Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jézus - Biblia - Kereszténység

+11
fortis
Blueeye
Áprilia
Nilka
Greywolf
Rhea Sylvia
Mayra1
nofertiti
Méhecske
opos
Efi
15 posters

6 / 17 oldal Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Next

Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 6 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Hétf. 2 Dec. - 6:53

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 24 Feb. - 9:08-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 6 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Hétf. 2 Dec. - 7:20

Hmm ez így érthetőnek tűnik .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 6 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Hétf. 2 Dec. - 13:32

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 24 Feb. - 9:09-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 6 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Szomb. 7 Dec. - 10:19

Muszlimok a karácsonyról .
https://www.youtube.com/watch?v=NSRWeX0EWEE


______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 6 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Szomb. 7 Dec. - 11:04

fortis írta:Muszlimok a karácsonyról .
https://www.youtube.com/watch?v=NSRWeX0EWEE

Ha képesek voltatok esetleg végignézni az előző muszlimos videót , amiben amúgy reménykedem mert sok mindent megérthettek álltala a muszlim hozzáállásról , akkor ennek ellensúllyozásaképpen nézzétek meg ezt a videót ami egy arab terroristáról szól , hogyan tért meg a Keresztények Istenéhez .
http://keresztenyfilmek.com/bizonysagok/881-muzulman-terroristabol-hiv.html

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 6 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Vas. 8 Dec. - 8:44

Nem néztétek meg a filmeket ? Pedig olyan jó lett volna .
Na mindegy , az első tanulság ami eszembe jutott , hogy már megértem miért nem jók a vegyes házasságok legalábbis az Iszlámban .
Ha egy iszlám férfi feleségül venne egy olyan keresztény nőt aki ragaszkodik a hitéhez , akkor az iszlám szerint ez a házasság hazugságnak köttetett és ezek az emberek hazugságban élnek , hiszen maga a kereszténység is hazugságokon alapul .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 6 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Vas. 8 Dec. - 11:02

Én megnéztem őket,de nem akarok vallási kérdésekbe avatkozni,mert félek,hogy egyesek érzékenységét még megbántanám.De azért néhány dolgot mégis és részemről utoljára.A kereszténység valóban hazugságokon alapul,hiszen ez egy keverékvallás,melyet a rómaiak hoztak létre,hogy ezáltal ellenőrzésük alá vonhassák a Birodalom szerte fenyegető méretűvé nőtt keresztény szektákat.
Rituáléiban nagyfokú egyezéseket mutat a Mithrász kultusszal.E vallás istene szintén meghal és feltámad,szűztől születik,méghozzá december 25.-én,a vallás része még a keresztség felvétele,megszentelt étel,a halhatatlanságba vetett hit,mennyország és pokol képe, szertartásaiban gyertyákat,füstölőket használ.Van egy idevágó idézetem:

„Ha az ember e hatalmas egyházi birodalom eredetéről gondolkodik, könnyűszerrel felfigyelhet rá, hogy a pápaság nem más, mint a néhai Római Birodalom szelleme, amely megkoronázva ül annak sírján" (Thomas Hobbes, Leviathan).

Szóval,ami a szertartásokat és külsőségeket illeti,kétségtelen emberi találmány,ahogy a mögötte lévő eszményített Jézus kép is főleg az. Megakartak felelni a tömegeknek és alkotni egy olyan idealizált központi alakot,akit mindenki elfogadhat,mert olyan alapvető erkölcsi tanításokat képvisel,mint az alázat,embertársi szeretet,hűség az egyházhoz - ezáltal az államhoz - és akinek követése nem sok vizet zavar,mármint politikailag. Jézus,mint történelmi személy léte nem bizonyított,pusztán a hiten és a szájhagyományon alapul,ahogy a neki tulajdonított tanítások eredete sem tisztázott.A róla szóló történeteket feltételezett halála után kb. 70 évvel írták le először,elképzelni se lehet,hogy mennyit torzultak ezalatt. Ehhez pedig vegyük hozzá a zsinatok általi erős cenzúrát is.

