Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ki vagyok én? (önismeret)

+5
Mayra1
nofertiti
Áprilia
Blueeye
fortis
9 posters

5 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Ki vagyok én? (önismeret) - Page 5 Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  fortis Szer. 5 Okt. - 14:14

Milyen férfira vágyik az erős nő ? 

Azt hiszem ezt érdemes lehet elolvasnotok, tanulságos lehet mindenki számára.

http://www.lelkititkaink.hu/milyen_ferfira_vagyik_eros_no.html
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) - Page 5 Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Veszna Hétf. 21 Nov. - 12:24

Most olvasom a Mayra által ajánlott könyvet,a Belső utazást. Nagyon érdekes tapasztalatnak tartom a technikákat,amiket említ az író.
Ahogy telik az idő,ahogy öregebb és tapasztaltabb leszek,úgy kell rájönnöm,hogy bizonyos spirituális feladatok és technikák adottak,közös kincsünk,ami köré a vallásokat és elméleteket gyártottak.
Megpróbálom egy példán keresztül leírni. Ugye egy problémát,amit a múltban éltünk át,nem lehet csak a jelen eszközeivel megoldani. Hiába jógázok,iszom a teákat vagy imádkozom....pl...egyszer úgy is le kell utaznom abba az időbe a lelkem mélyére,ahol ez a gond még aktívan él(mondhatni él bennem egy másik idősík,ami kihatással van rám).
Fel kell vennem a kapcsolatot a fiatalabb énemmel,meg kell nyugtatnom őt,megmagyarázni hogy mi miért történik....
Az első észrevételem:szinte minden nagy tanítás ugyanarról beszél(legyen az a dianetika vagy a huna vallás) kisebb változtatásokkal....mindig ugyanoda lyukadunk ki...ki vagy mi volt aki felvéste a közös emlékezetünk táblájára ezeket az origo-kat? Miért tette?
Második:amikor akarva -akaratlan gyógyítjuk a fiatalabb énünk...nem utazunk az időben? Lehetséges hogy a felsőbb énünk a saját "angyalunk"...s most is,ha gond van,saját idősebb énünk gyógyítja a lelkünk...? Inspirál,támogat...

Bocsánat a zavaros írásért,de kb. ilyen sebességgel száguldanak a gondolatok a fejemben éppen.
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1374

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) - Page 5 Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Áprilia Hétf. 21 Nov. - 13:47

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 20 Feb. - 21:48-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) - Page 5 Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Veszna Hétf. 21 Nov. - 14:24

Szinkronicitás:egy pár perce pont ezt kezdtem olvasgatni....
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1374

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) - Page 5 Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Vendég Kedd 8 Aug. - 20:39

Házaink
A házaknak két arcuk van. Az egyik az, amit kifelé mutatnak, a másik, amit csak belül pillanthatunk meg. Amit kívül látunk, az sokszor személytelen, idegen. A ház külső képét első sorban az építész, az építők, a felhasznált anyagok és az idő rombolása határozza meg.

Belül találjuk a személyes teret, az otthont, ami sokkal többet elmond azokról az emberekről, akik a házat lakják.
Az ember egy kicsit olyan, mint a ház. Talán botor módon azt hiszi, hogy kívül viseli a személyes jeleit, a szépségét, az ékszereit, a jelvényeit, az ismertető jegyeit, az egész jellemét – pedig valójában csak idegen elemeket aggat magára. Megfelelési kényszertől hajtva felrakja magára azt, amit elvár tőle a külvilág.

Az ember valódi személye belül található, belülről lakja be a személyes terét. Kívül él a személy, aki megnyilvánul, aki meg akar nyilvánulni, aki tolakodni, hódítani, gazdagodni és élvezni akar.
Belül él a személyes, aki rejtőzködik, aki szép, aki jó, aki hatalmas.
A házat mindenki láthatja, aki az utcán éppen arra jár, a belső terét csak azok, akiket oda beengednek.
Igazából az otthont csak az ismeri, aki ott lakik.

