Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sütemények

+6
Rhea Sylvia
Blueeye
Méhecske
Mayra1
fortis
Efi
10 posters

2 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Sütemények - Page 2 Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Vendég Csüt. 14 Feb. - 17:17

Párduc Cica írta:
Dr. Chen Patika Szűztea FORTE (van a sima is, ami nem forte, azzal is kezdheted) kapszula, vagy ugyanez filteres tea változatban. DM-ben lehet kapni, 1700-1800 Ft körül van 60 db kapszula. Napi kettő kell, reggel és este. Természetes anyagok vannak benne, és méregtelenitő, bélműködést elősegítő hatása van, nagyon fogyaszt. Van pezsgőtabletta változata is, de az drága, mert ugyanennyi pénzért csak 20 db van benne.
Amíg ki nem tapasztalod, akkor próbáld ki, amikor otthon vagy, nem kell menned sehova...wc miatt... Wink [/justify]
köszi, felírtam magamnak smile
nem volt sosem ilyen problémám, és remélem, hogy ez most csak egy rendkívüli és utánozhatatlan kilengés facepalm
viszont a zöldséges ételeket ezentúl favorizálni fogom mindenképp bounce

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Sütemények - Page 2 Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Vendég Csüt. 14 Feb. - 17:20

Méhecske írta:Nekem csak a mozgás használ, ehetek madárnyit is, ha nem mozgok sokat mellé, legfeljebb marad a súlyom.
...mi tagadás, újabban én sem vittem túlzásba a mozgást pislog

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Sütemények - Page 2 Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Vendég Szer. 27 Feb. - 10:22

Brownie (igazi csokicsoda, és még csak nem is émelyítő. Ha lehet, nyirfacukorral, vagy xilit-tel csináljátok. Gyakorlatilag tisztára olyan, mint a Mekiben kapható "Csupacsoki" nevű sütemény, ezért ha erre előzetesen kíváncsiak vagytok, kóstoljátok meg azt. Egyébként a Príma konyha c. újságban vannak ilyen jók):

Tészta:
2 dl vízben felforralok 22 dkg Rámát és 4 ek keserű kakaóport, majd leveszem a tűzről
25 dkg lisztet 40 dkg cukorral  és 1 ek szódabikarbónával összeforgatok, az előzőekhez keverem
1 dl natúr joghurtot, 2 tojást és 1 cs vaníliás cukrot összekeverek és az előzőekhez hozzáadom.
Kivajazott tepsiben, előmelegített sütőben 200 fokon 20 percig sütöm.

A kisült tészta tetejére a következő masszát öntöm:
12 dkg Rámát, 4 ek kakaóport, 6 ek natúr joghurtot, 1 bögre porcukrot, 1 cs vaníliás cukrot felmelegítek, amíg a cukor és a vaj elolvad. Ezután belekeverek 1 bögre durvára vágott diót.

A tortát csak akkor szeletelem, amikor már teljesen megszilárdult rajta a massza- nem árt egy éjszakán át dermeszteni.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Sütemények - Page 2 Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Vendég Szer. 27 Feb. - 10:24

Zümi sajnos a régi fórummal együtt odaveszett a tavaly decemberi "puha mézes" recepted is. Ha még megvan neked, megtennéd, hogy ide beirod? smile

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Sütemények - Page 2 Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Méhecske Szer. 27 Feb. - 20:57

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 16:54-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Sütemények - Page 2 Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Vendég Csüt. 28 Feb. - 8:23

Méhecske írta:Holnap reggel hozom.
Köszönöm! Azon kevesek közé tartozik,amit megsütöttem. smile

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Sütemények - Page 2 Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Méhecske Csüt. 28 Feb. - 8:26

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 16:53-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Sütemények - Page 2 Empty PUHA MÉZES

Témanyitás  Méhecske Csüt. 28 Feb. - 8:34

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 16:51-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Sütemények - Page 2 Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Vendég Csüt. 28 Feb. - 10:01

