Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

álmok 2

4 posters

12 / 12 oldal Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Go down

álmok 2 - Page 12 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia Szer. 3 Aug. - 19:43

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:16-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 12 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Vendég Szer. 3 Aug. - 20:07

Eszemben sem volt a szinkronicitást a kettőnk kapcsolatára vonatkoztatni. Nem is szokott Fortisszal összefüggésben a személyes kapcsolat eszembe jutni (meg más fórumozóval összefüggésben sem, legfeljebb ha ellenszenvet érzek).

De még ha nem így lenne, akkor sem lenne köze a kettőnk közötti elképesztő harmóniának Smile ahhoz, hogy előre dőléskor orra lehet bukni, kilégzéskor meg nincs ez a veszély.
Én az álombeli gyakorlattal kötöttem össze a meditációt, nem annak a valóságos kipróbálásával.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 12 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia Szer. 3 Aug. - 20:31

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:16-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 12 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Szer. 3 Aug. - 20:57

Szóval ma kipróbáltam éber állapotban is.
Azt vettem észre, hogy nyitott szemmel szinte lehetetlennek tűnik a feladat, csukott szemmel pedig valóban a fizikai test akart volna előre dőlni. Hogy ez ne így legyen, ahhoz már tényleg kellhet némi tudás szerintem . Sok sok gyakorlással talán . Ellenben a kezeimet csukott szemmel simán magam elé tudtam emelni, hogy megnézzem . A látványa ugyan az , mint álomban . 
Ez is elgondolkodtató amúgy szerintem .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 12 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Vendég Szer. 3 Aug. - 21:08

fortis írta: Ellenben a kezeimet csukott szemmel simán magam elé tudtam emelni, hogy megnézzem . A látványa ugyan az , mint álomban .
Mert nem láttad valójában, hanem elképzelted, és adódott az emlék az álmaidból, szerintem.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 12 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Szer. 3 Aug. - 21:31

efi írta:
fortis írta: Ellenben a kezeimet csukott szemmel simán magam elé tudtam emelni, hogy megnézzem . A látványa ugyan az , mint álomban .
Mert nem láttad valójában, hanem elképzelted, és adódott az emlék az álmaidból, szerintem.

Ez lehet, de amúgy fura volt megnézni a kezeimet és még forgattam is de úgy, hogy közben tudatában voltam annak, hogy a fizikai kezeim a hátam mögött voltak .  Smile
Amúgy ez elég fura gondolatot indított el bennem, mi a bizonyíték arra, hogy álomban is nem e csak elképzeljük a kezeinket amikor megnézzük azokat? 
vagy mi lehet ennek az ellenkezőjének az érv, hogy csukott szemmel a fizikai mellett láthatunk ilyen energia kezet is amilyet láthattam?
Amúgy próbáljátok ki, ez kicsit más, mint amikor csukott szemmel a fizikait emelitek a szemeitek elé és azt láthatjátok és az is más, amikor nem a fizikait emelitek oda és azt látjátok a lelki szemeitek vagy mi a csuda előtt.
Most lehet, hogy hülyének  fogtok nézni azért  amit mondani fogok, de nekem úgy tűnik, mintha álomban a dolgok sokkal egyszerűbbek és valóságosabbak volnának, mint itt a fizikai térben.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 12 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Szer. 17 Aug. - 15:23

Az írás.
Egy helységben voltam azzal a nővel és azzal a férfival. A férfi diktálni kezdett nekünk , én és a nő pedig írni kezdtünk hogy mindent leírhassunk és , hogy ne maradjon ki semmi.  Figyeltem ahogy írom a sorokat és akkor feltűnt valami nagyon érdekes . Én írtam, de az írásom egyáltalán nem olyan volt, mint az itteni. Ez a különbség tűnt fel nekem akkor. Aztán tovább írtam és meggyőződhettem róla, hogy egészen más a stílus tőlem szokatlan. A szöveget sajnos nem tudom, de az álom alatt sem tűnt számomra fontosnak, annál inkább az íráskép, ami lefoglalta a gondolataimat. 
Megjegyzés. 
 Azt tartják, hogy az írás megmutatja a jellemet. De ha bele gondolunk  abba, hogy az itteni írásom egészen más mint az ottani, akkor ez azt jelentené, hogy az álombéli jellemem is más lehet, mint az ittenié ?
Annyira talán vissza tudok emlékezni, hogy az alacsony betűk alacsonyabbak voltak a tőlem megszokottnál, de a magas betűk mint az f magasra nyúltak mintha csak nagybetű rangban volnának. 


