Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ami a fejben jár vagy másutt

+3
Rhea Sylvia
Blueeye
nofertiti
7 posters

2 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 2 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  Vendég Csüt. 13 Márc. - 14:13


Töröltem, mert nem éreztem jól magam tőle, bocsi.


A hozzászólást efi összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 13 Márc. - 17:41-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 2 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  nofertiti Csüt. 13 Márc. - 14:56

nofertiti írta:Előzőleg úgy kezdtem ezt a topikot, hogy egy másik szemszög...

És csak azoknak, akiket érdekel vagy kíváncsiak rá.
Nos ebben a hozzászólásban többen félreértik szerintem az Arjunától idézett kijelentés jelentését, ha valaki mégis meg szeretné ismerni egy másik szemszögből az idézet után olvashatja:

Méhecske írta:Re: Tudatkalandorok
HozzászólásSzerző: a_Fiú_Arjuna » 8 perccel ezelőtt

....szóval gyermekszületés....micsoda nagyképűség, tudatlanság, ...bizony a bűn választása...Ó Atyám, bocsáss meg nekik, és világosítsd meg az elméjük sötétségét...Űzd el a TE FÉNYEDDEL....amen

---------------------------------------------------------------------------------
A bűn az bűn, igen, de az élet-vállalás egy lehetőség az imádságra.

Amikor egy gyermek születését felvállalom, egy léleknek adok lehetőséget, hogy visszatalálhasson Istenhez.

A földi élet az a szabad hely, ahol nem az idő kimerevített pillanatában várom bűneim idejének leteltét, hanem LEHETŐSÉG a Szeretetben való növekedésre, a Föld Isten Kegyelme, Ajándéka az ember számára, hogy Hozzá a lehetőségek, a kegyelmek, a kimondott igen-ek útján visszatérhessünk.

Erre egy picinyke léleknek lehetőséget adni mindenképpen öröm  virág

Az emberi élet gyűlölője  a Sátán, mert tudja, hogy sok lélek kerül ki a fogságából.

Szóval a gyermekszületésről olvasható tanítás azon a honlapon, ahonnan idéztél méhecske, de azt nem hoztad.
Tiszteletben tartva egymás hitét, nem vitakeltés szándékával írom, csupán rámutatnék egy apróságra, hogy ez így félinformáció. És ha valaki nem is akarja megismerni másik hitét, akkor arról csupán feltételezései lehetnek. Ez alól én sem vagyok kivétel.
Tehát nem a gyermekszületés - vagy nem az ebből következtetett gyermekáldás - a nagyképűség és tudatlanság és nem az maga a bűn
hanem
micsoda nagyképűség, tudatlanság, ami bizony a bűn választása...
a gyermekszületés pedig esély a bűnből való tisztulásra Jézus Krisztus által

magyarul semmiféle emberi élet gyűlöletéről nem volt szó...

Méhecske én azt írtam fentebb az első reagálások között a fenti hsz-ban most vastaggal kiemeltem, hogy a tanítás ott van azon honlapon a gyermekszületésről.

Te szokás szerint kiveszel, meg elveszel, meg hozzáteszel egy mondandóból, -hoz.

Én jeleztem, hogy nem azt jelenti. És most is látom, hogy nem érted.

De jól van, ez is egy szemszög. Te így érted, érzed, értelmezed azt az írást. Én másként.

Itt a vita ezen része részemről le is zárult, a lényeges le van írva, innentől minden más csak győzködés.
Ebből már mindenki eldöntheti, hogy kíváncsi-e arra, hogy az, amit te állítasz úgy van-e ahogy te beállítod, vagy veszi a fáradságot és utánanéz olyan megközelítésből, amire utaltam.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 2 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  nofertiti Csüt. 13 Márc. - 14:59

efi írta:Nyilvánvaló volt már a hozott idézetből is, hogy félinformáció, és hogy erősen hiányzik mellőle a szövegkörnyezet.

