Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Szimbólumok

+6
Méhecske
Blueeye
Áprilia
Mayra1
fortis
Vega-42
10 posters

2 / 9 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Szimbólumok - Page 2 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Vendég Csüt. 17 Júl. - 8:27

Méhecske írta:(Nahát, ez milyen érdekes, volt egy álmom, és nem értettem, miért érkezett. Született egy gyermekem, és mikor felismertem, hogy éhes, szoptatni kezdtem. - megjegyzés a cicikhez smile
Ez a pici babám nagyon eleven volt, folyton kicsúszott a kezeim közt, bár az is lehet, hogy azért, mert én közben elszundikáltam...)

Ez egy nagyon beszédes álom!
A pici baba, a te újjászületett éned (vagy nem tudom, hogy mondjátok, ti a vallásban), amit meg kell szülnöd önmagadban, azaz fel kell ébredned, mert ez az újszülött a te felébredt éned.
Aztán nem elég megszülni, fel is kell nevelni, naggyá növeszteni. Azaz szoptatni kell, mert éhes.

Sokan vannak, akiket valamilyen sorsesemény felébreszt, de aztán visszaalszanak. Akkor az Újjászületett Én elhal bennük.

El-elszundikálsz te is, és olyankor az Újszülött kezd kicsúszni a kezeid közül!

Ám összességében pozitív álom, csak törődni kell azzal is, amire figyelmeztet.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 2 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  fortis Csüt. 17 Júl. - 13:13

Ha már mindenkinek meglehet a maga szimbolikája , a kisbabás álmok nálam a szerencse hozóak , vagy öröm hírnökei .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 2 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Vendég Csüt. 17 Júl. - 15:21

Mayra1 írta:Kettétagozodás. A duális világkép nézetét tekinve, a részek tükörkép effektusa is lehet, de én inkább azt mondanám a részek újraegyesítésére tett törekvés.

Vega írta:A látomásomban-ami mint mindig,egy hétköznapi pillanatban történt-ez egy kapu volt. Pontosabban ezen keresztül láttam a kaput.
Nem tudom hol van az átjáró, de ide, illetve innen vezetett.

A középső vonal a határ (küszöb), ami a duál két felét elválasztja egymástól.
(A két fél nekem most a mikrokozmoszt, azaz az emberi lelket és a makrokozmoszt, vagyis a kívül levő szellemi világot jelenti, de persze nem kell, hogy azt jelentse)

Az egyesítés úgy kezdődik, hogy a két fél egymás felé mozdul. Egyformán keresik a másikkal való kapcsolatot. Az egyesülés ugyanis csak akkor jöhet létre, ha mindkét rész akarja. Csak kölcsönös mozgás, együtt mozgás lehetséges, ezért a szimmetria.

Kapu ott keletkezik a határon, ahol a két oldal összeér.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 2 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Vega-42 Csüt. 17 Júl. - 16:31

efi írta:
Mayra1 írta:Kettétagozodás. A duális világkép nézetét tekinve, a részek tükörkép effektusa is lehet, de én inkább azt mondanám a részek újraegyesítésére tett törekvés.


Kapu ott keletkezik a határon, ahol a két oldal összeér.

Hm....elgondolkodtató
Vega-42
Vega-42

Hozzászólások száma : 151

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 2 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Vendég Csüt. 17 Júl. - 16:52

Mutatok még valami érdekeset ezzel a szimbólummal kapcsolatban:

Szimbólumok - Page 2 STapgX0vmk3c0hlBklhFSHsG1XKFyPynDEtB7M9pQAg=w157-h166

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 2 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Méhecske Csüt. 17 Júl. - 20:14

(Köszönöm, efi. Az még hozzátartozik az álmomhoz, hogy nagyon sok ember vett körül, ettől fáradhattam el.)
Méhecske
Méhecske

Hozzászólások száma : 277

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 2 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Vega-42 Csüt. 17 Júl. - 22:52

efi írta:Mutatok még valami érdekeset ezzel a szimbólummal kapcsolatban:

Szimbólumok - Page 2 STapgX0vmk3c0hlBklhFSHsG1XKFyPynDEtB7M9pQAg=w157-h166

így még jobban is tetszik...
Vega-42
Vega-42

Hozzászólások száma : 151

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 2 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Vega-42 Csüt. 17 Júl. - 23:29

Amúgy efi...valahogy ilyen közegben az űrben láttam a lelkeket és a gépeket.....gyönyörű volt...bár csak láttátok volna!
Vega-42
Vega-42

Hozzászólások száma : 151

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 2 Empty Nevek

Témanyitás  Vega-42 Vas. 20 Júl. - 15:07

Azt szeretném megkérdezni, hogy van más nevetek még, amit használtok? Ha igen,mit(ha publikus)és miért?
Találtátok, megálmodtátok,kaptátok....?
Szimbolikusan érdekel ez a téma természetesen.
Boncolgathatjuk a neveket-én bedobom őket cyclops -pl.numerológia stb.
Vagy egyszerűen mit mond a belső hangod egy-egy névvel kapcsolatban?

