Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Szimbólumok

+6
Méhecske
Blueeye
Áprilia
Mayra1
fortis
Vega-42
10 posters

3 / 9 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Szimbólumok - Page 3 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  fortis Kedd 22 Júl. - 8:09

Mit gondolsz egy talizmán mitől hamis , vagy valódi ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11340

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 3 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Vendég Kedd 22 Júl. - 8:12

Azt gondolom egyébként, hogy pusztán a forma nem elég, hanem azt okkult praktikákkal kell alkalmassá tenni.

A forma, a jel, a szimbólum olyasmi, mint valami kapu, és a mágikus szertartással nyitják meg.

Ez az én elképzelésem a talizmánokról.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 3 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  fortis Kedd 22 Júl. - 8:13

Ha a talizmánoknak vagy jeleknek önmagában hatalmuk volna , akkor mindegy , hogy az ember hisz benne , vagy sem .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11340

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 3 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Vendég Kedd 22 Júl. - 8:17

fortis írta:Mit gondolsz egy talizmán mitől hamis , vagy valódi ?

Attól hamis, ha egy olyan földi ember kreálta, aki nincs kapcsolatban semmilyen szellemiséggel. Akkor olyan talizmánt készít, ami mögött nincs semmi, csak az illető kapzsisága.

Mint ahogy nem minden ákombákom szimbólum. A szimbólumot nem az ember csinálja, hanem a szellemhez tartozik. Az ember legfeljebb felfedezi, hogy jé, ehhez a jelhez szellemi erő tartozik!

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 3 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  fortis Kedd 22 Júl. - 8:17

efi írta:
Nem állítom, hogy úgy van, ahogy én mondom, csak azt akarnám hangsúlyozni, hogy ha valamiből következtetni akarunk valami másra, akkor nem lehet leragadni annál az egyetlen magyarázatnál, ami elsőnek az eszünkbe jut. Ami azért jut elsőnek az eszünkbe, mert az támasztja alá a kedvenc nézetünket a témáról. Ez önkényes és hiteltelen dolog, mi több, önmagunk becsapása.

Ezzel én is így vagyok Efi , de nem értem a folytatásban miért írtad azt amit , hogy jön az ide ?

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11340

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 3 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Vendég Kedd 22 Júl. - 8:21

fortis írta:Ha a talizmánoknak vagy jeleknek önmagában hatalmuk volna , akkor mindegy , hogy az ember hisz benne , vagy sem .

Egyrészt lehet, hogy mindegy. Lássuk be, erről gondolunk ezt vagy azt, de valójában nem tudjuk.

Másrészt nem feltétlenül van úgy, hogy ha önmagában hatalmuk van, akkor mindegy, hogy hiszünk-e benne. Lehetséges, hogy a szellemi hatás és az ember kapcsolódásához mindkét oldalról közeledni kell egymás felé, azaz az ember részéről is szükséges valamiféle nyitottság. Az ő lelkében is lennie kell valaminek, ami rezonál az adott szellemiségre.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 3 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  fortis Kedd 22 Júl. - 8:23

Rengeteg a nézet , mondhatni mind teória .
Én arra szavaznék , hogy az igazi talizmán az , amit az ember saját maga készít el a saját részére .

______________________________________________________
Ha teszel egy lépést előre, a világod megváltozik.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11340

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 3 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Vendég Kedd 22 Júl. - 8:26

fortis írta:
efi írta:
Nem állítom, hogy úgy van, ahogy én mondom, csak azt akarnám hangsúlyozni, hogy ha valamiből következtetni akarunk valami másra, akkor nem lehet leragadni annál az egyetlen magyarázatnál, ami elsőnek az eszünkbe jut. Ami azért jut elsőnek az eszünkbe, mert az támasztja alá a kedvenc nézetünket a témáról. Ez önkényes és hiteltelen dolog, mi több, önmagunk becsapása.

Ezzel én is így vagyok Efi , de nem értem a folytatásban  miért írtad azt amit , hogy jön az ide ?

Ezért:
fortis írta: Ha a formának magában olyan hatalma volna , minden egészséges vagy beteg a nyakában vagy az ujján hordana egy olyan jelet egy talizmánban ami megvédené őt minden betegség ellen . De úgy tűnik ez mégsem így van .

