Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

+2
Greywolf
Áprilia
6 posters

6 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 6 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Blueeye Pént. 8 Jan. - 18:07

" Ember, magadnak köszönhetsz minden szenvedést, te magad csinálod mindazt, amit el kell viselned, ha fáj, akkor ne cselekdj úgy, hogy fájjon, hogy később ebből problémád legyen."

Buddha


Buddhát is megkísértették az "ördögseregek", próbálták kimozdítani a helyzetéből, az egyensúlyból.
Buddha ült mozdulatlanul a világfa alatt.

( Ördögsereg = gyengeségeink. Shocked Negatív érzelmek, amik betegséget okoznak = démonok Shocked ).

A fekete ördögseregek   ( kísértések) 9 hullámban támadtak Buddhára.

1. támadott a vágy, a kívánság, az óhaj

2. kiábrándultság, és elégedetlenség

3. éhség, szomjúság

4. szenvedély, lomhaság, lustaság

5. unalom, és az álom, tompítás

6. félelem, iszony

7. kétely és lelkiismeretfurdalás

8. harag, álszentség

9. és a három csodaszép lány, akit ráküldtek az ördögök.  

De tartotta magát. lányvigyor


Buddhizmus és ayurvéda 2. rész

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 6 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Vendég Pént. 8 Jan. - 18:34

...mint azt már tudjuk - Jézus - valójában az a személy volt aki - "leegyszerűsítő-ként jött el ide az Univerzumból!
-
annyira igazad van, h igazából csak "ékezetnek" szánom eme kis karcolatot...

értelem -  érzelem - akarat <> a "hústestiség" és a lélek összefonódása, a hármas pillér amely "alátámasztja" az "istenakarat" kikényszerített részét, a paradicsomból kiűzetett bűnös -> embert!
az "énélmény" - már úgy vélem egészen más - az voltaképp "tudatosodás" de, olyan ami nem önmagától inspirálódott - annál inkább "külső hatásként" - ami nem más mint a Sátán -> Genezise - szintén az "emberben"!
a Sátán kivette a hústestből a "magáét" és "átformálta - azzá amely jellemében - már az én/egó aki abban a hiedelemben él, h képességei vannak!
lássad; a klónozást és más kísérleti tevékenységét - a kivetített "diadalát", s egyben a "Másodlagos Teremtő" dicsőségét!
-
h honnan veszem én ezeket?

háááát onnan amiket leírtál mert igazából nincs mit cáfolni azt - a maga nemében igaz, CSAK! -
Isten aspektusából "tekintve" - VELE PÁRHUZAMBAN!
-
a halál után?...-> 1,2,- szöveges bekezdéshez;...szintén igaz. részint. én úgy tudom a bibliából, h ez a folyamat egy "alvó állapottá" alakúl át és annyi a "tényleges", h a szellemiségek mint pld. a démonok - képességeik adta kihasználtsági fokokat járják meg! - 
lássad; a halottidézés praktikája éppen ezt vízionálja elénk - az egyes démonok mint specializálódtak "egyes" "felszólítási készségnek" - "alávetni magukat" - megkértekként-felkértekként, esetenként konkrét cselekedetekre - "varázslásban"!
hogy tökéletesen megformázva adják vissza, álságosan a halál utáni közvetlen közeli szellemi síkokat - területeket!
lássad; Sault az Endori asszonynál!
mivel nem túl gyakori a halálból történő visszatérések ez irányú és beszámolókkal telített esete, így joggal kérdőjelezhető meg az egész, nem kis naívitással konkretizálva; "hülyeség"! - agyament speckós vázlat a "reinkarnálódásra" és...stb...stb...!

Tibet?... Tibeti "fővezér" totálra leadta a TV, h azt nyilatkozta vagy valami riport - a Láma Ő Szentsége sót eszik! 
halála előtt sót eszik.
nos, ez nem lehet figura, ez ténynek vehető - NO, DE! - mi értelme van az egésznek - én bíz fel nem foghatom. új test? - minek a sóhegy bekajálása? - reinkarnáció? minek a másik sóhegy bekajálása?...stb...stb...!

