Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

álmok 1

+7
fortis
Greywolf
Nilka
Kilendin
Blueeye
Méhecske
nofertiti
11 posters

9 / 31 oldal Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 20 ... 31  Next

Go down

álmok 1 - Page 9 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Pént. 26 Szept. - 19:27

Greywolf írta:


Nem, Fortis! Félre értesz. Egyáltalán nem erre gondoltam, ez most éppen meg sem fordult a fejemben. Gyorsan átfutottam a hozzászólásod többi részét is, miután az első pár sort elolvastam. Javíts ki, ha átsiklottam valami felett, de végig arról szól, hogy az álláspontodat véded, ami nem baj.
Azonban én meg sem támadtam. öröm

Nem kifejezetten rólad beszéltem az álomvilág kapcsán. Arra akartam utalni, hogy az emberiség nagyon nagy része úgy éli le az életét, hogy alszik, azaz bármi, amit tesz nem tudatosan teszi. Érzékel, lát, hall, tapasztal, lefekszik, felkel, házasodik, gyereket vállal, felneveli, megöregszik, meghal. Teszi mindezt úgy, hogy a világból nagyrészt sosem vesz észre semmit, mert neki úgy kényelmesebb, ha csak azt látja, amin nem kell sokat gondolkoznia és be tudja skatulyázni. Sőt, talán rettegne is tőlük, ha tudná, hogy nagyon is valóság az, amit ő babonának, mitológiának, mesének gondol.
Azonban meg van rá a lehetőség, hogy ebből az álomból felébredjenek, tudatosan észlelőkké váljanak, ehhez kell egyfajta lelki érettség. Ugyanazt a világot fogja szemlélni egy felébredt személy, mint egy alvó, mégis szinte teljesen másnak fogja látni. Átlát olyan dolgokat, amiket az alvók fel sem tudnak fogni. Ami az alvóknak természetes és rendjén van, az egy ébernek nagyon sokszor vagy kínszenvedés vagy egyenesen őrületnek tűnik. Az ébredés az egy hosszú folyamat, ami a szabad akarat elhatározásából megy végbe. Az ajtó megmutatkozik, de az csak egy lehetőség, magunknak kell eldönteni, hogy élni akarunk-e vele.
Erről a különbségről beszéltem az álomvilágból való felébredésről.

Ja értem , és ezzel egyet is értek Greywolf . Valóban totál másra gondoltam , a saját gondolatomat vittem bele a te értelmezésedbe , ezért érthettem félre .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 9 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Pént. 26 Szept. - 19:34

Áprilia írta:
fortis írta:Az óriás
Igen , nekem is tetszett ez a levezetés , könnyen meglehet , hogy ez az igazság . Bár nyitva hagynék kiskapukat bár mely lehetőségnek . 

Ami még foglalkoztat , az óriás kutya jelenléte . Feltűnően nagy érdeklődéssel volt  irántam  , az óriásnak vissza kellett tartania , hogy ne másszon teljesen rám , vagy , hogy ne paszírozzon ki a hatalmas fejével . Mondjuk a kutyákra jellemző a szagolgatás , de bár nem volt félelmetes , azért eléggé riasztó volt egy ekkora kutya közvetlen közelsége .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 9 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Kedd 30 Szept. - 6:51



Összefoglalás :