Amúgy most vettem észre, hogy utolértelek téged a gondolataimban, vagyis egész közel került a kettőnk álláspontja.
Bár ha megpiszkálnánk, valószínűleg további különbözőségek derülnének ki.  öröm 

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 3 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Vendég Kedd 22 Júl. - 8:28

fortis írta:Rengeteg a nézet , mondhatni mind teória .
Én arra szavaznék , hogy az igazi talizmán az , amit az ember saját maga készít  el a saját részére .
Akkor mért nem hord mindenki talizmánt, ha ilyen tuti és ilyen egyszerűen hozzáférhető?
 öröm 

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 3 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Vendég Kedd 22 Júl. - 8:30

fortis írta:Rengeteg a nézet , mondhatni mind teória .

Nem mind, Fortis. EGY közülük nem teória. Szerinted az, amiben te hiszel, szerintem az, amiben én hiszek, stb. De ettől még nem válik mind teóriává. Az igaz igaz marad, a hamis hamis.
Legfeljebb mi nem tudjuk, melyik melyik.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 3 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  fortis Kedd 22 Júl. - 8:32

efi írta:
fortis írta:Rengeteg a nézet , mondhatni mind teória .
Én arra szavaznék , hogy az igazi talizmán az , amit az ember saját maga készít  el a saját részére .
Akkor mért nem hord mindenki talizmánt, ha ilyen tuti és ilyen egyszerűen hozzáférhető?
 öröm 

Mert nem hisznek benne ahogyan te is mondottad .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11340

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 3 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  fortis Kedd 22 Júl. - 8:34

efi írta:
fortis írta:Rengeteg a nézet , mondhatni mind teória .  

Nem mind, Fortis. EGY közülük nem teória. Szerinted az, amiben te hiszel, szerintem az, amiben én hiszek, stb. De ettől még nem válik mind teóriává. Az igaz igaz marad, a hamis hamis.
Legfeljebb mi nem tudjuk, melyik melyik.

Hát mindenkinek a magáé . Ha nekem az válik be amiben én hiszek , neked meg az amiben te , akkor mindkét álláspont már igaz .
A működése teszi igazzá .
Azt hiszem ha valami neked működik , nekem viszont ugyan az már nem működik , ettől még számomra teória , míg a számodra igazság .
Hogy ez miért teória , az megint egy hosszas téma alapját képezhetné .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11340

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 3 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Áprilia Kedd 22 Júl. - 8:42

efi írta:
fortis írta:Rengeteg a nézet , mondhatni mind teória .  

Nem mind, Fortis. EGY közülük nem teória. Szerinted az, amiben te hiszel, szerintem az, amiben én hiszek, stb. De ettől még nem válik mind teóriává. Az igaz igaz marad, a hamis hamis.
Legfeljebb mi nem tudjuk, melyik melyik.

 like 

Olyan frappánsan fogalmazol, Efi. Az ilyenekkel, mint ez is itt, nem tudok betelni!
 dance 

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6464

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 3 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Vendég Kedd 22 Júl. - 8:52

fortis írta:
efi írta:
fortis írta:Rengeteg a nézet , mondhatni mind teória .  

Nem mind, Fortis. EGY közülük nem teória. Szerinted az, amiben te hiszel, szerintem az, amiben én hiszek, stb. De ettől még nem válik mind teóriává. Az igaz igaz marad, a hamis hamis.
Legfeljebb mi nem tudjuk, melyik melyik.

Hát mindenkinek a magáé . Ha nekem az válik be amiben én hiszek , neked meg az amiben te , akkor mindkét álláspont már igaz .
A működése teszi igazzá .
Azt hiszem ha valami neked működik , nekem viszont ugyan az már nem működik , ettől még számomra teória , míg a számodra igazság .

De hát ha valami működik, attól nem biztos, hogy a róla gondolt okok igazak!!!

Ha eldobok egy követ, az tovább mozog akkor is, amikor már nem érek hozzá. Newton előtt volt egy olyan elmélet, amit úgy hívtak, hogy horror vacui, azaz a vákumtól való rettegés. Azt gondolták, ez egy természeti törvény, vagyis a természet "nem bírja" ha űr támad valahol, retteg a semmitől, azért a keletkezett űrt be akarja tölteni. Ha arrébb megy a kő, akkor a helyén űr támad, és a félelem miatt oda beáramló levegő löki tovább a követ.
Ne mondd, hogy az, hogy a kő tényleg mozog, az igazolja ezt az elméletet!!!!
Ugyanígy van a talizmánra is, az hogy - esetleg - működik, nem jelenti azt, hogy attól működik, amit hiszünk a működéséről. És ha két ember különböző dolgot hisz, akkor mind a kettő igaz, csak mert a talizmán működik.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 3 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  fortis Kedd 22 Júl. - 9:15