Méhecske írta:smile Olvasva másutt az írásodat, azt üzentem, hogy "Párduc, gyere a konyhába" ...és íme sunny
Na, ez a/is telepátia! smile
(velem mindegyikőtök telepatikus kapcsolatban áll? Ezek után merje valaki azt mondani, hogy nem vagyok idevaló! Laughing )

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Sütemények - Page 2 Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Méhecske Csüt. 28 Feb. - 10:08

-


A hozzászólást Méhecske összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 16:52-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Sütemények - Page 2 Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Vendég Csüt. 28 Feb. - 13:36

Méhecske írta:Bárkire rátekintünk és beszélgetésbe elegyedünk smile
.
Értem a célzást. Wink
Köszi a receptet.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Sütemények - Page 2 Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Méhecske Csüt. 28 Feb. - 14:30

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 16:52-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Sütemények - Page 2 Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Vendég Csüt. 28 Feb. - 16:41

Méhecske írta:Igen, a pártoskodás csak látszólag von egymáshoz közel, valójában taszítást fodroz.
Köszönöm. Ez volt a kegyelemdöfés, Zümi. Szóltam Fortisnak, hogy tiltsa le az IP címemet, így nem fogok tudni még csak rákeresni sem erre a fórumra. (Ha a továbbiakban szakmai kérdésed lesz - sajnos nem találsz meg.)

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Sütemények - Page 2 Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Mayra1 Csüt. 28 Feb. - 17:17

Párduc Cica írta:
Méhecske írta:Igen, a pártoskodás csak látszólag von egymáshoz közel, valójában taszítást fodroz.
Köszönöm. Ez volt a kegyelemdöfés, Zümi. Szóltam Fortisnak, hogy tiltsa le az IP címemet, így nem fogok tudni még csak rákeresni sem erre a fórumra. (Ha a továbbiakban szakmai kérdésed lesz - sajnos nem találsz meg.)

Menj békével.
Zümi kegyelemdöf?????
Érdekes, az irasai sokkal inkább visznek befelé, mint el innen!
Értékes és megszívlelendő gondolatok azok!
Nézz a mélyére, vegyél egy nagy levegőt és mire kifújod, a nap is szebben süt.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Sütemények - Page 2 Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Méhecske Csüt. 28 Feb. - 18:33

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 16:52-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Sütemények - Page 2 Empty Almás pite

Témanyitás  Blueeye Szomb. 23 Márc. - 14:58

Nagyon nagyon finom, mindig ugyanolyan!!

Almás pite


40 dkg lisztet ,1 Rama margarint,1/2 citrom levét,és reszelt héját,1 egész tojást,10 dkg porcukrot,késhegynyi sót, és egy késhegynyi szódabikarbónát összegyúrunk.

Kb: Másfél kiló savanykás almát meghámozunk,nagylyuku reszelőn lereszelünk.
Ízlés szerint cukrot,és egy mokkáskanál őrölt fahéjat teszünk hozzá.Ezt puhára pároljuk,addig,amíg az almáról el nem fől a leve.Közben folyamatosan keverjük.
Ha az alma kihűlt,a tésztát kettévesszük,lisztezett deszkán kisodorjuk.
Beletesszük a tepsibe,rátesszük az almát,aztán a tészta másik felével lefedjük. Két tojássárgájával megkenjük. Villával megszúrkáljuk,nehogy megrepedjen. Ha szép pirosra sült,készen van.Ha kíhűlt felvágjuk,és vaníliás porcukorral megszórjuk a tetejét.

Jó létvágyat!

Very Happy

Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1129

Vissza az elejére Go down

Sütemények - Page 2 Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Méhecske Csüt. 28 Márc. - 20:39

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 16:52-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Sütemények - Page 2 Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Méhecske Szomb. 11 Május - 7:41

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 16:53-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Sütemények - Page 2 Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Méhecske Kedd 14 Május - 20:14

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 16:53-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Sütemények - Page 2 Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Áprilia Szer. 11 Dec. - 16:34

Vendég írta:
Brownie (igazi csokicsoda, és még csak nem is émelyítő. Ha lehet, nyirfacukorral, vagy xilit-tel csináljátok. Gyakorlatilag tisztára olyan, mint a Mekiben kapható "Csupacsoki" nevű sütemény, ezért ha erre előzetesen kíváncsiak vagytok, kóstoljátok meg azt. Egyébként a Príma konyha c. újságban vannak ilyen jók):

