Tudatkalandorok Gyűjtőpont Univerzuma .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Idős lélek teszt

+3
Rhea Sylvia
Mayra1
fortis
7 posters

1 / 5 oldal 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Idős lélek teszt Empty Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Pént. 25 Júl. - 8:33

A főcím meg lesz változtatva , mert ha tudnátok a teszt  lényegi címét az befolyásolhatna benneteket . A teszt kérdéseket magam állítottam össze , így nem biztos , hogy tökéletes , de úgy vélem mindenképpen irányt mutató lesz a majdani főcímben található  fő kérdésre . A pontok alapján igennel , vagy nemmel válaszoljatok !


1/ - Érdekelnek e kortársaid törekvései és értékrendjei ?
2/ - Megelégszel e olyan barátokkal , akikhez nehezen kötődsz ?
3/ - Gyakran egyedül találjálod  magadat ?
4/ - Természetes vonzódást érzel e az élet értelmiségi oldala iránt ?
5 / - Fontos számodra , hogy ismerd a pletykákat ?
6/ -  Hiszed e , hogy az egó mezsgyéjén való túllépés a béke  és a szeretet táplálásához vezet ?
7/ - Foglalkoztat e a körülötted lévők mulandósága is ?
8/ - Sokat agyalsz mindenről ?
9/ - Képes vagy e tanulni mások cselekedeteibő l ?
10/ - Képes vagy csendben körültekintően  megfigyelni a körülötted zajló eseményeket ?
11/ - Képes vagy az életet madártávlatból szemlélni ?
12/ - Észre tudod e venni a leg okosabb és jelentősebb hozzáállást az élethez ?
13/ - Higgadt és stabil természetű vagy ?
14/ - Van e jelentősége a gazdagságnak , státusznak , hírnévnek a számodra    ?
15/ - Szeretsz e időt tölteni , a rövid életű dolgokra ?
16/ - Gyerek korodban koraérett , vagy introvertált , esetleg lázadó természetű voltál ?
17/ -A gyerekeddel szoktál e felnőttként beszélni  kezelni őt ?
18/ - Szellemileg öregnek érzed e magadat , fáradtnak   ?


A hozzászólást fortis összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 25 Júl. - 19:28-kor.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Pént. 25 Júl. - 9:11

Fortis írta:1/ - Érdekelnek e kortársaid törekvései és értékrendjei ?
2/ - Megelégszel e olyan barátokkal , akikhez nehezen kötődsz ?
3/ - Gyakran egyedül találjálod  magadat ?
4/ - Természetes vonzódást érzel e az élet értelmiségi oldala iránt ?
5 / - Fontos számodra , hogy ismerd a pletykákat ?
6/ -  Hiszed e , hogy az egó mezsgyéjén való túllépés a béke  és a szeretet táplálásához vezet ?
7/ - Foglalkoztat e a körülötted lévők mulandósága is ?
8/ - Sokat agyalsz mindenről ?
9/ - Képes vagy e tanulni mások cselekedeteibő l ?
10/ - Képes vagy csendben körültekintően  megfigyelni a körülötted zajló eseményeket ?
11/ - Képes vagy az életet madártávlatból szemlélni ?
12/ - Észre tudod e venni a leg okosabb és jelentősebb hozzáállást az élethez ?
13/ - Higgadt és stabil természetű vagy ?
14/ - Van e jelentősége a gazdagságnak , státusznak , hírnévnek a számodra    ?
15/ - Szeretsz e időt tölteni , a rövid életű dolgokra ?
16/ - Gyerek korodban koraérett , vagy introvertált , esetleg lázadó természetű voltál ?
17/ -A gyerekeddel szoktál e felnőttként beszélni  kezelni őt ?
18/ - Szellemileg öregnek érzed e magadat , fáradtnak   ?

1/ igen
2/ nem
3/ Ez nem világos, mert azt sugallja a megfogalmazás, mintha az egyedüllét kedvem ellen való lenne. Én gyakran vagyok egyedül, de a legnagyobb örömömre. Végül is a válasz: igen
4/ igen
5/ nem
6/ igen
7/ igen
8/ mindenről nem. Az engem érdeklő dolgokról igen. Döntsd el, melyik az, ami a kérdésre válasz.
9/ húha, nem tudom. Hajlamos lennék azzal hízelegni magamnak, hogy igen, de mivel nem jut eszembe egyetlen eset sem, amikor más hibájából tanultam, ezért szigorú leszek magamhoz, és a válaszom: nem.
10/ igen
11/ igen
12/ igen
13/ stabil igen, higgadt nem, de már szelídülök  Very Happy 
14/ nincs
15/ igen
16/ igen-igen-nem. Vagyis összességében igen
17/ Tiltakozom! Szerintem nem szabad a gyereket felnőttként kezelni, mert nem felnőtt. Ha arra gondolsz, hogy fentről beszélek-e egy gyerekkel, vagy egyenrangú partnerként azokban a helyzetekben, amikben nem nekem kell irányítani őt (mert az éretlensége miatt bizonyos dolgokban irányításra szorul), akkor a kérdésedre igen a válaszom, de ha a kommentem alapján úgy ítéled meg, hogy nem, akkor nyugodtan írd felül.
18/ nem
(van múltam, azt érzem. a fáradtságot meg az életkorom hozta.)