háááát.... a "kiszolgálás ilyetén a "kamu" kategória!
a kiszolgálás "ITT TÖRTÉNIK" ideát mert vallást lehet kreálni - AZAZ - ELTÁVOLODÁST AZ EGYETEMES ISTEN AKARATTÓL!
-
én!
Isten engem úgy segéljen!
teljes szívvel és lélekkel és szellemmel hiszem a fentiekben általam leírtakban!
hiszem, h a Szent Biblia, a Kézikönyv, az Élet Kézikönyve - és Önön Magában az IGAZSÁG - a Szent és Egyetemes Igazság!
mint az életemben megjelenő bizonyságok, megmásíthatatlanul igazolták is valóságát, értelmét és lényegisének minden ide vonatkozó emberi körülményeiben - az összes megtapasztalható - "felfoghatót"!

szép a mély hit és még bizony a "hiedelem is szép" - a maga nemében!
az egyik kezdet, s aztán az "átlépés" és végezetűl a "beérkezés"!

Jézus a Krisztus nevében!

Ámen. ... Hallelujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 6 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  fortis Pént. 8 Jan. - 18:36

Na hallod Blueeye , jól rácuppantál a buddhizmusra  és az ayurvédára . 
Ezzel tulajdonképpen nincs is semmi baj , mert a magyarázatok jók . Épp annyira jók , mint pl a teozófia , vagy a Seth általi tanok , vagy a toltékok magyarázatai a létezés világáról . 
öröm
Néha akadnak összefüggések , elég nagy munka lenne  összeszedni és megtalálni azokat , de roppant érdekes is volna  egyben .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 6 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Vendég Pént. 8 Jan. - 18:52

tk. fortis ezzel a kis szöveggel - elmondsz valamit!
mit?
tanúlságot. és. tanúságot.
-
ha megfigyeled - a fórumozók minden tagja, személye - "leordíttatja" magáról - KI Ő!
a "szellemiségek" - IGEN!
képesek munkát adni a kezünkbe - a szívünkből "felfakadót" és még -> őszintét is!
-
hááát jól át vagyunk verve - Jézust a szegek nem verték így át!
azért mert Ő!
TUDTA! - MÉRT HAL MEG!
-
következésként ez a Jézusi Áldozat Szentség - KELL!
KELLENE!
visszatükröződjön - személyeinken!
-
a "múltkori" "cécó" alatt aszonta az egyik kedves hölgy tagunk - az idézet nem pontos, h Elek te aztán mindent "lehozol" csak a "kereszténységet" nem!
-
értitek?
a szellemiségek minden módon megkérdőjeleztetik az igazságot, s teszik ezt úgy, h az igazságot állíttatják szembe - "vádlás alá"!
-
én úgy vélem; MINDEN ENGEM MEGKÉRDŐJELEZŐ - a "becsapott" kategória letükröződése!
ÉS ÉN?
persze, h én is!
hiszen nem vagyok mindenkor a SztSz védőernyője alatt!
-
érdekes ugye?
-
háááát eljött a nap.

amikor ez is leírattatott!
-
már nincs messze és ezt a történelmi idő igazolja, jelen pillanatában, s nem mi!

amikor a SztSz "Kiáradása" elvezet bennünket az Igazság Folyamatában - "előre"...és még előbbre!

Jézus a Krisztus nevében!

Ámen. ... Hallelujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 6 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Blueeye Pént. 8 Jan. - 19:06

fortis írta:Na hallod Blueeye , jól rácuppantál a buddhizmusra  és az ayurvédára . 
Ezzel tulajdonképpen nincs is semmi baj , mert a magyarázatok jók . Épp annyira jók , mint pl a teozófia , vagy a Seth általi tanok , vagy a toltékok magyarázatai a létezés világáról . 
öröm
Néha akadnak összefüggések , elég nagy munka lenne  összeszedni és megtalálni azokat , de roppant érdekes is volna  egyben .


Minden filozófiában és vallásban  megtalálhatók ezek az összefüggések.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 6 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Blueeye Pént. 8 Jan. - 19:07


______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 6 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  fortis Pént. 8 Jan. - 19:19

Blueeye írta:
fortis írta:Na hallod Blueeye , jól rácuppantál a buddhizmusra  és az ayurvédára . 
Ezzel tulajdonképpen nincs is semmi baj , mert a magyarázatok jók . Épp annyira jók , mint pl a teozófia , vagy a Seth általi tanok , vagy a toltékok magyarázatai a létezés világáról . 
öröm
Néha akadnak összefüggések , elég nagy munka lenne  összeszedni és megtalálni azokat , de roppant érdekes is volna  egyben .


Minden filozófiában és vallásban  megtalálhatók ezek az összefüggések.

