Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Könyvajánló

+9
fortis
Áprilia
ionon
Blueeye
Lea.
Mayra1
Rhea Sylvia
nofertiti
Nilka
13 posters

6 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Könyvajánló - Page 6 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  fortis Szer. 26 Aug. - 14:45

Médea írta:A tolték titok - Az ősi mexikóiak álomgyakorlatai
http://bioenergetic.hu/konyvek/sergio-magana-ocelocoyotl-a-toltek-titok-az-osi-mexikoiak-alomgyakorlatai

A világhírű mexikói gyógyító, Sergio Magaña (Ocelocoyotl), a navatl hagyomány és a Tol leszármazási ág tanítója most először tárja a világ elé az ötezer éves tolték hagyomány titkos gyakorlatait!

A szerző megtanítja:
• hogyan sajátítsuk el a tudatos álmodás technikáit, és hogyan ültessünk el olyan álmokat, amelyek éber állapotunkat teremtik;
• hogyan tudjuk meggyógyítani és megfiatalítani a testünket, és hogyan küldhetünk gyógyítást másoknak álmunkban;
• mi az obszidiántükör, hogyan használjuk önmagunk és mások megtisztítására és gyógyítására;
• hogyan vegyük fel a kapcsolatot az őseinkkel;
• hogyan lássuk meg lelkünk energiáját, hogy megtudjuk, kik voltunk előző életeink során.

Nahát ez jól hangzik !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 6 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Szer. 26 Aug. - 20:31

A címe alapján kicsit gyanús, angolul elég sok Castaneda ihlette könyv jelent meg, végül is ő hozta el az ezoterikus köztudatba a tolték örökséget. Azt nem tudom hogy ezek mennyire tekinthetők hiteles beszámolóknak, nemcsak arról van-e szó hogy pénzt csináljanak egy népszerű témából. Mindenesetre találtam a szerzőről egy magyar feliratos videót, majd ez alapján eldöntöm mit gondoljak róla és a könyvéről:


Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 6 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Áprilia Szer. 26 Aug. - 21:40

Ma meg akartam venni a könyvet a Libriben, de annyira új, hogy azt mondták, csak holnap érkezik a boltba. Viszont örömmel konstatáltam, hogy Castaneda: Don Juan tanításai-t 2014-ben újból kiadták (Édesvíz Kiadó), még lehet kapni. Very Happy

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6472

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 6 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Csüt. 27 Aug. - 11:01

Áprilia írta:Ma meg akartam venni a könyvet a Libriben, de annyira új, hogy azt mondták, csak holnap érkezik a boltba. Viszont örömmel konstatáltam, hogy Castaneda: Don Juan tanításai-t 2014-ben újból kiadták (Édesvíz Kiadó), még lehet kapni. Very Happy

Én anno bejártam a városom összes boltját hogy találjak egy Castaneda könyvet, valamelyik fórumon ajánlották és a nevén kívül alig tudtam róla mást. Végül Sanchez könyvére bukkantam, ami bár nem nyűgözött le, de nem is vette el a kedvemet. Nem kis utánajárás után aztán sikerült felhajtanom a Sas ajándékát. Máig ez az egyetlen ami eredetiben van meg, a többit kinyomtattam. Ha egyszer kiadják az egész sorozatot lehet egyben megveszem.
Ami Sergio Magana könyvét illeti, hát eléggé érdekel a téma, a videók alapján őszintének tűnik, azt nem tudom hogy gyakorlati értelemben mennyire bizonyulna hasznosnak, de a nagualizmus szellemi hátterével foglalkozó magyar nyelvű írás kevés van, már csak ezért is megérné. Én most a Négy egyezséget olvasom.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 6 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Áprilia Csüt. 27 Aug. - 11:16

Médea írta:
Áprilia írta:Ma meg akartam venni a könyvet a Libriben, de annyira új, hogy azt mondták, csak holnap érkezik a boltba. Viszont örömmel konstatáltam, hogy Castaneda: Don Juan tanításai-t 2014-ben újból kiadták (Édesvíz Kiadó), még lehet kapni. Very Happy

