Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Szimbólumok

+6
Méhecske
Blueeye
Áprilia
Mayra1
fortis
Vega-42
10 posters

8 / 9 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Szimbólumok - Page 8 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Veszna Vas. 20 Jún. - 12:50

Áprilia írta:Veszna kért meg, hogy tegyem be:

Szimbólumok - Page 8 Aa88ba10


Merkabah (héber) :a felemelkedés járműve
MerKaBa (ősi Egyiptom, XVIII. Dinasztia) jelentése:
Mer-forgó speciális fénymező
Ka-szent szellem
Ba-a fizikai test pillanatnyi valósága
A Merkaba egy aktivált energiamező, ami mindenki körül létezik.
-
Másik neve Dávid pajzsa(ma már Dávid csillaga)
-
Két egymásba fordított háromszög:a V /lefelé fordított a női pár, befogadás, termékenység, méh. A felfelé nyúló háromszög a férfiasság, potencia, penge, harc.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 8 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Veszna Hétf. 5 Júl. - 2:55

Akit érdekel:
Ma különleges "Galactic activation portal" nap van.
(részletesen nem tudom, de a mayák naptárából számolják ki).
Egy olyan nap, amikor vékonyabb a fátyol a világok között.
Tökéletes nap arra, hogy mindenféle rituálét, meditációt, kísérletet végezzünk.
kávé thumb

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 8 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Áprilia Hétf. 5 Júl. - 8:59

Jujj, pont ma fogok füvet nyírni. Crying or Very sad

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 8 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Veszna Szomb. 17 Júl. - 14:32

https://tarotparlor.com/tarot-card-meanings-major-arcana/

https://www.biddytarot.com/tarot-card-meanings/major-arcana/

https://www.tarrdaniel.com/documents/Hermetika/tarot_analogia.htm

Akit érdekel:
Ezek az oldalak nagyon szépen leírják a tarot szimbolizmusát.
Az utóbbi oldalon a kártya képére kattintva további magyarázat található.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 8 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  fortis Szomb. 17 Júl. - 17:06

Azt gondolnám a lapok csak annak a kezében érvényesülnek igazán, akinek ez az útja.  
Régen magam is foglalkoztam tarottal, de én nem igazán tudtam ráhangolódni.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 8 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Veszna Hétf. 19 Júl. - 5:36

Tarot-kártya, nagy árkánum :

Nemrég olvastam, hogy valójában csak 2, azaz két darab szereplő van a nagy árkánumban, mégpedig a Bolond és a Mágus, a többi lap a nagy árkánumban fejlődési fázis, legyőzendő akadály.
A Bolondra és a Mágusra sem két különálló személyként kell gondolni, mert mindkettő a bevatandó/beavatott/adeptus megfelelője, megszemélyesítője.

A Bolond azon részünk, aki mindig fellép az élet színpadára (lélek? nevezzük most így) tele kirobbanó és kontrollálatlan energiával. Leszületik ebbe a denzitásba, lelkes, hogy újra itt lehet és övé a világ. Tudása, valódi tudása még nem sok,vagy nincs is, egy illúziót kerget(ezt sok kártyalapon egy égben lebegő palota jelképezi), mondhatni kimosták az agyát odaát lányvigyor (normális esetben nem is emlékszünk előző életbeli tudásunkra) és rendületlenül menetel a... szakadék felé.
A vállán azonban ott a batyuja, amiben a már (előző életekben) összegyűjtött kincseket-tudást cipeli. Ez egy nagyon szép szimbolikája annak, hogy a tudás bennünk van...és hogy kibontja e a csomagot, vagy mit kezd a "kincsekkel" elkótyavetyéli, eladja, felébreszti e magát vele... Ki tudja.
A másik szép szimbolika a Bolond lapon az a kutya ami fut utána...és próbálja terelgetni, mint hűséges társ.
Mindannyiunknak vannak ilyen "álruhás" segítőink.

