Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ami a fejben jár vagy másutt

+3
Rhea Sylvia
Blueeye
nofertiti
7 posters

5 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  nofertiti Kedd 24 Jún. - 23:57

Blueeye írta:Nefer, röviden. Nem szeretem másoknak kikaparni a gesztenyét.  Very Happy Az önmunka mindenkinek a sajátja.

Amúgy meg nem nagyon vagyunk egy hullámhosszon, de azért erőlteted.

Ha eröltetném úgy fogalmaznék, mint te, hogy KELL. Én azonban előre megírtam, hogy nem fog érdekelni téged.
Te viszont erölteted, hiszen mindig elmondod ugyanazt, elvárva valamit, aminek magad sem felelsz meg.
S ha eröltetném, akkor nem mondanék ellent. Max azt érzed eröltetésnek, hogy kérdeztem tőled, de nem vártam el, hogy válaszolj, sőt még meg is jósoltam.
Szóval ne fárassz!
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  nofertiti Szer. 25 Jún. - 0:07

Blueeye írta:
Áprilia írta:
Én már láttam olyat, és a Biblia tele van az ilyen esetekkel, hogy az "erkölcsileg kifogásolható" emberek térnek meg leginkább Jezushoz: vámszedő, prostituált, ördög által megszállott stb. Jézus nem a testünkre, hanem a szívünkre tekint: befogadják-e Őt?
Ő maga is azt mondta  hogy "nem azért jöttem, hogy az igazakat, hanem hogy a bűnösöket hívjam a megtérésre."

Máté evangéliuma 9.:
10
És lőn, amikor ő letelepedék a házban, ímé sok vámszedő és bűnös jött oda és letelepedtek Jézussal és az ő tanítványaival az asztalhoz.
11
És látva ezt a farizeusok, mondának az ő tanítványainak: Miért eszik ez a ti Mesteretek a vámszedőkkel és bűnösökkel együtt?
12
Jézus pedig ezt hallván, monda nékik: Nem az egészségeseknek van szüksége orvosra, hanem a betegeknek.
13
Elmenvén pedig tanuljátok meg, mi az: Irgalmasságot akarok és nem áldozatot. Mert nem az igazakat hivogatni jöttem, hanem a bűnösöket a megtérésre."

Igen, igazad van. Ez akkor jön el, amikor a bűnös úgymond "megtelik" a saját erkölcstelenségével, megcsömörlik tőle, és leborul az Úr elé. De amíg nincs meg ez az átfordulás, addig marad a bűnben élés.

Érdekes Áprilia, mi olyan jól egyetértünk.  öröm 

Érdekes, hogy Ápriliának meg neked az tetszik ha valakivel egyetérthettek, ez mondjuk nem újdonság, csak nem bírtam kihagyni. Ergo nem bírjátok, ha valakivel nem értetek egyet ebből következik, hogy nem vagytok egy hullámhosszon és az aztán borzasztó s ilyenkor a másikat piszkáljátok (ahhh átvettem a kritizálásod). No aztán ezt gerjesztve én (hogy magamat se hagyjam ki) meg még ezt nem bírom elvisleni (hogy emiatt piszkálnak) és ilyenkor meg én kezdlek el piszkálni titeket.
Nos az önismereti orának vége huhúúúúú :P   röhögőgörcs  törlés
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  Vendég Szer. 25 Jún. - 7:40

Alapvetően nem értek egyet. (Mármint hogy Isten teszi belénk a szikrát, és a többi.) Persze nem gondolom, hogy ebben közös nevezőre jutunk, csak a világos alapállás miatt ismétlem meg:

A szellemszikra bennünk van, mi helyeztük azt oda, illetve a mi Önvalónk (nagy ÉN). Nekünk, (kicsi én-ennek) kell azt felébreszteni. Ha életek során sem sikerül, ha a "rezgésszintünk" egyre alacsonyabbá válik, akkor már nem tud bennünk megmaradni.
(Én nem tudom értelmezni azokat a mondatokat, hogy Isten ezt vagy azt csinál. Van a minket körülvevő természet a maga végtelen bonyolultságával, és azon túl meg van egy homogén isten, oszt jónapot? Persze a szellemi szféra összes hierarchiáját nevezhetjük összefoglaló néven Istennek, de én képtelen vagyok egyetlen személyként gondolni mindarra, ami az ősoka és működtetőjea világuknak, meg más világoknak, de ez persze az én problémám, bocs hogy már megint ezen túrázok.)