(Ujvári Gábor)
http://ujvarigabor.com/

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) - Page 5 Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  fortis Kedd 8 Aug. - 21:31

Erről az jut az eszembe, hogy az épületeket a környezetéhez való megfelelése is sokszor meghatározhatja. Építészeti szempontból illeszkednie kell, mert ha eltér vagy kimagaslik a környezetéből, az megbontja a harmóniát.  
Jó példa erre a vörös cseréptetős házak, vagy az egységesen zöld ajtók, vagy ha az épületek magasságát vesszük figyelembe és hasonlók. 
Belül mégis minden más.  Belül sokszínűség van. Belül el lehet rejteni a szemetet, lehetnek rejtet zugai. Belül lehet szépség, belül lehet szeretet, belül lehet gonoszság, sok minden a belül lakókra utal. 
Szóval tetszett az írás Médea.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) - Page 5 Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  fortis Vas. 2 Május - 11:50

Hát ez egy érdekes gondolat. Létezünk egyáltalán?  

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) - Page 5 Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Veszna Vas. 2 Május - 14:39

A kérdés inkább az,mi az hogy 'létezni'?

Ez a világ nem valóságos...olyan szempontból, hogy nem látjuk a valódiságát. A létezésnek egy időbe és térbe fagyott nézőpontjából pislogunk kifelé.
A létezés spektrumának egy vékony szeletét látjuk csak magunk körül...pedig az igazi természetünk ezeken túl van. Olyan mélyre zuhantunk, süllyedtünk az anyagba, hogy a dimenziókon átívelő valódi természetünkre istenként vagy angyalként tekintünk...pedig azok is mi vagyunk.
Megalkottuk az időt, hogy tovább szaggassuk a teremtést , hogy még jobban besűrűsödjön, még jobban ide kössön...a saját tudatunk rabszolgái vagyunk.
Minden pillanatban fejet mélyen lehajtva "élünk", mint a hangyák a fűszálak alatt, rég elfeledve a valódi természetünk...
Nem látjuk, hogy minden energia, szeretet, és hogy nincs idő...
Szóval teszem fel újra a kérdést, tudjuk e egyáltalán, mi az, hogy "létezni"?
Vágyunk arra, hogy tudjuk/emlékezzünk arra, mi a létezés?


______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1374

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) - Page 5 Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  fortis Vas. 2 Május - 14:55

Azt hiszem a létezés, az érzékelésben lehet. Aki ami érzékel, az létező.  Kicsit rácáfolnék viszont erre, mert ha valaki altatásban van és nem érzékel semmit sem, attól még létező. 
Szóval nem tudom.  A létezés fogalma mindig nehézséget jelentett a  számomra.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) - Page 5 Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Áprilia Hétf. 3 Május - 19:56

Vendég írta:
Etoile írta:ez logikai alapokon nyugvó, tehát tisztán szellemi szinten létező
A szellemi nem a logikust jelenti, hanem az isteni szférához tartozót, az én szóhasználatomban, és azt hiszem, a Hamvaséban is, bár ebben most hirtelenjében nem vagyok biztos.
Tehát amikor áttettem ide az önismeretet a szellemi topikból, akkor nem az "elgondolt" vagy "logikus" területtől, hanem az  "isteni"-től választottam el a "lelki"-t, vagyis azt, ami az ember bensőjében van!

Ezt most vettem észre, szerintem te írtad Efi. Ezek szerint te tudod mi a különbség a gyakorlatban a lelki és a szellemi között? A lélek és a szellem kozottt?

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) - Page 5 Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Efi Szer. 5 Május - 10:29

Olyan összetett lények vagyunk, ami különböző részekből tevődik össze, ezekre mindegyikre mint valami más-más szinten levő "testre" tekinthetünk, amik áthatják egymást, és jó esetben a magasabb szinten levők vannak hatással az alacsonyabb szinten lévőkre. Ezek a részek nagyjából a következők:

- Van fizikai testük, azaz a testünket alkotó atomok és molekulák
- Van olyan részünk, ami ezeket testté szervezi, és az életfolyamatainkat működteti


- Van olyan részünk, ami érzékel
- Amiben érzelmek keletkeznek, temperamentuma van, dolgokat szeret vagy nem szeret, gondolkodik
- Aminek tudata van, képet alkot a világról és önmagáról, célokat tűz ki maga elé, érteni akarja, hogy ki ő és miért van a világban, mi van az anyagi világon túl, stb.


