Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Világunk történései

+5
Elek
Lea.
Mayra1
Blueeye
Rhea Sylvia
9 posters

4 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Világunk történései - Page 4 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Elek Pént. 1 Szept. - 12:01

ah, éppen leizzadtam,... öröm...( köszi fortis !

mondok magamban - ne az elején szúrjam el!
igen, amennyiben lehet, kérek sk. ablakot.
És!
a javítási lehetőséget is mert ugye, felettébb hibásan írok!
-
köszönöm szépen!

Elek

Hozzászólások száma : 805

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 4 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  fortis Pént. 1 Szept. - 12:05

ha jól tudom addig van javítási lehetőség, amíg valaki hozzá nem szól. Erre van egy óra hossza. De ezeket a beállításokat Efi tudja, remélem benéz ő is gyakrabban.Remélem legalábbis. 
Csinálok neked Elek ablakot.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 4 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Elek Pént. 1 Szept. - 13:44

Csinálok neked Elek ablakot.

úrnak születni kell!
most már látom!
az vagy!
köszi! ...  öröm   !

Elek

Hozzászólások száma : 805

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 4 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Elek Szomb. 9 Szept. - 8:40

Csak mert ŐT!

Sokan "szerették"!
-



Elek

Hozzászólások száma : 805

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 4 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Lea. Szomb. 9 Szept. - 11:34

Én az egész sorozatot szerettem (Forró szél), jó kis békebeli film volt.
Szinkron, színészek, minden oké volt benne! smile
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 4 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Elek Szomb. 9 Szept. - 12:07

Az akkori énem "beleolvadt" az emberi hétköznapok figurájába!
Fiatal voltam és ambiciózus!
Ma már sok minden veszített "abból", s talán hasznosan is!
-
Nyugodjon békében a színész úr!

Elek

Hozzászólások száma : 805

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 4 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  fortis Szomb. 9 Szept. - 12:20

Lea. írta:Én az egész sorozatot szerettem (Forró szél), jó kis békebeli film volt.
Szinkron, színészek, minden oké volt benne! smile

Mi is mindig néztük. Jobb volt mint bár mely krimi.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 4 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Lea. Szomb. 9 Szept. - 12:26

fortis írta:
Lea. írta:Én az egész sorozatot szerettem (Forró szél), jó kis békebeli film volt.
Szinkron, színészek, minden oké volt benne! smile

Mi is mindig néztük. Jobb volt mint bár mely krimi.
Én szeretem, szerettem azokat is... Columbo, Petrocelli, San Francisco utcáin stb.

Amiket most gyártanak... szót sem érdemelnek szerintem... egy-egy film esetleg.

Akkor még azt sem tudtuk, hogy nemhogy lakást nem kapunk majd hosszú évek után sem, hanem keményen meg kell fizetni majd egy lakás árát. Sőt el is lehet veszíteni... Sad

Tudnám, hogy ki találta ki, hogy a kapitalizmus jó...
Mondom ezt annak ellenére, hogy én személy szerint még csak nem is szenvedtem meg annyira a létezését (eddig).
De látom, másokat mennyire képes tönkretenni - és nem a legrosszabbakat!


A hozzászólást Lea. összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 9 Szept. - 12:34-kor.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 4 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  fortis Szomb. 9 Szept. - 12:32

Azt hiszem én már rájöttem, hogy mi a baj a mostani filmekkel. Úgy gondolnám, nagyon elrugaszkodnak a valóságtól.  Néha olyan hülyeségeket tesznek és gondolnak a szerepük alapján a szereplők, hogy még egy óvodásnak is több esze van és másképpen cselekedne.  Arról nem is szólván, hogy neki repül az ember a téglafalnak, majd felkel és tovább megy, miközben a téglafal darabjaira hullik.  Oké, ezzel sem lenne baj, de akkor már eleve úgy alakítsák és hirdessék a filmet, hogy ezek csak viccek. Volt néhány olyan kungfus film, ahol a levegőben rohangáltak, meg harcoltak és hasonlók, mégis tudtam röhögni rajta, mert tudtam ez ilyen film.  De amikor be akarják adagolni a hülyeséget mint valóság, na azt már nem igazán szeretjük.
A régi filmekben sokkal élethűbb volt minden, közelebb álltak a szerepek a hétköznapisághoz, ezért szerettük jobban mint a mai elvadult alkotásokat.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 4 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Lea. Szomb. 9 Szept. - 12:38