Meg meg , de más ezt így kimondani , és más volna valóban egy ilyen összehasonlíttató gyűjteményt látni és olvasgatni . 
Én legalábbis szívesen fogadnék egy ilyen összefoglalást .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 6 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Blueeye Pént. 8 Jan. - 20:03

fortis írta:
Blueeye írta:
fortis írta:Na hallod Blueeye , jól rácuppantál a buddhizmusra  és az ayurvédára . 
Ezzel tulajdonképpen nincs is semmi baj , mert a magyarázatok jók . Épp annyira jók , mint pl a teozófia , vagy a Seth általi tanok , vagy a toltékok magyarázatai a létezés világáról . 
öröm
Néha akadnak összefüggések , elég nagy munka lenne  összeszedni és megtalálni azokat , de roppant érdekes is volna  egyben .


Minden filozófiában és vallásban  megtalálhatók ezek az összefüggések.

Meg meg , de más ezt így kimondani , és más volna valóban egy ilyen összehasonlíttató gyűjteményt látni és olvasgatni . 
Én legalábbis szívesen fogadnék egy ilyen összefoglalást .


Ezt legjobb magunknak megtenni, mert ha csak elolvasom más összefoglalóját, nem fogom megérteni.
Pl. Onnan tudom hogy vannak hasonlóságok, mert  tanulmányoztam a tibeti, kínai, és ayurvédikus gyógyítást.
Akkor pedig az ember saját maga jön rá az összefüggésekre, ugyanaz az alap, csak kicsi eltérések vannak.

Ilyen tanulmányokhoz 15 évre el kell menni, helyben tanulmányozva mindent.

Pl. már évekkel ezelőtt érdekelt az ayurvéda, de nem értettem. Több évbe telt, mire most már egy kicsit értem, de ha nem olvasom a Bhagavad Gitát, akkor az az alap hiányozna, anélkül egy érthetetlen katyvasz az egész.
És még csak az elején járok.

Nem véletlen tanulják a tibeti gyógyászatot 15 évig, és az ayurvédát is tíz évig, hogy merjenek embereket gyógyítani. Nagyon sok idő kell.
Egy hiteles ayurvédás  is többször jár Indiában, hogy tanulmányozza és gyakorolja az ősi gyógymódot.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 6 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Vendég Szomb. 9 Jan. - 9:09

Blu.....Ilyen tanulmányokhoz 15 évre el kell menni, helyben tanulmányozva mindent.

Pl. már évekkel ezelőtt érdekelt az ayurvéda, de nem értettem. Több évbe telt, mire most már egy kicsit értem, de ha nem olvasom a Bhagavad Gitát, akkor az az alap hiányozna, anélkül egy érthetetlen katyvasz az egész.
És még csak az elején járok.

Nem véletlen tanulják a tibeti gyógyászatot 15 évig, és az ayurvédát is tíz évig, hogy merjenek embereket gyógyítani. Nagyon sok idő kell.
Egy hiteles ayurvédás  is többször jár Indiában, hogy tanulmányozza és gyakorolja az ősi gyógymódot.

Nem vagyok iskolázott, DE!
Azonnal "átjön", NAGYON NAGY A "KÉSÉS"!


Ha, elmegyünk 15. -évre és netán én még élek-élünk is -70. évesen már nem nagyok a távlataim - a tanúltak nagyon nagy "hányadósa" - ELVÉSZ!
-
Már megbocsáss - kiváltsága az valakinek?
Tanítónak?
Hogy addig - "PUSZTÚLNI HAGYJA A VILÁG LAKOSSÁGÁT"?  

(( nyomorúltan nyomorgatott földlakó embertársainkat -> betegeket, önpusztítókat, mások által pusztítottakat, szellemi leépülteket - MINDENKIT! ))))
-
Annyira ellentmondásos ez az egész, h még a józan ész is elbiciglizik ezektől az állításoktól - MESSZIRE!


Tehát igaz az amit Jézusról állítok!


Ő A KULCS - személy......!
-
Természetesen a világ felsorolható és számba vehető irányzata - összevonható és egységre hozható!
DE! - MIKOR? És MILYEN ÁRON?
-
Volna aki nem ölne az ő hitéért?
Példának okáért a szélsőséges hordák -> MÁR ÖLNEK ÉS PUSZTÍTANAK! - KÖLN-ben az erőszakhullám előrenyomulásáért! - NEM EZT TETTÉK?