Én anno bejártam a városom összes boltját hogy találjak egy Castaneda könyvet, valamelyik fórumon ajánlották és a nevén kívül alig tudtam róla mást. Végül Sanchez könyvére bukkantam, ami bár nem nyűgözött le, de nem is vette el a kedvemet. Nem kis utánajárás után aztán sikerült felhajtanom a Sas ajándékát. Máig ez az egyetlen ami eredetiben van meg, a többit kinyomtattam. Ha egyszer kiadják az egész sorozatot lehet egyben megveszem.
Ami Sergio Magana könyvét illeti, hát eléggé érdekel a téma, a videók alapján őszintének tűnik, azt nem tudom hogy gyakorlati értelemben mennyire bizonyulna hasznosnak, de a nagualizmus szellemi hátterével foglalkozó magyar nyelvű írás kevés van, már csak ezért is megérné. Én most a Négy egyezséget olvasom.

Nem akarok tolakodó lenni, de a don Juan tanításait meg tudom ma venni neked (3 db. volt még belole), ha adsz privátban elérhetőséget, ahova elküldhetem. (De ha nem, nem baj.)
Az egyik Don Juan tanításait tegnap a boltban a kezembe vettem és egy papírzsebkendő volt belehelyezve, egyfajta könyvjelzőként. Milyen az elme: azonnal azt gondoltam, hogy de gusztustalan (pedig nyilván nem használt papírzsebkendő volt), egy másik példányt kellene a kezembe vennem! Végül visszatettem a helyére. Hazafelé menet az autóban döbbentem rá, hogy bele kellett volna olvasnom a papírzsebkendővel megjelölt oldalba, biztosan lett volna ott számomra egy jel! (Arrol nem is beszélve, hogy egyébként a mult héten kezdtem el újra olvasni ezt a könyvet.) Ma visszamegyek A tolték titokért, és megpróbálom, hátha ott lesz még a don Juan tanításaiban a papírzsebkendő...
Igen, én is ugyanazon okbol szeretném megvenni A tolték titkot, amit fentebb írsz.
Nekem megvan könyv formájában 1-2 kivételtől eltekintve az összes Castaneda könyv, mivel akkora mázlim, van, hogy  az egyik családtagom még a '90-es években megvette őket, amikor először kiadták.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6472

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 6 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Csüt. 27 Aug. - 11:45

Áprilia írta:Nem akarok tolakodó lenni, de a don Juan tanításait meg tudom ma venni neked (3 db. volt még belole), ha adsz privátban elérhetőséget, ahova elküldhetem. (De ha nem, nem baj.)

öröm Köszönöm ez kedves, de nem szükséges. Van a közelben egy Alexandra könyvesbolt, ott könnyen be tudok szerezni bármit. A zsebkendős kalandodat illetően igazad lehet, oda kell figyelni ezekre az apróságokra, fontos üzeneteket közvetíthetnek.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 6 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Áprilia Csüt. 27 Aug. - 20:42

Na most jövök a Libriből, megvettem A tolték titkot.
És ott volt a papírzsebkendő is a Don Juan tanításaiban! Very Happy  Az "1963. Július 6. szombat" kezdetű jegyzetnél volt betéve a papirzsepi. Megjegyeztem, hogy meddig tart az a két oldal (az én könyvem más felosztású), és majd otthon elolvasom. Annyit elolvastam persze a boltban is, hogy a Castaneda által - a don Juan instrukcioi alapján - saját maga termesztett Datura növény kipróbálásáról van szó...(kb. ugyanitt tartok amúgy is a könyv olvasásával, amit a mult héten kezdtem el. Lehet, hogy ez benne a poén, az erőnek van humora Very Happy )
Utánanéztem! Percnyi pontossággal ugyanott volt kinyitva a saját könyvem is az iPad-en, ahol a papírzsepi volt a bolti példányban!  (Pedig valójában nem ott járok, csak valamelyik nap visszapörgettem az oldalakat, mert valamit kerestem...) Shocked  Shocked  Shocked  taps  

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6472

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 6 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Csüt. 27 Aug. - 22:20

Smile szinkronicitás...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 6 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Áprilia Csüt. 27 Aug. - 22:36

Médea írta:Smile  szinkronicitás...

