Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

álmok 2

4 posters

10 / 12 oldal Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next

Go down

álmok 2 - Page 10 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia 2016-05-04, 03:18

efi írta:"egy gyerekeknek szóló filozófiai könyvből"
Csak nem a Szofi világá-ból?
Mert az itt van előttem az asztalon.
Ma délután jutott eszembe, hogy elő kéne venni. Miután Platón szóba került Fortis álmánál.

De igen! A Szofi világából olvasott neki!
Hát ezt már nem lehet fokozni! Shocked Shocked Shocked taps

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6472

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 10 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Vendég 2016-05-04, 03:44

smile
Szédületes, szerintem is.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 10 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis 2016-05-04, 13:34

Very Happy Hát ez már tényleg az !
Hmm ha nem írom be ezt az álmot , akkor lehet mindezekre nem derült volna fény . Tehát be kellett írnom  és hogy beírjam ez már egy különleges késztető  erő , hiszen eredetileg nem lett volna szándékomban . 
Örülök , hogy ilyesmik is megtörténnek velünk .  yes

- Efi szerintem is nagyon jó volt az álomelemzésed , és ez a Platon elmélet nagyon megnyomta , örülök annak , hogy egyáltalán ilyet is álmodhattam , hisz a jelentése arra is utalhatott , hogy nem pusztán csak az árnyjátékot szemlélő  énem aktív , hanem van itt belül valami más is , ami egy kicsit már ezen túlhaladhatott .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 10 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Vendég 2016-05-04, 13:51

Bizony van!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 10 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia 2016-05-04, 15:33

efi írta:Bizony van!

Ezzel kapcsolatban átsuhant a lelki szemeim előtt tegnap egy látomás a kis csipet-csapatunkról, hogy ennek a fórumnak a szellemi vonatkozásai, kapcsai a lényegesek - azaz nem is annyira a konkrét beszélgetések, beírások, csip-csup viták -, hanem hogy van az embereknek egy olyan csoportja (mi), akik együttesen szellemileg a hétköznapok, hétköznapi események fölé tudtak/tudnak emelkedni. És ebben fortis is benne van. Very Happy Szóval nem az a lényeg, amit a világ konkretan itt a forumon lát belőlünk, hanem az, ami a színfalak mögött, szellemileg zajlik köztünk. Hogy rajta vagyunk valamilyen olyan (fejlődési ?) pályán így együtt a forum által, amin mások nem. Ugyanakkor a fórum csak a látszat, egy eszköz számunkra, de nem ez a lényeg. A lényeg nem látható (főleg kívülállók számára.)

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6472

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 10 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis 2016-05-04, 20:23

Jó gondolatok  hangzottal el itt mostanában , örvendetes .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 10 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia 2016-05-06, 03:20

efi írta:A te életedről szól az álommese. A királylány kívánságainak a teljesítésétől a neki örök életet biztosító tündérfű kereséséig. Te vagy mind a két fickó az úton, az a barátféle is, aki elmerül az árnyjáték bámulásában. Ez a "hétköznapi" éned. Talán az a részed, akit egónak nevezünk. Ez a hétköznapi énünk az, aki belemerül a fizikai valóságba, nem lát ki onnan, és csak a fizikait, az árnyjátékot látja. De a magasabb éned, az, akivel azonosnak érezted magadat az álomban, felül tud emelkedni ezen az egón, kívülről rá tud nézni, és látja, hogy amaz árnyjátékok bűvöletébe merül el, amikor a világban éli az életét. Ezt az igazi énedet nem érdekli a látszatvilág különösebben, hanem inkább egy kút mélyére tekint, és ott valami kincset talál. Ez nem jóslat, hanem ugyanolyan ábrázolása az életednek, mint a mese többi része. Bár ezt a kút szimbolikát nem látom világosan.

efi írta:KÚT, Fortis! Külsőségek alapján ítélsz (szerintem az is emiatt volt, hogy az én rajzomat hitted az Ápriliáénak), pedig A DOLGOK NEM OLYANOK, AMILYENEKNEK LÁTSZANAK. A kutak (emberek) mélyére kell nézni, akkor találod meg az aranyat.

