Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

álmok 2

4 posters

1 / 12 oldal 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Go down

álmok 2 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Blueeye Szomb. 19 Dec. - 14:03

Áprilia írta:
Blueeye írta:Lehet hogy itt az idő fortis! smile Zabolázd meg a sárkányt! smile

De ne odaát, hanem itt és most! taps


Most hát!!! Very Happy

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1127

Vissza az elejére Go down

álmok 2 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Blueeye Szomb. 19 Dec. - 14:05

Sárkány zabolázás. öröm

http://javas.hu/web/a-javasokrol/


"A világot és a testet ugyanaz az öt elem – éter, levegő, tűz, víz, föld – építi fel és a világban, csakúgy mint ahogy a testben három energia áramlik. A szél, a tűz vagy a víz energia zabolátlan felfokozódásakor ártó energiaként nyilvánul meg. Minél jobban eluralkodik egy vagy két ártó energia a testben, annál súlyosabb, esetleg betegségbe torkolló kibillentség, szenvedés következhet be."

http://javas.hu/web/gyogyaszat/

A tapasztalás kevés tanulás nélkül, a tanulás kevés tapasztalás nélkül!

Javas shaking-hands ayurvéda.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1127

Vissza az elejére Go down

álmok 2 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Szomb. 19 Dec. - 17:26

Csak megköszönni tudom  , mert tudom  magam is , hogy eredményt csak a munka hozhat .

Ezt még Ápriliának írtam .


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 19 Dec. - 17:31-kor.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Szomb. 19 Dec. - 17:29

Blueeye írta:
Akit az érzékszervei uralnak, azt félelemben tartja a "sárkány". De a bölcs, aki megtanulta hogy uralja az érzékszerveit, megzabolázza a sárkányt.

ez megint egy 5 pontos .  öröm yes
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Hétf. 21 Dec. - 9:32