Ez a szó jutott nekem is az eszembe hazafelé jövet, a helyzet jellemzésére. gimme-five

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6472

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 6 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  ionon Szomb. 5 Szept. - 9:54

fortis írta:
ionon írta:

Egyszemélyes, átlehet haladni vele a bolygón, de nem a fizikai bolygón tudsz haladni vele, olyan fehérségben haladsz (igen érdekes érzetben vagy)

Lehet a merkabára gondoltál ?
Véletlenül sem a Merkabára gondoltam, ott volt mindig is a Piramisok országában, kereső megtudja találni és elő hozni, csak bizonyos szem,képességeket kell fejleszteni hozzá, érdekessége minden ember tudja ezt a képességet de valamiért a fizikai élettérben nincs szükségük rá, de a keresőnek mindenre szüksége van, főleg a kalandornak fut

ionon

Hozzászólások száma : 111

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 6 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  ionon Szomb. 5 Szept. - 10:00

Médea írta:Smile  szinkronicitás...
http://mek.oszk.hu/00800/00838/html/
Jókai Mór: A lélekidomár
Olvassátok el, ebből a könyvből igen lényeges dolgot akartam tudni, emberek csak úgy maguktól mindent elmondanak akár kérdés feltevése nélkül is, Lándory a főhős így kérdezi ki a rabokat. Pont ilyen dolog is sikerült már...

ionon

Hozzászólások száma : 111

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 6 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Szomb. 17 Okt. - 16:22

Ajánlom Solohov, "Emberi sors" című kötetét, diákéveimben nagy szeretettel forgattam.

Mihail Solohov a tolsztoji méretű nagyregények, társadalmi eposzok megalkotása előtt elbeszélésekkel indult el az írói pályán. Az anyajegy, a Sibalok magzatja, az Idegen vér és a többi, a húszas években keletkezett írás a polgárháború drámákkal és tragédiákkal teli időszakát ragadja meg, e remekmívű novellákban a kozákság egyéni sorsa egy egész vajúdó s gyötrelmekben újjászülető nép sorsfordulóját szimbolizálja. Az Emberi sors című világsikerű elbeszélés, amelynek egyszerű katonahőse a második világháború megpróbáltatásai és tragédiái után is megőrizte hitét az életben, az emberekben.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 6 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Áprilia Szomb. 17 Okt. - 21:06

Médea írta:...diákéveimben nagy szeretettel forgattam.

Miért, hány éves vagy? Privátban is megírhatod. Wink Wink Wink

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6472

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 6 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Vas. 18 Okt. - 18:10

