Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ki vagyok én? (önismeret)

+5
Mayra1
nofertiti
Áprilia
Blueeye
fortis
9 posters

1 / 5 oldal 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Ki vagyok én? (önismeret) Empty Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  fortis Pént. 6 Jún. - 13:49

Mayra hozta ezt a képet lehet  választani !
Aztán jön a hozzá tartozó leírás .

Ki vagyok én? (önismeret) Szemek_www.kepfeltoltes.hu_


A hozzászólást fortis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 6 Jún. - 14:06-kor.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  fortis Pént. 6 Jún. - 14:03

Nekem tetszik a 6-os ha lehetne még egyet választani akkor az 5-ös még .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Vendég Pént. 6 Jún. - 14:09

9.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Blueeye Pént. 6 Jún. - 14:20

5.

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Vendég Pént. 6 Jún. - 14:26

fortis...TE!
A 6. -os az enyém!
-
Nahát kérlek, izgalmas és nagyszerű dolgok. Tudjátok a merev "kereszténység" rendre tagadná az efféle megvilágításokat.
Nekem tiszteletet ébreszt, egyrészt az embertársam felé és felfokozottan Isten felé.
Mert okosság és bölcsesség van abban aki észlel és van ereje és józansága - "átadni" - ő nem írígy és nem ostoba. Mondottam; bölcs!
Az elutasító meg "bezárt", s ezzel a "lelakatoltságával" - tagadó!
Arcátlan orcátlan, aki Jézus orcáját semmibe veszi!
-
JÉZUS A SZEGLET!

-
Nagyon jó szeglet...mint "laikus" "építész" -láttam már néhány "lelki kócerájt" és láttam kőből építettet is.
Mindegyik "omlásveszélyes" !
-
Köszönöm a fenti cuccost - igazi "renováló" restaurációs - "anyag"!... röhögőgörcs

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Vendég Pént. 6 Jún. - 16:27

5

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Áprilia Pént. 6 Jún. - 16:52

9.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  nofertiti Pént. 6 Jún. - 17:12

3
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  fortis Szomb. 7 Jún. - 10:16

Egy szem nagyon összetett, szép és érdekes. A szem szimbolizálja a tisztaságot, a fókuszt és a célt. Az alábbi szemek közül amelyikhez vonzódsz, egy kicsit feltár a személyiségedből. Válaszd ki azt a szemet, amelyik a legjobban tetszik, hogy többet megtudj magadról.

Ez egy szórakoztató személyiségteszt. Melyik szemhez vonzódsz? Egynél többet is választhatsz, ha vonzónak találod.

Ha az 1-es szemhez vonzódsz, akkor mélyen nyitott vagy. Te vagy az a fajta személy, aki szinte bárkit szívesen lát az életében és a szívében. Úgy hiszed, hogy jobb kockázatot vállalni, mint elzárni magad a világtól. Nem mutatod meg a világnak a félelmeidet és a bizonytalanságodat. Azt hiszed, hogy a problémáiddal bizalmasan kell foglalkoznod. Megpróbálsz teljesen másokért lenni még akkor is, ha ez belül fáj.

Ha a 2-es szemet választottad, akkor mélyen lelkiismeretes vagy. Te vagy az a fajta ember, aki mindig keresi, hogyan keltsen jó benyomást, és tegye a helyes dolgot. Azt hiszed, hogy a tetteid nagy változást okoznak mások életében, nem számít, hogy milyen nagyok vagy kicsik. Nem mutatod a világnak, hogy milyen nyugtalan és ideges vagy. Sok nyomorúságot és igazságtalanságot látsz, amit megtartasz magadnak. Az iránt vagy elkötelezett, hogy a lehető legjobb ember légy. Ez a legkevesebb, amit az időddel megtehetsz ezen a bolygón.

Ha a 3-as szemet választottad, akkor mélyen legbelül megkínoztak. Te vagy az a fajta személy, akinek nagyon viharos múltja van, és még a mai napig is hatással van rád. Nem tudsz segíteni, csak azt gondolni, hogy az élet valami elég beteg kozmikus vicc. Megpróbálod megtalálni a békét, ​​ahol csak lehet. Nem mutatod meg a világnak a legsötétebb gondolataidat. Sok mindent elviselsz, és megtartod magadnak. A kilátásaid időnként meglepően naposak. Szakértő vagy abban, hogy összeszedd magad, ha elbuksz.