Igen, ez is igaz. Ez mondjuk kevésbé zavar engem.
Inkább az, hogy nagyon is a silány, értékelten, felszínes vackokkal mossák az agyunkat...
Ezt követjük értékrendben, életmódban.
Néha úgy érzem magam, mint egy 80 éves, olyan távoli tőlem a mai társadalmi "kultúra"...

Nekem nagyon is úgy tűnik, hogy a legtöbb mai film nagyon is a valóságot mutatja be... ezért nem szeretem ezeket.

Jó, nem nézek sem kungfu, sem akciófilmeket... művészfilmeket se.
Értem, hogy mit írsz.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 4 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Elek Szomb. 9 Szept. - 14:57

fortis. (...) közelebb álltak a szerepek a hétköznapisághoz, ezért szerettük jobban (...) 

Ne feledjétek azok a hétköznapok a zajló történelmet jelentették!
Ezekben az időkben is az!
Zajlik!
Másként!
-
A por ráül a csipke terítőre a TV tetején, s a "mami" öreg már, többé nem mossa ki kézzel, gondosan, vigyázva rá!
Hú de piszkos, mondja a munkából jött asszony, mire jó ez az elavultság, s kifele menet - lazán ejti a szemetesbe.
Visszafelé!
Betúr az IKEA-sba,  elővesz egy Kínai terítőt, aztán hevenyészve borítja be, az "örökség" a szellemi, nagyival halt meg, mehet a föld alá!
-
AZ ÚJNAK VÉLT VILÁG!

Elek

Hozzászólások száma : 805

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 4 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Lea. Szomb. 9 Szept. - 16:51

A nagyszüleimnél töltött gyerekkori nyarakról van több tárgyi emlékem.
Nem voltam ott a ház kiürítésénél, de két dolog mégis eljutott végül hozzám. smile

Az egyik egy fali hőmérő - ez kint van a konyhám falán, náluk is ott volt - nagyon jó érzés ránézni - mindig szerettem is volna, hogy az enyém legyen smile

A másik egy hímzett fésűtartó... ezt betettem egy fiókba, mert nem férnek bele a hajkeféim sem, és vigyázni is akarok rá. Tény, hogy a stílusa sem illene a lakásba, de nem ezen múlna, úgysem profi a lakberendezés nálam smile

Van még egy kislányos bögre, amiből ittam náluk, talán az még előkerül Anyutól...
Ez még hiányzik nekem.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 4 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Elek Szomb. 9 Szept. - 22:33

Igen.
Érzelmek, tárgyak, helyek.
Azt érzem bennük, leginkább dátumok még! 
Mikor nyolc éves voltam és a tíz évesen eltöltött, aztán a ballagás tizennégy évesen.
Azt tudósították a hírekben; Makk K. is meghalt kilencven egynéhány volt, a film rendező.
MI MÚLTJA LEHETETT?

Elek

Hozzászólások száma : 805

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 4 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Lea. Vas. 10 Szept. - 5:58

Elek írta:Igen.
Érzelmek, tárgyak, helyek.
Azt érzem bennük, leginkább dátumok még! 
Mikor nyolc éves voltam és a tíz évesen eltöltött, aztán a ballagás tizennégy évesen.
Azt tudósították a hírekben; Makk K. is meghalt kilencven egynéhány volt, a film rendező.
MI MÚLTJA LEHETETT?
Igen, biztos, hogy sok tapasztalat volt a  háta mögött és nagy rendező volt.
Igaz, a filmjei hozzám nem álltak közel, de lehet 10-20-30 év múlva - ha megérem - tetszeni fognak.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 4 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Lea. Vas. 10 Szept. - 6:53

Az igazságról, a hazugságról, az ideákról...

