Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

álmok 1

+7
fortis
Greywolf
Nilka
Kilendin
Blueeye
Méhecske
nofertiti
11 posters

20 / 31 oldal Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25 ... 31  Next

Go down

álmok 1 - Page 20 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Vas. 8 Márc. - 21:56

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:34-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 20 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Vendég Vas. 8 Márc. - 22:31

Szövőmunkás írta:Sajnálom , hogy a következtetésed egyértelmű volt a számodra , így esélye sem volt annak , hogy rákérdezz , ezt mégis hogyan gondoltam volna ?
Nem tudom, ilyenkor mi történik velem. És miért.
Talán, hogy tudatosodjon, hogy amikor az ember
olyasmit ír le, ami nem állja meg a helyét, azt igazán már akkor tudja. Nem engedhetné meg magának az ember, hogy ne figyeljen oda erre az érzésre, akármilyen csalóka módon állnak együvé a körülmények.
Shocked

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 20 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Hétf. 9 Márc. - 6:07

Áprilia írta:
Szövőmunkás írta:Csak egy  útról  tudok amit igaznak hiszek . A többi utat nem ismerem .Amit nem ismerek , arra meg nem tudok véleményt alkotni

Miért, a jezusi utat honnan ismered?
A bibliát pl. nem olvastad, ezért mennyivel ismered jobban a jézusi utat, mint pl. a castanédait, amellyel kapcsolatban legalabb 8 könyvet elolvastál + gyakorló álmodó is vagy?


A különbség a szív és az értelem között van  . Jézusi utat a szívemből a Castanedait az értelmemből ismerem .  Amit az ember a szívéből ismer  az megváltoztathatatlan ,   amit az értelméből az  még változhat .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 20 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Hétf. 9 Márc. - 6:48

efi írta:
Szövőmunkás írta:Sajnálom , hogy a következtetésed egyértelmű volt a számodra , így esélye sem volt annak , hogy rákérdezz , ezt mégis hogyan gondoltam volna ?
Nem tudom, ilyenkor mi történik velem. És miért.
Talán, hogy tudatosodjon, hogy amikor az ember
olyasmit ír le, ami nem állja meg a helyét, azt igazán már akkor tudja. Nem engedhetné meg magának az ember, hogy ne figyeljen oda erre az érzésre, akármilyen csalóka módon állnak együvé a körülmények.
Shocked

Elgondolkodtam azon , hogy már mondhatni jó ideje ismerjük egymást , de ha ez nem is így volna , akkor is hiba lenne a bennünk kialakult képet rávetíteni másokra . Ebbe a hibába magam is sokszor beleesem , és szerintem itt kivétel nélkül mindenki más is a környezetünkben . 
Bennem is van egy kialakult kép rólad , vagy Mayráról , vagy Ápriliáról ,vagy Greyről , ez most teljesen mindegy . Néha megromlanak a dolgok és néha az ember kígyót békát kiállt , de ez hiba .
Szeretetünknek felül kell kerekednie alantas gondolatainkon  és ez hozza a harmóniát .  Példának hozhatnám Ápriliát és magamat , hányszor összevesztünk itt a fórumon már ?  - és mégis mindketten békességben itt vagyunk .  Miért ? Nem azért , mert az ember képes megbocsájtani a másiknak , mert ez önmagunk a másik fölé emelése volna . Azért , mert felül tudunk kerekedni önmagunkon , és megbocsájtani azt  amit a másikra rávetíteni hajlamosak voltunk .  Szóval a kérdések tisztázása  mindenképpen jobb és hasznosabb  , mint a bennünk kialakuló képek kivetítése másokra

Persze ez csak saját vélemény én megpróbálom ehhez tartani magamat .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 20 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Hétf. 9 Márc. - 10:08

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:34-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 20 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Vendég Hétf. 9 Márc. - 15:54

Az ige fundamentum, s azért az mert mi tettük le?
Nem!
A megbocsátás eszköz. 
Az eszköz szabadságában eszköz!
Ne vedd el ezt a jogot!
-

A napokban beszélgettem egy kedves emberrel.
Ő "nem tesz" a portáján "behatolni készülő", kerítést szétvágó tolvaj ellen semmit! 
Mondván hiteltelenné válhat, enyhe "erőszakával", s nem tudja "szólni"  a későbbiekben esetleg néki az evangélium üzenetét!
-
Úgy vélem - a törvény sem apellál ejnyebejnyék alkalmazására, büntet - joggal!
-
Következésként kedves Believe - úgy markolászod a semmit, hogy lila az ujjad vége tőle... facepalm...!