Még annyit,hogy a tanítások valóban szépek,időnként megindítóak is,sok embernek vigaszt jelentenek,és azt hiszem ennél többre nincs is szükség.


A hozzászólást Etoile-sama összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 8 Dec. - 11:14-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 6 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Vas. 8 Dec. - 11:14

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 24 Feb. - 9:09-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 6 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Vas. 8 Dec. - 11:20

Igen Sama végül is azt írtad le , amit az antropológusok és történészek a régészettel kéz a kézben összeállítottak . Azt hiszem mind tudjuk , hogy a fenyő ünnep egy ősi germán -kelta néphagyomány , amit Jézus születésével hoztak össze mint ünnep a kereszténység szempontjából . Voltaképpen a legtöbb nem keresztény ünnep ami ma annak számít , ilyesféleképpen lett egybeolvasztva .
De ott vannak az apokrif írások amik remélhetően nem hamisítványok és amik bár cenzúra által ki lettek vonva a ma ismert bibliai történetek sorai közül , rámutathatnak arra , hogy amiben hiszünk , még ha nem is biztos , hogy tudatában vagyunk annak mi is ez valójában , egy olyan tanítást nyújt a számunkra amit érdemes követnünk .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 6 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Vas. 8 Dec. - 11:21

A terrorista megtéréséről meg az a véleményem,hogy a fickó,mivel épp öngyilkosságot készült elkövetni - tehát érzelmileg és pszichikusan labilis állapotban volt - nemcsoda,hogy hallucinált.Valójában senki sem akar meghalni,ez a belső konfliktus olyan szélsőséges stresszállapotba juttatta,hogy tényleg hallotta isten hangját,amely valójában saját tiltakozó elméjének a visszhangja volt.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 6 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Vas. 8 Dec. - 11:30

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 24 Feb. - 9:10-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 6 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Vas. 8 Dec. - 11:30

Etoile-sama írta:A terrorista megtéréséről meg az a véleményem,hogy a fickó,mivel épp öngyilkosságot készült elkövetni - tehát érzelmileg és pszichikusan labilis állapotban volt - nemcsoda,hogy hallucinált.Valójában senki sem akar meghalni,ez a belső konfliktus olyan szélsőséges stresszállapotba juttatta,hogy tényleg hallotta isten hangját,amely valójában saját tiltakozó elméjének a visszhangja volt.
De ez a tiltakozó visszhang akár még Isten hangjának is nevezhető , hisz az Ő teremtményei vagyunk  , voltaképpen bennünk él és mi benne  , így a hang akár belülről akár kívülről is érkezhet , nincs jelentősége ebből a szempontból .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 6 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Vas. 8 Dec. - 11:39

Nézd fortis,azt szokták mondani,hogy isten útjai kifürkészhetetlenek,amit egyébként nagyon utálok,mert ezzel a szólással a tudatlanságukat fejezik ki és azt,hogy kényelmesebb nem racionális magyarázatokat keresni.Persze ettől még lehetett isten hangja,ámbár nem értem miért akarná egy jóisten (?),hogy valaki az iszlámot elhagyva mostantól buzgó keresztény legyen.Hát valóban azt hiszitek,hogy a keresztényeknél az IGAZSÁG?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 6 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Vas. 8 Dec. - 11:42

Nem vettem még a fáradtságot , hogy az Új Szövetséget elolvassam , de az Ó szövetséget elolvastam már . Ellenben számtalan filmet és feldolgozást és dokumentum filmet láttam már az újszövetségről , ami ad némi ismeretet hozzá . Apokrif írásokból viszont olvastam már és láttam ezekből is néhány videót és dokumentum filmet . Tehát azt hiszem mondhatom , hogy a Bibliából sok minden kimaradt . Ellenben azt is mondtam , hogy ettől a Biblia ahogyan van még egész lehet és amit nyújtani akar azt nyújtja is a híveknek .
De azt hiszem ez a téma feleslegesen merült itt most fel , hiszen nem rólam kellene hogy szóljon .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 6 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Vas. 8 Dec. - 11:45

