Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sütemények

+6
Rhea Sylvia
Blueeye
Méhecske
Mayra1
fortis
Efi
10 posters

1 / 6 oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Sütemények Empty Sütemények

Témanyitás  Efi Hétf. 31 Dec. - 13:52

Úgy gondoltam, szét lehetne választani a receptjeinket.

Ide biggyesztettem a korábbi konyhánk tartalmát, ami még válogatás nélküli.
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1158

https://kalandorok.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Sütemények Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Vendég Csüt. 3 Jan. - 14:59

(( a margóra. - a fogyatékkal élő cigány ff barát, akiről beszéltem korábban.....az ünnepek alatt nem volt meghívva sehova, a befogadója magára hagyta. karácsony után már kapott a "filingből ugyan" és a sütemény maradékokból is. - thinking-hard

- 11.h - körül leültettem most delőtt az asztalhoz és púpos tányér csirkebecsináltat ettem vele.....a pulika + csontot.

- gimme-five mindenki JÓL JÁR-t !...))))))) ( van aki egy doboz cigiért dolgoztatja és úgy ad enni neki. van aki más eszközhöz nyúl.....
az én Atya Istenemre mondom - a szeretet eszközével "látom el" - CSAK! smile ...)))

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Sütemények Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Vendég Csüt. 3 Jan. - 20:36

Elek, erről az egy doboz cigiért való dolgoztatásról a házi rabszolgaság jutott eszembe. Tudod, amikor hallani olyan esetekről, hogy rabszolgaként fogvatartanak embereket és dolgoztatják őket. Crying or Very sad

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Sütemények Empty Re: Sütemények

Témanyitás  fortis Csüt. 3 Jan. - 21:57

Elek lehet nem hiszed el ,de vannak az országunkban olyan emberek akik még csak nem is fogyatékosok mégis ugyan ez történik velük mint a te ismerősöddel .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11310

Vissza az elejére Go down

Sütemények Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Vendég Pént. 4 Jan. - 13:44

....no, de ők gyülekezetbe járó egyének volnának vagy mi a pillanat... a-no-no
-
xy se hibátlan azonban ő a "fogyatékkal" élő és nem visszaélő...

tulképpen. már a korábbiakban is azt fejtegettem előttetek.

MIT LEHETNE TENNI? válaszlépésként?
van egyáltalán válaszlépés?
-
............stb...stb.

töröltem, áthelyeztem...


A hozzászólást Elek összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 10 Jan. - 18:08-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Sütemények Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Vendég Hétf. 7 Jan. - 21:21

BOCSÁNATOT KÉREK!

facepalm

kicsit eltértem a sütemény receptektől.
igaz.
-
töröljétek ki - kérlek - aki jogosúlt erre ! a-no-no

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Sütemények Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Mayra1 Kedd 8 Jan. - 0:41

Ééés meg is érkeztem vala a konyhába.
Olvastam a fentebbi hozzászólásokat, hm....
Nem tudtam, hogy menő dolog megírni kinek miért, mivel, mennyit segítünk, továbbá azt sem tudtam eddig, hogy a gyülekezetbe járók más fajta emberek lennének, mint a pórnép.
Mondjuk azon sem gondolkodtam sosem, hogy akinek adok valamit az vajon gyülekezeti tag-e....

Gratulálok!

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Sütemények Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Vendég Kedd 8 Jan. - 1:03

Mondhatnám azt, hogy mennyivel menőbb arról írni, hogy mikor esett az eső, vagy hogy mit reggeliztem,
de nem mondom, mert engem az is érdekel, kinél milyen idő van éppen, meg az is, hogy ki mit csinál a gyülekezetben.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Sütemények Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Mayra1 Kedd 8 Jan. - 1:10

efi írta:Mondhatnám azt, hogy mennyivel menőbb arról írni, hogy mikor esett az eső, vagy hogy mit reggeliztem,
de nem mondom, mert engem az is érdekel, kinél milyen idő van éppen, meg az is, hogy ki mit csinál a gyülekezetben.