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  Vendég Szer. 25 Jún. - 7:51

" Érdekes, hogy Ápriliának meg neked az tetszik ha valakivel egyetérthettek ..." (Nofertiti)

Nincs ebben semmi furcsa, mutass egyetlen embert, aki másképp érez.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  Áprilia Szer. 25 Jún. - 7:53

Blueeye írta:
Áprilia írta:
Én már láttam olyat, és a Biblia tele van az ilyen esetekkel, hogy az "erkölcsileg kifogásolható" emberek térnek meg leginkább Jezushoz: vámszedő, prostituált, ördög által megszállott stb. Jézus nem a testünkre, hanem a szívünkre tekint: befogadják-e Őt?
Ő maga is azt mondta  hogy "nem azért jöttem, hogy az igazakat, hanem hogy a bűnösöket hívjam a megtérésre."

Máté evangéliuma 9.:
10
És lőn, amikor ő letelepedék a házban, ímé sok vámszedő és bűnös jött oda és letelepedtek Jézussal és az ő tanítványaival az asztalhoz.
11
És látva ezt a farizeusok, mondának az ő tanítványainak: Miért eszik ez a ti Mesteretek a vámszedőkkel és bűnösökkel együtt?
12
Jézus pedig ezt hallván, monda nékik: Nem az egészségeseknek van szüksége orvosra, hanem a betegeknek.
13
Elmenvén pedig tanuljátok meg, mi az: Irgalmasságot akarok és nem áldozatot. Mert nem az igazakat hivogatni jöttem, hanem a bűnösöket a megtérésre."

Igen, igazad van. Ez akkor jön el, amikor a bűnös úgymond "megtelik" a saját erkölcstelenségével, megcsömörlik tőle, és leborul az Úr elé. De amíg nincs meg ez az átfordulás, addig marad a bűnben élés.

Érdekes Áprilia, mi olyan jól egyetértünk.  öröm 

Az Ige teszi.  öröm 

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  Áprilia Szer. 25 Jún. - 7:54

efi írta:" Érdekes, hogy Ápriliának meg neked az tetszik ha valakivel egyetérthettek ..." (Nofertiti)

Nincs ebben semmi furcsa, mutass egyetlen embert, aki másképp érez.

 like 


______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  Vendég Szer. 25 Jún. - 8:07

(: nézetem szerint, mint a mondás állítja -> minden út Rómába vezet <- voltaképpen a megközelítési pontok még nem értek össze. 
Se oda nem értek és meg sem értek-érettek arra, hogy még oda érjenek.
Azt látom; és elnézést kérek érte - egyetlen olvasztó tégely van, ( ami jó ) s dobál bele mindenki mindent.
Már eshetőséggé válhatna, a sok "haszontalan" dolgot át nem engedő szűrő - egy koordinátor - magyarán egy szellemi vezető, a karizmákat ismerő és természetesen feddhetetlen egyén.
Butaságot mondtam? - NEM! - Mert a rendezetlenség "elejét" vehetné, a "kis" közösséget továbbá a torzsalkodások mennyiségi kérdését szabályozhatná egyben. - Irányt meghatározó rámutatásokkal, az identitást megzavaró erők "letisztításának" elősegítésével.
Rejt - e veszélyt ez a kérdés önön magában?
Azt mondom; IGEN!
De, ki állíthatja azt, hogy az élet - sétagalopp?
-
Nos, MI!
-
Elhívásunk nem játék!
Az Egyetlen Igaz és Szent Isten "ADOMÁNYOZTA" nékünk!
FEDDHETETLENSÉGBŐL - "feddhetetlenjeinek" - FEDDHETETLENSÉGÉRT!
-
Az "értékek" megörzéséért és átadásáért!
-
-> "Mondd", hogy nincs "igazam" ! <-

Bizony mondom, eljött az idő, a bátorságod és erőd és hited átadatására! - Eljött mert nagy a szomjúság és nincs - nincs "kenyér" az asztalon! Nincs aki megtörje és nincs ajtó amint át - jöjjön az éhező! - Legyen otthon, legyen asztal  ÉS!

ADATIK!

Ámen. ... Hallelujah.

( Jézus Krisztus nevében, ámen! )))

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  nofertiti Szer. 25 Jún. - 8:22

Dehogy, nem gond, hogy kiemeled, sőt, én is azért kérdezem, hogy ezt a fajta másik "nézőpontot" kicsit megértsem.
Van sok másik is, de ez most nagyon érdekelt.