At Öriáshoz  címzett üzenetek 

Greywolf :
- Ha a szokványos álomképek alapján próbálnám meg elemezi, akkor azt mondanám, hogy a meztelen óriás őszinte volt. Nem volt takargatni valója. Amúgy meg ő kényelmetlenebbül érezhette magát, mint te, az emberi városok sok kívánni valót hagynak maguk után.
- Amúgy, számomra, az útkeresésed nyilvánvalónak tűnik, megszokott, ismerős helyek, mégsem ismered ki magad. Tipikus útkeresés és a kezdet, amikor van esély rá, hogy észrevedd, a valóság amiben eddig éltél, egy "álomvilág". Minden ugyan az, mégis más. Ez egy lehetőség és csak rajtad áll, hogy merre tovább.
- Arra akartam utalni, hogy az emberiség nagyon nagy része úgy éli le az életét, hogy alszik, azaz bármi, amit tesz nem tudatosan teszi. 
Azonban meg van rá a lehetőség, hogy ebből az álomból felébredjenek, tudatosan észlelőkké váljanak, ehhez kell egyfajta lelki érettség. Ugyanazt a világot fogja szemlélni egy felébredt személy, mint egy alvó, mégis szinte teljesen másnak fogja látni. Átlát olyan dolgokat, amiket az alvók fel sem tudnak fogni. Ami az alvóknak természetes és rendjén van, az egy ébernek nagyon sokszor vagy kínszenvedés vagy egyenesen őrületnek tűnik. Az ébredés az egy hosszú folyamat, ami a szabad akarat elhatározásából megy végbe. Az ajtó megmutatkozik, de az csak egy lehetőség, magunknak kell eldönteni, hogy élni akarunk-e vele.

Nilka :
hm... Fortisból kiindulva, szerintem az óriás is önmaga lehetett.
mégpedig az énjének azon része, amelyik akadályozója a legújabb kísérletének a tudatos álom területén.
- Az, amit az óriás mondott, a valódi válasz az álom előtt feltett kérdésére.
- Érdekes még, hogy megjelentek az önazonosság keresés közben a társak is. Az óriás kutyája, mint a hűség jelképe, illetve a telefonáló feleség, "aki" sürgeti a "hazautat".
- hm... az óriásod panaszából kiindulva, szerintem az emberi létből, emberi mivoltodból fakadó korlátokról lehet szó.

Mayra :
Ha nagyon tudományos akarok lenni azt mondom jövőemlékeztél. Nem elég, hogy olyan társakat kaptál, akiknek a hűsége vitathatatlan, de meg is mutattad magadnak, hogy vannak korlátok, amik még óriás mivoltodban SEM léphetőek át. 

Áprilia :
-Az álom lehet, hogy a hétköznapi életedben most zajló viszonylag nagy dolog, azaz a költözés leképeződése. 
- Azt mondod, hogy "már úton vagy hazafelé", azonban ekkor még mindig "nem tudtad a téged érdeklő választ", azazhogy merre kell hazamenni a régi lakásba (ha jól értem, itt ez volt az a "válasz", ami érdekelt). Ebből is látszik, hogy az óriáshoz képest kisebbik éned mindenképpen akadályoztatva van abban, hogy haza találjon a kicsi, szűkös világába. A kisebbik éned, aki a szűk lakásba akar még mindig hazamenni, már nem találja oda az utat, mert felszínre törőben van az óriás fortis, az igazi önvaló, aki közli a "kis" fortisszal, hogy helyszűkében van.  Very Happy 
- Az az éned, amelyik szűknek érzi a teret, és a fenti értelmezés szerint nem akar visszaköltözni a régi lakásba (ezt azzal fejezte ki, hogy a lakásba vezető útra vonatkozó kérdésedre azt válaszolta, hogy szűk neki a hely), meztelen volt, azaz - ahogy Greywolf fogalmazott - nem volt takargatnivalója. Tehát az a nagyobb éned, amelyik szűknek érzi a teret és ki akar bontakozni - hiszen nem akar a régi lakásba hazamenni -, talán az őszinte önvalód, az igazi éned, ami most még rejtve van (mint általában mindenkinél). Valóban, csak tudatosodással juthatunk el a belső én kibontakoztatásához, és itt jön be, amit Greywolf is mondott a tudatosodásról. Igen, megnyílt egy kapu előtted, és itt meg az jön be, amire te tippeltél a hsz -ed elején, ti. hogy az önemlékezés, amit most felfedeztünk magunknak és alkalmazunk (Ouspensky) - ezt az álmot is azzal a módszerrel indítottad -, út lehet a tudatosodáshoz. Egyébként ha út lesz, akkor nem csak az álmodás terén fogsz tudatosodni. 
Az új helyen hátha változás lesz e téren.  

fortis:
- Az óriás megmutatta , hogy vannak korlátok .
- A korlátok pedig , az én saját korlátaim  legfőképpen . Akár még az energia hiánya is lehet korlát , vagy a tudatossági szintem .


