Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jézus - Biblia - Kereszténység

+11
fortis
Blueeye
Áprilia
Nilka
Greywolf
Rhea Sylvia
Mayra1
nofertiti
Méhecske
opos
Efi
15 posters

13 / 17 oldal Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Next

Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Nilka Szer. 8 Okt. - 21:11

efi írta:
Greywolf írta:
efi írta:Nálam a nem emberi fajok leszületése vágta ki a biztosítékot. Mondd azt egy szülőnek, hogy az ő gyereke nem az emberi fajhoz tartozik.
Ezt a szülő nem tudja meg, legalábbis nem jellemző. Ha, mégis, akkor is a saját gyerekétől, nem mástól.
Nem az a lényeg, Grey.
Aki szívesen hisz abban, hogy emberek nem emberi lényeknek adhatnak életet, az gondoljon arra, vajon akkor is hinne-e benne, ha azt állítanák többen, hogy az ő gyereke nem tartozik az emberi fajhoz? Mert másokra vonatkoztatni könnyű! Más farkával verni a csalánt! De az élet az rólam szól! Ha azt gondolom, hogy nem emberek születnek emberbőrben, kutya kötelességem azzal számolni, azzal kezdeni, hogy a gyerekem esetleg nem emberi lény!!!!! Ez vajon mennyire elfogadható? Amennyire ezt el tudom fogadni, annyira fogadhatom el ugyanezt más, idegen emberek utódairól!
Nagyon szépen tudjuk idézgetni a keleti bölcsességet, hogy "tat tuam asi" (te én vagyok), de megélni, az már nem jut eszünkbe!

de igen, eszembe jut, nem is egyszer.. szoktam álmodni idegen fajokról, az emberek közé leszüleltett követeikről, feladataikról, illetve félvérekről is.
sőt. olyanhoz is volt szerencsém, hogy leszületés előtt egyikük felkeresett, hogy "last minit" keretében segítséget kérjen az emberi világban való egyik feladatához, élet-vállalásához... én meg amekkora hülye vagyok, elvállaltam, most meg kapkodom a fejem, amikor fakítani is kéne a témában...

hm... és mivel idegenek, illetve barátok esetében is viszonylag könnyen el tudom fogadni ezeket a tényeket, nekem személy szerint semmi bajom nem lenne, ha valamelyikük engem választana szülőként.
persze ez alapvetően annak köszönhető, hogy ami a többségnek elmélet, az általában nekem tapasztalatnak nevezett bunkósbot, ami alaposan a fejembe veri a "tényeket".

szóval az ügyhöz az is hozzá tartozik, hogy ismerek nem egy és nem kettő olyan személyt, aki bár külsőleg ember, belsőleg valami egészen más.
Greywolfnak igaza van. az ilyet az ember, ha önmaga nem rendelkezik olyan képességekkel, amikkel érzékelheti a különbséget, nem idegenektől tudja meg, hanem magától az illetőtől.

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Nilka Szer. 8 Okt. - 21:49

Greywolf írta:Az érzelmek benned vannak, de szerintem nem olyan megfoghatatlanok, hogy ne lehetne rájönni a kiindulási okukra, ha akarnánk.
Tegyük fel például az én egyik idegenkedésem tárgyát. A homoszexualitást. Ha azt látom, hogy azonos nemű egyének úgy éreznek egymás iránt és ezt mindenhol nyíltan, kirívóan "hirdetik", az borzongást kelt bennem illetve nem tetszést. Undort nem, de távolságtartásra sarkall. Nem tudom elképzelni, hogy mi lehet abban a jó, ha mondjuk két férfi "élvezi egymás társaságát". Amíg nem látom, nem tudok róla, mert a négy fal között teszik, semmi bajom sincs vele. De, a gondolat, hogy például mit művelnek, az nem az én agyamnak való. Elképzelni is rosszul esik, hát még akkor, ha esetleg velem esne meg ilyen. Szóval, én azért viszolygok ettől, mert véletlenül sem akarom elképzelni magam ilyen helyzetben. Végső soron ez a gondolat vezet el ahhoz az érzéshez, amit érzek ezzel kapcsolatban.

Mondjuk, a szeretet az már egy nem ennyire egyértelmű dolog, lehet valakit csak azért szeretni, mert létezik és az nekem is jó. Ennyi, ezt nem lehet tovább ragozni. De, ha valami viszolygást, rossz érzést kelt bennünk, azt többnyire meg lehet fogni racionálisan is.