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Mayra1 Pént. 25 Júl. - 9:31

fortis írta:A főcím meg lesz változtatva , mert ha tudnátok a teszt  lényegi címét az befolyásolhatna benneteket . A tesztet magam állítottam össze , így nem biztos , hogy tökéletes , de úgy vélem mindenképpen irányt mutató lesz a majdani főcímben található  fő kérdésre . A pontok alapján igennel , vagy nemmel válaszoljatok !


1/ - Érdekelnek e kortársaid törekvései és értékrendjei ? Igen
2/ - Megelégszel e olyan barátokkal , akikhez nehezen kötődsz ? Nem
3/ - Gyakran egyedül találjálod  magadat ? Igen
4/ - Természetes vonzódást érzel e az élet értelmiségi oldala iránt ? Nem
5 / - Fontos számodra , hogy ismerd a pletykákat ? Nem
6/ -  Hiszed e , hogy az egó mezsgyéjén való túllépés a béke  és a szeretet táplálásához vezet ? Nem
7/ - Foglalkoztat e a körülötted lévők mulandósága is ? Nem
8/ - Sokat agyalsz mindenről ? Nem
9/ - Képes vagy e tanulni mások cselekedeteibő l ? Igen
10/ - Képes vagy csendben körültekintően  megfigyelni a körülötted zajló eseményeket ? Igen
11/ - Képes vagy az életet madártávlatból szemlélni ? Igen
12/ - Észre tudod e venni a leg okosabb és jelentősebb hozzáállást az élethez ? igen
13/ - Higgadt és stabil természetű vagy ? Igen
14/ - Van e jelentősége a gazdagságnak , státusznak , hírnévnek a számodra    ? Nincs
15/ - Szeretsz e időt tölteni , a rövid életű dolgokra ? Mint pl?
16/ - Gyerek korodban koraérett , vagy introvertált , esetleg lázadó természetű voltál ? Koraérett, lázadó
17/ -A gyerekeddel szoktál e felnőttként beszélni  kezelni őt ? Igen, hiszen felnőttek smile
18/ - Szellemileg öregnek érzed e magadat , fáradtnak ? Nem

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Pént. 25 Júl. - 9:37

Délutános vagyok , ezért csak este felé hozom a választ , aki addig leteszi a voksát az megtudhatja mi is volt a teszt lényege és a válaszok alapján hová helyezheti magát benne .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Rhea Sylvia Pént. 25 Júl. - 9:44

fortis írta: !


1/ - Érdekelnek e kortársaid törekvései és értékrendjei ?           Igen    
2/ - Megelégszel e olyan barátokkal , akikhez nehezen kötődsz ?Nem
3/ - Gyakran egyedül találjálod  magadat ?                               Nem
4/ - Természetes vonzódást érzel e az élet értelmiségi oldala iránt ? Igen - ahhoz is
5 / - Fontos számodra , hogy ismerd a pletykákat ?                    (egyáltalán)Nem
6/ -  Hiszed e , hogy az egó mezsgyéjén való túllépés a béke  és a szeretet táplálásához vezet ?                                                                  Igen - csakis
7/ - Foglalkoztat e a körülötted lévők mulandósága is ?                Igen* bár spirituális ember lévén a lélek tudja a válaszokat a miértekre, mégis ...!
8/ - Sokat agyalsz mindenről ?                                                   Igen* általában, bár ha a helyzet úgy hozza, képes vagyok azonnali reagálásra is!
9/ - Képes vagy e tanulni mások cselekedeteiből ?                      Igen
10/ - Képes vagy csendben körültekintően  megfigyelni a körülötted zajló eseményeket ?                                                                          Igen
11/ - Képes vagy az életet madártávlatból szemlélni ?                   Igen* legtöbbször, bár néha nem
12/ - Észre tudod e venni a legokosabb és jelentősebb hozzáállást az élethez ?                                                                                     Igen
13/ - Higgadt és stabil természetű vagy ?                                      Nem* nem mindig vagyok higgadt, de ettől még stabil a természetem
14/ - Van e jelentősége a gazdagságnak , státusznak , hírnévnek a számodra    ?                                                                               Nem
15/ - Szeretsz e időt tölteni , a rövid életű dolgokra ?                      Igen
16/ - Gyerekkorodban koraérett , vagy introvertált , esetleg lázadó természetű voltál ?                                                                         ?  Talán leginkább lázadó, de néha eléggé introverltált!
17/ -A gyerekeddel szoktál e felnőttként beszélni  kezelni őt ?           Igen*(Csakis!)
18/ - Szellemileg öregnek érzed e magadat , fáradtnak ?                  Nem
   