Középiskolás koromban kedvenc költőm volt Ady, nagyon megfogott az a különleges stílus és érzések, amelyeket ő ábrázolt. (Még a Disznófejű nagyúr is!)
Csak annyit tudtunk róla a középiskolában, hogy hát ejnye, nem élt mintaszerű életet, de volt két nagy szerelme, az egyik Léda, aki férjes asszony volt, ezért nem lehetett az övé, és Csinszka, az ártatlan, szerelmes kislány... Azt már csak úgy mellesleg említették meg, hogy szifilisze is volt Adynak. (akár még véletlenül is összeszedhette). Ez még úgy belefért abba az ideába, amit beállítottak róla, igaz túl rózsaszínűre azért nem lehetett festeni, de hát istenem, művészember.

(Ugyebár Radnótiról és csak a közelmúltban derült ki, hogy párhuzamos kapcsolatai (szerelmei?) voltak... Világunk történései - Page 4 1581365717 )

(Az ablakomban folytattam... már, ha valakit érdekel a további gondolatmenetem smile )



Na jó, igaz csak NLC, de szerintem hiteles cikk:

http://www.nlcafe.hu/sztarok/20160212/ady-endre-szerelmei/




 
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 4 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Elek Vas. 10 Szept. - 14:44

(sorry. hol is keressem pontosan? az "ablakod" ?? ))

Elek

Hozzászólások száma : 805

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 4 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Lea. Vas. 10 Szept. - 14:47

Elek írta:(sorry. hol is keressem pontosan? az "ablakod" ?? ))
Elek, ha belépsz a regisztrációd alatt, akkor látnod kell. 
A te ablakod felett van az enyém. smile
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 4 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Elek Vas. 10 Szept. - 19:11

öröm !

Elek

Hozzászólások száma : 805

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 4 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Lea. Szomb. 16 Szept. - 17:36

A politikára és a (horror) hírekre ez az én reakcióm... sajnálom...
csak most döbbentem rá erre... pedig régen ismerem ezt a számot!

Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 4 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Elek Szomb. 16 Szept. - 20:37

Meg kell tanulnod felállni az asztaltól, ha már nem szolgálnak fel szeretetet.

Nem időszerű az életemben, azoknak a személyeknek elérése, akik nem nyitottak az Evangélium befogadására.
A szelektálás éppen ezért kényes terület, - nem léphetek oda sőt - nincs is arra kényszerítő hatalom fölöttem!
Csak  - "felállok"!
Erő elvonás, megbetegítés és elpusztítás volna osztályrészem!
-
Soros György zsidó ember, megélte ifjon a háborút, ill. elmondása szerint - volt olyan műveleti rész, amit öncélúan akkor és ott és abból, haszonszerzésre használt fel!
Ő!
Ő mondta önön szájával önön magáról!
-
Következésként, ostoba zenét kreálók és előadóik - nem érdekelnek, ismételt meghallgatásuktól tartózkodom!
-
Ezt!
Te nem látod ki belőle?
-
Igen, a vélemények szabadon jöhetnek - csak ne döntsék rabszolga sorsba a nemzetet!
-
ELJÖN!
Mert a gyűlölet megeszi az ő eledelét minden korszakban! ...  (Elek)
Mikor a nemzet hanyatlását segítők - pontosan akiket "lekiabáltak", s akiktől "féltek" - megállnak mögöttük!
-

Emberi mértéket meghaladóan ellentétes a menekült áradat magatartása - szembe helyezkedő, követelőző, igényeket váró sőt, egyeduralmat terjesztő!
-
Kell?