Az arany a lélek. A tündérfű.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6472

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 10 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis 2016-05-06, 13:18

A lélek , ez jó ötlet  igen .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 10 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia 2016-05-06, 16:46

fortis írta:A lélek , ez jó ötlet  igen .

fortis írta:
Hú Efi , ez a Platoni hasonlat valóban jó hasonlatnak tűnik . Milyen érdekes is ez az álom , nem is gondoltam volna !
Érdemes lenne elolvasnia annak aki még nem olvasta 
https://hu.wikipedia.org/wiki/Barlanghasonlat

Van itt egy videó is , később ha lesz jobb netem , majd megnézem .
https://www.youtube.com/watch?v=sPzJBfHkpZY

Az a megdöbbentő, hogy nem is ismerted a platóni barlang elméletet es szinte egy az egyben megálmodtad (a lélek egyébként nem csak egy ötlet, hanem a barlangelmélethez tartozik, ezt a Szofi világa c. könyv jól leírja.)
Médea vetette fel korábban, hogy talán megálmodni is csak azt tudjuk, ami benne van a tudatunkban. De ezek szerint nem.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6472

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 10 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Vendég 2016-05-06, 17:31

Igen, ez hihetetlenül érdekes.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 10 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis 2016-05-06, 22:56

Hát bevallom , nem büszkén , hogy valóban ezzel az elmélettel még nem találkoztam , de ti ezek szerint  annál inkább . Lehetséges volna , hogy tőletek jött volna át valami ? Bár az időpontok néha azt hiszem kuszák és csúsznak . De lehet ez nem számít , hiszen az idő relatív . 
Magam is megdöbbentem , amikor olvasni kezdtem  Efi ajánlását . Túlságosan is erősnek tűnt a hasonlóság .  öröm
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 10 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia 2016-05-06, 23:21

fortis írta:Hát bevallom , nem büszkén , hogy valóban ezzel az elmélettel még nem találkoztam , de ti ezek szerint  annál inkább . Lehetséges volna , hogy tőletek jött volna át valami ? Bár az időpontok néha azt hiszem kuszák és csúsznak . De lehet ez nem számít , hiszen az idő relatív . 
Magam is megdöbbentem , amikor olvasni kezdtem  Efi ajánlását . Túlságosan is erősnek tűnt a hasonlóság .  öröm

Tőlem biztos nem ment át a barlang elmélet, mert az álmod után Efi hsz-ében olvastam róla életemben először. Az általad csatolt linket es videót sem néztem meg, hanem tegnap este a Szofi világában olvastam pont ezt a részt a kislányomnak, véletlenül mégegyszer. Pár napja a férjem már elolvasta neki, amint jeleztem is itt, és mivel ott maradt a könyvjelző, tegnap este én is azt olvastam. Ezért tudtam kiegészíteni azzal a gondolattal, hogy az arany az álmodban a lélek. És szerintem a tündérfű is a lélek, aminek a keresésére indultál.
Még egy gondolat a tündérfű/lélek kereséséhez: ugyebár Efi megvilágította, hogy az emberek esetében is igaz, hogy semmi nem az, aminek látszik, és az emberek "mélyére" kell nézni, a "kútba", hogy igazán megismerd őket, és hogy hajlamos vagy a felszínt nézni (ezért cserélhetted össze a kettőnk rajzát), de a lelket kéne. És itt jön, amire még pluszban gondolok, hogy az álomban nem magadtól, hanem a király kérésére kezdted el keresni a tündérfűt. Tehát egyelőre más unszolására indultál el az úton, de legalább elindultál. Persze az is lehet, hogy a király is te magad voltál, egy felsőbb éned, és akkor már rendben van a dolog, mert így már az álom szerint képes voltál a felsőbb énedre hallgatni.
Sőt az is lehet, hogy a saját lelked megismerésére indított útnak a felsőbb éned, azaz az önmegismerésre ösztönzött, hiszen a végén megtaláltad az aranyat, a lelkedet.  Ebben az értelemben viszont nem tudni, miért a királylány részére kérte, hogy vidd a tündérfűt. Lehet, hogy ő volt a csel, vagyis a csali, hogy a király becserkésszen az önismeretre.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6472

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 10 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis 2016-05-07, 00:29

öröm Jót mosolyogtam , de nagyon igaz lehet amit írsz Áprilia  .
Szóval van vezetés és segítsége az embernek , legalábbis annak a részének amivel azonosítjuk magunkat , hogy lépjünk , vagy haladjunk valamilyen irányban , és feltehetően ez pozitívan hathat . 

Szóval még egyszer köszönöm nektek , nagyon szépen rávezettetek arra , hogy ez irányba gondolkodjak  !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 10 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Vendég 2016-05-07, 00:49

fortis írta: . Lehetséges volna , hogy tőletek jött volna át valami ? :
Nem.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 10 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis 2016-05-12, 11:34