- Van olyan részünk aminek a segítségével megtanulunk beszélni, sőt, aminek a segítségével beszélni tudunk (a beszéd képessége fölötte áll a gondolkodásnak, hiszen amikor belefogunk egy mondatba, előtte nem gondoljuk végig, milyen szavakat fogunk mondani, azokat hogyan fogjuk egymáshoz illeszteni a nyelvtan segítségével, hanem mindez "magától" jön),
aminek a segítségével tudjuk, mi az etikus cselekedet,
meg tudjuk ítélni, hogy egy következtetés helyes, hogy valami igaz vagy nem igaz, 

intuícióink vannak, "bevillanak" dolgok,
aminek a segítségével öntudatlanul (tudatfelettien) olyan lépéseket teszünk, ami a sorsunkhoz vezet minket.



A lélek a zölddel jelölt részünk, a kék a szellemi rész tevékenysége bennünk.


Persze az egyes részeket - éppen mert áthatják egymást - nem lehet ilyen egyenes vonallal határozottan elválasztani.


A lélek mulandó, a halál után csak a szerzett tapasztalatoknak valamiféle eszenciája marad meg belőle, a szellemi rész örök.




(A színeket nem szimbolikusan választottam meg, csak az olvashatóság igénye vezetett.)

______________________________________________________
"a béke és a szeretet az igazság által jön el az emberek közé " (R.S.)
Efi
Efi
Admin

Hozzászólások száma : 1161

https://kalandorok.hungarianforum.com

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) - Page 5 Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Áprilia Pént. 7 Május - 12:22

Hát nem mondom, hogy tisztább lett a kép, de köszi. Már épp kezdett tisztulni, mivel azt gondoltam, hogy van a lélek, a szellem pedig az, ami a lélekről tud. Aztán elolvastam mégegyszer....

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) - Page 5 Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Mayra1 Pént. 7 Május - 13:58

 "-Van olyan részünk, ami ezeket testté szervezi, és az életfolyamatainkat működteti"


Ezt a részt egészen pontosan minek neveznéd?  töpreng

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

fortis likes this post

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) - Page 5 Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Áprilia Csüt. 3 Jún. - 16:16

Áthozat az “Álmokról mindent mindenkinek”-ből:

Efi írta:
fortis írta:Én azzal nem tudok egyet érteni, hogy nincs jelen álomban az egó. Szerintem jelen van.

Azt hiszem, tisztázni kellene, hogy az egó nem azonos az éntudattal. 
Éntudat az, ami a nevében benne van, hogy tudok magamról, arról, hogy én létezem, az élményeket a sajátomnak élem meg. Ez gyakran jelen van az álmokban. 
Az egó nagyjából az, aminek ébren gondolom magamat. Ez kevésbé van jelen szerintem, bár el tudom képzelni, hogy a közönségesebb álmokban (azokban, amikben csak a nappal átéltek jelennek meg újra, más formában), azokban az egó is jelen van. Ami azt jelenti, hogy ezekben az álmokban úgy élem meg magamat, ahogyan azt a nappali életben teszem. Minél közelebb vagyok az ébrenléthez, ez annál erősebben jelentkezik.

Igen. Én is úgy gondolom, hogy az egó a hamis személyiséget jelenti, azaz azt, amilyennek hiszem magam itt az ébrenléti világban (miközben valójában nem olyan vagyok, de nem tudom, hogy milyen, mert nincs önismeretem).
Ez nem kapcsolódik az álmokhoz, csak eszembe jutott, hogy párszor az ember - amikor már szert tesz némi önismeretre, - ajándékként pár másodpercre néha rálát magára, olyankor lehull a hamis személyiség önfényezett leple és megpillanthatjuk magunkat úgy, ahogy mások látnak minket. Ez az “ahogy mások látnak minket” viszont még mindig nem a valódi önmagam, hiszen mások se ismerhetnek engem. De mások szemével látni magunkat előrelépés, mert ez már nem annyira mézesmázas, mint a magam alkotta hamis személyiség magamról.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) - Page 5 Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  ymor Csüt. 3 Jún. - 18:12

"mások szemével látni magunkat előrelépés, mert ez már nem annyira mézesmázas, mint a magam alkotta hamis személyiség magamról."


A visszajelzések a szociális interakciókhoz fontosak, de ugyan olyan hamisak, mint a sajátunk. Azt nem a saját értékrendünk és céljaink, hanem a külső szemlélők értékrendjei hamisítják meg.  


A hamis igazából nem is jó kifejezés, mert szerintem itt nincs értelme az igaz - hamis ellentétpárnak, inkább azt mondanám szubjektív.