A talizmán működése hitet kell hogy generáljon , mert nem hiheted azt , hogy nem működik ha egyszer működik .
A miértek azok amiről fentebb írtam teória szintjén mondván , hogy az már egy egészen más és bőséges gondolatmeneteket kiváltó téma .
Ha működik a talizmánom és én abban hiszek , hogy a rá festett jelem ennek az oka , akkor  a hitem szempontjából már teljesen mindegy , hogy ez mögött milyen egyéb hatások vagy törvényszerűségek lépnek még fel , mert egyáltalán nem biztos , hogy ezek számomra mérhetőek vagy bizonyíthatóak volnának . Ezért mondom , hogy a lényeg a működésben van .
A törvényszerűségek ecsetelésébe meg inkább nem folynék bele , Einstein is azt mondta , hogy a fénynél nem lehet semmi sem gyorsabb , ma már tudjuk ez nem  így van  .

Írod , hogy " De hát ha valami működik, attól nem biztos, hogy a róla gondolt okok igazak!!! "
Egyet értek Efi . A mai tudomány által  beigazolódott okok sem biztos , hogy igazak .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11340

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 3 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Vendég Kedd 22 Júl. - 9:29

fortis írta:1./ Ha működik a talizmánom és én abban hiszek , hogy a rá festett jelem ennek az oka , akkor  a hitem szempontjából már teljesen mindegy , hogy ez mögött milyen egyéb hatások vagy törvényszerűségek lépnek még fel , mert egyáltalán nem biztos , hogy ezek számomra mérhetőek vagy bizonyíthatóak volnának . Ezért mondom , hogy a lényeg a működésben van .
...

2./ Írod , hogy " De hát ha valami működik, attól nem biztos, hogy a róla gondolt okok igazak!!! "
Egyet értek Efi . A mai tudomány által  beigazolódott okok  sem biztos , hogy igazak .

1./ Nekem nem a működésben van a lényeg. Sokkal jobban foglalkoztatnak a miértek. Hiszek abban, hogy el lehet jutni az egyetlen igazsághoz, és teljes gőzzel keresem.

2./ Sőt, biztosan módosulnak majd ezek is. Szerintem a tudomány nem képes eljutni a valódi okokhoz, mert az anyagban keresi az okokat, amik pedig nem az anyagban vannak.
Hacsak egyszer össze nem ér az anyagi a szellemivel, ahogyan egyszer kifejtetted.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 3 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  fortis Kedd 22 Júl. - 9:36

Hát nem tudom Efikém , hogy eljuthatunk e oda , még akkor sem állítanám ha az anyag és a szellemi összeérne valahol majd .
Nem tudom mi lehet odaát és még azon is túl , mert a határok annyira távoliak és tágak , hogy talán értelemmel fel sem foghatóak . De mindenképpen arra felé haladunk mert mi magunk is együtt fejlődünk az univerzummal .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11340

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 3 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Mayra1 Kedd 22 Júl. - 10:10

efi írta:
fortis írta:Ha a talizmánoknak vagy jeleknek önmagában hatalmuk volna , akkor mindegy , hogy az ember hisz benne , vagy sem .

Egyrészt lehet, hogy mindegy. Lássuk be, erről gondolunk ezt vagy azt, de valójában nem tudjuk.

Másrészt nem feltétlenül van úgy, hogy ha önmagában hatalmuk van, akkor mindegy, hogy hiszünk-e benne. Lehetséges, hogy a szellemi hatás és az ember kapcsolódásához mindkét oldalról közeledni kell egymás felé, azaz az ember részéről is szükséges valamiféle nyitottság. Az ő lelkében is lennie kell valaminek, ami rezonál az adott szellemiségre.

Mindannyian rezonálunk a szellemiségre, legyen az bármilyen. A talizmán nemes egyszerűséggel megtalálja az utat, hogy beteljesíthesse "küldetését".

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 3 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Mayra1 Kedd 22 Júl. - 10:14

efi írta:
fortis írta:......Ha a formának magában olyan hatalma volna , minden  egészséges vagy beteg a nyakában vagy az ujján hordana egy olyan jelet egy talizmánban ami megvédené őt minden betegség ellen . De úgy tűnik ez mégsem így van .