Megjegyzés :
Nos  szinte mindenkinek a gondolatából le lehet szűrni olyan elemeket amik ugyan arra utalnak . 
- Greywolf : A szellemi fejlődésről tudatosodásról beszél . A két én közeledéséről a fizikai tudatunk és az energia énünkről . Egyik sem ismerős a másik világában . Ez itt egy találkozás lehetett tán . 
- Áprilia : Ugyan erről beszél , csak a jelenlegi helyzetemben való  utalás terén .  De a két én itt is úgymond jelen volt . Ez egy találkozás nem mondanám , hogy az energia testtel , de úgymond mégis önmagam másik részével . 
- Nilka : Ő szintén arra tér ki , hogy az óriás is önmagam lehettem . Ez a mondanivalón is az önmagammal való találkozásról regél .  
- Mayra : Szintén arról beszél , hogy megmutattam önmagamnak , hogy vannak korlátok . Ő is az óriást is velem azonosította , tehát itt is arra van utalás , hogy ez egy találkozás volt önmagammal . 
- fortis : Az én gondolatom az volt , hogy az óriás meg akarta láttatni velem a problémákat . Én nem írtam ezt így ki , de volt egy olyan gondolatom , hogy ez egy magasabb rendű én és ha már így van , akkor az összetartozás valószínűleg megmutatható . Talán a kutya lehetett a kapocs , a hűség az összetartozás jele . Ha ez így van , akkor magam sem mondhatnék mást , mint az előttem szólók .
 

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 9 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Kedd 30 Szept. - 7:10

Aura ?


Aludhattam volna egy kicsit és aludtam is , de felriadtam . Hajnali fél három volt . Nyugtalan voltam , ezért arra gondoltam , meditálni kellene egy kicsit , és az Áprilia által javasolt önemlékezésbe merítkeztem . Egyszer csak álmodásba csúsztam át  és  ugyan ott voltam ahol eredetileg , de olyan dolgokat is láttam amik valójában nincsenek jelen . Mindent nagyon jól és élesen képes voltam megfigyelni , és akkor eszembe jutott , hogy ,meg kellene néznem a kezemet . 
Ránéztem és eleinte nem láttam rajta semmi különöset , olyan volt , mint a valóságban , azzal az eltéréssel , hogy ez esetben nem takarta a karomat az  ingem . Aztán arra gondoltam , hogy elfordulok , majd ismét a kezemre nézek és ezt megismétlem egy párszor . Eleinte azt figyeltem meg , hogy a kezem körvonala körül  egy zöld és egy kékes sávot látok , akár csak odarajzolták volna . Amint elvettem a kezemet és újra ránéztem , mindvégig ugyan úgy láttam . Aztán történt  egy kis változás , mert a kezemet már nem olyannak láttam mint eredetileg , hanem fehérnek ( ilyennek láttam már más alkalommal is ) és e fehér kezem körül is ugyan ott voltak ezek a színes sávok , így még jobban láthatóan kiemelkedve . 
Aztán már nem emlékszem mi történt tovább . 

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 9 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Kedd 30 Szept. - 8:12

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:13-kor.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 9 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Kedd 30 Szept. - 8:29

Áprilia írta:
fortis írta:Aura ?
...az Áprilia által javasolt önemlékezésbe merítkeztem . Egyszer csak álmodásba csúsztam át...