Kezdem.
1. Vega
Ez egy irány. Az északi égbolt egyik legfényesebb csillaga, a Lant csillagképből. Neve arabul annyit tesz:lecsapó sas.
De ezeket csak utólag tudtam meg.  Idea  Ezt a nevet kaptam, mert kértem egy irányt, egy útmutatást.....ez lett belőle.

2.Veszna
Én választottam.
Szláv név...khmm...a gyökerek  Laughing 
Jelentése:tavasz, fényt hozó,hírnök.

3. Thule
Ez az első és igazi nevem.
Ez vagyok én.
Amikor megkaptam,nagyon rég,azt "mondták", azt jelenti:lélek.
Biztos hallottatok az Atlantisz előtti Thule szigetről északon, és évek óta kutatom, mi lehet az összefüggés.
(Mikor nekem ajándékozták/felfedték nekem ezt  a nevet, semmit nem tudtam még szinte semmiről....a szigetről sem, és a Thule-társaságról sem.)
Vega-42
Vega-42

Hozzászólások száma : 151

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 2 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Mayra1 Vas. 20 Júl. - 16:21

A nevem mindenütt ugyanaz. Itt meg van toldva egy 1 számmal, mert regisztrációkor nem volt hajlandó Velem szóbaállni a rendszer, illetve váltig állitotta, hogy ilyen név már van.
Az avatarom pedig kisér, amióta lefényképeztem.


A neved mindig érdekesnek éreztem, de amikor megszólítalak, mindig jelen kell lennem tudatosan, mert egyébként még mindig Vesznának szólítanálak  öröm 

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 2 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  fortis Vas. 20 Júl. - 17:23

Silence  , Tamriel , Neal , fortis .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 2 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Vega-42 Vas. 20 Júl. - 17:38

Mayra1 írta:A nevem mindenütt ugyanaz. Itt meg van toldva egy 1 számmal, mert regisztrációkor nem volt hajlandó Velem szóbaállni a rendszer, illetve váltig állitotta, hogy ilyen név már van.
Az avatarom pedig kisér, amióta lefényképeztem.


A neved mindig érdekesnek éreztem, de amikor megszólítalak, mindig jelen kell lennem tudatosan, mert egyébként még mindig Vesznának szólítanálak  öröm 

Hallgatok a Vesznára is,nem választható el tőlem.  öröm
Vega-42
Vega-42

Hozzászólások száma : 151

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 2 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Vega-42 Vas. 20 Júl. - 17:58

Szimbólumok - Page 2 7

Szimbólumok - Page 2 Pele-goddess

Nem tudom szavakba önteni,de nekem ilyen Mayra.

Talán annyiban hasonlítasz Maya-ra,hogy te is "fátyol" mögé rejted az alakod....szerintem egyikőnk sem tudja igazán,ki vagy.....te egy kicsit túl vagy a mátrixon.  Very Happy 
Te gyanús vagyol nekem Mayra  lányvigyor 

Szimbólumok - Page 2 Goddess-41
Vega-42
Vega-42

Hozzászólások száma : 151

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 2 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Vega-42 Vas. 20 Júl. - 18:04

fortis írta:Silence  , Tamriel  , Neal , fortis .

Nagyon régen....meséltem,hogy "benézett" Tamriel a lelkembe/világomba.....hasonlóan  nézett ki:(iszonyú fekete szeme volt)

Szimbólumok - Page 2 7e754658a626f4f4ded6c394a6e40ed1
Vega-42
Vega-42

Hozzászólások száma : 151

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 2 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Mayra1 Vas. 20 Júl. - 18:11

Vega-42 írta:

Nem tudom szavakba önteni,de nekem ilyen Mayra.

Talán annyiban hasonlítasz Maya-ra,hogy te is "fátyol" mögé rejted az alakod....szerintem egyikőnk sem tudja igazán,ki vagy.....te egy kicsit túl vagy a mátrixon.  Very Happy 
Te gyanús vagyol nekem Mayra  lányvigyor 



Fátyol? Dehogy!
Remélem sikerül úgy alakitanod 23-át, hogy találkozzunk. Meglátod, a szemembe nézel és mindent világosan fogsz látni, a multat, a jelent, a jövőt.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 2 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Vega-42 Vas. 20 Júl. - 18:33

Mayra1 írta:
Fátyol? Dehogy!
Remélem sikerül úgy alakitanod 23-át, hogy találkozzunk. Meglátod, a szemembe nézel és mindent világosan fogsz látni, a multat, a jelent, a jövőt.