Testi, genetikai szempontból megértem, amit mondasz, egy ember tényleg csak emberi testnek adhat életet. Ez már csak az anatómia miatt is így lehetséges, nem is beszélve a genetikáról. Azonban abba a testbe leszületett léleknek nem kell mindenképpen embernek lennie. Mint tudjuk, a szellem vagy elme uralkodik az anyag felett és a lélek előbb vagy utóbb át fogja alakítani valamilyen mértékben a testet. Ha nem is tudatosan, de megtörténik. Akár genetikai, fiziológiai szinten is.

hm...
tudod, Greywolf, az is előfordul, hogy női lelkek férfi testben születnek le, illetve férfi lelkek női testet kapnak... és abban pillanatban kezdődik a hol vannak az alkalmazkodás határai, avagy mi számít alkalmazkodásnak, és mi önmegtagadásnak.
vajon a szeretet nemhez kötött? feltételekhez? mikor vagy önmagad? mikor tagadod meg önmagad?.. és mikor, mivel okozol több, nagyobb fájdalmat önmagadnak és másoknak?
igazi identitás probléma özön...
engem személy szerint a hivalkodó heteroszexuális párok is zavarnak. - mert semmi közöm ahhoz, hogy ők hogy érzik egymást. a szexualitás mindenkinek magánügye. amíg magánügyként kezelik, nekem nyolc, hogy hetero/ vagy homoszexuális párról van-e szó.
zavaróvá a hivalkodás, egymás nyalása falása teszi... mert ez számomra felszínességet sugall. valahol hiányzik belőle egymás kölcsönös tisztelete.

hm... a horror, az elborzadás szerintem a legősibb emberi félelemből fakad: az ismeretlentől való mélységes rettegésből. ha idegenek járnak köztünk, akkor nekik mik a céljaik, mit akarnak, bántani fognak? biztos ártani akarnak. védekezzünk? hogyan? mi alapján ismerhetjük fel őket? stb... üdv a boszorkányüldözések korában..
az ember rendszerekben gondolkodik. közösségi szinten is. a közösségek alapja az összetartozás. A legtágabb összetartozást az egy fajba (nemzetbe, vallásba, fajtába) való sorolás adja. Ha most hirtelen azt mondod egy ilyen embernek, hogy de a mások, az idegenek, a fajtáján kívüliek akár a szomszédai, rokonai, családtagjai is lehetnek - azzal elindítottad a holokausztot...

mintha a szervezet, a közösség, a rendszer többet érne, mint az egyén. mintha az a rendszer, ami saját magát, a közösségi összetartozást, egy ellenség képpel határozza meg, bármilyen szinten kiállna az egyénért... bah. az ilyen szervezetek az elsők, akik önként és dalolva feszítik meg a rendszer idegen elemeket, egyéneket... üdv a kommunizmusban...

engem nem érdekel senki vallása, nemzetisége, szexuális orientációja, munkahelye. engem az érdekel, hogy milyen ember ő maga. ha ki tudok vele jönni, részemről a fáklyás menet, az összes többi csak sallang... ha nem tudok vele kijönni - nos változatosság gyönyörködtet, csak minél távolabbról.
virág

______________________________________________________
Szél hozott, szél visz el...
Nilka
Nilka

Hozzászólások száma : 283

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Greywolf Csüt. 9 Okt. - 8:25

Nilka írta:
hm...
tudod, Greywolf, az is előfordul, hogy női lelkek férfi testben születnek le, illetve férfi lelkek női testet kapnak... és abban pillanatban kezdődik a hol vannak az alkalmazkodás határai, avagy mi számít alkalmazkodásnak, és mi önmegtagadásnak.
vajon a szeretet nemhez kötött? feltételekhez? mikor vagy önmagad? mikor tagadod meg önmagad?.. és mikor, mivel okozol több, nagyobb fájdalmat önmagadnak és másoknak?
igazi identitás probléma özön...
engem személy szerint a hivalkodó heteroszexuális párok is zavarnak. - mert semmi közöm ahhoz, hogy ők hogy érzik egymást. a szexualitás mindenkinek magánügye. amíg magánügyként kezelik, nekem nyolc, hogy hetero/ vagy homoszexuális párról van-e szó.
zavaróvá a hivalkodás, egymás nyalása falása teszi... mert ez számomra felszínességet sugall. valahol hiányzik belőle egymás kölcsönös tisztelete.

hm... a horror, az elborzadás szerintem a legősibb emberi félelemből fakad: az ismeretlentől való mélységes rettegésből. ha idegenek járnak köztünk, akkor nekik mik a céljaik, mit akarnak, bántani fognak? biztos ártani akarnak. védekezzünk? hogyan? mi alapján ismerhetjük fel őket? stb... üdv a boszorkányüldözések korában..
az ember rendszerekben gondolkodik. közösségi szinten is. a közösségek alapja az összetartozás. A legtágabb összetartozást az egy fajba (nemzetbe, vallásba, fajtába) való sorolás adja. Ha most hirtelen azt mondod egy ilyen embernek, hogy de a mások, az idegenek, a fajtáján kívüliek akár a szomszédai, rokonai, családtagjai is lehetnek - azzal elindítottad a holokausztot...