A Mágus már beavatott, ő megtanulta a leckét, megküzdött a többi lap jelentette akadállyal, ismeri az "illúziót". Minden energia, elem a keze ügyében van és képes azokat irányítani. Birtokában van az "isteni" tudásnak, amit a feje felett lebegő lemniszkáta, és a dereka köré övként tekeredő kígyó (uroborosz) is mutat.
Jobb kezében tartott bottal az égre, ballal a földre mutat, jelezve ezzel, hogy le tudja "csatornázni" a magasabb információt, tudást.
Hogy mit kezd ezzel a hatalommal, ki tudja?

A kérdés az, hogy kik vagyunk, ennek a 2 lapnak melyik fázisán állunk, és mit kezdünk ezzel a tudással.


A hozzászólást Veszna összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 19 Júl. - 7:42-kor.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 8 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Áprilia Hétf. 19 Júl. - 7:41

A magyarok ősei, a szkíták, mágus nép voltak. Nem akarom ebbe az irányba elvinni a beszélgetést, de jó lenne, ha ez valamiféle előnyt jelentene számunkra (de sajnos magamon nem vettem észre).

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 8 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Veszna Hétf. 19 Júl. - 7:46

Áprilia írta:A magyarok ősei, a szkíták, mágus nép voltak. Nem akarom ebbe az irányba elvinni a beszélgetést, de jó lenne, ha ez valamiféle előnyt jelentene számunkra (de sajnos magamon nem vettem észre).
Sokat gondolkozok ezen, hogy miért nincs igazán fellelhető információ az ősi magyar tudásról, megbízható forrásból. Végül is egy egész országnyi népről beszélünk...miért? Talán azért, mert kevesen vannak, akik értékelnék. Kommunizmus /szocializmus szépen kisöpörte a jurtánkat, a kapitalizmus pedig betette az ajtót maga után...az emlékeinkkel együtt.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 8 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Áprilia Hétf. 19 Júl. - 8:24

Szerintem lenne rá igény, csak régóta irtják bizonyos körök. Aki meg már nem is hallott róla, annak nem is lehet rá igénye. Pont ez a cél. Képzeld el, ha egy mágus nép újraéledne…

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 8 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Veszna Hétf. 19 Júl. - 8:37

Áprilia írta:Szerintem lenne rá igény, csak régóta irtják bizonyos körök. Aki meg már nem is hallott róla, annak nem is lehet rá igénye. Pont ez a cél. Képzeld el, ha egy mágus nép újraéledne…
Én régi magyar mondákon nőttem fel... Arany Atyácskán, a Világfán... Csodálatos lenne ezekről többet tudni....

Szimbólumok - Page 8 A_fzld10

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 8 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Veszna Hétf. 19 Júl. - 14:31

Szimbólumok - Page 8 Screen33

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 8 Empty A Bolond

Témanyitás  Veszna Hétf. 19 Júl. - 14:39

Nemrég olvastam, hogy valójában csak 2, azaz két darab szereplő van a nagy árkánumban, mégpedig a Bolond és a Mágus, a többi lap a nagy árkánumban fejlődési fázis, legyőzendő akadály.
A Bolondra és a Mágusra sem két különálló személyként kell gondolni, mert mindkettő a bevatandó/beavatott/adeptus megfelelője, megszemélyesítője.

A Bolond azon részünk, aki mindig fellép az élet színpadára (lélek? nevezzük most így) tele kirobbanó és kontrollálatlan energiával. Száma a 0 vagy 22,ez is jelzi a (karmikus) körforgás, illetve a tudásával megszerzett pozícióját. Leszületik ebbe a denzitásba, lelkes, hogy újra itt lehet és övé a világ. Tudása, valódi tudása még nem sok,vagy nincs is, (egy másik olvasatban a nincstelenségében minden tudás az övé) egy illúziót kerget(ezt bizonyos pakliban egy égben lebegő palota jelképezi), mondhatni kimosták az agyát odaát  (normális esetben nem is emlékszünk előző életbeli tudásunkra) és rendületlenül menetel a... szakadék felé.
A vállán azonban ott a batyuja, amiben a már (előző életekben) összegyűjtött kincseket-tudást cipeli. Ez egy nagyon szép szimbolikája annak, hogy a tudás bennünk van...és hogy kibontja e a csomagot, vagy mit kezd a "kincsekkel" elkótyavetyéli, eladja, felébreszti e magát vele... Ki tudja.
A másik szép szimbolika a Bolond lapon az a kutya ami fut utána...és próbálja terelgetni, mint hűséges társ.
Mindannyiunknak vannak ilyen "álruhás" segítőink.