Tészta:
2 dl vízben felforralok 22 dkg Rámát és 4 ek keserű kakaóport, majd leveszem a tűzről
25 dkg lisztet 40 dkg cukorral  és 1 ek szódabikarbónával összeforgatok, az előzőekhez keverem
1 dl natúr joghurtot, 2 tojást és 1 cs vaníliás cukrot összekeverek és az előzőekhez hozzáadom.
Kivajazott tepsiben, előmelegített sütőben 200 fokon 20 percig sütöm.

A kisült tészta tetejére a következő masszát öntöm:
12 dkg Rámát, 4 ek kakaóport, 6 ek natúr joghurtot, 1 bögre porcukrot, 1 cs vaníliás cukrot felmelegítek, amíg a cukor és a vaj elolvad. Ezután belekeverek 1 bögre durvára vágott diót.

A tortát csak akkor szeletelem, amikor már teljesen megszilárdult rajta a massza- nem árt egy éjszakán át dermeszteni.
Ezt előrevettem, mert nagyon finom és örülök, hogy megtaláltam.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

Sütemények - Page 2 Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Áprilia Szer. 11 Dec. - 16:38

Méhecske írta:A múltkori adaghoz képest a fele mennyiséget írom le, így is 80-90 db jön ki belőle:

fél kg liszt, (zárójelbe írom az 1/3-ad mennyiségeket: 1/3 kg)
1,5 kiskanál szódabikarbóna, (1 kiskanál)
fél evőkanál mézessüti fűszer, (1/3 evőkanál)
15 dkg porcukor, (10 dkg)
15 dkg vaj, vagy margarin, (10 dkg)
1,25 dl méz, (0,8 dl)
1,5 tojás pislog (1 db)
+ liszt a nyújtáshoz.

liszt + szódapor + fűszer + porcukor; majd olvasztott margarin (vaj), végül a méz + tojás

Könnyen formázható, puha tészta lesz belőle, 1,5 yes cipóra (1/3-ad mennyiségnél 1 cipó lesz belőle) osztjuk, 3 mm vtg.-ra kinyújtjuk, kiszúrjuk.
10 perc alatt megsül.

Szerintem 1/3-ad mennyiséggel jobban járunk, jobban lehet osztani.
Lassan Méhecske mézes receptjét is elő lehet venni.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

Sütemények - Page 2 Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Vendég Szer. 11 Dec. - 17:50

Ebből karácsonyfára akasztható figurák is készülhetnek, vagy ahhoz túl puha?
Milyen hőfokon kell kisütni?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Sütemények - Page 2 Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Áprilia Szer. 11 Dec. - 17:57

efi írta:Ebből karácsonyfára akasztható figurák is készülhetnek, vagy ahhoz túl puha?
Milyen hőfokon kell kisütni?
Úgy emlékszem, hgy 180 fokon sütöttem és amikor kisült, még pár napig puha volt, és fokozatosan megkeményedett, azaz pont forditva csinált, mint ahogy kellett volna egy mézesnek viselkednie.
Szerintem addig szúrjál bele cernát (ha fel akarod akasztani a fára), amíg kisül és puha, mert keményen nem lehet.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

Sütemények - Page 2 Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Méhecske Szomb. 14 Dec. - 5:24

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 16:53-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Sütemények - Page 2 Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Méhecske Szomb. 14 Dec. - 5:27

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 16:53-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Sütemények - Page 2 Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Áprilia Szomb. 14 Dec. - 8:40

Méhecske írta:
Azonban, amikor megjelent rajtad Kata szelleme, akkor szikraként szeretetet gyújtott a szívemben, és ez így maradt.
Isten dolgai sosem múlnak el...
Ez kedves, köszi.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6474

Vissza az elejére Go down

Sütemények - Page 2 Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Vendég Pént. 18 Ápr. - 20:09