Krokodil
Eleinte csak néztem őket amint mászkálnak a szárazon,  még mókásnak is tartottam. Aztán hirtelen csak rájöttem, hogy én is krokodil vagyok és már ebből a szemszögből néztem a világot. Fura volt krokodilnak lenni, főleg a szárazon.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 12 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Vendég Szer. 17 Aug. - 16:14

Gyíkember vagy, Fortis, ne is tagadd.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 12 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Szer. 17 Aug. - 16:15

efi írta:Gyíkember vagy, Fortis, ne is tagadd.

kaméleon?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 12 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Vendég Szer. 17 Aug. - 16:25

Nem kaméleon, hanem azok, akik embernek néznek ki, de valójában nem azok, és el akarják foglalni a bolygót, vagy mi.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 12 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Szer. 17 Aug. - 16:37

efi írta:Nem kaméleon, hanem azok, akik embernek néznek ki, de valójában nem azok, és el akarják foglalni a bolygót, vagy mi.

Jól van no, de az én kedvencem azért mégis csak a kaméleon. Hát nem egy úriember, most mondjátok meg !  taps
álmok 2 - Page 12 Images?q=tbn:ANd9GcQkz1p_RdoNyK_8p7EIasv3_CthhN0_9McSwjFpdkkXC2amx9zR
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 12 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Vendég Szer. 17 Aug. - 16:42

Azért csak válaszolj őszintén, mielött tovább fórumoznánk: El akarod foglalni a bolygót, vagy sem?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 12 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Szer. 17 Aug. - 16:46

efi írta:Azért csak válaszolj őszintén, mielött tovább fórumoznánk: El akarod foglalni a bolygót, vagy sem?

Nem akarom. Már megtörtént.
Nézz csak körül, már minden felé gyíkok rohangálnak.  kávé
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 12 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Vendég Szer. 17 Aug. - 18:36

fortis írta:Azt tartják, hogy az írás megmutatja a jellemet. De ha bele gondolunk  abba, hogy az itteni írásom egészen más mint az ottani, akkor ez azt jelentené, hogy az álombéli jellemem is más lehet, mint az ittenié ?

Csinálhatnánk ilyen játékot is. Mindenki leírná kézzel ugyanazt a szöveget és ki kellene találni melyik kié.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 12 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia Szer. 17 Aug. - 19:56

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:17-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 12 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Vendég Szer. 17 Aug. - 19:58

Médea írta:
fortis írta:Azt tartják, hogy az írás megmutatja a jellemet. De ha bele gondolunk  abba, hogy az itteni írásom egészen más mint az ottani, akkor ez azt jelentené, hogy az álombéli jellemem is más lehet, mint az ittenié ?

Csinálhatnánk ilyen játékot is. Mindenki leírná kézzel ugyanazt a szöveget és ki kellene találni melyik kié.
Jó.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 12 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Vendég Szer. 17 Aug. - 20:14

Fortis írta:az alacsony betűk alacsonyabbak voltak a tőlem megszokottnál, de a magas betűk mint az f magasra nyúltak mintha csak nagybetű rangban volnának.
Ezt érteni vélem. Pontosabbankétféle értelmezést tudok neki tulajdonítani. Az írás középső zónája, amiben az alacsony betűk vannak, azt a teret jelképezi, ahol az életünk zajlik a hétköznapokban, a gyakorlati életünkre utal, a felső zóna pedig a szellemi élet zónája.
Az egyik ötletem az, hogy mivel álomban voltál, a hétköznapi valóság zónája ezért ment össze az írásodban, és ezért volt domináns a szellemi zóna.
A másik gondolatom, hogy az álom tükröt tart eléd, megmutatja, hogy olyan vagy, akinek a figyelme alig van a hétköznapi életben, hanem döntően a szellemiben kalandozik.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 12 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Csüt. 18 Aug. - 14:35

Médea írta:
fortis írta:Azt tartják, hogy az írás megmutatja a jellemet. De ha bele gondolunk  abba, hogy az itteni írásom egészen más mint az ottani, akkor ez azt jelentené, hogy az álombéli jellemem is más lehet, mint az ittenié ?