Na, én is így szoktam járni! Jó, mi? Neked még nálam is jobban bejön ez a módszer! yes
Amúgy az álmod is klassz volt, jó kis álmodási gyakorlat, a kezdetektől. Innen fel lehetne építeni a Castaneda féle álmodás művészetét. Régebben volt olyan tervem, hogy kigyűjtöm az álmodási kapuk konkrét lépéseit (mindegyiknél kettő van: a kapu elérése, és az átlépése), hogy tudjuk, mikor melyik következik, fokról fokra.
Igen , sok munkát fektettél és fektetsz is belé és ott vannak a szép kis tapasztalataid . Úgy tűnik igen nálam is működik , annyira nyilvánvaló amikor kitisztul és élessé válik az egész és már tudod , hogy álmodásba kerültél ,szinte átmenet nélkül .  Átmenetként itt most a tudatvesztést érteném .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 9 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Kedd 30 Szept. - 8:45

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:13-kor.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 9 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Kedd 30 Szept. - 8:53

Áprilia írta:
fortis írta:
Úgy tűnik igen nálam is működik , annyira nyilvánvaló amikor kitisztul és élessé válik az egész és már tudod , hogy álmodásba kerültél ,szinte átmenet nélkül .  Átmenetként itt most a tudatvesztést érteném .

Igen, igen, nincs átmenet, azaz tudatvesztés!
Nekem az átmenet annyi max., hogy hullámzik a tér egy kicsit, neked nem? (Ez az, amit az ablakomban jeleztem.)
Igen éppen az imént olvasgattam az ablakodat . 
Nekem inkább úgy jön , hogy röpködnek a gondolatok és aztán hirtelen a saját tapasztalatomban találom magamat . Ezt úgy kell érteni , hogy ugyan ott tartózkodom , mint a fizikai valóságban . Ebből alakult ki a múltkor egy ikerhelyzet , amikor a kezemet figyeltem meg és többször elaludtam álmomban , de mindig ugyan oda ébredtem végig tudatosan . 
Nos amikor ez megtörténik , hirtelen minden kiélesedik , hasonlattal élve mintha 3 Dimenzióssá válna minden . Jó érzés , olyan , mint amikopr nézed azt a könyvet amiben vannak azok az ábrák , amiknek nincs értelme , és egyszer csak a felszínre bukkan a lényeg . 

Kicsit visszatérve még az álmomhoz , volt már egyszer olyan , hogy aurát láttam álmomban , de az csak egy álom volt . Itt ez egy egészen más körülmény . Vajon az asztrálisnak , vagy energia testnek is lehet aurája ? -ezen gondolkodtam el .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 9 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Kedd 30 Szept. - 9:17

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:13-kor.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 9 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Kedd 30 Szept. - 9:27

Áprilia írta:
fortis írta:
Nekem inkább úgy jön , hogy röpködnek a gondolatok és aztán hirtelen a saját tapasztalatomban találom magamat .

Ha önemlékezésből csúszol át, olyankor nem röpködhetnek a gondolatok. Olyankor nincsenek gondolatok. pondering
Úgy értem , hogy elalvás előtt gyakorlom az önemlékezést , aztán jönnek képek , álom elemek , amiket gondolatként említenék . Ezek hirtelen megszűnése és a helyszín megszilárdulása  a folytatás . 
Talán ilyenkor az történhet , hogy a gyűjtőpont ide oda vándorol , ezért jönnek képek és amikor rögzül jön maga a tapasztalat .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 9 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Kedd 30 Szept. - 9:27

Áprilia írta:
fortis írta:
Nekem inkább úgy jön , hogy röpködnek a gondolatok és aztán hirtelen a saját tapasztalatomban találom magamat .

Ha önemlékezésből csúszol át, olyankor nem röpködhetnek a gondolatok. Olyankor nincsenek gondolatok. pondering
Úgy értem , hogy elalvás előtt , pontosabban álomba mélyedés előtt gyakorlom az önemlékezést , aztán jönnek képek , álom elemek , amiket gondolatként említenék . Ezek hirtelen megszűnése és a helyszín megszilárdulása  a folytatás . 
Talán ilyenkor az történhet , hogy a gyűjtőpont ide oda vándorol , ezért jönnek képek és amikor rögzül jön maga a tapasztalat .
Tehát nálam nem úgy történik , hogy önemlékezés azaz gondolatok nélküliség gyakorlatából azonnal a tapasztalatba zuhanok , hanem a kettő között van némi kóválygás , de nem sok , csak néhány töredék . A mostani tapasztalatnál pl a gyerek képe úszott be elém , és aztán az a helyszín amiről már beszéltem a tapasztalattal együtt . Talán ilyen gyors még sosem volt , az ezt megelőző alkalomnál több mellékes kép úszott be és csak aztán jött a tapasztalat vagyis vált minden élhetővé .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 9 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Kedd 30 Szept. - 9:40