______________________________________________________
"Habár nem tanították meg neked, hogy az álmokat a felfedezések igazi mezejeként kezeld, az még nem jelenti azt, hogy nem azok."
ymor
ymor

Hozzászólások száma : 422

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) - Page 5 Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  fortis Csüt. 3 Jún. - 19:04

Részben mások annak látnak bennünket, aminek mutatjuk magunkat nekik, tehát ez hamis lehet. 
Más részről  meg mindenki magából indul ki, így külső szemlélőként nagyon sokfélének lehetne  látni ugyan azt a személyt.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) - Page 5 Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Áprilia Csüt. 3 Jún. - 22:31

Úgy értem, hogy kívülről látni magam. Ez talán pontosabb megfogalmazás lett volna.
Mondok egy példát a saját életemből.
Egy ízben a kislányommal voltam a síedzésen. A kalyibában, ahol a végén öltözött a kislányom, ki volt írva, hogy aznap lesz Mikulás ünnepség ott a helyszínen, síeléssel egybekötve. Mondtam az ügyintéző csajszinak, hogy szeretném a kislányomat felíratni a Mikulás ünnepségre. Közölte, hogy már nincs hely. Tudni kell, hogy azt a helyet a férjem bátyja üzemeltette, aki a kerületben akkoriban amolyan helyi atyaúristen volt. Az ő és a kislányom vezetékneve ugyanaz. Egyből az volt a reakcióm a csajszi válaszára, hogy “de hát a kislányom is .......”! És kimondtam a vezetéknevét. De ahogy kimondtam, egyből láttam magam mintegy kívülről, hogy mekkora tahó vagyok. Na mármost nem mindenkinek adatik meg ekkora ajándék, hogy néha kívülről látva magát önkritikát tudjon gyakorolni (nem kis erőfeszítést tettem akkoriban az önemlékezés terén és adódtak hébe-hóba ilyen pillanataim).
Na szóval csak arra céloztam, hogy hirtelen megláttam az igazságot magamról, ugyanolyan tahónak láttam magam, mint amilyen tahón láttak akkor ott engem a többiek.
Na gyerekek, lehet hasonló önismereti sztorikkal előállni!  Csak akkor kommenteljetek, ha nektek is volt ilyenetek.  tongue

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) - Page 5 Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  fortis Pént. 4 Jún. - 16:12

Szerintem ha az embernek van némi önkritikája, akkor látja, tudja azt, ha rosszat cselekszik. ( Ez ugyan az, mintha kívülről látná magát ) Ugyan így van ezzel, ha pozitívan önzetlenül cselekszik.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) - Page 5 Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Áprilia Pént. 4 Jún. - 23:14

fortis írta:Szerintem ha az embernek van némi önkritikája, akkor látja, tudja azt, ha rosszat cselekszik.

Hát igen, ha az a “ha” ott nem lett volna. Very Happy

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) - Page 5 Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  fortis Szomb. 5 Jún. - 0:05

Áprilia írta:
fortis írta:Szerintem ha az embernek van némi önkritikája, akkor látja, tudja azt, ha rosszat cselekszik.

Hát igen, ha az a “ha” ott nem lett volna. Very Happy

A ha azért van kihangsúlyozva, mert sajnos sok olyan ember van, akinek nincs önkritikája.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) - Page 5 Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Áprilia Szomb. 5 Jún. - 0:19

fortis írta:
Áprilia írta:
fortis írta:Szerintem ha az embernek van némi önkritikája, akkor látja, tudja azt, ha rosszat cselekszik.

Hát igen, ha az a “ha” ott nem lett volna. Very Happy

A ha azért van kihangsúlyozva, mert sajnos sok olyan ember van, akinek nincs önkritikája.

Saját példa az életedből esetleg arra, amikor te is megláttad hozzám hasonlóan, hogy nem vagy olyan faszagyerek, mint amilyennek hitted magad?