Ezek a liberális gondolatok - a réselméletek egyike!
Nem kötelező megbocsátani, nem kényszer és nincs is értelme megbocsátani! A Sátán se kap megbocsátást! 
A megbocsátás új dimenzió! 
-
VOLT! Menedék város! Ma mért nincs? Ott lopkodhatnának a tolvajok, akár egymás szemét is...ingét és gatyáját lehúzhatnák a másikról...bár csak láthatnánk mire mennének vele!
-
Isten! Látá amit alkotott - látta is, hogy JÓ az!

Az ember kancsal, ferdeszemű, homályos látású...VAK és balga!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 20 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Hétf. 9 Márc. - 22:16

Áprilia írta:
Szövőmunkás írta:
Nem azért , mert az ember képes megbocsájtani a másiknak , mert ez önmagunk a másik fölé emelése volna . Azért , mert felül tudunk kerekedni önmagunkon...

Ez újszerű gondolat. yes
öröm  Köszi !

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 20 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Hétf. 9 Márc. - 22:52

Eleknek :
Vegyük alapul a szövőmunkás témakört .
Te bocsánatot kértél több oldalon is az elnevezés miatt , de ez szükségtelen volt .  Miért tetted , értem e , vagy magad miatt ?  Nekem nem volt rá szükségem , mert kedvellek Elek , és bár mit is mondasz sértővé nem válik a számomra . Még azon sem bántódtam meg , hogy az elnevezésed  zseniálisnak lett titulálva .  Ha azt mondom jól van , megbocsájtok , azzal becsapnám önmagamat .  Becsapnám , mert nincs miért megbocsájtanom .  Ellenben ha neked mégis szükséged volt erre , akkor elsősorban magadnak kellene megbocsájtanod .  Magadnak , a benned felmerülő alantas gondolatok miatt , hisz ha nem azok lettek volna , nem lenne miért kérned a bocsánatot .
Tehát aki szeret annak nincs szüksége bocsánatra , de   ha úgy érezné az ember , hogy mégis , akkor az már beképzeltség volna . Mondhatni - Jaj szerény őszentségemet valaki megbántotta , ezért azonnali bocsánatkérésre van szükségem , hogy nagylelkűen megbocsáthassak ! 
Hát ez nekem nem hiányzik  borsódzik a hátam a gondolattól . Very Happy
Ennek ellenére persze én is beleesek sokszor ebbe a csapdába , de legalább már tudom , hogy a  lényeg nem abban rejlik , hogy megbocsájtásra leljek , hanem abban , hogy elkerüljem azokat a  megnyilvánulásokat ,  amik ilyen helyzetbe sodornának .  Tehát a hibáinkat magunkban kell legyőznünk és nem mások megbocsájtása által .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 20 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Vendég Hétf. 9 Márc. - 23:56

A maga logikáját követve - logikus de, aztán lógva marad felvezetésed.
-
Nem építhetsz arra a fundamentumra amelyet nem te fundáltál sőt megnyugtatlak - én se!
Egyáltalán még a hajad színét sem tudod megváltoztatni...
-
Aszongya - te balga hiába hordod vesszőkosárral csűrödbe a magokat, még az éccaka elszólítalak... facepalm...!
Tehát, az egész megbocsátás ténye két vagy három pilléren áll;

a, elvégeztetett
b, ujjá születés 
c, megszentelődés

melyek még további pilléreken állanak hasonlatosan az oszlop csarnokhoz....stb...

