Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jézus - Biblia - Kereszténység

+11
fortis
Blueeye
Áprilia
Nilka
Greywolf
Rhea Sylvia
Mayra1
nofertiti
Méhecske
opos
Efi
15 posters

8 / 17 oldal Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Next

Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 8 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Szomb. 18 Jan. - 8:16

Jó rendben , tudom , hogy ez a videók közé lenne való , de mégis itt lenne a helye . Ha gondoljátok áthelyezem majd . Amúgy nagyon aranyos .

Kis ember nagy sztori

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 8 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szomb. 18 Jan. - 11:35

SÍMA FELBÚJTÁS!
-
Nem tudhatom mi a célja a mesélőnek miután a mai korban és a mai kor emberének szól!
Azt reméli?
Hogy azonnal pénzé teszünk mindent és elvisszük a Hideghegyre? ...( ez a hely Marosvásárhely egyik domboldalán lévő cigány kisebbségben élő közösség nyomor negyede...(( jártam ott missiózni...
-
Uszítás!

Az uszítás nem egyéb cselekmény, jelen fekvésében, mint Jézus tagadása, ill tagadására irányuló felbújtás!
-
SENKI!
SENKI NEM FOG Zákeusként cselekedni!
Most - uccu rajta....sebtiben....!

Ezek a tanítások - "A" hamistanítók - elszólásai - azaz a nem megfelelő irányelveket tükrözők, nem megfelelő időben és környezetben!
-
...stb...stb...!

A világ szája - betömhetetlen!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 8 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Szomb. 18 Jan. - 11:57

Elek próbáld meg megnézni még egyszer a ló túlsó oldaláról .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 8 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Vas. 19 Jan. - 15:12

...kicsi voltam székre álltam.
Apám asztmás betegen soha nem vett a nyakába. Nem cipekedett velem. A cseresznyefa magassága nyújtotta a panoráma képet!
Mára kipusztúlt sőt, a körte fa is......elmúlt úgy közel 50. év!...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 8 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Vas. 19 Jan. - 16:25

Elek írta:...kicsi voltam székre álltam.
Apám asztmás betegen soha nem vett a nyakába. Nem cipekedett velem. A cseresznyefa magassága nyújtotta a panoráma képet!
Mára kipusztúlt sőt, a körte fa is......elmúlt úgy közel 50. év!...

Ugyan Elek , az ember 50 - 60 évesen is mászhat még fára és fütyörészhetsz miközben a füledre akasztod a cseresznyét . Senki sem fog kiröhögni , aki mégis megteszi , az meg legyen az ő baja .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 8 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Vas. 19 Jan. - 18:26

Esetleg, unokámért, unokámmal, nekik szedek....ha, még élek és bírok még egyáltalán "pukizni" is.... jeee 

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 8 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Vas. 19 Jan. - 18:31

Elek írta:Esetleg, unokámért, unokámmal, nekik szedek....ha, még élek és bírok még egyáltalán "pukizni" is.... jeee 

Már hogy ne tudnál . Még 20 -30 év és akkor fogsz tudni pukizni igazán .  Very Happy 

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 8 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Hétf. 20 Jan. - 8:53

shaking-hands 

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 8 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Pént. 6 Jún. - 9:46

Most reggel el kellett szaladnom a takarékba.....
 
És jött egy 86 éves "keresztény testvér nő", s vissza fordúltam, hogy beszélgethessek vele. Ő még az a "hívő" aki az 1926 -os évek "ébredési" hullámában született és abszolúte ott nőtt föl. 
Igen jószívű teremtés. Kezet csókoltam és beszélgetve megkönnyeztük a mai napok hozadékait! 
Látja és én is látom!
Amit nem jó látni!
facepalm 
Még van egy kis idő, bizony mondom; "MEG KÉNE JAVÚLNI EGY KICSIT"!
Nagyon meg kéne. Egy kicsit legalább!
-
Nem tudom hol, hogyan de, már nem halaszthatom és erősen "ráállok" erre a kérdésre!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 8 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Pént. 6 Jún. - 11:26

Igen , azt hiszem igazad van Elek , és nem kívülről kell várni a segítséget , hanem önmagunkban megcselekednünk azt .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 8 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Pént. 6 Jún. - 13:53

Tudjátok és hogyne tudnátok .....én vagyok a leges - leg -"szentebb" "közöttetek" így a délelőtt szedett kis cseresznyéből vittem a szembe Bözsi néninek.