Csinálhatnánk ilyen játékot is. Mindenki leírná kézzel ugyanazt a szöveget és ki kellene találni melyik kié.
Jó ötlet ! Ez legyen a te feladatod Médea, ha úgy érzed itt az ideje. 
A Nick név már adott hozzá, a hasonló feladatokhoz készült akár csak a Béla.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 12 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Csüt. 18 Aug. - 14:39

efi írta:
Fortis írta:az alacsony betűk alacsonyabbak voltak a tőlem megszokottnál, de a magas betűk mint az f magasra nyúltak mintha csak nagybetű rangban volnának.
Ezt érteni vélem. Pontosabbankétféle értelmezést tudok neki tulajdonítani.  Az írás középső zónája, amiben az alacsony betűk vannak, azt a teret jelképezi, ahol az életünk zajlik a hétköznapokban, a gyakorlati életünkre utal, a felső zóna pedig a szellemi élet zónája.
Az egyik ötletem az, hogy mivel álomban voltál, a hétköznapi valóság zónája ezért ment össze az írásodban, és ezért volt domináns a szellemi zóna.
A másik gondolatom, hogy az álom tükröt tart eléd, megmutatja, hogy olyan vagy, akinek a figyelme alig van a hétköznapi életben, hanem döntően a szellemiben kalandozik.

Szerintem egészen jó felé kapiskálhatsz Efikém.  Mindkettőre rá is bólinthatnék.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 12 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Hétf. 22 Aug. - 6:03

Hamis ébrenlétes
Álmodtam valamit amit nem részleteznék, a lényeg, hogy felébredtem. J mellett feküdtem az ágyon,J is ébren volt. Az ágyunk a sajátunké volt, de nem itthon voltunk, a szoba elrendezése anyu szobájához volt hasonló. A szemben lévő oldalfal felé volt a tekintetem, amikor hirtelen egy különös dologra lettem figyelmes. A ruhám a fotelre volt téve és az hirtelen mintha lecsúszott volna onnan. Pontosabban mintha valaki lerántotta volna.  A jelenség azért volt érdekes, mert úgy tűnt, mintha megtörtént volna, de mégsem történt meg. Azt hittem hallucinálok, de J megkérdezte tőlem, hogy " Te is láttad? " 
Miután igennel válaszoltam figyeltünk a fotel irányába még egy darabig, de aztán J azt mondta, hogy ne foglalkozzunk vele, inkább aludjunk.  
Nos tehát nem vettem észre, hogy ez még mindig csak egy álom, és nem vagyunk ébren, és az sem tűnt fel valamiért, hogy nem itthon vagyunk. 
J elaludt az álmomban, de én nem mertem. Továbbra is a fotelt és környékét fürkésztem, de nem láttam semmi bizonyító jellegűt ami arra utalhatott volna, hogy van ott valaki.  Aztán halovány képlékeny körvonalakat mégis csak sikerült felfedeznem a félhomályban, de káprázatként könyveltem el. 
Nem akartam elaludni, de a szemeim igen csak készültek lecsukódni.  Erőltetnem kellett, hogy ébren tudjak maradni. Aztán egy egy pillanatra mégis csak elaludhattam, de többször is sikerült felébrednem, magamhoz térni.  Az egyik ilyen pillanatnyi alvás után amikor sikerült újból ébrenlétbe erőltetnem magamat, egy hihetetlen dolog történt.  Egy kéz akarom mondani egy egész kar jelent meg a semmiből, és a fejem felé közeledett. 
Úgy megijedtem,  hogy majdnem elordítottam magamat. Erre viszont már nem került sor, mert valóságosan is sikerült felébrednem. Meg is lepődtem és leesett a tantusz, hogy az imént hamis ébrenlétben volt részem. 
Magamra húztam a paplant, jól bevált módszer ez, gyerek koromban is mindig így védekeztem a külső benyomások ellen.  Bírtam egy darabig, de aztán csak csak melegem lett.  Füleltem és néztem a félhomályba, mert még mindig bennem volt az érzés, de aztán csak csak  sikerült újra elaludnom.


Később volt még egy aranyos kis álmom. Egy réten feküdtem egy asztal tetején és úgy tettem, mintha szunyókálnék. Erre azért volt szükség , mert észrevettem, hogy egyre több madár és kis állat jelenik meg körülöttem. Aztán egészen közel voltak már hozzám , akár karnyújtásnyira. Rengeteg madárféle, nyulak, őzikék , meg fel sem tudnám sorolni mennyiféle kis jószág gyűlt össze a réten körülöttem. Jó érzés volt őket így egy kupacban látni.
álmok 2 - Page 12 Images?q=tbn:ANd9GcSI6F45FVNxc-FrtuwPOQnjg9daWNLZgIMuCFHMv58lyLPi_C-f
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 12 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Áprilia Kedd 23 Aug. - 13:03

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 13:17-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 12 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  fortis Kedd 23 Aug. - 13:12

Smile
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

álmok 2 - Page 12 Empty Re: álmok 2

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

12 / 12 oldal Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.