Az ember hazug és gyalázatos - szeretete álságos, hitvány egoizmusának igája... Rolling Eyes...!

Köszi az irányomba táplált lelki értékeket de, mihelyst elveszek abból egy marék parazsat, "étked" sohsem készül el!....... thanks

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 20 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Vendég Kedd 10 Márc. - 0:06

"....de legalább már tudom , hogy a  lényeg nem abban rejlik , hogy megbocsájtásra leljek , hanem abban , hogy elkerüljem azokat a  megnyilvánulásokat ,  amik ilyen helyzetbe sodornának .  Tehát a hibáinkat magunkban kell legyőznünk és nem mások megbocsájtása által ....."


-


Téved az aki ebben ringatja magát!
Minden vallás, hit, izmus amely körbe és körbe jár a földön!
Még meg nem szabadította magát!
Küzd és bízva bízík - aztán újra elesik!
-
Úgy tudom Tibetben az eltávozni készülő szellemi vezető - sót eszik, fizikai halálát megelőzően már évekkel előtte!
-
"Bocsássátok meg" - ki kell mondani; "ennyire futotta"!


Egyetlen prevenció létezik!
Identitássá válni!
Megszentelődni!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 20 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Kedd 10 Márc. - 6:26

Elek írta:1 ! Nem építhetsz arra a fundamentumra amelyet nem te fundáltál sőt megnyugtatlak - én se!

2 Köszi az irányomba táplált lelki értékeket de, mihelyst elveszek abból egy marék parazsat, "étked" sohsem készül el!.......
1 / Bizonyára így van , nincs már új a nap alatt . De a megértés az igen .
2 / Ezt nem értem .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 20 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Vendég Kedd 10 Márc. - 8:24

A világ - e napig nem jutott el a megbocsátás igazságához, trónját nem tiszteli, királyát megölte, a gyilkos kiokádta magából!
-
A hatalmakat kiszolgáló életműve - a "megalkuvás"!
-
Hitvány elvtelenség!
-
A hit ványadt!
Soványka, elaszott, fejletlen, kisnövésű mi több - visszamaradott....stb....

Óh! - Ember!
Ez vagy aki történelmet írsz pergamenen - időben, s térben - véreddel....fiat nemzel - halálnak..."sűrű" mocskos halálnak!

Bizony mondom; ne vesd el orcád elől tetteid rémségét, s emlékezzél meg Egyiptomról! Adj hálát Uradnak Istenednek - ki hű önön magához, s mérhetetlen nagy irgalmasságában!

Ámen. ... Hallelujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 20 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Kedd 10 Márc. - 8:30

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:34-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 20 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Vendég Kedd 10 Márc. - 8:31

2-es pont...

a barátság étke mert ember táplálkozik abból, sohse készül el!
Mert az én szájam íze nem a tiéd, s az én parazsam nem a tiéd!
Míg te az üst alá teszed, addig én acélt hevítek!
Kardot - fegyvert kovácsolok....."ellened".... facepalm...!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 20 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Kedd 10 Márc. - 9:25

Elek írta:2-es pont...

a barátság étke mert ember táplálkozik abból, sohse készül el!
Mert az én szájam íze nem a tiéd, s az én parazsam nem a tiéd!
Míg te az üst alá teszed, addig én acélt hevítek!
Kardot - fegyvert kovácsolok....."ellened".... facepalm...!

Ez nálam nem számít . öröm

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 20 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Vendég Kedd 10 Márc. - 9:33

(...azért így olvasgatva írásaitokat - levonhatom azt a következtetést; nagyszerű korban élünk!
- "könnyű volt" a mester saruját fogdosni régen míg a ma emberének, a hiányos papirus tekercsek maradtak, az izmusok és a megkongatott vészharang. - csoda ez a fórum! -  "kovász"!
vigyázzatok! mindenre! a "kenyeret" elkapkodják - még a morzsáit is, a madarak is - leszállanak érte!....)))