Nagyon könnyű "beszélgetni" - a kávézó teraszáról - és a gyilkos háború elfeledett időtávlatából - eröltetni nézeteinket!
-
Jézus "erőltetése" - kötelező....-> Európai szinten meg súlyos vétség ha, elmulasztjuk!

-
KÖLN "IGAZSÁGA" - JÉZUS IGAZSÁGA!

Vagy akinek szép lánya van - állítsa ki - oda - szabad prédának, s előtte magyarázza meg neki -> "lányom álljál helyt a hordának <-> én most megyek --->>> "tanokat tanúlni" - 15. évre! - csak nyugi - jövök és akkor elmondom a hordának<-> ejnyebejnye - ksi rosszaságok! tudjátok, h nem volt helyes a lányom meggyalázása! - legközelebb jók legyetek és azonnal legyetek Tibet szolgái!

-
Végül is van alternatíva; Jézus mehet a pöcegödörbe - ez az 1.-db. és aztán a másik; az Iszlám vagy a 3.-ik legyünk akár Tibet örökösei!

Azonnal leikrázok ÉS KICSIT SEM BÁNOM HA MEGINT ELSZABADÚLNAK AZ INDULATOK!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 6 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Blueeye Szomb. 9 Jan. - 10:11

Nem fognak elszabadulni az indulatok...

Biztos vagyok benne, hogy Jézus is adott instrukciókat arra, hogyan éljenek az emberek. Az is biztos, hogy ezeket valahol 7 lakat alatt őrzik, nehogy felszabaduljon az emberiség. A nagyon veszélyes lenne egyesekre nézve.

De hogy néhány ember elhagyja ezt a rabigát, azt úgysem tudják megakadályozni.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 6 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Vendég Szomb. 9 Jan. - 10:20

a ...! ...7. db. lakat!

nos, úgy vélem nem vagy bizonyos - magabiztos Jézusban!
ez nem baj!
kb. a föld össz lakossága így él!

de, amikor Isten kinyújtja kezét felétek-felénk! ...(más akolban, aklokban is így tesz))

akkor nem kéne ellökni azt magunktól!
-
vagy igen?
-
nem épül be a tudatba és nem lészen hitté soha! mert a kétkedést szeretitek és a kétségbeesés önsajnálatában fürdőző egótokat!
én is ezt tettem!
-
már nem teszem és keresem azt a mikro közösséget ahol a SztSz által elhozott Kegyelmet "elsőkként" élhetnénk meg, ahelyett, h utólsókként, amint azok is vagyunk - "tengődjünk"!

félre a rizsával és erős összefogás!
ennek van értelme!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 6 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  fortis Szer. 3 Feb. - 16:39

Tegnap a késő esti órákban talán, a Historin volt egy érdekes dokumentum film . Dávid király életét ecsetelgette 
Nos mire gondoltok , ha meghalljátok az ő nevét ? Igen , szóval Dávid legyőzte Góliátot .  Nagy cselekedet , nagy tett volt igen , de ennyi . Talán még hozzá lehet tenni , hogy igen , egyesítette a zsidó népeket . 
Lényegében sok ember adja gyermekének a Dávid nevet , hisz tiszteletben álló nagy múltú személy . És akkor amiről még a Bibliában írnak , és amit Dávid elkövetett élete során . Népeket mészárolt le levágva az utolsó gyermeket is , esetleg eladva azokat rabszolgának . Elárulta saját királyát , saját népét csatlakozva és védelmet kérve népe ellenségeitől . Megölte saját királyát leölve annak utolsó magzatát is , hogy a trón jogos tulajdonosa lehessen .  Aztán leölte és kiírtotta azokat akik őt védelmükbe vettek és akiknél menedékre talált 
Házasságtörő volt , elszerette fele barátja feleségét és hogy megszabaduljon a szeretett nő férjétől a biztos halálba küldette . 
Vér és vér és árulás és kegyetlenség  jellemezte életét , a zsidók egyik leg törtetőbb és legkiméletlenebb királyává  küzködte fel magát  . Ez volt Dávid aki legyőzte Góliátot  a zsidók nagy királya .
Többek között tehette a sok szörnyűséget és csalárdságot azért ,mert magát a törvények fölé helyezte , így bár mit megtehetett amit akart .  Pályafutásának vezérfonalát  törvényen kívüliekre ,banditákra és gyilkosokra alapozta .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 6 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  fortis Pént. 9 Szept. - 21:27