Elkezdem...ill folytatom hiszen sokat cselekedtem velük már hasonlót...!

Kicsi fa még kis terméssel és agyaltam mennyi juthat, magunknak és - mondjuk neki....HÁT ÉN BÍZ KIMÉRLEGELTEM!
Igaságosra......


S jutott és maradt és békességem lett sőt örömünk is! Mindőnknek.

A gyerekei voltak otthon - a nénit tegnap 22,30h-kor elvitte a mentő immáron az utóbbi napokban sokadszorra. 
A Délpestibe. Mennem kő vásárolni - meglátogatom! Még május elején, nejemmel meglepetésként voltunk nála, s arcát két kezébe tette úgy sírt örömében...
Nem tudom élve hozzák - e haza!
S kinek mi a megváltás...ha, "indít" a SztSz - imádkozok érte kézrátéttel! ... facepalm .... leborulós ...!

-
Ne mulasszatok el semmi alkalmat, egyetlen pillanatot sem - alkalmas vagy alkalmatlan időben színből vagy szívből... DE! - LEGYETEK JÓK HA, TUDTOK!

Bizony mondom néktek; még nyár van addig gyűjtsetek!
-
Eme biblikus példázat éppen a "felhívásom" egyszerű és szívet tápláló érdeme - Istentől - Istenért a "Szabad" és Megszentelődött Isten Magasztalásért!
Hogy útunk felemelt fővel járt legyen - Igazságban, a kereszt, a "bitón" Tett Váltság Dicsőítése!
Jézus Krisztus nevében!

Ámen. ... Hallelujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 8 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Kedd 17 Jún. - 23:43

Hát szembe-Bözsi néni, sohse hitte vóna, h itt mesélem sorsát!
Engem szeret unalmából és beszédemért is. Kérdez. És bízik!
Tudjátok ez oltári jó, a bizalom olyan mint az üvegbe öntött víz. Mozgatod és megy jobbra és balra és láthatod és tudhatsz róla mindent amit tudni lehet.
Bizalom és hit, nem emberben de, abban amit hall Istenről, általam. Az "általam" pedig nem egyéb, a parázsnál és a fuvallatnál. Jön a szél és rámfú és fellobanok.
-
Voltatok így?
-
Legyetek.
Nem a legyetek, azt csapjátok agyon légycsapóval...LEGYETEK - MEGTAPASZTALÓK!
Elmegyek hozzá a Délpestibe - valószínű vár....! Szegénykém - mint egy madárka, alig hall.
Ez arra jó, hogy az utolsó zugba is hallják, h kiáltom a fülébe >>> Jézus!
Lent az előtérbe meg ott van Kádár képe amint avatja a kórházat én meg Jézust kiabálom a hetediken....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 8 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Szer. 18 Jún. - 9:17

Elek írta:Hát szembe-Bözsi néni, sohse hitte vóna, h itt mesélem sorsát!
Engem szeret unalmából és beszédemért is. Kérdez. És bízik!
Tudjátok ez oltári jó, a bizalom olyan mint az üvegbe öntött víz. Mozgatod és megy jobbra és balra és láthatod és tudhatsz róla mindent amit tudni lehet.
Bizalom és hit, nem emberben de, abban amit hall Istenről, általam. Az "általam" pedig nem egyéb, a parázsnál és a fuvallatnál. Jön a szél és rámfú és fellobanok.
-
Voltatok így?
-
Legyetek.
Nem a legyetek, azt csapjátok agyon légycsapóval...LEGYETEK - MEGTAPASZTALÓK!
Elmegyek hozzá a Délpestibe - valószínű vár....! Szegénykém - mint egy madárka, alig hall.
Ez arra jó, hogy az utolsó zugba is hallják, h kiáltom a fülébe >>> Jézus!
Lent az előtérbe meg ott van Kádár képe amint avatja a kórházat én meg Jézust kiabálom a hetediken....

Elek, a szólásaidból könyvet kellene írni és kiadni, komolyan mondom. Ezt már mondtam korábban is.