"Prófétaivá" válnom - családostól, unokástól - negyed íziglen?
Jézus "A" Krisztus személyes "Ismeretében"?
-
ÉN - láttam a Trónusán Ülni, szólott hozzám, s tudom - Ő!
Nem Obama úr volt, nem is Merkel úr hölgy és nem Junkers úr, Soros Gy. úr, liberális csűrcsavarók, továbbá azok stafétásai!
-
A tisztelt zenész a klipben vagy éppen a klipjéből - lépjen ki, s vegyen fel új eszközöket - az általánosított és elfogadott - jogtalan eltulajdonítások ellen! - Ez a fogas kérdést, teendő!
-
Ugye, az éneklés - nem "betonozás" - nem kertészeti munka, mezőgazdasági, ipari és vagy hasonlók!
-
"Szabad vélemény" és érthetetlen, értelmezhetetlen!
Ma, holnap, azután meg természetesen már korrigálhatatlan!
-
A tisztelt zenész urat - én - és ezt vállalom; "elcsapnám", gitárját feltüzeltetném vele, fűtetlen sátorába, mikor teát főzicskál két fajtalan migránsnak - gyermek erőszakolónak!
-
Nem tehetem,...

Elek

Hozzászólások száma : 805

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 4 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Lea. Szomb. 16 Szept. - 20:47

Hát ez jó smile

Elek ne bántsd a zenész urat, mivel ez majdnem 30 éves szám! Sehol nem voltak akkor még migránsok.

Nem értem az én idézetem hogy jön ide, de:

NEM VAGYOK HAJLANDÓ FOGLALKOZNI OLYAN DOLGOKKAL, AMI KÖZVETLENÜL NEM érint.

Az se jó, hogy itt keseregtek meg idézgettek gyilkosságról, balesetről, állatkínzásról, politikáról, amikor nem tudtok semmit tenni ezek ellen...

Demagóg duma, de engem még nem bántott sem a környezetben senkit egy migráns se, sőt még csúnyán sem nézett rám!
Nem vagyok hajlandó senkit gyűlölni, mert más azt mondja!
Elég lesz akkor, ha ártanak nekem.
A háborútól is akkor fogok félni ha itt lesz! Addig meg örvendek az életemnek!

Ti mentek valamire a félelmetekkel?

Még durvább leszek!
Hol a hited Elek, hogy a Gondviselés megvéd?


A hozzászólást Lea. összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 16 Szept. - 20:50-kor.
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 4 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  fortis Szomb. 16 Szept. - 20:48

Hááát én nem nagyon értek a politikához, egyet viszont tudok, hogy amit megélek arról el tudom dönteni, hogy számomra az jó, vagy nem jó.  Régebben voltak migráns ismerőseim, ugye Latin Amerikából, meg Görögből is, és nem volt probléma, mindenki befogadta őket.  Viszont amit kőbányán megéltem a migráns áradat során, az egy gyalázat volt.  Ilyen fölényes büszke pofákat még nem láttam.  Ráadásul ha meg nem tetszik valami nekik, beverik az ember autójának a szélvédőjét, csak úgy minden ok nélkül. Nos nekem nem hiányzik az ilyesmi, úgy hogy én azt tartom nincs szükségünk az efféle emberekre.
ui: Ja igen, még hozzá tenném, hogy 10 év körüli gyerekek mutogatták a piros lámpánál, hogy hogyan vágnák el a torkunkat és hasonlók. Nos én ezzel nem tudok azonosulni, úgy hogy kell az a kerítés de nagyon.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 4 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Lea. Szomb. 16 Szept. - 20:58

Én nem láttam ilyet...

Lehet mindenki olyat lát, amit látnia kell... olyat tapasztal, amit tapasztania kell...

Nekem sincs szükségem rájuk, csak tudomásul veszem, hogy itt vannak.

Senki nem tud ellenük semmit tenni... a FOTELFORRADALMÁROK pláne nem.