A kulcsos doboz és a mindentudás esete 2015 dec

Egy férfi öltözőben találtam magamat és zuhanyozni készültem . Elég kellemetlen volt a helyzet , mert mindenkin volt papucs , de én az enyémnek csak a fele párját találtam , és tudtam , hogy  nem rajtam múlott , hogy nem lett meg . Ez eddig elég baromság volt , de rájöttem , hogy bevezetésnek egy kellemetlen balfékséghez tökéletesen megfelel . Autóba ültem és alig indultam el , két férfit találtam magam mellett , pontosabban az egyik mellettem , a másik mögöttem ült . A mellettem ülő egy könyvet akart rám tukmálni a hátsó ülésen ülő férfi unszolására , és nem volt nehéz rájönnöm , kettejük közül ki is a főnök . 
Haza értünk , egy ismeretlen de mégis ismerős környezetbe , a lakás a kilencediken , anyám otthona . A két férfi gondolom erőt akarhatott demonstrálni , mert oldalt a hónom alá nyúlva emeltek fel a magasba , de azt nem tudták hová szeretnék eljutni , ezért a lakás koordinátáit nekem kellett elmondanom . Beléptünk az erkélyre , anyám erre hamarosan megjelent , de valamiért nem lepődött meg igazán . Talán azt hihette , hogy nem vette észre érkezésünket és mi meg kimehettünk az erkélyre . 
A hátsó ülésen ülőt sosem láthattam igazán , leginkább csak a sziluettjét , de aki a könyvet kellett , hogy a kezembe nyomkodja annak a szemébe néztem . Hihetetlen furcsa egy szempár volt , nagyon élénk tengerkék színű kicsit türkiszbe hajolva . 
Talán hogy eltereljék a figyelmet , elkezdték a csodákat gyártani . Az erkélyen volt egy hervadozóban lévő virág , elég volt egy érintés és máris telve volt új élettel hajtásokkal . A szoba egyik virágával is megismétlődött az esemény ,majd az akvárium következett . Ott anyám kívánságára valamilyen cukornád virágok kerültek elő és az akvárium igazán szép lett . 
A fura kék szemű azt mondta , hogy a könyvnek vissza kell kerülnie hozzá , és bár nem tudom mi lett a sorsa mert a kezemben sohasem fogtam igazán , szerintem hamarosan magához is vette , ezek után már nem esett róla szó . 
A két ember eltűnt egyedül maradtam a szobában . Anyám bejött , de nekem mintha látomásom lett volna .  A távolban egy kopár alacsony hegygerincet láttam , és a következő pillanatban mintha ez a környék magához rántott volna . Ott repültem a gerinc fölött , de aztán hirtelen visszatértem a szobánkba . Ismét egyedül voltam immár  ruhátlanul . Anyámat hallottam közeledni mire én hirtelen egy fehér galambbá változtam . Kirepültem az előszobába , anyám utánam . Onnan átrepültem a másik szobába egyenesen neki az ablak üvegnek .  Itt némileg tudatosabbá váltam , mert tudtam mit kell tennem , hogy az üveg ne képezzen akadályt . Az üveg képlékennyé vált és bár némi visszatartó erőt képezett , mégis át tudtam magam hajtani rajta , akár csak egy víztükör lenne .
Kijutottam a szabadba . Anyám már nem volt az ablaknál , de J úgy tűnt , hogy igen , mert az ő féltő hangját hallottam , hogy ne tegyem és térjek vissza ! Emberi  formát öltöttem , de még mindig a levegőben . Sebaj , lebegni még mindig tudok , bár volt bennem egy apró gondolat , hogy mi történik ha a gravitáció magához ránt . Nos ez nem következett be és én repültem egy két kört , majd visszatértem . 
A helyszín talán változhatott , ezt nem tudom , a szobában voltunk , de kicsit más lett körülöttem minden . Volt ott még három ember , és az egyik a kezében egy kis tartó fiolát mutatva éljenezett , hogy mit talált és , hogy milyen különleges . Letekerte a fiola nyakát és vékonyka írások kerültek belőle elő, gondosan feltekerve . 
Félig csak szemlélője , félig résztvevője is voltam az eseményeknek , mert bár én nem olvastam bele , de láthattam mi történik és egy két pillantást én is vehettem erre az apró pergamentre . 
Senki sem tudta elolvasni a rajta lévő jeleket , de annak bámulása elég volt ahhoz , hogy némi hatást kifejthessen . A szöveg , vagy jobban mondva ábrák valahogy életre keltek és füstszerűen kiszálltak a pergamentből , és a jelenlévők szemeibe repültek . 
Ekkor jött a felismerős , hogy ez a füst változást hozott a jelenlévőkben és a szemeikbe olyan szálak szövődtek , amik megegyeztek az kék szemű ember szemeinek színével . 
A két férfi ismét megjelentek a szobában és láthatták , hogy akik a pergamentre néztek most 
mintha részegek vagy bolondok lennének , énekelgettek , verseltek de mintha a külvilágról tudomást nem vennének . 
Nincs szükségem ennyi ördögre mondta a magasabb férfi akinek csak a sziluettjét láttam , de a kék szempár ismét ott izzott előttem . Egyértelművé vált , hogy a szemei valamilyen energiától lehetnek ilyenek és ez nem egy hagyományos szempár , és ezt tudhattam a három szerencsétlen emberrel történő esemény kapcsán , hisz ugyan ez az energia háló színezhette át kissé az ő szemeiket . 
Elterelődött a figyelmem , és felvettem az asztalról egy dobozt . A dobozt viszont amint kinyitottam hirtelen megváltozott a helyszín .  Egy telefonfülkéhez hasonló tákolmányban találtam magam , amiből kiléphettem és rájöttem , hogy ez egy különös szállító eszköz lehet . Valamilyen késztetés hatására neki álltam szétszedni , mert a doboz itt nem maradhat és amint szétbontottam ebből is kékes füst áramlott át belőle . 
Hirtelen meghallottam a semmiből a magasabb alak hangját aki azt mondta , hogy a kulcsos doboz használata még rendben , de a minden tudás az kifejezetten hátrányos lehet . 
Eztán felébredtem .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Hétf. 21 Dec. - 13:19

öröm  Köszi !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Hétf. 21 Dec. - 21:50