Szimbólumok - Page 8 18537610
Szimbólumok - Page 8 A09ffb10
Szimbólumok - Page 8 Add42210

Szimbólumok - Page 8 Ece89e10
Szimbólumok - Page 8 B7282110


A hozzászólást Veszna összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 22 Júl. - 8:08-kor.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 8 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Áprilia Hétf. 19 Júl. - 16:27

Veszna írta:
Áprilia írta:Szerintem lenne rá igény, csak régóta irtják bizonyos körök. Aki meg már nem is hallott róla, annak nem is lehet rá igénye. Pont ez a cél. Képzeld el, ha egy mágus nép újraéledne…
Én régi magyar mondákon nőttem fel... Arany Atyácskán, a Világfán... Csodálatos lenne ezekről többet tudni....

Szimbólumok - Page 8 A_fzld10

Ezt a témát átvittem a “Betűk”-ön belül a “Minden, ami magyar” topikba, ahova asd nagyon érdekes szinkronicitás jelenséget írt be “Arany Atyácska” révén.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 8 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Áprilia Hétf. 19 Júl. - 16:30

Veszna írta:Nemrég olvastam, hogy valójában csak 2, azaz két darab szereplő van a nagy árkánumban, mégpedig a Bolond és a Mágus, a többi lap a nagy árkánumban fejlődési fázis, legyőzendő akadály.
A Bolondra és a Mágusra sem két különálló személyként kell gondolni, mert mindkettő a bevatandó/beavatott/adeptus megfelelője, megszemélyesítője.

A Bolond azon részünk, aki mindig fellép az élet színpadára (lélek? nevezzük most így) tele kirobbanó és kontrollálatlan energiával. Száma a 0 vagy 22,ez is jelzi a (karmikus) körforgás, illetve a tudásával megszerzett pozícióját. Leszületik ebbe a denzitásba, lelkes, hogy újra itt lehet és övé a világ. Tudása, valódi tudása még nem sok,vagy nincs is, (egy másik olvasatban a nincstelenségében minden tudás az övé) egy illúziót kerget(ezt bizonyos pakliban egy égben lebegő palota jelképezi), mondhatni kimosták az agyát odaát  (normális esetben nem is emlékszünk előző életbeli tudásunkra) és rendületlenül menetel a... szakadék felé.
A vállán azonban ott a batyuja, amiben a már (előző életekben) összegyűjtött kincseket-tudást cipeli. Ez egy nagyon szép szimbolikája annak, hogy a tudás bennünk van...és hogy kibontja e a csomagot, vagy mit kezd a "kincsekkel" elkótyavetyéli, eladja, felébreszti e magát vele... Ki tudja.
A másik szép szimbolika a Bolond lapon az a kutya ami fut utána...és próbálja terelgetni, mint hűséges társ.
Mindannyiunknak vannak ilyen "álruhás" segítőink.