mintha a szervezet, a közösség, a rendszer többet érne, mint az egyén. mintha az a rendszer, ami saját magát, a közösségi összetartozást, egy ellenség képpel határozza meg, bármilyen szinten kiállna az egyénért... bah. az ilyen szervezetek az elsők, akik önként és dalolva feszítik meg a rendszer idegen elemeket, egyéneket... üdv a kommunizmusban...

engem nem érdekel senki vallása, nemzetisége, szexuális orientációja, munkahelye. engem az érdekel, hogy milyen ember ő maga. ha ki tudok vele jönni, részemről a fáklyás menet, az összes többi csak sallang... ha nem tudok vele kijönni - nos változatosság gyönyörködtet, csak minél távolabbról.
virág


Igazad van Nilka. Ezért is jövök ki teljesen jól a szomszédokkal. A mellettünk lévő házban két nő él, élettársi vizsonyban vagy már talán házastársiban, nem tudom, de amúgy sincs semmi közöm hozzá. Amióta évekkel ezelőtt beköltöztek jól kijövünk egymással. Szoktunk beszélgetni, kölcsönkérni és adni egymásnak ezt-azt, segíteni egymásnak. Nyilvánvaló a helyzet, de ők ezt nem reklámozzák, nem is takargatják. Teljesen úgy élnek, mint bármely más kiegyensúlyozott pár.
A példával azt akartam szemléltetni, hogyha valami negatív érzéseket kelt bennünk, akkor az nem azt jelenti, hogy maga az a valami rossz, hanem azt, hogy feltehetőleg bennünk nem forrt még ki valami vagy nincs a helyén. Én sem szeretem, ha hetero pár nyalja-falja egymást nyilvánosan.

Mert, az emberek nem értik (még?), hogy itt a Földön, a fizikai világot véve csak figyelembe, a legtágabb értelmezési kör az Élet. Az élő bolygó. De, ezt nem ragozom tovább, mert jelenleg falra hányt borsó lenne csak. Paranoia helyett a megértést és a valóban nyitott tudatállapotot kéne előtérbe helyezni. Sok probléma csettintésre eltűnne az emberiség útjából is. Igaz, ezt évezredek alatt sem sikerült elérni, most már nem is fog, ebben a rövid időben. De, ez van. Ha a szabad akarat révén nem tanul valaki, akkor majd a szenvedésből kell neki. Akár hiszi, akár nem.

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Csüt. 9 Okt. - 16:30

Nagy a zűrzavar és ebből adódóan az értetlenség.
-
Azok a "tanítók" akik élhetnének a tanítás erejével, nem teszik.
Miért?
Néhány oka van; így pld a hatalomféltés.  A tudás, eszköze a szabadság megtalálásának ill. megtartásának.
Ha, tanítanák az embereket, azaz felvilágosítanának, az elfogadás sem ütközne akadályokba. 
Dönthetne az egyén; elfogadja a leszbikus kapcsolatot vagy sem. Elfogadja a faji kérdést vagy sem. Eleve elrendeltetést, elhívást. Magát az Isten Akaratot. 
Ma nincs más mint a buta gyűlölködés!
A Jézus Krisztus által prezentált Isten Akarat teljes világosságában bemutatott képe, alkalmas az élet, a létezés megtartásához.
De, ellentéteket is képes szítani még pedig nem kicsit...
A kérdés az tulképpen - MIT KÉPES AZ EMBERISÉG ELHORDOZNI?
-
SEMMIT!
-
Ugye itt új tényező merűl fel, hogy a "tanítás" nem - e jelent felkészítést is már pedig emberbaráti érzésekkel, cselekedetekkel, szeretettel kiegyensúlyozva a teret és az időt. - Hitet, izmusokat, rendszereket...békét, háborút....
Magát a történelmet, korunkat!
-
Nos, míg ezen egyszerű dolgok fölött filozofál az ember.
Addig csillagok születnek és múlnak el.
Az Univerzum sem szül megnyugvást önön magában míg a "föld nem képes elrendezni saját sorsát"!
-
Kérdezem magamtól; Elek? - Te mit teszel ezért?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Csüt. 9 Okt. - 19:33

Greywolf írta: " hogyha valami negatív érzéseket kelt bennünk, akkor az nem azt jelenti, hogy maga az a valami rossz"

És a rossz az milyen érzéseket kelt bennünk? Negatívakat, nem? Szóval ha valami iránt negatív érzésem van, az jelentheti azt, hogy az a dolog rossz.
Ha valaki állatokat kínoz, az például bennem rettenetesen rossz érzéseket kelt. Nehezen hiszem el, hogy ez azt jelenti, hogy valami nincs kiforrva bennem.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Greywolf Csüt. 9 Okt. - 22:37

efi írta:Greywolf írta: " hogyha valami negatív érzéseket kelt bennünk, akkor az nem azt jelenti, hogy maga az a valami rossz"

És a rossz az milyen érzéseket kelt bennünk? Negatívakat, nem? Szóval ha valami iránt negatív érzésem van, az jelentheti azt, hogy az a dolog rossz.
Ha valaki állatokat kínoz, az például bennem rettenetesen rossz érzéseket kelt. Nehezen hiszem el, hogy ez azt jelenti, hogy valami nincs kiforrva bennem.