...

Kiszálltam a migráns témából,.meg a politikából is, ami csak egy nagy show, az emberek meg beveszik az egészet
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 4 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  fortis Szomb. 16 Szept. - 21:40

Még egy utolsó gondolat migráns ügyben.  Valóban csak azok tudják, azok látták, akik találkoztak velük. Ez egy elenyésző hányad az ország lakosságához viszonyítva.  Ha a pártok hozzáállását nézzük, egyikhez sem érzem magamat közel, mert mind rabló banda, és mind becsapja a választóikat. Egyiknek sem szabadna hinni egy szavát sem.  Egyik pártolja a migránsokat, a másik pedig nem. 
Én csak arról tudok beszélni, amit láttam és tapasztaltam. De ez elenyésző hányad , nincs jelentősége és nincs befolyással senkire sem.  Ha lehet én szeretném magamat és a családomat minél messzebbre tudni tőlük. Akik akarják, meg fogadják be őket maguk közé nyugodtan.  Én biztosan , hogy nem.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11344

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 4 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Lea. Szomb. 16 Szept. - 22:09

Teljesen igazad van!
Egyetértek!

Én támadóan fellépő migránssal még nem találkoztam, elhiszem, hogy te igen és mások is!
Azt sem állítom, hogy én nem fogok holnap egy ilyennel és azt sem, hogy nem fognak megvadulni... de addig is ha lehet inkább a cigányainktól tartok inkább meg a részeg, drogos  fiataljainktól. Nem egyszer ijesztően viselkedtek már az utcán, járműveken, amit én láttam, ezen fiatalok, elgurult a gyógyszerük vagy nem tudom, mi van! + a kocsival a fenekük alatt is bizony veszélyesek, amúgy józanok gondolom...
Nem szimpatizálok éppen a nyugati fiatalokkal sem, mert csak terpeszkednek a metrón, és eszükbe sem jut átadni a helyet senkinek. Csak nagy hangon, nagy arccal beszélgetnek, mint ha ők lennének itt a királyok..
Jómodor az sehol. Persze Hitler is megmondta mi csak szolganép vagyunk hozzájuk képest.

A hajléktalanok jó része pedig vidéki, azért jön ide, mert vannak olyan jó hülye emberek, akik pénzt adnak nekik, nem hagyják őket elpusztulni.

Úgyhogy nekem nem kell a maszlag a jóember, kulturált ember a vidéki meg a nyugati emberekről!
Láttam azt is, hogy a vidéki ember milyen pénzcentrikus... szóval hagyjuk inkább...

Most már akkor kiadtam magamból mindent, amit kellett...
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 4 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Lea. Szomb. 16 Szept. - 22:30

Nem azért koszos a pesti utca, mert a pestiek koszosak. (Kb 90%-uk vidéki születésű amúgy)
Csak baromi nagy az átjárás a belső részeken.ergo nem győzzük takarítani.

Hallottátok-e, hogy a metrót nagyrészt vidékiek meg részben külföldiek használják?
Mégis Budapest nyakába varrják a felújítás ügyét. 

Jó éjszakát!

Holnaptól én is meggondolom, hogy jövök-e még ide egyáltalán...
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 4 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Elek Szomb. 16 Szept. - 23:27

Elolvastam a hsz.-eket!

Tanulságosak.
A tanulság egyenlege a gondolkozás ami szintén- adaléka és pedig a higgadtságnak!
-
Legyünk higgadtak!

A történelem - általunk zajlik! ... (Elek.)