Mivel sokat közlekedek autóval unalmamban hallgatom a rádiót.  Mostanában  a klasszikot szoktam hallgatni, szeretem ezt a stílust és számomra megnyugtató. 
Néha belehallgatok a Mária rádióba is, ami ugye ilyen katolikus adó, de az utóbbi időben elment a kedvem tőle, mégpedig a misék végett.  Nekem annyira kellemetlen azt hallgatni , ahogy a hívek robotszerűen ismételgetik ugyan azokat a szövegeket. Olyan, mintha nem is lenne mögöttük ember, hanem csak valami lejátszó magnó.  
Aztán arra gondoltam , na és ! A buddhistákhoz hasonlóan ez is olyan lehet mint egy mantra.  . De nem számít, ha így vesszük is, akkor sem tetszik ez a monotomitása az imának.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 6 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Elek Hétf. 18 Márc. - 11:26

üdv.
ebben a műsorban két ember beszélget.
az egyik partner - színi művész.
a másik?
nem tudom ki ő de okos ember, s van "tartása".
-
egy ponton a Szarvas úr beszél a vonatról, s azt mondja kb; "jónapot"!
-
ide illeszkedik az "én" történetem.
nem vagyok művész sem más.
csak egy valaki.
találkoztam Jézus Krisztussal.
korábban és akkor és fogok még a holnapokban ugyan úgy!

-
íme;
Kisújszálláson voltam.
un. "házicsoportot" tartani.
vonattal mentem és azzal jöttem!
-
leültem, s a négy székes helyen - ketten "lettünk".
egy cigány férfi talán, egy 5.-össel fiatalabb nálam.
köszöntem, s megkérdeztem szabad - e a hely.
igen - mondta!

és ezzel a férfival így - beszélgetésbe kezdtünk. mesélt a családjáról, feleségéről, tisztán már nem emlékszem de, a kis gyermekeiről.
és arról, hogyan kezd kicsúszni a talaj alóla, hogyan áll az élet nagy bukása előtt - ami a válás - meg hasonlókról.
őszinteségét - folyamnyi megtartási szándék kísérte - még könnyezett is, szinte minden ízében ott volt a rimánkodás (görcsös fájdalmas könyörgés)) az ÉGI SEGÍTSÉG FELÉ!
-
persze, hogy imádkoztam ott a vonaton érte!
-
leírhatatlan az az emberi - tiszta hála amely lelkéből jött, s a bizakodás halovány fényével ment útjára már fönn Pesten!
-
Szarvas József úr!
Nagyon szép "A" "szolgálat" - megerősíteni tudom Önt!



Elek

Hozzászólások száma : 805

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 6 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  fortis Hétf. 18 Márc. - 17:06

yes

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 6 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Elek Szer. 20 Márc. - 0:28

nem is tudom mit gondoljak.
no, és mit mondjak.
-
nagyot néztem!

íme;   



mint egy ötletszerűséget tárja elénk az írás; hagyjuk a holtakat - a holtaknak!
s az élők járjanak vagy talán, serénykedjenek az IGAZSÁG - élet erejében - tevékenykedni!
-
tehát, azokkal az értelmes eszköziségekkel foglalkozni - nagy figyelemmel és szaporasággal amelyek mint feltámasztólag hatnak a lélekre és a szellemre, így nem utolsó sorban a testre is!
-
Az APOSTOLOK CSELEKEDETEI-ben olvashattok bővebben erről, továbbá mint mintát adó személyekről!
-
persze,  "a" "sántikáló"  elme nem járhat ott feddhetetlen és nem szimatolgathatja körbe csak úgy - a kissé már "kiüresedett" ember viszont igen, építhet rá - FUNDAMENTUM-má teheti - tetszése szerint!
-
összegezve?
-
a rokknyd. kiszorítom a benzinpízt és elmegyek a közeljövőben lehet - megnézni!
-
jó utat nektek is! shaking-hands!  (( a bakancs listásom lett.))

Elek

Hozzászólások száma : 805

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 6 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  fortis Vas. 24 Márc. - 10:32

A Sátán zsinagógája a kereszténység. 
Nem tudom mi hihető belőle, de ha igaz, akkor elég nagy a baj.