Viszont azt nem írtam, hogy mindig így van. Valóban van olyan is, hogy valami egyértelműen "rossz", negatív. A lényeg, hogy érdemes elgondolkodni rajta, hogy bennem nincs a helyén valami vagy az a dolog tényleg "negatív".

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Greywolf Csüt. 9 Okt. - 22:39

Elek írta:Nagy a zűrzavar és ebből adódóan az értetlenség.
-
Azok a "tanítók" akik élhetnének a tanítás erejével, nem teszik.
Miért?
Néhány oka van; így pld a hatalomféltés.  A tudás, eszköze a szabadság megtalálásának ill. megtartásának.
Ha, tanítanák az embereket, azaz felvilágosítanának, az elfogadás sem ütközne akadályokba. 
Dönthetne az egyén; elfogadja a leszbikus kapcsolatot vagy sem. Elfogadja a faji kérdést vagy sem. Eleve elrendeltetést, elhívást. Magát az Isten Akaratot. 
Ma nincs más mint a buta gyűlölködés!
A Jézus Krisztus által prezentált Isten Akarat teljes világosságában bemutatott képe, alkalmas az élet, a létezés megtartásához.
De, ellentéteket is képes szítani még pedig nem kicsit...
A kérdés az tulképpen - MIT KÉPES AZ EMBERISÉG ELHORDOZNI?
-
SEMMIT!
-
Ugye itt új tényező merűl fel, hogy a "tanítás" nem - e jelent felkészítést is már pedig emberbaráti érzésekkel, cselekedetekkel, szeretettel kiegyensúlyozva a teret és az időt. - Hitet, izmusokat, rendszereket...békét, háborút....
Magát a történelmet, korunkat!
-
Nos, míg ezen egyszerű dolgok fölött filozofál az ember.
Addig csillagok születnek és múlnak el.
Az Univerzum sem szül megnyugvást önön magában míg a "föld nem képes elrendezni saját sorsát"!
-
Kérdezem magamtól; Elek? - Te mit teszel ezért?

Vannak olyan "tanítók" is Elek, akik belefáradtak az állandó szélmalom harcba. Mert, az emberek többsége csak arra figyel, ami neki kényelmes és hasznot hoz.

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Csüt. 9 Okt. - 23:35

id....Viszont azt nem írtam, hogy mindig így van. Valóban van olyan is, hogy valami egyértelműen "rossz", negatív. A lényeg, hogy érdemes elgondolkodni rajta, hogy bennem nincs a helyén valami vagy az a dolog tényleg "negatív"....id.v.
-
-


Ezzel elég határozott személyiség jegyre mutatsz rá, még pedig arra, hogy az embernek - hiányosságai vannak, pótolandó...
Valami módon - valamivel.......(álltalába a szeretetre gondolhatunk))
-
Nos, úgy ítélem meg Isten igéje alapján, az ember nem hiányos semmiben sem! 
Megalkotta őt a Teremtő, tökéletesre!
-
Akkor a vélt negatívumai?
-
Az ige azt is mondja - szeresd ellenségedet is!
-
Ezt hogyan kell csinálni?
-
Először azt fedezze föl valaki; senki sem védtelen!
A védtelenség nem egyéb mint az, amikor a gyermek anyja méhében már örökli a romlandóságot...
Másodsorban, amit szeretne önön magával, azt miként érje el másokkal szembe.


Itt a képtelenség mezején lépdel át, a találkozásig - Jézusig!
Azaz!
Amint teremtetett Istentől úgy kaphatja meg - amiről beszélünk!
Be kell fogadni a kívűlről jövő Agape látásszögét - avagy holtában is bűnös marad!
-
Magyarán; sok a szócséplés - tanítóktól, tanítványoktól és mind azoktól, akik valamiféle karizmával rendelkeznek egyáltalán....
Nincs egyetemes fókuszálás de, van mint említettem a zűrzavar!
-
Konklúzió!
Sokszor igyekeztem képbe helyezni azt ami bennem van, s ami igyekszik segítségére lenni azoknak akik jelen vannak itt a fórumon!
Képbe állítani, s portálba: úgy zúdul reánk az intelmek sokasága mint egy kései eső!
Lássátok meg!
A jeleket!
Nagyon megsokasodtak, nagyon besűrűsödtek!
-
Ezért fontos mára már elhagyni a múlt terhét amely simán emberi erővel is letehető és új útra kell lépni, azonnal!
-
Az új út, az alázat és a kérés!
Téves azt gondolni; alázatosan kérek!
Erről szó nincs!
Az alázat a bűnösség elismeréséről szól, ( a megváltás megvallásáról)) a kérés pedig - az odaszánásról ( az apostoli elhívás igazságáról és regnálásának ígényéről )) !
Ha, nem - e két pilléren áll a jövő - bukott marad, minden mással együtt, amint volt eddig is!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Greywolf Pént. 10 Okt. - 10:04