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 24 Feb. - 22:18-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 8 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szer. 18 Jún. - 20:56

A hír drága madár testű szembe-Bözsi nénikéről - holnap haza hozzák.
-
Aztán pedig ma a menye és lánya átjöttek. 
Volna- e még egy ágy mert mivel a lánya haza költözött így nincs elég hely. Szóval egy ágyat már másfél éve oda adtunk potom - jelképes  pénzért éppen csak valamiért. Még nincs kifizetve. Tehát, én csináltam egy ágyat korábban ha, a lakóautó meglesz és még azt szerelik - építik, ott a helyszínen eltudjak pihenni rajta néhány napig.
Így áthordtam azt is!
-
Lassan szembe-Bözsi nénit anyámnak tekintem, s úgy törődök sorsával mint maga az Isten.
Pénteken viszem a rendelőbe - ultrahangra....

amennyiben így lesz...referálok!
-
Atyám.
Szent vagy - Igen Szent!
Ámen. ... Hallelujah.

Bizony mondom; ma még tegyétek meg a Ti szolgálataitokat ami kedves az Úr előtt!
Isten Örökösének áldás és békesség - Mennyei Királyság a "részesedése"! Sok a távol való, s Ti közelségtek ékessége az Igaságnak!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 8 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Hétf. 30 Jún. - 21:40

Villás Béla - Az Eredeti "Miatyánk"

https://www.youtube.com/watch?v=uppmfb0Qn6E
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 8 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Kedd 1 Júl. - 9:34

Szokatlan lesz?
Ha, most is mint eddig?
Újra ellent mondok?
-
Ez a Villás úr nem eszközölt butaságokat, sőt mondhatnám szépen - vezet!
-
MEGVEZET!
-
Hát, gondolkodj el rajta. - Miért is!
Ha, van értelme - benned - még egyáltalán velem erről beszélni.....én felvállaltam, akkor régen azt amiről halvány gőzöm se volt, s mára annyira részemmé vált! Hogy létezni sem tudok nélküle.
Fáj!
Fáj az a "szenvedés" amelyet - tudatlanságnak hívunk és gyötör az is amely szándékosan ellene fordúl az IGAZSÁG-nak!
A választásom tehát most a tudatos vagy a tudatlan között dönt - linked nyomán!
Miért a "nyomán"?
-
MERT KÖVETNI - KELL!
-
NINCS AZ AMELLYEL - VÁLLVETVE MEHETNÉK!
AMELLYEL - TÁRS VOLNÉK!
-
Így követnem kell a "kecsektető - nyomát"!
-
Nekem - a "fényben" - ott volt a Trónján Ülő! A fényen túl - ott volt Ő és ott is fog lenni a fénnyel együtt - Ő!
A "kecesektet" ÉS Ő!
-
Kedves fortis komám.... ellenkeznem és a muszáj az két szó, s van bennük kötelék is DE ÉN A VONZÁSBÓL TETTEM - eléd igaz lelkemből ezt a pár sort....

ámen. ...  Hallelujah.   leborulós

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 8 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Kedd 1 Júl. - 10:01

Áthozat Elek ablakából:

Elek írta:Atyám.                                               Atyám.
-........                                         
Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy,        
Szenteltessék meg a Te neved,       -......megszentelődött a Te neved.
Jöjjön el a Te országod,                 -......mára eljött a Te országod.
Legyen meg a Te akaratod,             -......meglett a Te Akaratod.
Amint a mennyben, úgy a földön is. -......igen itt a földön is.
Mindennapi kenyerünket                  -......kenyerünk lészen.
add meg nekünk ma,                      -......ígéretedben eztán is.
És bocsásd meg vétkeinket,            -......vétkeink megbocsáttattak. már
Miképpen mi is megbocsátunk          -......nincs mit megbocsátanunk
az ellenünk vétkezőknek,                         az ellenünk vétkezőknek se.
És ne vígy minket kísértésbe,           -......kísértésbe sem vitetsz. soha többé,
De szabadíts meg a gonosztól                 örökkön örökké szabaddá tettél
-.....                                                     a gonosztól...ámen!


Ámen. ...Hallelujah.


 cheers ... leborulós ...Elek!

 yes 

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 8 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Kedd 1 Júl. - 10:42

Kedves Áprilia! ((: + fortis +  kedves mindenki, itt mind annyian, akik vagyunk...
-
Nekem az egyszerű léleknek ez az IGAZSÁGOS ima képes a bensőmre hatni.

Nagyon sokan vannak - az "egyszerűek"! ((: nagyon nagyon...