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 4 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 24 Feb. - 9:10-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 6 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Vas. 8 Dec. - 11:45

Etoile-sama írta:Nézd fortis,azt szokták mondani,hogy isten útjai kifürkészhetetlenek,amit egyébként nagyon utálok,mert ezzel a szólással a tudatlanságukat fejezik ki és azt,hogy kényelmesebb nem racionális magyarázatokat keresni.Persze ettől még lehetett isten hangja,ámbár nem értem miért akarná egy jóisten (?),hogy valaki az iszlámot elhagyva mostantól buzgó keresztény legyen.Hát valóban azt hiszitek,hogy a keresztényeknél az IGAZSÁG?
Azt hiszem itt nem az volt főként a cél , hogy az Iszlámot valaki elhagyva Kereszténnyé legyen , hanem inkább az , hogy egy iszlamista terroristából egy józan ítélőképességű kereszténnyé legyen .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 6 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Vas. 8 Dec. - 11:49

Believe írta:
Etoile írta:Nézd Believe,azt szokták mondani,hogy isten útjai kifürkészhetetlenek,amit egyébként nagyon utálok,mert ezzel a szólással a tudatlanságukat fejezik ki és azt,hogy kényelmesebb nem racionális magyarázatokat keresni.Persze ettől még lehetett isten hangja,ámbár nem értem miért akarná egy jóisten (?),hogy valaki az iszlámot elhagyva mostantól buzgó keresztény legyen.Hát valóban azt hiszitek,hogy a keresztényeknél az IGAZSÁG?
Azt hiszem itt nem az volt főként a cél , hogy az Iszlámot valaki elhagyva Kereszténnyé legyen , hanem inkább az , hogy egy iszlamista terroristából egy józan ítélőképességű kereszténnyé legyen .
Ezt a magyarázatot már el tudom fogadni.De azért én továbbra is inkább pszichológiai okokat látok a "megtérésében".


A hozzászólást Etoile összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 24 Jan. - 22:18-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 6 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Vas. 8 Dec. - 11:50

Áprilia írta:
fortis írta:Nem vettem még a fáradtságot , hogy az Új Szövetséget elolvassam ,
De azt hiszem ez a téma feleslegesen merült itt most fel  , hiszen nem rólam kellene hogy szóljon .
Töröltem azt a részt, ami bántó volt számodra. Mostmár megítélheted érdemben is a fentebbi hsz-emet. Persze, nem kötelező engem is bevonni a beszélgetésetekbe. De esetleg olvasd el, etolie-sama, amit írtam (hú de nehéz leírni és kiejteni a neved...)
Érdemben kifejeztem már , ahogyan említettem is , de csak Nefer jutott az eszedbe , itt megismételtem . A Biblia ahogyan van , az apokrif írások nélkül is egész amit nyújtania kell azt nyújtani tudja a keresztény Hívőknek .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 6 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Vas. 8 Dec. - 11:53

Aprilia,hívj csak simán sama-nak,mint fortis!
Egyébként ajánlom nektek,a Hiram-kulcs című könyvet.Nagyon alapos mű,Jézusról,szabadkőmüvességről,templomosokról,apokrif iratokról szól,stb.


A hozzászólást Etoile-sama összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. 8 Dec. - 12:00-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 6 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Vas. 8 Dec. - 11:56