Én csak azt nem értem Elek, hogy aki keresztényi körökben mozog, mindegy most, hogy a hivatalos Egyházról vagy a másképpen gondolkozó/értelmező keresztényekről beszélünk. Miért akarja mindenki folyton azt a részükről, hogy mindenki csak bűnbánatot tartson? Miért akarják, hogy mások is folyton azzal foglalkozzanak, hogy milyen kicsik és bűnösök ők maguk? Ezt sosem értettem, hogy miért tartják fontosnak ezek a körök, hogy saját kicsinységünket és "bűnösségünket" lebegtesse mindig mindenki a szeme előtt?

Mondjuk, az utolsó mondatommal hazudtam, mert van rá válaszom. De, az az enyém és kíváncsi vagyok máséra, aki bennfentes. Méhecske véleményét is szívesen olvasnám. De, bárki másét is.

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Pént. 10 Okt. - 10:29

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 24 Feb. - 22:53-kor.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Pént. 10 Okt. - 12:06

Értlek -komám...
A helyzet az, hogy semmi köze a bűnnek az egészhez!
Ha, van azt tulk. olyan szerepet kap mint egy lépcsősor, föl a trónusig. Elvezet alúlról, valahonnan valahova -és fölfelé! A "fönn" = rálátás mindenre! Mindent lát mindenekben! 
Átgondolva a leírtat, megérted - a megváltás megvallása - NEM ELSŐSORBAN A VÉTKET helyezi középpontba, annál inkább egy "nemes eszköziséget"!
AMI AZ EMBER MAGA!
Egy meghívásról szól, együttműködésről, beavatottságról, sőt felszentelt (társ)uralkodásról...
-
Ezért hangoztatom a hamis tanítást mint berögzött, tradícionális látásmódot a - megvezetettségből! 
MINT ROPPANT KÁROS TÉNYEZŐT!
Tehát, a megvallás maga az odaszánás is, "ujjászületés" letéteménye -> gondolattal, szóval és cselekedettel!
Töretlenség! - HIT! - Tudatos - hit! És a hit tudata!
Mint egybefonódás, egyetemesség, szentség jelenik meg!
Az ember - megszentelődik!
-
Így a Jézus áldozat nem más, mint egy hatalmas megvilágosodás, az elszakadásról és a "visszatalálásról"!
Az elszakadás sem az ember - az ember - az eszköziség egy MŰ-ben!
Isten Szent Akaratában!
A Szent másik értelme a - megmásíthatatlan!
-
Olyan lehetősége ez az Univerzumnak amely elgondolt, véghez vihető és bevégzett - tökéletesség!
-
Nem tudhatom te mire gondoltál és mi az "elvárásod" a lehetséges válaszok terén!
-
Azt állítom; EZ "A" VÁLASZ!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Pént. 10 Okt. - 12:07

Very Happy Kedves Áprilia...

tudsz valamit.... Very Happy...!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Pént. 10 Okt. - 12:09

Ha, én lennék "Merlyn" a nagy varázsló és lehetne hatalmam a kerekasztal fölött, nos ott ülnék az apostolokkal együtt, velük...és azon varázsolgatnék, hogyan...(küldhetném őket szét mint igazság "lovagokat"...)))

Hogyan törhetnénk ketté a butítást - mint "hatalmat"!
-
Megvallom; "rohadtúl gyűlölöm"!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Méhecske Kedd 14 Okt. - 6:42

Nem befejezett gondolatokat keresek Istenben, hanem ÉLETET, ami folyó, és az időtlenségben nyeri el igazi értelmét.
Nem állok meg a bűnösség gondolatában, hanem keresem a megsebzett szívet, amely megbocsát, és megbocsátó szeretete megnyitja az én szívemet is a Szeretetre.
Jézus szenvedésén át térek az Ő szívébe, és ezt csak úgy tehetem, ha gőgségem, büszkeségem, önösségem nagyságát eldobom. És akkor a tiszta szeretetben vehetem magamhoz az Ő erejét.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Kedd 14 Okt. - 10:08

