shocked  Egyszer az Atya azt adta számomra tudomásul , hogy ne harcoljak többé . Akkor változott meg bennem minden . Nem akartam többé harcolni és bár néha  mégis előjön és belemerülök konfrontációkba , általában mindig megbánom , mert van egy olyan érzésem , hogy ez nem az én dolgom .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Szomb. 23 Aug. - 20:41

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 24 Feb. - 22:34-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6452

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szomb. 23 Aug. - 21:35

Egy hadtest elő fokozata amely meghatározása is voltaképp - a haza védelme!
Tehát, a haza fogalma - létre hívó.
A létre hívás szakasz, és egy előzőt követ ill. az utána valót magából "kiadó"!
-
Mindenképpen tusakodás.
-
Nem jön be?
-
Hát, annyit mondhatok, a háborúban vannak "szakácsok is" - tehát, főzzél egy jót oszt annyi..... jeee !

Akkor is benne vagy, nyakig.... shaking-hands !

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szomb. 23 Aug. - 21:36

Very Happy !

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Szomb. 23 Aug. - 21:41

Elek írta:Very Happy !
Voltam katona , és a szomszédunk unoka tesóját fejbe lőtték egy puskával a laktanyában az őrségben . Mindezt béke időben . Tudod még akkor sem tettem volna ilyet , ha ezért  fogdára raknak ,csak azért  mert valaki szabályt sértett .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11332

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szomb. 23 Aug. - 21:50

Megértlek.
-
Ám ingovány vesz körül minket!
-
Látod?
Hányan állanak már mások fején?
 upsz  facepalm 
-
Következésként!
Érted?
Téged akkora tisztesség ért, hogy vitézkedhessél....leszülettél a földre és itt fórumozol "szerénységemmel" és a többi kedves "szerénységgel"...MIÉRT IS?
Hogy megvessed azt a "harcot"?
Amit Isten eszközül adott a fölöttünk húzódó univerzum "restaurációjaként"?
-
Távol legyen!
Bízz az Úrban!
Amit Ő tesz tisztának vagy tisztátalannak - az nem fanatizmus!
Ne vessed össze eme kettőt!
Sokan teszik?
-
Tegyék!
Ők nem is fórumoznak itt.... facepalm !

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 9 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

9 / 17 oldal Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 17  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.