Ha a 4-as szemet választottad, akkor mélyen filozofikus vagy. Te vagy az a fajta ember, aki valószínűleg túlgondol mindent és bármit. Szeretnéd megtudni a dolgok mélyebb jelentését. Annyira belemerülsz a gondolataidba, hogy néha nehéz megmondanod, fent vagy lent. Nem mutatod meg a világnak, hogy milyen bizonytalan vagy mindennel kapcsolatban. Lehet, hogy rájössz a dolgok lényegére, de még mindig magabiztos vagy. Egy kirakósnak látod az életet, és szeretsz játszani a darabjaival, amíg nem illenek össze. Lehet, hogy soha nem fogod fel az egész jelentését, és ez rendben van.

Ha az 5-ös szemet választottad, akkor mélyen titokzatos vagy. Te vagy az a fajta ember, aki nem tudja saját magát kiszámítani, sok szerencsét annak, aki azt tervezi, hogy megpróbálja. Sok ellentmondás keveredik benned, és a hangulatod naponta változik. Egyszer csak azon kapod magad, hogy valaki mássá változtál. Nem mutatsz a világnak túl sokat magadról. A kevés szó, és a megtévesztő tettek embere vagy. Jobban szeretsz figyelni és az embereket megismerni, mielőtt közbeszólsz. Csak olyan dolgokat mondasz, amikben biztos vagy.

Ha a 6-os szemet választottad, akkor mélyen érzékeny vagy. Te vagy az a fajta személy, aki észrevesz mindent és nem felejt semmit. Nagyon összhangban vagy a világgal. Mélyen érzel, és néha a legostobább dolgok is hatással vannak rád. Könnyen kihozzák belőled a nevetést vagy a könnyeket. Nem mutatod a világnak, hogy milyen törékeny vagy. Helyette az embereknek megmutatod, hogy milyen éleselméjű tudsz lenni. Jó vagy abban, hogy kiszámítod, hogy mi fog történni az életedben. Te vagy gyakran az első, aki látja, ami jön.

Ha a 7-es szemet választottad, akkor mélyen belül tüzes vagy. Te vagy az a fajta ember, aki mindig energikus és szenvedélyes. Nincs benned semmi kifinomult... soha. Hajlasz arra, hogy szeress vagy utálj mindent. Van egy csomó véleményed, és gyorsan döntesz. Nem mutatod a világnak, hogy nyugtalan vagy. Rengeteg energiád van, és túl sok belőle azt jelenti, hogy elég ideges lehetsz. Számodra minden nagyon magas tétet jelent. Nem tudsz segíteni, de létrehozol egy drámát a fejedben.

Ha a 8-as szemet választottad, akkor mélyen belül különc vagy. Te vagy az a fajta ember, akinek szokatlan érdeklődései, hiedelmei és szokásai vannak. Mindig is egy kicsit különc voltál. Nem nagyon érdekelnek a szabályok és hagyományok. Utad során megteszel dolgokat, és hagyod, hogy a szilánkok hulljanak, ahol csak lehet. Megmutatsz a világnak mindent magadról. Nincs semmi rejtenivalód, és csak nevetsz azokon, akik megítélnek téged. Azt szeretnéd, hogy mindenki jobban hasonlítson rád. Sok öröm számodra nonkonformistának lenni.

Ha a 9-es szemet választottad, akkor mélyen intuitív vagy. Te vagy az a fajta ember, aki nagyon jól megért más embereket és a világot. Sok mindent meg tudsz mondani mások arckifejezéséből vagy a hangszínéből. És mindig tudod, hogy mikor hazudnak. Pontosan azt mutatod a világnak, amit mutatni akarsz. Amellett, hogy jól olvasol az emberekben, azt is tudod, hogy mások hogyan olvasnak benned. Tudod, hogy mikor manipulálnak téged, és azt is tudod, hogyan kell manipulálni valakit, ha szükséges. Bár általában nem folyamodsz ehhez!

