Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jézus - Biblia - Kereszténység

+11
fortis
Blueeye
Áprilia
Nilka
Greywolf
Rhea Sylvia
Mayra1
nofertiti
Méhecske
opos
Efi
15 posters

10 / 17 oldal Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 13 ... 17  Next

Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 10 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Vas. 24 Aug. - 9:14

fortis írta:Bár én egy nagy harcos vagyok ,  Shocked  Egyszer az Atya azt adta számomra tudomásul , hogy ne harcoljak többé . Akkor változott meg bennem minden . Nem akartam többé harcolni és bár néha  mégis előjön és belemerülök konfrontációkba , általában mindig megbánom , mert van egy olyan érzésem , hogy ez nem az én dolgom .

fortis írta:
Voltam katona , és a szomszédunk unoka tesóját fejbe lőtték egy puskával a laktanyában az őrségben . Mindezt béke időben . Tudod még akkor sem tettem volna ilyet , ha ezért  fogdára raknak ,csak azért  mert valaki szabályt sértett .

Ez még mindig az armageddoni csata, vagy már megint önmagunk dicsőítésénél tartunk?
Bocsika, de elvesztettem a fonalat.... what

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 10 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Vas. 24 Aug. - 13:06

Csata és csata között húzódik meg az Agape!
-
Ezt neked nem tudjuk mi feltárni mert olyan láthatatlan demarkációs vonal amit a SztSz húz meg!
-
Még is szeretnéd megérteni?
Igen!
Ez így is van rendjén.
De, akkor tegyél lépéseket, hiszen ha ott az a "vonal" akkor attól nincs is félni valód. Az "ellenséged" - immáron nem érinthet.
-
Következésként MÁR MEG IS VAN AZ AGAPE!
-
Ő a "nemérint"....végül is erről szólottál - téged nem érint a háború.
Akkor a nemszeretem mért érint?
Valami kusza benned!
-
TE! És Isten - kibogozhatjátok, nosza rajta - tedd!
-
Én is így tettem, a személyre szóló megváltás Szentsége ez!
Éppen ez!
Hogy a mások vétke nem az enyém de, az enyém ha, le nem teszem  a Golgotai kereszthez, az is marad - CSAK AZ ENYÉM!

Hümmmm..... what

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 10 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Vas. 24 Aug. - 13:31

Itt nem arról lenne szó , hogy nem érint , hanem hogy úgy érzem nincs rá szükségem Elek . Nem tesz nekem jót . 
Itt is kapok elég nagy pofonokat ezen a fórumon néha , leginkább az utóbbi időben . Látod érint , mert rólam is szól . De nem tesz nekem jót , negatívan befolyásol sok mindenben , még ha nem is hajtogatom . 
Van akinek jót tesz , felpezsdül tőle a vére , imád konfrontálódni , én nem ilyen vagyok . Voltam ilyen eleget , aztán eljött az a bizonyos alkalom . Szóval leírtam már fentebb .
Gondolhatsz erre akár úgy is , mint Pálfordulás .
Nézd meg ezt a nick képet amúgy , láthatod , hogy az ablakban én állok és az árnyék csak mögöttem . Isten óvjon attól , hogy az árnyékom járjon elől és én csak aztán kövessem .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 10 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Vas. 24 Aug. - 14:39

Értlek, azt hiszem...
-
Erről beszéltünk már.
Az elhívás.
Nos, az elhívás "kigyúlhat" előttünk mint egy lámpás sercegve avagy felkél mint a nap teljes délig!
Változó.
-
Olyan mint a mi szép földünk.
Kérgén ott a legcsodálatosabbak egyike az univerzumba, a magja meg izzik és izzásában is kavarog!
-
fortis az fortis!
-
A fórum?
Nos, te fortis koma - az ugyan mi?
-
Ha most nem nyersz felkészítést akkor mikor?
Itt ez konfrontáció?
Hiszen szeret mindenki és te is szeretsz? - Engem ugye?
Forró aranyba is mártanál?
-
Na látod..... jeee