Nem mindig az a szándék vezérel, hogy egy nevezőre jussunk, vagy, hogy abból tanuljak, hanem hogy magamban helyére tegyem, hogy adott filozófiában miért is mondanak bizonyos dolgokat.
Most így már legalább értem jónéhány eddig elhangzott mondatod és nem csak a tiéd, hanem néhány barátomét, akikkel beszélgettünk erzekről a dolgokról, csak nem jutottunk ide el, de kerestük.

Nem tudom pontosan még, hogy miért de valahogy úgy éreztem ezt érdemes a helyére tennem magamban, még akkor is, ha nem értek vele egyet, előre mondjuk nem sejtettem, hogy megértem-e egyáltalán.
Valamiért jó ha ezt a szemszöget ismerem, nem tudom miért.
Vannak szemszögek, amik érdekelnek, amiket megismerésük után sem vallok mondjuk de ha mások alapjait megismerem, akkor megspórolom azt az utat, hogy utána a sajátomét ismételgessem nekik. És itt jön képbe hogy korántsem mindenkiét, hanem azét a pár emberét, akikkel hosszabban el tudunk beszélgetni.
Valami ilyesmi van bennem, mert akkor kicsit belepillantok abba, hogy ő miért vallja azt, és megértem, elfogadom, hogy ő miértt vallja úgy, és ha mégis beszélgetésre kerül a sor, akkor az ő álláspontját egy adott már tisztázott alapból kiindulva könnyebben el tudom képzelni.
A határaimig. Ez néhány ember a sok millióból mégis alap filozófiákat képviselnek. Így ezzel már elkerültem olyan felesleges vitaköröket, amikben azt hiszi a másik, hogy meg akarjuk győzni egymást.

Emellett sose tudhatom, hogy mi ébred fel bennem egy-egy más dolog megismerése közben. Arra is felhívták a figyelmem, hogy ez veszélyes is lehet, az is mert azért eközben az ember összezavarodhat, de az is éppoly veszélyes, ha csak a sajátnak nevezett alapokkal vagyok körülvéve.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  nofertiti Szer. 25 Jún. - 8:27

efi írta:" Érdekes, hogy Ápriliának meg neked az tetszik ha valakivel egyetérthettek ..." (Nofertiti)

Nincs ebben semmi furcsa, mutass egyetlen embert, aki másképp érez.

ironikus visszapassz volt  nono) 

nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  nofertiti Szer. 25 Jún. - 8:42

Ergo utáni rész pedig hozzá tartozik, a két rész szétválasztásával nem ugyanaz a jelentése.

De értem már. Megértés szándékának hiánya, ez sok konfliktus okozója. Ezt kerestem.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  nofertiti Szer. 25 Jún. - 8:51

aztán vagy belátásra jutunk vagy nem, mondható, hogy az ember felelőssége, hogy a benne rejlő gátakat felkutassa...

nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  Blueeye Szer. 25 Jún. - 9:34

nofertiti írta:
Blueeye írta:Nefer, röviden. Nem szeretem másoknak kikaparni a gesztenyét.  Very Happy Az önmunka mindenkinek a sajátja.

Amúgy meg nem nagyon vagyunk egy hullámhosszon, de azért erőlteted.

Ha eröltetném úgy fogalmaznék, mint te, hogy KELL. Én azonban előre megírtam, hogy nem fog érdekelni téged.
Te viszont erölteted, hiszen mindig elmondod ugyanazt, elvárva valamit, aminek magad sem felelsz meg.
S ha eröltetném, akkor nem mondanék ellent. Max azt érzed eröltetésnek, hogy kérdeztem tőled, de nem vártam el, hogy válaszolj, sőt még meg is jósoltam.
Szóval ne fárassz!

Nem  vagy ekkora tudású ember, és ekkora emberismerő.  Tényeke alapozhatsz, mivel pár éve váltottunk pár e-mailt, vagyis te kerestél meg a kérdéseiddel. De már akkor is megírtam, hogy nem tudok segíteni, mert csapongasz a témák között, engem pedig ha érdekel egy téma belemélyedek, mint pl. Áprilia az álomfejtésben. Önmaga dolgozik, önmagán, olyanokkal, akiket ugyanaz érdekel.

Úgy nem fogsz fejlődni, ha másokra hagyatkozol, és mások tapasztalatából akarsz épülni. Persze meg lehet másokat hallgatni, de a saját tapasztalás lesz a döntő.

Azért tudtad előre megírni, hogy engem nem érdekel, mert évekkel ezelőtt ezt már letisztáztam, hogy nem akarok ezer kérdésre válaszolni, főleg azért mert te magad nem jársz utána.