Nem a szövegkörnyezet hiányzott, hanem a kipontozott rész utalt valamire, ami egy tanítás.

nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 2 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  Méhecske Csüt. 13 Márc. - 20:06

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 17:31-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 2 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  Áprilia Szomb. 15 Márc. - 9:27

Méhecske írta:Mi közöm van a ti tanításotokhoz? semmi.

Pedig te hoztad át Arjuna gyermek születéshez kapcsolódó gondolatát az ő fóruma "tudatkalandorok" topikjából, ami elindította itt a lavinát. Ha semmi közöd az ő tanításukhoz, akkor miért hozod át ide a gondolatait (amint ezt egyébként Efi is megjegyezte célzatosan "baráti gesztusnak" titulálva)?:

Méhecske írta:

Áthozom az apostolifényről

Re: Tudatkalandorok
HozzászólásSzerző: a_Fiú_Arjuna » 8 perccel ezelőtt

....szóval gyermekszületés....micsoda nagyképűség, tudatlanság, ...bizony a bűn választása...Ó Atyám, bocsáss meg nekik, és világosítsd meg az elméjük sötétségét...Űzd el a TE FÉNYEDDEL....amen

---------------------------------------------------------------------------------

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 2 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  Blueeye Szomb. 15 Márc. - 12:40

Szia Áprilia  öröm 

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 2 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  Blueeye Szomb. 15 Márc. - 12:45

Megjegyzem, Sylvia hozzászólását kritizálta Arjuna, ha jól tudom. Nekik van külön Tudatkalandorok topik, amiben kitárgyalják, elemzik, az itteni dolgokat, itt nincs BK topik, mert nem érdekel senkit mi van ott.  Very Happy 

Tök értelmetlen hozzászólásokat átvinni, vagy regisztrálni kell, ha nem akkor felejtős a téma. Nem is kellene törődni velük.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 2 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  nofertiti Vas. 16 Márc. - 13:08

Blueeye írta:Megjegyzem, Sylvia hozzászólását kritizálta Arjuna, ha jól tudom. Nekik van külön Tudatkalandorok topik, amiben kitárgyalják, elemzik, az itteni dolgokat, itt nincs BK topik, mert nem érdekel senkit mi van ott.  Very Happy 

Tök értelmetlen hozzászólásokat átvinni, vagy regisztrálni kell, ha nem akkor felejtős a téma. Nem is kellene törődni velük.

Pontosítsunk.

Efit érdekli, hogy én, mint Bk-ban jelenlévő miket hogyan gondolok, hogyan élek meg.
A többieket nem érdeklik, tehát ne olvassák.
Ez így pontos, és erről meg is kérdeztelek titeket, hogy zavarna-e ez bárkit. Betartom, hogy ezen topikokban beszélek csak ilyenekről.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 2 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  nofertiti Vas. 16 Márc. - 13:17

Blueeye írta:Megjegyzem, Sylvia hozzászólását kritizálta Arjuna, ha jól tudom. Nekik van külön Tudatkalandorok topik, amiben kitárgyalják, elemzik, az itteni dolgokat, itt nincs BK topik, mert nem érdekel senkit mi van ott.  Very Happy 

Tök értelmetlen hozzászólásokat átvinni, vagy regisztrálni kell, ha nem akkor felejtős a téma. Nem is kellene törődni velük.

Nem Sylvia hozzászólását kritizálta, ha beszélhetünk kritizálásról, akkor az egot. Miért azonosítjátok magatokat ámblokk az egoval?
Ha csak az egoról szól és csak a benső értheti meg, miért veszitek ámblokk magatokra?
De tudom ez téged nem érdekel.

nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 2 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  Vendég Vas. 16 Márc. - 14:37

Szerintem amit Blueeye mondott, hogy fölösleges áthozni onnan ide dolgokat, az nem neked szolt, Nofertiti, hanem arra mondta, hogy Méhecske áthozta azt a bizonyos részletet.
Miért veszed magadra? Smile

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 2 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  Méhecske Vas. 16 Márc. - 15:29

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 17:31-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 2 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  Blueeye Vas. 16 Márc. - 18:49

Méhecske írta:Nem kívánok máshová regisztrálni, és fontosnak tartottam hozzászólni. Ezért hoztam ide.