Így volt ez édes apámmal és anyámmal, a kihallgatáson, bevitték anyámat, s azt hazudták neki, a vallató felgyűrt újjú verőlegények; "a" "férje már vallott" és (.....) ezt mondta!
-
Anyám, a szorgalmas ifjú asszony dolgozott a 12. hold földön, két vallatás között és várta a börtönből szabaduló férjét!
-
A történelem- általunk zajlik!
-
És évekig csicseregteti a "vallató" a delikvensét - míg úgy nem dalol, a hogy is az neki tetszik!
-
Élek és felelős vagyok a buszon - IGEN - átadható helyemért és azért, h megtanítom erre még a gyerekemet is!
Az meg az ő gyerekét sőt sok másra, egészen másra, patkolni a lovat, számítógépet kezelni vagy fogat húzni és színdarabban szépet játszani!
Játék - e az élet?
Előre és hátra himbálózni a fonott hintaszékben, s roskatag nyikorgását, elmúlt szerelem dalának hallani! ... ?
-
ÉBRED A VILÁG!
Ébredjünk vele!

Elek

Hozzászólások száma : 805

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 4 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Elek Vas. 17 Szept. - 0:01

fortis,...."Hááát én nem nagyon értek a politikához,..."

Szak szavak, kifejezések, utalások, megvezetések,...

PÉNZ és HATALOM!
-
E kettő szó lecsupaszítva, annyira, h a pattanás is látszik a pőre valóságán - értjük meg; ez teljesen kifordítottja az emberinek!
Akkor?
Még a növendék kis rezzenő kanyigli nyulacska is "ÁLDOZATA", a bokor mélyén.
Kettő van; egy akit még nem fogott meg a róka és a másik amelyiknek már a bőrét is unja!
Pénz és hatalom!
EZ A POLITIKA!
Pénzed van - fizetéstől fizetésig, farháttól farhátig, tengerparttól tengerpartig, millióktól milliókig, s hatalmad családod, s magad fölött!
Hatalmad a munka helyen, hatalmad - eszközöket kézbe venni!
-
Vallom és hiszem az ember szabad akaratát!
A szabad akarat - nem követ ideológiákat és felállított rendszereket, sem vallásokat sőt, tanokat, elvont tudományokat pedig főleg nem!
-
Szeret! - Nagyon szeret, áldozatosan szeret, magát oda adóan!

A MIGRÁNSOK IRÁNT ÉRZETT SZERETET!
NEM KÍVÁN SZERETETET!
-

Nem kíván befogadást sem szolgalelkűséget, sem önmagunkat megtagadót!
-
A Szeretet!
Beteljesedett!
MÁR! - Beteljesedett!
-
A HAMIS VILÁG - HAMIS ÖNVALLÁSA!
HAMIS VALLÁS!
-
Holnap, már talán, holnap nyilvánvalóvá válik, s értjük meg, régtől fogva - kinyílvánított a hamissága!
Megosztott a világ? - Nagyon? - Túlzottan is?
-
Szembesülünk! - Jobb később mint soha!

Elek

Hozzászólások száma : 805

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 4 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Elek Vas. 17 Szept. - 0:19

Nem félek!
A hitem nem keresgélem!
Van!
Tudatában vagyok!
-
Pedig nem vagyok zsidó.
Nem vagyok keresztény.
Nem vagyok Tan -valló.
Nem vagyok! - 
Senki! - Vagyok!
-
Kaptam és kevesebbem van!
Kevesebből - kevesek kapnak!
De! - Kaptak!
-
Nem igazságos?
Mely igazságnak - nem Igazsága?
-
Egy az Igazság!
Engedelmesség!
Az Igazságnak!
EZ!
Az Igaz Szabadság!
-
Bizony - szabad vagyok a félelemtől!
Hiszek! 
Az Igazságban!
Bennem Él!
Közösségben Élünk!
Egy - Igazságban!
-
Semmi de, semmi el nem választ az Én Uram Szerelmétől!

(Ámen. ... Hallelujah. ))

Elek

Hozzászólások száma : 805

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 4 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Lea. Vas. 17 Szept. - 1:54

Az édesapám szóról eszembe jutott Apukám.... amit írni akartam csak aztán elfelejtettem nagy felindultságomban.
Mindig rendkívül szorongó és félős gyerek voltam. Most is sok helyzetben szorongó vagyok.
Életem majd minden napjára jut valami amikor le kell győznöm a félelmem, többször olyan dologban is, ami másnak nem okoz problémát, a legegyszerűbb dolgok.