Szóval a galamb . Ebben az a fura , hogy a galamb lenne az utolsó állat amit választanék egy esetleges állati testetöltésben . Nem szeretem a galambokat és lám, ebben az álomban mégis galamb formát öltöttem . Tiszta hihetetlen  , értetlenül állok előtte .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Mayra1 Hétf. 21 Dec. - 22:08

fortis írta:Szóval a galamb . Ebben az a fura , hogy a galamb lenne az utolsó állat amit választanék egy esetleges állati testetöltésben . Nem szeretem a galambokat és lám, ebben az álomban mégis galamb formát öltöttem . Tiszta hihetetlen  , értetlenül állok előtte .
Nem véletlenül van ez a régi magyar kifejezés -galamblelkű-

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

álmok 2 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Kedd 22 Dec. - 14:37

Mayra1 írta:
fortis írta:Szóval a galamb . Ebben az a fura , hogy a galamb lenne az utolsó állat amit választanék egy esetleges állati testetöltésben . Nem szeretem a galambokat és lám, ebben az álomban mégis galamb formát öltöttem . Tiszta hihetetlen  , értetlenül állok előtte .
Nem véletlenül van ez a régi magyar kifejezés -galamblelkű-

És az most rossz , vagy jó ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Vas. 27 Dec. - 10:13

Ugyan azt álmodtuk . 2015 dec
Ez elég fura volt . J elmesélte , hogy mit álmodott , én meg meglepően konstatáltam , hogy én is ugyan azt.
Mindketten azt álmodtuk , hogy anyunál vagyunk , mindkét esetben a lakás nem ugyan úgy nézett ki mint a valóságban , mindkettőnknek takarítania kellett és mindketten a felmosással foglalkoztunk . 
Ami a különbség volt , az az , hogy J álmában ő volt aki felmosott , az én álmomban pedig én mostam fel .
Hú ez így elég fura nem ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Vas. 27 Dec. - 10:27

Tudod ez azért nem ugyan az , mert nem mindegy , hogy valaki tudatosan törekszik e rá , vagy néha spontán így sikerül . 
Amúgy nem nevezném együtt  álmodásnak , mert akkor nem lett volna szabad különbségnek lennie , azaz abban , hogy ki mosott  fel . 
Ha tudatosan törekednénk rá , akkor persze , hogy örülnék neki , de így elképzelhető , hogy valamilyen erős ránk vonatkoztatható jelentése lehet .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Vas. 27 Dec. - 10:37

Greywolf a vonalban . 2015 dec vége . 
Ezt sajnos nem fogom megtudni , mert Greyt  nem igazán hiszem , hogy ide benézegetne . 
Szóval mobilon beszéltünk egymással  , a vonal sajnos eléggé vacak volt . Nem igazán értettem , hogy mit mond és talán ő sem , hogy én mit akartam , de végül is mindegy , mert Grey elfoglalt volt és arra kért , hogy várjak egy kicsit , tartsam a vonalat . A telefon túloldalán zene szólt , olyan tipusú amilyeneket éttermekben , vendéglőkben  lehetne hallani , de valahogy meggyőződésem volt afelől , hogy Greynek  valamilyen munkahelyi ügyben  lett volna megbeszélnivalója .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Vas. 27 Dec. - 13:24

Áprilia írta:
fortis írta:
Amúgy nem nevezném együtt  álmodásnak , mert akkor nem lett volna szabad különbségnek lennie , azaz abban , hogy ki mosott  fel . 

Olyan nincs, hogy valaki valamit pontosan ugyanúgy interpretáljon ãlmodásban, mint a másik. Ha azt hiszed, hogy az az együttálmodás, tévedsz.

interpretál. értelmez, magyaráz, előad.
Nem , itt nem erről van szó , hanem arról , hogy a cselekményben különbségek vannak . Együtt álmodás esetén annyit meg kell tudni különböztetni , hogy melyikőnk a cselekvő és ki a szemlélő a társaságban .
Ezért gondoltam úgy , hogy ez nem lehetett együtt álmodás , hanem valami egészen más aminek közös jelentősége kellene , hogy legyen .  
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Vas. 27 Dec. - 19:20