Kérlek.
Ahh, valaki írt az időjárásról? Hol esik a hó? Csomagolok és megyek Very Happy Very Happy

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Sütemények Empty Re: Sütemények

Témanyitás  fortis Kedd 8 Jan. - 8:50

Mayra1 írta:
efi írta:Mondhatnám azt, hogy mennyivel menőbb arról írni, hogy mikor esett az eső, vagy hogy mit reggeliztem,
de nem mondom, mert engem az is érdekel, kinél milyen idő van éppen, meg az is, hogy ki mit csinál a gyülekezetben.


Kérlek.
Ahh, valaki írt az időjárásról? Hol esik a hó? Csomagolok és megyek Very Happy Very Happy

Ne menjél messzire Mayra , hiszen a süteményesben vagy . Kinyitod a porcukros doboz fedelét , a doboz tartalmát jól meglendíted és máris minden tisztára olyan , mintha esett volna a hó . cheers bebeee vigyor vigyor
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11310

Vissza az elejére Go down

Sütemények Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Mayra1 Kedd 8 Jan. - 8:53

fortis írta:
Mayra1 írta:
efi írta:Mondhatnám azt, hogy mennyivel menőbb arról írni, hogy mikor esett az eső, vagy hogy mit reggeliztem,
de nem mondom, mert engem az is érdekel, kinél milyen idő van éppen, meg az is, hogy ki mit csinál a gyülekezetben.


Kérlek.
Ahh, valaki írt az időjárásról? Hol esik a hó? Csomagolok és megyek Very Happy Very Happy

Ne menjél messzire Mayra , hiszen a süteményesben vagy . Kinyitod a porcukros doboz fedelét , a doboz tartalmát jól meglendíted és máris minden tisztára olyan , mintha esett volna a hó . cheers bebeee vigyor vigyor

Ahham, Te meg sürgősen takarítást vállalsz nálam gonosz

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Sütemények Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Vendég Kedd 8 Jan. - 16:02

- "nálunk" esett, megvan és fagy. csupán pár centis...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Sütemények Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Vendég Szer. 16 Jan. - 13:40

a negyedik leányom(20.) szokott szorgoskodni a konyhában.
-
sütöget, főzöget.
azt vettem észre eccé. az ágyára le volt téve oljannn színesújságféle...nézem, és receptek voltak kivagdosva és béragasztva - könyvecske formátumba....
-
ez öröm, nekem nagy öröm.... taps

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Sütemények Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Mayra1 Csüt. 17 Jan. - 9:37

Ma ilyen levest készítek. Nagyon finom:

Hagymaleves..

2 nagy fej vöröshagyma
2 evőkanál olaj
3 evőkanál liszt
1 liter tyúkhúsleves - kockából is jó
5 dkg reszelt füstölt sajt
1 dl tejföl
1 tojás
1 késhegynyi őrölt szerecsendió
törött fehérbors, só

Elkészítés:

A hagymát aprítsd finomra, és olajon fonnyaszd sárgára. Tegyél hozzá két evőkanálnyi lisztet, pirítsd együtt néhány percig, majd engedd fel a levessel és forrald fel.
A tojást verd fel, adj hozzá lisztet, a reszelt sajtot, egy evőkanálnyi tejfölt, pici sót és a fehérborsot. Fűszerezd szerecsendióval. A masszát jól dolgozd össze, és gyárts belőle kicsi gombócokat. Ha kész az összes gombóc, tedd a levesbe és főzd még 10 percig.

De akármilyen sajtból jó, sőt trappistából a legfinomabb.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Sütemények Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Méhecske Csüt. 17 Jan. - 10:53

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 16:43-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Sütemények Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Vendég Csüt. 17 Jan. - 11:57

egyszer főztem hagymalevest én naíva, tele raktam hagymával, vagy egy kilónyival....hát a sloziba kötött ki...zutty...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Sütemények Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Mayra1 Csüt. 17 Jan. - 11:59

Elek írta:egyszer főztem hagymalevest én naíva, tele raktam hagymával, vagy egy kilónyival....hát a sloziba kötött ki...zutty...