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) - Page 5 Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Veszna Szomb. 5 Jún. - 2:11

Az esetek 95%ban pontosan látom, milyen vagyok. 
Olyan, mintha egy belső monológ "narrálná" az életem, nincs lazsálás, ha kell 5 percenként keresztrefeszít. Lehet valami intim kapcsolatom  a Szaturnusz bolygóval, mintha kéz a kézben járnánk és folyton beleüti az orrom a saját piszkomba. 
Saját magammal büntet.
Ezen gondolkozni nagyon nehéz, mert nekem ez a természetes, ezért sem válaszoltam rögtön.
S hogy miért lettem ilyen? 
Anyai ágon lehet valami, ott van 2 pszichológus,1 filozófus(hivatalos) és aki nem pszichológia/szociológia/filozófia könyvet bújik, az egyfajta ősi mágikus-realisztikus világszemléletben hisz. Az apai ágam teljesen hétköznapi.
Én pedig egyértelműen introvertált +/INFJ vagyok, s mivel sok időt töltök a fejemben, van időm magamra. Gondolom én, ez lehet a sötét titok. (Tudom, hogy itt nagyon nyílt vagyok, de ez teljesen tudatos.) 
Ja, persze én is olvastam azokat a könyveket, most is vár a sorban egy Jung és egy Almási Kitti. 
Nálam inkább az a kérdés, hogy mit kezdek az információval. Sokszor gyűlölöm magam, és ezt kivetítem másokra. Elmenekülök az önkritika elől,kis szünetet tartok...á,csak hiszem én azt...mert megint megszólal a belső bíró, hogy igazából magaddal van a bajod Veszna, s hopp, máris ott vagyok, hogy elemeznem kell magam, már megint mi a szitu.
De ettől én nem vagyok jobb ember...ellenkezőleg, én végig tudatában vagyok annak, hogy rosszabb vagyok. Van amikor nem érdekel és magamban hisztizek. Vagy pl.ott van az örökös kapcsolatom az apámmal, akit gyülölök és szeretek is egyszerre. Mostanában ezen dolgozok, hogy elengedjem ezt, hogy megbocsássak és ne itélkezzek felette. 
.. Ezt volt nehéz leírni, hogy itélkező vagyok, pont mint a bennem élő bíró. 
Ki hogy néz ki, milyen ruhát hord, hogyan beszél...egy pillanat törtrésze, és én már kegyetlenül lecsaptam az elmémben. 
Mindezt akkor, amikor kimondatlanul valami bajom van magammal, nem tudom még megfogalmazni, vagy szembenézni vele...ezért másokat bírálok magamban...hogy valahol levezessem a dühöm, haragom...stb.tetszőlegeseg kiegészíthető a sor.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1374

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) - Page 5 Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  fortis Szomb. 5 Jún. - 6:31

Áprilia írta:
fortis írta:
Áprilia írta:
fortis írta:Szerintem ha az embernek van némi önkritikája, akkor látja, tudja azt, ha rosszat cselekszik.

Hát igen, ha az a “ha” ott nem lett volna. Very Happy

A ha azért van kihangsúlyozva, mert sajnos sok olyan ember van, akinek nincs önkritikája.

Saját példa az életedből esetleg arra, amikor te is megláttad hozzám hasonlóan, hogy nem vagy olyan faszagyerek, mint amilyennek hitted magad?

Túl sok van, szinte mindennapos.  De nem csak a rossz dolgokra lehet rálátni, hanem a jókra is. 
Had említsem Vesznát amit írt: "Az esetek 95%ban pontosan látom, milyen vagyok. 
Olyan, mintha egy belső monológ "narrálná" az életem, nincs lazsálás, ha kell 5 percenként keresztrefeszít."
Néha önkéntelenül is füllentek. Nem tudom miért, nem gondoltam át, de a következő pillanatban már tudom, rálátok, hogy semmi értelme nem volt, és hogy ez gyengeség.  Többnyire nem mondom ki, elhallgatom az igazat.  Ez is ebbe a kategóriába tartozik. 
Néha az ember önkéntelenül is segítőkész. Ezt is átlátja az ember, és érzi helyesen cselekedett. 
Ha nagyon ragaszkodsz, mondhatnék egy példát. Kérek egy szívességet egy volt baráttól, aki természetesen elutasított. Átlátom, hogy mekkora hülye voltam, hogy kértem, hiszen úgyis tudtam mire számíthatok. Itt pl az ember a saját meggondolatlanságára látott rá. 