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 10 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Vas. 24 Aug. - 15:25

Persze , hogy szeretlek titeket , hisz ti vagytok a barátaim . Nos ez van . 
Így jó . A pofonok nem jók , de ti igen .  De ezen kívül is van élet és érzékelem is minden oldalról .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 10 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Vas. 24 Aug. - 16:55

Akikbe bele van plántálva az örök élet reménysége.
-
Ami Isten MŰ-vének teljes befogadása a lélek - harmónia és a szellem által. Lehetnek úgy is győztesek, hogy konkrétan nem forgatnak kovácsolt kardot kezeikben. Persze eme kovácsolt kard is jelképes.
Ők azok akik annyira eltaszítják maguktól az erőszakot - magát Jézust is a kereszten, elfordított fejjel veszik tudomásul.
Vallom és hiszem, akkora tévedés mint az é betűről lehagyni az ékezetet vagy minden este részegen haza menni.
Bűn!
Simán bűn.
-
Megtévesztettség!
-
Az ige írja a teljes délig kifejezést a megvilágosodással kapcsolatban.
A teljes ragyogás a zegzug bevilágításán át a hétágú gyertyatartóig ragyog!
-
EBBE A FÉNYBE - legkevesebb - illik bele nézni....
BE KELL FOGADNI!

-
Bizony mondom; senki meg ne tagadja Jézus áldozatát! Jézus áldozata Magasztos az Élet Szent Szövetsége! A Bűn terhe alól Szabadítás, a Feloldozás!

Ámen. ... Hallelujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 10 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Vas. 24 Aug. - 17:50

Ha ott lettem volna és Jézus azt mondta volna , hogy már pedig neki ezt kell tennie , én azt mondtam volna neki . hogy jól van Uram , de ne kérd , hogy végignézzem . 
Ez van .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 10 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Vas. 24 Aug. - 20:50

Most már "érzem" tényleg nem kérte volna tőled..... thumb !

Én kérek!
Ha van bibliád és lészen kedved a közeljövőben a 23-ik Zsoltárt olvassad el..."kijelentő módban"... shaking-hands!
 prayer-hands

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 10 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Vas. 24 Aug. - 23:24

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 24 Feb. - 22:36-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 10 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Hétf. 25 Aug. - 7:37

Kap egy "tockost" és kész!
-
Effélét...az egyik legrövidebb Zsoltár!..... dope-slap !

-

Zsoltárok könyve 23. rész

  1. Dávid zsoltára. Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm. 
  2. Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem. 
  3. Lelkemet megvidámítja, az igazság ösvényein vezet engem az ő nevéért. 
  4. Még ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól, mert te velem vagy; a te veszsződ és botod, azok vigasztalnak engem. 
  5. Asztalt terítesz nékem az én ellenségeim előtt; elárasztod fejem olajjal; csordultig van a poharam. 
  6. Bizonyára jóságod és kegyelmed követnek engem életem minden napján, s az Úr házában lakozom hosszú ideig. 


-
A vessző?


Én azt gondolom az frigyládában lévő vesző lett megemlítve...till. az kihajtott.
Az életképesség maga.


A bot?
Én azt gondolom a pásztor botja kampós végű.
Magához húzza a bárányt vele és megnézi.
Mit tegyen vele. Orrát és fülét és sebét megkenje? Vagy megkörmölje, hogy ne "sántítva" járjon?


-
Igen a Zsoltár szép és szemléletes!


...épülésünkre!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 10 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Hétf. 25 Aug. - 7:45

Áprilia írta:
Elek írta:Most már "érzem" tényleg nem kérte volna tőled..... thumb !