Sajnálom, hogy csak igen, vagy nemet lehet válaszolni, mert néha más szóval válaszoltam volna, ezért vannak a csillagok, illetve a zárójeles hozzászólás!
Ami a 16-os kérdést illeti most melyik megállapításra vonatkoztassam a válaszomat a három feltett kérdésre?


A hozzászólást Rhea Sylvia összesen 4 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 25 Júl. - 11:09-kor.

______________________________________________________
"A teljességet nem akkor éred el, amikor már nincs mit megszerezned, hanem amikor  nincs, amit el tudnának venni tőled."
(Koreai közmondás)
Rhea Sylvia
Rhea Sylvia

Hozzászólások száma : 185

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Pént. 25 Júl. - 9:55

A 16-os kérdésre próbálj meg annak fényében válaszolni , hogy kitűntél e a közösségből  a felsoroltak közül valamelyik kirívó  tulajdonságod miatt ?

Ha egy kérdésre igen is meg nem is lenne a válaszod akkor azt igennek kell minősíteni .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  nofertiti Pént. 25 Júl. - 14:12

1/ - Érdekelnek e kortársaid törekvései és értékrendjei ?  igen
2/ - Megelégszel e olyan barátokkal , akikhez nehezen kötődsz ? nem
3/ - Gyakran egyedül találjálod  magadat ? nem
4/ - Természetes vonzódást érzel e az élet értelmiségi oldala iránt ? igen
5 / - Fontos számodra , hogy ismerd a pletykákat ? nem
6/ -  Hiszed e , hogy az egó mezsgyéjén való túllépés a béke  és a szeretet táplálásához vezet ? nem a törvény és tanítás és tapasztalataim, amelyet ismerek ezt másképp fogalmazza meg - és mást is jelent -, mást támasztanak alá.
7/ - Foglalkoztat e a körülötted lévők mulandósága is ? igen
8/ - Sokat agyalsz mindenről ? nem nem mindenről és olykor az emberek összekeverik az agyalást az elmélkedéssel, viszont igen van, hogy agyalásba fordul, van, hogy agyalok
9/ - Képes vagy e tanulni mások cselekedeteibő l ? igen megesett már
10/ - Képes vagy csendben körültekintően  megfigyelni a körülötted zajló eseményeket ? igen
11/ - Képes vagy az életet madártávlatból szemlélni ? igen
12/ - Észre tudod e venni a leg okosabb és jelentősebb hozzáállást az élethez ? igen
13/ - Higgadt és stabil természetű vagy ?
14/ - Van e jelentősége a gazdagságnak , státusznak , hírnévnek a számodra    ? igen tudás és törekvés megvan arról, hogy nincs jelentősége, de még a hétköznapjaim cselekedeteit mozgató erők nem tisztultak meg tőle tehát cselekedeteim nem erről árulkodnak
15/ - Szeretsz e időt tölteni , a rövid életű dolgokra ? fortis ne haragudj meg -vagy haragudj-, de te észreveszed utólag, amikor magyartalanul fogalmazol?
Megfigyeled visszatekintve kicsit távolról legalább időnként, hogy mit teszel és rájössz ha hibázol észleled és változtatsz rajta vagy kijavítod? Ettől függetlenül, ha jól értem:
igen
16/ - Gyerek korodban koraérett , vagy introvertált , esetleg lázadó természetű voltál ? (kitűntél e a közösségből  a felsoroltak közül valamelyik kirívó  tulajdonságod miatt) igen
17/ -A gyerekeddel szoktál e felnőttként beszélni  kezelni őt ? nincs gyermekem
18/ - Szellemileg öregnek érzed e magadat , fáradtnak   ? nem


A hozzászólást nofertiti összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 25 Júl. - 16:01-kor.
nofertiti
nofertiti

Hozzászólások száma : 433

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Áprilia Pént. 25 Júl. - 14:26

törlés


A hozzászólást Áprilia összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. 23 Feb. - 20:57-kor.