Kb 8 éves voltam, amikor megtudtam, hogy létezik olyan, hogy gömbvillám. Bátyám homályosított fel róla, hogy az milyen veszélyes, bárhol megjelenhet és hasonló dolgok...
Évtizedekig rettegtem tőle, naponta többször eszembe jutott, esténként alig mertem elaludni. Minden neszre, fényre többször felébredtem, hogy nem egy gömbvillám van-e a közelemben. Ha sötétben kinéztem az ablakon, azt kémleltem, nem pont akkor halad-e át egy az égen. Fényes nappal is attól féltem, hogy ha megjelenik egy biztos odavonzom a nálam lévő fémmel magamhoz. Akkor kezdett elmúlni bennem a félelem, amikor már több mindent meg lehetett tudni róla, hogy hogyan keletkezhet, azért annyira nem kiszámíthatatlan. Ez a félelem, csak néhány éve múlt el teljesen. Ebből is látszik, hogy a butaság, a félinformációk milyen tök feleslegesen meg tudják ijeszteni az embert! A média is imádja a félinformációkat!

Az is vitt előre... hogy Apukám azt mondta, ne féljek tőle, a legtöbben az életben nem látnak ilyet, még 80 éves öregasszonyok se... Nem tudom ez a 80 éves öregasszony miért volt fontos, de beégett az agyamba. Igaz ez a mondat nem nyugtatott akkor meg.
(Ha élne, most is biztosan azt mondaná, hogy ne féljek attól, amivel még nem szembesülök és hogy sok "félnivalóval" egy adott ember nem is találkozik)

Aztán a másik fő félelemforrásom az akkor még nem férjem volt... pedig még csak nem is ivott.
Hát pedig néha ez is jobb lett volna, mert, ha leissza magát valaki legalább pár óráig nyugalom van biztosan!
Ráadásul, ha néha ivott még csökkent is az agressziója meg a rendszeres feszültség, ami benne volt... és amit nekem rendszeresen át kellett tőle vennem, mert csak akkor nyugodott ő meg!

Pl. az építőipari darutól nem félek.
Mit ad Isten, elnézést de inkább a Gonosz munkájának vélem:
Egy ismerősöm meg akar győzni, hogy pedig attól aztán van félnivaló!
Ez nem valami beteges dolog véletlenül?
Ha valamitől félek, nehogymár a másik ne féljen, mert még a végén jobban fogja magát érezni mint én!

A fentiek fényében jelezném:
Nincs szükségem újabb riogatásokra. Épp elég szorongás félelem van így is bennem, inkább pont, hogy simítani kell ezeket magamban. Nem átlagos erősségű idegrendszerem van, érzékenyebb és gyengébb., mint másoké... és van sok rossz tapasztalatom, ahogy másnak is nyilván...
Civakodásra sincs szükségem, volt már elég az életemben, ahogy most is van.
Hála Istennek azt elértem, hogy az otthonomban béke és szeretet van, derűs hangulat nagykicsi fiammal együtt... remélem így is marad és nem lép be az életembe (életünkbe) egy ezt leromboló egyén...

Százszor inkább a csend és a nyugalom, de még akár a magány is, mint az engem romboló beszélgetések és témák akár a neten is.

De meg lehet engem bátran! ítélni, mint olyan, aki homokba dugja a fejét a nagyvilág dolgaiban politika, bűnügyek és más egyéb jólértesült, "illik tudni" okosságokban...
Ha nem próbálnék magamtól, amit lehet távol tartani, már a diliházban lennék!
Lea.
Lea.

Hozzászólások száma : 1211

Vissza az elejére Go down

Világunk történései - Page 4 Empty Re: Világunk történései

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.