Nehogy félreérts !  virág
Vega-42
Vega-42

Hozzászólások száma : 151

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 2 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Mayra1 Vas. 20 Júl. - 20:36

Vega-42 írta:
Mayra1 írta:
Fátyol? Dehogy!
Remélem sikerül úgy alakitanod 23-át, hogy találkozzunk. Meglátod, a szemembe nézel és mindent világosan fogsz látni, a multat, a jelent, a jövőt.

Nehogy félreérts !  virág

Nem, nem értelek félre.  repül 

A fenti képek......Az elsőről tudsz valamit mondani?

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 2 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  fortis Vas. 20 Júl. - 21:20

A három kép -
Föld
Tűz
Levegő
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 2 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  fortis Vas. 20 Júl. - 21:21

Vega-42 írta:
fortis írta:Silence  , Tamriel  , Neal , fortis .

Nagyon régen....meséltem,hogy "benézett" Tamriel a lelkembe/világomba.....hasonlóan  nézett ki:(iszonyú fekete szeme volt)

Szimbólumok - Page 2 7e754658a626f4f4ded6c394a6e40ed1

 öröm 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 2 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Mayra1 Vas. 20 Júl. - 21:42

fortis írta:A három kép -
Föld
Tűz
Levegő

Nekem az első kép nem ezt mondja, de megvárom Vegát.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 2 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Vega-42 Hétf. 21 Júl. - 14:27

Mayra1 írta:
fortis írta:A három kép -
Föld
Tűz
Levegő

Nekem az első kép nem ezt mondja, de megvárom Vegát.

Hát ha elem,akkor az első csakis fém:a föld és a tűz együtt.
De nem tudok helyes választ. Megérzés.
Vega-42
Vega-42

Hozzászólások száma : 151

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 2 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Áprilia Hétf. 21 Júl. - 19:40

Vega-42 írta:
Szimbólumok - Page 2 7e754658a626f4f4ded6c394a6e40ed1

Keanu Reeves (fotómontázs - a szeme az övé.)
Szerintem.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 2 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  fortis Hétf. 21 Júl. - 22:15

Ruháink szimbólumai - Lehet, hogy Te is "betegséget" viselsz magadon?
Részlet :
A mintáknak, jeleknek erejük, energiájuk van, éppúgy, mint a színeknek. Ha felveszünk egy pólót Diavolo felirattal, ami egyébként egész jól hangzik, azt a hangsort hordozzuk magunkon, amely az ördög erőit hívja, mozgósítja, hiszen a Diavolo olaszul ördögöt (szétszóró) jelent. Ezzel a hangsorral természetesen negatív erőt vonzunk magunkhoz, hiszen a kereszténység az ördöggel azonosít minden rosszat évezredek óta.

Az a hangsor, jelkép, amelyet sokan, és/vagy hosszú ideje használnak, egyre erősebben, egyre nagyobb intenzitással működik. íme néhány negatív hatású felirat, amelyeket gyakran láthatunk ruhákon, és amely nem marad hatástalan a viselőjére: AMNESIA, AGRESSOR, EGO, EXPLOITED, ADRENALIN, OVER KILL,DIAVOLO, DILEMMA, VÍRUS 69. Nem véletlenül használjuk még ma is a szólást: "Ne fesd az ördögöt a falra, mert megjelenik..." Az energia megjeleníthető színben, és hangban is. A felirat egy hangsor megjelenítése, a jelkép pedig még ennél is több: rengeteg erő egyetlen jelbe sűrítve. Legnagyobb az erejük azoknak a szimbólumoknak, amelyek a Teremtőt, illetve saját háromságát, az Atyaistent, az Anyaistent, illetve a Fiúistent jelképezik. Testünk három részre osztható. A fej és a nyak az Atyaisten, a felsőtest nyaktól derékig a Fiúisten része, az alsó test deréktól lefelé pedig az Anyaisten fennhatósága alatt áll. Egységük a Teremtő, a Szent Hármasság. Attól függően, hol fészkel a betegség, valamelyik testharmadba besorolható. Pl.