Persze , nem is kell , de honnan tudod , hogy a jövőben sem fogsz rá késztetést érezni ? Ez inkább úgy hangzik , mintha most úgy gondolnád , hogy többé nem akarsz , de persze ez egészen más .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Mayra1 Vas. 27 Dec. - 20:54

fortis írta:Greywolf a vonalban . 2015 dec vége . 
Ezt sajnos nem fogom megtudni , mert Greyt  nem igazán hiszem , hogy ide benézegetne . 
Szóval mobilon beszéltünk egymással  , a vonal sajnos eléggé vacak volt . Nem igazán értettem , hogy mit mond és talán ő sem , hogy én mit akartam , de végül is mindegy , mert Grey elfoglalt volt és arra kért , hogy várjak egy kicsit , tartsam a vonalat . A telefon túloldalán zene szólt , olyan tipusú amilyeneket éttermekben , vendéglőkben  lehetne hallani , de valahogy meggyőződésem volt afelől , hogy Greynek  valamilyen munkahelyi ügyben  lett volna megbeszélnivalója .
A minap beszéltünk Róla és azèrt nem értetted mit akar, mert nekem mesélt telefonon. 
Mondjuk egyIsteni szerencséd, hogy álomkalandozásaid alkalmával nem hurcolsz át mindenféléket ide. Akkor már a bőröd a szűcsnél lenne a cserzőkádban.....

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

álmok 2 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Vas. 27 Dec. - 21:33

Hát erről mesélhetnél többet is majd  ha nem felejted el , más részről meg úgy vélem amint Opos is mondotta , hogy mindent megússzak,  az alap természetemhez tartozik .
öröm
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Mayra1 Vas. 27 Dec. - 22:58

fortis írta:Hát erről mesélhetnél többet is majd  ha nem felejted el , más részről meg úgy vélem amint Opos is mondotta , hogy mindent megússzak,  az alap természetemhez tartozik .
öröm
Hát hogyNE !!!!!!

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

álmok 2 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Hétf. 28 Dec. - 9:55

Áprilia írta:
fortis írta:Persze , nem is kell , de honnan tudod , hogy a jövőben sem fogsz rá késztetést érezni ? Ez inkább úgy hangzik , mintha most úgy gondolnád , hogy többé nem akarsz , de persze ez egészen más .

Lószart.

Nahát , ezt örömmel veszem  , bár eléggé brutálisan fejezed ki magad .  Very Happy
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Hétf. 28 Dec. - 9:57

Mayra1 írta:
fortis írta:Hát erről mesélhetnél többet is majd  ha nem felejted el , más részről meg úgy vélem amint Opos is mondotta , hogy mindent megússzak,  az alap természetemhez tartozik .
öröm
Hát hogyNE !!!!!!
öröm  Alig várom .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Hétf. 28 Dec. - 13:34

Hát az már biztos , hogy önmagadat adod .  Very Happy Very Happy Very Happy
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Kedd 29 Dec. - 9:03

Áprilia írta:
fortis írta:Hát az már biztos , hogy önmagadat adod .  Very Happy Very Happy Very Happy

Egy éven át (anno) azt hittem, hogy erre te is képes vagy, de hamar csalódnom kellett.

Ez nem biztos Áprilia , nem akarlak okítani , de első soron rajtunk múlik , hogy milyennek látjuk a másikat . Ha csalódtál nem bennem csalódtál , hanem önmagadban ,  . 
Nézd , én például akkor is tudlak szeretni ha kedves , ha szigorú , ha rosszkedvű , vagy ha éppenséggel brutális vagy .  Nem a felszínt kell nézni , hanem meglátni  azt ami mögötte van .
Ezért elmondhatom , én sohasem csalódtam benned , de nem azért amit magadból adsz , hanem azért , aminek láthatlak .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Kedd 29 Dec. - 9:19

Nem értettem félre , de végül is mindegy , annak láthatsz aminek tudsz .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Szer. 30 Dec. - 6:28