Innen származik :
http://ujvilagtudat.blogspot.hu/2014/04/szorakoztato-szemelyisegteszt-valassz.html
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  fortis Szomb. 7 Jún. - 10:26

öröm taps  Hát ez szuper !
Mit gondoltok mennyire sikerült eltalálnia ?
Azt hiszem a 6-os jellemző lehet rám , igen .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Vendég Szomb. 7 Jún. - 10:37

Hmm...azt hiszem el tudom fogadni ezt a jellemzést.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Vendég Szomb. 7 Jún. - 12:30

Kinyitották a könyvemet, verseimet, naplómat......érzelmeimet....Az vagyok ami Istennek testszik!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Vendég Szomb. 7 Jún. - 13:59

Én annyira nem érzem találónak.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Blueeye Szomb. 7 Jún. - 19:08

5.

A kulcs. A titkot nyitja.  Very Happy És figyelek.

taps  

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Áprilia Szomb. 7 Jún. - 21:32

Etoile írta:Hmm...azt hiszem el tudom fogadni ezt a jellemzést.

Én is.  shaking-hands 

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  fortis Szomb. 7 Jún. - 21:57

Elképzelhető , hogy a hasonló választások mögött hasonló  jellem lapul ?
Ezek szerint :
Etoile -Áprilia
Elek - fortis
Blueeye -Efi - és egy kicsit fortis
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Áprilia Szomb. 7 Jún. - 22:01

fortis írta:
Elek - fortis
Blueeye  -Efi - és egy kicsit fortis

Ezért kellene mindenből egyet választanod, és nem kettőt.  Laughing

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6458

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Vendég Vas. 8 Jún. - 7:47

A szem!

A szem a lélek tükre. - Mondják. És igazuk lehet. 
Az igazságnak "értelme van"!
Az veszi kezébe, aki mélyen lát, bensőjével lát!
Átlátni és mélyre látni.
Nem ugyan az. - Más!
Igazságot lát vagy igaságban lát a kettő!
Mégsem ugyan az.

Egyik szolgál.
A másik tervet sző!
Egyik vezetett a másik megtévesztett.
-
Dícsérd lelkem az Urat!
Ma van napja!
Dícsérd a Magasztost!
Dícsérjed egész bensőm!

Ámen. ... Hallelujah.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  fortis Hétf. 9 Jún. - 18:49

Áprilia írta:
fortis írta:
Elek - fortis
Blueeye  -Efi - és egy kicsit fortis

Ezért kellene mindenből egyet választanod, és nem kettőt.  Laughing

Hát igen , de ez nem egyszerű , ha az ember önmaga számára is rejtély olykor .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Blueeye Hétf. 9 Jún. - 21:10

Erre jó az önismeret, hogy megfejtsük a rejtvényt.  öröm 

______________________________________________________
"Törekedj a misztérium felfedezésére, mielőtt az élet elvétetik tőled. Ha életed során nem találod meg önmagad, nem ismered meg önmagad, hogyan leszel képes megérteni létezésed titkát, miután meghaltál?"

 - Farid ud-Din Attar
Blueeye
Blueeye

Hozzászólások száma : 1131

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Vendég Hétf. 9 Jún. - 23:29

Őszinteség.

Egy "testvér" a többi között.

Nem szereti valaki?
Nem ismeri "családját"?
-
Furcsa.
Nekem az egy kicsit fortis koma...

az "őszinte" lát kint és bent egyaránt!
A "szellemi" ember pld. egy vásznat festő de, lehet szobrász, stb....

"őszinte ember" !
-
( a karizma nem hazudtolhatja meg önön magát....))