Én kérek!
Ha van bibliád és lészen kedved a közeljövőben a 23-ik Zsoltárt olvassad el..."kijelentő módban"... shaking-hands!
 prayer-hands

Ámen.
(Van Bibliája. 3 éve adtam neki egyet ajándékba, az egyházunk fordításából valót, de épp nemrég emlegette itt a fórumon, hogy még elő se vette. Hátha majd most, a te javaslatodra, Elek...)
Őrizgetem azt a Bibliát , kedves emlék a számomra nagy becsben tartom . 

Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm. Füves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizek­hez terelget engem. Lelkemet megvidámítja, az igazság ösvényein vezet engem az Ő nevéért. Még ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól, mert te velem vagy; a te vessződ és botod, azok vigasztalnak engem. Asztalt terítesz nekem az én ellenségeim előtt; el­árasztod fejem olajjal; csordultig van a poharam. Bizonyára jóságod és kegyelmed követnek engem életem minden napján, s az Úr házában lakozom hosszú ideig (mindörökké).
De a mondandómon ez nem változtatott . Jézust a Krisztust nagyon is szeretem , de nem tudtam volna elviselni hogy végig nézzem a kínhalálát . 

Most gondolj egy anyára , vagy egy testvérre . Ki az aki végig tudná nézni a testvérét vagy a gyermekét hogy tépik erőszakkal széjjel , mikor segíteni rajta képtelen ? Lehet , hogy ez a modern idők átka , vagy kegye , mert a régi időkben ugye az ilyesmi megszokott látványosság volt . Nos lehet nekik igen , nekem nem az .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 10 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Hétf. 25 Aug. - 8:18

Igen értlek, írtam is már "érzem" érzéseid...úgy vélem!
Apám volt hasonló természetű, hamar megkönnyezett dolgokat és "elfordította" fejét ha hasonló katarzist látott mint pld Jézusé...
-
A lélek-egyensúly megtartása "atrakció" vagy éppen egy kép festészete vagy egy fotó exponanciája, a "pillanat kell hozzá", az ihlet!
Nekem a másodszülött és "haldokló" gyermekem "rögzítette" elém vagy belém!

-
Tudod most amint beszéljük nem a fájdalom de az alázat mélysége az ami itt ebben a szituációkban az élet maga!
Találkozás!
Ha találkozunk = kezet fogunk.
Ha találkozunk Istennel - igen csak meg kell hajolnunk, hiszen nem a "polgármester" - Ő AZ ISTEN!
A Szent, Szuverenetiás!
A Legfőbb Szent Szellemiség!
-
Az időben, térben jársz mint ahogy én is - mindenki!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 10 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Hétf. 25 Aug. - 8:32

öröm
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 10 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Hétf. 25 Aug. - 12:31

Én nem vagyok a hagyományos értelemben vallásos, de egyszer ez a zsoltár megszólalt a fejemben (persze nem teljesen ismeretlenül, hallottam már párszor azelőtt is). Meg is kerestem a neten kinyomtattam, olvasgattam, és közben annyira meg voltam indulva, hogy nem is tudom elmondani.
Különös dolgok ezek.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 10 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Hétf. 25 Aug. - 14:24

Igen!
-


Nem véletlen írtam  fortisnak a kijelentő módot!
Ez a "típusú" proklamáció gyakorlatilag térhódítás, terület foglalás.
-
Megvallásainkal teret biztosítunk abbéli reményeiknek, hogy közösségünk - fundamentuma a "befogadásnak" és pedig az igazság karjaiban, "emlein" nevelhetőknek!
Nem zárt de, bimbókat lerágó és éhségüktől acsarkodókat, megvonván a testi táplálástól! Ám szükségükben farkasok téjjén növesztve!
-
Nem elveteműltség ezt cselekedvén a kis báránykákat őrizni míg szökdécselésük tölti be a réteket.