Az ember létezése a bűnbe esést követően - nézetem szerint - nem más mint a ragadozás!
-
A "magamhozveszem" - ragadozása egy eltávolodott elmének, önhatalmú cselekménye, korlátlansága! A hústest!
Tudjuk, a szellemi hatalmasságok, fejedelemségek, uraságok és a démonok, átörökítési kísérlete megszakítható. 
- Igen de, hogyan?
A hústest kívánságait nem tagadhatjuk hiszen, enni, inni, dolgozni, házasodni, gyereket nevelni kell de, mind ezeket a folyamatokat felűlvizsgálva bizony, szelektálhatunk. A szelektálás is hústesti. Elmélet, s annak gyakorlattá tétele de, valahol itt húzódik meg a határvonal, bennünk, és a szellemiekben!
Jézus "megsebzett szíve" mint költői kép - visszahúzó erő!
Jézus a Trónuson ül!
JOGGAL ÜL TRÓNUSÁN!
SZELLEMBEN!
-
Akkor mért megsebzett szív?
-
Következésként számtalan csapda van előttünk amelyet szemeinkkel képtelenek vagyunk felismerni!
MERT REJTVE VANNAK!
-
Vassula "őrűltségei" vagy Annatolla, ill.  a megszámlálhatatlan hamisat is hamisan tanítók, a "tőr" (-becsalás) kihelyezői!
-
ÉBREDJ ILUSKA!
ÉN!
ÉN - SZERETLEK!
-
Ki tart ki ennyire "melletted"....ha, nem a szeretet....!
-
Nem hívhatok életre semmit magamtól mert sem az élet sem a halál - nem az én kezemben van!
Nem rendelkezek vele!
KAPTAM!
Ajándékba!
Elhívásnak!
-
Az érzelmi "rajongók rajongásainak" korszaka véget ért!


Mert; az évszázadok óta tartó - átkot hordozók ideje - lejárt, elvégeztetett! Eljött az új generáció amely nem az ószövetség gyermeke tovább. Nem apáik vérében mosdanak de, megkenetnek olajjal, a megszentelődés illatával!
Jézus a világ világossága!
Az "ifjak"!
-
ŐT KÖVETIK!

( Jézus a Krisztus nevében! ))

Ámen. ... Hallelujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Méhecske Szer. 15 Okt. - 6:45

Ha megállsz a trónusnál, bálványt imádsz, ha tevékeny és áradó szeretetét magadhoz veszed, élsz.
Tudnom kell, hogy Te lehajolsz hozzám, tudnom kell, hogy ma is naponta megalázod Magadat; értem, miattam.
Tudnom kell, hogyha bálványként nézlek, máris megsértettem Szívedet.
Egyedüli jóság ismerője Te vagy, bármennyire igyekszem, Hozzád fel nem érhetek, de ha észreveszem a bántást, mit teszek, fájdalmadon megered a szívem bűnbánatra, és Te magadhoz ölelsz.
Nagyság képzetében nagy maradok, szíved bánatában már én is magamhoz ölelhetlek, és azt Te nagyon szereted, mikor én is teszek Érted.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szer. 15 Okt. - 11:36

A Fekete tenger partján volt hadifogoly apám!


( 4. 1/2 évet, és 45 kg. jött haza! ))

És kivitték őket közvetlen a partra, s a napi robot ez volt;

az egyik fogoly, aki apám mellett állott, fogta a vödröt és öt merítést kellett tennie a tengerből!
Öt alkalommal hajolt le, káposzta levestől csont soványan, szinte ruhátlanúl, meggyötörve és agyon alázva, rettegve, emelte föl a vödör vizet, s azt követően öntötte vissza! 
Miután megvolt, parancsra, átadta apámnak, s kezdődött az egész esemény előlről!
Így "dolgoztak" napokik míg egy nap hoztak egy teherautónyi szögesdrótot, a következőn, oszlopokat,....és így tovább, míg felépült a tábor! Ők építették, maguknak, fegyveres őrizet alatt!
-
Miért is érzem azt kedves Iluska?
Hogy a Fekete tenger partján vagyunk lábszárig felhúzott, rongyos gatyával?
............

facepalm ...!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Szer. 15 Okt. - 19:35