______________________________________________________

"Nem szabadulhatunk meg gondolkodással, nem szabadulhatunk meg nevetéssel, vagy sírással; csak önemlékezéssel szabadulhatunk meg. (Robert Earl Burton: Önemlékezés)
Áprilia
Áprilia

Hozzászólások száma : 6459

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Mayra1 Pént. 25 Júl. - 14:41

Csak had vonjon le következtetést. A topic neve "'játszótér"'

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Pént. 25 Júl. - 19:41

1/ - Érdekelnek e kortársaid törekvései és értékrendjei ? Igen
2/ - Megelégszel e olyan barátokkal , akikhez nehezen kötődsz ? Nem
3/ - Gyakran egyedül találjálod magadat ? Igen
4/ - Természetes vonzódást érzel e az élet értelmiségi oldala iránt ? Nem
5 / - Fontos számodra , hogy ismerd a pletykákat ? Nem
6/ - Hiszed e , hogy az egó mezsgyéjén való túllépés a béke és a szeretet táplálásához vezet ? Igen
7/ - Foglalkoztat e a körülötted lévők mulandósága is ? Igen
8/ - Sokat agyalsz mindenről ? Igen
9/ - Képes vagy e tanulni mások cselekedeteibő l ? Igen
10/ - Képes vagy csendben körültekintően megfigyelni a körülötted zajló eseményeket ? Igen
11/ - Képes vagy az életet madártávlatból szemlélni ? Igen
12/ - Észre tudod e venni a leg okosabb és jelentősebb hozzáállást az élethez ? igen
13/ - Higgadt és stabil természetű vagy ? Igen
14/ - Van e jelentősége a gazdagságnak , státusznak , hírnévnek a számodra ? Niem
15/ - Szeretsz e időt tölteni , a rövid életű dolgokra ? Igen
16/ - Gyerek korodban koraérett , vagy introvertált , esetleg lázadó természetű voltál ? Igen
17/ -A gyerekeddel szoktál e felnőttként beszélni kezelni őt ? Igen,
18/ - Szellemileg öregnek érzed e magadat , fáradtnak ? Nem
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Pént. 25 Júl. - 19:48

Nos akkor hoznám a lényeget . Mint  említettem a bevezetésnél a tesztet mint kérdéseket én magam állítottam össze , ezért valószínűleg nem tökéletes , de megpróbáltam hű maradni az eredeti fogalmakhoz , fogalmazáshoz , ezért egy két kérdés amint említettétek valóban furának esetleg magyartalannak tűnhetnek , na de ha elolvassátok majd az eredeti bejegyzéseket , amiből a tesztkérdéseket alkottam , megláthatjátok , hogy maguk a kérdések miből keletkeztek , mi volt az alapanyag amiből a kérdéseket   gyúrtam . nagyon nem mertem változtatni , mert akkor eltértem volna az eredet lényegétől .

A kérdésekre igennel és nemmel lehetett válaszolni , a listában lévő válaszokhoz képest kell a magunkét viszonyítani , és ennek megfelelően látni át , mennyire lehetünk öreg lelkek vagy sem .
Ne feledjétek ez csak játék , legyetek rugalmasak  , és elnézést ha néhány kérdés félre sikeredett értelmileg , sok munkát fektettem így is bele nagyon rövid idő alatt .


1/ - Érdekelnek e kortársaid törekvései és értékrendjei ?  NEM
2/ - Megelégszel e olyan barátokkal , akikhez nehezen kötődsz ? NEM
3/ - Gyakran egyedül találjálod  magadat ?  IGEN
Mivel az idős lelkeket nem érdekli kortársainak törekvései és értékrendje, nem elégszik meg olyan barátokkal, akikhez nehezen kötődik. Ennek eredménye pedig… az, hogy az idős lelkek igen gyakran egyedül találják magukat. Az emberek egyszerűen nem vágják őket.

4/ - Természetes vonzódást érzel e az élet értelmiségi oldala iránt ? IGEN
5 / - Fontos számodra , hogy ismerd a pletykákat ? NEM
Biza… Noha ez nagyszerűnek és túlságosan nemesnek hangzik, de az öreg lelkek természetes vonzódást éreznek az élet értelmiségi oldala iránt. Az idős lelkek természetüknél fogva értik, hogy a tudás hatalom, a bölcsesség boldogság és az igazság szabadság – hát miért ne törekednének ezekre? Ezen törekvéseik sokkal jelentősebbek számukra, mint elolvasni a legújabb pletykát Kiszel Tündéről vagy a legfrissebb foci eredményeket.