Amúgy most vettem észre, hogy utolértelek téged a gondolataimban, vagyis egész közel került a kettőnk álláspontja.
Bár ha megpiszkálnánk, valószínűleg további különbözőségek derülnének ki.  öröm 

Saját magadtól védene? A betegségek lelki eredete az alap. A talizmán nem fogja megváltoztatni a gondolatvilágod!

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 3 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  fortis Kedd 22 Júl. - 10:25

Mayra1 írta:[

Saját magadtól védene? A betegségek lelki eredete az alap. A talizmán nem fogja megváltoztatni a gondolatvilágod!

Ebből a szempontból igaz , hisz a legtöbb betegség pszihoszomatikus eredetre utalhat . De mondjuk ha már úgy veszem , hogy egy talizmán  mint aminek olyan hatása van ami az immunrendszert erősíti a hitünk szerint , akkor ez lehet egy falat állít azoknak az okoknak , amik a betegségeink okozói volnának .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11340

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 3 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Mayra1 Kedd 22 Júl. - 10:28

fortis írta:
Mayra1 írta:[

Saját magadtól védene? A betegségek lelki eredete az alap. A talizmán nem fogja megváltoztatni a gondolatvilágod!

Ebből a szempontból igaz , hisz a legtöbb betegség pszihoszomatikus eredetre utalhat . De mondjuk ha már úgy veszem , hogy egy talizmán  mint aminek olyan hatása van ami az immunrendszert erősíti a hitünk szerint , akkor ez lehet egy falat állít azoknak az okoknak , amik a betegségeink okozói volnának .

Az immunrendszeredre is hat a lelked, a gondolkodásmódod. Hogy gondolod ezt "kicselezni"?
A hited semmit nem számít! Hacsak nem a placebó hatásra gondolsz, akkor meg ott van, hogy csak képzeled a betegséget....

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 3 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  fortis Kedd 22 Júl. - 10:44

Úgy gondolnám , hogy a hülyeségeim beteggé tesznek . Mondjuk imádkozni kezdek , hogy ezek tűnjenek el . Az hogy beteg maradok e vagy sem az annak függvénye , mennyire nagy a hitem abban , hogy az imám meghallgattatik és általa meggyógyul minden . Ha hit nélkül imádkozom , hogy majd csak történik valami , akkor az egész meg semmit sem ér .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11340

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 3 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Vega-42 Kedd 22 Júl. - 10:54

Névszimbólum: Elek
Fogalmam sincs töpreng lányvigyor 
Ez a saját neved? Annyit tudok,hogy van ilyen település a határnál, illetve a Sándor változata VAGY az ősi  magyar Velek férfinév rövidítettebb változata.

DE.

Ha már Elek,és az én kis agyam, akkor el kell mondanom, Elek, számomra Te az első perctől ilyen vagy, így tudlak elképzelni:

Szimbólumok - Page 3 Article_200x

...mint Dionüszoszt, a bor, mámor,és termékenység istene!
Belőled aztán biztos csak EGY van virág 
Ilyen életkedv,energia, mint benned...ritkán fordul elő....
Elek,te olyan vagy,mint egy atomreaktor!!!
 thumb
Vega-42
Vega-42

Hozzászólások száma : 151

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 3 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Vendég Kedd 22 Júl. - 11:00

fortis írta:Úgy gondolnám , hogy a hülyeségeim beteggé tesznek .  Mondjuk imádkozni kezdek , hogy ezek tűnjenek el .
Szerintem meg nem imádkozni kell, hanem dolgozni magadon, hogy megszabadulj a hülyeségeidtől. De imádkozni könnyebb persze. Na és sikerrel jár?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 3 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  fortis Kedd 22 Júl. - 11:15

efi írta:
fortis írta:Úgy gondolnám , hogy a hülyeségeim beteggé tesznek .  Mondjuk imádkozni kezdek , hogy ezek tűnjenek el .  
Szerintem meg nem imádkozni kell, hanem dolgozni magadon, hogy megszabadulj a hülyeségeidtől. De imádkozni könnyebb persze. Na és sikerrel jár?
Véleményem szerint az imával is dolgozol már magadon és nem csak a kigyógyulás szempontjából . Amúgy meg amint említettem a hatása attól függ , mekkora lehet az ima erejében a hited .

fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11340

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 3 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Vega-42 Kedd 22 Júl. - 11:16

Talizmánok...
....én egy nagyon babonás illetve vallásos családból szárrmazom. Na ilyen is lettem  röhögőgörcs 
Az egyik nagymamám egy tuti boszorkány(erő szempontjából nem tudom hogy nevezzem)...
Szóval ami már évek óta lassan a részemmé vált, úgymond bevált, az egy mantra, mégpedig a:Szeretlek,kérlek bocsáss meg,Sajnálom,Köszönöm!
Ugyanis szép lassan rájöttem,hogy az engem "érő" helyzetek tükörképe bennem van,vagy talán az oka is.
Amikor ezt mondogatom,nem csak jár a szám,hanem gondolkodom is, vajon mivel bántom most épp magam....a szeretlek pedig amúgy is kapukat nyit meg.