Értelek...  yes 

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 2 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  Vendég Vas. 16 Márc. - 19:45

Méhecske írta:Nem kívánok máshová regisztrálni, és fontosnak tartottam hozzászólni. Ezért hoztam ide.
A saját ablakodba kellett volna vinni.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 2 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  Méhecske Hétf. 17 Márc. - 6:18

-


A hozzászólást Méhecske összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 25 Márc. - 17:31-kor.
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 2 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  nofertiti Hétf. 17 Márc. - 9:38

efi írta:Szerintem amit Blueeye mondott, hogy fölösleges áthozni onnan ide dolgokat, az nem neked szolt, Nofertiti, hanem arra mondta, hogy Méhecske áthozta azt a bizonyos részletet.
Miért veszed magadra? Smile

Arra reagáltam, hogy "itt nincs bk topik, mert nem érdekel senkit".
Nem vettem a többit magamra.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 2 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  nofertiti Hétf. 17 Márc. - 16:52

Amit efi írt úgy fogalmazván, hogy mintegy párhuzamos univerzum és amiről írtok a tűz mellett (nyársaló), nagyon - nagyon ismerős. Most furán érzem magam, de este jövök és leírom.

Olyanok ezek a szavak, mint egyfajta kódok, kulcsszavak, amik kinyitnak bennem valamit. És, amit Mayra mesél az egészen magába szippant.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 2 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  nofertiti Kedd 18 Márc. - 14:28

Törölve... ezzel a hsz-sal azt hiszem túl messzire mentem.


A hozzászólást nofertiti összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd 18 Márc. - 18:05-kor.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 2 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  nofertiti Kedd 18 Márc. - 14:34

Pont erre hívta fel a figyelmet efi, amit először én sem vettem észre, elvesztem volna az önigazolásban.
De az ébresztés erről szól.

Hogy keressük a módját a tisztulásnak.

Amikor már valami többször tér vissza, hogy persze ő tehet róla, akkor meg főként.
Ez lenne a tudatosság, hogy mint az álomban felébredjünk, felébredjünk amikor másra mutogatunk saját felelősségünk felvállalása helyett.
Megint van egy újabb történés, amivel foglalkozhat az ego, ahelyett, hogy a lényeget keresné.
Mondhatnám, hogy felejtsük már el a balesetet, felejtsük már el azt aki feszültséget kelt ehelyett a lényeget lássuk.
Miért vált ki feszültséget? Mit szimbolizál bennünk, az aki feszültséget vált ki?
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 2 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  nofertiti Kedd 18 Márc. - 14:42

Mint ahogy én is ne azzal foglalkozzak, hogy valaki nem hisz nekem, mert ez is elterel a valóságban létezéstől. Nyalogatni a sebeim észrevétele.
Ha csak azzal foglalkozom, akkor belemerülök az önsajnálatba.
Vagy ha nem látja valaki, hogy őszintén érdeklődöm, vegyem észre, ha elragad a magyarázkodás.
Ezek mind mutatnak valamire. Az éberségre.
Az éberség rámutat, de nem vádaskodik.

nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 2 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  Vendég Kedd 18 Márc. - 18:09

nofertiti írta:Mondhatnám, hogy felejtsük már el a balesetet, felejtsük már el azt aki feszültséget kelt ehelyett a lényeget lássuk.

Igen, a lényeget lássuk, egyetértek, ezért úgy gondolom, pont ne felejtsük el a balesetet, mintha mi sem történt volna, legalábbis te ne felejtsd el. Neked nem kéne olyan gyorsan elsüllyeszteni a feledésbe. Mert vajon miért történt ez veled, azt a kérdést feltetted már magadnak? Miből akart a baleset kizökkenteni?
Valahol félrementél, és egyre inkább félrementél. Elkezdtek körülötted sűrűsödni azok a sors-erők, amik ebből ki akartak téríteni. Ezt a sűrűsödést mutatja az álmod. Arra utal, hogy akkor a nem anyagi világban már formálódtak azok a körülmények, amik téged fel akartak abból ébreszteni, amiben voltál. Olyan a sors, hogy ha reménytelenné válik, hogy magadtól korrigáld, ahol félrementél, akkor beavatkozik, például egy balesettel.