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  fortis Hétf. 16 Jún. - 21:16

1. lépés a 4-ből: Extrovertált vagy introvertált vagy?

http://www.ipersonic.eu/hu/test.html
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  fortis Hétf. 16 Jún. - 21:39

Nekem az energikus ember jött , ki , bár én nem érzem magamat annak . Nem volt könnyű a teszteknél való döntés , mert majdhogy nem fele fele arányban válaszoltam volna meg a legszívesebben . De ugye ilyen lehetőség viszont nem volt .
Kíváncsi lennék a tiétekre is és hogy mit gondolnátok erről az egészről ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Vendég Hétf. 16 Jún. - 21:54

Fortis írta:Kíváncsi lennék a tiétekre is és hogy mit gondolnátok erről az egészről ?
Azt, hogy ezeknek az önismereti teszteknek semmi közük sincs a szellemi dolgokhoz, ahol ez a topik van (már csak volt), bár elismerem, a topik címe (Ki vagyok én?) ebből a szempontból megtévesztő lehet, és az is igaz, hogy nincs lélektannal foglalkozó topik, hacsak Blueeye Önismeret topikját nem vesszük annak.
Át is rakom, bár tudom, Mayra (és lehet hogy más is) bosszankodik, hogy folyton ide-oda pakolgatjuk a dolgokat. Azonban úgy látom, mostanában szinte minden zavart az okoz, hogy nem tudjuk világosan megkülönböztetni a lélek dolgait a szellem dolgaitól. Ezért nagyon fontosnak gondolom, hogy a Szellemi dolgok fórumban ne legyenek olyan topikok, amik a lélekkel foglalkoznak.


A hozzászólást efi összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 16 Jún. - 22:16-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Vendég Hétf. 16 Jún. - 22:02

Ide raktam át az önismereti teszteket.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Vendég Hétf. 16 Jún. - 22:18

Nos, Hamvas így ír erről, a Scientia Sacrában:

"A történeti ember gondolkozására, a logikai ellentétekben való gondolkozásra könnyen érthető példát a modern karakterológia kínál. A karakterológiai elméletek közül az egyik, amely különösen nevezetessé vált, három alaptípust állapít meg. Ez a három típus a piknikus, a leptoszom és az atlétikus. A piknikus a testes, puha, kedélyes, derült, nyugodt ember; a leptoszom a sovány, szikár, gyenge, ideges, nyugtalan ember; az atlétikus a kiegyensúlyozott testű és kiegyensúlyozott érzelmi-értelmi tulajdonságok fölött rendelkező ember.

Az atlétát mindjárt ki kell kapcsolni. Ki kell kapcsolni azért, mert nem eredeti és nem önálló, hanem a két előbbi típus egybehangzásából alakított típus. Ki lehet azonban kapcsolni a leptoszomot is, mert ez a piknikusnak merő ellentéte. Ahol a piknikus testes, ott a leptoszom vézna; ahol a piknikus derült, ott a leptoszom aggodalmas; ahol a piknikus ciklotim, ott a leptoszom szkizotim. A leptoszom nem valóság, hanem a piknikusnak logikusan megszerkesztett ellentéte.

Mert nem arról van szó, hogy ezt az emberi jellemet és jelleget a különböző őskori karakterológiák már régen nem ismerték. Más szóval most nem az a kérdés, hogy amit ma piknikusnak hívnak, azt a kaldeus hagyományokon épült alexandriai asztrológia például joviális embernek ismeri: ez a Rák és a Halak, az úgynevezett vízjelek erős hatása, különösen a Jupiter és a Hold bolygók túlsúlyával. Kínában, Indiában, Tibetben ennek a típusnak mint a kozmikus jelenség emberi természet körén belül jelentkező analógiájának mélyebb ismerete is van. Az alkímiáról nem is szólva. Minderről most nincs szó. Ami ebben a pillanatban lényeges, az, hogy a modern ember karakterológiájában csak egyetlenegy típust vett észre, de hármat csinált. Az egy típus: a piknikus-joviális-Jupiter-Halak. Ez a típus igaz. Ez az ember reális. A leptoszom azonban nem egyéb, mint a piknikus típus értelmileg megszerkesztett ellenképe. A leptoszom irreális. Leptoszom ember nincs. Ez az előbbinek mindössze racionális tükörkonstrukciója.