Az arányok!!!
Nem vicceltél fetreng

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Sütemények Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Vendég Csüt. 17 Jan. - 12:12

king

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Sütemények Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Vendég Szomb. 26 Jan. - 8:56

A kislányom fánkot akar! Most mit csináljak?! doh
(Konyhája csak az ezósoknak van, ezért ide írtam be. Ígérem nem öltöztetem vallási köntösbe ezt a fánkot...)

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Sütemények Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Vendég Szomb. 26 Jan. - 9:40

Párduc Cica írta:A kislányom fánkot akar! Most mit csináljak?! doh
(Konyhája csak az ezósoknak van, ezért ide írtam be. Ígérem nem öltöztetem vallási köntösbe ezt a fánkot...)
az egyik kedvenc smile
eszerint a recept szerint szoktam elkészíteni:

"Szalagos fánk
3 dl tejet meglangyosítunk, belemorzsolunk 3 dkg élesztőt, és beleteszünk 1 evőkanál porcukrot.
/ehhez nem szoktam ragaszkodni, jó a normál cukor is/
Amikor megkel az élesztő, 5 dkg vajjal, 2 tojássárgájával, 1 pohárka rummal /elhagyható/, késhegynyi sóval és 50 dkg liszttel közepes mennyiségű kelt tésztát készítünk.
/ezeket a hozávalókat előre elkészítem, összemorzsolom, utána teszem bele a megkelt élesztőt/
Nagyon jól kidolgozzuk /ez fontos/, ennek következtében elég lágy tésztát kapunk.
/ezt már inkább deszkán szoktam, sokkal jobban hozzá lehet férni és alaposan átdolgozni/
Langyos helyen másfélszeresére kelesztjük. A kelés után nyújtódeszkára borítjuk és ujjnyi vastagra nyújtjuk.
Fánkszaggatóval kiszaggatjuk, ruhával letakarva még 30 percig kelesztjük. A fánkot középforró zsírban, egyenletes tűzön sütjük.
/érdemes pici darab tésztát tenni az olajba, ha feljön a felszínre és pezseg, jöhet a fánk is/
A sütésnél vigyázzunk arra, hogy a deszkán fekvő fánk felső része kerüljön a zsírban alulra. Sütés elején az edényt fedjük be, megfordítás után már ne tegyük vissza.
A pirosra sült fánkot szűrőkanállal szedjük ki, és még melegen szórjuk meg vaníliás cukorral.

én mindig dupla adaggal készítem, mert nagyon kapós, így egy jó nagy tállal van.
ha előre rákészülök, akkor nem maradhat el a csoki-puding, amit a közepébe töltök smile
legutóbb csokimázat is tettem a tetejére, de ilyen mennyiségnél nem lehet eléggé sietni ahhoz hogy ne kristályosodjon meg a csoki...
de hagyományosan, lekvárral is tuti

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Sütemények Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Vendég Szomb. 26 Jan. - 9:58

Köszi Kata...hát a fánkszaggató és társai, az sem tudom, mi fán terem. És mindehhez mennyi idő kell? Egyébként Zümi mézesével is megbirkoztam, szóval nem reménytelen a fánk sem. Azt a mézest potom 4-5 órán át csináltam, de nagyon jó lett!
Nem tudom, más hogy csinálja, de a receptek olvasásától is szédülök. Pedig állítólag nem vagyok ügyetlen, mert amit recept nélkül el tudok képzelni, hogy hogyan kell, azt általában egész jól megcsinálom. Szerintem ez valami blokk lehet...Így vagyok az angollal is: tökéletesen beszélek (inkább mostmár múlt időben mondom), de semmit nem értek. Pedig ez általában mindenkinél fordítva van. Valami blokk ülhet a megértésemen.
Egyébként felfedeztem, hogy az Oetkernek vannak mindenféle csokis variációs előkészített (?) sütijei (dobozban van valami por hozzájuk, és torta formák stb.), azok nagyon jók! Pl. már a muffint abból megcsináltam, a legújabb kihívás a Choco Láva süti lesz, aminek folyik a csoki a belsejéből...
De hát a kislányom fánkot akar... girlsayyes