Higyjétek el, annyira gyermekien "kell" átadni, annyiszor de, annyiszor az evangéliumot mert - NEM ÉRTIK! Szinte, hajmeresztően  tény - a "leárnyékoltság".
-
Ha, megnézed - és újfent elolvasod - nem egyéb fogalmazódik meg mint az ÚJSZÖV "ELISMERÉSE"!
Tehát, szigorú és még is a szeretetet kisugárzó és élményt, célt nyújtó - JÖVŐ!
Ettől eltérő ima vagy sugallat - bizony hamiskás!
Villás úr és sokan előttem ismeretlenek és persze, hogy nem támadom őket! - Mért tennén?
Ám az IGAZSÁG = IGAZSÁG!
-
Az örömprédikátorok vagy a kínprédikátorok és más megtévesztők, tanítók prédikációi - csak egy pontig vezetnek!
A kegyelem ott is ott van - egyetlen pontig...aztán JÖN AZ ELHAJLÁS!
-
AZ EREDETTŐL!
Ennyike.... "emésztésre"...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 8 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Kedd 1 Júl. - 10:47

öröm  Ne gondold Elek , hogy elkötelezem magamat minden mellett ami szépen hangzik . De alapból mindent elvetni sem ésszerű dolog .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 8 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Kedd 1 Júl. - 10:52

A ma reggelem így kezdődött...
belerúgtam a szobakerékpár talpába, könyököm bevertem, a pirítósom leesett a földre és aztán mikor összesöpörtem a konyhát a parfissal fedöntöttem a hokedlit...ÍGY VOLT IGAZ!
-
Erre azt mondtam; " nem lesz ez egy kicsit sok - Uram? - Nem fogom tudni sokáig megállni ha, így folytatod! "


-
KÉRDEZEM?
Mit tettem rosszúl?
-
Nos a válasz; az Úrra "kentem"........

a saját imám tagadtam meg és a benne lévő következetességet - ISTENT MAGÁT!
-

EZ A SÖTÉTSÉG EREJE!
-
Ott téveszt meg és ott "pauzál" ahol csak tud!
-
AZ EVANGÉLIUM AZ EGYETLEN JÖVŐT ÉS PREVENCIÓT BIZTOSÍTÓ - LEHETŐSÉG - számunkra, földlakók számára!

-
Vagy "döglünk" és hullák maradunk - a hulla-ságig...magyarán a merev halálig!

(( döbbenet.....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 8 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Kedd 1 Júl. - 10:56

Tudod, aranyos vagy és én látom benned az Istenrészt!
És mondom néked- találd meg elhívásod és megérted és megértettetésére leszel másoknak.
Éppen így vagy te én velem, azaz elhívásod lényege az a bölcsesség és szeretet amivel fogod kezeidben(: KÉZ:)) ezt a fórumot.
Tehát, nem nemegyszerű de, nagyon is egyszerű!
És másnak más és másnak más...és másnak...>>> shaking-hands

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 8 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Kedd 1 Júl. - 11:04

Elek írta:Tudod, aranyos vagy és én látom benned az Istenrészt!
És mondom néked- találd meg elhívásod és megérted és megértettetésére leszel másoknak.
Éppen így vagy te én velem, azaz elhívásod lényege az a bölcsesség és szeretet amivel fogod kezeidben(: KÉZ:)) ezt a fórumot.

fortis....
 prayer-hands 

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 8 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Kedd 1 Júl. - 11:35

öröm 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 8 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Szer. 2 Júl. - 8:55

Megdöbbentő Biblia- idézetek

Ezt a videót láttam már régebben is , de gondoltam hátha mást is érdekel



https://www.youtube.com/watch?v=LpJFi4NQAKk
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 8 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szer. 2 Júl. - 13:17

1,45 - ig ugyan azt mondja az illető amint én is mondtam. ( hallgatom aztán tovább is...>>>