Szimbólumok - Page 8 18537610
Szimbólumok - Page 8 A09ffb10
Szimbólumok - Page 8 Add42210

Szimbólumok - Page 8 Ece89e10
Szimbólumok - Page 8 B7282110

Te jó ég, épp ma olvastam - még mielőtt láttam ezt a posztot - Jungot, abban is a “Tréfacsinálóról”, ami az itteni “bolond” megfelelője a jungi személyiségfejlődésben.
Hát, egy hullámhosszon vagyunk gyerekek, nincs mese. Veszna, a Képek és hangok/Videószobába pár napja beírt kísérleted kimondatlanul is működik. Shocked

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 8 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Veszna Hétf. 19 Júl. - 16:56

Áprilia írta:Te jó ég, épp ma olvastam - még mielőtt láttam ezt a posztot - Jungot, abban is a “Tréfacsinálóról”, ami az itteni “bolond” megfelelője a jungi személyiségfejlődésben.
Hát, egy hullámhosszon vagyunk gyerekek, nincs mese. Veszna, a Képek és hangok/Videószobába pár napja beírt kísérleted kimondatlanul is működik. Shocked
 
Nagyon izgalmas figyelni, mi sül ki belőle...a saját életetekben észleltetek valami változást? Mármint azt gondolom összekapcsolódtunk most egy időre felsőbb én/szellemi vezető szinten....de az lehetetlen, hogy egy ilyen változás ne érintse a lelki fejlődésünk egyénenként...
Valami készül...

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 8 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Áprilia Hétf. 19 Júl. - 17:34

Veszna írta:
Áprilia írta:Te jó ég, épp ma olvastam - még mielőtt láttam ezt a posztot - Jungot, abban is a “Tréfacsinálóról”, ami az itteni “bolond” megfelelője a jungi személyiségfejlődésben.
Hát, egy hullámhosszon vagyunk gyerekek, nincs mese. Veszna, a Képek és hangok/Videószobába pár napja beírt kísérleted kimondatlanul is működik. Shocked
 
Nagyon izgalmas figyelni, mi sül ki belőle...a saját életetekben észleltetek valami változást? Mármint azt gondolom összekapcsolódtunk most egy időre felsőbb én/szellemi vezető szinten....de az lehetetlen, hogy egy ilyen változás ne érintse a lelki fejlődésünk egyénenként...
Valami készül...

Nagyon szépen megfogalmaztad.
A saját életemben azt a változást észlelem, hogy kijelentéseket kapok (ez már rég fordult elő velem), ezeket be is írom ide (pl. amit a tudatos álmomhoz írtam).  
Valóságról, dimenziókról. Mintha a kísérletünk hívta volna életre ezeket a kijelentéseket. Miként magát a kísérletet is egy kijelentés hívta életre.
Vagy ami nem látszik, mert egy korábbi álmomhoz tartozik és oda tettem be utólag egy olyan képet, ami ma jött velem szembe, és pont olyan, mint az álombeli, de volt több ilyen jelenség is (a pónis álom, ami valójában őzike volt).
Kíváncsian várom én is a továbbiakat.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 8 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Veszna Hétf. 19 Júl. - 17:53

Áprilia írta:A saját életemben azt a változást észlelem, hogy kijelentéseket kapok (ez már rég fordult elő velem), ezeket be is írom ide (pl. amit a tudatos álmomhoz írtam).  
Valóságról,dimenziókról.  Mintha a kísérletünk hívta volna életre ezeket a kijelentéseket. Miként magát a kísérletet is egy kijelentés hívta életre.
Vagy ami nem látszik, mert egy korábbi álmomhoz tartozik és oda tettem be utólag egy olyan képet, ami ma jött velem szembe, és pont olyan, mint az álombeli, de volt több ilyen jelenség is (a pónis álom, ami valójában őzike volt).
Kíváncsian várom én is a továbbiakat.
... Akkor én most leírhatom azt, hogy egy ideje a "valóságról és dimenziókról" tanulok? 

(Igyekszem a hétköznapokban "rögzíteni", tudatosítani a valóság igazi természetét...ez jelenti a folyamatos éberséget, tudatosságot, jelenben levést. Én neutrális állapotnak hívom,ez a kiindulópont, minden más negatív vagy pozítív energiájú teremtés.
A dimenziók pedig erősen kötődnek a fent leírtakhoz...hogyan lehet egy magasabb densitású idővonalra kerülni stb.)