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Sütemények Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Vendég Szomb. 26 Jan. - 10:56

Párduc Cica írta:
Köszi Kata...hát a fánkszaggató és társai, az sem tudom, mi fán terem. És mindehhez mennyi idő kell? Egyébként Zümi mézesével is megbirkoztam, szóval nem reménytelen a fánk sem. Azt a mézest potom 4-5 órán át csináltam, de nagyon jó lett!
Nem tudom, más hogy csinálja, de a receptek olvasásától is szédülök. Pedig állítólag nem vagyok ügyetlen, mert amit recept nélkül el tudok képzelni, hogy hogyan kell, azt általában egész jól megcsinálom. Szerintem ez valami blokk lehet...Így vagyok az angollal is: tökéletesen beszélek (inkább mostmár múlt időben mondom), de semmit nem értek. Pedig ez általában mindenkinél fordítva van. Valami blokk ülhet a megértésemen.
Egyébként felfedeztem, hogy az Oetkernek vannak mindenféle csokis variációs előkészített (?) sütijei (dobozban van valami por hozzájuk, és torta formák stb.), azok nagyon jók! Pl. már a muffint abból megcsináltam, a legújabb kihívás a Choco Láva süti lesz, aminek folyik a csoki a belsejéből...
De hát a kislányom fánkot akar... girlsayyes
szívesen smile
a tészta kelési ideje nagyban függ attól, hogy jól ki van-e dolgozva... mivel nagyon szeretek kelt tésztával dolgozni, így nekem ez az idő elröppen.
és persze attól is, hogy mennyire meleg az a helység ahol keleszted.
kellemesen meleg helyen hamar felszalad a tészta és már gyúrhatod is, hogy szaggatás után még állhasson egy kicsit.
..legyen mondjuk - jó esetben - egy óra az össz kelési idő
a fánkszaggató az bármi kerek alakú műanyag tésztaformázó lehet, én egy nagyobb pogácsa-szaggatóval szoktam csinálni, de ha ilyesmi nincs, akkor egy nagyobb szájú, egyenes oldalú vizespohár is jó, amit persze be kell lisztezni, mielőtt a tésztát kiszaggatod, különben beleragad smile
mézes...
karácsonykor mézeskalácsházikóhoz kerestem receptet, sikerült is olyat találni, amiből tartós házat lehet eszkábálni, ámde a maradékot kisütöttem fogyasztásra... nem kellett volna.
a ropit csak sósan, esetleg szezámmaggal szeretem doh
de a lényeg az, hogy én is elbíbelődtem vele órákig))
jók ezek a porok... multkor krémes volt krémes-krémporból, tetejére tettünk tejszínhabot. bár kicsit azért érezni rajta valamit, amitől összeszorul a torkom Very Happy de ráfogom a vaníliára.. aztán lehet, valami tartósító szer okozza, nem tudom

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Sütemények Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Vendég Szomb. 26 Jan. - 11:35

Kata írta:
jók ezek a porok... multkor krémes volt krémes-krémporból,
Jaj, azzal én úgy jártam, hogy megcsináltam belőle a krémet, és úgy ahogy volt, meg is ettem magában, sütemény ide vagy oda... fetreng

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Sütemények Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Vendég Szomb. 26 Jan. - 14:09