A folytatást itt találjátok :

http://joportal.hu/ruhaink-szimbolumai-lehet-hogy-te-is-betegseget-viselsz-magadon/
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 2 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Mayra1 Hétf. 21 Júl. - 22:22

fortis írta:Ruháink szimbólumai - Lehet, hogy Te is "betegséget" viselsz magadon?
Részlet :
A mintáknak, jeleknek erejük, energiájuk van, éppúgy, mint a színeknek. Ha felveszünk egy pólót Diavolo felirattal, ami egyébként egész jól hangzik, azt a hangsort hordozzuk magunkon, amely az ördög erőit hívja, mozgósítja, hiszen a Diavolo olaszul ördögöt (szétszóró) jelent. Ezzel a hangsorral természetesen negatív erőt vonzunk magunkhoz, hiszen a kereszténység az ördöggel azonosít minden rosszat évezredek óta.

Az a hangsor, jelkép, amelyet sokan, és/vagy hosszú ideje használnak, egyre erősebben, egyre nagyobb intenzitással működik. íme néhány negatív hatású felirat, amelyeket gyakran láthatunk ruhákon, és amely nem marad hatástalan a viselőjére: AMNESIA, AGRESSOR, EGO, EXPLOITED, ADRENALIN, OVER KILL,DIAVOLO, DILEMMA, VÍRUS 69. Nem véletlenül használjuk még ma is a szólást: "Ne fesd az ördögöt a falra, mert megjelenik..." Az energia megjeleníthető színben, és hangban is. A felirat egy hangsor megjelenítése, a jelkép pedig még ennél is több: rengeteg erő egyetlen jelbe sűrítve. Legnagyobb az erejük azoknak a szimbólumoknak, amelyek a Teremtőt, illetve saját háromságát, az Atyaistent, az Anyaistent, illetve a Fiúistent jelképezik. Testünk három részre osztható. A fej és a nyak az Atyaisten, a felsőtest nyaktól derékig a Fiúisten része, az alsó test deréktól lefelé pedig az Anyaisten fennhatósága alatt áll. Egységük a Teremtő, a Szent Hármasság. Attól függően, hol fészkel a betegség, valamelyik testharmadba besorolható. Pl.

A folytatást itt találjátok :

http://joportal.hu/ruhaink-szimbolumai-lehet-hogy-te-is-betegseget-viselsz-magadon/

Nos, égy egy feliratot szeretnék a pólóm elejére, nagybetűkkel: Én is hülye vagyok,
a hátára: HOGY MINDENT ELOLVASOK!

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 2 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Áprilia Hétf. 21 Júl. - 22:32

fortis írta:Ruháink szimbólumai - Lehet, hogy Te is "betegséget" viselsz magadon?
Ezzel a hangsorral természetesen negatív erőt vonzunk magunkhoz, hiszen a kereszténység az ördöggel azonosít minden rosszat évezredek óta.

Hit kérdése az egész, fortis. Ha valaki nem hisz az ördög létezésében, akkor nem hat rá a felirat. Úgyszintén arra sem, aki a diablero-t nem az ördöggel azonosítja (ld. Yaki indiánok.)
Egy keresztény meg - aki hisz az ördög létezésében - nyilván nem olyan idióta, hogy ilyen feliratú pólót vegyen fel.
Summa summarum, akik "tudatlanul" felveszik az ilyesmi pólókat, azok nem vonzanak be ezzel semmit se.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 2 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Vendég Hétf. 21 Júl. - 23:30

Mayra1 írta:Nos, égy egy feliratot szeretnék a pólóm elejére, nagybetűkkel: Én is hülye vagyok,
                                                                         a hátára: HOGY MINDENT ELOLVASOK!

 törlés yes 

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 2 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  fortis Kedd 22 Júl. - 0:32

Ezt érdekességként hoztam csak mivel a témához való .
De amúgy hajlok a felé , hogy az ember ha hiszi a jel erejét , magának a hitnek fejeződhet ki a hatása .
Ilyenek lehetnek az amulettek is , pl ugye akár az Atlantiszi gyűrű amire Mayra annyit hivatkozott . Most akkor kőbe vésve , vagy ruhára festve , vagy amulettbe vésve teljesen mindegy lehet e szempontból .  Laughing 
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 2 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Mayra1 Kedd 22 Júl. - 0:49

fortis írta:Ezt érdekességként hoztam csak mivel a témához való .
De amúgy hajlok a felé , hogy az ember ha hiszi a jel erejét , magának a hitnek fejeződhet ki a hatása .
Ilyenek lehetnek az amulettek is , pl ugye akár az Atlantiszi gyűrű amire Mayra annyit hivatkozott . Most akkor kőbe vésve , vagy ruhára festve , vagy amulettbe vésve teljesen mindegy lehet e szempontból .  Laughing 
 