6/ -  Hiszed e , hogy az egó mezsgyéjén való túllépés a béke  és a szeretet táplálásához vezet ? IGEN
Az érzelmesebb idős lélek természete érzékenyebb és szellemibb. Túllépve az ego mezsgyéjén, a megvilágosodás keresése, a szeretet és béke táplálása a fiatal testű Teréz anyák legfőbb buzgósága. Számukra ez a legokosabb és legígéretesebb időtöltés.

7/ - Foglalkoztat e a körülötted lévők mulandósága is ?  IGEN
Az idős lelkeket gyakran foglalkoztatja nem csak saját, hanem a körülöttük levők mulandósága is. Ezért gyakran körültekintőek, néha csak maguknak élnek, ugyanakkor bölcsen diktálják életmódjukat.

8/ - Sokat agyalsz mindenről ?  IGEN
9/ - Képes vagy e tanulni mások cselekedeteibő l ?  IGEN
10/ - Képes vagy csendben körültekintően  megfigyelni a körülötted zajló eseményeket ?  IGEN
Az öreg lelkek sokat agyalnak… mindenről. Azon képességük, hogy eltöprengenek és tanulnak saját és mások cselekedeteiből, életük legnagyobb tanítója. Az egyik, amiért az idős lelkek idősnek érzik magukat az, hogy gondolkodási folyamataik révén sok leckét tanultak és azon képességükből kifolyólag, hogy képesek csendben, óvatosan megfigyelni a körülöttük zajló eseményeket, óriási betekintéssel rendelkeznek az élet helyzeteibe.


11/ - Képes vagy az életet madártávlatból szemlélni ? IGEN
12/ - Észre tudod e venni a leg okosabb és jelentősebb hozzáállást az élethez ? IGEN
13/ - Higgadt és stabil természetű vagy ?  IGEN
Az idős lelkek ritkán vesznek el a haszontalan diplomák, előléptetések, oktondi állások és ablakméret képernyős tévék felszínes részletei között. Ők képesek az életet madártávlatból szemlélni, meglátni a legokosabb és legjelentősebb hozzáállást az élethez. Problémákkal találkozva, az idős lelkek időleges és múló fájdalomnak tekintik azokat, melyek pusztán a jövőbeli örömükhöz járulnak hozzá. Következésképpen, az öreg lelkek higgadt és stabil természetűek, az élethez való viszonyulásukból kifolyólag.


14/ - Van e jelentősége a gazdagságnak , státusznak , hírnévnek a számodra    NEM
15/ - Szeretsz e időt tölteni , a rövid életű dolgokra ?  NEM
Gazdagság, státusz, hírnév és vadi új iPhone… ezek csak untatják az idős lelkeket. Az idős lelkek nem látják értelmét az olyan dolgok után való epekedésnek, amelyeket könnyen elveszthetnek. Emellett nekik kevés idejük és érdekeltségük van a rövid életű dolgokra, minek okán ezek nem jelentősek vagy nem hoznak maradandó beteljesülést számukra az életben.


16/ - Gyerek korodban koraérett , vagy introvertált , esetleg lázadó természetű voltál ? IGEN
17/ -A gyerekeddel szoktál e felnőttként beszélni  kezelni őt ? IGEN
Nem minden esetben, de sok öreg lélek mutat különös, felnőttes jellegzetességeket fiatal korban. Őket sokszor titulálják „koraérettnek”, „introvertáltnak” vagy „lázadónak”, aki nem illik bele az átlagos viselkedési formák egyikébe sem. Ezek a gyerekek általában rendkívül kíváncsiak és intelligensek, sok dolgot értelmetlennek találnak, amit tanáraik vagy szüleik mondanak nekik, ezeknek pedig passzívan vagy akár agresszíven állnak ellen. Ha felnőttként tudsz beszélni gyerekeddel, minden bizonnyal egy öreg lelket dajkálsz.


18/ - Szellemileg öregnek érzed e magadat , fáradtnak ? IGEN
Annak, hogy belül idősnek tartod magad, vannak bizonyos érzékelési formái. Ezek általában az óvatosság, szellemi fáradtság, körültekintő türelem és páratlan nyugodtság. Sajnos ez néha zárkózottságnak és ridegségnek fogható fel.
Ahogy néhány idős ember fiatalnak érzi magát belül, ugyanúgy érezhetik magukat belül idősnek a fiatalok is.