Mayra a barna arcú . 2015 dec vége

Mintha egy váróterem presszójának fedett teraszán üldögéltem volna Mayrával , feltehetően nemrég érkezhettünk . Mayra nem úgy nézett ki mint a valóságban , gondolom fiatalabbak lehettünk , de ami őt illeti eléggé feltűnő jelenség volt . Rövid lenge szoknyát viselt , felül talán pólót . Beszélgetés közben eszembe jutott , hogy talán kérnem kellene a számára valamit , így hát az ujjaim hegyével megpaskoltam a combjának külső részén ahol a szoknyája úgymond valamennyire felhúzódott . 
Hozzak egy kávét ?- kérdeztem tőle , mire a szoknyáját lejjebb cibálva csak annyit felelt , hogy nem , ő inkább csak kamparit inna , miközben én felajánlottam , ha gondolja menjünk együtt és úgy kérjünk valamit . 
Aztán közelebb hajoltam Mayrához és jobban szemügyre vettem , mert igen fura sminkje volt . 
Az arca sötétbarna volt akár a négereké , de a kerek szemei a barnaság mögül fehér emberhez méltóan villogott . Az arca többi része , azaz oldalt valamilyen fehér masszával volt  bevonva , talán még a haja is , de az nem igazán látszódott a haját eltakaró kendőtől , szóval elhihetitek , hogy igazán különös jelenség volt . 
Tán néger vagy Mayra , hogy ilyen  barna az arcod ? -néztem rá kérdőn . 
Nem , dehogy , csupán csak a kelleténél kicsit több barnító krémet kentem az arcomra , -fintorgott .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Csüt. 31 Dec. - 3:15

Áprilia írta:A Campari juice volt régen a kedvencem, aztán feledésbe merült, ám a napokban megint ittam. yes

Valamikor nagyon régen kóstoltam kamparit , de már nem igazán emlékszem az ízére .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Szer. 6 Jan. - 20:11

Katasztrófák 2015 01 . 04-06

( Ezeket csak elmentem itt magamnak nem kérném kommentezni )

- Az eget figyeltem , mert két repülő is szállt közvetlenül egymás mellett .  Már ez is szokatlan jelenség , mert az egyik egy hagyományos utasszállító lehetett , de a másik , szóval a másik egy hatalmas gép volt . Az utasszállító nagyjából vagy négyszer elfért volna benne . Tehát böhöm  nagy gép volt , és az alakja sem a hagyományos , inkább egy hatalmas fehér  konkord gépre  hasonlított  .
 álmok 2 9k=
Ez a hatalmas repülő a következő pillanatban vészterhesen  süllyedni kezdett és már láttam , hogy ebből katasztrófa lesz .  Bekövetkezett a baj , lakott területre zuhant és egy hatalmas robbanás és fényvillanás késztetett arra , hogy menekülnünk kell . Családtagjaimmal egy panelnak tűnő ház sarkánál álltunk , és rájuk ordítottam , hogy azonnal rohanjunk és kövessenek .  Átfutottunk az épület védettebb oldalára , ott be a kapun át az épületbe , le a pincébe , és leguggolva eltakartuk az arcunkat amennyire csak lehetett . A következő pillanatban egy hőhullám futott át a teren , éreztem , hogy mennyire meleg , de még elviselhető volt . Talán megúsztuk és fölébredtem . 

-  Egy széles folyón utaztunk fölfelé egy   hajón , nem igazán tudnám leírni az alakját , talán inkább komphoz lehetett hasonló és gumicsónak alakú volt , de legalább 50 ember utazhatott rajta , vagy talán még több . 
Veszély érzetem támadt , és a baj hamarosan be is következett  , jött egy nagyobb hullám , de feltételezném , hogy más probléma is volt , végül is ez a hatalmas jármű hirtelen felfordult és az emberek mind a vízbe  zuhantak . Magam is a hajó alá kerültem és próbáltam valahogy kiúszni alóla , a víz jegesen hideg és kristálytiszta volt .  
Egy gondolat futott végig rajtam , hogy minél hamarabb a felszínre jussak , mert csak így tudnék segíteni a  családtagjaimon . Aztán jött a következő gondolat , hogy fogom őket megtalálni a többi kapálózó ember közt (?) , és abban reménykedtem , hogy talán ők is kikecmereghettek valahogy és nem maradtak a hajó alatt .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Szomb. 9 Jan. - 20:32

Hamis ébrenlét 2016 jan
Könnyű délutáni álom . 
Az előszobában álltam és a kezemre néztem . Ezt azért tettem , mert nem értettem igazán , hogy a behajlított kisujjamat miért nem tudtam kinyújtani , ahogyan az összes többit . Mintha nem lenne felette uralmam és csak az akaratomban bízhattam . Aztán bementem a szobába , ahol kicsit elveszítettem az egyensúlyomat .  A gyerek viccesnek találta és le akart ültetni a földre , de J nem találta annak és megtartotta az egyensúlyomat .  Aztán az ágy mellé kecmeregtem és leültem a szélére  . 
Ez a történés nem olyan különös így leírván , de az már elgondolkodtatóbb , hogy ha csak rajtam múlna , nem tudnám megmondani , hogy ez valóban megtörtént e , vagy inkább csak álmodtam .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Vas. 17 Jan. - 9:58