Az amulett, talizmán kategória egy kicsit más. Ezek működnek, ha akarod, ha nem, ha hiszel bennük, ha nem... Nincs mese, az atlantiszi mintázat nagy precízsége a mai napig megmagyarázhatatlan energiát termel, pedig csak egy minta. Ezt nem tudja mondjuk egy matyó rózsa. Nem kellene keverni a szezont a fazonnal.
Tehát egy ördög feliratú póló energiát termel, de nem a viselőjében, hanem a járókelőkben, akik ezen vihognak egy sort, legalább a vidámságra nem kell a saját energiájukból -pazarolni-.
De tudok olyan amulettet készíteni, ami akkor is hatni fog Rád, ha pusztán játéknak titulálod!
 heureka heureka heureka 

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 2 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  fortis Kedd 22 Júl. - 7:03

Ebből még nem derül ki , hogy mi lehet a különbség egy ruhadarabra festett jel , vagy egy amulettnek kinevezett kődarabra vésett jel között .
Nézzük itt vannak a középkor varázslói , akik a földre pentagrammákat rajzoltak és annak közepére állva vélték , hogy varázslatuk tárgya rájuk nem lehet negatív hatással , a körben védelmet  kaphattak .
Egyéb varázstárgyakon is vannak hasonló jelek , pl varázstükrökön  és ki tudja mi minden máson még .
Azt gondolnám ezek a jelek az ember tudatában fejtik ki hatásukat mint teremtő erő a gondolat és nem pusztán a forma hatalma miatt . Ha a formának magában olyan hatalma volna , minden  egészséges vagy beteg a nyakában vagy az ujján hordana egy olyan jelet egy talizmánban ami megvédené őt minden betegség ellen . De úgy tűnik ez mégsem így van .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 2 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Vendég Kedd 22 Júl. - 8:05

fortis írta:Ebből még nem derül ki , hogy mi lehet a különbség egy ruhadarabra festett jel , vagy egy amulettnek kinevezett kődarabra vésett jel között .
Nézzük itt vannak a középkor varázslói , akik a földre pentagrammákat rajzoltak és annak közepére állva vélték , hogy varázslatuk tárgya rájuk nem lehet negatív hatással , a körben védelmet  kaphattak .
Egyéb varázstárgyakon is vannak hasonló jelek , pl varázstükrökön  és ki tudja mi minden máson még .
Azt gondolnám ezek a jelek az ember tudatában fejtik ki hatásukat mint teremtő erő a gondolat és nem pusztán a forma hatalma miatt . Ha a formának magában olyan hatalma volna , minden  egészséges vagy beteg a nyakában vagy az ujján hordana egy olyan jelet egy talizmánban ami megvédené őt minden betegség ellen . De úgy tűnik ez mégsem így van .

Nem az a lényeg, hova festették, hanem hogy mi az a jel.

Nem a formának van hatalma. Annak a szellemiségnek, ami a forma mögött van. A forma ennek a szellemiségnek már majdnem az anyagi világi megjelenése. A forma amolyan kapu a szellemiség és az anyagi világ között, én úgy képzelem. Amolyan csakra-szerű dolog.

Az, hogy nem hord mindenki a nyakában egy talizmánt, nem feltétlenül azt jelenti, hogy a valódi talizmánoknak nincs ereje. Millió más dolgot is jelenthet:
- az emberek többsége nem hisz a talizmánokban, ezért nem is hord ilyet
- az elérhető talizmánok többnyire hamisítványok, amiket anyagi haszonért kreáltak kapzsi emberek, ezért nem hatnak. Hiszen nem valódiak.
- a szellemiségek, akik bizonyos formák mögött megjelennek, nem akarják az embereket megóvni pl. a betegségektől. (Mondjuk elgondolkodtató, hogy ha mégis megadják az embereknek ezt a védelmet, akkor ezért milyen árat kérnek? Tudja-e azt az ember, hogy fizet-e árat? Sőt, azt is el lehet képzelni, hogy a talizmánok azért nem hatnak, mert az emberek nem fizetik meg az árát, ezért jogosulatlanul hordják. Hordják, de nem lett a tulajdonuk, vagy inkább fordítva: nem kerültek a szellemiség fennhatósága alá.)

Nem állítom, hogy úgy van, ahogy én mondom, csak azt akarnám hangsúlyozni, hogy ha valamiből következtetni akarunk valami másra, akkor nem lehet leragadni annál az egyetlen magyarázatnál, ami elsőnek az eszünkbe jut. Ami azért jut elsőnek az eszünkbe, mert az támasztja alá a kedvenc nézetünket a témáról. Ez önkényes és hiteltelen dolog, mi több, önmagunk becsapása.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 2 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 9 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.