(Hozzáteszem, hogy mindannyian félremegyünk jellemzően, tehát egyiken se tudjuk pontosan azt az életet követni, amiből a legtöbbet hoznánk ki.)

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 2 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  nofertiti Kedd 18 Márc. - 18:42

efi írta:
nofertiti írta:Mondhatnám, hogy felejtsük már el a balesetet, felejtsük már el azt aki feszültséget kelt ehelyett a lényeget lássuk.

Igen, a lényeget lássuk, egyetértek, ezért úgy gondolom, pont ne felejtsük el a balesetet, mintha mi sem történt volna, legalábbis te ne felejtsd el. Neked nem kéne olyan gyorsan elsüllyeszteni a feledésbe. Mert vajon miért történt ez veled, azt a kérdést feltetted már magadnak? Miből akart a baleset kizökkenteni?
Valahol félrementél, és egyre inkább félrementél. Elkezdtek körülötted sűrűsödni azok a sors-erők, amik ebből ki akartak téríteni. Ezt a sűrűsödést mutatja az álmod. Arra utal, hogy akkor a nem anyagi világban már formálódtak azok a körülmények, amik téged fel akartak abból ébreszteni, amiben voltál. Olyan a sors, hogy ha reménytelenné válik, hogy magadtól korrigáld, ahol félrementél, akkor beavatkozik, például egy balesettel.

(Hozzáteszem, hogy mindannyian félremegyünk jellemzően, tehát egyiken se tudjuk pontosan azt az életet követni, amiből a legtöbbet hoznánk ki.)

Természetesen feltettem. (jövök még írni, most dolog van)
Tulajdonképpen nem magát a balesetet szeretném elfelejteni, hanem ha észlelem, hogy önsajnálatba esnék, akkor nem beszélek róla. És az is megfordul bennem igen, hogy imában kérem ne elfojtás legyen.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 2 Empty Jálics Ferenc szemlélődő lelki gyakorlatok

Témanyitás  nofertiti Kedd 25 Márc. - 14:33

Távol álljon tőlem a dicsekvés, ámbár gyarló emberként érdemes résen lenni, hogy mikor esünk bele, de azért hozok néhány sort egy lelki gyakorlatról.
Részt veszek egy pszichológus által szervezett hétvégi gyakorlatsoron, amit havonta tartanak, ha valakinek felkelteném az érdeklődését esetleg - megosztom - a programot nem, azt keresse meg mindenki maga, (akinek felkeltette érdeklődését), csak az ízelítőt róla...
Szóval a családállítás és pszichodráma mellett ez is a program része.
Ettől nem szabad az embernek sem többnek esetleg a szembesülések miatt kevesebbnek éreznie magát, csak épp ott ahol van, szemlélődni.
A viszonyítások és a versengésre való hajlam észrevétele is egyfajta éberséget igényel, de ez túl bonyolult is beszéljen helyettem Jálics Ferenc, sémákat sem érdemes gyártani:


Jálics Ferenc : A Szent Ignác-i lelkigyakorlat kontemplatív szakaszai
2011. május 04. szerda, 20:31 | Feltöltötte: Robi | PDF | Nyomtatás | E-mail
Share