3 álom plusz lebegés avagy a nő és a gyerekek 2016 jan

- A nő és a gyerekek be voltak zárva abba a helyiségbe . 
-Én nem tudom hogyan kerültem oda , de ki akartam szabadítani őket . A helység fala mintha vastag üvegből lett volna , ezért egy súlyos tárgyal nagyokat ütöttem rája , de hasztalan . itt az üvegfalon kívülről figyelhettem meg , amint belülről nagyokat ütök az üvegtáblára , az ütés nyomán mintha némi repedés keletkezne , de aztán a repedések nyomtalanul eltűnnek és a tábla érintetlenül maradt . Hirtelen egy újabb ötletem támad , nem a falat püfölöm tovább , hanem a talapzatot . A járólap szilánkosra törik és én csak püfölöm tovább . Nem marad el az eredmény , egy akkora lyuk tátong alattunk , amin már keresztül férhetnénk . Megfogom az egyik gyerek kezét , és leengedem a mélybe , majd elengedem , odalent valaki elkapja , hogy lassítsa a zuhanást . A harmadik gyerek is lent van már , így a nő következne , de ő félősen összekuporodva reszket a sarokban . Nem mer leugrani a lyukba . Sietnünk kell , szerintem már észrevették a szökést , valahogy sikerül rábeszélnem a nőt , erősen tartom a kezét majd elengedem , odalent elkapják . Ép bőrrel megúszta . 

- A part felé közeledünk a családdal . Különös hely ez , egy kikötő és talán egy hajójavító műhely magas épületénél vagyunk . Látom , A többiek bent vannak az épületben én odakint várok . Közeledik az a nagy hajó , amit még az imént a part közelében pillantottam meg Már egészen közel van hozzám , és olyan érzésem támad , hogy simán odapréselne a mögöttem lévő betonfalnak . Nem ijedek meg , a hajó elején van két nagy ütköző akár a vonatokon és egy fémes puffanással nekiütődik a hajódokknak . 
A gyerekek  és a nő kijönnek az épületből , elindulunk az autóhoz , mert találkoznunk kell a rokonaimmal . A tesómmal futunk össze és  ezúttal J sétál mellettem . . Beszélgetve sétálunk a kocsi felé én valahogy a levegőbe emelkedtem és ott lebegek vagy 20-30 centi magasan . Figyelem a többieket , hogy észre vesznek e valamit , de semmi hatás . Aztán a tesóm magyarázni kezd valamit , hogy az egyik kerék túl közel van valamihez és ez súrlódással járhat . Tovább megyünk gyalog és autóval , árnyékos részt keresünk , eléggé melegen süt a nap . Ismét a levegőben suhanok , majd hirtelen kilövök mint egy rakéta , irányítani nem tudom és a folyó túloldalán landolok közvetlen a vízparton . 