Solohov...
-
Mint minden karizmatikus személy - neki is adott volt a lehetősége!
-
Mi az a "lehetőség"?
-
Nos, ezzel kiverem a biztosítékot de, ha nekem is "adatik" - akkor bizony elmondhatjuk - ISTEN - nem egy "faszarági" Isten, bőkezűen és bölcsen adakozó Isten!
Feltételezhetően tudja azt is mi várható a megajándékozottól, ezek fejében ám akkor is "bölcsnek" "véli" - átnyújtani a karizmát, h abból részesedhessen a föld lakossága!
Így vagy vele te is - Médea - kihámoztad és rágod...mai napig!
-
A nevezett személy - ennek dacára - nem teljesítette be, s nem is volt hálás a "karizmáért"!
Kicsit sem.
Sőt - gondolom - fürdött és az őt körül vevő szellemi hatásban - afféle burokban - ma is "pancsikázik" az önelégültségében!
Ne hidd, hogy "hülye" vagyok - TUDOM - miről beszélek...
Bár ő már porlik, viszont a szellemiség soha nem porlad el, s mivel jogot kapott, így Solohovon át mái napig ajtó nyílik neki; ki és bé járni!
-
Talán érted már? - Solohov - karizmájával nem zárta be az ajtót, elődei után és maga utánra se biztosított - kulcsot, az élet menedék városába! - Igen!
Igen! VAN MENEDÉK VÁROS! - Következésként az örökség utódlása részemről - egy ZÉRÓ - Solohov mellet pipázgathatok egy fonott hintaszékbe - ÉS AZTÁN SEMMI TÖBB!
-
Vegyük indoknak a MIGRÁNS KÉRDÉST!
-
Solohov - láthatta volna azt AKITŐL - KAPOTT! - Kincsével tényleg jobbá lehetett volna tenni a világ "egy szárnyát", akik nem mélyrepülésben élték volna meg történelmi korukat, sőt stafétásként futhattak volna elől - AZ IFJAK ELŐTT!
KIK AZ IFJAK?
-
Hát te!
Solohov magggasztaláson túl - VAN - e MÉG  - VALAMID?
-
Nos, akkor derűlne ki - HA - összefognál velem és elmennénk a Parlamentbe, s hangunkat felemelnénk - OTT - az invázió ellen és a megszállásunk várható következményei ellen!
ITT VAN AZ ISZLÁM VALLÁS - ESZMEISÉGE!
-
Az eszmeiség ismerve - ÉS FŐ ISMÉRVE!

AZ ERŐSZAK TÉRHÓDÍTÁSA - VÉR ÁLTAL IS!
-
Nem ragozom tovább - Solohov - látta - mert látnia kellet azokat a társadalmi problémákat amik akkor "leledzettek" - Orosz országban!
-
Neve - nem EVANGÉLISTAKÉNT MARADT FÖNN!
Már pedig aki nem evangéliumot hírdet karizmáinak birtokában!
AZ MÁST TESZ!
-
A HALÁL HÍRT HOZZA! AZT HÍRDETI!
Életellenességet!
-
Igen!
-
Lehet engem kővel - MOST - (sorry..ha, a lófasznak helye van ? )) "agyonbaszni" - az Igazság - Igazság marad!
-
Megszoktátok bizonyosan hangvételemet!
Teszem mert; ez a "karizmám"!
A "bátorság"!
-
A bátorság ragadványos és kívánom fertőzzön meg!
Ne éld hiába életed!
Vágd ki Solohovot a kamrába, hogy az akadjon rá, aki még...CSAK OTT TART!
TE!
MÁR!
NEM TARTSZ OTT!
-
MERT? - SZÓLTAM!


-
Üdv. Elek!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 6 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Vas. 18 Okt. - 19:05

Parlamentbe minek? Ott ülnek a legvadabb menekültellenesek.

A másik, hogy hagy döntse már el mindenki maga, mit akar olvasni. Te vagy erőszakos, nem az iszlám.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 6 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Vas. 18 Okt. - 19:22

Nem - efi...
Mert az iszlám = öl.
Én nem mártottam késem a disznón kívül másba mert enni kellet húst!
-
Az iszlám a "pörkölthúst" eszi és azt amelyik az égből pottyan alá - előbb fölröpíti aztán szagolgatja mennyire "pörkölt".
Ha nem eléggé - AKKOR ÚJRA ROBBANT - MÁSIKAT!
-
Ilyen volnék?