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:13-kor.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 9 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Kedd 30 Szept. - 9:52

yes  Végül is a lényeg , hogy egy működő gyakorlatról van szó .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 9 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Kedd 30 Szept. - 10:04

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:13-kor.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 9 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Kedd 30 Szept. - 11:25

öröm

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 9 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Csüt. 16 Okt. - 19:47

Lebegős :
A kollégámmal mászkáltunk az utcán , amikor arra gondoltam kipróbálom képes vagyok e  a lebegésre . Meglepő módon sikerült is ( nem tudatos  álom ) , de nem vertem nagy dobra , nem akartam kérkedni vele  , ellenben  szerettem volna tovább élvezni a lehetőséget , ezért megkértem a kollégámat , hogy fogja meg a lában , mintha ő lenne az erőművész és ő emelgetne engem a magasban .  Néhányan tettek is némi megjegyzést , hogy micsoda egy erős ember ,  de ennyivel abba is maradt . 

Hamis ébredés a rádióval:
Éjjel álmomban arra ébredtem , hogy a nejem bekapcsolva hagyta a rádiót  és ez engem zavart ezért felébredhettem , és keresgéltem hová is  rakhatta . A szoba megegyezett a jelenlegivel   annyi eltéréssel , hogy a nemlétező polcon voltak  a telefonok , meg a rádió , és én sorba tapogattam őket , mert hirtelen nem jöttem rá melyikből szólhat az adás  . Végül is egyikből  sem szólt , és ez kizökkenthetett az álomból , és ezúttal már valóban felébredtem , és rájöttem , hogy a rádió az ágy mellett van a földön , és onnan  szólt az adás . Végre sikerült kikapcsolnom és tovább aludtam .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 9 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Csüt. 16 Okt. - 20:02