A teszthez tartozó alapok innen származnak
http://filantropikum.com/9-jele-annak-hogy-idos-lelek-vagy/?fb_action_ids=1456594491259980&fb_action_types=og.likes
Egyed Zsuzsanna
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Pént. 25 Júl. - 20:13

Ebbe az ablakba teszem folyamatosan a statisztikát .  A pirossal kiemeltek  lesznek azok a válaszok , amik eltérnének az öreg lelkekre való utalásoktól  

Az Alap : 1 nem 2 nem 3 igen 4 igen 5 nem 6 igen 7 igen 8 igen 9  igen 10 igen 11 igen 12 igen 13 igen  14 nem 15 nem  16 igen 17 igen 18 igen



Efi  : 1 Igen , 2 nem , 3 igen ,4  igen 5 nem 6 igen  7 igen  8 nem  9 nem 10 igen  11 igen   12 igen  13 igen   14 nem   15 igen  16 igen 17  nem  18  nem

Mayra    1 igen    2 nem   3 igen   4  nem  5 nem  6 nem  7 nem   8 nem   9  igen  10  igen  11 igen   12 igen  13 igen   14 nem  15  ?  16 igen   17 igen    18 nem

Rhea Sylvia : 1 igen  2 nem   3 nem   4  ige  5  nem  6  igen  7 igen   8 igen  9 igen   10 igen  11 igen    12 igen   13 nem   14  nem  15 igen   16  igen  17 igen   18 nem

Nofertiti :  1 igen  2 nem  3nem   4 igen   5 nem   6 nem   7 igen   8 nem  9 igen   10  igen   11 igen  12  igen   13  ?  14  igen  15 igen  16 igen   17 ?  18   nem



fortis :  1 igen   2 nem   3 igen   4nem    5 nem   6 igen  7 igen  8 igen  9igen   10 igen  11igen   12igen   13 igen  14 nem    15igen   16 igen 17 igen   18   nem


Sólyom : 1 igen 2 nem 3 igen 4 igen , 5 nem  6 igen 7 igen  8 igen 9 igen 10 igen 11 igen 12 igen 13 igen  14 nem 15 igen  16 igen 17 igen  18 nem

Vega : 1 nem  2 nem  3 igen  4 igen 5 nem  6 igen 7 igen 8 igen 9 igen 10 igen 11 igen 12 igen 13 igen 14 nem  15 nem 16 igen 17 igen 18 igen


A hozzászólást fortis összesen 12 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 26 Júl. - 10:20-kor.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Pént. 25 Júl. - 20:17

fortis írta:Ebbe az ablakba teszem folyamatosan a statisztikát .  A pirossal kiemeltek  lesznek azok a válaszok , amik eltérnének az öreg lelkekre való utalásoktól  

Efi  : 1 Igen , 2 nem , 3 igen ,4  igen 5 nem 6 igen  7 igen  8 nem  9 nem 10 igen  11 igen   12 igen  13 igen   14 nem   15 igen  16 igen 17  nem  18  nem

Jaj, de aranyos vagy! Épp azon sóhajtoztam, hogy az én válaszaimat ki kell jegyzetelni a kiértékeléshez, mert végtelen távol vannak.

Akkor én 13/18 arányban vagyok öreg lélek.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Pént. 25 Júl. - 20:19

efi írta:
fortis írta:Ebbe az ablakba teszem folyamatosan a statisztikát .  A pirossal kiemeltek  lesznek azok a válaszok , amik eltérnének az öreg lelkekre való utalásoktól  

Efi  : 1 Igen , 2 nem , 3 igen ,4  igen 5 nem 6 igen  7 igen  8 nem  9 nem 10 igen  11 igen   12 igen  13 igen   14 nem   15 igen  16 igen 17  nem  18  nem

Jaj, de aranyos vagy! Épp azon sóhajtoztam, hogy az én válaszaimat ki kell jegyzetelni a kiértékeléshez, mert végtelen távol vannak.

Akkor én 12/18 arányban vagyok öreg lélek.

Így van Efi ! Megcsinálom a többiekét is és ugyan abba az ablakba írom majd be azokat .


A hozzászólást fortis összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 25 Júl. - 21:34-kor.
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Mayra1 Pént. 25 Júl. - 20:54

Ügyes vagy, de legközelebb próbáld kicentizni, rövid, tömör legyen a kérdés  öröm 

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Pént. 25 Júl. - 21:01

Mayra1 írta:Ügyes vagy, de legközelebb próbáld kicentizni, rövid, tömör legyen a kérdés  öröm 

Hát ha lesz legközelebb majd megpróbálom érthetőbben  , de ha az alapot nézed láthatod , hogy azért nem volt annyira egyszerű dolgom .
A lényeg  az volt , hogy  tegyek a közösségért én is valamit  , még ha látszatra nem is volt olyan nagy sikere . De hát nem baj , most így sikerült , amúgy is csak játék volt  semleges
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Pént. 25 Júl. - 21:32