Úgyhogy te nem jósoltál meg semmit, és nem is ismersz, életünkben nem is találkoztunk, úgyhogy fogalmad sincs róla ki vagyok igazából. És én sem ismerlek Téged, csak abból amit olvasok Tőled.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  nofertiti Szer. 25 Jún. - 10:20

"Előre sejtem, hogy egy kicsit találgassak, hogy Blueeye eleve elveti azt, hogy megjelöljön forrás - részt. Mert már tett erre célzást, de hátha ezúttal kivételt tesz, vagy ez a helyzet esetleg más."

utána azt írtam:

"AHOGY meg is jósoltam" Mint egyfajta időjós, aki tényekre alapozva valamit kikövetkeztet. De korántsem TUDTAM ELŐRE, ahogy megjósoltam az egy szófordulat is lehet olykor.
Tehát igen, le is írtam, hogy miből indultam ki. Egy szóval sem említettem, hogy ismerlek.

S mivel te sem ismersz, abból indulsz ki, amennyit olvasol, ezért bőven túlzás messzemenő következtetésekre jutni.

De oké, te így látod én azért maradnék a lehetőségeknél.
Nem szögezem le, hogy ki miáltal fejlődik és hol tart. Belemehetnék a vitába, hogy mint pl kinek - kinek mennyire van hatással az emberi kapcsolataiban az, amiben kutakodik vagy amiben elmélyed sőt még azt sem minősítem ki miben mélyed el és mennyire, főként nem olyan hozzáállással, mint te, hogy úgy sem fog fejlődni. Ettől függetlenül még bármikor beleeshetek ebbe a hibába.
A FEJLŐDÉS LEHETŐSÉG.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  Blueeye Szer. 25 Jún. - 10:30

Annyira hatnank ránk kívülről, amennyire hagyjuk. Ez a tudatosságtól függ.

Akinek van belső tartása az nem inog meg.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  nofertiti Szer. 25 Jún. - 10:39

igen
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  nofertiti Szer. 25 Jún. - 11:16

efi még elolvasom párszor, amit írtál és én is hozok egy összefoglalót, csak ahhoz nekem is több időre van szükség, most megyek dolgozni  kúl 
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 Empty tükör effektus

Témanyitás  nofertiti Szer. 25 Jún. - 11:55

"Oly korban élünk, amelyben az emberi fejlődést akadályozó erők felismerése, az ember belátáson alapuló felelősségére van bízva. Éppen azért kerülünk szembe másokkal, hogy általuk (a bennük működő sötét erők bábáskodása mellett) ez a belátás megszülethessen bennünk, és szellemi ÉN-ünk felragyoghasson végre tudatunk világosságában. Oly korban élünk, amelyben már nem lehet magasabb szellemi szintekre jutni anélkül, hogy önmagunkban szembe nem néztünk az ellentét erőkkel, különösen akkor, amikor ezek működését a másik emberben véljük felfedezni. Minden kudarcunk, csalódásunk értelme ez."

(B.B.)

Áthoztam, hogy ne szakítsam meg a beszélgetést van ezzel kapcsolatban egy gondolatom.

Igen, mikor másokkal szembekerülünk esély adatik arra, hogy megszülethessen az a belátás, mondjuk úgy teret enged ennek maga a helyzet, amelyben észlelhetjük, hogy éppen kivetítünk valamely sötét gátat a külvilágra, amely valójában bennünk van.
A mi tanításainkban is, ha jól értelmeztem a bennünk leledző sátán szóval illetett erő felismerésének fontosságára utal, melynek felismeréséhez szükséges eszközök felkutatására ösztönöz, hogy kutassuk annak módját, hogy hogyan lelhetünk eme felismerésekre.
Igen, szerintem is van olyan állapot, mint a Bibliában is említett szálka és gerenda esetet, amikor az ember önnön korlátját másban ugyan meglátja, mert lehet a külvilág is segítség de mégsem tudja önmagában még felfedezi. Aztán a fejlődés ha épp fejlődési szakaszban van megadja a felismerés lépcsőfokát is.
Ezerféle lehetőség.