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 8 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Áprilia Hétf. 19 Júl. - 18:03

Veszna írta:
Áprilia írta:A saját életemben azt a változást észlelem, hogy kijelentéseket kapok (ez már rég fordult elő velem), ezeket be is írom ide (pl. amit a tudatos álmomhoz írtam).  
Valóságról,dimenziókról.  Mintha a kísérletünk hívta volna életre ezeket a kijelentéseket. Miként magát a kísérletet is egy kijelentés hívta életre.
Vagy ami nem látszik, mert egy korábbi álmomhoz tartozik és oda tettem be utólag egy olyan képet, ami ma jött velem szembe, és pont olyan, mint az álombeli, de volt több ilyen jelenség is (a pónis álom, ami valójában őzike volt).
Kíváncsian várom én is a továbbiakat.
... Akkor én most leírhatom azt, hogy egy ideje a "valóságról és dimenziókról" tanulok? 

(Igyekszem a hétköznapokban "rögzíteni", tudatosítani a valóság igazi természetét...ez jelenti a folyamatos éberséget, tudatosságot, jelenben levést. Én neutrális állapotnak hívom,ez a kiindulópont, minden más negatív vagy pozítív energiájú teremtés.
A dimenziók pedig erősen kötődnek a fent leírtakhoz...hogyan lehet egy magasabb densitású idővonalra kerülni stb.)

Na, most szószerint azt írtad le, ami gondolataim futás közben voltak ma 10-12 között! És én is ezt a gyakorlatot csinálom! (“Igyekszem a hétköznapokban rögzíteni a valóság igazi természetét”- gyönyörű megfogalmazás!)
Na és a teremtés, igen, pont erről gondolkodtam futás közben a dimenziók és a valóság és a jelen levés kapcsán, hogy abban az állapotban mi teremtünk. És hozzuk a “világokat”. Shocked

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 8 Empty A Mágus

Témanyitás  Veszna Csüt. 22 Júl. - 8:19

A Mágus már beavatott, ő megtanulta a leckét, megküzdött a többi lap jelentette akadállyal, ismeri az "illúziót". Minden energia, elem a keze ügyében van és képes azokat irányítani. Birtokában van az "isteni" tudásnak, amit a feje felett lebegő lemniszkáta, és a dereka köré övként tekeredő kígyó (uroborosz) is mutat.
Jobb kezében tartott bottal az égre, ballal a földre mutat, jelezve ezzel, hogy le tudja "csatornázni" a magasabb információt, tudást.

Te vagy a Mágus!
Birtokodban van minden tudás, felfedve vagy elrejtve benned, hogy lehozd az "istenit"  ide a Földre! 
Körülötted a bámészkodók, akik jegyet váltottak az előadásra, mit mutatsz nekik? 
Van bátorságod a nagy varázslathoz... vagy vársz még egy kicsit...
De tudd, hogy minden benned van és minden megadatott ahhoz, hogy ez legyen a "nagy dobás"....


Szimbólumok - Page 8 Cd810b10
Szimbólumok - Page 8 4ccd1c10

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 8 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  fortis Csüt. 22 Júl. - 17:23

Néha elgondolkodom azon, hogy hatalmas varázslók jógi pózokat felvéve, mások légzéstechnikákat alkalmazva,  vagy akár rituális kellékeket magukra öltve  tesznek hatalmas csodákat.  Aztán jön egy zöld manó, a szeme sem rebben, és megtörténik általa  ugyan az, vagy akár még több is, amikről a mesterek beszélnek. 

Szimbólumok - Page 8 Joda10

Ebből talán csak azt akartam volna kihozni, hogy tehetünk bár mit is , eredménytelenü vagy csekély sikerrel, minden egészen más, ha az erő velünk van .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 8 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Áprilia Csüt. 22 Júl. - 20:54

Ez csak mese. Nagy különbség.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 8 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Veszna Pént. 23 Júl. - 2:27

fortis írta:Ebből talán csak azt akartam volna kihozni, hogy tehetünk bár mit is , eredménytelenü vagy csekély sikerrel, minden egészen más, ha az erő velünk van .