A hozzászólást Elek összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. 21 Okt. - 10:17-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 6 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Vas. 18 Okt. - 19:26

Solohov egoista volt.
Ugyan olyan mint pld. nálunk Ilyés, aki csalta a feleségét egy neves színésznővel miközben "hazafias" írásokat írt és efféléket.
Ugyan kérlek...vég nélkül lehetne folytatni a feketelistát - az erkölcsit...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 6 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Csüt. 28 Jan. - 12:56

Áprilia írta:
Áprilia írta:Charley Morley: Éber álmodás
Erre most bukkantam a neten, nem sok ilyen témájú könyv van magyarul...

http://bioenergetic.hu/konyvek/charlie-morley-eber-álmodás

Ma megvettem a Libriben, 2300,- Ft.

Azóta én is beszereztem és egész korrektül meg van írva, csak kicsit kapkodónak éreztem. Mindenesetre tele van jó technikával és Morley is erősen hangsúlyozza az álomnapló fontosságát, mert segít az álmokra való jobb emlékezésben és egyben üzenünk vele a tudatalattink számára hogy fontos nekünk, szeretnénk jobban megismerni. Sok időt töltök jegyzetek készítésével ha éjjel felébredek kis pappírcetlikre firkantok fel néhány kulcsszót és ezek alapján később fel tudom idézni az álmot.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 6 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Áprilia Csüt. 28 Jan. - 13:25

Médea írta:
Áprilia írta:
Áprilia írta:Charley Morley: Éber álmodás
Erre most bukkantam a neten, nem sok ilyen témájú könyv van magyarul...

http://bioenergetic.hu/konyvek/charlie-morley-eber-álmodás

Ma megvettem a Libriben, 2300,- Ft.

Azóta én is beszereztem és egész korrektül meg van írva, csak kicsit kapkodónak éreztem. Mindenesetre tele van jó technikával és Morley is erősen hangsúlyozza az álomnapló fontosságát, mert segít az álmokra való jobb emlékezésben és egyben üzenünk vele a tudatalattink számára hogy fontos nekünk, szeretnénk jobban megismerni. Sok időt töltök jegyzetek készítésével ha éjjel felébredek kis pappírcetlikre firkantok fel néhány kulcsszót és ezek alapján később fel tudom idézni az álmot.

Szorgalmas vagy, az már biztos.
(Nekem az volt a benyomásom a könyvről, hogy a szerző maga sokat tudhat, de a könyvvel csak pénzt akart csinálni, nem az volt a célja, hogy használható is legyen, ezért nagyon felszínesre sikeredett.)

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6472

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 6 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Blueeye Csüt. 28 Jan. - 14:30

Ha elsőre jó és használható könyvet írna, miből él meg utána? Ez nem szép dolog.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1129

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 6 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Blueeye Szer. 10 Feb. - 15:40

James Redfield: Shambhala titka

Tegnap kezdtem olvasni. majd referálok, hogy milyen.

Innen lehet letölteni.

http://www.ujkorklub.hu/load/ezoterikus_konyvek/konyvek/james_redfield_shambhala_titka/1-1-0-803#.VrtLXFIhNK0

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1129

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 6 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Szer. 10 Feb. - 16:01

Blueeye írta:James Redfield: Shambhala titka

Én a Mennyei próféciát olvasom éppen.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 6 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Blueeye Szer. 10 Feb. - 20:19

Azt is olvastam.

Ennek eléggé vontatott az eleje. Pár mondatot, ami jó felismerés, majd kiírom.

A filmet láttad, Médea? Mármint a próféciát?

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1129

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 6 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Vendég Szer. 10 Feb. - 20:22

Nem, az íróval is csak most ismerkedem, ez az első könyv tőle, de eddig tetszik. Az írásmód és a mondanivaló is rendben van.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 6 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  fortis Csüt. 11 Feb. - 10:25

Médea írta:Nem, az íróval is csak most ismerkedem, ez az első könyv tőle, de eddig tetszik. Az írásmód és a mondanivaló is rendben van.

Ne is nézd meg amíg a könyvet el nem olvasod , csak utána . Mert megnézni is érdemes , de egy film sosem adja vissza annyira a lényeget mint  a könyvek . 