Tűzelementál
Haza akartam jutni , és egyenesen oda is mentem a kapu  elé . A környék ismeretlennek tűnt  és maga az épület is   inkább hasonlított volna egy szállodára , mint egy lakóházra . A kapun belépve  feltartóztatott egy pult  mögött ülő ember , és  nagy meglepetésemre kérte a jelszót , az emelet  és a lakás számát .  Ekkor döbbentem rá igazán , hogy fogalmam sincs hol lakom , sem az emeletben sem az ajtószámban nem voltam biztos . sőt , hogy tovább menjek , még azt sem tudtam , hogy én magam ki vagyok . Amíg ott hezitáltam , megjelent még pár lakó , mind ismeretlenek voltak és az egyik egy köpcösebb alakú férfi ki akart tessékelni az ajtón , mondván nekem  ott semmi keresnivalóm  távozzak még a környékről is . . Nem hagyhattam annyiban , kihívtam a rendőrséget , mondván , hogy  nem engednek bemenni a saját  otthonomba   . A baj csak az volt , hogy a rendőröknek sem tudtam megmondani az adatokat , így eltessékeltek a környékről , én meg teljes letargiába esve elvánszorogtam  onnan .  
Valahogy megváltozott a környezet és egy elhagyatott lepukkant városi környezetben találtam, magamat . Eléggé utópisztikusnak és ellenségesnek  tűnt  ez az egész ,  de úgy éreztem itt meghúzhatom egy időre  magam .  Sőt mintha itt ismerősbe is botlottam volna , valamilyen mindentudó ezermesterféle alak személyében  ,  aki mindenféle elektronikus cuccosból össze tudott tákolni bár mit amit akart . Egy nagyobb  meghajlított  autós motorháztető alatt találtam menedékre egy kis alváshoz , mert ez az egész esemény ami velem történt , kissé kifárasztott már .  Azt nem tudom sikerült e elaludnom , vagy csak próbáltam volna , de  hirtelen arra riadtam , hogy ellenséges alakok dúlják fel a csendet  , és itt olyan események történtek , amire nem tudnék józan magyarázatot adni ,  Egy tűzes lényre figyeltem fel , akinek az egyik keze mintha fehéren világított volna  . Egy olyan gondolatom  támadt , nem tudnám honnan és miből , de ezt az elementált magamévá akartam tenni , hogy  általa mindig megvédhessem magamat .  Elkaptam hát a fehér karját , és birkózni kezdtünk a földön  . Nem került túl nagy erőfeszítésembe , hogy magam alá gyűrjem , és ekkor sikerült megfigyelnem az alakját . Egy hosszúkás fehér emberi formára hasonlított , akiről nem tudtam volna megállapítani , hogy férfire hasonlítana e , vagy inkább nőre , bár emberi alakja volt , nem igazán volt emberi forma . Szóval jobban mondva fogalmam sincs mire is hasonlíthatott . Egy biztos , a gondolat végig kísért , hogy meg szeretném szerezni magamnak , és miután lebirkóztam , mintha  ennek a kívánságomnak ő maga is engedett volna . Valahogy elkezdtem össze hajtogatni , göngyölgetni , mert valahogy úgy gondoltam , hogy akár még olyan kis méretűre is össze lehetne gyúrni , hogy elférjen a zsebemben , pedig eredetileg  olyan méretű volt akár csak én , csak sokkal vékonyabb , mintha csak egy deszkával hadakoztam volna  .  
Itt volt egy kis filmszakadás , de mintha az elementál valahová magával vitt volna . Hogy hogyan azt nem  tudom , de hirtelen egy olyan helyen voltunk  , pontosabban egy olyan épületben , ahol csupa hozzá hasonlító lények voltak .  Aztán egy mesterlény , vagy nem tudom minek nevezzem elé  vezettek , aki szintén tűzlény volt , de fura módon ezeknek fehér volt az alakjuk , mert emberszerűek voltak de már mint említettem az emberi lényekhez jóformán semmi közük sem volt , és a lény egyre csak közeledett és közeledett hozzám , míg nem egészen közvetlen közelről a szemembe nem nézett . Én álltam a pillantását , a szeme vörösen izzott , hiszen tűzelementál volt . 
- Nocsak (!)- tán az emberünk  képes a napba nézni anélkül , hogy szénné égne - állapította meg  fennhangon a tűzelementál . 
-Én úgy gondoltam jobban teszem , ha meg sem nyikkanok , hisz fogalmam sem volt , hogy mi történik velem . 
Aztán elvezettek , és valaki megkérdezte tőlem , hogy behódoltam e ? 
Nem , nem hódoltam be , jött valahonnan a válasz , utalva arra , hogy megmaradtam embernek , de eztán már nem csak ember vagyok , hanem magam is egy aki közülük való . 


Dupla kéz
Végeztem némi önemlékezést és álmomban eszembe jutott , hogy meg kellene néznem a kezemet . Meg is néztem , de meglepetésemre két kezem is volt . Pontosabban volt egy erősebben kirajzolódó és egy haloványabb . Értetlenül bámultam a kezeimet .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 9 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Csüt. 16 Okt. - 20:29

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:14-kor.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 9 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Vendég Csüt. 16 Okt. - 20:48

Ijesztő ez a tűzelementálos.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 9 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Csüt. 16 Okt. - 21:21

efi írta:Ijesztő ez a tűzelementálos.
Nagyon fura volt .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 9 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Csüt. 16 Okt. - 21:27

Áprilia írta:Az álmod első része mintha az Óriás c. álmoddal lenne összefüggésben: ott írtam egy elemzést arról, hogy egy szellemiekben törekvő éned akar egy tágasabb helyre költözni (a fizikai valóságban is költöztetek). És temagad sem ismered még ezt a feltörekvő énedet, ezért nem tudtad az "adatokat" magadról, és az új éned új (lakó)helye is szokatlannak tűnik még.