Hát úgy tűnik mi mind még csak öregszünk de nem voltak annyira rosszak az arányok .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Mayra1 Pént. 25 Júl. - 21:40

fortis írta:
Mayra1 írta:Ügyes vagy, de legközelebb próbáld kicentizni, rövid, tömör legyen a kérdés  öröm 

Hát ha lesz legközelebb majd megpróbálom érthetőbben  , de ha az alapot nézed láthatod , hogy azért nem volt annyira egyszerű dolgom .
A lényeg  az volt , hogy  tegyek a közösségért én is valamit  , még ha látszatra nem is volt olyan nagy sikere . De hát nem baj , most így sikerült  , amúgy is csak játék volt   semleges

Láttam, igen!
Jajjj, népszerűségi verseny van? Van, aki elfoglalt.

______________________________________________________
"Ha van cél, van oda út is"
Mayra1
Mayra1

Hozzászólások száma : 1286

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Pént. 25 Júl. - 21:58

Mayra1 írta:
fortis írta:
Mayra1 írta:Ügyes vagy, de legközelebb próbáld kicentizni, rövid, tömör legyen a kérdés  öröm 

Hát ha lesz legközelebb majd megpróbálom érthetőbben  , de ha az alapot nézed láthatod , hogy azért nem volt annyira egyszerű dolgom .
A lényeg  az volt , hogy  tegyek a közösségért én is valamit  , még ha látszatra nem is volt olyan nagy sikere . De hát nem baj , most így sikerült  , amúgy is csak játék volt   semleges

Láttam, igen!
Jajjj, népszerűségi verseny van? Van, aki elfoglalt.

Hát jó az , ha valami népszerű , mert az rámutat arra , hogy amivel foglalkozunk az jó dolog , érdemes  a figyelmünkre  .
A kevésbé népszerű dolgok is jók amúgy , mert a a köszörűn élesedik a kés , és tanulni lehet a  tapasztalatból   Ha ezt megértjük , akkor  világossá válik  hogy nincsenek kudarcok .  öröm
Mindenesetre köszi a közreműködést azoknak akik játszottak , és a megjegyzésekért is köszi , figyelembe vettem azokat .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Sólyom Pént. 25 Júl. - 22:10

1/ - Érdekelnek e kortársaid törekvései és értékrendjei ? I
2/ - Megelégszel e olyan barátokkal , akikhez nehezen kötődsz ? N
3/ - Gyakran egyedül találjálod  magadat ? I
4/ - Természetes vonzódást érzel e az élet értelmiségi oldala iránt ? I
5 / - Fontos számodra , hogy ismerd a pletykákat ? N
6/ -  Hiszed e , hogy az egó mezsgyéjén való túllépés a béke  és a szeretet táplálásához vezet ? I
7/ - Foglalkoztat e a körülötted lévők mulandósága is ? I
8/ - Sokat agyalsz mindenről ? I
9/ - Képes vagy-e tanulni mások cselekedeteiből ? I
10/ - Képes vagy csendben körültekintően  megfigyelni a körülötted zajló eseményeket ? I
11/ - Képes vagy az életet madártávlatból szemlélni ? I ( Wink )
12/ - Észre tudod e venni a legokosabb és jelentősebb hozzáállást az élethez ? I
13/ - Higgadt és stabil természetű vagy ? I
14/ - Van e jelentősége a gazdagságnak , státusznak , hírnévnek a számodra    ?  N
15/ - Szeretsz e időt tölteni , a rövid életű dolgokra ? I
16/ - Gyerek korodban koraérett , vagy introvertált , esetleg lázadó természetű voltál ? I
17/ -A gyerekeddel szoktál e felnőttként beszélni  kezelni őt ? I
18/ - Szellemileg öregnek érzed e magadat , fáradtnak   ? N

Bár már a teszt címét már megadtad, Fortis (és ez befolyásolhat is), kitöltöttem, mert érdekel az eredmény, még akár játék szintjén is.
Kérek szépen kiértékelést,smile ha majd ráérsz! (az eddigi kiértékeléseket nem olvastam el természetesen, a teszt kitöltése előtt)


A hozzászólást Sólyom összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. 25 Júl. - 22:25-kor.

Sólyom

Hozzászólások száma : 18

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Pént. 25 Júl. - 22:24

Oké , megtalálod majd a többieké között ha kicsit majd föntebbre visszanézel .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Sólyom Pént. 25 Júl. - 22:26

Rendben, köszi!

Sólyom

Hozzászólások száma : 18

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Pént. 25 Júl. - 22:31

Sólyom írta:Rendben, köszi!

Elég jó lett az arányod .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Pént. 25 Júl. - 23:29

fortis írta:
Sólyom írta:Rendben, köszi!