Ja....muszáj valamit kitalálni,amikor ilyen erős ősanyák vannak előttem,mint a nagyanyáim. leborulós 

Vega-42
Vega-42

Hozzászólások száma : 151

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 3 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  nofertiti Kedd 22 Júl. - 11:47

efi írta:
fortis írta:Úgy gondolnám , hogy a hülyeségeim beteggé tesznek .  Mondjuk imádkozni kezdek , hogy ezek tűnjenek el .  
Szerintem meg nem imádkozni kell, hanem dolgozni magadon, hogy megszabadulj a hülyeségeidtől. De imádkozni könnyebb persze. Na és sikerrel jár?

Imádkozni sem mindig könnyebb, az ember állandó tenni akarását felváltani azzal, hogy leüljön a seggére nyugodtan és csendesen üldögéljen, korántsem könnyű. És mert nem mindegy ki dolgozik bennünk kin.

Viszont én is úgy gondolom a kulcs, hogy mi lehet a Valódi dolgozni magunkon.
Erről is kinek-kinek megvan a tudása vagy ismer róla tanítást, és gyakorolja is esetleg.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 3 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Vendég Kedd 22 Júl. - 18:59

(( Fiam pihen, így egy kicsit - lehetek - veletek...

Nem a saját nevem....
Végül is nem titok; Jenő és Csaba! ( keresztvíz alatti  - László, bérmált Tamás  )

Az Elek - lesarkítottan-> "beszé <>leK" - é helyett e ...elek-> Elek.....sokat-sokat-sokat az evangéliumról!
-
Történt....apám a háború alatt "csapatban"  katonaként vonúlt vissza az Orosz nyomás miatt. - Miskolc városban, egyik útcán volt - cégtáblára festve, ott olvasta - "teljes" nevem a vezeték névvel együtt. Ő, Ernő volt!
Rögzűlt tudatában, annyira, hogy személyesen és egyedül ment a nevem bejegyeztetni....volt két testvérem, akik kicsinek elhunytak, a fiúcska kapta az apámét, a leányka csak órákat élt, élő nővérem lett anyám nevére bejegyezve.... születtem, csupa páros számjegy év hó és nap is, egy alföldi városkába,...a viharsarokba.

Amikor kerestem a nevet első fórumozásaimhoz a "fortis" latin kifejezés került elém...nem tudom mért de, "elment" aztán mellettem...
A  fortis koma pedig beszélt is erről a névről, röviden....éccé, nemrég.
A "reményt" pedig nem fogadta a gép vagy én nem voltam eléggé járatos....
-
Aranyos vagy - nagyon.....(köszi !))))

 Very Happy

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 3 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Vendég Kedd 22 Júl. - 19:09

A talizmánokban  "annyira" hiszek amint efi írta - szellemi erő áll mögötte.
Így keresztet sem hordok mert az a "bitó" jelképe.
Jelképe a horizontálisnak -vertikálisnak is de, nem ez az elterjedt, köztudatban szereplő.
Maradok "kép" nélküli...Jézusról tudtommal még rajz sem maradt fönn, a Torinó-i leplet "húzzák " rá ami meglátásom szerint mint olyan - egyáltalán nem fontos - igaz vagy se!
Akit én trónon ülőként láttam messze nem hasonlított a lepelre de, még a Jehova Tanúi ujság egyik címlapján szereplő "Király" arc alakzatra sem.
Bár, jellegét tekintve igen is elég közeli de,  kicsit sem hasonló.
Apostolokról maradt vajon rajz, karcolat...stb...?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 3 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  fortis Kedd 22 Júl. - 21:52

Elek tényleg majdnem te is fortis lettél ?
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11340

Vissza az elejére Go down

Szimbólumok - Page 3 Empty Re: Szimbólumok

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 9 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.