Megszűnő világ 2016 máj
Nem írom le az álmot , mert alig maradtak meg részletek , de volt egy nagyon érdekes momentuma , amit kiemelnék és ami elgondolkodtató . 
Szóval az álom alatt összeismerkedtem egy nővel és egy férfival . Rémlik , mintha lett volna ott még valaki aki hozzánk csatlakozott , de ez csak dereng , nem vagyok benne biztos . Mindenesetre az tény , hogy ezek az alakok nagyon furák és különösek voltak . Rendelkeztek valamivel , valami belső erővel ami megkülönböztette őket a tömegtől . Nos ezekkel az alakokkal volt néhány kaland , jöttünk mentünk , tettük a dolgunkat . 
Az álom végén és ez amit említeni szerettem volna , hogy egy metró peronján várakoztunk éppen , amikor elment előttünk öt-hat ember , akik valahogy szintén elkülönültek a tömegtől , mások voltak mint a hétköznapi álom alakok akik a peronon várakoztak . 
Nos ezek közül az egyikőjük oda szólt , hogy ők bizony most álmot váltanak ( ? ) . és hogy ez a világ teljesen meg fog szűnni szerte foszlik majd . 
Ahogy mentek egy ponton egyenként mind eltűntek a peronról . Utánuk mentem és én magam is eltűnhettem , mert egy egészen más környezetbe kerültem onnan .   Még láttam őket , amint kimennek az épületből ,én viszont ott maradtam . Egyszer csak megjelent hirtelen a két ismerős akikkel együtt voltam odaát , a semmiből jelentek meg . Nahát ők is átjöttek , gondoltam magamban és örültem neki gondolván , hogy ha ők is átjöhettek , akkor nem szűnhetett meg azonnal az a másik világ , ha meg szűnt egyáltalán .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 10 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia 2016-05-12, 15:20

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2017-02-20, 20:12-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6472

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 10 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis 2016-05-12, 15:57

Áprilia írta:Nagyon érdekes, tényleg.

Ami feltűnt , hogy tulajdonképpen valóban álmot váltottak , velem együtt . Elgondolkodtató , hogy egyszerű álom alakok is képesek e álmot váltani vajon ? Ráadásul még fel is hívják rá az ember figyelmét ?  Shocked
Ezek a fazonok akkor is elmentek , ha én maradtam volna . Tőlem függetlenül cselekedtek , ez nagyon érdekes .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 10 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia 2016-05-12, 17:07

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2017-02-20, 20:12-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6472

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 10 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis 2016-05-12, 23:23

Sajnos én sem tudok mit mondani  , esetleg annyit , hogy valahogy mások voltak . Ezt , nem tudom kifejezni másként . 

Esetleg még hozzá tennék egy mozzanatot az álmot illetően . Volt benne egy olyan részlet , amikor egy alagútban haladtam volna előre , de egy alak az utamat állta . Tőlem erősebbnek tűnt és nagyobbnak , ezért meg sem próbáltam szembeszállni vele . Ellenben a két kisérőm , a nő és az a férfi alak hamarosan megérkeztek és csináltak valamit ezzel az utamban állóval . Hogy mit , azt nem tudom , de az akadály elhárult . Ezután érkeztünk arra a peronra , ahol az álomváltók kijelentették szándékukat és eltűntek a peron túlsó oldalán , ahol aztán magam is álmot váltottam .
Elég hihetetlen az egész , ilyesmivel még én magam sem találkoztam .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 10 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis 2016-05-31, 13:46

A tizedik eltűnés

Beléptem az udvarra . A ház U  alakban ölelte körbe  az imitt amott alacsonyra nőtt gazos részt  , Nyomott szürkeség és titokzatosság  töltötte ki a teret   A   kopott ajtók és ablakdeszkák sem voltak túl bizalomgerjesztőek,  nem is szólva arról a vasajtóról , ami egy kicsit odébb foglalt helyet egy beugró falrészben  Beléptem a lakásba  , bár igaz , hogy annak csak enyhe túlzással  említhető , hiszen jóformán csak egy helységből állt  , bár az is igaz , hogy változatosabbá tette egy két nem odaillő kiszögellés . 
Mit keresek én itt futott át rajtam , ez a hely nem nőnek való , de mégis itt kell hogy maradjak , ez a szoba lett kijelölve a számomra . 
Kiléptem az udvarra , hátha találkozok valakivel akivel el lehetne kicsit beszélgetni  , épp szembe is jött velem egy alak , gyors léptekkel haladt a kapu felé .  
Jó napot !-  nyöszörgő hang hagyta el a torkomat , a férfi biccentett és csak ennyit reagált . 
" Szóval maga lesz a tizedik aki nyomtalanul el fog tűnni ? " - és kilépett a kapun . 
Nem tudtam mire vélni a mondanivalóját , bekopogtam az egyik lakásajtón , hogy bemutatkozzak , én vagyok az új  lakó.
Bent voltam már a lakásban , az is ugyan olyan szürke és poros volt akár csak az enyém , de itt volt némi bútor is és egy idősebb ember üldögélt velem szemben egy kanapén . 
Szóval maga az a tizedik aki el fog tűnni mormogta az öreg az orra alatt , én meg úgy döntöttem jobb ha inkább távozom . 
Bekopogtam majd beléptem az átelemben lévő lakásba , a helyzet hasonló volt . Itt egy középkora vége felé járó ember fogadott , aki szintén a már többször is említett szóhasználattal fogadott . 
Nem bírtam tovább , csak rákérdeztem  árulja már el mit jelent ez , hogy én vagyok a tizedik aki el fog tűnni ? 
Abból a lakásból eddig még mindenki nyomtalanul eltűnt bökött a szobám irányába a falon keresztül . 
Hogy hogy  eltűnt ? - próbáltam  tovább faggatni , de elterelte a témát és elkezdett érdeklődni a családi állapotomról .  
Nem tartott sokáig a beszélgetésünk , hamarosan távoztam és gondoltam körülnézek alaposabban az udvaron . A vasajtót fürkésztem , nem úgy tűnt mintha sűrűn nyitogatnák . Megfordult a fejemben , hogy esetleg be kellene mögé kukkantanom , de aztán elhessegettem a gondolatot , valamiért jobbnak láttam , ha inkább nem próbálkozom . 
Visszamentem a szobámba és az álom véget ért .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 10 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Vendég 2016-05-31, 15:47