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) - Page 5 Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Áprilia Szomb. 5 Jún. - 7:43

Bár egyetlen konkrétum sem volt benne, tőled szokatlanul több volt, mint a semmi (füllentés), mèg ha tele is volt önfényezéssel is, amit írtál. De ezt is már megszoktam tőled. Laughing

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) - Page 5 Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  fortis Szomb. 5 Jún. - 7:57

Áprilia írta:Bár egyetlen konkrétum sem volt benne, tőled szokatlanul több volt, mint a semmi (füllentés), mèg ha tele is volt önfényezéssel is, amit írtál. De ezt is már megszoktam tőled. Laughing

Hu, erre kíváncsi vagyok, mit láthattál benne önfényezést?  taps

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) - Page 5 Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  fortis Szomb. 5 Jún. - 8:11

Nem igazán hiszek benne, hogy mások jobban ismernék az embert, mint az ember saját magát.  Ahhoz, hogy ez mégis így legyen, az embernek nagyon primitívnek kell lennie , de vélhetően  akkor sem teljesen igaz.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) - Page 5 Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Áprilia Szomb. 5 Jún. - 8:14

Veszna írod: “ Nálam inkább az a kérdés, hogy mit kezdek az információval. Sokszor gyűlölöm magam, és ezt kivetítem másokra.”

Érdekes, én rendkívül örülni szoktam a “rálátós” pillanataimnak. A legizgalmasabb a világon, amikor látom, hogy nem olyan vagyok, mint amilyennek hittem magam. Mert valahol az egy öröm, hogy az ember egy kicsit kijjebb van a málnásból.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) - Page 5 Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Veszna Szomb. 5 Jún. - 8:17

Áprilia írta:Veszna írod: “ Nálam inkább az a kérdés, hogy mit kezdek az információval. Sokszor gyűlölöm magam, és ezt kivetítem másokra.”

Érdekes, én rendkívül örülni szoktam a “rálátós” pillanataimnak. A legizgalmasabb a világon, amikor látom, hogy nem olyan vagyok, mint amilyennek hittem magam. Mert valahol az egy öröm, hogy az ember egy kicsit kijjebb van a málnásból.
Ez lehet félreérthető volt. Azt akartam írni, pl.azt veszem észre, hogy kritizálok valakit magamban, és kiderül, ez azért van, mert ugyanabban a dologban, amit kritizáltam  benne, én épp utálom magam vmiért. Csak kivetítem a hiányosságom egy külső létezőre. S most az a kérdés, mit kezdek ezzel a tudással? Jobb ember akarok lenni tőle? Dolgozok az önismeretemen? Bele merek nézni a képembe?

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1374

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) - Page 5 Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  fortis Szomb. 5 Jún. - 8:31

Veszna írta:

Ez lehet félreérthető volt. Azt akartam írni, pl.azt veszem észre, hogy kritizálok valakit magamban, és kiderül, ez azért van, mert ugyanabban a dologban, amit kritizáltam  benne, én épp utálom magam vmiért. Csak kivetítem a hiányosságom egy külső létezőre. S most az a kérdés, mit kezdek ezzel a tudással? Jobb ember akarok lenni tőle? Dolgozok az önismeretemen? Bele merek nézni a képembe?

Ez nagyon jó példa Veszna arra, hogy minden ember önmagából indul ki. A mások hibái tulajdonképpen önmagunk hibája is egyben.  Szokták mondani rossz az, aki rosszra gondol.  Very Happy Very Happy

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11338

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) - Page 5 Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Áprilia Szomb. 5 Jún. - 8:46

Veszna írta:
Áprilia írta:Veszna írod: “ Nálam inkább az a kérdés, hogy mit kezdek az információval. Sokszor gyűlölöm magam, és ezt kivetítem másokra.”

Érdekes, én rendkívül örülni szoktam a “rálátós” pillanataimnak. A legizgalmasabb a világon, amikor látom, hogy nem olyan vagyok, mint amilyennek hittem magam. Mert valahol az egy öröm, hogy az ember egy kicsit kijjebb van a málnásból.
Ez lehet félreérthető volt. Azt akartam írni, pl.azt veszem észre, hogy kritizálok valakit magamban, és kiderül, ez azért van, mert ugyanabban a dologban, amit kritizáltam  benne, én épp utálom magam vmiért. Csak kivetítem a hiányosságom egy külső létezőre. S most az a kérdés, mit kezdek ezzel a tudással? Jobb ember akarok lenni tőle? Dolgozok az önismeretemen? Bele merek nézni a képembe?

Onnantól már nem irányít, mert a felszínre jött, nem tudatalatt van.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6460

Efi likes this post

Vissza az elejére Go down

Ki vagyok én? (önismeret) - Page 5 Empty Re: Ki vagyok én? (önismeret)

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

5 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.