Etoile-sama írta:
fortis írta:
Etoile-sama írta:Nézd fortis,azt szokták mondani,hogy isten útjai kifürkészhetetlenek,amit egyébként nagyon utálok,mert ezzel a szólással a tudatlanságukat fejezik ki és azt,hogy kényelmesebb nem racionális magyarázatokat keresni.Persze ettől még lehetett isten hangja,ámbár nem értem miért akarná egy jóisten (?),hogy valaki az iszlámot elhagyva mostantól buzgó keresztény legyen.Hát valóban azt hiszitek,hogy a keresztényeknél az IGAZSÁG?
Azt hiszem itt nem az volt főként a cél , hogy az Iszlámot valaki elhagyva Kereszténnyé legyen , hanem inkább az , hogy egy iszlamista terroristából egy józan ítélőképességű kereszténnyé legyen .
Ezt a magyarázatot már el tudom fogadni.De azért én továbbra is inkább pszichológiai okokat látok a "megtérésében".
Amúgy ez a gondolat bennem is felmerült , még ha nem is említettem . öröm  De nem tagadhatom meg , hogy tovább gondolva a fizikán és a szervezet efféle reagálási inpulzusain kívül valahol ott kell , hogy a Teremtő is legyen . Én azt hiszem az öngyilkosok egytől egyig mind az utolsó pillanatban megbánhatják amit tettek , de sokszor már nincs visszaút . Beszélhetünk a szabad akaratról talán saját egónk kiállt is közbe . De ahogy mondják is két oldalról is súgnak egyik oldalról a rosszat , másik oldalról az ellenkezőjét . Meg azt is mondják , hogy az a kutya győz , akinek többet ad enni az ember . Sok mondásból lehet következtetni . És akkor a flyerekről még nem is szólván . Hogy mi az igazság én magam sem merném kijelenteni , de bízom abban , ha valami jó történik az emberrel azt annak alapján teszi ami a Teremtőtől érkezhetett . Nos és akkor rámondhatjuk ez mind relatív . Mert a gonosz is etetheti az embert hogy azután jóízűen falatozhasson belőle .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 6 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Vas. 8 Dec. - 11:59

Etoile-sama írta:Aprilia,hívj csak simán sama-nak,mint fortis!
Upsz , bocsánat meg sem kérdeztelek , de annyira természetesnek tűnt .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 6 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Vas. 8 Dec. - 12:04

Hát én azt mondom,jó dolog a hit,segítő társa lehet az embernek az élet megpróbáltatásaiban,de nem szabad hagyni,hogy a fejünkre nőjön.Nem lehet jó és követendő egy olyan vallás,amely a kétségbeesés szélére kergeti az embert és amivel veszélybe sodorhatja magát és másokat.Hinni kell,de kis fenntartással!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 6 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Vas. 8 Dec. - 12:05

Amúgy gyerekek , akik keresztények között nőttetek fel , vagy magatok is azok vagytok , megfordult már a fejetekben , hogy a többi vallás esetleg hamis így hazugságokon alapul ?
Személy szerint nekem még soha nem jutott az eszembe . Mondjuk bele olvastam a Tórába , de hamar le is tettem , mert annyi rosszat olvastam benne a keresztényekkel szemben , hogy inkább nem voltam már rá tovább kíváncsi .
Szóval véleményem szerint egy vallásnak nem arról kellene szólnia , hogy más vallásokban mi a hamis vagy helyes , hanem a saját bölcseleteikben való tanításokról .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 6 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Vas. 8 Dec. - 12:08

Etoile-sama írta:Hát én azt mondom,jó dolog a hit,segítő társa lehet az embernek az élet megpróbáltatásaiban,de nem szabad hagyni,hogy a fejünkre nőjön.Nem lehet jó és követendő egy olyan vallás,amely a kétségbeesés szélére kergeti az embert és amivel veszélybe sodorhatja magát és másokat.Hinni kell,de kis fenntartással!
De hát van ilyen , hogy a kétségbeesés szélére kergessen a vallása egy embert ?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 6 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Vas. 8 Dec. - 12:12