Star wars hasonlatnál maradva:
Az erő mindig velünk van.
Az "erő" minden, te, én, ez a telefon...csak különböző kifogásokat hozunk, miért nem figyelünk rá és miért nem használjuk...pl.nem is létezik, elfelejtettem hogyan kell, nem vagyok alkalmas rá stb...

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 8 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  fortis Pént. 23 Júl. - 20:14

Hát igen, a mesék többnyire szimbólumok.

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Veszna likes this post

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 8 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Veszna Vas. 25 Júl. - 5:58

Szimbólumok - Page 8 Mo-gab10

Szimbólumok - Page 8 Britis10


Ma nyílt meg az oroszlán-portál (Lion-Gate) ha esetleg érdekel valakit mint szimbólum.
Eredete az ősi Egyiptomba vezet, ahol ezt a közel 2 hetet-benne augusztus 8-cal mint csúcsponttal-a termékenység és a legerősebb spirituális energiák földre érkezését ünnepelték különböző rituálékkal. 
Ez az idő, amikor a Nap és a Szíriusz, a legfényesebb csillag együttáll.

Szimbólumok - Page 8 Fullsi10

A Szíriusz csillag Oziriszt szimbolizálja, aki feltámad, mint a Nílus is, és újrateremti a bőséget a Földön. 

Szimbólumok - Page 8 31e12210

Persze a New-age is felkapta, de mi maradjunk meg az eredeti szimbolikánál  lányvigyor
Ajánlom olvasmányként erre a két hétre Graham Hancock és Robert Bauval könyveit Egyiptomról. (Ők azon kevés kutatók közé tartoznak, akik teljesen bizalmat nyertek el tőlem.)
(A CanadaHun oldalon pl.letölthető a Szfinx üzenete.)

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Áprilia and asd94 like this post

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 8 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Veszna Vas. 25 Júl. - 14:23

Mindenkinek figyelmébe ajánlom Takács Tibor : A fejlődés iskolája című könyvét, akit kicsit is érdekel az asztrológiai szimbólumrendszer. 
Nemrég töltöttem le, és letehetetlen, alapmű.
Engem nem nagyon érdekelnek az asztrológiai számítások, így azokat most átugrom, de lehet a későbbiekben még előveszem. Viszont a bolygók, ősi elemek, zodiákus jegyek szimbólum rendszere érthetően van leírva.
Azt tudtátok, hogy a lassú bolygók felfedezése előtt az asztrológusok közel 230 álló csillaggal (fixed stars) is számoltak, mint pl.a Vega vagy a Szíriusz?
Sajnos az asztrológia ősi tudománya elveszett nagy részben, így a mai kor "napi horoszkópja" csak nevetséges utánzata lett az eltörölt bölcsességnek. 
/Személy szerint engem mint "belépési pont" érdekel az asztrológia, akárcsak az eredeti/születési nevünk pitagoraszi vagy káldeusi számítása. Hiszem hogy ez a két adat - születésünk idején uralkodó csillagok és nevünk matematikai szimbóluma- hordozza azokat az alapvető és sorsfordító információkat, amikre a világunkba való belépésünkhöz szükség volt. Ezek az adatok belépési energiák, amik rengeteget mondanak el rólunk. 
Illetve, ami még fontosabb, ezek jelölik karmikus feladataink, és hogyan kell azokat feloldani. /

Szimbólumok - Page 8 Takacs10

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 8 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Veszna Kedd 27 Júl. - 15:54

Szimbólumok - Page 8 91717110

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 8 Empty A Főpapnő

Témanyitás  Veszna Szomb. 31 Júl. - 10:36

Szimbólumok - Page 8 87274510
Szimbólumok - Page 8 5f344010
Szimbólumok - Page 8 Arness10Szimbólumok - Page 8 02-hig10