A modern ember gondolkozása ilyen tükörkonstrukciókkal van tele. Sőt az a gondolkozás, amely jellegzetesen modern, a szcientifizmus, csaknem kizárólag ilyen értelmileg megszerkesztett ellentétpárokból áll. Ilyen az extravertált és introvertált ember; ilyen a „szellem” és az „élet” ellentéte; ilyen a „teológia” és a „vallás”, vagy a „mítosz” és a „gnózisz”, a „racionalista” és „irracionalista”, vagy a „hamita” és az „etiópiai” ellentéte. Jung, Klages, Sorokin, Keyserling, Bergson, Frobenius és az egész modern tudományos gondolkozás azt a hibát követi el, hogy amikor a valóságot egyetlen alakban meglátja, ehhez az alakhoz racionális módszerrel tükörképet szerkeszt és azt hiszi, hogy ez a tükörkép az eredetinek valóságos kiegészítője. Embertípus csakis és egyedül az introvertált, ezzel szemben nem az extravertált ember áll, hanem az extraverziós folyamat, amely soha tipikus emberi alakban nem jelentkezik."

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Vendég Hétf. 16 Jún. - 22:24

A teszt eredménye nálam: A harmóniára éhes idealista
http://www.ipersonic.eu/hu/1.html

Van amivel egyetértek és van, ami nagyon nem jellemző rám. Épp mint Hamvas mondja, ez logikai alapokon nyugvó, tehát tisztán szellemi szinten létező tükörkonstrukció. De az ember nem ilyen, nem szellem, hanem szellem és lélek. Csak ha a kettőt konszenzusra hozzuk, lehet valódi önismeretről beszélni, külön külön csak tévutak léteznek.


A hozzászólást Etoile összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 16 Jún. - 22:55-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Vendég Hétf. 16 Jún. - 22:28

fortis írta:1. lépés a 4-ből: Extrovertált vagy introvertált vagy?

http://www.ipersonic.eu/hu/test.html

Én analitikus gondolkodó vagyok.

Szerintem totál ilyen vagyok.
"Szeret a dolgok mélyére hatolni – számára a kíváncsiság a legnagyobb hajtóerő. Szeretné tudni, hogy mi tartja össze belülről a világot. Boldogságához nincs sokkal többre szüksége ... Az ellentmondások és a logikátlanság borzalmat jelentenek számára... mindenekelőtt az alapvetések és az elméleti felismerések érdeklik; nem feltétlenül az fontos neki, hogy ezeket gyakorlati cselekvéssé alakítsa, vagy elgondolásait másokkal megossza. ... szívesen dolgozik nyugodtan és egymagában... Az újra és ismeretlenre nyitott, ezek iránt érdeklődik...A napi érdekek kevéssé érdeklik... Nem játszik túl nagy szerepet számára munkájának mások általi elismerése; általában meglehetősen független a szociális kapcsolatoktól, és nagyon önálló. Ennélfogva mások számára gyakran arrogáns vagy sznob ember benyomását kelti – többek között azért, mert sokszor durva kritikáját (még ha az jogos is) és rendíthetetlen öntudatát nem tartja titokban. "  öröm 

Itt van a teljes jellemzés.

"Általában elegendő számodra, ha a saját magad számára tisztázod a tényállást, vagy megértesz valamit, környezeted állandó, szemedben többnyire felületes fecsegése inkább idegesít" - ó, de mennyire!

"Ugyanakkor saját ötleteid legélesebb és legracionálisabb kritikusa is vagy"
 öröm 



A hozzászólást efi összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 16 Jún. - 22:35-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Vendég Hétf. 16 Jún. - 22:30

Linkeljétek be ti is a teljes jellemzés helyét, szívesen elolvasnám a másokét is.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Vendég Hétf. 16 Jún. - 22:46

Etoile írta:ez logikai alapokon nyugvó, tehát tisztán szellemi szinten létező
A szellemi nem a logikust jelenti, hanem az isteni szférához tartozót, az én szóhasználatomban, és azt hiszem, a Hamvaséban is, bár ebben most hirtelenjében nem vagyok biztos.
Tehát amikor áttettem ide az önismeretet a szellemi topikból, akkor nem az "elgondolt" vagy "logikus" területtől, hanem az  "isteni"-től választottam el a "lelki"-t, vagyis azt, ami az ember bensőjében van!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 5 oldal 1, 2, 3, 4, 5  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.