- A nő és a gyerekek bent vannak a házban ( ismét nem J az ) Én kint állok az udvaron és lebegek a levegőben nem olyan magasan . Itt az álom féltudatossá válik , eszembe jut , hogy előző álmomban is lebegtem már . ezt később ki is fejtem a nőnek miután kijönnek majd a házból . Egy gondolat szalad át rajtam ami arról szól , hogy ha valamit el szeretnék érni a fizikai valóságunkban , az az álmok síkján is begyakorolhatom . Eszembe jutott amit Efinek nem régen írtam . A terek hatással vannak egymásra , így az ébrenlétünkben való tetteink az álmokra és ugyan így fordítva is igaz .  Még mindig a levegőben lebegek ezekre a dolgokra gondolva .  Aztán megszólal egy hang , de lehet csak sugallat , nem tudnám kifejezni és azt mondja . Hatást gyakorlok az univerzum rendjére , megremegtetem azt . ( legalábbis valami ilyesmi volt az értelme , lehet nem pont így fejezte ki ) Az jutott eszembe , hogy rákérdezzek , ezt meg honnan veszi , miből gondolja ? A válasza az volt , hogy a világon minden kapcsolatban van , minden kapcsolódik mindenhez így nincsenek titkolt gondolatok , nincs semmi amiről ne tudna és ami ne lenne bár mire is hatással .  Aztán egy erő mint a rakéta akár csak a folyópartnál , kilőtt az ég felé de magasra . Próbáltam ellen állni , ellenszegülni az erőnek , de nem bírtam el vele . Aztán egy bizonyos magasságban hirtelen megálltam és a semmiből egy alak formálódott ki . Egy alak egy fekete ember sziluettje . Nem barna , vagy más szinű , hanem egy fekete árnyszerű emberi alakzat . Hirtelen süllyedni kezdtem . hamarosan landoltam a ház előtt az utcán . A nő sebtiben pakolta a cuccait az autóba és a gyerekek is készültek beszállni . Egy férfi is állt még ott az autó mellett és én megdöbbenten csak ennyit tudtam mondani nekik . Egy fekete ember volt az . És ismét repültem , értvén úgy , hogy nem egészen önszántamból .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Vendég Vas. 17 Jan. - 10:36

Valamit nagyon meg kellene értened, mert már legalább negyedszer álmodod azt, hogy valamilyen üvegbe vagy üvegfalú helyre be vagy zárva. Ezúttal viszont új fordulat van a történetben, mert sikerül kijutni. Azt is megtudjuk, hogyan lehet onnan kitörni: az alapokat kell széttörnöd. Ez nekem ugyanazt mondja, mint az az álmod, amelyikben egy magas épület tetején vagy, és rájössz, hogy innen nincs tovább, csak ha visszamégy egészen a földszintre.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 2 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Vendég Vas. 17 Jan. - 10:48

Nem kétséges, hogy az utolsó álmot a velem folytatott beszélgetés hatására álmodtad. Amit a hang mond, hogy minden mindenre hatással van, és hogy nincsen egyetlen meg nem hallott gondolat sem, azzal egyet értek. Sőt, egyetlen gondolat sincs, ami ne lenne hatással a világ rendjére. A kérdés, hogy az, hogy megrengeted a világ rendjét, az vajon csak annyit jelent-e, hogy hatással vagy, vagy pedig úgy értendő, hogy a rendet megzavarod?

A nálam folytatott beszélgetésben azt mondtam, az álomban nem tudhatjuk, milyen erőnek adjuk oda magunkat, mert nem rendelkezünk a tudat tiszta fényével. Véleményem szerint ez az erő megmutatkozott az álmodban a fekete ember képében. Mert az ugye nem kétséges, hogy az erő, ami akaratod ellenére megragadott, az ettől az alaktól származik?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 2 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Vas. 17 Jan. - 11:03

Áprilia írta:Az álombéli tudatosság erősödésének folyamata követhető nyomon szerintem, melynek a jegyei: 1. eleve egy összefüggő történetet alkotó álmod van, ez már a tudatosság egy bizonyos foka (tehat hogy nem össze-vissza, kaotikus álom, mint az a legtöbbeknél lenni szokott); 2. emlékszel a hosszú álmodra 3. az utolsó szakaszban pedig már a hétköznapitól eltérő elemek is vannak benne: suhansz, kilősz az űrbe, fekete alak, tanítás.
A tanításról annyit, hogy mintha tényleg csak olyanokat tanítanának, amiket már amúgy is tudsz, legfeljebb csak nem fogalmaztad meg magadnak.

Jó dolgokat írtál Áprilia . Valóban az álom folytatásként hathatott . Három különálló , de végül is egymásba kapcsolódhattak . Nem tudom minek a hatására jöhetett ez így elő , hiszen elég zavarodott vagyok mostanában . 
Ami a sugallatokat illeti valóban olyan dolgok ezek , amiket sejthet az ember , vagy pedig eleve tudhat . Na de vannak olyan dolgok amikről nem tudhatunk ?Talán tudunk mi mindent , csak talán elzárva vannak előlünk ezek a tudások , mert a jelenlegi szintünkön ugyan mit kezdhetnénk vele , talán csak még jobban összezavarna .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 12 oldal 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.