Az első "akadály". 
Titkos tudás templomában járunk, és a Főpapnő a trónon ül. Ő az egyik legerőteljesebb figura a lapok között, oldalakat lehetne írni a szimbolizmusáról. 
Ő az éjszaka, a titkos tudás őrzője, amit eltakar a mögötte lévő fátyol. A fátyol lehet a belső világaink választóvonala, de ugyanígy lehet maga a Mátrix, az illúzió, amiben élünk. 
Fejdísze a Hold fázisait jelképezi. ..ő maga a Hold befolyása alatt áll, a Hold papnője, a Hold fennhatósága alá tartozik (mit jelképez a Hold?). 
A kezében tartott Tóra (jelentése legfelsőbb törvény) a világunkat mozgató és uraló erők gyűjteménye, amit a palástja félig eltakar, így egy része mindig láthatatlan a számunkra. A Mágus ezért az elrejtett tudásért van itt. (Vele együtt mi is.) 
Mögötte lévő oszlopok az ellentétpárokat-világunk dualitását szimbolizálják(yin-yang), akárcsak a 2-es szám, ami a kártyalap száma. A fátylon látható gránátalma és pálmafa a lét körforgásához kapcsolódik, karma, reinkarnáció, születés, megújulás, termékenység.

Jelképek:Inanna, Hathor, Holdistennő, Szűz Istennő, Anima, Éjkirálynő, Maya, Ízisz, Szófia, Hekaté, Lilith. 


-érdekes lenne egyszer a történelem folyama oldaláról megnézni a tarot, gondolok itt pl. A Bolond a Nagy Bumm, a Mágus a letűnt civilizációk mint Atlantisz, Főpapnő a matriarchális társadalom stb. -

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 8 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Veszna Szomb. 14 Aug. - 7:20

Szimbólumok - Page 8 Screen51

Boldog Qixi (七夕节 Csiszi-dzsie) Fesztivált!
Ez a szerelmesek napja itt Kínában, amit kb. i. e. 600-tól ünnepelnek minden év 7. holdhónapjának 7. napján. 
A történet szerint élt a Mennyei birodalomban a  Szövőlány, aki Halhatatlan volt, s akinek a feladata a színes felhők szövése volt, egy nap azonban nagyon unatkozott, és ellátogatott a Földünkre, ahol találkozott a szomorú sorsú Csordásfiú-val, egymásba szerettek, össze is házasodtak és két gyermekük született. 
Amikor a Mennyei Jáde király tudomást szerzett erről éktelen haragra gerjedt, szolgáit elküldte a Szövőlányért, hogy azonnal vigye vissza a mennyekbe. Csordáslegény persze üldözőbe vette őket, de a Mennyei Nyugati Királynő, a Szövőlány istennő-anyja egy ezüst folyót támasztott hogy útját állja. 
Megesett a Szarkának a szíve a szerelmeseken,  segítségül hívta a társait és egy hidat építettek magukból. Erre a Mennyei Jáde királynak is meglágyult a szive és engedélyt adott arra, hogy minden évben ezen a napon találkozzanak a szerelmesek a Szarka-hídon. 

Persze ez az ősi történet egy asztrológiai pillanatot mesél el,amikor a Vega és az Altair együttáll. 
Szövőlány = Vega; Csordáslegény = Altair; az Ezüst folyó = a Tejút; a Deneb pedig a Szarka-híd. 

Szimbólumok - Page 8 Images10
Szimbólumok - Page 8 Screen10Szimbólumok - Page 8 Qixi-f11
Szimbólumok - Page 8 Qixi-f10
Szimbólumok - Page 8 D8c5ea10
Szimbólumok - Page 8 Qixi-f13

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Áprilia likes this post

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 8 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Veszna Hétf. 16 Aug. - 5:25


Az ő előadásai mindig nagyon jók! 
Numerológia.

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

fortis likes this post

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 8 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Veszna Szomb. 21 Aug. - 0:22

Szimbólumok - Page 8 19c08110

______________________________________________________
You are not part of a material universe. You are part of a thought. You are dancing in a ballroom in which there is no material.  You are dancing thoughts. 
- Ra - 
Veszna
Veszna

Hozzászólások száma : 1359

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 8 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

8 / 9 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.