A tűz elementálos álmodhoz:
Nocsak! Megszelidítettél egy szövetségest? És részben szervetlen lénnyé váltál?
(A szervetlen világgal való találkozásaink "erejéig" magunk is szervetlen lénnyé válunk.)
Érdekes, hogy vagy két napja pont ezt a tüzes avatárt tettem be... Wink

A kéz is érdekes volt.

Összességében:
thumb
A tűzelementálról  utólag nekem is eszembe jutottak  a szervetlen lények . Az emberhez ha jól emlékszem két típus kapcsolható leginkább  a ,  víz és a tűz jellegűek . A formája nagyon különös volt , valahol emberi , de mégsem az , leírhatatlan . 
Az avatarodat látván különös , hogy mostanában váltottál ilyesféle tüzes formára , mikor tájt magam is ilyesforma tüzes lénnyel álmodhattam . Telepátia talán ?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 9 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Csüt. 16 Okt. - 21:56

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:14-kor.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 9 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Csüt. 16 Okt. - 22:01

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:14-kor.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 9 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Csüt. 16 Okt. - 22:31

Hmm megpróbálom felidézni majd álmomban . Nagyon érdekes dolgok ezek .  
Köszi Áprilia , hogy utána kerestél !

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 9 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Csüt. 16 Okt. - 22:45

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:14-kor.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 9 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Pént. 17 Okt. - 11:01

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:14-kor.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 9 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Pént. 17 Okt. - 11:09

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:15-kor.
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 9 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Greywolf Pént. 17 Okt. - 15:03

Fortis! Hagyd békén az elementálokat! Sem erőd, sem akaratod, de legfőképpen tudásod nincs hozzá, hogy "szakszerűen" kezelni tudd azokat.

______________________________________________________
"Mindannyian elveszettek vagyunk,
de legalább együtt veszünk el!"
Greywolf
Greywolf

Hozzászólások száma : 208

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 9 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Pént. 17 Okt. - 15:17

Nagyon érdekes dolgokat írsz Áprilia .
- Szóval a két kezet úgy értettem volna , hogy két bal kezem volt . Egyik kicsit haloványabb árnyalatú volt mint a másik de mindkettő  hozzám tartozott . Egy gondolat futott át rajtam az előző álomra visszaemlékezvén , mintha két részem volna a tűzelementállal egybeolvadva .
Amit a tudásról írsz az is nagyon elgondolkodtató , valóban mások a fejlődési szakaszaink . Én mindig is inkább gyakorlati voltam míg te inkább elméleti . Erről beszélgettünk is valamikor régebben már . Nos a kettőt valóban egybe kellene gyúrni és meghökkentő volt látni amikor megpillantottam a tűzelementálos avatarodat .  Ugye eszembe jutott , hogy talán némi tudatkivetítés , vagy telepátia történhetett , de amiről most írtál egészen más szemszögből világítja meg előttem a feladatokat . Elképzelhető , hogy jelkép volt az egész tapasztalat , de mindenesetre az a tüzes elementál nagyon valódinak tűnt , még akkor is ha maga a forma számomra felfoghatatlan .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 9 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Pént. 17 Okt. - 15:21

Greywolf írta:Fortis! Hagyd békén az elementálokat! Sem erőd, sem akaratod, de legfőképpen tudásod nincs hozzá, hogy "szakszerűen" kezelni tudd azokat.

Azt hiszem olyan ez mint egy ablak , vagy egy kapu Grey . Ha az ember egy ablakot nyit és kinéz rajta , talán elkerülhetetlen , hogy a világ meg be ne nézzen rajta .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 9 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

9 / 31 oldal Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 20 ... 31  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.