fortis írta:
Etoile-sama írta:Hát én azt mondom,jó dolog a hit,segítő társa lehet az embernek az élet megpróbáltatásaiban,de nem szabad hagyni,hogy a fejünkre nőjön.Nem lehet jó és követendő egy olyan vallás,amely a kétségbeesés szélére kergeti az embert és amivel veszélybe sodorhatja magát és másokat.Hinni kell,de kis fenntartással!
De hát van ilyen , hogy a kétségbeesés szélére  kergessen  a  vallása egy embert ?
Eszembe jutott az a történet , amikor az árvíz idején az ember Istenben hitt és azt gondolta a hite majd megmenti őt az áradástól . Többször is csónakok érkeztek majd a végén tán egy helikopter is , hogy megmentse őt , de ő kitartott mellette , hogy majd Isten lesz az aki meg fogja menteni . Miután belefulladt a vízbe kérdőn fordult Isten felé , hogy miért nem segített rajta ? Isten pedig azt válaszolta , de hát hány csónakot küldtem a megmentésedre és a végén még egy helikoptert is , te mégsem éltél a lehetőséggel .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 6 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Vas. 8 Dec. - 12:12

fortis írta:Amúgy gyerekek , akik keresztények között nőttetek fel , vagy magatok is azok vagytok , megfordult már a fejetekben , hogy a többi vallás esetleg hamis így hazugságokon alapul ?
Személy szerint nekem még soha nem jutott az eszembe .  Mondjuk bele olvastam a Tórába  , de hamar le is tettem , mert annyi rosszat olvastam benne a keresztényekkel szemben , hogy inkább nem voltam már rá tovább kíváncsi .
Szóval véleményem szerint egy vallásnak nem arról kellene szólnia , hogy más vallásokban mi a hamis vagy helyes , hanem a saját  bölcseleteikben való tanításokról .
Egyetértek.Semmi jó nem származhat abból,ha egy vallás mindenekfelett állónak hirdeti magát.A szentnek tartott könyveket emberek írták,akik koruk gyermekei voltak.Egy bizonyos vallási környezetben és világban nevelkedtek, mely nagyon távol esik a mi jelenünktől.Ettől persze a felismeréseik lehetnek helyesek,csak ne próbáljanak uszítani és azt a képzetet kelteni az emberekben,hogy felsőbbrendűek,kiválasztottak és mindenki más,aki nem fogadja el a tételeiket menjen a kénköves pokolba!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 6 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  fortis Vas. 8 Dec. - 12:14

öröm  További kellemes délutánt !

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 6 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Vas. 8 Dec. - 12:19

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 24 Feb. - 9:11-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 6 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Áprilia Vas. 8 Dec. - 12:20

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 24 Feb. - 9:11-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6471

Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 6 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Vendég Vas. 8 Dec. - 12:37

Azt mesélik, volt egyszer egy ateista, aki leesett egy szikláról.
Zuhanás közben azonban elkapta egy kisfa ágát. Miközben ott
lógott a felette lévő ég, és az ezerlábnyi mélységben lévő sziklák
között, belátta, hogy nem lesz sokáig ereje kapaszkodni.
Ekkor azonban eszébe jutott valami:
- Isten! - kiáltotta torka szakadtából.
Csend. Semmi válasz.
- Isten! - kiáltotta még egyszer. - Ha létezel, ments meg,
és én megígérem, hogy hinni fogok benned, és másokat is
a te hitedre fogok tanítani.
Ismét csak csend. Már majdnem elengedte az ágat
kétségbeesésében, amikor egy hatalmas hang dörgött végig a
völgyön:
- Mindegyik ezt mondja, amikor bajban van.
- Nem, Istenem, nem! - kiáltotta most már reménykedve. - Én
nem olyan vagyok, mint a többiek. Látod, hallván a hangodat, én
már el is kezdtem hinni benned. Most már csak szabadíts ki
innen, és hirdetni fogom nevedet az egész földön.
- Na, jól van - mondta a hang. Megmentelek, engedd el az
ágat.
- Hogy elengedjem az ágat? - kiáltotta tébolyultan az ember. -
Hát azt hiszed, hogy megőrültem?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jézus - Biblia - Kereszténység - Page 6 Empty Re: Jézus - Biblia - Kereszténység

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

6 / 17 oldal Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.