Magyarúl, szelídűljön meg minden emberi érzület a pásztor keze alatt aki nem más mint Isten kibocsátott bölcsessége!
-
Kössétek magatokat hozzá - elhatározásaitokkal.
Így tettem és teszek magam is!
-
Opos mondotta, ahol a szellemibe bemegyünk onnan ki is jön valami vagy mi futamodunk meg! Magunk. Megverten.....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 10 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Kedd 26 Aug. - 10:16

Gyerekek , eljött az Armageddon . Szerintem ez most már biztos . A baj csak az , hogy semmi sem történik ellene . Bár nem tudom mi a csuda állíthatná meg , mert a nagyfokú  tehetetlenség azt mutatja , hogy egyenlőre semmi . 
Ezek a képek tanúsíthatják mondanivalómat , ha az első oldal után a tovább gombra kattintva megnéznétek néhányat mi történik mostanában Irakban  és az ott élő keresztény testvéreinkkel . 

Csak nagyon erős idegzetűeknek ajánlom , én majdnem rosszul lettem amikor megláttam . Felelősséget nem vállalok  de muszáj elmondanom , hogy az ördög már itt van .
A legnagyobb baj az , hogy ezek tények , ha lehet jó lenne eltűnni mihamarább ebből a világból , mert én itt így nem tudom jól érezni magamat .

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10204466633926328&set=pcb.10204466638886452&type=1&theater
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 10 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Kedd 26 Aug. - 12:59

"Csendesedjünk el"!

-
A csendesség után mondjuk ki;"ne mulaszd el az életedből" - a "Szeretetet" "Megismerni"!
Semmiképpen se!
Mozgass meg érte minden követ, ne legyen egyetlen nyugodt perced, tétlen órád!
Tegyél érte!
-
Egyesülj az IGAZSÁG ISTENÉVEL!
Egységét hirdessed színből vagy szívvel de, TEDD!
-
Szeretet nélkül létezni - halál!
Szörnyű halál.......

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 10 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Kedd 26 Aug. - 13:06

"...A legnagyobb baj az , hogy ezek tények , ha lehet jó lenne eltűnni mihamarább ebből a világból , mert én itt így nem tudom jól érezni magamat ."


-
Az érzések becsaphatnak!
-
ITT HAGYNÁL?
-
Kit hagynál még itt? - A főnöködet? Az idétlen fölső lakódat aki állandóan "csuszatol" valamit hajnal kettőkor?
-
NEM!
-
Bizony mondom; elhívott vagy és nem tékozló fiú! - Örökös!  Állj férfi módjára és küzdj!  A Seregek Ura jár előtted és buzdítja angyali seregét érted - tusádban!  Vessed szemeid gyermeked jövőjébe, s annak gyermekeibe!  Avagy csúfos - é az Isten?
Mind harcolj és harcolva - szeress!
Az Agape adatott Néked!


Ámen. ... Hallelujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 10 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Kedd 26 Aug. - 13:56

Elek írta:Idézet fortistól: "...A legnagyobb baj az , hogy ezek tények , ha lehet jó lenne eltűnni mihamarább ebből a világból , mert én itt így nem tudom jól érezni magamat ."


-
Az érzések becsaphatnak!
-
ITT HAGYNÁL?
-
Kit hagynál még itt? - A főnöködet? Az idétlen fölső lakódat aki állandóan "csuszatol" valamit hajnal kettőkor?
-
NEM!
-
Bizony mondom; elhívott vagy és nem tékozló fiú! - Örökös!  Állj férfi módjára és küzdj!  A Seregek Ura jár előtted és buzdítja angyali seregét érted - tusádban!  Vessed szemeid gyermeked jövőjébe, s annak gyermekeibe!  Avagy csúfos - é az Isten?
Mind harcolj és harcolva - szeress!
Az Agape adatott Néked!