Mivel a kettősség szemüvegén is tekintünk olykor a másikra és önmagunkra is, így egymás látásmódja által inkább ferde tükörbe tekintünk bele, de azért válhat útjelző táblává is.
Úgy tapasztaltam, hogy olykor-olykor a másik "hibája" azért egészen más eredetű vagy állapotú, de én, aki rátekintek úgy fogom épp látni, amilyen tisztultsági fokú szemüvegen keresztül szemlélem azt.
Ez is az ember felelőssége szerintem, hogy maga a szemüveg tisztításának módját felkutassa és azt gyakorlatban alkalmazza... ezek jöttek...
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  nofertiti Hétf. 30 Jún. - 10:05

nofertiti írta:efi még elolvasom párszor, amit írtál és én is hozok egy összefoglalót, csak ahhoz nekem is több időre van szükség, most megyek dolgozni  kúl 

így képzeltem, aztán még nem tudtam rászánni időt.
Hétvégén munka is volt, otthon is sok házimunka, mosás, takarítás, és az akvárium is soron volt.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  fortis Hétf. 30 Jún. - 10:18

Van akváriumotok ? Tennél be róla képet ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  Vendég Hétf. 30 Jún. - 10:46

(enyém - eladó! - Leszállítom...

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  fortis Hétf. 30 Jún. - 11:28

Egyet már én is elajándékoztam egy 100 literest .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  Vendég Hétf. 30 Jún. - 13:09

Az nagy zsozsó volt akkor az új tulajnak...egy kicsit( 5.l ) adtam a szembe-Bözsinénike unokájának. De, nincs píz halacskára.... semleges

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  fortis Hétf. 30 Jún. - 21:49

Hát mi ajándékoztunk már el egy csomó halat is , mert nagy volt a szaporaság , néhány meg a Margitszigeti tóban landolt . Egy ékszer teknős is kikerült a tóba , mert láttam , hogy ott volt már ilyen fajta teknős nem is kevés , úgy gondoltam egyel több , vagy kevesebb nem fog számítani már . Szóval kinőtte az akváriumot szabadon lett engedve .
Egyszer meg adtam fel hirdetést , hogy ezt ami volt 100 l-es akváriumot ingyen elajándékozzuk , halakkal növényekkel mindennel együtt , de hónapokig senki sem jelentkezett érte . Aztán mikor jelentkeztek már késő volt , oda lett adva az egyik kollégámnak . Pedig még házhoz is szállítottam volna .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  Áprilia Hétf. 30 Jún. - 22:32

fortis írta:
Egyszer meg adtam fel hirdetést , hogy ezt ami volt 100 l-es akváriumot ingyen elajándékozzuk , halakkal növényekkel mindennel együtt , de hónapokig senki sem jelentkezett érte.

Rám nem gondoltál.  Sad 

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  fortis Hétf. 30 Jún. - 22:52

Áprilia írta:
fortis írta:
Egyszer meg adtam fel hirdetést , hogy ezt ami volt 100 l-es akváriumot ingyen elajándékozzuk , halakkal növényekkel mindennel együtt , de hónapokig senki sem jelentkezett érte.

Rám nem gondoltál.  Sad 

Van még egy akváriumom , ha érdekel szívesen neked adom , de tudod mennyi munka van ám vele , és nem kimondottan egy személyre szóló . Ha szeretnéd ragadd meg a lehetőséget és a tiéd .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  Áprilia Hétf. 30 Jún. - 23:14

fortis írta:
Áprilia írta:
fortis írta:
Egyszer meg adtam fel hirdetést , hogy ezt ami volt 100 l-es akváriumot ingyen elajándékozzuk , halakkal növényekkel mindennel együtt , de hónapokig senki sem jelentkezett érte.

Rám nem gondoltál.  Sad 

Van még egy akváriumom , ha érdekel szívesen neked adom , de tudod mennyi munka van ám vele , és nem kimondottan egy személyre szóló . Ha szeretnéd ragadd meg a lehetőséget és a tiéd .

Így nem ér.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  fortis Hétf. 30 Jún. - 23:40

Áprilia írta:

Így nem ér.

 röhögőgörcs  De de igen bizony ám !
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  Áprilia Kedd 1 Júl. - 3:36

fortis írta:
Áprilia írta:

Így nem ér.

 röhögőgörcs  De de igen  bizony ám !

Tudod, ez már nem olyan, mintha magadtól jutott volna eszedbe, eredetileg. simi 
Bezzeg te nekem hasonló esetben mindig eszembe jutsz!  dope-slap 
 béke 

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  fortis Kedd 1 Júl. - 6:32

Hát rendben , de én mondjuk teljesen biztosra mentem volna , hogy te nem szeretnél akváriumot . Tudom , hogy tetszik neked és szereted nézni , de foglalkozni vele arra nincs időd . Ezért megvallom őszintén  valóban nem jutott az eszembe . Ha tévedtem akkor  Sad bocs .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  nofertiti Szer. 23 Júl. - 0:42

60 L-es
még totál kezdő vagyok a témában de tanulgatom

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 DSC_0003_www.kepfeltoltes.hu_
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 5 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

5 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.