Elek írta:Az ember létezése a bűnbe esést követően - nézetem szerint - nem más mint a ragadozás!
-
A "magamhozveszem" - ragadozása egy eltávolodott elmének, önhatalmú cselekménye, korlátlansága! A hústest!
Tudjuk, a szellemi hatalmasságok, fejedelemségek, uraságok és a démonok, átörökítési kísérlete megszakítható. 
- Igen de, hogyan?
A hústest kívánságait nem tagadhatjuk hiszen, enni, inni, dolgozni, házasodni, gyereket nevelni kell de, mind ezeket a folyamatokat felűlvizsgálva bizony, szelektálhatunk. A szelektálás is hústesti. Elmélet, s annak gyakorlattá tétele de, valahol itt húzódik meg a határvonal, bennünk, és a szellemiekben!
Jézus "megsebzett szíve" mint költői kép - visszahúzó erő!
Jézus a Trónuson ül!
JOGGAL ÜL TRÓNUSÁN!
SZELLEMBEN!
-
Akkor mért megsebzett szív?
-
Következésként számtalan csapda van előttünk amelyet szemeinkkel képtelenek vagyunk felismerni!
MERT REJTVE VANNAK!
-
Vassula "őrűltségei" vagy Annatolla, ill.  a megszámlálhatatlan hamisat is hamisan tanítók, a "tőr" (-becsalás) kihelyezői!
-
ÉBREDJ ILUSKA!
ÉN!
ÉN - SZERETLEK!
-
Ki tart ki ennyire "melletted"....ha, nem a szeretet....!
-
Nem hívhatok életre semmit magamtól mert sem az élet sem a halál - nem az én kezemben van!
Nem rendelkezek vele!
KAPTAM!
Ajándékba!
Elhívásnak!
-
Az érzelmi "rajongók rajongásainak" korszaka véget ért!


Mert; az évszázadok óta tartó - átkot hordozók ideje - lejárt, elvégeztetett! Eljött az új generáció amely nem az ószövetség gyermeke tovább. Nem apáik vérében mosdanak de, megkenetnek olajjal, a megszentelődés illatával!
Jézus a világ világossága!
Az "ifjak"!
-
ŐT KÖVETIK!

( Jézus a Krisztus nevében! ))

Ámen. ... Hallelujah.

Ezt szépen megfogalmaztad.
(Csak azt nem értem, hogy más szájából miért nem fogadod el ugyanezt.)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szer. 15 Okt. - 20:10

Nos, ezen mosolygok!

Miért? Kérdezed...
Mert az adatott, hogy meglássam!
A meglátás képessége nem egyenlő a beazonosulás lényegiségével, csak lát, felismer!
-
Következésként; "viszketegségem" keletkezik...a magam szituációjában ott és attól amitől...
-
( nem személyeskedek )

Miután azt mondtad kb. így; "nincs egyházam" <> azaz seistenem sehazám, NEM ÉRTLEK! Mért alkothatnál ugyan úgy "látást" - mint én?
Ha ott vagy? Ahol vagy!
-
Tehát, én mint sehol sem lévő - láthatok mert nem árnyékol semmi, míg téged - IGEN!
-
Ami nagyon is látszik!
Mindkettőnkön....
-
Még jobban kifejtve - pld. Annatolla úr nőn át....<> aki lop csal és hazudik, Jézabella, öl, néhány fürt szőlöért, s Avatar-nak mondja magát, anyjának méhétől...

Jézussal egyen rangúnak és rendűnek!
-
Kissé furcsa.... Rolling Eyes...!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Szer. 15 Okt. - 21:07

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 24 Feb. - 22:53-kor.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szer. 15 Okt. - 22:16

Idézet Elektől: " "Mert;" az évszázadok óta tartó - átkot hordozók ideje - lejárt, elvégeztetett! Eljött az új generáció amely nem az ószövetség gyermeke tovább. Nem apáik vérében mosdanak ..."

Ez - szerintem - azt is jelenti, hogy a bűn apáról fiúra szállásának az ideje is lejárt. De mikor én mondtam ezt, akkor ellentmondtál.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szer. 15 Okt. - 22:57

id...Túlságosan könnyen ítélkezel felettem. Mondhatni, meggondolatlanul. Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 3079029344...id.v.
-


Totálra kiestél a képből!
Mert úgy tisztellek mint még senki az ismerőseid közül!


( mindőtöket )


A hozzászólást Elek összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 15 Okt. - 23:21-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szer. 15 Okt. - 23:20

efi...

Igazán nem tudom mire gondolsz!

Én konkrétan arra, hogy az a szövetség kötés amely megjelenik az ószövben intelem és próféciaként egyszerre. 
Immáron az újban...
Meglett és a mai napokban ill. az eltelt és visszamenőleg is - "intéseiben" feltárt igazságokkal, MOST HANGSÚLYOSSÁ VÁLT!
ELJÖTT!
-
Ehhez képest!
Észlelsz - e növekedést vagy bármi némű "kibontakozást" az Isten Atya Szt Hármassága által sugalmazott irányvonalakból?
-
Én egy keveset igen de, a "többet" mint hajlandóságot - már nem!
Pld. maga a találkozó is igen nehezen volt nyélbe üthető vagy a felkérés egy-egy "közösség" meglátogatására!
De, vegyük az "utolsó időket" mint felkiáltó jeleket. ( elhívásainkat, elrendeltetésünket ))
Ez sem képzett nagyobb, sem céltudatosabb "mozgolódást" közöttünk!
-
Néha - aggódok!
-
Nagyok az elvárásaim?
Meg hogyan is gondolom?
-
Nos az a háború és az az ebola - ÚGY GONDOLJA!
-
Tegnap még azt mondták - "bagatel"!
Ma azt mondták; súlyos veszély a humán létformára! ( a tv-ben éppen hallottam, tán délelőtt! ))
-
Nézd!
Nekem soha nem észlelt küzdelmeim vannak. - Nem véletlenűl...