Ámen. ... Hallelujah.

like

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 10 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Csüt. 4 Szept. - 16:05

Ma megálltam egy pillanatra Népliget és a Nagyvárad tér közötti szakaszon , ahol van egy egytornyos templom , egy nagy buzogánnyal a tetején , szóval gondoltam megnézem mi lehet a kapuban lévő táblára írva , amiről kiderült , hogy ez egy református templom  . Nos ez eddig még oké , megnéztem a nyitvatartást és a miserendet , szerintem el fogok oda menni egyszer , mert református misén még sosem voltam , de nem erről szeretnék most beszélni , hanem arról a meglepetésről , amit a miserendben találtam . Szóval van ifjúsági mise , meg oktatás , ez rendben , van ugyan ez felnőtteknek is , de azt valahogy sehogyan sem értettem , hogy miért van mise külön csak nők részére ? Szerintetek miért van ez így ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 10 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Mayra1 Csüt. 4 Szept. - 16:43

fortis írta:Ma megálltam egy pillanatra Népliget és a Nagyvárad tér közötti szakaszon , ahol van egy egytornyos templom , egy nagy buzogánnyal a tetején , szóval gondoltam megnézem mi lehet a kapuban lévő táblára írva , amiről kiderült , hogy ez egy református templom  . Nos ez eddig még oké , megnéztem a nyitvatartást és a miserendet , szerintem el fogok oda menni egyszer , mert református misén még sosem voltam , de nem erről szeretnék most beszélni , hanem arról a meglepetésről , amit a miserendben találtam . Szóval van ifjúsági mise , meg oktatás , ez rendben , van ugyan ez felnőtteknek is , de azt valahogy sehogyan sem értettem , hogy miért van mise külön csak nők részére ? Szerintetek miért van ez így ?
Mert a nők értetlenek, ergó a pap, vagy nemtudom, nem bírja a sutyorgást a padokban. 
Gondolom, ennek akarja elejét venni. Amúgy a reformátusoknál vannak ugye női "papok " is.
Ehj, nem papnak hívják őket, de most nem jut eszembe mi a státusz megnevezése.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 10 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Csüt. 4 Szept. - 22:12

A Ref. Egyház a maga tan rendszerének megfelelően alakítja ki "híveinek" oktatását ill. a lelkek építését!
Ennyi az egész...
Menj el...láss és hasznosítsd ....! Rolling Eyes.!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 10 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Csüt. 4 Szept. - 22:15

"Tiszteletes".

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 10 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Csüt. 4 Szept. - 22:16

"Buzogány"? = Csillag....

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 10 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Csüt. 4 Szept. - 22:58

Elek írta:"Buzogány"? = Csillag....
semleges  Hát nekem olyan volt , mint egy buzogány   Very Happy
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 10 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Csüt. 4 Szept. - 23:00

Elek írta:A Ref. Egyház a maga tan rendszerének megfelelően alakítja ki "híveinek" oktatását ill. a lelkek építését!
Ennyi az egész...
Menj el...láss és hasznosítsd ....! Rolling Eyes.!
Na jó , de akkor érdekes , hogy miért nincs mise csak férfiaknak is ? 
Vagy tényleg úgy lehet , ahogy Mayra írta , de ebbe most inkább nem mennék bele . befog
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 10 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Mayra1 Pént. 5 Szept. - 0:59

Ugyan miért?
Szerintem máshol is van ilyesmi sokkal szigorúbb formában. Sőt ezek szerint a református vallás haladó szellemű...Az Iszlám be se engedi a nőket a "templomba". A buddhista szertartásoknak is van egy olyan része, hogy férfiak és nők külön kolostorokban tanulhatnak, imádkozhatnak csak. Mi több sem az Iszlám, sem a buddhista hitéletben nem szerepelhetnek nők, a zsidó vallású családokban mindig csak az elsőszülött fiúnak van kötelessége a Tóra olvasására, tanulmányozására, a lányok a közelébe sem mehetnek. Ilyen szinten a katolikus vallás is ide sorolható, de csak azért ,mert eleve női pap nem lehet...