1. Bevezetés

A kontemplatív imamódok keresését ma az idõk jeleként értelmezhetjük. Sok ember vágyik rá, és fordul keleti vallások felé, ha ezt a vágyát egyházi kereteken belül nem tudja kielégíteni. Szent Ignác idejében ez nem így volt. Nem csodálatos, hogy Lelkigyakorlatos-könyvében rövid, ám teljesen világos megfogalmazásban a kontemplatív imához vezetõ utat is leírja?2 Nyolc évvel ezelõtt megjelent könyvemben megírtam, hogy én hogyan tartok lelkigyakorlatokat.3 Ebben a könyvemben mindent kerülök, ami az olvasónak, aki nem ismeri Szent Ignác Lelkigyakorlatos-könyvét, idegenül hangzana. A jelen cikk pedig azért született, hogy megmutassam, milyen viszonyban állnak lelkigyakorlataim Szent Ignác Lelkigyakorlatos-könyvével. Ezért ebben a cikkben a Lelkigyakorlatos-könyvre és annak szó szerinti értelmezésére szorítkozom. Elõször megvilágítom a Szent Ignác-i Lelkigyakorlatos- könyv alapeszméjét, és ennek alapján megmutatom a mai lelkigyakorlatok helyét. Majd végigveszem a Lelkigyakorlatos-könyv legfontosabb részeit, amelyek a lelkigyakorlatok kontemplatív szakaszára vonatkoznak. A cikk összefoglalással és végszóval fejezõdik be.

2. A Szent Ignác-i lelkigyakorlatok alapszerkezete

2.1. A lelki élet három szintje

Szent Ignác Lelkigyakorlatos-könyvében három lelki szinten dolgozik, melyek különböznek egymástól, de egymásra is építenek. Szent Ignác az egyes szinteken olyan embereket szólít meg, akik a lelki fejlõdés más és más fokán vannak. Mindegyikük más és más lelkiállapotban van, és épp ezért másként kell õket megközelíteni. Imamódjuk különbözõ. Sõt még imájuk tartalma is más és más. Ennek megfelelõen egészen különféle szabályok alapján kell vezetni õket. Minden szinten másképp viszonyulnak a Szentíráshoz. Továbbá minden szinten másképpen zajlik le egy-egy döntési folyamat. Végül a lelkigyakorlatok befejezésével Szent Ignác különbözõ élethelyzetekbe bocsátja el a lelkigyakorlatozókat a hétköznapokba. Ez a három lelki szint a lelki élet klasszikus felosztásának felel meg: „via purgativa” (Lgy 10,3), „via illuminativa” (Lgy 10,2) és „via unitiva”. Ezek a fogalmak már Szent Ignác idejében a lelki élet három alapvetõ szakaszát jelölték. Magyarul a következõképpen hangzanak: a tisztulás útja, a megvilágosodás útja és az egyesülés útja. Nézzük meg az egyes szinteket.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 2 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  nofertiti Kedd 25 Márc. - 14:41

Emellett, az is frappáns megfogalmazás, hogy képesek vagyunk sokmindent kitanulni, utánozni, és ezen szövevények között ezt is feltételezni nomeg stb...

Istenhez imádkozzunk kibogozásért! smile
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 2 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  nofertiti Szer. 26 Márc. - 18:32

A fájdalom mely mardossa a szívet olykor el nem múlik egy életen át.
Csak a halál mi feloldoz.
Akármeddig is ha nőttön nő összetör mindent mi útjába kerül.
Lámpások melyeket már nem látok jelzik merre tovább, de tapogatózni sem merek már. Vajon ki rángat ki ebből? Vajon mi visz tovább?
Az élet nem csak bölcselet, olykor őszinte érzések fakadnak ki melyek mögött megbúvó mozgató rugó kettétörve koppan a talajon de nem a megtisztulás miatt, saját súlya alatt...

hmmm...  szomorúkocka 

tudom van ÖRÖMHÍR, de olykor ez van

s olykor az érthetetlenség homályába vész a cselekedet
s olykor az értelmetlenség kuszaságába lép a képzelet
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 2 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  nofertiti Szer. 26 Márc. - 18:34

a meg nem hallott szavak a a ködbe veszvén
egy oldalt látván vakon tapogatózva...

 nocomment 
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 2 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  nofertiti Szer. 26 Márc. - 18:37

kurt vonnegut írta:-Visszamegyek a múltba, mert a jelen úgy kapkod a bokám után, mint egy dühös foxterrier.-