A fél falu ki fog pusztúlni élelem hiány és betegség miatt...,ha várjuk, ha nem, ha hisszük, ha nem!

A tökélyre vitt Iga - Rendszerhez kevés de, hatékony, "tökéletes" igásokra van szükség...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Szomb. 31 Jan. - 21:12

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 24 Feb. - 22:54-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Vas. 1 Feb. - 8:11

Számtalan kutatási eredmény látott már napvilágot....

Ezeknek meg van a maguk hozama, s az én nézetem mit sem változtathat ezeken!
Talán, csak annyiban, hogy ti magatok is valamiféle szilárduláson eshettek át de vagy a szellemi szférátok - általam nem bontatik meg, és nem sérűlhet egységében!
Ragaszkodok, erővel a Szentség fogalmához melyben valóban nem játszik szerepet a Júdást ösztönző Isteni Identitás, azon belűl pedig az "Érintés"  tisztasága vagy tisztátalansága!
-
Hogyan képzelheti valaki azt?
Hogy Isten bűnnel kísérthető!
-
Jézus - mai szóhasználattal " bevállalt" - minek okán evidensé vált Júdás döntésképtelensége, a leggyengébb láncszem "szakadása"!
-
Nekem furcsa Jézust felbujtóként láttatni vagy látni!
Elvetem a megközelítést!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Vas. 1 Feb. - 9:33

Júdás Evangéliuma pdf
http://www.parokia.hu/reports/hitvedelmi/judas_evangeliuma-jegyzet.pdf

Próbálok keresni eredeti példányt .

Esetleg erről az oldalról letőlthető , itt van benne egy olyan rész , aminek a címe az , hogy : Júdás Evangéliumának szövege :

http://data.hu/get/7461142/Rozsa-Huba-Judas-evangeliuma.pdf?pid=3612024477

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Vas. 1 Feb. - 10:03

Believe írta:Júdás Evangéliuma pdf
http://www.parokia.hu/reports/hitvedelmi/judas_evangeliuma-jegyzet.pdf

Próbálok keresni eredeti példányt .

Esetleg erről az oldalról letőlthető , itt van benne egy olyan rész , aminek a címe az , hogy : Júdás Evangéliumának szövege :

http://data.hu/get/7461142/Rozsa-Huba-Judas-evangeliuma.pdf?pid=3612024477

Ezeket is néztem, Believe, de mint írtam, ezek nem azok. Elemzések csupán, némi Júdás-szöveggel.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Vas. 1 Feb. - 10:09

Tulajdonképpen kedves Áprilia - elkiáltottad magad az Alpesi tájon és "lavinát" zúdítottál rám... Very Happy...- tudtad előre ugye... Very Happy...
-
Néhány nappal ez előtt szembesültem a "tanítások" új irányzatával. Ami nem tesz egyebet mint, hogy ha nem tudod megcselekedni akkor, állj az "elejére"!
-
Esetleg ide illeszthető ez az "áruló" - buzdítás história a korai szakaszban történő megkérdőjelezéshez!
Jézus - a makulátlan bátorít "lélekvesztésre," brutalitásra, a  legvadabb gyűlölet, az emberölés kényszerűségére....
Nem semmi!
-
Szellemi halottá, zombivá avanzsálva Júdást, s ezen a táptalajon növesztette dicsőségben fürdőznénk még mi is ennyi évszázad után!
-
Nincsenek jelek, nincsenek csodák, nincs hit, nincs kapaszkodó de, van tudás, eszement agyalás!
-
Volt! - Van! - És lesz!
-
Legyen! Szabad!
-
A "felemlített" Júdás evangéliuma nézetemben egy reflektálás, az író szemszögéből, ami az akkori vallási hiedelmek palettája, szinkretizmus, s nem a következetes "tanúság"!
"Természetesen" a SztSz Személy - messze menő elhanyagolásával!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Vas. 1 Feb. - 10:17

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 24 Feb. - 22:56-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Vas. 1 Feb. - 10:33

...így van, egyet értek - amúgy vicceltem...viszont - talán - még se mindegy, egy evangélium centrikus "mókusnak" mint én, főleg nem!
Kézenfekvő az ellentmondás benne, feszültséget kelthet.
Látod?
-
Nagyon bízok a Szent Szellem Szentségében!
Elvezet minden Igazságra!
Az Övéből - Önön Magáért!
Tisztán,  Feddhetetlen - Igazságban!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 13 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

13 / 17 oldal Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.