fortis írta:A tizedik eltűnés

Beléptem az udvarra . A ház U  alakban ölelte körbe  az imitt amott alacsonyra nőtt gazos részt  , Nyomott szürkeség és titokzatosság  töltötte ki a teret   A   kopott ajtók és ablakdeszkák sem voltak túl bizalomgerjesztőek,  nem is szólva arról a vasajtóról , ami egy kicsit odébb foglalt helyet egy beugró falrészben...
Mit keresek én itt futott át rajtam , ez a hely nem nőnek való , de mégis itt kell hogy maradjak , ez a szoba lett kijelölve a számomra . 

Ha jelképesen vesszük akkor én arra gondolok hogy a tudatod egy olyan részén jártál amit vagy elhanyagolsz vagy nem tudsz róla. Ezért a kopottság, szürkeség, gazos udvar. Aztán ott van még a vasajtó, egy lezárt helyiség, ahová óvakodsz belépni. Pedig talán jó lenne, mert ott meglelhetnéd a válaszokat. A nem nőnek való helyen mit értettél, nőnek láttad magad?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 10 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia 2016-05-31, 16:04

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2017-02-20, 20:13-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6472

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 10 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis 2016-05-31, 19:06

-Oké . megpróbálok egyszerre válaszolni . 
Szóval lehetett egy belső zug ami valamiért a háttérbe került , de végül is a jelképileg nekem nem is annyira maga a hely tűnik fontosnak , hanem maguk az eltűnések és ebbe bele értve a jövő időt . Hiszen mind azt kántálták , hogy én leszek a tizedik  . Magyarán kilencen már távoztak előttem , de honnan ?  Ha a helyre kellene összpontosítanom , akkor nem tűnhettem el onnan már kilencszer , ha egyszer én a tizedik vagyok . 
- Ami a vasajtót illeti . Azt hiszem félhettem az ismeretlentől és nem éreztem elég erősnek magamat ahhoz , hogy oda betekinthessek a kulisszák mögé . Nem zárkóztam el előle , és tudtam egyszer még kinyitom , de ezúttal nem volt itt a megfelelő alkalom . Mondhatni nem volt itt az ideje , hogy kinyissam azt a vastag rozsdás vasajtót . 
- És végül is ami a poén .  Női testben voltam , és nem is akárkiében .  Mondhatni mintha összegyúrták volna némileg az én és annak a nőnek a személyiségét , bár a magamét éreztem erősebbnek , mégis ezúttal nő voltam . Ez a nő pedig nem más volt mint Áprilia .  no
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 10 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia 2016-05-31, 19:26

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 4 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2017-02-20, 20:13-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6472

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 10 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia 2016-05-31, 19:35

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2017-02-20, 20:13-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6472

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 10 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis 2016-05-31, 22:47

- Írtam neked odaát is a te álmodnál . 
- Ezt a nagualos társaságot nem tudom Áprilia  Akár még lehetne is  , ez az álombéli helyszín is olyan különös volt .  Nekem eszembe jutott az U alakról a társaság jobb és bal oldala is  , másrészről pedig az az álom ahol én voltam a csoportban a farok . Azaz az utolsó tag . Hmm nem tudom merjek e gondolni valamit , inkább csak  öröm mi mást tehetnék ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 10 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia 2016-07-14, 01:35

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2017-02-20, 20:13-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6472

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 10 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia 2016-07-14, 02:09

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2017-02-20, 20:14-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6472

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 10 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia 2016-07-14, 02:33

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2017-02-20, 20:14-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6472

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 10 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia 2016-07-14, 02:42

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2017-02-20, 20:14-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6472

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 10 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

10 / 12 oldal Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.