-A megfeszített Föld bolygó,
ha megtalálná hangját,
és értené az iróniát,
akár azt is mondhatná
arról, ahogy tönkretesszük:
"Bocsásd meg nekik, Atyám,
Nem tudják, mit cselekszenek."
Az irónia az lenne,
hogy tudjuk,
mit teszünk.-

nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 2 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  nofertiti Szer. 26 Márc. - 18:55

AZ ÁLMODÁS GYAKORLATAINAK ALKALMAZÁSAIVAL KAPCSOLATOS MEGJEGYZÉSEK

Attól a perctől kezdve, hogy az álmodó találkozik alvó fizikai testével, képessé válik az álmodás gyakorlatiasabb alkalmazására. Rögtön az elején hangsúlyoznom kell, hogy soha, semmilyen körülmények között nem szabad felébreszteni a fizikai testet! Castaneda kijelenti, hogy ez az azonnali halálhoz vezetne. Akárhogy is van, semmi értelme ezzel kísérletezni: sokkal hasznosabb dolgokat is tehetsz.
Újraélheted mindennapjaid problémás helyzeteit, felfedezve, hogyan oldaná meg azokat az álmodó test, és később ezeket a megoldásokat a mindennapi életben is alkalmazhatod.
Kreativitásod bármely oldalát fejlesztheted: festészet, írás, gyógyítás, éneklés, tánc, építészet és így tovább. A nagual világában a kreativitásnak nincsenek határai.
Tisztázhatod a saját magaddal vagy különböző emberekkel kapcsolatos kérdéseidet, azáltal, hogy álmodás során figyeled meg őket. Az önmegfigyelés esetében úgy válaszd meg az álmodás időkeretét, hogy az ne essen egybe azzal az idővel, amikor lefeküdtél álmodni. Abból nem tanulsz túl sokat magadról, ha látod, hogyan alszol.

(Victor Sanchez: don Carlos tanításai)

Mennyire találó volt akkor is, mikor először olvastam erről itt.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 2 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  nofertiti Szer. 26 Márc. - 18:58

Emlékeztetőül kiteszem a margóra, hátha egyszer emlékezek rá a cselekmény közben is.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 2 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  nofertiti Pént. 25 Ápr. - 11:09

Sok munka adódott mostanában.
Eszembe ötlött a menekülés is, de mást érzek mögötte.
Inkább a kicsúszik az irányítás a kezeim közül érzés, viszont felismerés is van jelen. Amely szembesülést adott, és kerestünk segítőt mellém, de még mindig nyomást érzek.
A barátokat elhanyagoltam és csak mentegetőzök.
Olyan kicsit, mint egy drogos állapot, amiről le kell jönni. És sokszor beszippant, észre sem veszi az ember, hogy csak robotol, otthon elvégzi a házimunkát, amire amúgy sincs sok ideje, házi főtt étel főzésére sincs idő. És azon eszmél, hogy héééé nem szabad ennyit dolgozni. Szeretek otthon lenni, párommal, barátokkal találkozni, sétálni a kutyával és van, hogy azt veszem észre, hogy két hete csak robotolok és csak a hétvége marad, amikor párommal sétálunk és a barátok elmaradnak.
Ebből felébredni!
Ébresztő!
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 2 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  Vendég Pént. 25 Ápr. - 20:26

Innen messziről nézve nem tudok ötletet mondani, miért teremtetted a túl sok munkát magadnak. Sok minden oka lehet, és nem ismerlek eléggé ahhoz, hogy legyen róla gondolatom. Amiket írsz, azok - nekem - túlságosan kézenfekvő válaszok. Túl könnyen adódnak.
Persze attól még igazak is lehetnek. Szóval nem tudom.
Arra gondolok, hogy nem látod még elég jól magadat, vagy a helyzetedet, vagy a tanulnivalódat. Általában az ember nem látja meg, amit meg kellene látnia. Jellemzően csak utólag.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Ami a fejben jár vagy másutt - Page 2 Empty Re: Ami a fejben jár vagy másutt

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.