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 20 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Vendég Kedd 10 Márc. - 9:44

aki áll, vigyázzon!
- annyiszor kísértett már meg, s éppen most is azt teszi...valójában a kedvence lehetek és ez "felértékeli" a helyzetet!
a szellemi - elnyomni vágyik, s csak örvendeznem "kell", az ő tőle is nagyobbra várakoznom...
- pengeél!
lassan járj! - ne siess...így van időd - a hálára!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 20 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Kedd 10 Márc. - 9:48

Áprilia írta:
Szövőmunkás írta:
... nincs már új a nap alatt . De a megértés az igen.

Na, most mondtál valamit! Kifejted, hogy gondolod? És utána én is elmondom.
(Most nem (csak) az Elekkel való beszélgetésedre szorítkozva kérdezem!)

Nincs már új a nap alatt :
Tán nem hangzott el még szó , tett , vagy gondolat  ,
mi meg ne történt volna már ,
De az ember felejt , s ezért  tudatlan ,
így megértése újult erővel ismét lángra kap ,
s felszínre jő , mit eltakart a köd ,
mi megértésünk útjába szakadt .
öröm

Na szóval úgy gondoltam , hogy a megértéseink  azok emlékek volnának , pontosabban az emlékekből táplálkoznak , s mivel újra és újra friss emlékek jönnek a felszínre , ezért  a megértéseink folyamatosan  megújulhatnak .Esetleg még hozzá tenném , hogy nem feltétlenül a most , vagy az önmagunk emlékeire gondoltam volna .

Valahogy így .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 20 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Kedd 10 Márc. - 10:32

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:35-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 20 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Kedd 10 Márc. - 10:41

Igen , valóban nem ugyan arra gondoltunk , de értem a levezetésedet  és természetesen elfogadható .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 20 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Szomb. 14 Márc. - 7:43

Egyházi látogatás

Felfedeztem a folyó partján egy ős öreg ódon épületet . Falai sziklából kifaragott kövek voltak , már már elfeketedtek az idő viszontagságaitól .
Kíváncsiságomtól hajtva beléptem falai közé és meglepetésemre egy templomban találtam magamat .  A templom belső szerkezete elég különös felépítésű volt , az előtéren áthaladva két oldalról  lehetett belépni a fő hajó boltíves helyiségébe .  Az elő helységet a fő hajótól elválasztó  tömb körül kis medencék voltak vízzel telve .  Az emberek helyet foglaltak és a pap a két fő üléssor közötti szabad területen állva kezdett prédikálni .  A különös az volt , hogy a prédikációba hol innen , hol onnan valaki be be kiáltott feltéve a maga kis kérdését . A pap ilyenkor mindig magyarázattal szolgált .  Ez nagyon különös volt , és meglepő a számomra , mert ilyesmivel még nem találkoztam .  Szabad beszélgetésű prédikációként lehetne nevezni  , ha nevet akarnék adni a jelenségnek .  Miután a pap befejezte a prédikációját , akkor jött a következő érdekesség , egy szokás talán , mert az embereknek meg kellett fogniuk egy a közelükben álló másik ember kezét , és a pap utasításának megfelelően kezdődhetett a fűrészelés  Very Happy  na jó ez csak megnevezés volt , tulajdonképpen ez úgy történt , hogy a két ember egymással szembe állt , mindkét kezükkel megfogták egymás kezeit , és húzó vonó rázó mozdulatokat kellett tenni velük .  Hmm ennek nem láttam értelmét , de nem lógtam ki a sorból , csináltam amit mindenki más . Aztán szünet következett .  Hamarosan megint mindenki helyet foglalt , és megláttam rég halott apámat a sor szélén állva , amint engem keres a tekintetével . Felálltam , hogy észre vegyen és ez meg is történt . Aztán úgy döntöttem inkább odamegyek hozzá , de addigra elvesztettük egymást szem elől . leültem egy másik helyen . A prédikáció folytatódott . Két öreg vicces ember üldögélt valahol a hátam mögött és a prédikációba bölcsességeket kiáltoztak . Néha még a pap is elröhögte magát , szóval mókás és vidám volt a légkör , és én azon csodálkoztam , hogy nem találtam rá előbb erre a helyre , itt igazán jól érzem magam , és jó a társaság .