Elég jó lett az arányod .  
Már ha az jó, ha valaki öreg lélek, és kevésbé jó, ha fiatal.

Akkor ebben legyőztél, Fortis, a való életben meg én győztem, mert idősebb vagyok nálad.  öröm 

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Szomb. 26 Júl. - 8:17

Azt nem tudom , hogy jó e öreg léleknek lenni , vagy sem , valószínűleg a különbség csak a tapasztalatok arányában lehet nem pedig időben , de még ebben sem vagyok biztos .
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Szomb. 26 Júl. - 8:19

Itt egy kis ismeretterjesztő anyag az öreg lelkekről

http://boldognapot.hu/blog/oreg-lelek-vagy/
fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vega-42 Szomb. 26 Júl. - 9:19

Az Alap : 1 nem 2 nem 3 igen 4 igen 5 nem 6 igen 7 igen 8 igen 9 igen 10 igen 11 igen 12 igen 13 igen 14 nem 15 nem 16 igen 17 igen 18 igen

[quote="fortis"]

1/ - Érdekelnek e kortársaid törekvései és értékrendjei ? NEM
2/ - Megelégszel e olyan barátokkal , akikhez nehezen kötődsz ? NEM
3/ - Gyakran egyedül találjálod  magadat ?  IGEN
4/ - Természetes vonzódást érzel e az élet értelmiségi oldala iránt ? IGEN
5 / - Fontos számodra , hogy ismerd a pletykákat ? NEM
6/ -  Hiszed e , hogy az egó mezsgyéjén való túllépés a béke  és a szeretet táplálásához vezet ? IGEN
7/ - Foglalkoztat e a körülötted lévők mulandósága is ? IGEN
8/ - Sokat agyalsz mindenről ? IGEN
9/ - Képes vagy e tanulni mások cselekedeteibő l ? IGEN
10/ - Képes vagy csendben körültekintően  megfigyelni a körülötted zajló eseményeket ? IGEN
11/ - Képes vagy az életet madártávlatból szemlélni ? IGEN
12/ - Észre tudod e venni a leg okosabb és jelentősebb hozzáállást az élethez ? IGEN
13/ - Higgadt és stabil természetű vagy ? IGEN
14/ - Van e jelentősége a gazdagságnak , státusznak , hírnévnek a számodra    ? NEM
15/ - Szeretsz e időt tölteni , a rövid életű dolgokra ? NEM
16/ - Gyerek korodban koraérett , vagy introvertált , esetleg lázadó természetű voltál ? IGEN
17/ -A gyerekeddel szoktál e felnőttként beszélni  kezelni őt ? IGEN
18/ - Szellemileg öregnek érzed e magadat , fáradtnak   ? IGEN
Vega-42
Vega-42

Hozzászólások száma : 151

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Szomb. 26 Júl. - 9:52

fortis írta:Azt nem tudom , hogy jó e öreg léleknek lenni , vagy sem , valószínűleg a különbség csak a tapasztalatok arányában lehet  nem pedig időben , de még ebben sem vagyok biztos .
De hát te írtad Sólyomnak, hogy "elég jó lett az arányod." !
Miért lett akkor "jó" az aránya? Mitől jó az egyik arány és mitől kevésbé jó a másik?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  fortis Szomb. 26 Júl. - 10:03

efi írta:
fortis írta:Azt nem tudom , hogy jó e öreg léleknek lenni , vagy sem , valószínűleg a különbség csak a tapasztalatok arányában lehet  nem pedig időben , de még ebben sem vagyok biztos .
De hát te írtad Sólyomnak, hogy "elég jó lett az arányod." !
Miért lett akkor "jó" az aránya? Mitől jó az egyik arány és mitől kevésbé jó a másik?

Természetesen a témához illően .
A kérdés az volt , mennyire vagyunk öreg lelkek , ennek viszonylatában minél jobb az arány , annál jobb az eredmény .
De ez nem jelenti azt , hogy a saját elképzeléseim igazolnák e azt , hogy ez mennyire jó , vagy rossz öreg léleknek lenni ezt mindenki maga eldöntheti .

fortis
fortis

Hozzászólások száma : 11335

Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Vendég Szomb. 26 Júl. - 10:07

Ja, értem.
Amúgy a kérdést, hogy jó-e öreg léleknek lenni, nem abban az értelemben gondoltam, hogy
kellemes dolog-e öreg léleknek lenni, hanem hogy dicsőség-e öreg léleknek lenni.
De mivel te a jóságot csak az egyezésben értetted, akkor oké.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Idős lélek teszt Empty Re: Idős lélek teszt

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 5 oldal 1, 2, 3, 4, 5  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.