______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 6 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Elek Szomb. 27 Ápr. - 18:40

no, akkor erre is rá repülök!
-
abszolút és teljesen lényegtelen vagy mindegy - a Pápa "Ő Szentsége" - mint meghatározó személye, "egyházának" - problematikus gerjesztő erejével - az EGYETEMES és TELJES EVANGÉLIUMOT ->TEKINTVE!
na, és a "csatlósai"- "BŰNT "LEHELŐK" sem túl sok vizet zavarnak!
ezzel nem kicsinylem le a keletkeztetett emberi gyarlóságokat, számon kérhetetlen, minősíthetetlenségeket és azok cipelését - emberi sorsok, élethosszok alatt!
csupán, azt kívánom értésre adni és mert ingyen kaptam és mert ennyire egyszerű és mert a "tanult" vagy iskolapad koptatók - piszkítanak rá! -
A TELJES EVANGÉLIUM - tagadásának - mély és pusztító vermét takargatják holmi hevenyészett ágacskákkal, trehányul netán zavarodottan!
-
ki a frászt érdekel?
én nem vagyok pedofil sem homoszexuális de perverz sem ill. különös deformitásban fetrengő és tojok az egészre!
-
MINDEN LELKIISMERETI KÉRDÉS - feltárt - csak! - ÖNVIZSGÁLATOT KELL TARTANI!

AGAPE ISTEN! - SZÓL!

a lélek (pneuma) fojtogató = bitang! - bitang = a jussot elherdáló lezüllött önmagát alázó féreg! a "juss" viszonylagos értéke - a tiszta szorgos áldozatosság! átörökítésének gyalázása! szándék törlő!

(ezek a szellemi kategóriák mint tudás mára nem használatos fonalak, el vannak szakítva, módszeresen!))

a boltba nem lopkodok csokit és nem "csinálom meg" a barátom 20. éves gyönyörű lányát még álmomban se továbbá pedig stb, és stb!
te!  
kedves fortis!
a langyos sekélyes vízbe bottal piszkálod a naphalacskát, s azt reméled húsz adagos halászlét készíthetsz belőle!
barátaidnak!
-
barátja az anyja kínja ennek a sok sehonnainak, a jelenkor történelmi figuráinak!
a szem síkja - "A" KIÚT!
-
A REMÉNY! -
FIÚ Reménység, Eljövendő Reménység, Királyi Rangban - Uralkodói Pozícióban, sőt!
TÁRS URALMI REND - JOG KÖRBEN! - 
Biztosító - Garanciát Vállaló VEZÉRKÉNT - JÉZUS a KRISZTUS!
BENNE HIGGYÜNK!
NEKI HIGGYÜNK!
-
a pokol aláfűtött üstjében jajvékolók - vonyítsanak, az ő referenciájuk már csak ez marad!
-
VÁLASZTHATTAK!
élet lehetőségeikkel!
-
nagyon régen itt elmondtam, kétezres verzió számban kb. ugyan annyi keresztkérdések tüzében - EZ A TŰZ!
MINT FOG LOBOGNI!
-
lássad a notre dom-ot és lássad a jó néhány templom még füstölgő romjait és lássad a tisztelt "Öregbácsi" tevékenységét még a kissé "korai" kezdeti fázisaiban! -
én nem is tudtam Soros Úr-ról!
-
Isten az egyszerű és tán kissé naívságot láttatja vezérlő botjának kezétől távol lévő végén, s oda mutatva hol; IDŐBEN INTELEMMEL ESZKÖZÖL! - JÁR EL!
-
bizony mondám; emlékezz arra! emlékezz mely pillanatban hívott el téged az Úr szívedben, s terelt "pásztorkodói szolgálatra"! hiszed - e még? vagy akkor sem hitted? lám néked nincs palástod de, vállad fedve van, az Ő Jobbja van fölötted! ímé; szép időt élhetsz! éld! háládatossággal! a "HÁLA" - alkotás - MŰ a te léteddel - elhivatottságoddal!
Áldott vagy! -
Igen szomjúhozzák eme kehely italát - kik futnak, s mind távolabb taszítják!
-
konklúzió? -

kérje minden emberi lény az ő néki járó személyes megtapasztalást - szellemi - Szent Szellem Személye Által Sugárzó - MEGTAPASZTALÁST!

Ámen. ... Hallelujah.

Elek

Hozzászólások száma : 805

Vissza az elejére Go down

Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések  a hit  témakörében - Page 6 Empty Re: Máshonnan indult, és egyéb beszélgetések a hit témakörében

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

6 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.