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 8 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Szer. 2 Júl. - 14:34

aztán.......... Mátyás mondja azt amit ő élt meg, s tapasztalt meg akkor és ott de, már visszatekintésként! Továbbá a "fényt" mint "befogadhatót" igyekszik összevetni a kőegyház fogalmával majd magával az emberrel....
Nos, nem első eset az én kritikus megjegyzésem - így nem térek el a "szokásostól" - A FÉYT magam is láttam - DE!
A fényen "túl" vagy a fényben ott volt a TRÓNJÁN ÜLŐ!
-
Miért fontos és vált már szinte gyakorlattá nálam? - Az ismételgetése?
-
Nos, pont - ezért.....
Hiszen - Mátyás - a 15,5-től a befogadást ütközteti magával Istennel, s teszi úgy, hogy magát a Szent Istent hagyja "hatályon kívül"!
-
NEM!
Ez az szó illik ide - mert nem lehet Istent "áthidalni" még akkor sem ha, Jézus "hídember" és megváltó egyben!
Semmiképpen sem.
-
Egy példával illusztrálom és megértést fog eredményezni...
nálunk a családi hagyomány úgy tartotta, hogy a fiú örökölte a földet. És a bejegyzésnél így szerepelt; Mihály "fia" > Ernő... a föld birtokosa itt és itt ennyi megy ennyi hold birtok joggal...stb...
-
Nem hagyható el az "örökbe adó" csak mert volt "A" fény!.....SŐT....!

Ennyike.....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 8 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Szer. 2 Júl. - 22:48

Hát én nem tudom . Amit kiszűrtem belőle leginkább az az volt , hogy Istent nem az egyházakban kell  keresnünk , hanem mindenben ami körül vesz bennünket , mert Isten mindenhol ott van . Az egyház pedig azt tartja , legalábbis Ferenc pápa kijelentései szerint , hogy Istenhez az egyházon keresztül vezet az út . Ezzel ellentétben azt vettem ki , hogy Istenhez a fényen keresztül vezet az út , és a fény nem pusztán az egyházban található .
Én azt hiszem a fényt meg magával a Krisztussal azonosítja , ebben az esetben pedig annak  a befogadásán keresztül  .
Tehát ha így vesszük akkor nem véletlenül van az a mondás , hogy Istenhez a Krisztuson keresztül vezet az út , hisz ő az aki példát adott a számunkra .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 8 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Csüt. 3 Júl. - 7:18

Na, akkor - mentünk, erre  és arra is...

Még a "fényevés" elmélet is felvetült bennem és sok más gondolat amit hosszú lenne itt leírni.
Azt tudod magad is "mennyire színes a paletta" - a magyarázók és magyarázataik terén. Ugye ő azt mondta az útcán egyszer csak " ott találta magát a fényt"....
Nézzed meg kérlek a bizonyságok hányadában állítják azt - adott időben milyen mértékű katarzis érte őket!
Erről ír az ige is és maga az összes tudósítás is. Mi rázta meg a világ népét és mit okozott, nagy hatásaival hogyan érték el a társadalmakat és benne az egyént!
-
Gúnyos leszek és azt mondom; a légy száll csak úgy - valakire...
Nem ismerem az "emberünket" és nem nyilatkozhatok, keresgélni fogom a többi "kinyilatkoztatását" és akkor jobb képet alkothatok, bizonyos fogalmakról....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 8 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Csüt. 3 Júl. - 8:27

Tedd azt Elek !  kávé 
Emberünk sok példát hoz fel , valóban a fényevésre is kitért , Pontosan nem tudom hogyan gondolhatta , de azt viszont igen , hogy minden ami körbe vesz bennünket maga a fény . Ha megeszünk egy almát , fényt eszünk , ha vizet iszunk fényt iszunk , ha földet tömünk a szánkba akkor is fényt eszünk , mert minden de minden energia , ahogyan mi magunk is azok vagyunk akár mondhatni is , hogy fény.
Az anyag a szellem leképeződése , és ha a szellemet a fénnyel azonosítjuk , akkor fényből lettünk és azzá is leszünk majd .
Azt hiszem a fényevés ahogyan a legtöbben értelmezik azt egy helytelen ideológia lehet , mert az ember nem a napfényből táplálkozhat , hanem amiből táplálkozik az maga minden a fény
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 8 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Csüt. 3 Júl. - 13:32

A "gyümölcseiről" ítéltetik meg a fa.
Ez annyira igaz, amennyire gyorsan - vehemensen jönnek a tanítások egymás után, nőnek fel és termik meg a magukét.
Idő kell Justin M.-nak is!
-
Adok neki - időt!
Teremjen....egyetlen év elteltével megtudjuk, ő és a kedves SztSz, "köszöntek" -e egymásnak!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 8 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

8 / 17 oldal Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.