Jóformán az egész napom ráment arra, hogy sütit süssek. Azt írta valaki a neten a recepthez, hogy milyen jó, hogy hamar kész van. Hát... Tudom, lassú vagyok, és párhuzamos folyamatokkal is jobban meg lehetett volna szervezni. Kétféle tésztát kellett sütni hozzá, az egyikből két lapot, plusz krémet főzni. Ráadásul nem is jó, szerintem túl édes és túl nehéz. És fel sem tudom szeletelni rendesen, mert az egyik lap nagyon kemény. Azt írták, hogy majd meg fog puhulni, hát reggel majd meglátom. Jó lett volna felszeletelni, mert így egészben nem tudom a hűtőbe rakni. És a krém meg kásás lett, nem sima...  semleges 
Mindegy, most már ezt esszük... vagy nem esszük, akkor megmarad.

Direkt nem vettem kész piskóta lapot, mert az az igazi, amit magam sütök.  lányvigyor 

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Sütemények - Page 2 Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Rhea Sylvia Szomb. 19 Ápr. - 17:04

efi írta:Jóformán az egész napom ráment arra, hogy sütit süssek. Azt írta valaki a neten a recepthez, hogy milyen jó, hogy hamar kész van. Hát... Tudom, lassú vagyok, és párhuzamos folyamatokkal is jobban meg lehetett volna szervezni. Kétféle tésztát kellett sütni hozzá, az egyikből két lapot, plusz krémet főzni. Ráadásul nem is jó, szerintem túl édes és túl nehéz. És fel sem tudom szeletelni rendesen, mert az egyik lap nagyon kemény. Azt írták, hogy majd meg fog puhulni, hát reggel majd meglátom. Jó lett volna felszeletelni, mert így egészben nem tudom a hűtőbe rakni. És a krém meg kásás lett, nem sima...  semleges 
Mindegy, most már ezt esszük... vagy nem esszük, akkor megmarad.

Direkt nem vettem kész piskóta lapot, mert az az igazi, amit magam sütök.  lányvigyor 

Ha gyorsan akarsz végezni, először a főtt krémet készítsd el, aztán azt a sütit, amelyikből két lapot kell készíteni. Ha a kemény lap készítése során szalakálit is tettél a hozzávalókhoz, akkor biztos, hogy másnapra visszapuhul. A krém talán az ízesítőtől lett kásás, vagy a főtt krém és a vajkrém "összeházasításakor" olyan adalék is került bele (pl. citromlé), amitől kissé kásássá válik, mert a citromlé nem szereti a vajat. (Én a főtt krémhez szoktam hozzáadni, akkor már nincs ilyen gond a "házasításkor")

Persze ezek a malőrök általában a süti ízére nincsenek nagy hatással, legfeljebb a küllemére. Viszont ezek a sztorik azok, amire később jót nevetve és könnyű  szívvel gondol vissza nemcsak a süti készítője, hanem a fogyasztói is mindnyájan! tapsol

______________________________________________________
"A teljességet nem akkor éred el, amikor már nincs mit megszerezned, hanem amikor  nincs, amit el tudnának venni tőled."
(Koreai közmondás)
Rhea Sylvia
Rhea Sylvia

Hozzászólások száma : 185

Vissza az elejére Go down

Sütemények - Page 2 Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Vendég Szomb. 19 Ápr. - 17:51

Köszi a tanácsokat. Majd legközelebb a krémmel kezdem. Már ha lesz legközelebb. smile A tészta reggelre tényleg megpuhult, és ahogy összeértek az ízek, már nem is olyan geil.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Sütemények - Page 2 Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Mayra1 Szer. 7 Május - 15:35

Ma sütök valamit. A megfogalmazás jó, hiszen ilyet életembe nem csináltam.
Kelt tésztát akartam késziteni. Ehhez képest...a lisztet eldolgoztam margarinnal, elkészitettem az élesztő helyét ( mélyedés a lisztben, kevés cukor) majd odatettem az élesztőt, langyos tejet öntöttem rá (mint máskor) és zutty ósszedolgoztam az egészet. A nélkül, hogy az élesztőnek lett volna ideje felfutni. Pffff....majd leírom mi lett belőle....

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Sütemények - Page 2 Empty Re: Sütemények

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.