A templom így nézett ki felül nézetből , a kék színnel a medencéket , a piros X el a pap helyét ahonnan prédikált , a piros pötty meg azt illusztrálja , hogy én hol üldögéltem a sorokban
álmok 1 - Page 20 Ttt_www.kepfeltoltes.hu_

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 20 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Szomb. 14 Márc. - 7:54

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:35-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 20 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Szomb. 14 Márc. - 8:13

Áprilia írta:Melyik volt a bejárat? Honnan kell nézni? Hol van az elől és a hátul?
Olyan sokszor találkozol apukáddal álmodban, ez olyan jó lehet neked!

Ahol a köröket látod , azok oszlopok voltak az emlékeim szerint .  Ott van a bejárat is , középen . Amúgy az épület kívülről megtámasztás nélküli egyenes falakból állt , úgy hogy román stílusú épület lehetett .
Igen , valóban fura , hogy álmomban sokszor álmodom apuval . A tesóm pl sohasem szokott .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 20 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Szomb. 14 Márc. - 8:51

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:35-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 20 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Szomb. 14 Márc. - 9:24

Áprilia írta:A bejáratot keresztezte a medence? És a bejárathoz képest oldalról ültek az emberek es a pap is?

Itt egy nagyobb kép . Bejelöltem  zöld nyilakkal a fő hajóba való bejutást . Barnával pedig azt , hogy merre néztek a széksorok .
Tehát minden széksor a medencék azaz a ki-bejárat felé nézett .
Kicsit magam is elgondolkodtam azon , hogy bár a pap középen prédikált , az ajtóhoz közelebb álló széksorok nem a pap felé , hanem a medencék felé voltak fordítva . Így is ültek ott az emberek , azaz a papnak hátat fordítva , de ez valahogy senkit sem zavart . Tulajdonképpen olyan nem is volt , hogy oltár .

álmok 1 - Page 20 Ttt_www.kepfeltoltes.hu__www.kepfeltoltes.hu_

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 20 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Szomb. 14 Márc. - 9:30

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:35-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 20 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Szomb. 14 Márc. - 9:46

Áprilia írta:
Szövőmunkás írta:
...bár a pap középen prédikált , az ajtóhoz közelebb álló széksorok nem a pap felé , hanem a medencék felé voltak fordítva . Így is ültek ott az emberek , azaz a papnak hátat fordítva ...

Shocked

Kicsit talán olyan lehet ez , mint amikor az osztályteremben a tanár nem a pódiumon áll , hanem a padsorok között járkál .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 20 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Szomb. 14 Márc. - 10:07

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:35-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 20 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  fortis Szomb. 14 Márc. - 11:55

Áprilia írta:
Szövőmunkás írta:
Áprilia írta:
Szövőmunkás írta:
...bár a pap középen prédikált , az ajtóhoz közelebb álló széksorok nem a pap felé , hanem a medencék felé voltak fordítva . Így is ültek ott az emberek , azaz a papnak hátat fordítva ...

Shocked

Kicsit talán olyan lehet ez , mint amikor az osztályteremben a tanár nem a pódiumon áll , hanem a padsorok között járkál .

Nem ezen van a hangsúly, hanem hogy a papnak hátat fordítva ültek, mert úgy voltak a széksorok.

Ebből mire következtetnél ? Az álomban nekem ez úgy tűnt , hogy ez senkit sem zavar . Ültem én is ott azokban a sorokban a szünet után , de aztán miután aput nem találtam , visszaültem a jelzett sorokba .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11346

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 20 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Áprilia Szomb. 14 Márc. - 12:38

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 14:36-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

álmok 1 - Page 20 Empty Re: álmok 1

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

20 / 31 oldal Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25 ... 31  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.