Amúgy olvasta valaki a Gólemet ? Gyermek korom kedvenc könyve volt  egyszerűen oda voltam érte . 
Könyvajánló - Page 6 Covers_22268

A gólem harminchárom évenként Prágában ölt testet egy ajtók nélküli szobában.
Athanasius Pernath múltját titokzatos homály fedi, társai – a csábos prostituált, a süketnéma árnyjátékos, a különc bábos, a zsugori ócskás és a szent életű kabbalista – titkolnak előle valamit, ami kulcsot adna furcsa látomásaihoz. Egy rejtélyes gyilkosság gyanúba keveri a férfit, aki egy este Prága sikátoraiban szembetalálkozik a gólemmel, és eljut oda, ahol ember még nem járt…

A gólem a zsidó néphagyomány és irodalom fontos szereplője, a védelmező agyagszörnyeteg, akit egy rabbi kelt életre. Gustav Meyer fordulatokban gazdag élete, a korabeli prágai gettó elrajzolt figurái és egy letűnőben lévő korszak elevenedik meg a Gólem lapjain. Meyer behatóan tanulmányozta a kabbalizmust, a szabadkőművességet, a jógát és az alkímiát, fantasztikus látomásai szinte őrületbe kergették, de volt párbajhős, műfordító, bankár és csaló, ingázott Bécs és Prága között, miközben testi-lelki nyavalyák gyötörték. A huszadik század első évtizedében megjelenő Gólem nagy hatású remekmű, amelyet többször megfilmesítettek.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 6 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Áprilia Csüt. 11 Feb. - 12:36

fortis írta:
Amúgy olvasta valaki a Gólemet ? Gyermek korom kedvenc könyve volt  egyszerűen oda voltam érte .

....és még csodálkozol, hogy álmaidban gyakran zsidó rabbi vagy és egyéb zsido témák merülnek fel?....
(Régebben feltetted ezt a kérdést, hogy nem érted, miért álmodsz zsidó témában.)

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6472

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 6 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  fortis Csüt. 11 Feb. - 15:09

Áprilia írta:
fortis írta:
Amúgy olvasta valaki a Gólemet ? Gyermek korom kedvenc könyve volt  egyszerűen oda voltam érte .

....és még csodálkozol, hogy álmaidban gyakran zsidó rabbi vagy és egyéb zsido témák merülnek fel?....
(Régebben feltetted ezt a kérdést, hogy nem érted, miért álmodsz zsidó témában.)

Na jó , de az már nagyon régen volt , vagyis amikor ezt olvasgattam . Azóta volt sok más kedvencem is már .  öröm
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 6 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  fortis Csüt. 11 Feb. - 15:34

hmm amúgy igazad lehet az összefüggések terén .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 6 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Áprilia Csüt. 11 Feb. - 17:31

Médea írta:

Én a Mennyei próféciát olvasom éppen.

Engem ez a könyv indított el az utamon, a '90-es évek közepén. Sorsfordító volt az életemben.
Még az is megadatott, hogy az elolvasását kovetoen az utcán szembetalálkoztam Soma Mamagésával, leszólítottam Very Happy , megbeszéltük a könyvet, majd meghívott Schirilla György csoportjába, ahova akkoriban ő is járt (nem mentem el.)

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6472

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 6 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Áprilia Csüt. 11 Feb. - 17:35

fortis írta:

Amúgy olvasta valaki a Gólemet ? Gyermek korom kedvenc könyve volt  egyszerűen oda voltam érte . 

fortis írta:hmm amúgy igazad lehet az összefüggések terén .

"A gólem a zsidó néphagyomány és irodalom fontos szereplője, a védelmező agyagszörnyeteg, akit egy rabbi kelt életre."

Többek között még zsidó rabbi is voltál álmodban, aki élete árán is védelmezte a Tórát....leszúrtak.....ha jól emlekszem.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6472

Vissza az elejére Go down

Könyvajánló - Page 6 Empty Re: Könyvajánló

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

6 / 10 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.