Párduc Cica írta:
Kata írta:
jók ezek a porok... multkor krémes volt krémes-krémporból,
Jaj, azzal én úgy jártam, hogy megcsináltam belőle a krémet, és úgy ahogy volt, meg is ettem magában, sütemény ide vagy oda... fetreng
kacag gimme-five

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Sütemények Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Vendég Vas. 27 Jan. - 17:12

Néznem kell most egy fasírt receptet...
witch
A fánkból az lett, hogy lementem a boltba, és vettem egyet, igaz, a kislányom nem ette meg...viszont ma jön anyukám és hoz!
dance

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Sütemények Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Vendég Csüt. 14 Feb. - 10:25

ahh... a konyhát kerestem, de csak "sütemények"-et találtam... pislog

nah, csajok /és nem csajok/
/zsír/égető problémám adatott, ami a 9 karácsonyi kilót illeti, mert csak 3,5 ment le belőle.
eleve döbbenet a 9 is, de hogy mind olyan helyen, ami nem tetszik... no

szóval egy ideje hajlandóságot mutatok a csupazöldség-csodák iránt, de elég bonyolultak és sok a külföldi hozzávaló, ami miatt nincs kedvem beszerzőportyára menni pondering

az indiai konyha eleve tetszik, ha van valami egyszerű, ámde nagyszerű receptetek, szívesen venném witch

köszi thanks

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Sütemények Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Mayra1 Csüt. 14 Feb. - 10:53

Abban nem tudok segíteni, de pl. nagyon tudom ajánlani a mákos tésztát....Aminosavakban, zsírsavakban, foszforban, kalciumban, káliumban, magnéziumban és vasban gazdag. Régóta tudjuk, hogy lassítja az öregedési folyamatokat. Elősegíti a magas vérnyomás csökkentését. Kedvező zsírsav összetételének köszönhetően megelőzhető a trombózis és embólia kialakulása. Normalizálja a vér koleszterinszintjét. Fokozza a szervezet védekező mechanizmusát. Jótékony a sebek gyógyulásában. Növeli a szellemi teljesítőképességet. Idegerősítő, idegfájdalom csökkentő, nyugtató, altató hatású.




A csontozat első számú természetes segítője. Megállítja a csontszövetek leépülési folyamatát, majd elkezdi építeni azt.

Mákolaj formában kapható fogyasztása javasolt:

Belsőleg: naponta 1-2 mokkáskanál étkezés közben.

Enyhén kesernyés ízű. Levegőn gyorsan szárad, így zárt, sötét, lehetőleg hűvös helyen tároljuk!

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Sütemények Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Vendég Csüt. 14 Feb. - 11:07

nagyon szeretem a mákostésztát, bár a tészta miatt kissé lelkifurdalással... girlsayyes
és hogy mindig elálmosít, ezért nem vittem túlzásba...
de alaposan megfontolandó, valóban smile
köszi!!!
ja, és ezt a mákolajat megpróbálom majd beszerezni

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Sütemények Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Vendég Csüt. 14 Feb. - 14:29

Kata írta:

/zsír/égető problémám adatott, ami a 9 karácsonyi kilót illeti, mert csak 3,5 ment le belőle.
eleve döbbenet a 9 is, de hogy mind olyan helyen, ami nem tetszik... no
Dr. Chen Patika Szűztea FORTE (van a sima is, ami nem forte, azzal is kezdheted) kapszula, vagy ugyanez filteres tea változatban. DM-ben lehet kapni, 1700-1800 Ft körül van 60 db kapszula. Napi kettő kell, reggel és este. Természetes anyagok vannak benne, és méregtelenitő, bélműködést elősegítő hatása van, nagyon fogyaszt. Van pezsgőtabletta változata is, de az drága, mert ugyanennyi pénzért csak 20 db van benne.
Amíg ki nem tapasztalod, akkor próbáld ki, amikor otthon vagy, nem kell menned sehova...wc miatt... Wink

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Sütemények Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Méhecske Csüt. 14 Feb. - 16:24

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 16:44-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Sütemények Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 6 oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.