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 10 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Pént. 5 Szept. - 5:40

Mayra1 írta:Ugyan miért?
Szerintem máshol is van ilyesmi sokkal szigorúbb formában. Sőt ezek szerint a református vallás haladó szellemű...Az Iszlám be se engedi a nőket a "templomba". A buddhista szertartásoknak is van egy olyan része, hogy férfiak és nők külön kolostorokban tanulhatnak, imádkozhatnak csak. Mi több sem az Iszlám, sem a buddhista hitéletben nem szerepelhetnek nők, a zsidó vallású családokban mindig csak az elsőszülött fiúnak van kötelessége a Tóra olvasására, tanulmányozására, a lányok a közelébe sem mehetnek. Ilyen szinten a katolikus vallás is ide sorolható, de csak azért ,mert eleve női pap nem lehet...
A reformátusoknál van női pap , legalábbis a sógornőm anyját egy női pap temette . De úgy emlékszem én is láttam már női papot  .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 10 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Mayra1 Pént. 5 Szept. - 8:26

fortis írta:
Mayra1 írta:Ugyan miért?
Szerintem máshol is van ilyesmi sokkal szigorúbb formában. Sőt ezek szerint a református vallás haladó szellemű...Az Iszlám be se engedi a nőket a "templomba". A buddhista szertartásoknak is van egy olyan része, hogy férfiak és nők külön kolostorokban tanulhatnak, imádkozhatnak csak. Mi több sem az Iszlám, sem a buddhista hitéletben nem szerepelhetnek nők, a zsidó vallású családokban mindig csak az elsőszülött fiúnak van kötelessége a Tóra olvasására, tanulmányozására, a lányok a közelébe sem mehetnek. Ilyen szinten a katolikus vallás is ide sorolható, de csak azért ,mert eleve női pap nem lehet...
A reformátusoknál van női pap , legalábbis a sógornőm anyját egy női pap temette . De úgy emlékszem én is láttam már női papot  .
Igen, erre írtam, hogy a református vallás "haladó szellemű"

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 10 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Rhea Sylvia Pént. 5 Szept. - 11:12

Mayra1 írta:
fortis írta:
Mayra1 írta:Ugyan miért?
Szerintem máshol is van ilyesmi sokkal szigorúbb formában. Sőt ezek szerint a református vallás haladó szellemű...Az Iszlám be se engedi a nőket a "templomba". A buddhista szertartásoknak is van egy olyan része, hogy férfiak és nők külön kolostorokban tanulhatnak, imádkozhatnak csak. Mi több sem az Iszlám, sem a buddhista hitéletben nem szerepelhetnek nők, a zsidó vallású családokban mindig csak az elsőszülött fiúnak van kötelessége a Tóra olvasására, tanulmányozására, a lányok a közelébe sem mehetnek. Ilyen szinten a katolikus vallás is ide sorolható, de csak azért ,mert eleve női pap nem lehet...
A reformátusoknál van női pap , legalábbis a sógornőm anyját egy női pap temette . De úgy emlékszem én is láttam már női papot  .
Igen, erre írtam, hogy a református vallás "haladó szellemű"

Én úgy mondanám, hogy tisztábban látó - nem véletlen a kiválása (éppúgy mint az evangelistáké) a katolicizmus vagyon-és hatalomszerző, magát a vallást huszadrangúvá tévő Istenhittől. Sajnos ma sincs másként! Vagyonszerzés/mentés, politikai és gazdasági haszonszerzés, pedofilia, stb. mellett egy kis néphülyítés hitélet címén még belefér!

______________________________________________________
"A teljességet nem akkor éred el, amikor már nincs mit megszerezned, hanem amikor  nincs, amit el tudnának venni tőled."
(Koreai közmondás)
Rhea Sylvia
Rhea Sylvia

Hozzászólások száma : 185

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 10 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

10 / 17 oldal Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 13 ... 17  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.